ijl beschaafd meisje IIKI A. 4 s Noltiiiü Hl P.J Naaimachines L. r.i. hp Nieuws in het kort Bestrping van ratten en mnizen. opening, an 11 lüóien net meisje 17 jaar Slagerg J. COEÜDERS Clbsi BEI KRUL 1(10 Gevonden: Stennt het Retraite-werk! frjje-tjjds-besteding Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN ff. v. Waaijenburg KL GESLOTEN Loenen Leunen r HUISVROUW STATIONSWEG la VENRAY fëamps horlogerie flink meisje een dag p.week Voor St. Nicolaas 't Knopenhuis HUIS BOUWLAND OPHEIJ, OIRLO flièrai hl artik Het geschl koper Het Nieuws uit Venray en Omgeving GBOENE EBÜI3 Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kerk dorpen. Een portemonnaie, Inhoud pl.m. 25 gulden, Langstraat 60B; rubber- zadeldek, G. Rutten D 41a Oostrum; paraplu ie, H. Eibers, Hoenderstr,58 kinderschoen, Smits, Oostsingel nw. 16; rose sjaal, M.Litjens, Hen- senlusstraat 9; vulpen, Stevens, Merseloseweg 9; leren dameshand tas, Vermeulen, Merseloseweg nw. 25; dames-glacé, Nagelhout, Grote straat 6; rozenkrans, Stoks, Lang straat 60; lederen jas, Theuws Jan Hensenstraat; kinderschoen, zijden damessjaal en portemonnaie met inhoud, Politiebureau. Onthulling Henscheniusbeeld Zaterdag 23 november zal het nieuwe Henscheniusbeeld op het Henseniusplein onthuld worden. Voor deze plechtigheid, die ver richt wordt door de heer Burge meester zijn tevens uitgenodigd de heren raadsleden, de Venrayse gees telijkheid, de beeldhouwer, vertegen woordigers van het Ministerie van Sociale Zaken, de welstandscom missie en de provinciale Kunst commissie. Morgen zondag, wordt bij U aan huis Uw vrijwillige bijdrage opge haald voor het parochleël retraite- werk. Maakt door Uw bijdrage het an deren, die een retraite in Venlo of Roermond mee willen maken, finan cieel mogelijk, want de grote onkosten van zo'n retraite schrikken velen af. Gij doet er een goed werk mee, want een retraite meemaken be tekent meestal een grote genade voor het verdere leven. Patronaat Jeugdavond Zoals de vorige week reeds is aangekondigd, zal a.s. Dinsdagavond voor alle jongens vanaf 13 tot 17 jaar een filmavond gegeven worden over de Mijnen in Limburg. Deze avond begint uiterlijk om 7.15 en de toegang is geheel gratis. Wij verwachten allen en op tijd! K.A.B.-ontspanningsavond De KAB, die intussen aan haar winterprogramma is begonnen, opende vorige week met een ont spanningsavond, waarin o.a. op traden de Venlose humoristen de Gebr. Hendrlkx. Het is een druk bezochte avond geworden, waarop men eens heerlijk heeft kunnen lachen met de dwaze dingen, die deze belde broers op uitstekende wijze naar voren brachten. Het deed prettig aan deze grote belangstel ling, die zeer zeker het betreffende comité zal aansporen nog betere avonden te brengen. Het is echter te hopen, dat ook voor het ontwik kelingsgedeelte zulk een belang stelling zal blijven bestaan. Er zijn vele manieren om de vrije tijd te besteden. De jeugdbewegin gen helpen en leren onze jeugd hun vrije tijd te besteden; helpen hen in hun vrije tijd een rijkere en ruimere persoons-ontwikkeling te verkrijgen. Dat aan degenen, die deze hulp willen bieden, ernstige eisen gesteld moeten worden, spreekt vanzelf. De jeugd is immers een kostbaar goed van onze samen leving. Ook het actief beoefenen van de sport in al haar vormen helpt mede om de vrije tijd op actieve wijze te besteden. Doch het is niet moge lijk voor eenieder om op genoemde wijzen zijn vrije tijd te besteden. Gelukkig zijn er nog vele andere mogelijkheden. Eén wil ik noemen. De R.K. Vereniging „Handen arbeid", afd. Venray en omstreken, kan U helpen om uw vrije tijd op actieve en aangename wijze te be steden. Deze vereniging heeft zo juist haar zomerslaap beëindigd. Het winterseizoen wil zij benutten om aan allen, die hun vrije tijd waarlijk willen besteden, de hel pende hand te bieden. Op een vergadering van dinsdag 19 november in het werklokaal van de B.L.O.-school van het St. Jozef klooster zal 's avonds om half 7 het winterprogramma worden be sproken. Ieder, die voor deze vorm van vrije - tijds-besteding belangstelling heeft is welkom. KV.P.-vergaderi n g De kring Horst-Venray der KVP, zal op 23 nov. a.s. bijeenkomen in vergadering te Well. Op deze ver gadering zal o.m. spreken de direc teur van het KVP-bureau, de heer Perquln. Naar de Missie Broeder Martinus Jenniskens (Brukske) hoopt begin december te vertrekken naar het missiegebied der Paters van de H. Geest in de Belgische Congo. Zuster Simons 50 jaren Woensdag vierde Zuster Simons haar 50ste verjaardag en mocht daarbij vele gelukwensen in ont vangst nemen. Zusters Simons heeft reeds 23 jaar lang de leiding over de gezins verpleging van Huize Sint Anna. Eerst enkele" jaren in samenwerking met Zuster Smits, na de oorlog dan voortaan alleen. Meer dan honderd patiënten zijn aan haar zorgen toevertrouwd en wie met haar werk van nabij ken nis heeft gemaakt zal moeten er kennen, dat zij dit op voortreffelijke wijze weet te doen. Het is dan ook geen wonder, dat Zuster Simons bij deze verjaardag vele geluk wensen uit alle lagen der bevolking mocht ontvangen en, dat ook „haar" patiënten deze dag niet ongemerkt voorbij hebben laten gaan. Lening Zusters van St Anna De 6 pet. lening ad 1.500.000 gul den is zo sterk overtekend, dat de toewijzing slechts gering zal zijn. Schaaknieuws A.s. zondag speelt het achttal van de Venrayse schaakclub in hotel „De Keizer" tegen Reuver. Mogen we deze keer op een gunstige uitslag rekenen. Dit is de eerste ontmoeting, die we met deze club hebben, hun speelsterkte is ons niet bekend. P.D.V. „De Zwaluw" Zij die hun duiven op de tentoon stelling in Horst willen zetten, kun nen inschrijfformulieren verkrijgen bij G. Janssen. Liefhebbers voor de nachtvlucht kunnen zich op geven tot aan het vertrek. Dinsdag is door de Minister van Economische Zaken de nieuwe DAF-moturenfabriek te Eindhoven geopend. Bij die gelegenheid werd aangekondigd dat het komend jaar een kleine 4-persoons DAF-auto op de markt zal komen met 2 cylinder 4 takt luchtgekoelde motor. De prijs ligt onder de f 4000.— - De bestedingsberking blijkt slachtoffers te maken in de metaal sector. Verschillende grote bedrij ven hebben personeel moeten ont slaan of op wachtgeld geplaatst. Men vreest, dat de reeds aflopende conjunctuut nog verder zal worden afgeremd. Bij de besprekingen in de Tweede Kamer heeft de Minister van Financiën erop gewezen, dat door de bestedingsbeperking het deviezenbezlt, de betalingsbalans en de in- en uitvoer inderdaad ver groot en verbeterd is. Doch een verhoging dei belasting, om het tekort van 405 miljoen te dekken, blijft noodzakelijk'. Van een volmacht aan de Minis ter om belastingverhogingen zon der parlement door te voeren, waarvan de socialisten voorstander zijn kan niets komen, omdat de rest van de Kamer er tegen is. De Culturele Raad van Lim burg heeft een voorlopig rapport het licht doen zien over de proces sies, waarin een zekere ontluistering van de Sacraments-processies vooral in de steden wordt ge signaleerd. Bij een openbare discussie, welke deze week in Roermond werd ge houden, zün verschillende sugges ties besproken om de belangstel ling daarvoor te verlevendigen. Een onbemande Amerikaanse straaljager stortte donderdag te Bussum naar beneden en kwam terecht op een kazerne aldaar. Een vijftal militairen werden op slag gedood, een ernstig en veertien minder ernstig gewond. De piloot had even tevoren het toestel per schietstoel verlaten en landde te Hilversum. Het was de derde maal in ruim een jaar dat hij boven Ne derland een Super Sabre in een schoetstoel verliet. Woensdagavond is te Helmond bij een kegelwedstiijd de 77-jarige Rud van Hoeck plotseling dood gebleven. Nog 10 tot 15 duizend Neder landers zullen na 1 januari uit In donesië moeten worden terug gebracht met rljkssteün. Een petroleumventer te Kat wijk, trok in de loterij „Bijstand" een prijs van f 20.000. Het lot is echter niet meer terug te vinden. Het gerechtshof te Arnhem heeft de 29-jarige huisvrouw G. H. P., uit Oosterbeek wegens een moord op haar zoontje tot een gevangenis straf van 4 jaar onvoorwaardelijk met aftrek, alsmede voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de re gering. GEEN STAGNATIE IN WONINGBOUW Er kan op het ogenblik niet wor den gesproken van een feitelijke stagnatie bij de uitvoering van het woningbouwprogramma 1957 of bij het bouwrijp maken van gronden, bestemd voor de woningbouw in 1957 en 1958. Dit heeft minister Struycken geantwoord op schrif telijke vragen van het Tweede Ka merlid de heer Verkerk, over de woningbouw en de uitwerking daar op van de ministeriële circulaire van 12 juli 1957. De minister herinnert aan het voornemen van de regering, met in gang van 1 jan. 1958 het verlenen van voorschotten zodanig te her vatten, dat volgend jaar met de bouw van 40.000 woningwetwo' ningen kan worden begonnen. Het is merkwaardig, dat het men selijk intellect, dat toch op sociaal- hygiënisch gebied, waarlijk veel voortreffelijks tot stand bracht, zich nog steeds niet heeft weten te be vrijden van een plaag, die onze volksgezondheid voortdurend be dreigt en die onze nationale huis houding jaarlijks op rond 36.000 000 gulden komt te staan: de ratten en muizenplaag. Ernstige gevaren dreigen overal daar, waar ratten en muizen als verspreiders van besmettelijke ziek ten aanwezig zijn. Wat men tot dusverreondernam, ook van hoger hand, ter verdelging van ratten en muizen was zeker niet gering, maar toch nog niet voldoende. De strijd vereist grote omzichtig heid. Om werkelijk resultaat te be reiken, moet men nl. rekening hou den met hun intelligentie. Het succes van de tot nu toe gebruikelijke bestrijdingsmiddelen hing af van het feit of de dieren van deze snelwerkende giftstoffen, vermengd met lokaas, wilden eten. Hoewel het veelal is gelukt op deze wijze een deel van een ratten- kolonie te verdelgen, was de be strijding lang niet afdoende. Begrijpelijk, dat door de industrie naarstig gezocht werd naar betere en langzaam werkende middelen. In 1939 werd een stof ontdekt, welke de sleutel betekende voor de oplossing van dit vraagstuk. Na jarenlang onderzoek vond men een verbinding genaaamd „couma- chloor". die zich wel zeer goed leende voor de bestrijding van ratten en muizen. Het is een verbinding met anti- bloedstollende werking, waarvan gedurende meerdere dagen een kleine hoeveelheid moet worden op genomen. Als gevolg hiervan treedt een ver andering van het bloed op, waar door het bloed door de wand van de bloedvaten In de lichaamsholte kan binnendringen met als gevolg een langzame maar zekere dood. Dit coumachloor is nu verwerkt in de rattenbestrijdingsmiddelen Tomorin-strooipoeder en Tomorin- lokaas. De niet afdoende resultaten welke vroeger met lokaas werden ver kregen, waren aanleiding om be halve naar langzaamwerkende gift- stoffen eveneens te zoeken naar een andere bestrijdingsmethode. Toen bleek, dat de levensgewoon ten van ratten en muizen ook be staan uit het zich schoonlikken, was het doel bereikt. Men strooit nu het strooipoeder op de loop paden, de dieren likken zich af en sterven onherroepelijk. In gevallen waar het Tomorin- strooipoeder moeilijkheden geeft, kan men met evenveel succes van Toromin-lokaas gebruik maken. Laten wij mogen besluiten, dat dankzij deze nieuwe vinding de strijd tegen rat- en muis met succes kan worden voortgezet. van 8 t/m 14 november 1957 GEBOREN: Syaranamual Robby, wnrd., Vlakw. van de Venne Maria, Merselo M16a Swemers Gerarda, Oostrum D lc Huisman Johanna, Paardekopweg 34 Rommen Cornelia, Vlakwaterweg 5 Janssen Hubertus, Vierlingsbeek Coppus Maria, St. Jozef laan 12 Emonts Joanna, Castenray G 14a Bollen Elisabeth, Langeweg 38 Sjmits Hubertus, Leunen K 17 Q VERLEDEN: Koppes Wilhelmina A.P., 2 dagen, Merselo M 34. Nissen Hendrikus, echtgen. van Schoonwater Maria, 72 jr, Vier lingsbeek. ONDERTROUWD: Assen Bernardus, 29 jr, steen- fabrieksarbeider, Paardekopweg 30c en Volleberg Henriëtte, 20 jr, z.b., Kempweg 44. Hegger Peter, 25 jr, onderwijzer te Venlo en Claessens Louisa, 25 jr, Oirlo E 5. GETROUWD: Swinkels Theodorus, 25 jr, water- fitter en Linskens Hendrina, 24 jr, beiden te Venray. Verhoeven Jozef, 26 jr, magazijn bediende en van Schijndel Lena, 23 jr, beiden te Venray. Janssen Martinus, 29 jr, chauf feur te Venlo en Louvet Hendrika, 25 jr, te Venray. Arts Peter, 27 jr, electrlciën, en van Bakel Johanna, 23 jr, beiden te Venray. Renders Willem, 30 jr, handelaar bouwmaterialen. Utrecht en Coenen Anna, 29 jr, te Venray. Voor de vele blijken van deelne ming tijdens de ziekte en bij het overlijden en de begrafenis van onze lieve zoon en broer Jan van Waaijenburg betuigen wij hartelijk dank. en kinderen Dankbetuiging Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank voor de talrijke bloemstukken en felicitaties welke ik bij gelegenheid van mijn 90e verjaardag mocht ontvangen. Wed. Michels-Friesen Merselo Verloren witte kraag van Raad van Elf-costuum Terug te bezorgen: Secretariaat Patersstraat 10. van 12 tot 1 uur en dinsdagnamiddags JUIIANASINGEI25-teief 705(K4780) NA KANTOORTIJD 462' i KOOPT N NnniMPmiNr Donderdag 21 november a.s. 10 uur v.m. van onze ruim gesorteerde zzak in van diverse populaire modellen w.o. vol automatische, zig-zag on lechtstik, zowel electrische als trapmachines. Verder de bekende KNITTAX BREIMACHINES Op de openingsdag DEMONSTRATIE met diverse modellen BREI- oit NAAIMACHINES vanal 10 uur v.m. tot 's avonds BELANGSTELLENDEN ZIJN HARTELIJK WELKOM voor dag en nacht. Mevrouw Niesten, Kochlaan 9, Eindhoven, Tel. 04900—659. Voor de vele blijken van deelne ming, betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde echtgenoot en vader Antonius Timmermans betuigen wij allen hartelijk dank. Speciaal dank aan Eerw. Rector Verbugt, heren doktoren, Zr. Jans sen en de buurt. Wed. A. Timmermans- Roosen en kinderen Veulen I 23. GEVRAAGD nette kostganger per 1 december. Adres bureau dezer. Biedt zich aan voor direct leerling winkelmeisje Adres bureau dezer. GEVRAAGD Mevr. Pijper, Maasheseweg 57 GEVRAAGD Biedt zich aan voor omgeving Venray. Adres bureau dezer. Onze^reclame Boterhamworst 100 gram 30, 250 gram 70 Leverworst 500. gram 65 Vrijdag en Zaterdag Vers gehakt 500 gram 1.40 Overhemden Sanfor Ankiets Sportkousen Nylons Tricotages enz. tegen de laagste prijzen. A. Scheepers Tel. 375 Schoolst. 22 met aanhorigheden en te VENRAY Mr. M.A.A.M. Receveur notaris te Venray, zal op dinsdag 26 november a.s., nam. 5 uur, in café Kemps, Hen seniusplein 12 te Venray, ten ver zoeke van de Erven L. Hermsen Vullings, publiek verkopen Woonhuis met bergplaats, stal, kippenhok, erf, tuin en bouwland aan Vlakwater L no. 77 te Venray, kad. Sectie D no. 4020, gr. 64.60 a. Betaling der kooppenningen uiter lijk 6 januari 1958. Aanvaarding: de gebouwen, erf en tuin in eigen genot tegelijk met de betaling der kooppenningen circa 50 aren bouwland in eigen genot uiterlijk 1 nov. 1958. Grondlasten vanaf 1 jan. 1958. Inlichtingen bij de voorn, notaris. To koop half zwaar slachtvarken en zwaar big (borg) G. Bongers, Beek-Merselo. Te koop toom biggen J. Willems, Nachtegaal. TE KOOP toom biggen en partij rode wortelen J. Buijssen, Wieënweg, Leunen TE KOOP van particulier een goed onderh. Volkswagen bouwj .'49 zwart Overloonseweg 37a. TE KOOP stamboekzeug a. t. 19 nov. L. Weerts, C 290 Overloon. TE KOOP toonbank i.g.s. radio klein model Br. onder nr. 1211 bureau dezer. TE KOOP jongenrsijwiel en mandoline Stationsweg 31 TE KOOP toom zware biggen Wetterhahn, Overloonseweg A 4 Te koop haardkachel Langeweg 52. TE KOOP toom zware biggen, dekrijpe zeugen, 2 pinken en dragende vaars J. Jenniskens-van Meijel, Deurneseweg 24, Ysselsteyn TE KOOP partij biggen Wed. Voesten, Helde L 42. TE KOOP flinke partij biggen Michels, Volen. TE KOOP toom zware b'ggen J. Derks, Oostrum D 53. Te koop 2 z.g.a.n. bromfietsen Victoria en Puch en 700 kg wortelen G. Rongen, Vlakwaterweg L 75b Wij kopen zieke, slechte en vette varkens Tevens te koop alle soorten brandstoffen en goede biggen Varkenshandel Tel. 01787—214 partij zware biggen Smits, Vlakwaterweg 7. TE KOOP 3 tomen biggen G. Hendrlekx, Schoor H 1. bijna voldragen zeug Wed. M. Lit j ens, Leunen K 5 Te koop gecomb. electr. fornuis A. Reijnders, Geijsterseweg D 36 TE KOOP vet schot en partij consumptieaardappelen Wed. H. Bloemen, Vredepeel k.24 Te koop toom biggen G. Winnen, Overloonseweg A 3 TE KOOP 4 zware biggen A. Sikes, Overloonseweg A 2 TE KOOP bietensnijder met 5 messen en zadel metligriem L. Poels-Philipsen, Merselo M 68 TE KOOP partij biggen Mommen, Deurneseweg 14a. TE KOOP Jawa Twin pas gereviseerd W. H. Pirlo, Endepoel M 103a. TE KOOP 10 biggen C. Cremers, Steegsbroek I 16 TE KOOP zware biggen W. Gellings, Endepoel N19 Mereelo Te koop zwaar varken geschikt voor huisslachting Th. Hellegers, Oirlo E 8. Te koop gevraagd wrak koeien en zieke varkens Cor Kremers, Carmel ietenstraat, Boxmeer, Tel. 08855459. TE KOOP partij biggen Joh. van Osch, Weverslo M 82 TE KOOP toom biggen Th. Clephas, Veulen. Te konp blokfluit, rolschaatsen, poopenstoel'jes tafel en bank Selder, Wllhelminastraat 35. Voortaai |,re W( «kruis 2dg. I^,S( j °i|iesll fljuii P HEIDE insialUiti. vol vooraf Thenmtiscl vooiH^-e 'eHi anal Marktst door no U ku Hofstr Die ki onderp Vrui. Sier Con Vas Roz Haa Kwekerl, Ke Hoöb Julianasingel 2 H.H. Tuinbtz Wij leve bloem- en voor uw Desgewenst Vraagt onze o£ of bezoekt c OIRLO PrZ(* Hofstraat 10 Te koop 3pits elect 70 m2 bodrijfsW 10 betonw 30 m betoW nieuwe M- IM P. Janssen, f

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2