Woeste Hoi I KARPETTEN Nieuws io het kort Kerstbomen SPORT nieuwgebouwd I Kerst-reclame: leerling-kapster dienstmeisje 19 jaar Mirlo Slagerj J. Gevonden: EEUWIGE LENTE Paardenverzekering verse malse haantjes kip en piepkuikens A. LEMMENS Toneelgroep HI00B Profiteert van onze red P. HENDRIX Bi Werkster gevraagd Werkmeisje Windbuks wedstrijden &cqia(.enU6en GOUMANS aank. draaier en 2 autogeen lassers Vulpen, Custers, Deken Tielenstr. 7. Klndepwantje, Hendriks, Langstraat 33b. Autoped, Thomassen, Oranje straat 15. Dames-hoofddoek, Litjens Henseniusstraat. Herenrijwiel, v.d, Goor, Merseloseweg NW. 15. Cein tuur kinderjurk, Verhagen, Broek weg 1. Rijwiel-mof, Custers Smak terweg 2. Kinderhandschoen, Jans sen, Landweertweg 5. Heren pols horloge, Strijbos, Putten weg 15 Ysselsteyn. Jonge hond, Clephas, Maasheseweg 16b. Witte handschoen Janssen Laagheidseweg 5. Kinder wantjes, Cremers, Overloonseweg 27. Zwarte wanten, Bouten Hiept. Zwarte linker herenglacé (gevon den op 't Veulen), P. Rutten D 41a Oostrum. Motorhandschoen, arm band en rode portemonaie met in houd, Politiebureau. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat zij bij hun besluit van heden, no 772 aan Esso Neder land NV., gevestigd te 's Graven- hage Benoordenhoutseweg 7, ver gunning ingevolge de Hinderwet hebben verleend tot het uitbreiden van een ondergrondse benzinebe waarplaats in het perceel, kadastraal bekend gemeente Venray, sectie C no 7330 en 5773 plaatselijk bekend Langstraat 33 te Venray. Venray, 4 december 1957. Burgemeester en wethouders vnmd. A.H.M. Janssen, burgemeester H. Vorst, secretaris. WACHT NIET tot 31 dec. bestel NU uw visitekaartjes bjj fa. v.d. Munckhof Priester- en klooster-jubilea in 1958 by de Minderbroeders. 60 jaar priester: pater Albericus van Lubeek te Venray. 50 jaar kloosterfeest 12 mei: Br. Seraphinus Schoenmakers te Venray. Op 10 maart 1958 hoopt pater Cunibertus Sloots o.f.m. zijn 40-jarig priesterfeest te vieren in het kloos ter te Venray. 25 jaar kloosterfeest: Pater Wol fred Andela te Venray. Bliksemloterij Op 21 en 22 december zal Ven- rays Mannenkoor weer haar jaar lijkse bliksemloterij houden. Orginele loten worden verkocht en men kan met de kerstdagen al de bezitter zijn van de waardevolle prijzen. De eerste prijs heeft liefst een waarde van f 100. Profiteer van deze mooie kans en U steunt dan ook nog Venrays Mannenkoor. PATRONAAT Ontwikkelingsavond Morgen zondag 15 dec., zal er voor de leden van het patronaat, weer een avond gegeven worden, waarop ons iets zal verteld worden over Veilig Verkeer, waarna enkele aardige films vertoond worden. Deze avond is gratis. Aanvang 7.30. Verwacht worden alle leden van de drie groepen. Niet-leden worden niet toegelaten. De SUS-actie welke onder leiding van J. van Opbergen door het Pa tronaat werd verzorgd, slaagde uit stekend. In de Kerstdagen zal er waar schijnlijk wel weer een ontspan ningsavond gegeven kunnen woi den. Jeugd-O. en O. Voor degenen, die Peel en Maas van 7 dec. j.l. niet lazen, is hier 'n tweede aankondiging van de komst van Toon Kortooms. Deze schrijver kent de Peel, waar in wij wonen, uitstekend en weet over zijn bewoners heel wat sterke staaltjes en geestige verhalen te vertellen. Deze avond, die gehouden wordt op 14 dec. in ,.San Damiano", is echter niet alléén voor de leden, maar ook voor de donateurs van Jeugd-O. en O. Alle andere belangstellenden wor den tevens voor deze avond uitge nodigd. De aanvang is om 8 uur. K.A.V. Donderdag j.l. hield de K.A.V. haar jaarlijks St Nicolaasfeest in „De Burggraaf", welke bezocht werd door ruim 100 leden. Verschillende dames moesten bij St Nicolaas op het matje komen. Velen werden door de Sint bedankt, voor het vele werk, wat zij voor de K.A.V. deden. De heren Schoester en Cox, voeg de er ook nog een woordje aan toe en dankte hartelijk voor de gezellige avond. En zo was het gauw 11 uur. Meisje uit Venray geschaakt De recherche te Nijmegen heeft een 27-jarige cineast uit Schiedam aangehouden, verdacht van scha king van een minderjarig meisje, afkomstig uit Venray. Tevens zijn aangehouden twee mannen uit Nijmegen, respectieve lijk 22 en 53 jaar, die er van ver dacht worden een minderjarig meis je, dat zich aan het wettig over haar gestelde gezag had onttrokken, te hebben verborgen. Het meisje was opgenomen in een inrichting waaruit het was weggelopen. Ze werd door de politie gevonden in de woning van de 53-jarige man, wiens 22-jarige zoon, huwelijks plannen met het meisje had. De beide mannen zijn in arrest gesteld. Het minderjarig meisje is eveneens aangehouden. Konijnententoonstelling Op de te Venlo gehouden natio nale tentoonstelling voor konijnen, wist J. Strobos, lid van de konijnen vereniging „de Peelhaas" te Ven ray, de le z.z.g. prijs te behalen in de klasse ouderammen. In de klasse Vlaamse reuzen, bezette hij de 2e z.g. plaats. Vergadering H.K.W. De H.K.W. afdeling Venray en omgeving, hiekl een goed bezochte vergadering te Wanssum, op woens dag 11 december j.l. Voorzitter J. Cox uit Venray ver welkomde alle aanwezigen. De heer G.M. Beterams uit Wans sum, bestuurslid van de K.V.P. Kieskring Horst en Bestuurslid van de Jongeren K.V.P., hield op deze vergadering met de aanwezigen een gesprek over het Sociale politieke leven in ons land en diverse actuele onderwerpen. Na deze lezing ontspon zich een interessante discussie over de be handelde stof. Zeer voldaan sloot de voorzitter deze vergadering en spoorde allen aan steeds politiek bewust te han delen. De werving van nieuwe leden bracht hij ook nog eens onder de aandacht van zijn collega's. Kaarsen voor mensen in nood De Bond zonder naam houdt weer een grote Kerst-actie voor de „men sen in nood" in heel Nederland, die geholpen moeten worden. Om deze mensen te kunnen hel pen worden zoals elk jaar, bij U aan huis de bekende kerstkaarsen te koop aangeboden. Het zijn kaar sen geheel in de sfeer van Kerst mis, van 10, 25 en 50 cnnt en van 1 gulden. Behalve de promotrices zullen ook kinderen van de Jeugd bond zonder naam in meerdere wij ken rondgaan. Grotere kinderen, ook jongens, die bij de Jeugdbond willen komen, kunnen zich a,s. woensdagmiddag om half 2 melden bij de dames van de Linden, Schoolstraat 16. De Raadsvergadering welke anders gewoon op dinsdag 31 december zou plaats hebben zal nu gehouden worden op vrijdag 27 december a.s. „Die Manner sind Alle ferbrecher" Traditioneel zal Venrays Operette vereniging „Polyhymnia", ook dit jaar, tweede Kerstdag en 5 jan., weer voor het voetlicht treden met een nieuwe operette, getiteld: „Die Manner sind Alle Verbrecher", welke weer uit eigen kring werd samen gesteld. Het hoofdmotief van deze operette is geborduurd op de melodieën uit Lehar's operette „Der Zarewitsch", terwijl daarnaast, waar dit in het geheel te pas kon worden gebracht, ook enige filmschlagers een plaats kregen. „Polyhymnia" is dit jaar op di verse punten beslist een sprong vooruit gegaan, dank zij het feit, dat o.a. de samenstelling van het orkest enigermate is veranderd, waardoor een harmonieuzer geheel werd bereikt, hetwelk te danken is aan de onverdroten ij ver van de.heer G. v.d. Bosch, die telkenjare het arrangement voor het orkest com poneert. De heer Jacq. Poels werd dit jaar als toekomstig modeontwerper, het ontwerp voor de costuuras toever trouwd en het resultaat is dusdanig, dat er nog geen operette van Poly hymnia met een dusdanige weelde originaliteit aan costuums, ten tonele werd gebracht. Een prettig geluid voor het pu bliek zal het ongetwijfeld zijn, dat men tevens voornemens is,dit jaar de rijen stoelen iets verder uit el kaar te zetten, waardoor men een comfortabeler „zit" krijgt. Hierin schuilt voor de vereniging een financieel nadeel, daar minder rijen in de zaal gaan. Daar men evenwel de entreeprijs niet wil ver hogen, hoopt men door een iets hogere prijs van de programma boekjes dit verlies te compenseren, en vertrouwd men, dat het publiek in deze extra service tegemoet zal komen, door een royale aankoop van programma-boekjes. Tijdig reserveren is verder aan te bevelen, daar de uitvoeringen van de laatste jaren practisch altijd uitverkocht waren. Oudste inwoonster van Venray 96 jaar Vandaag wordt de oudste inwoon ster van Venray, mevrouw de Wed Vostermans-van den Munckhof te Leunen 96 jaren. Sint Nicolaas in Oostrnm Op doorreis naar Spanje, bracht St. Nicolaas zaterdagavond j.L,nog een bezoek aan |de voetballers, in clublokaal Camps, waar bestuur, leden en elftalcommissie verenigd waren om diverse vermaningen én ook versnaperingen in ontvangst te nemen. Een bijzondere verrassing had Sinterklaas voor de zogenaamde .stille werkers" voor de vereniging. Zij werden nl. tot ridder geslagen in de Orde „van stek tot knuppel" een specifiekOostrumse Orde. Deze onderscheiding bestond uit 'n lint zonder medalje, hetwelk door de Sint eigenhandig werd opgespeld, hierin bijgestaan door twee Pieter mannen. De gebroeders Reintjes gaven daarna enkele komische voordach ten ten beste, welke bijzonder in de smaak vielen. Zo kwam al te gauw het einde van deze gezellige avond. Op 21 en 22 dec. zal op kas teel Well een week-end gehouden worden voor K.V.P.-jongeren. Begin volgend jaar zal het Postkantoor te Horst een belang rijke uitbreiding ondergaan. Tegen H. J. te Venlo werd door de Rechtbank te Roermond een geldboete geëist van f 35.000 of 6 maanden hechtenis. Hij had in 5 jaren tijd maar even f 86.000 ver zwegen voor de belastingen. Te Goes werden woensdag 16 afgekeurde straaljagers verkocht voor de sloop. Ze brachten f 25.600 op. Door de Rijkspostspaarbank mag voortaan rechtstreeks in con tanten f 1000.worden terug betaald van het tegoed. Tot nog toe was dit f 500. De moordzaak te Heer bij Maastricht is thans voor het Ge rechtshof in Den Bosch behandeld. De uitspraak is bepaald op 23 dec. Men herinnert zich nog wel dat de garagehouder Mohnen werd ver moord op aandringen van zijn vrouw, die hiervoor f 20.000.— zou uitbetalen. Op verschillende plaatsen o.a. te Arcen, Thorn en Maasniel is in de laatste tijd een aanzienlijke vogelsterfte veroorzaakt, doordat fazanten, duiven enz. op akkers waren neergestreken, die met ver giftigde stoffen waren bestrooid of bespoten. De poulierszijn gewaar schuwd. Een tuinder te Leidsendam verkocht zijn tuinderij voor f 120 000, terwijl de Grondkamer f 75.000 had toegestaan. Hij werd veroor deeld tot f 3.000 boete of 3 maan den hechtenis. Als antwoord op vragen aan de minister om de biljetten van f 20 af te schaffen, wegens de grote gelijkenis met de biljetten van f 10, kreeg men te horen, dat op de eerste plaats verwacht mag worden, dat bij het omgaan met bankbiljetten de nodige zorgvuldigheid wordt be tracht. Concert van Neerl. Kamerkoor te Overloon. Genoemd koor o.l.v. Felix de No bel zal op 16 dec. een concert geven in het Gemeenschapshuis te Overloon. Aanvang 8 uur. WENKEN BIJ TE WATER RIJDEN VAN AUTO'S. Nu het jaargetijde weer mist en gladde wegen brengt, stijgt het aantal ongelukken, die door weers invloeden worden veroorzaakt. De Kon. Ned. bond tot het redden van drenkelingen publiceerde ver leden jaar een aantal wenken voor automilisten, omtrent de wijze hoe te handelen bij het te water rijden. Uiteraard is het de bond niet bekend of en hoeveel mensenlevens gered zijn, doordat men die wenken heeft opgevolgd, maar uit tal van rapporten en verslagen heeft de bond toch wel de indruk, dat deze wenken in vele gevallen worden opgevolgd en met succes. Daarom heeft de bond ze thans samengevat in een klein handig vouwblad. Ze zijn gesplitst in: 1. voorzorgen bij autogebruik langs waterwegen en 2. wenken bij te water rijden. Men vindt er de bekende advie zen in om bij te water rijden de verlichting van de auto in te scha kelen, de portieren voorlopig dicht te houden, binnen de „luchtbel" onder de kap, maar ook de prak tische raad aan alle automobilisten om steeds een twintig meter lange touwlijn bij zich te hebben en met de inzittenden eens te bespreken, wat elk zou doen bij het te water rijden. Twee zenuwachtige ploegen, die met een uiterst sterke verdediging geen kansen bood, integendeel, iedere kans degelijk en welbewust om zeep hielp. Zodoende ook geen fraaie wedstrijd, waarin goed voet bal te zien gegeven werd, maar een harde in de sportieve zin van het woord waarin nu eens deze ploeg, dan weer die iets overwicht had, echter niet voldoende, om de verdediging van beide in ver warring te brengen. De kogel van Lucassen was dan ook een vol komen verrassing en de kopbal van Vennekens mag rustig in de annalen worden opgetekend. De rest van de ploegen zat met afgekeurde velden. Wilhelmina 2, Wittenhorst 3 en 5 en Resia 2 bleven thuis, evenals onze ploegen. Morgen zondag moet het eerste naar Arcen, dat niet bepaald onze beste tegenstander is. Een gevaar lijke ploeg, al is dit niet uit de cijfers af te leiden. Voorzichtigheid is de moeder van de porceleinkast. Het tweede krijgt Wit Zwart 2 op bezoek, terwijl het derde naar Kronenberg fietst. Het vierde is vrij, voor de zoveelste maal en het vijfde vecht een plaatselijke derby uit tegen Dis. diverse maten Schoolstraat 2 Tel. 450 Voordelig te koop Complete huiskamer, dressoir, uitschuiftafel, 2 armstoelen, 4 stoelen m. nieuwe bekleding f 275. 1 massief eiken tafel f 24.— 2 armst., 4 stoelen f 35. enz. enz. Venrayse Meubelbeurs Eindstraat 12 TE KOOP wegens overcompleet eiken 3deurs linnenkast met spiegel. Hoenderstraat 38. Burgerlijke Stand Venray van 6 t/m 12 december 1957 GEBOREN: v. Mil Wilhelmina, Jan Hensenstr. 10 Kersten Josephus, Schoolstr. n.w. 6 Meijers Jacqueline, OverbroekH13 Vermeulen Johannes, St Jozef weg Claessens Leonardus, Langeweg 68 Oudenhoven Paulus, Deken Thielenstraat 20 Eibers Johanna, te Bergen Croqué André, Marktstraat 2 Achten Henricus, Leunen K 68b Franssen Thomas, Hoebertweg 58 Janssen Gertruda, Oostrum nw Cl Goumans Conrardus, S makterw. 15 Kailey Demijanus, wnd. Vlakwater OVERLEDEN: Vermeulen Johannes, oud 14 uren, St. Jozefweg nw 13. van Heel Hendrikus, weduwnaar van Wijtmans Gijsbertje, 87 jaren, te Rossum. Wienen Antonius, 47 jr, Overloon. Petronella Martens, echtg. van Gerardus Aarts, 63 jr, Pr. Bernhard- straat 7. Anna M. A. Ewals, echtgen. van Wilhelmus Keijsers, 36 jr, Leunen, Gussenstraat 3. ONDERTROUWD: Korendijk Johannes, 'rijksambte naar Oostrum C 25 en Janssen, Maria, z.b., C 52 Venray. Hoefnagels, Wilhelmus, hardings- meester machinefabriek te Assen en Janssen, Josephina, kantoorbe diende, Ringweg 10. Laurensse, Hermanus, installateur Langstraat 10 en Vaske Martina z.b, Merseloseweg 11a. GETROUWD: Swinkels, Johannes, smid-bank werker en Tyssen, Maria z.b. beide te Venray. Klabbers, Jozef, expediteur te Bergen en Thuijls Wilhelmina, zb. te Venray. A.s. donderdag 19 dec. bonnen verzilveren voor f 50. bij F. Swinkels, Maasheseweg. slachtvarken 15O-160 kg en guste zeug H. de Mulder, M 3 Merseloseweg Te koop vette konijnen H.J. Philipsen, Smakt Maasheseweg B la ADVERTENTïEN By Boerenleenbank hoger spaar rente Met ingang van 1 januari 1958 zullen de Boerenleenbanken de rente over direct opvraagbare spaargel den, over het gehele en onbeperkte tegoed, verhogen van 3 pet. op 3.25 pet. Vooralsnog betreft dit de Boeren leenbanken aangesloten bij de Centrale Bank te Eindhoven. Oplichtsters gepakt •Door de politie werden aange houden twee dames uit Horst, de zusjes H. van 18 en 24 jaar. Zij hadden zich schuldig gemaakt aan oplichting door bij verschillende Venlose winkeliers aankopen te doen op naam van Venlonaren, die daar echter niets vanaf wisten. Het ging meestal om snoep en en rook artikelen. Beide meisjes zijn na verhoor op het politiebureau weer op vrije voeten gesteld. Venrays Mannenkoor Venrays Mannenkoor zal morgen, zondag 15 december te Well een uitvoering geven. S.V.V.-nieuws De supporters, die zondag in Horst langs het Hjntje hun zenuwen heb ben staan verbijten, hebben in de laatste minuut alle reden tot juichen gexregen. Een kogel van Lucassen, netjes ingekopt door Vennekens, die hierop in een razend vlug tempo reageerde, maakte een gelukkig einde van de altijd weer enerverende derby tussen Horst en Venray. 0—1. Twee kostbare puntjes, die we eer lijk met zyn allen niet hadden ver wacht De Heer en Mevrouw FRANSSEN-VAN GASSELT geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon THOM Venray, 11 december 1957 Hoebertweg 18 Tijd. adres: St.EUsabethziekenhuis M. J. Janssen J. W. Korendijk geven hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de kerkelijke inzegening zal plaats hebben op zaterdag 28 december a.s. om kwart over 10, in de pa rochiekerk O. L. Vrouw Geboorte te Oostrum. Oostrum C 52 Oostrum C 25 Dagadres Oostrum C 52 Receptie 1.30-2.30 uur. Door deze betuigen wij, ook na mens wederzijdse familie, hartelijk dank voor de vele blijken van be langstelling bij ons huwelijk onder vonden. H. Marcellis M. Marcellis-Janssen Ysselsteyn Heidsepeelweg 2c Onderlinge VENRAY Premiebetaling zondag 15 december van 1112 uur in café E. Nellen, Heide. Premie bedraagt 1 pet. Voor de komende feestdagen bieden wij U Groente en Fruit Tel. 631 Te koop toom zware biggen en partij kerstdennen J. Jenniskens, Deurre«eweg 24 Te koop toom biggen A. Janssen, Wieënweg 4, Leunen TE KOOP gebruikt wandelwagentje in goede staat. Poels' Rijwielhandel. TE KOOP 7 biggen Wed. Lemmen, Brukske. TE KOOP partij biggen G. Wolters, Oostrum D 40. TE KOOP handnaaimachine en kinderbox Adres bureau van dit blad. TE KOOP kleine kuipjes om Kerstbomen in te zetten. Jacq. v.d. Till aart. Te koop 4pits gascomfoor met dekplaten en 2pits gascomfoor Julianasingel 49. TE KOOP 2 stuks NL premiebeeren met volle B ingeschreven, 15 gemerkte zeugbiggen voor stamboek, 6 premiebeertjes 3 mnd. Beren van met le prijs bekroonde ster- en elite-zeugen. Ook ruilen tegen oude beren. Th. v.d. Voort Gemertseweg 3, Oploo brengt ter gelegenheid van haar jubileum de tragedie ener rampzalige van Randolph Carter. Een toneelspel in 3 bedrijver naar de wereldberoemde roman van En Uitvoering op zondag 15 de' aanvang 8 uur Zaal „V Plaatsbespreken zaterdags vóór en op de voering in het Sigarenmagazijn „Maan" Entree le rang f 1.75, 2e r Beneden 18 jaar streng verbc TE KOOP met kippen- en varkenshouderij Spoedig te aanvaarden. j M. v.d. Beuken, Gekookte metworst 100 gr. 38 ctj Gebraden gehakt 100 gr. 40 ct. Zult 500 gr. 50 ct. Vers mager spejé Vrijdag en Zaterdag Varkensbraadworst 500 »i SLAGERIJ LEENDERS-GOMR Stationsstraat 29 Kerstgroepen vanaf 4,! Kerstboomverlichting vanaf Alle soorten Kerstversiering aan Zie etalage. Grotestraat 13 TE KOOP versgekalfde vaars of een hoogdrachtig schot tbc- en abortusvrij. en partij droge schansen J. Nellissen, Hazenbroek C 261, Overloon. voor 1 dag per week. Mevr. Pijper, Maasheseweg 57. GEVRAAGD niet beneden 17 jaar. Maison MODERN, J.'W. Kessels, Langstraat 12, Tel. 681. Biedt zich aan Adres bureau van dit blad. gevraagd voor anderhalve dag of drie halve dagen per week. Oostsingel 2. A.s. Zondag in de cafés De Burggraaf en P. Schellen. Georganiseerd door Hand boogschutterij St. Oda. Verkrijgbaar bij ADVOCAAT Algehele regeling en verzorging van Begrafenisonderneming Telefoon 592 ZIE ETALAGE Prachtcollectie Woninginrichting A. GUBBELS Julianasingel 5 VENRAY Zie etalage GEVRAAGD bekend met de plaatbewerking. Mulders Keielfabriek Te koop eiken en berken slaghout L. Hendrix, D 42 Oostrum. TE KOOP partij beste biggen H. Nabben, E 54 Olrlo. TE KOOP 7 biggen C. Cremers, Steegsbroek I 16. 20 'x dan gewon Gegarande Te Venray EBBERIN COOPMAI Onza Boterhamwont 100 nai Zult Vrijdaf a Vers gehikt H. JAt S! Zeiliri/. Wen: voor Engelt Te bed tek3 fa. v.- -A

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2