SPORT K° Foto- Nette werkster gevraagd Ingezonden a ]ame& Tere huid Klaproosdag Zorgen voor 't volgend jaar. Boeren nesten varkens in loondienst Inentingen Burgerlijke Stand Venray Gerardos Uabertos Stoks ADVERTENTIËN Wed. Ni. Valliogs-Billekeos Drs. G. H. Woliers Paardenverzekering Hedel paardenmarkt P.H. Wijnhoven Zn. Het Warenhuis Pater Donolns Schopman verlaat Venray. Met ingang van 5 november is benoemd tot Rector van de Zusters Franciscanessen te Nederweert, Pater Donulus Schopman. Pater Donulus Schopman is Am sterdammer van geboorte, maar heeft practisch zijn hele leven in Venray doorgebracht. Hij studeerde immers aan het Venrayse gymna sium tot hij in 1909 intrad in de orde der Minderbroeders. Na zijn priesterwijding in 1916, werd hij benoemd tot leraar aan het Gymnasium I.C. Na zijn ver dere studies was hij vanaf 1924 onafgebroken als leraar In de klassieke talen aan dit gymnasium verbonden. Na de oorlog werd hij tevens prefect van de externen, die groei den in tal en last. Met pater Donulus verliest Ven ray een van zijn sympathiekste minderbroeders, die vooral aan de geestelijke vorming van een deel van Venrays jeugd zulk een groot aandeel heeft gehad. Heropening menbelzaak. Aan de Elndstraat heeft architect Rademaker van een betrekkelijk oud en laag pand een flinke meu belzaak gemaakt, met ruime show rooms en een behoorlijke outillage. Niet alleen een goede aanwinst voor de Venrayse winkelstand, maar tevens een verfraaiing van de Eindstraat. De fa. Peters had bij de opening dan ook de nodige gelukwensen in ontvangst te nemen voor dit ini tiatief, waarmede ook de meubel branche in Venray eens te meer aan haar trekken komt. Bij gelegenheid van deze opening waarvoor veel belangstelling bestond werd immers een ruime sortering meubelen getoond In alle prijsklassen, die een goed overzicht bood, van wat deze firma aan te bieden heeft. Een Inspecteur vraagt belet. De Toneelgroep Hioob geeft een laatste heropvoering van 't bekende spel van Priestly: Een Inspecteur vraagt belet. De opvoering van dit stuk staat op hoog peil. Men wist er immers de provinciale subsidie mee te ver werven en de inhoud is zodanig, dat men er gerust 'n zondagavond aan kan geven, temeer nu Hioob wel zeer lage entreeprijzen vraagt. Zie achterstaande advertentie. Politie zoekt jachtgeweren De politie heeft hier ter plaatse verschillende huiszoekingen ver richt naar jachtgeweren. In een korenmijt aan het Veulen werd zelfs een jachtgeweer gevonden, terwijl aldaar ook een geweer uit een woning werd gehaald plus een vangnet. Zet stro-myten uitgebrand Zes stro-mijten, eigendom van de landbouwer Janssen aan de Lor- baan te Veulen, zijn in vlammen opgegaan. Oorzaak van de brand is onbekend. Een flinke schadepost voor deze landbouwer. WORDT HET BOUWEN NU GOEDKOPER Volgens recente gegevens verto nen de aanbestedingssommen van bouwwerken de laatste maanden een lichte dalende tendens. Hoewel de minister van volks huisvesting nog geen percentage van deze daling durft noemen, spreken aannemers in het zuiden des lands van dalingen op de aan bestedingssommen van 5 tot 10 percent. Als gevolg van de minder goede orderportefeuille, door kapitaal- schaarste en bestedingsbeperking wordt kennelijk scherper gecalcu leerd. Bovendien schijnen vele aan nemers, zeker bulten de grotere wooncentra en steden de laatste maanden minder scheutig met zwar te lonen te zijn. Dit geldt veelal nog niet voor de beste vaklieden. De minder goed geschoolden krijgen thans vaak minder in hun loonzakje dan vier maanden geleden. Hierin speelt een lichte ontspan ning op de arbeidsmarkt natuurlijk ook een rol. Aannemerskringen menen, dat deze ontspanning ook van invloed zal zijn op de arbeidsprestaties in de komende maanden. De lonen der münwerkers De Mijn Industrie Raad heeft woensdag met 21 stemmen voor en de stem van het socialistische lid Kramer tegen de verordening vast gesteld, waarbij het gehele onder grondse personeel van de Limburgse mijnen een bijzondere premie wordt toegekend. Deze premie-regeling geldt tot 31 december 1958. Met algemene steramen stelde de raad daarna een verordening vast, waarbij de uurlonen van vijf groe pen bovengrondse mijnarbeiders worden verhoogd met 2 en 7 cent. Beide verordeningen treden in wer king met terugwerkende kracht tot 1 augustus 1957. De ondergrondse arbeiders zullen een premie van anderhalve gulden per werkelijk verrichte dienst ont vangen. Aan de ondergrondse be ambten wordt naar gelang de func tiegroep maandelijks een premie uitbetaald van 40 tot 75 gld. Boven grondse arbeiders van de functie groepen HIA en IHB krijgen resp. 6 en 7 ct. per uur meer, terwijl aan hen die onder de functiegroepen IIA, IIB en IIC vallen respectieve lijk 4, 6 en 2 cent per uur meer wordt uitbetaald. Twee arrestaties na vergiftiging Als verdacht van een poging tot moord op zijn 18 jaar oudere vrouw heeft de rijkspolitie te Helden- Pannlngen, de 35-jarige vertegen woordiger W. van der K. gearres teerd. De dienstbode van de familie Van der K., de 16-jarige J.V., is verdacht van medeplichtigheid, ge arresteerd. Van der K. moet in samenwer king met de gearresteerde dienst bode getracht hebben zijn vrouw door het toedienen van vergif uit de weg te ruimen. De vrouw, die enige tijd opgenomen is geweest in het ziekenhuis te Venlo, is thans weer aan de betere hand. In bebouwde bom hoogstens 50 kilometer. Vanaf 1 november is de nieuwe maximum snelheidsbeperking van kracht. Automobilisten, motor- en scoo ter-rijders mogen in de bebouwde kommen niet sneller rijden dan 50 kilometer per uur. Het begin van de bebouwde kom is voor de binnenkomenden aange geven door het grote blauwe plaatsnaam-bord met witte opdruk, ook al bevindt dat zich op grote afstand van de eigenlijke bebou wing. Voor het uitgaande verkeer geldt de achterzijde van dat bord als aanduiding van het einde van de bebouwde kom. KINDERBIJSLAG VERZEKERING voor het gehele volk. Iedere Nederlander, gehuwd of ongehuwd, zal opgenomen worden in een algemene kinderbijslagver zekering. De regering heeft hier voor bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend, dat zeer nauw aansluit bij de Algemene Ouderdomswet. De voornaamste punten uit deze toekomstige volks verzekering zijn Iedere Nederlander tussen 15 en 65 jaar wordt verplicht een premie van (naar verwachting) 2.2 pet. van het inkomen te betalen. De premie zal aftrekbaar zijn van het belastingplichtig inkomen. De inkomensgrens voor betalen van de premie wordt, evenals bij de A.O.W., gesteld op f 6900.- per jaar. De maximaal te betalen pre mie wordt dus rond f142 per jaar. De wet zal recht op kinderbijslag geven vanaf het derde kind dat daartoe in het algemeen jonger moet zijn dan 16 jaar. Maar voor de loontrekkenden blijft de kinder bijslag, voor het eerste en tweede kind voorlopig gehandhaafd. De werkgever zal hiervoor een premie van 3.3 pet. betalen (thans 4.5 pet) De werknemers zullen een kleine looncompensatie krijgen, die moge lijk wordt, omdat de premie die de ondernemer moet betalen, verlaagd wordt. Niet-loontrekkenden met een in komen van minder dan f 2100 per jaar (gehuwd) of 1500 (ongehuwd) betalen geen premie. Voor inko mens tussen 2100 (1500) en 3100 (2500) komt een geleidelijk oplo pende schaal voor de premie (tus sen 0 en 2 2 pet.) De Noodwet Kinderbijslag Zelf standigen en vele andere kinder bijslagwetten en -regelingen zullen worden ingetrokken. Voor ambte naren komt een aparte regeling. Studerende of invalide kinderen tussen 16 en 27 jaar zullen voortaan dubbel geteld worden, zodat ze dus twee maal de normale premie krij gen. Dit geldt zowel voor de Alge mene Kinderbijslagwet als voor de (rest van de) Kinderbijslagwet Loon trekkenden (eerste en tweede kin deren). De premie wordt vastgesteld door de sociale verzekeringsbanken en, samen met de premie voor de A. O.W., geïnd door de belastingdienst. De uitkeringsbedragen per kwar taal zijn als volgt vastgesteld: Voor loontrekkenden: eerste kind 45.24 gld. tweede kind 50.70 gld. Voor allen: derde kind 50.70 gld. vierde en vijfde kind 70.98 gld. zesde en volgende k. 79.56 gld. Deze uitkeringsbedragen zijn de zelfde als die de loontrekkenden op het ogenblik aan kinderbijslag ontvangen. voor 3 of 4 middagen per week en een meisje voor boodschappen. Adres Bureau Peel en Maas. Geachte Redactie. Afgelopen zondag was ik nog eens te Venray in een van de kerk dorpen in de kerk. Het viel mij op en heb mij daar zeer aan geërgerd, dat er zó véél gepraat werd tijdens de H. Mis, ja, zelfs onder de con secratie. Achter in de kerk stonden een stelletje lummels van kerels, die practisch geen minuut hun mond hebben dicht gehouden. Ik vroeg mij af: wat doen deze lui in de kerk? Was het niet veel beter, dat zij helemaal niet meer naar de kerk gingen, dan wat ze nu doen, nl. anderen tot ergernis zijn. O.L. Heer moest nog maar eens een keertje met zijn zweep komen, om dat gespuis er uit te ranselen. Wat ik zondag gehoord en gezien heb, maakt men in de grote steden niet mee Oud-Limburger. Uitverkocht Het is ons gebleken, dat reeds verschillende malen in Venray ge ruchten zijn gegaan, dat deze of gene filmvoorstelling was uitver kocht, terwijl er in feite nog plaats in overvloed was. De laatste maal hebben we dat gemerkt bij de filmvoorstelling van Slssi, de jonge keizerin, toen ver schillende mensen zich bij ons be klaagden, jammer genoeg de voor stelling niet gezien te hebben, omdat „immers" de zaak was uit verkocht. En dat terwijl er plaats genoeg was. Het feit, dat deze geruchten tel kens opduiken doet vermoeden, dat hier met opzet gehandeld wordt, hetgeen natuurlijk de zaak nog on prettiger maakt. We mogen derhalve adviseren aan hen, die de bioscoop willen be zoeken op deze geruchten geen acht te slaan, maar zich rechtstreeks met ons in verbinding te willen stellen. DIRECTIE LUXOR-THEATER In de a.s. week zal door leden van de Venrayse Operettevereniging Polyhymnia weer de gebruikelijke donateurskaart worden aangeboden. In tegenstelling met voorgaande jaren, zal deze kaart niet f 2 50, doch slechts f 1.kosten, om zo doende over een bredere basis sympathiserenderi in de gelegenheid te stellen hun daadwerkelijke steun aan de vereniging te kunnen geven. Het bedrag dezer kaart, f 1. wordt dan echter als een werke lijke donatie beschouwd, zodat op deze kaart geen recht op vrije toe gang wordt gegeven. Het gehalte der uitvoeringen van Polyhymnia is in de laatste laren steeds crescendo gegaan, helaas gaat dit echter onvermijdelijk ge paard met een telken jare grotere post onkosten. Waar de vereniging echter niet van de gebruikelijke lage prijzen wil afstappen, hoopt het bestuur dat vele onzer gemeentenaren be grip tonen voor de financiële las ten dezer vereniging en Polyhym nia hun onontbeerlijke steun in de vorm van één gulden zullen willen geven, waardoor straks de moge lijkheid geschapen is, de operette van dit seizoen „Die Manner sind alle Verbrecher" nog grootser dan de voorgaande operettes ten tonele te brengen. S.V.V.-nleaws Dat onze bewering, dat de kop lopers extra onder druk gezet worden, al in de eerste de beste wedstrijd onderstreept zou worden, hadden we niet vermoed, temeer daar de Ster op de standenlijst niet stond te schitteren. Toch gelukte het die club in een harde maar faire wedstrijd SVV met een 1—0 neder laag naar huls te sturen. Een ge waarschuwd man telt voor twee. Zondag a.s. is er een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Brunssum (B.S.V.) een sterke 2e klasser. Behalve het eerste had ook het tweede en derde zondag een pech dag. Het tweede moest in Roer mond 2 zijn meerdere erkennen met liefst 6—1 en Wanssum 2 wist het derde te kloppen met 4—3. Onze benjamins wisten het ook al niet verder te brengen dan een gelijk spel. Het vierde speelde gelijk tegen Oostrum 2 22 en het vijfde tegen Oirlo met 4—4. Voor zondag staat voor het tweede een thuiswedstrijd op het program ma tegen Blerick 2, het derde krijgt RKDEV op bezoek, het vierde gaat naar Broekhuizen en het vijfde ontvangt Kronenberg. P.D.V. „De Zwaluw" houdt heden zaterdagavond een al gemene ledenvergadering. D.I.S. nieuws De wedrijd D.I.S.-Wittenhorst is spannend gebleven tot de laatste minuut. Na een kwartier nam W. de leiding. De sterke verdediging van D.I.S. hield verder stand. Een strafschop kwam aan de verkeerde kant van de paal terecht. Vóór rust maakte D.I.S. nog gelijk, 11. Na de rust was D.I.S. in de meer derheid, doch Horst bood flink tegenstand. 5 minuten voor einde maakte D.I.S. er nog 2—1 van. De voorhoede hebben we wel eens beter gezien. Het 2e elftal won in Oostrum zijn 5e wedstrijd en mag zondag rusten. Het 3e elftal speelde verdienste lijk gelijk tegen Venray. Zondag D.I.S.-Meerlo, een wed strijd voor beide clubs van zeer groot belang. Het zal een zware opgaaf zijn, dus opgepast jongens. Het 3e elftal gaat naar Meterik en kan daar bij goed volhouden winnen. Aanvang 2 uur. Babyderm.zeep Reeds scheiden ons twaalf jaren van het einde van de tweede wereld oorlog, die zoveel leed bracht over miljoenen mensen. Ongeveer 30.000 geallieerde sol daten hebben bij de bevrijding van ons land het leven verloren en rus ten in de bodem, waarop wij weer onszelf kunnen zijn. De meesten hun ner nabestaanden zijn nog niet inde gelegenheid geweest het graf van zoon, echtgenoot, broer of verloofde te bezoeken, ondanks de goede zor gen van Nederlands Oorlogsgraven Comité. Dit comité is afhankelijk van het begrip en de offervaardigheid van het Neder landse volk. Als in de week van 2 tot 9 no vember de klaproosdag gehouden wordt en een collectebus u wordt voorgehouden, bedenk dan wel dat uw dubbeltje of uw kwartje zal bij dragen tot vertroosting van hen, die zo heel veel verloren. Zorgen voor de toekomst, doet iedere goede bedrijfsleider, ook als hy aan het hoofd staat van een landbouwbedrijf. Met name geldt dit zeker ook voor de bemesting. Daar is in de eerste plaats de aan koop van kunstmest. Wanneer het financieel mogelijk is en u beschikt bovendien over goede opslagruimte, koop dan nu al een deel van de benodigde kunst mest. De herfstprijzen liggen im mers f 0,60 f 1,per 100 kg lager dan die in het voorjaar, het geen een besparing van 5 tot 10 pet. betekent. Dit is vooral aan te be valen, wanneer de kunstmest reeds iri de herfst kan worden uitge strooid. Bepaald nodig is dit met fosfaat bemesting door slakkenmeel en roet bekalking, als de herfst tenminste niet te nat is. Herfstbemesting is ook mogelijk met kali en fosfaat op zwaardere gronden, als deze niet fosfaat- en kali-arm zijn en er geen sterk behoeftige gewassen, als b.v. aardappelen, op komen. Het voor deel van een herfstbemesting is bovendien, dat niet alle werkzaam heden in het toch al zo drukke voorjaar vallen. Koopt men meststoffen in de herfst, dan is het zaak goed te weten, hoeveel er op uw bedrijf het komende jaar nodig is. Het is zeer belangrijk hierbij reke ning te houden met de hoeveelheid kali en fosforzuur, die in de vorm van stalmest en gier op uw bedrijf zelf wordt geproduceerd. Want een weide- of gemengd bedrijf produ ceert niet alleen melk en vlees, maar ook stikstof, kali en fosforzuur. Hoe intensiever uw bedrijf wordt gevoerd, dus hoe meer krachtvoer of stikstof wordt gebruikt, des te meer stikstof, kali en fosforzuur er beschikbaar komen. Een intensieve varkensmesterij of kippenhouderij brengt ook veel van deze voedingsstoffen aan. Zo leveren twee koeien per stalperiode hoeveelheden fosfaat en kali, die overeenkomen met één baal slak kenmeel of super en bijna twee baal kalizout-40. Een normaal grasland of gemengd bedrijf produceert bijna de helft van de benodigde kali en fosfaat zelf; op een intensief gevoerd be drijf, met bovendien veel varkens en kippen, kan dit zelfs oplopen tot tweederde deel. Het is aan te raden een derge lijke berekening voor uw bedrijf te maken, waarbij de plaatselijke as sistent gaarne behulpzaam is. Het is voor deze berekening van belang, dat u op de hoogte bent van de kali- en fosfaatgehalten van de stalmest en gier van uw bedrijf. U kunt deze laten onderzoeken door het Rijkslandbouwproefstation te Maastricht. Het kan zijn dat som mige percelen extra goed van kali en fosfaat zijn voorzien, en andere slecht. Wil men hierover goed geïnfor meerd zijn, dan dient men thans een grondmonster te laten steken. U heeft dan de uitslag met een bemestingsadvies tijdig voor het nieuwe seizoen. met een kinderbijslag als extraatje. Op de Kringvergadering van de N.C.B. in Tilburg heeft de bonds voorzitter, Jos. Zegers, kritiek ge leverd op de honderden boeren op gemengde zandbedrijven, die in loondienst van de handel varkens mesten. De boeren mesten voor drie kwartjes tot een gulden per week per stuk tienduizenden varkens, die veelal eigendom van voeder- of veehandelaren zijn. Door deze dienstverhouding met de handel maken de boeren ook misbruik van de kinderbijslagregeling. De bonds voorzitter vond dit onjuist. De N.C.B. is met een onderzoek bezig. Er zijn handelaren die alleen in Brabant ruim 2.000 varkens bij boeren in pension hebben. Voorzitter Zegers vroeg zich af, of de boeren zelf het risico van het mesten niet meer aandurven. Vele van deze boeren hebben zelf een behoorlijk landbouwbedrijf. Volgens de bondsvoorzitter heeft het mesten voor de handel op een dergelijke grote schaal al tot mis standen geleld. Het probleem klemt temeer, om dat het stijgend aantal varkens bij het dalende prijspeil grote proble men schept. Mede als gevolg van de nieuwe monopolieheffingen zijn de katho lieke boerenorganisaties in Neder land vóór een zogenaamde garan tieprijs voor de varkens, gebaseerd op de kostprijs die de consument in Nederland dan moet betalen. Hierover zal binnenkort via het mdbouwschap met deminister van ,andbouw overleg worden gepleegd. >eze garantieprijs voor de varkens houderij zou gegeven moeten wor- 4en, volgens de héér Zegers, voor een vastgesteld aantal varkens in Nederland, b.v. 3,5 miljoen stuks. Momenteel zijn er ruim 4 miljoen varkens in Nederland. 1 Aan de garantieprijs zou op grond van de kostprijs van het lopende jaar (die pas later bekend wordt) een nabetaling aan de boeren kun nen worden verbonden. Ook per bedrijf zou bij een maxi mum aantal garantievarkens de yarkenshouderij beperkt worden. Hiervoor kan dan een bepaald basis jaar als richtlijn worden genomen. In Nederland worden 2,5 miljoen varkens op de binnenlandse markt afgezet, het resterende miljoen zou naar het buitenland moeten worden geëxporteerd. In landbouwkringen is er ook aan gedacht, aldus de heer Zegers, naast beperking van het totale aan tal varkens met garantieprijs nog de kans te geven tot vrije mesterij op eigen risico, dus tegen wereld marktprijzen. LAND- EN TUINBOUW Slakkenbestrijding in wintergraan r Voorkomen is beter dan genezen. Wel nergens is deze waarheid meer van toepassing dan bij dé bestrij ding van ziekten en beschadiging der planten. Vooral bij de bestrij ding van slakken, gaat het er om schade te voorkomen. Hieraan wordt zowel in land- als tuinbouwkringen nog veel te wei nig aandacht besteed. Ook thans blijkt, dat slakkenvraat aan de wintergranen zeer groot is en er zelfs percelen koolzaad aan ten gronde zijn gegaan. Dit moet in ieder geval worden voorkomen. Het is nog altijd gemakkelijker en voordeliger slakken te bestrijden dan een gewas over te zaaien. Gelukkig beschikt men thans over zeer goede bestrijdingsmiddelen, waarbij wij speciaal wijzen op de bestrijding met slakkendood in korrelvorm. Het grote voordeel van de korrel vorm is, dat het meer regen besten dig is, terwijl het bovendien een veel grotere iokwerking heeft dan het produkt in poedervorm. Bij zeer kleine slakjes, zoals die hoofdzakelijk in de tuinbouw voor komen, verdient het aanbeveling de korrels een dag aan de buitenlucht bloot te stellen en met de hand te verkruimelen. Men gebruike 67 kg per ha of pl.m. 10 korrels per m2. Zodra slakkenvraat in de winter gewassen wordt waargenomen, stel dan de bestrijding niet uit, neem geen risico, de kosten vallen in het niet tegenover de voordelen. Nog maar al te vaak blijkt op nieuw, dat de bestrijding van der gelijk ongedierte voorkomen beter is dan genezen. Met de bestrijding moet worden begonnen vóór het te laat is. De bestrijding van slakken diene men tijdig en doelmatig ter hand te nemen. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat gelegenheid bestaat tot kosteloos inenten tegen diphterie, kinkhoest en tetanis. In Venray-kom, op dinsdag 5 no vember 1957: om 2 uur in het Groene Kruis- gebouw aan de Merseloseweg. In de kerkdorpen Ysselsteyn, Veu len, Heide en Merselo, op woens dag 13 november 1957: om 2 uur n.m. in de school te Ysselsteyn; om 2.40 uur n.m. in de school te Veulen; om 3.20 uur n.m. in de school te Heide en om 4 uur in de school te Merselo. In de kerkkorpen Leunen, Cas- tenray, Oirlo en Oostrum, op dins dag 19 november 1957: om 2 uur n.m. in de meisjes school te Leunen; om 2.30 uur n.m. in de school te Castenray; om 3 uur n.m. in de meisjes school te Oirlo en om 3 30 uur n.m. in de school te Oostrum. Wij vertrouwen erop, dat alle ouders, wier kinderen nog niet vol ledig tegen deze gevaarlijke kinder ziekten zijn geënt, van de geboden gelegenheid gebruik maken. De kinderen moeten tenminste 3 maan- ken oud zijn en gezond. Kinderen die reeds enkele jaren geleden een inenting hebben gehad, kunnen op genoemde dagen één in enting ontvangen, terwijl de kin deren die geënt zijn tegen polio niet aan deze enting mogen deel nemen. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn en de inentings- kaart mede te brengen. De tweede en derde inenting zul len nader bekend worden gemaakt. Venray, 30 oktober 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, A.H.M. JANSSEN, burgemeester J. v.d. BOOM, wnd. secretaris. en pijn weg- I I wrijven met DAMPO I van 25 t/m 30 oktober 1957 GEBOREN: Bouten, Martinus C.M., Paardekopweg 30b Koeken, Antonia S.M. Reekgraafstraat 8 Jacobs, Christina H.F. Veltum L 75a Willems, Gertruda W.P. Leunsew.23 v. Rooy, Cornells M.C. Langeweg 26 Claessens, Joseph M.M. Arkstraat 7 Neuvel, Lambertus G. Spurkt B19 van Stiphout, Bernardina A.M. Akkerweg 27 v.d. Laar Petronella A.H. Langeweg 3 Buysen, Josepha P.M. Leunen K69 Willems Bernardus G.M. Oirlo E73 OVERLEDEN: van Waayenburg, Johannus W., meubelmaker, 17 jr, Wilhelmina- straat 41 Sinay, Pieternella C., echtgen. v. Saya, Paulus, 34 jr, Vierlingsbeek ONDERTROUWD: S winkels, Theodorus A.M., 25 jr, waterfitter, Overloonseweg B 27a en Linskens, Hendrina A.M., Hensenius- plein 7 Cornelissen, Wilhelmus H., 29 jr, timmerman, Overloon C 170 en Cremers, Martha L., 27 jr, Steegs- broek I 16 Nelissen, Leonardus W.H., 31 jr, tuinder Oirlo E 48 en Jenniskens, Gertruda H.A., 27 jr, Leunen K 28b Kupers, Martinus J, 35 jr, garage houder, Leunseweg 15 en Thissen, Petronella J.L. 34 jr, Petemoeders- laan 15 bis a te Utrecht GETROUWD: Marcellis, Hendrikus M., 23 jr, chauffeur en Janssen Maria J, 28 jr, beiden te Venray (In plaats van kaarten) Voor de zeer gewaardeerde blij ken van deelneming, ons betoond bij het overlijden en de begrafenis van mijn lieve echtgenoot, onze lieve vader, behuwd- en grootvader echtgenoot van Maria Petronella Janssen betuigen wij onze oprechte dank. Wed. M. P. Stoks- Janssen kinderen en kleinkinderen Kersten, Lambertus P., 29 jr, ver tegenwoordiger en Asselberghs, Louisa G.J., 20 jr, beiden te Venray de Ponti, Arnold P.J., 31 jr, auto rijschoolhouder te Boxmeer en van Lipzig, Henriëtte M.M., 22 jr, te Venray Franssen, Petrus J., 26 jr, met selaar en Basten, Hendrika F.M., 20 jr, beiden te Venray. VERLOOFD: Loekie Oudenhoven Jack Jongenelen A.R.C. Maastricht Rijswijkseweg 342 Den Haag 3 nov. 1957 Geen ontvangdag. Dankbetuiging Hiermede betuigen wij onze op rechte dank aan allen, die tijdens de ziekte en bij het overlijden en de begrafenis van onze geliefde zuster en tante Wilhelmina Keijsers van hun medeleven blijk gaven. Speciaal dank aan dr. Termote, de zusters van het Ziekenhuis en de buurt. Namens de familie, J. Keijsers Leunen K 116, nov. 1957. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de deelneming bij het overlijden en de begrafenis van onze geliefde echtgenoot, va der, grootvader en overgrootvader Michael Vullings Speciaal dank aan de heren Geestelijken van het Rectoraat, zusters van het Groene Kruis, dr. Vercauteren en de buurt. kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Venray, Langstraat 70 bedrijfs-jurist juridische en fiscale adviezen, handelscontracten, arbeidszaken, huur- en pachtzaken, alle invorderingen. SPREEKUUR elke maandag van 10—14 uur in de achterzaal van Hotel De Keizer, Patersstraat 29 Venray, tel. 468. Onderlinge VENRAY Premiebetaling zondag 3 november van 1112 uur in café Wed. L. v. Rhee, Castenray Prefnie bedraagt 1 pet. 0p maandag 4 november extra bus naar Hedelse paardenmarkt. Vertrek 6.30 uur. Spoedige opgave gewenst. G. VAN HAM Julianasingel 23 H.H. Tuinbezitters Wij leveren alle bloem- en sierheesters voor uw tuinaanleg. Desgewenst ook beplanting. Vraagt onze nieuwe prijscourant, of bezoekt onze kwekerij. OIRLO Tel. 0487-272 albums hoekjes lijstjes standaards in alle grootten fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Julianasingel 2

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2