Voetverzorging J. Woltering looprekken Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN L. E. M. VALK Boerenbond Venray C. Kaeoen Thijssen Veeverzekering „Eensgezindheid" dekkleden Loop niet langer met pijnlijke voeten J. HENDRIKX Wollen dekens Slagerij J. €0Ë\DERS Boerenleenbank Het Warenhuis Dames-pyama's nette verkoopster 538e Staatsloterij Boerenleenbank Dameshemdje en broekje EBBERINK ARIAENS-KOSMAN Pyama-flanel EBBERINK GOUMANS »De Karklingels» - Oostrum gecostumeerd Yorsten-bal net persoon administratief Meisje gevraagd gesprek gevonden In een boodschap, vastgesteld: 13 april ronde van Berg een taak: Verbreidt de blijheid in aan de Maas, 4 mei ronde van Eys- deze wereld! Er ls voor deze wereld den, 11 mei ronde van Hoensbroek, wel een toekomst, omdat God goed is. DRANKWET Eurgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat is ingekomen een verzoek schrift van Hendrlkus Albertus van Asten, wonende te Venray- Ysselsteyn, Jan Poelsweg 6, om een slijtvergunning voor de be nedenvoorkamer van het pand Puttenweg 21. Binnen twee weken na de dag tekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij burgemeester en wethouders inbrengen. Venray, 15 januari 1958. Prachtig succes Op uitnodiging van de culturele kring Roermond had onze Venrayse toneelgroep Hioob, woensdag 15 jan. een uitvoering verzorgd in het Royal-theater te Roermond. Dit theater met meer dan 800 zitplaat sen, was in alle uithoeken bezet, terwijl „Hioob" een uitvoering gaf van: „Een inspecteur vraagt belet". Het is tekenend voor het huidige peil van deze toneelgroep, dat de voorzitter van de culturele kring in zijn dankwoord durfde verklaren, dat deze uitvoering een der beste was, welke de laatste jaren in Roer mond te zien zijn geweest. „Hioob" heeft de naam van Venray in Roer mond weer hoog gehouden en wij hopen oprecht, dat door voldoende belangstelling in Venray zelf, de verdiende dankbaarheid tot uiting gebracht zal worden. Aan „Hioob" onze hartelijke gelukwensen. JEUGD-FORUM. Verleden woensdag was onze eerste avond in de Wllhelmlnazaal, Al had de opkomst groter kunnen zijn, we kunnen toch zeggen, dat de avond geslaagd was. Misschien heeft de aankondiging „ronde tafelgesprekken" sommigen afgeschrikt, maar ten onrechte. Er werd op gemoedelijke wijze onder elkaar bepraat wat men dacht over het systeem van kostgeld betalen thuis door verdienende kin deren, over verkering en vriend schap, over de zondagmis. Het aangekondigde gezellige slot viel bij allen natuurlijk zeer in de smaak. Het ligt in de bedoeling voorlopig eens in de maand een interessante ontwikkelings- of ontspannings avonden te organiseren. Deze avon den zijn alleen bedoeld voor jon gens en meisjes boven de 16 jaar. We hopen dan, dat voortaan ook meer jongeren, die nu klagen, dat er nooit iets voor hen te doen is, naar deze avonen komen. Thuisfrontlotery Prachtige prijzen Het Nationaal Katholiek Thuis front heeft dit jaar een grootse loterij op touw gezet, „Winter- manoeuvres" genaamd, waaraan prachtige prijzen, o.a. auto's, tele visietoestellen enz. verbonden zijn. In de komende dagen worden de loten die slechts 25 cent kosten, bij U aan huis te koop aangeboden. Door een of meerdere loten te kopen, hebt u niet alleen kans een van de vele mooie prijzen te winnen, maar bovendien stelt U het Thuisfront in staat om het werk ten bate van de jongens in militaire dienst te blijven voortzetten. Zondag Mimisa-collecte Nu zondag wordt aan alle kerk deuren de jaarlijkse collecte voor de Medische Missie-Actie gehouden. Dit Medische Thuisfront van alle Nederl. Missies vraagt Uw hulp voor zieken en melaatsen en onder voede kinderen in de missielanden. Anders kan zij geen genees- en verbandmiddelen daarheen zenden. Het medisch werk van de missie is een van de beste middelen van voorbereiding, om de nog niet ver loste mens te doen besluiten het christelijk geloof te aanvaarden. Steunt daarom de Memisa met een milde gift, dan steunt U de Missie en verlicht U tevens het leed en het lijden van vele zieken en melaatsen. De veilingkwestie in Noord-Limburg Nadat onlangs de tuinders in de kring Venlo, hebben besloten, uit te treden uit de Coöp. Venlose Vei ling en een eigen veiling te stichten is grote beroering ontstaan onder de meer dan 1300 leden, die in ge heel Noord-Limburg en enkele plaatsen van Oost-Brabant wonen. De besturen der diverse plaat selijke tuinbouwverenigingen zijn bijeen gekomen om hun standpunt te bepalen. Men was algemeen van mening, dat men zich dient aan te sluiten bij de nieuwe veiling. Er gingen stemmen op om, ovenals de „afgescheidenen", een nieuw veiling complex te bouwen, omdat aan de ligging van de bestaande gebouwen bezwaren kleven. Deze nieuwbouw zou men ook te Venlo of teBlerick willen uitvoeren, gezien de centrale positie van de gemeente Venlo. Inmiddels heeft de plaatselijke vereniging te Baarlo, in een motie als haar mening uitgesproken, dat het bestaan van twee veilingen in Noord-Limburg niet economisch *is en dat het voortbestaan van één grote velling in het belang van alle tuinders is te achten. Acht ronden voor profrenners In Limburg Naar het sportweekblad „Run", waarin sedert 1 januari j.l. opge nomen „Marathon", weet te melden, zijn er voor het komende wleler- seizoen niet minder dan acht ronden voor beroepsrenners in Eimburg weest. 8 juni ronde van Beek op het Adsteeg-circuit, 15 juni ronde van Siebengewald, 37 juni ronde van Heerlerheide, 15 augustus ronde van Nuth; als men daar de cyclo cross van Elsloo voor profs op februari bijtelt, komt men inder daad tot acht prof-ronden. „Run" weet voorts temelden.dat de klassieke Ronde van Limburg voor amateurs thans definitief zal doorgaan en wel op 29 juni; de moeilijkheden rond deze klassieker zjjn overwonnen. Limburger wint K.N.V.B.-pooI Voor de Limburgse gemeente- opzichter N.H. Houten uit Rijckholt, is het getal dertien nu niet bepaald een ongeluksgetal. Dertien uitslagen van de j.l. zondag gespeelde voet balwedstrijden had de man goed geraden en daardoor is hij thans winnaar geworden van de voetbal pool van K.N.V.B. Dit succes heeft de heer Houten maar liefst f 64.800 opgeleverd. Horst neemt afscheid van zyn burgemeester Tijdens een buitengewone raads zitting heeft Horst woensdag af scheid genomen van burgemeester drs. Th. J. M. Gijzen, die zaterdag werd geïnstalleerd als burgemees ter van Kerkrade. Namens de gemeenteraad en heel de bevolking van Horst dankte loco-burgemeester N. Kleuskens de scheldende magistraat voor al het verdienstelijke werk dat deze tijdens zijn bijna vijfjarig verbijf in Horst heeft verricht. Als tastbaar bewijs van dankbaarheid bood de heer Kleuskens aan burgemeester Gijzen een gouden horloge aan. Woorden van dank sprak voorts nog secre taris J. L. Boots. In aansluiting hierop voerden ook de hoogeerw. heer J. Debye, deken van Horst, en burgemeester G. Rutten van Meerlo en Wanssum het woord. Deken Debye trad op als tolk van de gehele bevolking van Horst en alle plaatselijke orga nisaties namens wie hij aan burge meester Gijzen een televisietoestel aanbood. Burgemeester Rutten fun geerde als woordvoerder van de burgemeesters van Noord-Limburg. Naast de reeds genoemde autori teiten kwamen ontelbaar velen tenslotte op de daarop volgende receptie afscheid nemen van bur gemeester Gijzen en diens echtge note. Beste Buute-reedner Sjaak Jansen uit Kerkrade, alias „d'r Jacob" is de beste buute- reedner van dit jaar. Dat is uitge maakt op de concours in de con treien van de carnavalsvereniging „De Hopsjlokkprs" in Swalmen. Uit hun midden kwam de kampioen van het vorig jaar, waarmee tevens het rpoht was verkregen cm ar.no 1958 in eigen huis de spreekwed- strijd te organiseren. Twee avonden lang hebben Lim burgs 19 beste buute-reedners in de groene ton gestaan, om als bar- dwaze Diogenessen zoveel mogelijk lach-salvo's los te slaan uit de 500 toehoorders. Met geen pen zijn de kostelijke grollen te beschrijven, die de vastenavond-conferenciers in S walmen ten beste brachten. Na moeizaam beraad, want de keuze was lastig wees de jury naar „d'r Jacob". Hij kreeg van burgemeester Strens de wissel- beker. Oud-kampioen Lambert Erven uit Vaals werd tweede; Gert Maesen uit Beek derde; Habets uit Heer bij Maastricht vierde en Habets uit Ubachsberg vijfde. Een schapen-vyfling Bij een landbouwer te Snippeling bij Deventer, bracht een schaap deze week een vijfling ter wereld, 4 ram men en 'n ooi. Een zeer zeldzame gebeurtenis in de schapenwereld. VEERTIG JAAR GIRO Gisteren ging gironummer 666205 voor het eerst in de ontzaglijke molen van de postcheque- en giro dienst in Den Haag. Op de dag af veertig jaar terug, 16 januari 1918, gingen nummer 1 en 3999 volgende nummers een zelfde weg, toen nog niet zo in drukwekkend als nu. Er is meer verschil tussen 1 en 666205. Die allereerste rekening staat op naam van de Rijksschatkist. Met haar miljoenenverkeer is nummer 1 de drukste rekening, maar ook een van de onvoordeligste, zegt giro directeur Teijen. De schatkist be taalt haast alles via de giro, salaris sen, subsidies, schulden, maar heeft een miniem saldo. De heer L. Terstappen, Rijksweg Zuid 89 in het Limburgse Swal men, wiens nummer 666205 nu ook in de geldstroom is opgenomen, heeft mogelijk een groter tegoed. Voor de rest bestaat er bij de giro geen onderscheid tussen schatkist en Terstappen. Er wordt met één maat gemeten Privileges gelden niet. Veertig jaar is de giro nu. Dat is niet zó oud. Veel geschiedenis is er dan ook niet. De enorme groei is slechts in staalharde cijfers voor het nageslacht bewaard. Maar ook uit die cijfers spreekt de bewogen heid van de tjjd. Aantal werklozen in Ver. Staten grootste sinds 3 jaar In december 1957 is het aantal werklozen in de Verenigde Staten toegenomen met 186 000, waardoor er thans 3.374.000 werklozen in de Ver. Staten zijn, zo deelt de Ameri kaanse regering mee, hieraan toe voegend, dat er in de afgelopen drie jaar nog nooit zoveel werk lozen in de Ver. Staten zijn ge- M.H.C.V.-nieuws Na enkele zondagen van afgelaste wedstrijden zullen de Venraysche dames zondag, wind en weer die nende, in het gem. sportpark te Eindhoven EMHC III ontmoeten. De thuiswedstrijd werd indertijd gewonnen. Met beide nog 3 wed strijden op het programma delen Venray en Concordia Roermond, met gelijk puntenaantal de leidersplaats in de afdeling. We sporen hen dan ook aan zich in de komende wedstrijden tot het uiterste te geven. Het kampioen schap en de automatische promotie liggen dan is ons bereik. S.V.V.-nienws De wedstrijd tegen Sp. Irene mag dan geen hoge school-voetbal ge geven hebben, spannend was hij tot de laatste minuut. De eerste helft gaf een klein Venrays overwicht, maar de voor hoede was niet in staat, dat over wicht tot uitdrukking te brengen. De Tegelse achterhoede bleef paraat en vooral de Tegelse keeper had een werkelijke gelukdag. De rust ging in met blanco stand, maar er kon van alles gebeuren. Dat gebeurde inderdaad in de 2e helft, toen Irene gevaarlijk op kwam dringen en Venray gevaarlijk in de hoek drukte. Er hing een goal in de lucht, die echter eerst later kwam, toen de Tegelse midvoor, na een onnodige scrimmage van de backs de bal vrij kreeg en onze keeper het nakijken gaf. Dat was voor Venray het sein, om de bakens te verzetten en in een werkelijk overrompelende aan val werd het Tegelse doel bestormd, dat weldra bezweek. In de rest van de tijd bleven aanvallen over en weer golven, maar de stand was en bleef 11. De leiding van deze wedstrijd was slecht en al was het honend zingen der Venrayse jeugd van „zonne goeje hebbe wej nog niet gehad", allesbehalve fraai, de beslissingen gaven er wel eens aanleiding toe. Zondag staat Lindeheuvel op het programma en een bezoek aan deze club is nog altijd een gewaagde onderneming. Men zal zondag op zijn tellen dienen te passen. Wittenhorst 2Venray 2 was niet bepaald 't aanzien waard. De Horste naren overrompelden ons tweede zo danig, dat op een gegeven moment de stand 5—0 was en men met recht kon vrezen, dat het daarbij niet blijven zou. Toen werd echter reso luut de opstelling veranderd en wist men niet alleen Horst van het m te houden maar zelfs drie tegen- goals te maken Een fout van de elftalcommissie heeft hier meege werkt om weer puntjes kwijt te raken. van 10 */m 16 jan. 1958 GEBGxtEN: Deenen Helena, Vierlingsbeek Janssen S tanislaus, Julianasingel 17 Loonen Margar., Reekgraafstr. 13 Kallen Pierre, St. Jozef weg 10 vd Munckhof Peter, Grotestraat 33 van Veen Gerardus, B.vd Loostr. 7 Engels Johannes, Merselo M 16d Theeuwen Henricus, Castenray G4a OVERLEDEN: Vermaaten Franciscus R., echt genoot van Michels M.H.P.A., 69 j. Stationsweg 41. ONDERTROUWD: v. Waaijenburg H., 24 jaar, elec- tricien te Venlo en van Bergen M. 23 jaar te Heide L 37a. Boom J„ 27 jaar, automonteur Langeweg 45 en Janssen Christina 25 jaar, Venray C 6. Hoex J.. 27 jaar, bankwerker te Oostrum C 33g en Martens Wilh. 24 j., Leunen K 10b. Bardoel Johannes 45 jaar, ma gazijnbediende en Kusters Huberd. beide Prins Bernhardstraat 23. GETROUWD: Bouten Hendrikus, 30 jr, transport arbeider te Vierlingsbeek en Jacobs Petronella, wed. v. Thijssen Peter, 27 jr, te Venray. Arts Carolus, 22 jr, stations ambtenaar te Beesel en Drabbels Gertruda, 24 jr, Venray. OOGARTS houdt tot nadere aankondiging geen spreekuur in het St. Ellsabethziekenhuis te Venray. Ria van den Tillaart J. G. E. Francot zullen elkaar hetH. Sacrament van het huwelijk toedienen op zaterdag 25 januari a.s. om 10 uur in de St. Petrus Banden-kerk te Venray Dagadres: Hotel Dupont, Stationsweg 53, Venray Receptie 12 uur. Toekomstig adres: Oranjelaan 65, Geleen. Maandag 26 januari van 9.30 tot uur wordt in café De Engel zit dag gehouden voor betaling premie brandverzekering De secretaris 4- 1 Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden, na tijdig voorzien te zijn van de H. Sacramenten der stervenden, in het St. Ellsabethziekenhuis, voor zijn 69e geboortedag, van mijn inniggeliefde Man, onze zorg zame Vader, Behuwd- Grootva der en Oom Frans Vermaaten Oud-Gemeenteontvanger van Venray, Lid tevens secretaris-penning- roeester van het Kerkbestuur St. Petrus Banden, echtgenoot van Maria H.P, A. Michels Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in Uw god vruchtige gebeden aan. De diepbedroefde familie Venray: M.H.P.A. Vermaaten Michels 's Hertogenbosch: M.A.C. v.d. Bergh Vermaaten J. v.d. Bergh en kinderen Venray: Ruud Familie Vermaaten Familie Michels Venray, 12 januari 1958. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad woensdag 15 januari om 10 uur in de parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray. Dankbetuiging Voor de zeer gewaardeerde blij ken van deelneming bij het over lijden en de begrafenis van onze dierbare en onvergetelijke echtge note, goede en zorgzame moeder Anna Maria Th. Thijssen betuigen wij onze oprechte en wel gemeende dank in 't bijzonder aan de eerw. heren geestelijken, eerw. zusters van het Groene Kruis en van het Ziekenhuis, heren dokforen, familie, buren, vrienden en beken den. en kinderen Premiebetaling zondag 19 januari na de Hoogmis, bij L. van Gassel, Veulen. Premie lf, pet., pinken de helft. Het Bestuur Wij komen maandag naar de markt met in alle maten. Tractorkappen kun nen worden besteld. Ook reparaties. H. Janssen Zonen Zeilmakerij SEVENUM Telef. 418 Wij behandelen eksterogen, eelt- plekken, ingegroeide, verhoornde en kalknagels PIJNLOOS. Levering van elastieken kousen en steunzolen, ook op dokters advies. Gedipl. voetkundige Grotestraat 5 10 pci. korting EBBERINK Onze reclame Ontbijtspek 100 gr. 35, 250 gr. 80 Preskop 100 gr. 25, 250 gr. 60 Vrijdag en Zaterdag yers gehakt 500 gram 1.40 Oostrum Leden en spaarders worden ver zocht de boekjes spoedig in te leveren voor controle en bijschrijving van rènte. HET BESTUUR A.s. Donderdag 23 januari zitting van 1.306.30 uur in Restaurant Janssen, Stationstraat 1, Venray, voor pedicure en voetbehandeling steunzolen, elastieken kousen, enz. Pijnloze behandeling. Opgegeven privé adressen voor aan huis worden na zittingstijd in volgorde afgewerkt. Medisch ged. voetspecialist Steeds het nieuwste Hofstraat 10 Telefoon 566 Mooie flanellen 20 pet. korting EBBERINK VENLO Tel. 04700—2582 Meisje 22 jaar zoekt werk voor 4—5 dagen p. wk. Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan meisje 19 jaar kan zelfstandig werken. Broekweg 11. GEVRAAGD voor afd. corsetterie. PULS Nog enkele loten verkrijgbaar bij M. SCHEEFHALS Debitante, Bontekoestraat 6. Eerste trekking 27 januari a.s. Venray Houders van spaar- deposito- en voorschotboekjes worden verzocht hun boekjes spoedig te willen in leveren voor controle en rente bijschrijving. Kantoor Boerenleenbank Venray Julianasingel 33. Het Bestuur Sterke voor kinderen HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. fantasie gebreid mooie kwaliteit slechts 4.50 per stel Verhuur luchtbuksen voor prijsschieten enz. Grotestraat 6 Streep 70 cm breed 89 Gebloemd 70 cm breed 98 Keperflanel bedrukt 80 cm breed vanaf 1.50 Alles per meter. Voor ieder feest groot of klein, zullen onze dranken welkom zijn Slijterij „De Druiventros" Henseniusstraat 1 Tel. 801 Algehele regeling en verzorging van Begrafenisonderneming Telefoon 592 t alk \AKM ^Vpotficfwn financieringen, j" JULIANASINGEL 25-teUf. 705(K4780) NA KANTOORTilti 462 Carnavalsvereniging Zondag f9 januari in het Parochiehuis. Aanvang 6 uur Te koop of te ruil bromfiets met versn. tegen Mobylet Merseloseweg nw. 27 Wij vragen een voor het innen van kwitanties. Aanmelden bureau van dit blad. Jongeman 24 jaar HBS A gr. kennis Engels en Duits zoekt voor halve dagen of enkele hele dagen per week of overeenkomstig werk Brieven onder nr. 171 bureau v. d. blad. voor d. en n. in zakengezin met 3 schoolgaande kinderen te Venlo. Zondags vrij. Goed loon. Brieven onder nr. 181 bureau van dit blad. Jong echtpaar zoekt kamers met gebruik van keuken. Brieven met prijsopgave onder nr. 161 bureau dezer. i TE KOOP vet varken ca. 180 kg A. Maessen, Oirlo E 55. TE KOOP duiventil met enkele soorten sierduiven L. Wijnhoven, Landweertweg 28a TE KOOP 6 zwa^e biggen vet rund en koe Fr. Mulders, Paardekopweg 14 Veulen Te koop 500 7w. Sussex pullen H. Derikx, Spurktweg A 19 TE KOOP bromfiets i.g.s. met Sparta frame en Julo motor. Te bevr. Julianasingel 3a. TE KOOP partij biggen Fr. Baten, Oirlo E 51 Te koop 5 zware biggen en partij stalmest P. Timmermans, Leunen K 57. TE KOOP wegens aanschaffing van electr. Mulders spaarketel 175 I. zo goed als nieuw. W. Jenneskens, Deurneseweg 15.

Peel en Maas | 1958 | | pagina 2