Slagerij J. HOENDERS Gevonden: 1 Mei Sint Jozefdag Burgerlijke Stand Venray Bij ons vertrek naar Canada Familie Terhoeven Woningruil Kindervacantiewerk Jacobosllaberlas Thomassen H. Poels Bijverdiensten Paardenverzekering Harmonie Euterpe Hypotheek Uitslag Loterij Boerenkermis Veulen. Overhemden Weekenders en alle land- en tuinbouwzaden gras- en klaverzaad mengsels Verheijen's Zaadhandel Wandelstokken ewaren 0UTEN mooi overhemd 't Knopenhuis voederbieten en stro Hoed of Pet Gebr. Michiels naaisters P. ST0KS TAXI huishoudelijke artikelen Het Warenhuis Zuiderzeepaling kantoorbediende (vr.) Voor de eerste H. Commi De motorrijder liep hierbij een hersenschudding op en mej. J. moest naar het ziekenhuis vervoerd wor den, dat zij, na verbonden te zijn weer kon verlaten. step (ongeveer 2 maanden ge leden), Kersten nw 6 Schoolstraat, muntbiljet van f 2.50, Jansen, Ju lianasingel 17; linker leder heren< glacé, weekblad Libelle en Margriet, huissleutel Lips no. 12, bruine alpinopet, Politiebureau; heren glacé's, Moorrees, Oostrum C 51a. huishoudportemonnaie met inhoud, Thomassen, Grotestraat; zilveren gulden. Stevens. Deken Thielen straat 5; muntbiljet f 2.50, Martens, Stationsweg 34; br. portemonnaie inh. f 0 30, Appels, Hofstraat; twee ijzeren gewichten, kantoor Zuid ooster; muntbiljet f 2.50, Swinkels, Pr. Marijkestraat 2; linker dames handschoen. Beerkens. Hiepterweg M 86; broche. Claes. Maasheseweg 42a; kerkboek, Rongen, Sr. Jozef- weg 2; kindermutsje, Rooijackers, Kempweg 36; bankbiljet v. f 10. Franssen, Past. Ruttenstraat 13; bruine herenglacé, J. Franssen, Deurneseweg 2. GESLAAGD Te Eindhoven slaagde voor het tentamen akte M.O. handenarbeid, boetseren, de heer P. Clephas, Hoen derstraat 19, alhier. Rode Kruis Bij de woensdag jl. gehouden gehouden Kring-wedstrijden voor E.H.B.O. behaalde de colonne Ven ray van het Ned. Rode Kruis 3 eerste prijzen van de 4. Hoog bezoek Deze week brachten Mr. Hall en Mr. Cook, beiden verbonden aan de Amerikaanse legatie te Wenen, alsmede de heer Zuk, van het Oos tenrijkse Ministerie van Econo mische Zaken een werkbezoek aan Venray, om daar de gang van zaken te bestuderen die gevolgd is om in de zgn. ontwikkelingsgebieden industrie aan te trekken. Deze heren welke waren vergezeld van o.a. Mr. Haarmans, van het Nederlandse Ministerie van Econo mische Zaken, werden op het ge meentehuis ontvangen door de heer Burgemeester, die hen een korte uiteenzetting gaf, van wat de ge meente Venray heeft gedaan ter bevordering van de industrie-vesti ging, welke steun het rijk en pro vincie daarbij gaven en welke moei lijkheden werden ondervonden. De praktijk werd getoetst in de industriehal van de N.V. Inalfa, waar de directeuren, de heren Burgman en Knoet, de bezoekers niet alleen rondleidden door het bedrijf, maar ook een uiteenzetting gaven van de vestiging van liun bedrijf in onze gemeente. De gasten waren zeer voldaan over de toelichting die zij hadden mogen ontvangen en over dat wat zij hadden mogen zien. Klaar-overs in uniform De jongelui, die met hun spiegel ei op de spitsuren de schooljeugd veilig over de straten loodsen heb ben deze week hun eigen uitrusting gekregen. In hun witte jassen en stormcapes, kunnen ze voortaan het slechtste weer trotseren en hun taak nog beter volbrengen. Gouden bruidspaar Op 5 meia.s. zullen te Oirlo, Joh. Wolters en M. Peeters de dag her denken, dat zij voor 50 jaren in het huwelijksbootje stapten. Een en ander zal feestelijk herdacht wor den op 10 mei en de buurt van de Gunhoek is druk bezig deze dag zo waardig mogelijk voor de gouden jubilarissen te maken. Kerkelijke plechtigheden op de Smakt Het feest van St Jozef, arbeider, dat sinds enkele jaren op 1 mei wordt gevierd, vindt ieder jaar meer aanhangers. En een bedevaart naar de kleine S t Jozefkapel op de Smakt, juist op die dag, begint al een schone traditie te worden. Een tra ditie, waarin Limburgs bisschoppen ons voorgaan. Zoals Mgr.Lemmens in het verleden op die dag naar de Smakt kwam, zo ook komt nu- zijn opvolger Mgr. Hanssen naar Sint Jozef, om hem op 1 mei in een pontificaal lof te eren en aan te roepen. Een mooier besluit van een bedevaaart is moeilijker denkbaar. Op die dag zal 's morgens de hoogmis uit de Smakter kapel wor den uitgezonden over de K.R.O., terwijl het hoofdbestuur van de bouwvakarbeidersbond St Joseph uit Utrecht, eveneens om 10 uur een pl. H. Mis zal bijwonen. Wie tijd en gelegenheid heeft deze plechtigheden bij te wonen, waarbij we vooral wijzen op het pontificale lof, verzuimedeze plech tigheden niet. Ongeluk W.inde Vredepeel, die van 'n wa gen wou springen kwam ongelukkig te vallen en brak daarbij zijn been. Hij werd in het ziekenhuis opge nomen. Brand in Ysselsteyn Dinsdagmiddag ging de brand- sirene voor een finke brand in Ys- selsteyn. Daar had door onbekende oorzaak een grote schuur van de landbouwer Jaspers vlam gevat en het vuur, dat gretig voedsel vond in het opgeslagen hooi en stro zetie in een minimum van tijd, het hele gebouw in lichte laaie. De Venrayse brandweer, die spoe dig ter plaatse was, kon weinig uitrichten tegen deze vuurzee, die van heinde en ver, belangstellenden trok. Het gebouw brandde dan ook totaal uit, waarbij behalve het hooi en het stro ook verschillende land bouwmachines verloren gingen. Men schat de schade op bijna ft 30.000,Vterzekerlng dekt de schade. Bevorderd Met ingang van 1 mei a.s. is luite nant Timmermans, beheerder van het Duits militair-kerkhof te Yssel steyn, bevorderd tot kapitein. Oorlogsmuseum Overloon Verleden jaar werd door het mu seumbestuur van Overloon besloten de vijver bij de ingang van het Oorlogsmuseum aanmerkelijk te vergroten. Met deze vergroting is men nu reeds zover gevorderd, dat deze week de betonnen vloer klaar zal komen. Hij heeft dan een opper vlakte van ruim 700 m2. Er zullen ook een tweetal fon teinen in worden aangebracht. De nieuwe vijver zal een grote ver fraaiing zijn bij de entree van het Oorlogsmuseum. Scherpe kritiek op Vondeling Het vertrouwen van de Eerste Kamer in de nieuwe minister van Landbouw dr. Vondeling, is niet bijzonder groot en de bewindsman zal de volgende week een harde dobber hebben om zich tegen de vele en vaak zeer principiële kritiek van de Senaat te verweren. De heer C. Mertens (KVP) ver weet de minister woensdagavond niet alleen, dat hij de laatste tijd een aantal vergaande beslissingen heeft genomen, zoals over het melk- beleid, waartegen vele bezwaren aan te voeren zijn. Hij vond ook, dat dr. Vondeling bij het bepalen van zijn standpunt niet toeganke lijk is geweest voor werkelijk over leg met de betrokken organisaties. Het is duidelijk gebleken, zei de katholieke afgevaardigde, dat de minister niet is geslaagd vertrou wen te winnen. Twee militairen gedood Een veldoefening op de Budelse Heide heeft twee militairen van de Onder-Officiers School te Weert het leven gekost. van 18 t/m 24 april .1958 GEBOREN: Janssen Paulus, Merselo M 36a Janssen Arnoldus, idem Peeters Gerard, Langeweg 36 Franssen Antonia, Overl.weg 23 Cornelissen Henricus, Jan Hensenstraat 10 Barents Catharina, Hoopweg 70 Beckers Robert, Leunen K 4 Thijssen Paulus, Hoebertweg 16 Hout Joseph, Arkstraat 9 Kersten Elisabeth, Wanssum OVERLEDEN: Wagner Maria, wed. van Günter, l jr, te Trier; Thomassen Jacobus, echtgen. v. Custers, 69 jr, Kruis straat; Oudenhoven Maria, echtg. v. Thijssen, 59 jr, Broekhuizen. ONDERTROUWD: Hendriks Bernardus 25 jr, chauf feur, Kruitweg 2b en Verbruggen Gerardina, 25 jr, St. Annalaan 5; Arts Gerardus, 28 jr. metselaar, Hoenderstr. 21 en Sikes Bertha, 23 jr, Zwarte Klef A 2; Klaassen Ant., 25 jr, uitv, bouww., Hoederstraat 2 en v.d. Hoogenhof Leonora, 21 jr. Stationsweg C 23a; van de Weijer Mart., 29 jr, landb., Deurne en Smts Johanna, 27 jr, Puttenweg 12; Drab- bels Mathias. 25 jr, landb., Wanroy en Linders Johanna, 25 jr, Oirlo F 3. GETROUWD: Gooren P. Vier'ingsbeek en Ewals A. te Venray. Born Th. te Beesel en Friesen Ca to te Venray. Peeters J. te Bakel en v. Bakel te Venray. Claassen G. en Spreeuwenberg J., beiden te Venray. Jacobs A. en Jansen H., beiden te Venray. Ver beek W. en Sweemers M., Venray. Janssen, H. te Horst en Verstee- gen C. te Venray; Weijs, L. te Horst en Loonen L. te Venray; Knechten, J. Vierlingsbeek en Siebers. R. te Venray; v.d. Vorle, J. en Op-Heij, M. beiden te Venray; Rutten, P. te Horst en Fleurkens, R. te Venray; Hoedemaebkers, W.te Venloen Vis sers, G. te Venray; Aben, P. en Baeten P., beiden te Venray; Aben Th. en Baeten H., beiden te Venray. zeggen wij familie, vrienden en bekenden hartelijk dank. Wij danken de heren leider en lesgevers van de Emigratiecursus te Venray voor de prettige en leerzame lessen. Verder dank aan de heer Lamb, vd Zanden voor de vlotte en dege lijke afwerking van de passageza ken en aan de fa. Swinkels Deurne voor de goede verpakking van het meubilair. a.b. ss Grote Beer RR I Salford Ontario Canada Voor de blijken van deelneming bij het overlijden en de begrafenis van onze lieve vader en grootvader Peter Emons zeggen wij hartelijk dank. Speciaal dank aan de Z E. Heer Pastoor, Dr. v.d. Meer, zuster v. h. Groene Kruis en de buurt. Kinderen en kleinkinderen Emons Laagriebroek K 53. Op 3 mei hopen onze geliefde ouders en grootouders G. Jans Beken en M. Jans Beken-Darks hun 25jarig huwelijksfeest te vie ren. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dank bare kinderen en kleinkind. Zwarteklef A 9a. Heb woning op liet Desselke, huur pl.m. f 9.wil ruilen met nieuwe woning van f 12.—of meer, onverschillig waar. Brieven onder no. 214 bureau van dit blad. Groenewoudi Swalmen JONGENS die nog niet aan de vacantieweek op Groenewoudt heb ben deelgenomen, kunnen zich op geven vóór 10 mei bij A. van Soest Vlakwaterweg 2. Voor de blijken van deelneming bij het overlijden en de begrafenis van onze vader, behuwd- en groot vader W. Berbers zeggen wij, mede namens familie, hartelijk dank. Speciaal dank aan heren geestelijken, doktoren, Zr. Janssen, buurt en leden van de Be- jaardensoos, verder aan de Begr. onderneming Goumans. Kinderen Berbers Venray, Veltum L 2. Op dinsdag 29 april hopen onze geliefde Ouders L. Hendrix M. Hendrix-Geurts hun 25jarige echtvereniging te vie ren. Ter hunner intentie wordt om 10 uur in de parochiekerk te Oos trum een plechtige H. Mis opge dragen. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dank bare kinderen. Oostrum, Hoeve Spraland. Dagadres: Parochiehuis Oostrum Op woensdag 30 april hopen Michel Jeurissen en Maria Janssen hun 40jarig huwelijksfeest te vie ren. Ter hunner intentie wordt om half 10 in de parochiekerk van de H. Oda te Ysselsteyn een plechtige H. Mis opgedragen. Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Ysselsteyn, april 1958 Dagadres: Zaal Bos Ysselsteyn Heden overleed, na een met geduld gedragen lijden, voor zien van de H.H. Sacramenten der stervenden, in het St.Elisa- bethziekenhuis te Venray, onze inniggeliefde echtgenoot," vader, behuwdvader, grootvader, broer en oom echtgenoot van Anna Gertruda Custers in de ouderdom van 69 jaren. Wij vragen uw godvruchtig gebed voor zijn zielerust. Venray: Wed. A. G. Thomassen- Custers Venray: H. Thomassen B. Thomassen-Peeters en kinderen Venray: C. van Dijck-Thomassen J. van Dijck en kinderen Sittard: M. Thomassen C. Thomassen-vd Broek en kind Venray Giel Thomassen Venray: G. Thomassen N. Thomassen-Peeters en kinderen Venray: D. Sijbers-Thoraassen H. Sijbërs en kind Heerlen: P. Thomassen W. Thomassen-Körver Venray: B. Thomassen en verloofde Familie Thomassen Familie Custers Venray, 20 april 1958. De begrafenis heeft plaats ge had woensdag 23 april. Op 3 mei hopen onze geliefde Ouders Martien Jeuken en Gerda Stiphout de dag te herdenken waarop zij vóór 25 jaar in de echt werden verbonden. Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wens van hun dankbare kinderen. Venray, Kempweg 11. Op woensdag 30 april hopen onze ouders en grootouders H. Janssen en A. Janssen-Wijnhoven hun 40jarig huwelijksfeest te vie ren. Om 9 uur wordt ter hunner intentie een plechtige H. Mis op gedragen in de Rectoraatskerk O. L. Vrouw van Zeven Smarten. Dagadres: Pr. Bernhardstraat 22. Op zaterdag 10 mei hopen onze geliefde ouders P. Lenssen en W. Lenssen-Jauken de dag te herdenken waarop zij vóór 25 jaren in de echt werden verbonden. Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wens van hun dankbare kinderen. Venray, Prins Hendrikstraat 9. Op 9 mei hopen onze geliefde ouders P. J. Baltussen A. M. G. Bollen hun 25jarig huwelijksfeest te vie ren. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dank bare kinderen. Venray, Henseniusstraat 4 Wegens familieomstandigheden is onze zaak zaterdag 3 mei gesloten Langstraat 11 voor iedereen. Postbus 61 Sittard U ontvangt p.o. antwoord Meisje voor halve dagen gevraagd. Timmermans-Winters. Langstraat 29 Onderlinge VENRAY Premiebetaling zohdag 27 april a.s. vra. van 11 12 uur in café Wed. L. van Rhee te Castenray. Premie bedraagt 1 pet. Aanmelding nieuwe leden voor drumband en muziekkorps kan geschieden dagelijks tussen 6 en 7 uur bij G. Bakens, Hens.straat Hypotheek aangeboden op alle onroerende goederen, ook op nieuw bouw op bestek en tekening, tegen A% pci. renie Wij verstrekken gaarne zonder enige verplichting alle gewenste inlichtingen. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder nr. 254 bureau van dit blad. Hoofdprijs 1764, le 1481, 2e 2121 3e 177, 4e 2012, 5e 1606, 6e 2148, 7e 673, 8e 466, 9e 1141, 10e 837. 11e 2101, 12e 967, 13e 297, 14e 1938, 15e 472, 16e 1272, 17e 369, 18e 636, 19e 1277, 20e 1919. 21e 1942, 22e 881 23e 714, 24e 898, 25e 765, 26e 1276, 27e 1216, 28e 1515. 29e 921, 30e 1235 31e 2131, 32e 2, 33e 2032, 34e 1891, 35e 1561, 36e 2109. 37e 1410, 38e 2096, 39e 521, 40e 1222. De prijzen afhalen voor juni bij H. van Meijel. Nadien vervallen deze aan de kerk. Prachtsortering Steeds in voorraad Aihoc Ua/mvnel Sh<aak\ is. OflBSOSlUS deYaak ÏDAMtSHOebCN Ur~^ nRISON^fniïc-sius pattmtraat. ttl- 3«3. vfvpav De grootste advertentie zou te klein zijn om U een beeld te geven van onze enorme zomercollectie waarin U kunt bewonderen Hoedjes, Sjaals, Kapjes, Handschoenen Bruidssluiers in de allernieuwste modellen en - tinten van dit seizoen. Vervormen en opmaken. Patersstraat 25 Tel. 365 Stokken voor invaliden Parapluies alle soorten HET WARENHUIS fa. 7h.Pouwe.ls Zn. Hofs raat 10 Julianasingel 2 Straelseweg 15 VENLO Tel. 04700—4723 Geeft ons even bericht en wij ko men de mantel gaarne bij U halen. Bewaren reeds vanaf f 8.— per seizoen. Reparaties tegen zomer- prijzen. Gebr. Michiels Patersstraat 22 Tel. 961 Pas-aan serviezen zijn 20 jaar lang aan te vullen. Verkrijgbaar bij PETER HENDRIX BAZAR GEVRAAGD boerenknecht 16-17 jaar W. Jenniskens, Deurneseweg 46 Jong echtpaar zoekt woning in-Venray of directe omgeving. Brieven onder nr. 194 bureau dezer. Schoonmaakartikelen borstelwerk, zemen, tafelzeil, huishoudtrappen, strijktafels, kleerhangers, wasmanden, wasteilen, mottenballen, etc. U slaagt zeker bij PETER HENDRIX BAZAR Grotestraat 13 Voor een naar A. Scheepers Schoolstr. 22 Tel. 375 Te koop gevraagd tegen hoge prijzen Voederbieten deze week afge haald f 14.— af boerderij (alleen Groenkraag) P. Peters, Ysselsteyn, Timmermannsweg 36 Voor een Patersstraat 22 Tel. 961 Voor direct gevraagd voor japonnen-atelier Aanmelden G.L. Brouns, Stationsweg 16 Henseniusplein 16 Tel. 233 Goedkoper dan per trein Amsterdam p.pers. f 12. Utrecht f 10. Rotterdam f 12. Keukenhof f 13. Brussel Parijs Lourdes 7 dagen Rome 10 dagen f 13.— f 40.— f 110.— f 140.— Onze reclame Gekookte ham 100 gr. 55, 250 gr 130 Tongworst 100 gr. 24, 250 gr. 60 Zult 500 gram 40 Vrijdag en zaterdag Coteletten 500 gram 1.75 Alle Hofstraat 10 Julianasingel 2 Tel. 566 Vanaf heden weer verkrijgbaar versgerookte P. SIEBERS, Merseloseweg Vis- en Fruithandel Te koop Vaars, 15 In7 tegen jongvee J. Arts, Scto Schoonmaak Nieuwe matten voor boren kunt U terecht bij P, J. Clephas, Gasstraat 36. VERLOREN deksel met patentsluiting van sproeimachine, tussen Asten DeurneVenray. Martens, Landbouw werkt. Asten, VERLOREN Grote bos sleutels, tegen beloning terug te bezorgen bureau dit blad. Gevonden portemonnaie m. inh.-Tegen bet. adv. t.t. bek. bij P. Winnen, Puttenweg 1, Ysselsteyn DANK aan Herwonnen Levens kracht Leunen voor beste Paas- wens. D. E., Leunen GEVRAAGD nel zelfstandig dienstmeisje voor d. en n. in doktersgezin met 4 kinderen, per 1 juni. Aanmelden 's avonds tussen 7 en 8 uur Hoebertweg 18, Venray. GEVRAAGD meisje voor dag en nacht in 't Gooi, in gezin met 6 kleine kinderen. Loon f 100.- per maand. Meerdere hulp aanwezig. Brieven onder nr. 284 bureau v. dit blad. GEVRAAGD hulp in de huishouding voor dag of dag en nacht Hees been, Hoebertweg 28 GEVRAAGD net meisje in gezin met kleine kinderen, als hulp in de huishouding. Adres bureau van dit blad. Meisje 45 j. zoekt vriendin Brieven onder nr. 244 bureau van dit blad. Werkster gevraagd voor enkele dagen in de week. Slagerij Goumans, Patersstraat8 Biedt zich aan aank. electron radiomonteur Brieven onder n. 234 bureau van dit blad. GEVRAAGD Schriftelijke sollicitaties aan Th. Herraets, Meubelhandel „Ons Huis" Horst. TE KOOP Winkelpand van Venray Voor alle doele nenkort te aan' Adres Bureai TE KOOP beste 8-jarige alle tuig, trekr A.Bovee, Veu! TE KOOP guste S. koe o M. v. Vegchel, TE KOOP Weide sc W. v. Osch, Hoé Te koop 100 14 v Josten, Ove?^ TE KOOP 2 dr. JVR ze G. Bongers, Béé Te koop Wandelwagen comfoor. Te koop 150 W L. J. v. Bracht, Oa TE KOOP zwaar onders of shetlandse Beukenstr. 5 De Te koop kroonlamp Smakterweg 2 Te koop restanten pc W. Tacken, Cas TE KOOP partij zwi W. WetterhshL Te koop 2 tom< H. Direks, Leun TE KOOP wandelvua Langstraat 62 TE KOOP partj M. J. Aarts, V GEVRAAGD meisje v. halve of hele dagen Mevr. Pondman, Pr. Bernhardstr. 76. Enkele nette meisjes gevraagd voor alle naaiwerk op de kleermakerij. P.Janssen, Langstraat 26. Te koop partij biggen P. Litjens-Lemmen, Brukske. TE KOOP 1-pers opklapbed, damesfiets en 4 keukenstoelen. Merseloseweg 20b. TE KOOP prirra kinderwagen J. Noyen, Odastraat 4. TE KOOP 2 tomen biggen G. Foeis, Volen. Te koop 8 biggen A. Lenssen, Veltum L 79 TE KOOP 8 biggen J. Poels-Boutcn, Weverslo. Te koop buffetkastje z.g.a.n. Adres bureau dezer. TE KOOP toom biggen J. Buijssen, Lennen K69. Te koop deurkoziji en eti A. Loonen, K TE KOOP beste dragende jonge koe n tbc vrij met vi W. Beckers, C Te koop partij A. Pelzer, Vel TE KOOP dracht voldr. 8 mei, tb- J. Hendriks, C Te koop nest fiks Norton raci Fr. Janssen, L Te koop allei consumptie ook Vorr Fa. Fr. Jansse TE KOOP grote eikei eiken wastafel eiken s; eiken dj Maasheseweg TE KOOP i.g.s. zijnde kir wandelwagen. D TE KOOP eetaardapfW J. Achten, D5 In verband met de nationale te woensdag 30 april wordt door de NIET gebakken en NIET bezorgd. Op donderdag 1 mei wordt WE Bestuur Ba schilderijtjes grote maat 1.95, kerkboekje rozenkransen in zilver, aipacca en zilveren kettinkjes met kruisje of medaill tasjes reclameprijs 2.95, Lourdesbeeldjes PETER HENDRIX BAZAR G

Peel en Maas | 1958 | | pagina 2