IK HOU VAN DE GRUYTER voordeel I voordeel 10 CT. GOEDKOPER I 1 I I Dames voor slechts 45 cent De feesten van onze - dtHk&iwek, StrtwcUm, EN U KRIJGT ER 3 EN U KRIJGT ER 6 EN U KRIJGT ER 9 10% KORTING DOOR Voor de politierechter B¥QHOl maakt Sneeuwwitjes tanden Wij halen onze Verlosser en Koning weer In Met Palmzondag treden wij bin nen in de heiligste week van het kerkelijk jaar. In deze week, die wij de Goede Week noemen, maar die in de Liturgie „Heilige Week wordt genuemd, vieren wij onze Verlossing. Wij maken haar als het ware opnieuw mee. Christus komt weer naar het Jerusalem van de Kerk om te lijden en te sterven voor ons heil, en in de Paasnacht verheerlijkt van de dood op te staan. Als évij meedoen aan de plechtige viering van de Goede Week, gaat onze verlossing zich opnieuw aan ons voltrekken. Op Palm zondag gaan wij de Heer inhalen in het Jeru?,alem^®" de Kerk. Buiten de kerk.worden de palmtakken gewijd en uitgedeeld. In feestelijke stoet trekken wij dan naar de kerk, die nu Jerusalem moet voorstellen. En zoals de Joden bij Jezus'intocht in Jerusalem, zingen wij llederèn ter ere van Chris tus onze Koning en Heer. De priester draagt nu geen paarse maar rode gewaden, want hij stelt de Christus voor die trto™feerde over zonde en dood door uit liefde voor ons te lijden en te sterven. Wij willen op Palmzondag onze Koning opnieuw trouw zweren en beloven Hem te volgen langs de zelfde weg, waardoor Hij tot de overwinning kwam, nl. langs ae weg van kruis en lijden. Paasbiecht Voordat wij ons Pasen gaan vieren, willen wij ons eerst beschuldigen voor Christus plaatsbekleder, de priester in de biechtstoel, dat wi] zo ontrouw en laf zijn geweest jegens Christus onze Heer. Vol berouw, staande voor het kruis van Christus, beseffen hoe wij door onze zonden telkens ongehoor zaam waren aan God en aan Zijn geboden, die toch slechts ons waar achtig geluk op 't oog hebben. Christus wilde voor onze onge hoorzaamheid boeten door gehoor zaam te worden tot aan de dood op het kruis. Als wij echt spijt hebben over onze verkeerdheden en onze ver zuimen, en vast besloten zijn daann met de genade van Christus ver andering te brengen, mogei wij er zeker van zijn, dat God a °"^e zonden doet verdwijnen in de zee van Zijn oneindige barmhartigheid Wij stellen onze biecht met tot het laatst uit, maar gaan op tijd biechten om zoveel motelijk op Witte Donderdag onze Paascom munie te kunnen ontvangen. Paascommunie Vroeger kon men alleen 's mor gens de H. Communie ontvangen. Maar sinds enkele jaren heeft de H. Kerk dit veranderd. ZoaJs ae Apostelen in de avond van Witte Donderdag Christus' Lichaam en Bloed ontvingen bij het Laatste Avondmaal, zo moeten de chris tenen dat ook in de avond doen, De H. Mis in de avond moet ons doen denken aan het Laatste Avond maal. In de herder van de parochie die de H. Mis opdraagt, moeten wij Christus Zelf zien die ons aan Zijn tafel uitnodigt met de woorden: .Neemt en eet, dit is Mijn Li chaam, dat voor U wordt overge leverd, Dit is Mijn Bloed, dat voor u vergoten wordt tot vergiffenis van de zonden. Doet dit ter ge dachtenis aan Mij". Geen mooiere tijd dus om onze Paascommunie te ontvangen dan 's avonds op Witte Donderdag. Kruis-Pasen Het Paasfeest, dat eertijds in één nachtelijke viering ineens werd ge vierd, werd in de loop der tijden over meerdere dagen uitgebreid, Het Paasmysterie de doorgang van Jezus door het lijden en de dood heen naar de heerlijkheid van de Vader dit mysterie was ook zo veelomvattend. Het gelovige volk verlangde eerst te delen in de droefheid van de Heer, en dat deed men dan op Goede Vrijdag, die ook Kruis-Pasen werd genoemd. Ln daarna wilde men met Christus de vreugde van de Verrijzenis smaken en dat gebeurde op Paas-zondag, 's nachts te beginnen. Dit noemde men Verrijzenis-Pasen. Maar het is één Paasviering, die begint met Goede Vrijdag. Op Goede Vrijdag herdenken wij de dood van onze Verlosser in een plechtige liturgische bijeenkomst, niet meer 's morgens maar in de middag omstreeks 3 uur, omdat Jezus op dat uur ook gestorven is voor ons heil. Om practische rede nen mag dit ook later. Het is geen rouwdienst, integendeel! Nadat het kruis waaraan onze verlossing werd voltrokken, vol dankbare liefde door de gelovigen is vereerd, mag men de H. Com munie ontvangen om te delen in de rijke vruchten van de verlossing. Paasnachtwake Als men Kerstmis toch zo graag 's nachts viert en 's avonds voor Kerstmis tegen 11 uur de kerk al met gelovigen gevuld is, waarom dan ook Pasen niet in de nacht gevierd? Pasen is toch het grootste feest van het jaar. Wie eenmaal de Paas nachtwake heeft meegemaakt met de plechtige Nachtmis van Pasen, die wil dat voortaan elk jaar mee maken. Dan hebben wij pas echt Pasen gevierd; dan voelen wij ons weer echt als nieuwe mensen die met Christus zijn verrezen tot een nieuw leven. K-S HAMEA-0 handen ruw of schraal -GELElG^SUID 'te die elke week zulke gezellige voordeeltjes heeft. De Gruyter heeft tenminste iets voor zijn goede klanten óverl Wie wekelijks van de speciale aanbiedingen profiteert, bespaart nog aanmerkelijk méér dan 10%. koop twee Goudrepen koop vier Goudrepen koop zes Goudrepen enz. Een blik zalm naar keuze Twee pakken afwasmiddel samen van 60 cent eigen importen eigen expeditie eigen fabrieken eigen winkels „Als ik uniformen word ik helemaal wild", zei d verdachte. „Dan begin ik met mijn ogen te rollen, en alles aan me begint te bibberen. En dan weet ik niet meer wat ik doe." Dat was die avond ook gebeurd. De verdachte v/ist niet meer wat hij deed. En toen wilde hij de agent met een bierfles op het hoofd tikken. Het is gekomen toen de politie man zag dat deze man zonder licht fietste. De verbalisant stond daar toch, en. bovendien had hij «opdracht goed op de fietslampen te letten. Hij sommeerde de verdachte dus af te stappen, toen die lustig rond fietste zonder enige verlichting. Maar de verdachte stapte niet af. Hij zette, zoals men dat noemt, de sokken er in en maakte dat hij weg kwam. Nu had die politieman ook een fiets bij zich, en hij kon er goed mee vooruit. Reeéls enkele secon den later had hij de achtervolging ingezet. Het wertl een spannende race, maar langzaam won de Wet terrein. Op een hoek werd de over treder in de kr«iag gegrepen. Het hierna volgende gesprek duurde slechts kort. De lichtloze man ver klaarde dat hij D.iets met de politie te maken wilde hebben, dat hij zou fietsen zoals het hem verkoos en dat de agent wat hem, de aange houdene, betref t het heen en weer kon krijgen. Hij zei dit op zo'n onvriendelijke manier, dat de agent hem uitnodigdi mee te gaan naar het bureau, 01 n het onderhoud in een rustige omgeving te kunnen voortzetten. Aan deze uitnodiging gaf de man geen gevolg. Hij haalde het bier flesje uit zijn zak, hief het dreigend op en riep dat hij het chroom van zijn fiets zou besmeuren met de herseninhoud van de agent. Veel verder kwam hij niet, want voor hij wist wat er gebeurde had de agent het bierflesje in zijn fietstas en de verdachte in de kraag. „Een uniform werkt op mij als een rode lap op een stier. Dat heb ik uit de oorlog overgehouden," verklaarde de verdachte nog eens, toen hij voor de rechter kwam. „Maar er is toch nog wel enig verschil of in de uniform een land- wachter steekt of een eerzaam politieman", dacht de rechter. „O, ik heb er zo'n hekel aan", zuchtte de man. „En dan nog wel met een bier fles zei de rechter misprijzend. „Maar er had melk in gezeien," haastte de verdachte zich te bewe ren. „Ik kwam van mijn werk en ik had brood en melk bij me gehad." Dat maakte vanzelfsprekend een heel verschil. Een dreigement met een melkfles is heel iets anders dan een dreigement met een bier fles. Voor de man die de klap krijgt is het onderscheid weliswaar niet bijzonder groot, maar voor de rechter wel, dat spreekt. De officier dacht een middel te weten om de verdachte van zijn uniformencomplex te genezen. Hij vroeg een week gevangenisstraf. Dan kan hij er een week lang aan wennen, dacht hij. En misschien is de schrik dan wel over. „Ik doe de melk tegenwoordig in Al jaren lang gemaaktmet succes! RONDO Reincttc f635.- met electr. wringer zonder wringer f475.- meerprijs pomp f 45.- Al jaren lang gebruiktmet plezier! RONDO Klara met elcctr. wringer en teakhouten kuip v. 100 liter f558.- zondcr wringer 1398. Levering via de erkende handel- Imp. voor A cd. GEBR. TIMMERMANS KESSEL (bij VENLO) zo'n plastic-flesje", riep de ver dachte. „Daar mag evenmin mee ge slagen worden," zei de rechter streng. Maar de straf viel toch mee: veertien dagen voorwaarde lijk en f 25.boete. Omdat anders het gezin de dupe zou worden. Bij zijn vertrek ging de verdachte in een grote boog om de parket wachter heen. Om de rechter te laten zien dat het toch wel écht waar is van dat complex. Gebruikte meubelen grote verscheidenheiden niet duur. Alleen bij daglicht te zien, nimmer op maandag.Op maandag wél nieuwe meubelen en woningtextiel tegen zeer lage prijzen. Fa. HOOGLAND, BOXMEER. COMPLETE MEUBILERING voor heel uw woning VASTE VLOERBEDEKKING COLOVINYL LINOLEUM fa. M. J. TOLLEBERGH 21 Eindstraat 13 Bontekoestraat 2—4 Telefoon 471

Peel en Maas | 1958 | | pagina 4