Wij hebben er op gerekend.... grote St. Nicolaas-attractie i I SPORT JAC. FONCK VENRAY Hogere belastingen Derde Orde-nieuws Toneel en film Kerkelijke Diensten dat St. Nicolaas reeds vroegtijdig zijn inkopen doet en brengen een buitenge wone sortering CADEAU-ARTIKELEN tegen uiterst lage prijzen. Bovendien onze Om U op voordelige wijze aan waardevolle St. Nicolaas- surprises te helpen, geven wij naast onze bekende prima kwaliteiten en lage prijzen waarde-punten U ontvangt voor elke bestede gulden een waarde-punt. Deze punten zijn inwisselbaar tegen leuke practische artikelen. WEET ER VAN TE PROFITEREN Verzamel onze waardepunten Ze hebben grote waarde Zaterdag 23 november 1957 No 47 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG CONFECTIE VP W PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MÜNCKHOF WUCITRT AH VHHP VPMPAV PM OlV/Ï^TRPPPM ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ot. per m.m. ABONNEMENT8. GROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 W LLiIDLAU V ULIK VIVLNlvA.1 EfiN VJlVlO 1 IXClVCN PRIJS PER KWARTAAL f 1.40 BUITEN VENRAY f 1.60 De regering heeft dinsdag haar voorstellen om een aantal belastin gen tijdelijk te verhogen, bij de Tweede Kamer ingediend. De wetsontwerpen zijn door min. Hofstra (Financiën) ondertekend en houden het volgende in: 1. De omzetbelasting op sigaretten wordt van 5 op 8 percent ge bracht. In feite betekent dit, dat de prijs gemiddeld met 10 cent per pakje zal stijgen. 2. Voor televisie-toestellen stijgt de omzetbelasting van 10 tot 18 percent. 3. De omzetbelasting op perso nen-auto's, motorrijwielen en op banden voor deze voertuigen stijgt van 15 naar 20 percent. 4. De schorsing van de inves teringsaftrek zal tijdelijk tot aan het einde van 1958 wor den gehandhaafd. 5. Voor het jaar 1958 zal het in stituut van de vervroegde af schrijving blijven bestaan. 6. De vermogensbelasting zal van 5 op 6 per mille worden ge bracht. De verhoeingzal pelden voor de jaren 1958 en 1959. Besturen-cursus Maandag 25 november verwachten wij om 8 uur alle bestuursleden in de spreekkamer van het klooster, waar pater Visitator een begin zal maken met de besturen-cursus. Ook de besturen van D.O.-afdelin- gen in de omtrek, worden hierbij uitgenodigd. Maand-briefjes Tertiarissen, die gaarne maand- briefjes willen ontvangen, moeten hun naam even opgeven bij een van de bestuursleden.! Bijbel-cursus Willen de desbetreffenden er wel aan denken, dat de eerstvolgende avond niet is op 25 novemb., maar op maandagavond 2 december te 7 uur in San Damiano. Deze leerzame cursus, waarvoor zich ruim 30 dames en heren heb ben opgegeven, verloopt zeer naar ieders tevredenheid. Men kan zich nog tijdens de cursus aansluiten. Naai-krans Ook onze naaikrans breidt zich de laatste weken wonderbaarlijk uit. We telden de laatste keer 26 dames, waarbij we ook verschillen de jongeren mochten begroeten. Dit is een teken, dat er in Ven- ray nog verschillende mensen zijn, die gaarne hun krachten en talen ten beschikbaar willen stellen om de grote nood in de gezinnen en in de missie te lenigen. Als alle leden zich aan hun af spraak houden om ieder een nieuw lid aan te trekken, dan komen we over enkele weken nog tafels te kort. Daar is echter nog wel een oplossing voor te vinden. Maar erger is 't met onze naai machines. We hebben er slechts 5. Wie helpt ons aan deze noodzake lijke instrumenten of aan geld, waardoor we zoveel meer werk kun nen verzetten. Er moeten in onze gemeente verschillende naaimachi nes renteloos staan. Geeft ze ons, Ze zijn goed besteed. Ons paramentenfonds beschikt nu over bijna f 300. Alle goede gevers hartelijk dank. Maar 't is nog maar een druppel op 'n gloeiende plaat, als we denken aan de kazuifels en andere paramenten, die we binnen kort gaan maken. Wie maakt er f 400 van? Gegevens over de naaikrans wor den gaarne verstrekt door Mevr. M.Wijnhoven-Theelen, Julianasingel 39a, tel. 321 of door pater Urbanus tel. 973. Retraite Van tijd tot tijd is 't noodzakelijk, dat we ons een paar dagen terug trekken uit ons drukke leven, om ons te bezinnen op ons geestelijk leven, om dan met nieuw vuur en geheel tot rust gekomen, ons werk en onze taak, die God ons toebe dacht op deze wereld, voort te zetten. Van 11—14 januari wordt er in Brummen een retraite ge geven voor dames en heren uit Venray en Venlo. Met de meeste nadruk sporen we u aan om hieraan deel te nemen. Hakt de knoop nu meteen door en geeft u op bij de bestuursleden of de directeur. De kosten bedragen f 12., de reis niet inbegrepen. Zwarte Riek Op dinsdag 26 november a.s., komt Zwarte Riek, met een keur van bekende artisten een voor stelling geven in zaal Wilhelmina. Zwarte Riek, wie kent haar niet van horen zeggen? Hoeveel grammofoonplaten er van haar succesnummer „Mijn wie me was een stijfselkissie" verkocht zijn, wij kunnen er slechts naar raden. De medewerkers van deze avond? Daar is Joop de Knegt, de zanger die door zijn nieuwe plaat „Ik sta op wacht" weer volop in de pu blieke belangstelling staat. Daar is Roland Wagter Jr. Een nog jong artist maar al reeds met een grote naam. Bert Visser, ook al een bekend zanger, vooral door de vele radio uitzendingen die hij verzorgt. Jong- listo, een man die U door zijn bij zondere gaven versteld zal doen staan, en die tevens in zijn creatie Bastos een staaltje van vinger vlugheid zal geven die aan het on gelooflijke grenst. Jan Tromp, de kunstfluiter, een jonge man met een muzikaliteit die bewondering afdwingt en last but not least Bert van Laer, accordeon- virtuoos en belast met de muzikale leiding. Al met al een programma, dat beslist velen zal trekken. FILM Donderdag en vrijdag a.s., draait er in het Luxor-theater in Venray, een bijzondere film: „Met Zwaard en Kruis" (seven cities of gold). Een karavaan goudzoekers trekt naar Californië. Onderweg worden zij gehinderd door Indianen die hun de doortocht willen beletten. Het zou zeker tot gevechten zijn ge komen, als niet een priester die de karavaan vergezelde, dit had voor komen. Wanneer de karavaan zich eenmaal gevestigd heeft, komt het toch tot bloedige gevechten. Matu- wir, de kleinzoon van het Indianen- opperhoofd wordt zwaar gewond, maar dank zij de verpleging door de priester, geneest hij. Dit is het begin van een vriend schappelijke verhouding tussen goudzoekers en Indianen. Tussen luitenant José en het wondermooie Indiaanse meisje Ula ontstaat zelfs meer dan vriendschap! Als de karavaan wegens gebrek aan levensmiddelen weg moet, wil Ula mee. José weigert. Ula gelooft niet meer in zijn liefde, en verbit terd en teleurgesteld stort zij zich op de rotsen van de zee te pletter. Dof klinken de oorlogstrommen van de Indianen die de uitlevering van José eisen. Na een hevige in wendige strijd geeft deze zich over. Dit is in het kort de inhoud van een fel realistische film, die toch niet zal nalaten de toeschouwers tot diep bewogen ontroering te brengen. De prachtige kleuren en de namen van de spelers (Rita Moreno, An thony Quinn, Richard Egan e.a.) zijn ons een waarborg, dat dit wer kelijk een film van groots allure is. Tot slot moet nog worden ver meld, dat de opbrengst van deze voorstellingen is voor de francis caanse missie op Nederlands Nieuw- Guinea. Om ieder in de gelegenheid te stellen deze film te zien, is de toegangsprijs op f 1,gehouden. S.V.V.-nieuws De wedstrijd NederlandBelgië was oorzaak, dat de meeste clubs een rustdag hadden en de leden dus op hun gemak naar de wedstrijd konden gaan luisteren, of zien. De clubs van Venray, die gespeeld hebben, hebben bepaald een on vruchtbare zondag gehad. Het derde kreeg Kronenberg op bezoek en moest met een 2—0-neder- laag genoegen nemen. Het vijfde moest in America 3 zijn meerdere erkennen en werd met een 31 nederlaag naar huis ge stuurd. Hetgeen niet prettig is. Maar nu zondag gaat dan de bal weer goed aan het rollen en moet het eerste tegen Tiglia 'in het veld treden. Geen gemakkelijke wed strijd daar in Tegelen, met de last van het leiderschap op de schou ders. Het 2de krijgt Tiglia 2 op bezoek en zal daar de handen vol aan heb ben. Het derde mag naar America en het vierde zal proberen tegen Geijsteren, in een thuiswedstrijd nog wat puntjes te verdienen. Het vijf de is vrij. D.I.S.-nieuws Na een wedstrijd met alle tegen slag en pech in Grubbenvorst, heeft D.I.S. de tweede nederlaag geleden. Nu hebben ze veertien dagen rust kunnen houden en zullen ze zondag aantreden tegen Melderslo. Een tegenstander die zeker niet onder schat mag worden. Vermoedelijk zal DIS aantreden met keeper Janssen in het doel, wat dus weer een versterkt elftal be tekent. Jongens, flink aangepakt en probeer de puntjes thuis te houden. Aanvang 2 uur. Het tweede en derde elftal zijn vrij. „Oostrnm"-nieuws De met zorg tegemoet geziene uit wedstrijd tegen Achates uit Otter sum, is voor Oostrum in een ver diende 3—1 zege geëindigd. Op een zampige bodem werd van het begin af aan een vrjj behoor lijke wedstrijd gespeeld. Oostrum had met rust een 10 voorsprong. Het zou echter niemand verbaasd hebben als het reeds 30 was ge weest. Tweemaal verscheen een Oostrum-speler alleen voor de Achates-doelman, doch beide malen kwam de bal aan de verkeerde kant van de paal terecht. Een hard schot van een der voorwaartsen verdween rakelings over de lat. Na de rust kwam Achates ge weldig opzetten en de stand werd gelijk 11. Toen werd bewezen, wat voor waarde goede buitenspelers voor een ploeg hebben. In een mooi opgezette aanval werd vanaf de vleugel de stand op 21 gebracht. Even voor tijd werd de eindstand 31 bereikt. Zondag gaat de reis naar Swol gen, de ploeg die de rode lantaarn van Oostrum heeft overgenomen. Denk er aan jongens: „Een kat in het nauw maakt vreemde sprongen". Voetbalt voor honderd procent en de supporter(sclub) is content. Oostrum II krijgt de zware taak om Brughusia te weerstaan. Oos trum 3 krijgt Wittenhorst 5 op be zoek en zal daartegen moeten bewijzen wat ze in werkelijkheid waard is, na het enigszins uit de toon vallende gelijke spel van af gelopen zondag, tegen Meterik 2. Uitslag 2—2. Stand 4e klas KNVB afd. G: Wanssum 10 9 1 0 19 37—13 Montagn. 9 5 2 2 12 20—15 B.V.V. 9 3 5 1 11 29—17 K.K.L.V.V. 9 4 2 3 10 17—23 Volhajding 9 4 1 4 9 23—23 Achates 9 4 1 4 9 18—20 Oostrum 10 3 2 5 8 20—20 Tienray 10 2 4 4 8 14—21 Resia 9 3 1 5 7 26—21 E W.C. 10 2 3 5 7 24—25 R.K.D.S.O. 9 2 2 5 6 15—20 Swolg. B. 7 1 2 4 4 6—18 Interland dames-tafeltennis Heden zaterdagmiddag zal in Boxmeer de interland dames-tafel tennis NederlandDuitsland ge houden worden. De eerste ontmoe ting verloren de dames vanMegen (beide landskampioen) met 63. Er zullen twee enkel en een dubbel-spel worden gespeeld. van 24 t.e.m. 30 nov. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week Kapelaan Geerits. Laatste zondag na Pinksteren en van het kerkelijk jaar: 6 30 Cath. Aarts-Huisman; 7.30 vdi Goor-Pee- ters en zoon Frans; 8.30 H. Houba; 9.15 hoogmis voor de parochie; 10.30 Piet Bom en zoon Pierre; 11.15 apostolaat des gebedsin Jerusalem; 7 uur lof. Maandag, H. Catharina, 6.45overl parochianen; 7.30 overl.fam. Baeten Martens; 7.30 Anna v. Bragt-Brons; zijalt.; 815 overl. en levende leden van Cecilia lh.; 8.15 Dina Wismans. Dinsdag, H. Sylvester: 6.45 Piet Pouwels; 7.30 H. Houba (Onderwij zersbond); 7.30 H. Driessen zijalt.; 815 lm. overl. fam. Appels-den Boer; 9.30 pl. huwelijk Franken-Vermeulen 10.15 pl. huwelijk van Gerven-Ver- stegen. Woensdag, H. Amelberga: 6.45 overl.fam. Pouwels-Wismans; 7.30 Dr. Bloemen; 7.30 overl.fam. Ver- hergen-Debets-Potten zijalt.; 8.15 Hendrik Hermans, Anna Klaassen en Herman Gerrits 3h.; 8.15 overl. fam. Janssen-Wilms zijalt. Donderdag, H. Oda: 6 u. uitstel ling van het Allerheiligste; 6.45 P. MAGAZIJN DE ZOD

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1