IK HOU VAN DE GRUTTER voordeel voordeel BBflamm 1 150 GR. MOKKAWAFELS VOOR HALVE PRIJS GOEDKOPER Uit Peel en Maas Film-agenda: Dry Cleaning EBBERINK GOUMANS Dealer INTERIEURVERZORGING een fles EXTRA SLASAUS Voor 85 cent elk tweede hele blik spinazie 10 cent 10°/o KORTING DOOR van 10 mei 1913 Van 30 juli tot 10 augustus zullen alhier een honderdtal veld artilleristen met hunne paarden worden ingekwartierd. Van de elf leerlingen der Normaalschool alhier, die te Arnhem deelnamen aan het examen voor onderwijzer slaagden er twee, nl. de heren Janssen uit Merselo en Kersten uit Maashees. 38 dienstplichtigen uit onze gemeente van de lichtingen 1906, 1907, 1908 en 1910 moesten dit jaar voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen. Door de gemeente werden in het Venrays Broek 79 slagen turf- slijk verkocht. Te Wevers] o werd geen turfslijk meer verkocht. van 10 mei 1908 De benodigde kiezel voor de aan te leggen kunstweg van Venray naar de Heide, is thans geheel aangevoerd, zodat spoedig met in- kiezelen zal begonnen worden. Door de landbouwer J. P. alhier werden binnen een half uur tijds niet minder dan 82 ratten ge dood. Op 18 mei zal de machinist Martinus Verstegen, de dag her denken, waarop hij voor 25 jaren in het klooster „Jerusalem" in dienst trad. 1 juni a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat het spoorweg verkeer Nijmegen-Venlo geopend werd. Te Venlo slaagden voor onderwijzer de heren J. R. Maas en G. W. Martens, beiden uit Merselo. Voor het steken van turf in de Peel hadden zich 70 personen aangemeld. Men heeft daar op cultureel ter rein de Vredepaal al lang weer terug heroverd en daardoor metter daad getoond, waarin een kleine plaats groot kan zijn. Met een muziekprogramma ge bracht door een der beste Neder landse orkesten, waaraan de Ven- raynaar geen kans heeft, of hij moet verre reizen maken en waarin hij blijkens het schrijven van O. en O. zelfs geen zin heeft. 20.000 mylen onder zee. Wil men een in meer dan één opzicht fantastische film zien, dan moet men zeker deze 20.000 mijlen onder zee gaan bewonderen. Inder daad bewonderen, want Walt Dis ney heeft de geschiedenis van de kapitein Nemo met zijn onderzee boot Nautilus het bekende ver haal van Jules Verne aange grepen om dit met alle middelen waarover de huidige filmtechniek beschikt en dat zijn er vele tot leven te brengen. Een avonturen- fantasie, die de toeschouwers zal boeien. De bruggen by Toko-Ri Een der stoutmoedigste daden van de Amerikaanse oorlogsvliegers is de achtergrond van deze film, waarin Grace Kelly een beeld geeft van wat de vrouwen der vliegers hebben uit te staan. Een film, die het bekijken meer dan waard is. De gevangene van Zenda Dit avonturenverhaal van een koning, die op de vooravond van zijn kroning door zijn halfbroer wordt ontvoerd, die echter op zijn beurt weer door een dubbelganger van de koning op zij wordt ge schoven, is onderhoudend en een goede ontspanning voor liefhebbers van avonturen-romantiek. Dat de echte koning 't natuurlijk wint en dat de sabels en degens hierbij een hartig woordje mee spreken, is natuurlijk vanzelf spre kend. Vyftig miljoen voor veehouders De regering heeft besloten de 50 miljoen gulden aan geblokkeerde „boecengelnen" binnenkort aan de veehouners uit te betalen. Aan vankelijk lag het in de bedoeling dit pas in begin 1939 te doen. De toestand op de zulvelmarkt is echter slecht geworden de op brengst van de melk daalt en daarin heeft de regering aanleiding gevonden de geblokkeerde gelden vervroegd uit te betalen. De kas- positie van het Rijk liet dit boven dien toe, aldus een officiële mede deling van het ministerie van Land bouw. Het gaat hier om de ene cent per kilo melk van de door de regering gegarandeerde melkprijs over het melkprijsjaar 19561957 (van no vember tot november), die de vee houders voorlopig niet uitbetaald zouden krijgen. Op een totale pro- duktie van 5 miljard liter per jaar maakt dit dus 50 miljoen gulden uit. Toen de regering het vorige melk prijsjaar de garantieprijs vaststelde hield zij rekening met de verhoging van de lasten van de eigenaar. Daardoor kon de garantieprijs hoger worden. Een deel hiervan werd echter geblokkeerd. Is de tweeling soms wat wild? (beter dan stomen) Dinsdag vóór 1 uur gebracht, zaterdag terug. Marktstraat 5 Algehele regeling en verzorging van HeqiafanUUH Begrafenisonderneming Telefoon 592 De unieke Luxaflex Thermofort lamellen kunnen tegen een stootje. Ze zijn de veerkrachtigste ter wereld. De afwasbare plastic banden rekken noch krimpen. De nylon'koorden zijn buitengewoon sterk aluminium Jaloezieën volmaakte zonwering-met-lichtregeling kleurencombinaties voor elk interieur Vraag ons de gratis brochure of een demonstratie Merseloseweg 10 Telefoon 334 VENRAY CONTANT BETALEN De aankondiging van deVenrayse schoenhandelaren, dat voortaan reparaties e.d. alsmede de aankoop van nieuwe schoenen contant be taald moeten worden, is feitelijk een veeg tegen. Een bescheiden crediet voor haar klanten was immers nog altijd de beste service, die de middenstand kon bieden. Uit een praatje met een Venrayse schoenhandelaar bleek echter wel, dat hiervan op schromelijke wijze misbruik is gemaakt. Er zijn schoenhandelaren, die sinds het nieuwe jaar meer dan 800 rekeningen hebben uit moeten schrijven, hetgeen veel administra tiekosten met zich brengt, maar die nog te dragen zijn, indien het geld vlot binnenkwam. Maar juist dat is het, waar veel aan mankeert. Voor betrekkelijk geringe bedragen moet men vele malen terugkomen en dikwijls moet zelfs de sterke hand i.e. de deurwaarder er aan te pas komen, wil men geld zien. Dat intussen de gemaakte incas sokosten en andere kosten reeds opgelopen zijn tot een veelvoud van wat op verschillende dingen verdiend wordt, geeft aan een en ander wel een bittere bijsmaak en is de reden geworden tot deze contante betaling-regeling. Dat ook de kolenhandelaren e.a. een dergelijke regeling hebben in gevoerd, toont wel aan, dat er bij een deel van het publiek iets scheef zit. Want afgezien van alle moge lijke juridische om- en aanhangsels steelt men als men goederen koopt en deze niet betaalt. Stelen is en blijft altijd zonde, maar een deel van het publiek schijnt dit gebod geschrapt te hebben. In een van de laatste raadsver gadering is B. en W. eensgezind ten strijde getrokken tegen de wan betalers van de huur. In deze openbare vergadering werd uit de doeken gedaan, dat sommige men sen een dak boven hun hoofd niet zo hoog op prijs stellen als een televisietoestel en wat dies meer zij. Nu we nog leven in een tijd van betrekkelijke welvaart zijn dit alle maal tekenen aan de wand om toch eindelijk eens te beginnen met de bestedingsbeperking bij ons zelf en onze uitgaven zeker niet groter te doen zijn, dan wat we betalen kun nen. Anders draagt het einde de lasten en zit men wel met een televisie-toestel, maar zonder kolen en schoenen. O. en O. Het Brabants Orkest o.l.v. zijn dirigent Hein Jordans en m.m.v. de cellist Henk Lambooy, komen a.s. maandag een concert geven in Vierlingsbeek, waarbij o.a. het eerste cello-concert van Saint-Saëns ten gehore wordt gebracht, alsmede werken van Haydn, de Serenata Notturna van Mozart en de Hebrl den van Mendelssohn. Dat Is Vier lingsbeek nog maar.... Hier is men, toen Venray zijn ontwikkellngs- en ontspannings avonden „onder zeil liet gaan", zelf begonnen en men heeft in deze kleine gemeenschap reeds menig prima avond gebracht. Zoals nu van het. Brabants Orkest. Vierlingsbeek heeft noch kloos ters, noch onderwijsinstelling, heeft bij lange na niet dat intellect, wat Venray heeft en heeft practisch geen achterland, waaruit liefheb bers te halen zijn. En toch... Het Venray, dat pretendeert de parel der Peel te zijn en het cen trum van Noord-Limburg, krijgt niet klaar, wat het kleine Vierlings beek wel klaar speelt. waar elke kassabon geld waard is! Dat is zo prettig van kassabons U weet precies waar U aan toe bent. Het aankoopbedrag staat er op afgedrukt. Niets te betalen, niets te knippen, niets te plakken; voor 10 gulden aan kassabons betaalt De Gruyter U één gulden contant uit. mi cüfc&'weseks m -ffoVettdceti, tot en met 13 mei '58 tot en met 13 mei '58 Bij elke aankoop van 250 gram koffie of 50 gram Oploskoffie tgr waarde van f 1 is! 'eigen importen eigen expeditie eigen (abrieken eigen winkels

Peel en Maas | 1958 | | pagina 4