W Bij het 150-jarig bestaan van de Broeders van Liefde /F ;f Sint Nicolaas.... Henschenius onthuld ÏÏSSSÏÏ?*™ 2S= WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN hnisheilige of.... stuntfignnr? In blijde Verwachting Zilveren Boerinnenbond te mm. Gemeenteraads vergadering. Zondagsdienst huisartsen Zaterdag 30 november 1957 No 48 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS CONFECTIE VAN "EEN RIJK BEZIT Sinterklaas was in onze jeugd een huisheilige, zijn eredienst was een cultus van het gezin. Wanneer zijn avond verschenen was, dan kwam hij ons vriendelijk berispen, maar wij kregen altijd de koek en nooit de gard. Hij was precies op de hoogte van onze kleine zonden en gebreken, maar ook van onze hartewensen. Het Sinterklaasfeest van onze jonge jaren werd gekenmerkt door de geheimzinnige toenadering van de Sint. Nog voor zijn tabbaard in onze huiskamer pronkte, waren er teke nen van zijn nabijheid. Als er een deur open woei, dan vroegen wij ons afi is hij daar al? Hij was altijd in of om het huis. Zijn paard huppelde over het dak en wij meenden zijn stem te her kennen als de wind door de schoor steen blies. Bestaat deze beminnelijke kinder vriend nog in zijn oude gestalte? Er zijn er velen, die nog in hem geloven, maar er is toch wel iets aan hem veranderd. Sinterklaas is in onze dagen ge worden tot een openbare figuur. Zijn inkomst binnen onze dorpen en steden is een luisterrijke optocht geworden, de burgemeester hangt de ambtsketen om de schouders en ontvangt hem op het bordes van het stadhuis. Er is veel van de stille opgeto genheid van de feestvreugde ver dwenen, die toch in de eerste aanleg voor de kinderen is bestemd. Alles is veel luider geworden om en aan de bisschop. Reclames flik keren en schallen. Sinterklaas is veel meer een feest voor de straat geworden dan het vroeger was. Brede scharen bewegen zich door de winkels om hun inkopen te doen. En de bestedingsberking wordt in de dagen voor 6 december terug gedrongen door het verlangen de medemens wel te doen. Dit is een goed en verheugend feit: dat men zijn naaste vreugde wil geven en daarvoor een offer over heeft. Maar moeten wij ons tot die openbare feestviering bepalen? Sinterklaas vieren is meer dan genieten van de kostelijke étalages, dan verrast te worden door mo derne vindingen en bereikingen, waarmee men zijn vrienden een genoegen wil doen. Er is, daarachter, de stille luis ter, de geheime verwachting van het huiselijk feest en die waarden moeten wij niet laten verdwijnen. Inkopen doen, telkens verrast te worden door nieuwe, heerlijke ont dekkingen, die de moderne zaken in overmaat te aanschouwen geven, dat is een prettige bezigheid. Maar Sinterklaasvieren is meer dan inkopen doen. Het is de ge schenken omwikkelen met koddige en oorspronkelijke omhulsels, het is zich toeleggen op sinterklaas verzen, waarin het hart spreekt en het schalks vernuft zich doet gel den. Laat ons het Sinterklaasfeest verinnigen. Laat de oude, huiselij ke samenleving op deze ene avond in het jaar zich opnieuw openbaren want de pakjesavond is een der peilers van het huisgezin. Het gezinsleven verliest in onze dagen veel van zijn scheppende kracht. Wij zijn te lijdelijk, vooral in onze amusementen. Wij zoeken ons tijdverdrijf in bioscoopbezoek, wij luisteren naar de radio of wij zitten te staren naar de televisie. Maar wat doen wij zelf In hoeverre maken wij het sa menzijn met wie ons het naaste bestaan, tot een levende gemeen schap? Sinterklaas geeft ons de kans voor de opbouw en de opbloei van het huiselijk leven, voor het beter begrijpen van elkaar. En 't schept die sfeer van onderlinge gezellig heid, die wij zo makkelijk kunnen verliezen, nu de verstrooiing ons hoe langer hoe meer van buiten wordt aangebracht. o— Heeft de Sinterklaasavond een toekomst? Of betekent hij alléén maar een heimwee naar een verleden, dat bezig is te vergaan? Wij kunnen alléén maar vaststel len, dat wij de oude Sint nog hard nodig hebben. Het Sinterklaasfeest is een hardnekkige legende. Zij wortelt in de zhi van de mens voor het romantische, die door de groei' ende heerschappij van de techniek niet kan worden vernietigd. Zo heet het Doktersboek met èlle raad voor Moeder en Baby. Gratis bij de Babyderm Super-Babyset, waarin poe der - zali - olie - zeep - shampoo, f 5.90 Weten is gerust zijn. Toen de Broeders van Liefde in 1907 het eeuwfeest van de stich ting van hun congregatie herdach ten, had Venray juist met de broeders van deze congregatie kennis gemaakt. In 1906 namelijk kwamen de eerste broeders naar Venray, waar ze zich vestigden om een centrum voor geesteszieken- zorg in te richten. Thans in 1957, nu de Broeders van Liefde hun honderdvijftig jarig bestaan vieren, dinsdag 26 november was de jubileumdatum weet elkeen van welke betekenis het werk is dat de Broeders van Liefde in Venray verrichten. In de loop van vijftig jaar is hier een instelling gegroeid, die beschouwd wordt als de groot ste op het gebied van de verple ging van geestes-gestoorden in Nederland. Deze congregatie houdt zich even wel niet alleen bezig met het ver zorgen van geesteszieken, maar bovendien heeft ze over de gehele wereld scholen voor de diverse vormen van onderwijs. In 1947 kwam in Limburg nog een derde vestiging de tweede was in 1937 in Oostrum, waar een noviciaat werd opgericht met een technische vakschool, de derde vestiging kwam tot stand in Roer mond, waar ze onderwijs geven aan een ULO-school, een lagere school en een BLO-school. Een brokje geschiedenis De congregatie van de Broeders van Liefde is in de tijd van haar stichting in 1807 typisch een kind van die tijd geweest. Na de Franse revolutie verkeerde het maatschappelijke leven in België, evenals in meerdere West-Europese landen, in een verregaande staat van verwaarlozing. Vooral de kinderen en de ouden van dagen waren hiervan de dupe. Uit deze nood is de stichting van de con gregatie voortgekomen. De directe aanleiding was de erbarmelijke toestand waarin de ouden van dagen in het ouden mannenhuis in Gent (België) ver toefden. Het bestuur van dit huis was in handen van particulieren, hetgeen weinig liefdevolle en recht vaardige verzorging betekende. Hierin kwam verandering toen kanunnik Petrus Jozef Triest zitting kreeg in het bestuur van dit huis. Petrus Triest was kanunnik aan de St. Baafskerk te Gent. In België had hij zich reeds een bijzondere naam verworven door het stichten van een zusterorde. Hij was toen pastoor in Lovendegem (België). In deze plaats trof hem het lot van de kinderen, die over de straat zworven zonder dat Iemand naar hen omkeek. Bovendien waren er veel weeskinderen. Pastoor Triest heeft deze kinde ren onder de hoede gebracht van een genootschap van goedwillende dames, die „school hielden ter ere Gods", zoals het jubileumboek schrijft, dat aan het tegenwoordig hoofd van de congregatie, de generale-overste, vader Warner De Beuckelaer bij gelegenheid van het 150 jaar bestaan van de congre gatie werd aangeboden. Uit deze genootschap groeide na enkele jaren de congregatie van de Zusters van Liefde van Jezus en Maria. Het verzorgen van oude mannen was de eerste taak, die kanunnik Triest zich had gedacht. Onder de mannen, die op initiatief van ka nunnik Triest werkzaam waren in het Gentse ouden mannen huis, groeide langzaam een kloostercom muniteit en in 1811 legden de eerste zes Broeders van Liefde hun kloos tergelofte af. Geleidelijk aan heeft de congre gatie zich over België verbreid. In 1865 volgde de eerste vestiging buiten België. Dat was in Montreal (Canada). Nadat achtereenvolgens huizen werden gesticht in de Ver. Staten, Engeland en Ierland, kwa men de Broeders van Liefde in 1894 naar Nederland. Momenteel is de congregatie van de Broeders van Liefde over de gehele wereld verbreid. Ze heeft huizen in Amerika, Azië en Europa. Administratief is ze verdeeld in vijf provincies. Nederland vormt met Indonesië de Sint Mariaprovlncie. In dit jubeljaar telt de congregatie 1550 geprofeste broeder, 90 novicen, 70 postulanten en 600 juvenisten. In 1894 naar Nederland In Nederland zijn de broeders van Liefde in J 8$4 aanhankelijk gestart met het ^fcdjs. - In Eindhoven richtten ze een pensionaat op. Dit pensionaat bestaat thans nog en bergt momenteel on geveer 300 jongens. In 1906 zijn de Broeders in Ven ray met hun heilzaam werk begon nen. dat in ons Peelstadje de psy-| chiatrische inrichting St. Servatius, een indrukwekkend instituut, deed ontstaan, waarbij het 150-jarige be-1 staan van de congregatie ruim 1000 patiënten verpleegd worden. Zij worden verpleegd door 41 religieuze broeders, terwijl deze geassisteerd worden door ongeveer 160 leken krachten. Op 13 augustus jongstleden heeft Huize St. Servatius een nieuwe broederoverste gekregen, vader Gerlachus, die vader Abraham heeft opgevolgd. Vader Gerlachus was voorheen werkzaam als inspecteur van bouwwerken en verpleging in de Nederlandse provincie van de congregatie. In mei van het volgend jaar zal de psychiatrische inrichting Huize St. Servatius feest gaan vieren. Dan hoopt men het in aanbouw zijnde hoofdgebouw dat in dit dorp-op-zichzelf zo ongeveer de re presentatieve functie heeft van een gemeentehuis feestelijk in ge bruik te kunnen nemen. Bij deze gelegenheid zal dan tevens het vijftigjarig bestaan van de stichting van de psychiatrische inrichting in Venray herdacht wor den, terwijl daarbij dan ook het 150-jarig bestaan wordt inbegrepen. Met het klaarkomen van het hoofdgebouw, dat de entree vormt van Huize St. Servatius, wordt in deze instelling dan een langdurige periode van opbouw en uitbouw afgesloten. Deze grote nederzetting van de Broeders van liefde bestaat uit elf paviljoens plus een centrale af deling met acht zalen. Van de ruim duizend patiënten is ongeveer 75 procent van de nieuw opgenomen mannen na verloop van tijd weer in zoverre gezond, dat ze weer ontslagen kunnen worden. Dit driekwart gedeelte wordt een werk zaamheid geboden, hetzij in de af deling, waar eenvoudige werkzaam heden verricht worden voor de in dustrie, welke hier onderdelen laat vervaardigen, (onder andere inpak- werk voor Philips, cartonnage en vervaardigen van knopen voor mili taire kleding), hetzij werk op de boerderij van het instituut, of op de schoenmakerij, wasserij, keuken enz. Huize St Servatius is een van de weinige huizen met zoveel ar beidsgeschikter Daarbij werken de patiënten ook nog aan de ontgin ning op de bezittingen van het huis. Op het gebied van de krankzin nigen zorg heeft de congregatie van de Broeders van Liefde baanbrekend werk verricht. Vooral in vroeger tijden stuitte krankzinnigheid vaak op onbegrip en spotlust. In tegen stelling tot het lichamelijke leed, dat steeds medelijden wekt. Rond 1800 kwam in deze toestand voor de „verduisterden van geest", verandering. Het strekt kanunnik Triest tot eer, met behulp van zijn Broeders van Liefde, de langzaam baanbrekend gezondere opvattingen over krankzinnlgenzorg in toepas sing te hebben gebracht. Te Gent vertrouwde hij, via de commissie van Godshuizen in 1808 aan de Zusters van Liefde de ver pleging van geesteszieke vrouwen toe. In 1815 plaatste hij de Broe ders van Liefde bij de mannelijke patiënten in het Gerard Duivelsteen. Ook bewerkte hij dat de jonge, maar reeds beroemde dr. Jozef Guislain (1797-1860) als deskundige aan beide Inrichtingen verbonden werd. De gestichten van kanunnik Triest waren daardoor de eerste, en jarenlang de enige, waar een psychiater de geneeskundige leiding had. Samen met Guislain ontwierp de stichter een uitvoerig reglement voor de behandeling van geestes- gestoorden. Inmiddels hadden de Broeders van Liefde de krankzin nigen zorg aanvaard te Froidmont te Doornik (1820), te Sint Truiden (1838), en te Gent (1841). Na acht plaatsen van vestiging in België volgden achtereenvolgens Water ford in Ierland, Montreal in Cana da, Venray en Noordwijkerhout in Nederland. Thans bezit de congre gatie 13 grote instituten met totaal ongeveer 9500v zenuwlijders. Naar de aard van de kwaal zijn de patiënten over verschillende af delingen verspreid. Het heilloze nietsdoen is allang vervangen door werkverschaffing in allerlei vorm: zulks in het voetspoor van het Guislaingesticht, waar reeds in 1859 ruim 69 pet van de verpleegden aan de arbeid waren. Men streeft er overigens naar het leven van de vrije maatschappij te benaderen. Jonge gevallen van geestesziekte tracht men met kortstondige kli nische behandelingen en door in grijpende therapiën te verhelpen. Voor de velen bij wie genezing uit gesloten is, biedt de psychiatrische inrichting een beschutting tegen de niet begrijpende buitenwereld, een rustig thuis, waar de christelijke caritas én lichaam én ziel ver pleegt. In Oostrum behoren de Broeders van Liefde een noviciaat van hun congregatie, terwijl ze hier in 1950 een ambachtsschool in gebruik heb ben genomen, die Prins Bernhard in 1955 met een officieel bezoek vereerde. Het noviciaat biedt ver blijf aan zestig postulanten. Naast Limburg zijn de Broeders van Liefde nog in Nederland ge vestigd te Tilburg, waar ze twee lagere scholen bezitten, te Kaats heuvel, Nijmegen en Zeist, waar het huis van de provinciale overste vader Vivinus, is gevestigd. In 1950 werd in ons land het laatste huis van de Broeders van Liefde opgericht te Etten-Leur, waar ze hun juvenaat onderbrach ten. Hier zijn 140 Nederlandse jon gens in opleiding voor broeder. De Nederlandseprovincie omvat voorts huizen te Purworedje en Purwo- kerto op Java. De rijke verscheidenheid van de werkzaamheden van de congregatie blijkt bovendien nog uit de huizen in België, welke de zorg op zich dragen voor het blindeninstituut en doofstommeninstituut te Brussel, het doofstommeninstituut te Gent en bovendien nog een doofstommen instituut in Wonosobo op Java. In totaal heeft de congregatie in de loop van haar honderdvijftig- jarig bestaan, over degehele wereld verspreid, negentig huizen opge richt, waarin 1550 geprofeste broe ders werken voor het heil van de maatschappij. Ongetwijfeld zal deze congregatie ook in de toekomst blijven groeien, want in dit jubeljaar telt de con gregatie 90 novicen, 70 postulanten en 600 juvenisten, die de basis vor men voor de toekomst. Nadat maandag om 9 uur een plechtige H. Mis was opgedragen in de Leunense parochiekerk, be gonnen de feestelijkheden rond het 25-jarig bestaan van de Leunense Boerinnenbond. Er was een drukbezochte receptie, waarna een mooie groepsfoto werd gemaakt met alle leden. Dinsdagavond was er in 't bonds- gebouw een drukbezochte feestver- gadering, waarop mej. Kleuters de feestrede uitsprak. Toen kregen uit haar handen dertig leden het insigne van de LLTB., terwijl mej. M. Asselberghs de LLTB.-onder scheiding kreeg voor haar werken als secretaresse der Leunense af deling. Mevr. Reintjes- van Megen, die meer dan 12 jaren voorzitster der afdeling is. werd ook betrokken in deze hulde. De jonge boerinnen hadden een soort revue in elkaar gezet, waar bij in zang, dans en declamatie de geschiedenis der afgelopen jaren nog eens naar voren kwam. Namens de „mannen-afdeling" van de LLTB., sprak voorzitter v. Dijck, die als feest-cadeau een nieuw vaandel voor de Boerinnen bond aanbood. Ook de Boerenleenbank, bij mon de van de heer Claessens, beloofde nog een cadeau. Dat er een prettige stemming was en dat het feest met gulden letters in de annalen verder zal leven, is feitelijk onnodig te ver tellen. Donderdag vergaderde de Ven rayse gemeenteraad. Een uitgebreid verslag hiervan hopen wij volgende week te kunnen brengen. Op de agenda stonden de vol gende voorstellen van B. en W. 1. Verlenging van de pacht der gronden van de Zusters Ursulinen gelegen aan de Merselose weg, waarop door de gemeente enkele noodwoningen zijn gebouwd. Aangezien deze nog niet kunnen worden afgebroken, wil men tot 1960 een nieuw contract maken. 2. Doordat hij zijn grond en boerderij verkocht heeft aan A. v. Dijck, verzoekt A. vd. Hulst om ontbinding van het bij de gemeente lopende pachtcontract. 3. Aan J. Lemmen in Peelplan Zuid werd, in verband met de finan ciële maatregelen ten opzichte van de gemeente, te koop aangeboden de door hem gepachte boerderij voor f 39.023.75. Een en ander in overleg met de commissie voor landbouw-aange- legenheden, die met dit voorstel onder de door de Grondkamer vast gestelde prijs van ruim f 45.000.- ging. Lemmen gaat daar niet mee accoord, doch eerst herontginning van een bepaald stuk grond. B. en W. zijn van oordeel, dat deze prijs gebaseerd is op de be staande toestand en herontginning niet nodig is. Toestemming werd gevraagd om Lemmen alsnog mee te delen, dat hij binnen 14 dagen met genoemde prijs accoord moet gaan, of dat de zaak anders openbaar zal worden verkocht. 4. Verpachting van kavel 4 vak III aan de oude pachter A. Mar cellis. 5. Verkiezing leden commissie van advies als bedoeld in art. 8 der woonruimtewet. B. en W. merken laconiek bij dit punt op, dat de werkzaamheden zeer gering zijn.. 6. Tegemoetkoming in reiskosten van een kind naar de openb. lagere school. 7. Gemeentelijke garantie voor een viertal eigenbouwers. 8. Subsidieverlening aan het afgesplitste deel van Venraya Da meskoor, zich echter ook noemende Venrays Dameskoor. Zaterdagmiddag verzamelde zich op het Henseniusplein een groot gezelschap op uitnodiging van het Gemeentebestuur alhier. We zagen de H.E. Heer Deken, Pater Rector van de Paterskerk, de leden van de gemeenteraad, de beeldhouwer Stultjens en echtge note, Pater Martinanus Briels, de heer van Dongen, de heer en mevr. Nelissen en ir. Raedts. Zij waren daar bijeen gekomen om meer dan 13 jaren na de ver nieling van het eerste beeld, nu het nieuwe beeld van Henschenius te onthullen. Een nieuw beeld, dat ont worpen is door beeldhouwer Stul tjens uit Maastricht, en vervaardigd is op de betonfabriek van de N.V. Nelissen alhier. En terwijl een grote menigte zich langs de trottoirs verzamelde, sprak de Burgemeester een kort woord, waarin hij vooral de wordingsge schiedenis van dit tweede beeld nog eens belichtte. In tegenstelling met het oude beeld, had de beeldhouwer Stultjens nu de levensbeschrijving, gepubli ceerd in de l'Histoire de Limbourg, tot grondslag genomen, waarin Hen schenius beschreven wordt als een grote en forse man, een onvermoeid trekker en reiziger, een groot talen kenner en een onverschrokken ge schiedvorser. Als zodanig heeft de beeldhouwer hem in beeld gebracht, als een voorbeeld voor ons, uit wier midden deze grote priesterzoon is voortgekomen. De Burgemeester wenste de beeld houwer en zijn echtgenote geluk met de onthulling van dit beeld, dat juist door zijn tegenstelling met het oude, misschien wat vreemd aan doet, maar van de andere kant toch een heel wat betere indruk van Henschenius geeft. Hij feliciteerde ook de N.V. Nelis sen, in wier werkplaats dit beeld zijn uiteindelijke vorm gekregen had. Met de wens, dat het nieuwe een langer leven beschoren zou zijn dan het oude beeld, trok de Burge meester het laken weg en troonde Henschenius weer voor goed in ons midden. We hadden verwacht, dat aan deze eenvoudige plechtigheid wat meer cachet gegeven zou zijn, im mers nu was niet alleen de Burge meester moeilijk te verstaan, maar bovendien zou wat muziek deze mijlpaal in Venrays wederopbouw ook feestelijker hebben opgeluis terd. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kerk dorpen. Vanaf zaïerdagavond 8 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der hulsartsen voor Venray e.o., waargenomen door Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Tel. 393 Uitsluitend voor spoedgevallen. Venray se mevrouw wierp f 195.- in brandende kachel Mevrouw B. uit Venray, die moest afrekenen met haar aard appelenhandelaar, nam hiervoor, omdat het zaterdag was, het loon zakje inhoudende f 195.Daar de handelaar niet kon wisselen, sprong de dochter des huizes bij met haar geldbeurs en mevrouw stond intus sen de f 195.tot een prop te draaien en gooide per ongeluk het bedrag in de brandende kachel. Dat de Venrayse mevrouw hevig schrok kan men begrijpen. Alles werd in het werk gesteld het be drag uit de vlammende kachel te redden. Daar f 95.in het briefje gedraaid was van f 100.kon dit bedrag grotendeels gered worden, de honderd gulden waren reeds tot as verbrand. De as van het geld ls thans op advies van de Ned. Credietbank, bijkantoor Venray, opgezonden naar Utrecht voor een scheikundig onderzoek. Of dit bedrag vergoed zal worden St. Cathrien Maandag herdachten de studen ten van de hoogste klas op waar dige wijze het naamfeest van hun patronesse St. Cathrien. In „officieel" tenue werden de heren o.a. op het Gemeentehuis ontvangen, waarbij de burgemeester de gelegenheid te baat nam hen eens te wijzen op enkele specifiek Venrayse problemen opdat zij als tijdelijke inwoner toch ook enig inzicht in Venray's mogelijkheden en moeilijkheden zouden krijgen. In open landauer en andere wagens werd verder getrokken naar Prinsenhof, waar in navolging van het Henscheniusbeeld het standbeeld van Diana werd onthult. Men deed dit op orginele wijze en zelfs de bloemkrans ontbrak niet. Zo is dit traditionele feest weer eens wat nieuw leven in geblazen en zowel de deelnemers als de kijkers mogen tevreden zijn over de wijze waarop dit is gebeurd. Ongelukken Te Overloon werd zondag de kleine van de fam. de Br. uit Venray aangereden door een auto. In zorgwekkende toestand werd de kleine naar het ziekenhuis ver voerd. Te Leunen werd zondagavond de bejaarde heer v.d. V., die van een kaartavond naar huis kwam, aangereden. Met een flinke hoofd wonde werd hü naar zijn huis overgebracht. De 13-jarige S. werd maan dag het slachtoffer, toen zij met haar fiets door een auto werd ge raakt. Zij kwam ten val en werd ernstig gewond o.a. aan het been. De autobestuurder had van dit ongeval niets gemerkt en was doorgereden. Aanbesteding Maandag werd te Maastricht de aanbesteding gehouden van de ver betering van een gedeelte van de provinciale weg Venray-Maashees. Het betreft hier het gedeelte langs de zg. woningbouw. Laagste in schrijver was de N.V. Vi-sers We genbouw te Drunen met f 116.800.— Betrouwbaarheidsrit De Vellig-verkeerbetrouwbaar- heidsrit voor bromfietsers, waar mede de actie „rijdt veilig" voor deze categorie werd afgesloten heeft ook enkele Venrayse deelne mers een prijs opgeleverd. En dit ondanks het feit, dat de organisa toren zelf een hooimijt, niet van een roggemijt wisten te onder scheiden, waardoor een fout voor kwam in de route-beschrijving. 7e werd Th. Peeters uit Venray op de voet gevolgd door J. Berbers. J. Custers werd lie, G. Bos 16e en Fr. van Opbergen 17e. Hellegers hield de kleuren van Ysselsteyn hoog met de 20e prijs. DRANKWET Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat is ingekomen een verzoek schrift van Janssen, Henricus Wil helmus, wonende te Venray, Merselo M 20, om een tapvergun- ning voorde rechtervoorkamervan het pand Merselo M 20. Binnen twee weken na de dag tekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijke bezwaren bij burgemeester en weihouders Inbrengen. Venray, 20 november 1957.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1