Woeste Hot Kerstfeest en Nieuwj APPEL Dansen te Groe in Zaal P. perfect geklé Kanarie-tentoonstelling. Uitslagen teken- en opstelwedstrijd liviti'kaarljps fa. v.d. Munckhof ADVERTENTIËN Café „De Sport" na 7 uur GESLOTEN. Bnrgerlgke Stand Venray Br. Martinns Jenneskens Gy mnasium I.C. Hotel ,,'t Hert" Paardenverzekering kantoorinventaris BETER dan BEST Voor üw tuin P. Slits-Bronns B. KRUYSEN B. KRUYSEN nieuwe kleine villa Takelwagen Toneelgroep HI00B Toneeluitvoering te NIKS YERSLUT Ui Vogelkwekers Zaterdag- en Zondaji in Café Langstraat 14 Zondag 8 Dec. Aanv; @'i Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat zij bij hun besluit van heden nr. 743 aan de Shell Nëderland N.V. gevestigd te 's-Gra- venhage, Wassenaarseweg 80, ver gunning ingevolge de Hinderwet hebben verleend tot het uitbreiden van de benzinepomp-installatie op het perceel, gelegen te Venray, Grote Markt 2a, kadastraal bekend gemeente Venray, sectie C nr. 6793. Burgemeester en wethouder van Venray brengen ter algemene ken nis dat de „Verordening tot wijzi ging van de verordening op de heffing van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de ambtenaar van de burger lijke stand in de gemeente Venray". vastgesteld bij raadsbesluit van 26 maart 1957, no. 207, en goedgekeurd bii koninklijk besluit van 13 nov. 1957, no 37, van heden af gedurende drie maanden ter secretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd en tegen betaling der kosten ver krijgbaar wordt gesteld. Venray, 27 november 1957. Burgemeester en wethouders vnd. A.H.M. Janssen, burgemeester H. Vorst, secretaris. Geslaagd Voor het diploma gemeente- financiën II slaagde de hper J. Peèters; voor het diploma gemeente- financlënl de heer Joh. Schaeffers. Beiden ambtenaien ter secretarie alhier. Contactavond in San Damiano Dinsdagavond 10 december is er 's avonds om 8 uur in San Damiano een contactavond van oudleden van de Jeugd-D.O., waarbij zich een ieder van die leeftijd kan aansluiten. Wat is de bedoeling van deze avond? Precies wat het woord zegt: we zoeken samen contact. We draaien een plaat en misschien een filmpje, we praten over eikaars problemen, we drinken een kop koffie en we zien dan zelf wel of er behoefte bestaat aan meer van dergelijke avonden. Dus een ieder is hartelijk welkom. Pater Urbanus, K. J. M. V. Onlangs belegden de besturen van K.J.M.V. en K.J.M.M.V. een verga dering, om tot een fusie te komen van deze beide verenigingen. Talrijke K.J.M.V.-jongeren had den gehoor gegeven aan de oproep van hun bestuur. Als spreker trad op Pater Moonen, bondsmoderator In Limburg. In z'n inleiding besprak hij het doel van de K.J.M.V., o.m, collegialiteit, gemeenschapszin en bepleitte de voordelen, die een sa mengaan biedt van jongens en meisjes in deze standsorganisatie In Zuid-Limburg bestaan deze verenigingen al geruime tijd en de resultaten zijn wel zo hoop gevend, dat spreker er van verzekerd was, dat in Venray zulk een combinatie ook voordeel zou kunnen bieden. Na deze (duidelijke) interessante uiteenzetting was eenieder het er dan ook over eens en besloot men deze nieuwe koers te volgen. Een nieuwe vereniging eist een nieuw bestuur en na stemming namen de volgende personen plaats achter de groene tafel: voorzitter Th. Schaeffers, vice-voorz. J. van Haren, secretaris A. v. Meyel, pen ningmeester P. Derksen, algemene bestuursleden C. Voesten en F. Keyzers. Besloten werd elke maandag om de 14 dagen een bijeenkomst te houden, waarop afwisselend ont wikkeling en ontspanning geboden wordt. De eerstvolgende bijeenkomst zal gehouden worden op 9 dec. a.s. in hotel „de Keizer", waarStNico- laas ons met 'n bezoek zal vereren. Jongens en meisjes die interesse hebben om lid te worden van deze vereniging kunnen zich ten alle tijde bij een der bestuursleden opgeven. Fancy-Fair te Oirlo Op zondag 5 en maandag 6 jan. a.s. zal de voetbalvereniging D.I.S. haar traditionele Fancy Fair hou den, die in velerlei opzichten iets nieuws gaat brengen. Er zullen spe len zijn, die voorheen nooit beoefend zijn kunnen worden. Ook de te be halen prijzen zijn mooier en dege lijker dan die, welke voorgaande jaren te verdienen waren. OP de laatste dag zal de eerste prijs bekend gemaakt worden van de te houden loterij. D.I.S. hoopt op een massa bezoekers, zodat de kas een flinke aanvulling krijgt. Met de verkoop der loten wordt volgende week een aanvang ge maakt. Forum-avond In zaal van Gassel aan het Veulen zal op woensdag 11 dec. a.s. een forum-avond worden gehouden, met medewerking van de heren Emonts, voorzitter van de Statenkieskring Horst, Kunnen, kringpropaganda leider en van Rens, directeur van het Sociaal Charitatief Centrum te Venray. De kanarie-tentoonstelling in café den Engel heeft menig vogellief hebber enkele aangename uren be zorgd. De jury was zeer tevreden over de aangeboden diertjes en zo wel op zang als op kleur was er materiaal aanwezig. De uitslagen waren: Eigen kweek klas a, 4 vogels: le L. Vei beek 320 p. wisselbeker; 2e K. Thijssen, 301 p. Klas b, 2 vogels: le K. Thijssen 171 p. wisselbeker; 2e J. Arts 141 p. Klas c, 1 vogel: le K. Thijssen, 76 p. wisselbeker. Klas d, overj. vogels: leH. Lit- jens. 78 p 2e en 3e P. Vermeulen 78 en 76 p. In de open klas werd Jan Arts le met 84 p. In de eigen kweek kleurvogels vielen de prijzen als volgt: Klas a, 4 vogels: le Jos. Poels, 340 p. wisselbeker; 2e A. v.Domme- len 336 p. Klas b, le Jos. Poels 178 p. wis selbeker; 2e M. Verstegen 175 p. 3e M. van Veghel eveneens 175 p. Klas c, le Jos. Poels, 89 p. wis selbeker; 2e idem 87 p.; 3e M. Ver stegen eveneens 87 p. In de open klas werd v.Dommelen le met 88 p 2e en 3e H. van Veen met 88 en 87 p. Meester-zanger werd een kanarie van K. Thijssen met 87 p. en de kampioen in kleur werd een vogel van Jos. Poels met 90 p. Bii gelegenheid van de verjaardag der Koningin, werd in ons blad, in samenwerking met het Oranje- Comité, een teken- en opstelwed strijd uitgeschreven, met als onder werp: Venray. De wedstrijd was dan speciaal besteed voor de oudere jeugd tus sen 14 en 17 jaren, Door allerlei omstandigheden heeft de uitslag langer op zich laten wachten, dan bedoeld was, maar nu kon de goede Sint op zijn tocht door Venray, meteen de prijzen meenemen voor de winnaars. Van de opstellen is niet veel terecht gekomen. Het is voor het merendeel een aangelegenheid der dames geworden, waarvan echter het overgrote deel, niet het vol doende heeft kunnen halen. Een jongedame die een aardig opstel instuurde over de Venrayse grote kerk, vergat er echter bij te schrijven, dat ze het maar letterlijk overgeschreven had uit een of ander boek. Hetgeen natuurlijk niet de bedoeling was. Winnaar werd hier Jos. Feller, met een verhaal over Venrays prae-historie en voor hem is dan de Parker vulpen. De dames Vorst en Swuste wer den door de jury, Pater Dr. Hugo Sanders en Mevr. Dr. M. vd. Hom- berghBot, nog een kleine prijs toegekend voor hun beschrijvingen van resp. Kermis en Karneval en Veilig Verkeer in onze gemeente. De jury voor de tekenwedstrijd. Pater Martinianus Briels en de heren van Dongen en Min, hadden zwaarder werk. Hier waren heel wat tekeningen ingestuurd, voor het merendeel werk der jongens. En hieronder zaten ware kunste naars, al hebben ze zich niet altijd gehouden aan het voorgeschreven papierformaat en al moesten enkele onderwerpen, die buiten Venray lagen, jammer genoeg aan de kant worden gelegd. Winnaar werd hier Piet Janssen met een tekening van de Rosmolen in Geysteren. Die krijgt dus bin nenkort de Talens Pinctura-set thuis bezorgd. Gerrie van de Berg van de Kemp- weg heeft een aardige pentekening gemaakt van „St. Oeike en werd als 2e geklassificeerd. K. Ewalts leverde een aquarel in van het bekende huis bij de Veltum- se kapel en werd 3e. F. Janssen Lange weg, G. Tem me Linne en H. Hoedemaekers Sta tionsweg moeten de 4e prijs delen. A. S chunk van het Gymnasium kreeg de 5e prijs. G. v. Bakel Ysselsteyn, P. Baten Oirlo en Jos Strijbos Castenray werden met z'n allen 6e W. Weyers Oranjestraat en J. Boom Past. Ruttenstraat samen 7e. M. Janssen uit Merselo en J. Manders werden 8e. Over het algemeen waren de jurie-leden teleurgesteld over het peil der opstellen, die zoals verteld over het algemeen middelmatig of zwak waren. Een goed opstel over Overloon moest aan de kant gelegd worden, omdat het niet voldeed aan de opgaven. De teken-jury was milder in haar oordeel, maar zij kreeg dan ook enkele zeer goede stukjes te zien. Toch was ook hier veel beneden peil, waarbij wel bleek, dat teken onderwijs bij vele inzenders nog veel verbeteren kan. Kort en goed, de winnaars krij gen hun prijsje thuis. Het moge voor hen een aansporing zijn om door te gaan en wij hebben met hen veel plezier aan deze wedstrijd Van de bekroonde tekeningen zullen enige de komende week wor den tentoongesteld in de etalage van de Fa. v.d. Munckhof. 1.200 woningen in 10 jaar In de gemeenteraad van Horst becijferde de voorzin er, dat in de komende 10 jaren nog 1200 wo ningen zullen moeten worden ge bouwd voor circa 4800 inwoners. 500 kuikens verbrand Het kippenhok met500 drieweekse kuikens van Wijnands aan de Me- terik, werd donderdag door brand vernield. Autobusverbinding DeurnePanningen Met ingang van maandag a.s. zal de Zuid-Ooster een busdienst be ginnen tussen Deurne en Panningen via Helenaveen en Grashoek. Er wordt 3 maal per dag gereden. Een vreemde Sint Met verwachtingsvol bonzend hart stond de jeugd van Blitterswijk te wachten op de Sint, die ook langs de kerk zou komen. De Sint liet even op zich wachten en toen zagen de kindertjes iets anders. Zo maar, op dat vreemde uur, kwam er een onbekende man uit de kerk. Nu zou men kunnen denken, dat deze man een plotse linge behoefte had aan een devoot ogenblik, maar dat leek het geval toch wel niet te zijn. Want de pastoor had al eens gewaarschuwd: als jullie een vreemde op een onge woon uur in de kerk ziet, waar schuw me dan. Twee ki pen namen even een kijkje in de kérk, zagen dat een offerblok geforceerd was waar schuwden pastoor en politie en korte tijd later had men de offer- bloklichter in de kuif. En de kin dertjes weer wachten op Sinter- klaas. Portier geopend Wielrjjdster overreden Toen woensdagmiddag de 19- jarigewielsrijdsterM.B.in de Petrus Dondersstraat te Eindhoven een geparkeerde auto passeerde, werd het portier plotseling geopend door een zeven-jarig meisje, dat in de wagen zat. De wielrijdster kwam te vallen en werd op hetzelfde moment over reden door een haar achterop ko mende vrachtauto. Met zware inwendige verwon dingen werd zij naar het binnen- ziekenhuls overgebracht, waar zij dezelfde avond is overleden. Varkensvlees wordt niet duurder Minister Mansholt heeft „in verband met het loon- en prijsbe leid" afgezien van het plan om een heffing te vorderen van de consument. Hij deelt dit mee in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. De regering wil de varkenshou ders steunen door 30 miljoen gul den uit het landbouw-egali<arie- fonds te halen. Vijf tot 10 miljoen gulaen hiervan kan worden be stemd voor het exportbeleid. Mochten de varkenshouders door deze maatregelen op de binnen landse markt beneden de kostprijs moeten werken, dan zal de regering hiervoor een tegemoetkoming geven tot maximum 10 ct. per kilo ge slacht vlees. Bij deze maatregelen is uitgegaan van een varkensstapel van rond 3,3 miljoen stuks. Voor Nieuwjaar bestel tijdig om teleurstel ling te voorkomen Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje IRMA B.A.M. KRUYSEN P.M.F.H. KRUYSEN-PEETERS Wilbert, Hildegard, Bernadette, Mieke, Liesbeth Venray, 29 nov. 1957. St. Elisabethziekenhuis k. 28. Geven met grote vreugde en dankbaarheid kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje BETTY Haar doopnamen zijn Elisabeth Maria. JAN HEIJNEN JO HEIINEN—JANSSEN Frans, Theo, Annemieke, Jhonie, Jimmie en Mare Calgary, 14 rov. 1957 Adres: -120—18A straat N.W. Calgary Alta. Canada is ZONDAG 8 DECEMBER en ZATERDAG 14 DEC. Voor de hartelijke bewijzen van deelneming, beroond tijdens de ziek te en bij het overlijden en de be grafenis van onze innigeeliefde echtgenoot, vader en grootvader H. NISSEN betuigen wij allen hartelijk dank. in het bijzonder zr. v. d. Brande, dr. Smals doktoren en zusters van het St. Elisabethziekenhuis Venray en de buurt. Wed. H. N'ssen- Schoonwater en kinderen Vierllngsbeek, dec. 1957. van 29 nov. t/m 5 dec. 1957 GEBOREN: Creemers Petrus, Zwarte Klef A 5 Kruijssen Irma, Grote Markt 15 Broers Marlus, Kruisstraat 22 de Rijk Nicolaas, St. Jorlspark 5 Groenen Mathias, Hoenderstraat 49 Muijsers Albert, Vredepeel kavel 27 Broeren Maria, Oostrum C 51 Willems Elisabeth, Oirlo E 73 Keijsers Maria, Gussenstraat 3 Goumans Wilhelmina, Moostdijk 7 Jacobs Marianne, St Jozefwegnw. 3 Lenssen Franciscus, Wanssum Janssen Antonius, Vierlingsbeek Bos Henrlcus, Lovinckplein 1 Swinkels Joseph, Smakt B 18b Swinkels Franciscus, Smakt B 18b Pattirane Joseph, wnrd. Vlakwater Cox Catharina, Castenray G 30c van Mil Christina, Oude Oostr.w. 9 Ouwerkerk Joseph, Leunen K 27a Gommans Leonardus, Oirlo F 6a Gommans Johannes, Oirlo F 6a. ONDERTROUWD: Reijnders Johannes, 33 j., koop man, Oostrum D 36 en Seijkens Marina, 22 j., Smakt B 4. Gudde Cornells, 26 j., bedrijfschef Amersfoort en van Opbergen Petro- nella, 24 j., dokters-assistente, Ven ray Grotestraat 24. Litjens Peter, 29 jcontroleur te Heidse Peel 34 en Gielens Catharina 26 j„ Heide L 36b. GETROUWD: Cornelissen Wilhelmus, 29 jr, tim merman te Vierlingsbeek en Cre- mers Martha, 27 jr, Venray. van den Heuvel Hendrikus, 22 jr, stucadoor te Venray en Koppes Hendrika, 25 jr, Horst. Willemse Petrus, 24 jr, landbou wer en Slangen Lena, 23 jr, beiden te Venray. Nelissen Leonardus, 31 jr, tuinder en Jenniskens Gertruda, 27 jr, beiden te Venray. Tummers Wilhelmus, 28 jr, elec- tricien en Schaeffers Ilse, 25 jr, beiden te Venray. Hegger Peter, 25 jr, onderwijzer te Venlo en Classens Louise, 25 jr, te Venray. Beelen Pieter, 25 j„ grondwerker en Beerkens Hendrika, 25 j „beiden te Venray. Assen Bernard, 29 j. arbeider en Volleberg Henriette, 20 j. te Venray. TE KOOP zeer mooie Loeker Spaniel en een jonge drijver Kruisstraat 6 Hartelijk vaarwel Bij mijn vertrek naar de Belgische Congo wil ik gaarne mijn oprechte dank betuigen aan allen, die mij door hun gebed en goede gaven wilden steunen, in het bijzonderde ZE. Geestelijkheid en de weldoe ners van de Parochie Ysselsteyn en het Rectoraat Heide. C.S.Sp. Zij, die iets te vorderen hebben van de leerlingen van het Gymna sium, moeten hun rekeningen vóór of op 16 december indienen bij PATER ECONOOM Wegens familieomstandigheden zaterdag en maandag na 2 uur en dinsdag de gehele dag GESLOTEN Onderlinge VENRAY Premiebetaling zondag 8 december van 1112 uur in café Wed. M. Litjens, Leunen. Premie bedraagt 1 pet. Wij komen maandag weer naar de markt met dekkleden in alle maten Tractorkappen vooreik merk Ook reparatie. H. JANSSEN ZN. Zeilmakerij Tel. 418 SEVENUM TE KOOP bestaande uit sclvijfbureau, ladekast, typetafel, bureaustoel, rond tafeltje. Adres bureau van dit blad. Te koop gevraagd wrak koeien en zieke varkens Cor Kremers, Carmelietenstraat, Boxmeer, Tel. 08855459. Vruchtbomen Sierheesters Coniferen Vaste planten Rozen- en Haagplantsoen Kwekerijen Tuinarchitectuur Kempweg 5 Tel. 771 'Zee^oude geneve/* GJeeuren, Verkrijgbaar bil Slijterij-Wijnhandel Markt 15 Teléf. 971 NIEUWE KRACHT met Slijterij-Wijnhandel Markt 15 Telef. 971 zeer mooi gelegen in de kom van Venray, te aanvaarden medio 1958. Koopsom 30.000—35 000 gld. Brieven onder nr. 612 bureau van dit blad. TE HUUR 2 gemeub. kamers zonder pension, voor 1 of 2 dames of heren. Adres bureau van dit blad. TE KOOP zwaar varken voor hulsslachting G. Willems, Veulen H 27. 2 voldragen vaarzen 1.15 dec. of koe met 15 1. melk P. J. Maes, F 33 Castenray. Te koop partij biggen G. Winnen, Overloonseweg A 3 TE KOOP lVsjarige volbloed merrie BT hoog bekroond. J. Pluk, Wester beek bij Oploo N.Br. TE KOOP ganzen en kalkoenen M. Aarts, Veulen H 42. TE KOOP JvR zeug 15 w. dracht H. vd Ven, Ringweg 4, Ysselsteyn TE KOOP JvR zeugjes bijna voldr. M. Jenniskens, Steeg K 70. Te koop Petromax lamp H. Willems, Servatiusweg 21. Te koop partij zware biggen J. Duijkers, Hoogriebroek G 38 Te koop partij biggen G. Hendrlckx, Schoor H 1. TE KOOP partij zware biggen P Timmermans, Leunen K 57 TE KOOP grote en kleine kachel H. Janssen, Laagheidseweg B 28a Te koop gevraagd rode wortelen Fa. Fr. Janssen, Tienray Tel. 04789—232 dag en nacht bereikbaar. Bel 434 P. VAN ES, Autosloperij, Hagelweg, Venray Te koop versgekalfde vaars met maalkalf of een hoogdrachtige vaars tbc en ab vrij bedrijf, tevens een toom biggen. J. Nellisen, Hazenbroek C 261, Overloon. TE KOOP pracht zwarte Franse poedel (reu) 1 jaar oud. Prinsenhof. TE KOOP een partij biggen J. Janssen, Veltum L 10. TE KOOP 6 biggen Wed. Llnders, St. Wilbertweg 3, Geijsteren. TE KOOP - - een partij biggen A. Pouwels, Moostdijk 4 Ysselsteyn brengt ter gelegenheid van haar eerste lui de tragedie ener rampzalige van Randolph Carter. f- Een toneelspel in 3 bedrijf naar de wereldberoemde roman van Eal Uitvoeringen op zondag 8 en 15 aanvang 8 uur Zaal „Ki Plaatsbespreken zaterdags vóór en op de c! voering in het Sigarenmagazijn „Maan" if Entree le rang f 175, 2e mi Beneden 18 jaar sireng verb, i Zondag 8 december aanvang wordt in Zaal van Gassel door de Toneelgroei; opgevoerd Entree f 1 25 Ten bate vu Zondag 8 december kooj: van Schfjndel uit Genu: betaalt voor mannen f 8.- putterbastaaifi popjes f 1.25 i Vogels brengen nm. van half 2 tot half 4 In (a Grotestraat, Venray. Miels riskeren.... maar garantie... sekerhei9 i f"""0"' Man' Japonnen vraag or PA LTBX- behande Agentuur voor Venray en ornf Texfielhandel - Bedrijfskle naast Raadhuis HOFSTRAAT TE KOOP bijna voldr. jonge stamb. koe melklijsten ter inzage, pasgekaifde volbloed schot met vaarskalveren, tbc en ab. vrij. S. Willemsen, G 31 Castenray, Tel 04787-219. Te koop prima slachtvarkens J. Derks, Oostrum D 53. To koop enige v hui» 130—160 kl- Castenray. TB KOOF toom 1 en zware f G. Poels,

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2