IK HOU VAN DE GRUTTER voordeel i voordeel NMVHEl Mooie Communie-prentjes Fa. van den Mnnckhof Bekendmakingen iPUROL het derde pakje pudding geheel gratis een grote picnicreep voor slechts 10 cl 10% KORTING DOOR STENCILWERK Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat zij bij hun besluit van heden, no. 298 aan de wed. C.G.M. BomHendriks, wonende Minister Charles Ruyssiraat 14, alhier, ver gunning ingevolge de Hinderwet hebben verleend tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een diesel-olie-bewaar plaats op het perceel, kadastraal bekend, gemeente Venray, sectie C no. 6354. Burgemeester en wethouders der gemeente Venray, brengen hierbij ter openbare kennis, dat de door de raad dier gemeente in zijn ver gadering van 1 april 1958 vastge stelde Verordening tot aanvulling van de verordening als bedoeld in artikel 11, eerste lid, van de Win kelsluitingswet 1951, gedurende drie maanden vanaf heden op de ge meentesecretarie afdeling IU. voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Burgemeester en wethouders der der gemeente Venray brengen hier bij ter openbare kennis, dat de door de raad dier gemeente in zijn open bare vergadering van 1 april 1958 vastgestelde verordening als be doeld in artikel 5, Lid 1, der Win kelsluitingswet 1951, gedurende drie maanden vanaf heden op de gemeentesecretarie afdeling III, voor een ieder ter lezing is neder gelegd. Venray, 9 april 1958. Burgemeester en wethouders vnmd. H.A.M. Janssen, burgemeester. H. Vorst, secretaris verdwijnen met Land- en Tuinbouw Het onderhoud van betonsilo's Nu op onze boerderijen steeds meer silo's verrijzen, verdient het onderhoud hiervan onze volle aan dacht. Immers cementen silo's, van hoe sterk verdicht beton ze ook ge bouwd mogen zijn, kunnen niet tegen de aanvretende zuren van in gekuild veevoer. De bestanddelen van beton be vatten calcium, magnesium en andere verbindingen, die door zuren meer of minder worden aangetast, en waardoor zelfs de vaste beton- structuur vernietigd kan worden. Het aanbrengen van een bescher mingslaag aan de binnenzijde van de silo is dus noodzakelijk. Het is echter een vergissing te menen, dat het aanbrengen van een beschermingslaag slechts daar nodig is, waar met conserveringszuren gewerkt wordt. In gevallen waar niet met conserveringszuren wordt gewerkt, vormen zich echter tijdens het gistingsproces ook zuren, die voor het beton gevaarlijk zijn. In het bijzonder moeten hier de melk zuren genoemd worden, die van alle organische zuren het meest ge vreesd worden. Bij het onderhoud van betonsilo's moet dus terdege rekening gehou den worden met de bescherming van de binnenwand. Deze bescher ming kan het best worden uitge voerd met tencofixsilolak. Dit pre paraat is een oplossing van zuivere bitumen in een mengsel van vluch tige stoffen. Uitgestreken op cementmortel of beton levert dit materiaal een stevig hechtende laag, welke een goede bescherming levert tegen de inwerking van zuur- reagerende sloffen. De betonwand bevat zeer veel poriën. Door deze poriën dringen de zuren in het beton en de kalk wordt ontbonden. Het betonopper- vlak wordt brokkelig en tegelijker tijd vormt zich koolzuurgas, dat tussen beton en beschermingslaag blaasjes vormt. Tijdens het vullen der silo wor den deze blaasjes vernield, en komt het betonoppervlak weer vrij. Om het binnendringen van zuren door de beschermingslaag te voorkomen moeten deze microscopisch kleine poriën gedicht worden. Dit kan men bereiken door de binnenwand van de silo minstens driemaal te bestrijken met bitumenlak. Tevens moet men aandacht schen ken aan het betonoppervlak. Bij het aanbrengen van de bitumenlak moet dit absoluut droog zijn. Het beton mag niet glad zijn en ook niet af brokkelen. Denk daarom aan het orderhoud van Uw silo,s voor het te laat is! Nieuwe burgemeester te Horst De burgemeester van Montfort (L.), de heer J. K. Geurts, is per 1 mei bij K.B. van 19 april van zijn functie ontheven en met ingang van dezelfde datum benoemd tot burgemeester van Horst. Grondkamer Bij Kon. Besluit is m.i.v. 1 april benoemd tot voorzitter van de grondkamer voor Limburg, mr F. M.A. Haffmans te Helden en tot sekretaris H.J. Ketelaars te Roer mond. Voor het tijdvak van 1 april 1958 tot 1 april 1963 zijn benoemd tot lid van genoemde grondkamer J. J. H. Selen te Venlo, J. H. L. Jochems te Maasbracht, P. J. H. Mulder te Swolgen, J.A. Janssens te Linne en H.A.F. Beelen te Weert. De prezen van de akkerbouwprodukten K.N.L.G. ernstig verontrust Het Kon. Ned. Landbouwcomite heeft zijn standpunt bepaald inzake de vaststelling der prijzen voor ak kerbouwproducten voor oogst 195S. Het comité stelt vast, dat deze prij- waar elke kassabon geld waard is! Dat is zo prettig van kassabons U weet precies waar U aan toe bent. Het aankoopbedrag staat er op afgedrukt. Niets te betalen, niets te knippen, niets te plakken; voor tien gulden aan kassabons betaalt De Gruyter U één gulden contant uit. tot en met 29 april '58 tot en met 29 april '58 Bij elke 2 pakjes pudding van 1 6 of van 22 ct van dezelfde prijs U krijgt bij elke twee pakjes Super-, Fijnste- of Tafelmargarine of vet eigen importen eigen expeditie eigen fabrieken eigen winkels zen, hoewel niet in belangrijke mate, toch lager zijn vastge steld dan uit de kostprijzenbere- keningen van het L.E.I. zou voort vloeien. Het betreurt dit ten zeerste. Het meent echter met name zijn ernstige verontrusting te moeten uitspreken over de redenen welke de regering meent te moeten aan voeren, aldus een dinsdag uitge geven verklaring. Het comité is van mening, dat de overheid, wil zij het vertrouwen behouden, de door haarzelf erkende verplichtingen evenals ieder ander dient na te komen. De overheid heeft in deze geen uitzonderingspositie en een beroep op slechte afzetmogelijkheden of een zo goed als lege schatkist kan het vertrouwen niet herstellen; integendeel: het wekt de indruk dat de overheid bij het toezeggen van de garantie zich nauwelijks rekenschap heeft gegeven wat zij zelf bedoelde. Het weigeren van het mogelijk maken van een rechtvaardige be loning van de landarbeider met be hulp van de werkclasslficatie met als reden een gebrek aan middelen en een tekort in het landbouwega- lisatatiefonds, acht het K.NL.C. on billijk. Het K.N.L.C. is zich zeer wel be wust van de crisis in de zuivelafzet. Het is bereid, en acht het zelf zijn plicht met de overheid en eventueel het landbouwschap mede te werken aan iedere maatregel welke de op lossing van dit probleem naderbij brengt. Als zodanig zag het de verhoging van het vetgehalte van alle con- sumptiemelk en het stond daarbij niet alleen. Het is dan ook ernstig teleurgeste'd, dat de overheid deze bijdrage tot een oplossing terzijde heeft geschoven, zo wordt in de verklaring gezegd. De indruk bestaat, dat de over heid meer zoekt naar limitering van haar verplichtingen dan naar een oplossing van de moeilijkheden in de zuivelsector. Aangezien het KNLC zich bewust is, dat de be langen van zijn leden vereisen dat een oplossing wordt gevonden en dat de medewerking van de over heid niet kan worden gemist, is het ondanks dit alles bereid zijn medewerking aan iedere acceptabele oplossing te verlenen. Het dient er dan echter van ver zekerd te zijn, dat de regering de serieuze bedoeling heeft om de werkers in het agrarische - bedrijf een redelijk inkomen te verschaf fen; dat de overheid aangegane verplichtingen na zal komen; dat de aanpassing aan gewijzigde om standigheden zal geschieden met inachtneming van de mogelijkheden van de bedrijfsvoering en dat geen koude socialisatie zal plaats vinden. L'chtdfuk-Stemilinrichting G. M. H. PETERS Prins Bernhardstraat 11 Tel. 916 iiiiHiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiniiiriniiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiimuniiiiiiiiiiiiiiimiifiimmiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiifiiiHiiiiiiiiiiiiiiimig qaed 6wit i VAN BOXTEL heelt de allernieuwste Philips all-transistor hoorapparalen. Van nu af kan Uw slechthorendheid voor iedereen onzichtbaar en onmerkbaar blijven. De Philips transistor hoorapparaten bieden U alleen maar voordelen: a. zeer klein c. Ingebouwde luisterspoel b. volkomen onzichtbaar dragen d. zeer lage batterijkosten VAN BOXTEL biedt echter nog meer: deskundige adviezen demonstratie door specialisten, ook om buis. Batterijen steeds vers uit voorraad leverbaar. Raadpleeg Uw dokter over de mogelijkheden welke Philips transistor-hoorapparaten bieden. Onze deskundigen houden zitting op: maandag 28 april a.s. van 11.00 tot 14 00 uur in Café Den Engel, Grotestr. 33 te Venray HONDERDDUIZENDEN KOPEN BU VAN BOXTEL, HONDERDDUIZENDEN KUNNEN ZICH NIET VERGISSEN. miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiminiiniiiiiiniiunniiuiiiiiinnimnmiiiiiiniuiimnininmiiiiiimmiiiii||tii|ii'"|i"ii"""""i""""""lii

Peel en Maas | 1958 | | pagina 4