IK HOU VAN DE GRUYTER voordeel I voordeel MiRDUB EEN TABLET HEERLIJKE CHOCOLADE 2 PAKJES KALFSBOUILLONSOEP Staatsdiploma B krankzinDigenverplegicg ijding Abortus Bang Hinderwet alabastinehet wondermiddel voor 45 cent voor 75 cent 10% KORTING DOOR In de Psychiatrische Inrichting St. Servatius te Venray werden op 8 en 9 mei 1958 de eindexamens afgenomen voor het Staatsdiploma B krankzinnigenverpleging. De volgende candidaten zijn ge- geslaagd: H. Berretty, Venlo; Eerw. Br. Eduard, St. Servatius, Venray; Eerw. Br. Palladius, St. Servatius, Venray; V. Bruysten, Roermond; J. Dohmen, Brunssum; P. Goemans, Overloon; N. van Hout,Heel; Eerw. Br. Augustino, St. Serv., Venray; H. Koch, Oisterwijk; W. Leers, Heerlen; C. Llnskens, Deurne; P. van Ooi, Venray; P. Peters, Grave; M. Rutten, Overloon; J. Venbrucx, Afferden; L. Vollenberg, Heesch bij Oss: H. Linders, Venray. Vier candidaten werden afge wezen. Als gedelegeerden traden op: Mej. Dr. A. Boon, Valeriuskliniek te Amsterdam, J. R. H. Schaank te Santpoort en A. Tiersma, gen.- dir. van Post Natal en Licht en Kracht te Assen. Koopt U een nieuw rund Met ingang van 1 mei van dit jaar is de heffingsver ordening van het Landbouwschap tot bestrijding van abortus Bang van kracht ge worden. Zoals men weet komt de inhoud van deze verordening in het kort op het volgende neer: Een veehouder met een rundvee- beslag, dat nietabortusvrij of A.B.R- vrij is verklaard, is per kwartaal per rund een heffing verschuldigd van f 2,50 als hij zijn beslag in vijf jaar vrij wil maken. Als het beslag op tijd vrij verklaard is krijgt hij de heffing terug. Een veehouder, wiens beslag vrij verklaard was toen de verordening van kracht werd, behoeft geen heffing te betalen als zijn beslag vrij blijft. Wat moet hij, die een vrij bedrijf heeft, nu bij het aankopen van runderen doen om vrij te blijven? Deze vraag is eenvoudig te be antwoorden. Hij moet alleen run deren kopen, die a) ofwel voorzien zijn van een abortusvrijverklaring, dus van een verklaring met rechthoekig stempel; b) ofwel voorzien zijn van een A.B.R.-vrij verklaring, dus van een verklaring met driehoekig stempel; c) ofwel voorzien zijn van een „medeling", dat het rund afkomstig is uit een A.B.R.-vrij of abortusvrij beslag. Deze papieren worden verstrekt door de gezondheidsdiensten. Als die boer een rund koopt met een van deze papieren valt hij niet onder de heffing. Koopt die boer een rund, dat niet voorzien is van een dezer pa pieren, dan is hij er onherroepelijk bij. Hij valt dan onder de heffing, en wat zeer belangrijk is hij krijgt de heffing niet terug. Hij heeft het dan immers aan zichzelf te wijten, dat zijn beslag niet meer abortusvrij of A.B.R.-vrij is. Hij kan runderen kopen met deze papieren, immers voor runderen uit ongeveer 75 pet der Nederlandse rundveebeslagen kan een van deze papieren worden afgegeven, al ver schilt dit percentage wel wat van gewest tot gewest, De regeling van de drie soorten papieren rechthoekig stempel; driehoekig- mededeling geldt alleen voor dit eerste jaar, dus tot 1 mei van het volgend jaar. Daarna worden geen mededelin gen meer afgegeven. Hierop zal tijdig de aandacht worden geves tigd. Daarenboven kan de vee houder voor verdere bijzonderheden en inlichtingen altijd terecht bij de gezondheidsdienst. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de directie der N.V. Caltex Petroleum Mij. (Ned.) te 'sGravenhage om vergunning tot het wijzigen van een lichtpetroleum pompinstallatie met 1 electro-motor, kadastraal bekend gemeente Venray sectie C, nr. 6274. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op woensdag 21 mei a.s. des namiddags 15 uur in het gemeentehuis te Venray een open bare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake Ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is ver schenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schrifte lijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangren zende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Venray, 7 mei 1958. Last van Zenuwen? Mijnhardl's Zenuwtabletten helpen U er overheen. VLOT EN STERK BIJ SPORT EN WERK Evenals P.K. - vakkleding het beste dat in Nederland gemaakt wordt. TER BALKT EN SCHUTTE N.V. ENSCHEDE TEL. K 5420-3747 Te Venray en ja Textielhandel omgeving I I 1 Emm I Bedrijfskleding alleen te I I "1 Tricotages bekomen bij I I I— y«/ naast Raadhuis Hofstraat Tel. 473 Palthe agentuur Manchester vesten en jackets, pantalons en plusfours, shorts en culots, dames- heren- halfwas- en kinder-overalls, Amerik. overalls zonder mouwen, blauwe grijze en bakkersbroeken, stofjassen, kantoorjassen, ruit- en werkhemden. maakt het ruwe hout» oppervlak glad! U kunt naden, barsten en poriën in het hout - opvullen en dichtstoppen, met ALABASTINE Het houtoppervlak wordt dan niet alleen vlak maar ook mooi glad; naden van tussenverbindingen, 4*" ook bij board, kunnen op deze wijze eveneons worden weggewerkt. tifcV ALABASTINE, voor 1001 karweitjes in Uw huis, koopt bij Uw drogist, ijzerhandelaar of verfwinkel 1 Ook In varpakking van 454 gram verkrijgbaar I 1.20 waar het zo prettig winkelen is! ->•*&>.. De fleurige, keurige winkels zijn het kenmerk van frisse, verse artikelen uit eigen moderne fabrieken. Kwaliteitscontrole tot aan de klant toe.*^ De Gruyter's betere waar stelt U nimmer teleur! I cfa/zQj'm&ks 4m?md£ms tot en met 20 mei '58 tot en met 20 mei '58 Bij elke aankoop van een fles limonade ter waarde van 75 cent van samen f 1 melk-chocolade eigen importen eigen expeditie eigen fabrieken eigen winkels

Peel en Maas | 1958 | | pagina 4