in Oirlo Dü roofmoord in Bengen. Beide banden aan het stunr Bromfietsmeest gebruikt motorvoertoig ia ons land ZILVER WORDT GOUD Burgerlijke Stand Venray J. v.d. Heer ADVERTENTIEN L Jacobs-Boom Gerarda H. v.d. Goor Peeters Ooderl. Feeverzekeriog GEVONDEN: Zwarte dameshandschoen, Aben, Maasheseweg 31; heren-horloge, Pingen, Prins Bernhardstraat 49; damesparaplue, Poels, Grotestraat; herenschoen, Wed. Schaeffers, Pa- tersstraat; kleine hond, Philipsen, Pi .Beatrixstraat 7; fietshandpompje Smits, Veltum 3; dames-en kinder fiets, Lucassen, Jan Hensenstraat 1; grijze kinder jas, Linders, Merselo N 21; groen kindervestje, M. Cus- ters, Gunhoek E 4, Oirlo; rozen krans in etui, A. Linders, Prins, Hendrikstraat 22; blauwe kinder fiets, Laurensse, Wilhelminastr. 10; dames armband, snoeitang en ge blokte zakdoek, Politiebureau. GESLAAGD: Te Amsterdam, slaagde voor vakbekwaamheid smeden-construtie bedrijf alsnog voor het kachel smidsbedrijf, onze oud-dorpsgenoot Sjef Goumans. Te Amsterdam, slaagde voor de akte Engels M.O.A., de heer P. Mulders, leraar aan de R.K.U.L.O.- scliool voor jongens en meisjes, alhier. Op het te Helmond gehouden examen slaagden voor coupeuse de dames Anny v. Dijck, Tonny Koe nen en Louise Jenniskens uit Leunen. Voor het diploma heren- en jongensbovenkleding, herenmode en bedrijfskleding slaagde te Rotter dam de heer P. Scheepers, School straat. Op het examen te Amsterdam slaagde Math. Loenen voor vakbe kwaamheid smidsbedrijf. Te Rotterdam slaagde voor het diploma heren- en jongens bovenkleding, herenmode-artikelen en bedrijfskleding de heer G. L. Wientjes. Nieuwe overste St. Servatius Tot nieuwe overste van Huize St. Servatius is benoemd Br. Gerlacus Latour, momenteel lid van het pro vinciaal bestuur van de Broeders van Liefde te Eindhoven. De nieuwe overste is geboortig uit Oorschot en is woensdag in Huize Serzatius ge-installeerd. VENRAY's MANNENKOOR Repetities voor het a.s. concert in Hersebroek (Dtsl.) zijn als volgt: Zondag: zaal Schaeffers, 11.15, geheel koor. Woensdag: zaal In de Engel, 8 uur, Baritons Donderdag: zaal In de Engel, 8 uur, geheel koor Bestuur S.V.V. Het bestuur van S.V.V. is als volgt samengesteld: P. Geurts, Ch. Ruysstr., voorzitter dr. Kremer, Patersstr., vice-voorz. P. Arts, Kempweg, secretaris M. Arts, Langeweg, 2e secretaris J. Kersten, Oostsingel, penningm. Wandelen Bij de wandeltocht, georganiseerd door de Limburge jagers, behaalde de Venrayse wandelclub „Servio" de le prijs met 97 pnt bij de groep heren. Voetballen Zondag beginnen de bekerwed strijden om de Ned. voetbalbeker. Voor Venray staat een wedstrijd tegen Volharding op het program ma, terwijl Wittenhorst bij Ivo op bezoek gaat. CASTENRAY. Het postkantoor van Venray heeft een bijkantoor geopend bij de heer P. Poels te Castenray. Bij de heer P. Poels is ook de publieke telefoon voor het district Castenray. Kind vermist Dinsdag werd Castenray opge schrikt door de boodschap, dat het 2-jarig dochtertje van de familie Kuypers, vermist werd. Door een grote groep mensen werd overal gezocht tot men de kleine in een rol kas slapende vond onder de to matenplanten. Oirlo heeft het 40-jarig priester feest van de missionaris Pater A. Ophey, j.l. dinsdag, op prachtige wijze gevierd. In een grote stoet werd de jubi laris van de ouderlijke woning af gehaald en langs versierde straten ter kerke geleid. Fanfare, school jeugd, bruidjes en misdienaars vormden een lange stoet, waarachter de missionaris, zijn familie, gees telijkheid en feestcomité. In de stijlvol versierde kerk droeg Pater Ophey een plechtige H. Mis van dankbaarheid op, daarbij ge assisteerd door de Z.E. Heer Pas toor als presbyter-assistens en de Z.E. Paters Muysers, als diaken en subdiaken. Het zangkoor voerde op keurige wijze een twee stemmige Mis uit. De Z.E. Heer Pastoor hield de feestpredicatie, waarbij hij de grote betekenis van het H. Priesterschap nog eens nadrukkelijk naar voren bracht. Na deze plechtige H. Mis, die in een overvolle kerk werd opgedragen, volgde de huldiging in zaal Rongen. Hier sprak de heer Th. Peters, als voorzitter van het feestcomité, de jubilaris en zijn familie toe, waarbij hij leven en werken naging, van de priester, die 40 jaren ge leden bij de Paters Lazaristen te Helden, zijn priesterwijding mocht ontvangen. Hij memoreerde de barre tocht naar het verre China, waar de jonge priester als een alter Christus het H. Evangelie zou gaan verkondigen. Door oorlogsgeweld moest de reis geheel door Rusland en Siberië en het duurde maanden voor de missionaris zijn arbeidsveld had gevonden. Spreker beschreef het werken in China, waar honderden, dank zij zijn werk, het ware gelóóf vonden. De benoeming tot professor aan het groot semenarie te Peking na zijn eerste verlof in het vaderland, gaf pater Ophey de gelegenheid zijn taak te verdiepen doordat hij nu mee kon werken aan de vorming van eigen priesters uit het land zelf. De heer Peters belichtte het grote offer wat van de jubilaris gevraagd werd toen hij gevangen genomen werd door de communis ten en uiteindelijk uit zijn missie werd verdreven. Daarmede werd wel op abrubte wijze het missionarisleven afge broken van deze jubilaris, die zich nu echter op een ander terrein in ging zetten voor O.L. Heer en wel in Frankrijk, waar hij als professor van het groot seminarie in Verdun meehelpt de grote priesternood in Frankrijk te verminderen. Dat zijn werken en streven daar wel erkenning vond, blijkt uit zijn benoeming tot ere-kanunnik van 't kathedraal kapittel in Verdun. Spreker wenste Pater Opheij, dat hij nog lang en vruchtbaar zou mogen blijven werken en beloofde hem de steun in gebed en offer van de gehele Oirlose gemeenschap. Als een herinnering aan dit jubi leum bood hij hem namens die ge meenschap een cadeau aan. Ook Pater Muysers, een van Oirlo's priesterzonen, sprak een kort woord van gelukwens uit, waarna de jubilaris een bewogen dankwoord sprak en vooral aan drong op de vorming van een geestelijk thuisfront voor alle mis sionarissenen priestersinde vreem de. Van de daarop volgende receptie maakte practisch geheel Oirlo ge bruik om zijn gelukwensen aan Pater Ophey te komen aanbieden. In de avond-uren bracht de ge mengde zangvereniging een sere nade waarbij voorzitter de Ponti gelukwensen aanbood. Tentoonstelling te Horst De Culturele Raad Limburg or ganiseert een tentoonstelling van werken van Bert Coppus (schil derijen) en Frans Gast (plastiek) de winterlandbouwschool te Horst. Deze tentoonstelling wordt ge opend zaterdag 24 augustus 4 uur, door burgemeester Drs Gijsen. De Z.E. Heer L. Linssen, voor zitter van de Jan van Eyck-academie en vice-voorzitter van de Culturele Raad Limburg, houdt een inleiding. Deze tentoonstelling wordt ge houden tot en met 31 augustus a.s. Eindhoven krijgt nieuwe tentoonstellingsruimte De Stichting Beeldende Kunst te Eindhoven opent 31 augustus een expositieruimte, waar vooral kunste naars uit Eindhoven en omgeving gelegenheid zullen krijgen, hun werk tentoon te stellen. Dank zij een gemeentelijke subsi die zijn twee klaslokalen van de vroegere openbare school bij de Keizersgracht de z.g. „Krabben- damschool" verbouwd tot een ruime zaal: de eerste tentoonstel ling die er wordt ingericht zal een groepstentoonstelling zijn van de kunstkring „De Kempen", momen teel de enige Eindhovense kunste naarsvereniging. De voorkeur van het bestuur gaat echter uit naar één-manstentoon- stellingen. Prijszetting voedergranen De prijszetting op de binnenland se graanmarkt is op het ogenblik zodanig dat de voor oogst 1957 vastgestelde basisprijzen voor de voedergranen gemiddeld door de telers niet worden gehaald. Naar aanleiding hiervan heeft het landbouwschap tot de minister van Landbouw het verzoek gericht zodanige maatregelen te treffen, dat de vastgestelde basisprijzen op korte termijn kunnen worden ge realiseerd. VerpleegtarièVen gaan omhoog De verpleegtarieven van een aan tal ziekenhuizen en sanatoria zullen binnenkort omhoog gaan. Minister S uurhof heeft na overleg met minister Hofstra besloten een einde te maken aan de tot nog toe ge bruikelijke rijksbijdrage voor deze inrichtingen. De regering zal nu toestaan, dat „kostendekkende verpleegtarieven" in rekening worden gebracht. Hoe veel de tarieven zullen stijgen zal pas blijken als de besturen der in richtingen met de minister overleg hebben gepleegd. Tweehonderd kolenhouwers naar Akens mijnenbekken Het staat vast, dat in de eerste twee weken van augustus minstens 178 kolenhouwers ontslag hebben genomen bij de Limburgse mijnen met de bedoeling in het Akense ko lenbekken te gaan werken. De mijnonnernemingen vrezen, dat zij binnen enkele maanden 500 kolenhouwers zullen verliezen. In de gezamenlijke Limburgse mijnen werken ruim 10,000; houwers, van wie de gehele Nederlandse kolen- productie van 11,8 miljoen ton af hangt. Het vertrek van 500 houwers be tekent een vermindering van 5 pet. De achteruitgang van de kolenpro ductie zal echter groter zijn dan deze 5 pet., omdat bijna uitsluitend de jongere en beste krachten ver trekken. Vijf percent van de kolen- productie komt overeen met 590.000 ton. Het is niet mogelijk de arbeiders van de staatsmijnen die willen ver trekken tegen te houden, omdat het Buitengewoon Besluit Arbeidsver houdingen op hen niet van toepas sing is. Men verwacht, dat de grote stroom van ontslagaanvragen nog zal ko men zodra een voldoende aantal door het arbeidsbureau is goedge keurd. Een belangrijker rem op ontslagneming kan gelegen zijn in het feit, dat mijnwerkers vrijstel ling van militaire dienst hebben en bij ontslagneming eerst hun dienst plicht moeten vervullen. Pelgrims keerden uit Lourdes terug. Na een voorspoedige reis zijn in de loop van dinsdagmiddag en avond de drie treinen van de Ne derlandse Lourdes-bedevaart in ons land aangekomen. Op de laatste dag van hun ver blijf in Lourdes hebben honderd pelgrims de 27jarige Jan van Leeu wen uit Langbroek (Utrecht) be geleid naar zijn laatste rustplaats op het Nederlandse kerkhof te Lourdes. Duitsers wilden geen Führer meer hebben. Een groep oostelijke naburen arriveerde vorige week bij de in gang van de tentoonstelling van „Het Atoom" te Amsterdam, die met rasse schreden op weg is om het bezoekersaantal van 400.000 vol te maken. Oplettende werkstuden ten schoten toe en een van hen vroeg beleefd: „Wollen Sie vielleicht einen Führer De joviale glimlach van de leider van dit gezelschap veranderde op slag in een woedende uitdrukking, terwijl de man hevig ontsteld uit riep: „Einen Führer? Wir haben zwölf Jahre einen Führer gehabt! Um Gottenswillen, niemals mehr..." Honderdduizendste schip passeerde Lobith. Het was dinsdag feest in Lobith. Daar passeerde namelijk het hon derdduizendste schip van dit jaar de grens. Met deze datum van 13 augustus werd tevens een record bereikt, want in 1954 kwam het honderd duizendste schip voorbij op 19 no vember en in 1955 op 10 oktober en in 1956 op 9 september. MASSAGRAF.. Arbeiders, die bezig waren met graafwerk voor de uitbreiding van het protestants ziekenhuis in Den Bosch, hebben een massagraf ge vonden, waarin zich de skeletten van minstens twintig mannelijke personen bevonden. Een onderzoek dat ingesteld is, heeft gegevens opgeleverd, die er op wijzen, dat het graf gedateerd kan worden op 1629, ten tijde van het beleg van Den Bosch door de Staatse troepen onder Frederik Hendrik. Het is bekend, dat bij dit beleg in deze omgeving hevige gevechten geleverd zijn. WIE IS DE VBOUW IN KODE MANTEL? De recherche van de Rijkspolitie in het district Eindhoven, die met het onderzoek is belast naar de zo brute roofmoord, welke maandag avond in Beugen gepleegd is op een alleenwonende 79-jarige weduwe, tast nog in het duister omtrent de identiteit van de dader. In de loop van dinsdag is geble ken, dat de moordenaar zijn arge loos slachtoffer meer dan twintig zware slagen op het hoofd heeft toegebracht. Vermoedelijk heeft hij een breekijzer gebruikt, hoewel ook een hamer niet uitgesloten wordt geacht. Het wapen is nog niet gevonden. De dader heeft verder in de woning geen sporen nagelaten, die aan de recherche voldoende houvast geven. De roofmoordenaar moet waar schijnlijk goed in de woning op de hoogte zijn geweest, want zonder de kamers of kasten overhoop te halen, heeft hij de portemonnaies en het geldkistje weten te vinden. Het kistje was in de linnenkast op de slaapkamer achter een sta pel goed verborgen. Het was ook nog in een doek gewikkeld. Er is niet vastgesteld kunnen worden hoeveel geld precies ont vreemd is. Het kan tien gulden, maar ook tienduizend gulden zijn geweest. Men vernam echter nog, dat dins dagavond in de woning van het slachtoffer een portefeuille met een groot bedrag aan bankbiljetten is aangetroifen. Dit zou de moorde naar derhalve over het hoofd heb ben gezien. Hoewel uit verschillende omstan digheden het vermoeden gewettigd is, dat deze gruwelijke roofmoord niet het werk is van volslagen vreemden, gaat de recherche thans ook het verhaal na, dat de weduwe in de vroege middag geruime tijd bezoek heeft gehad van een vrouw in een rode mantel, buurtbewoners hebben haar zien komen op een oude fiets, die ze tegen de muur van de woning gezet heeft. Ze hebben de weduwe later met haar in gesprek gezien. Deze vrouw zo zeggen ze in de buurt, is er niet een uit de naaste omgeving. De recherche is er tot dusver nog niet achter kunnen komen wie deze vrouw is. Ze schijnt spoorloos verdwenen te zijn. Zij is een van de vele raadselen, die rond deze roofmoord, gepleegd op klaarlichte dag, zijn blijven hangen. De bijzonder wrede wijze waarop de moordenaar zijn slachtoffer het hoofd verbrijzeld heeft, houdt de opsporings-ambtenaren bijzonder bezig. Om zijn bejaarde slachtoffer te doden, behoefde hij geen twintig klappen met een zwaar stuk ijzer of hamer toe te brengen. De vraag is nu: heeft de oude overvallen weduwe nog in een flits haar moordenaar herkend en heeft deze toen geen enkel risico meer willen nemen, dat zijn slachtoffer later zou gaan praten? Het onderzoek haakt zich ook vast aan het feit, dat de dader juist een tijdstip heeft weten uit te kiezen, dat de weduwe alleen in haar wo ning was. Dinsdagmorgen zou zij, waar schijnlijk met haar geld, voor en kele dagen naar Rotterdam ver trekken, om bij een gehuwde doch ter op vakantie te gaan. Zij zou waarschijnlijk dan haar geld niet onbeheerd achtergelaten hebben. Geen ploegendienst voor jeugdigen Met ingang van 1 oktober zal het voor arbeiders beneden de 18 jaar voortaan verboden zijn in fabrieken of werkplaatsen te werken tussen 's avonds 6 uur en 's morgens 7 uur, wanneer daarvoor geen speciale vergunning is gegeven. Levensonderhoud opnieuw duurder Opnieuw zijn de kosten van levens onderhoud in Nederland gestegen. Na de toeneming in juni met vier punten tot 120, is het door de CBS berekende prijsindexcijfer per 15 juli opgelopen tot 121 (1951 is 100). Sinds januari van dit jaar zijn de kosten van levensonderhoud nu reeds met 5,2 pet. gestegen. De stijging van juli is in hoofd zaak een gevolg van duurdere levensmiddelen. Belangrijke prijs stijgingen kwamen voor bij melk en melkprodukten, eieren, groente en fruit. Goedkopere aardappelen, thee, vlees, vis en margarine kon den deze prijsstijgingen niet com penseren. Vele ongelukken door onkunde en bravour Dezer dagen heeft wederom een ongeval plaats gevonden, doordat een automobilst met zijn linkerarm uit het autoportier leunde. Zijn elleboog werd door een passerende vrachtauto geraakt. Een gecompli ceerde armbreuk was het gevolg. De KNAC waarschuwt naar aan leiding van dit ongeval nog eens nadrukkelijk voor de gevaren, die eraan zijn verbonden om met een arm uit het autoportier te leunen, om tijdens het rijden het autodak aan de buitenzijde vast te houden en eveneens om kinderen of dieren gedeeltelijk uit de portieren te la ten hangen. Een en ander heeft reeds vele malen aanleiding gege ven tot ongevallen. Dergelijke ongevallen zouden achterwege blijven indien het ge motoriseerde verkeer onderling meer afstand bewaarde, maar helaas ontbreekt hieraan nog iets, terwijl het bovendien praktisch niet steeds mogelijk is om een behoor lijke tussenruimte open te laten. Daarnaast loopt men nog kans in aanraking te komen met straat- meubilair. Het buiten de aulo houden van een hand of arm kan verder het vaarlijke misverstand wekken alsof een teken van richtingverandering wordt gegeven. Een belangrijk punt is, dat de portierrand zich meestal niet op armleuning hoogte bevindt, zodat men een enigszins geforceerde houding moet aannemen, om erop te leunen, waardoor eerder ver moeidheid kan optreden. In deze houding zal men vaak minder snel de juiste manoeuvres kunnen uitvoeren. Een gevolg kan ook zijn, dat de automobilist bij een botsing niet tijdig in staat is zich met beide handen op het stuur af te zetten. Hij zal daardoor eerder dubbel slaan, met alle gevolgen die dat pleegt te hebben. De K.N.A.C. acht het leunen met armen op autoportieren e.d. óf een uiting van gebrek aan rijervaring, óf een soort flinkheidsvertoon; der gelijke bravour doet dan slechts blijken, dat de betrokkene de juiste instelling voor veilig weggebruik mfet. Waar rijden in Nederland de meeste personenmotorrijtuigen en in het bijzonder de meeste brom fietsen? In die streken, waar het inkomen omgerekend per hoofd ligt tussen f 1,000,— en f 1.300,— per jaar en waar het openbaar vervoer niet al te dicht is. Tot deze hoofdconclusie komt de sopioloog L. Bak uit Voorschoten in een beschouwing, die gepubliceerd werd in het Tijdschrift voor Econo mische en Sociale Geografie. (Titel: „De regionale verspreiding van de bromfiets in Nederland".) De bromfiets is (en dan nog maar gerekend tot eind 1955) verreweg Nederlands meest gebruikte motor voertuig. Het half miljoen brom mers is ruim overschreden. De grootste groei voltrok zich in de jaren 1949—1950, de laatste jaren gaat die groei aanmerkelijk lang zamer, maar ...groei is er nog steeds. De grootste bromfietsenconcen tratie vindt men rekening hou- dehd met de bevolkingsdichtheid op de Zeeuwse- en Zuidhollandse eilanden, in de kop van Noord- Holland, alsmede in oostelijk Gro ningen en het zuidelijk deel van Drente. Opvallend gering is de bromfiets dichtheid in de provincies Noord- Brabant en Limburg. Achterstand van R.K. Beïnvloedt het hoge kindertal in het zuiden de statistiek? Nee. Ook wanneer alle tabellen gebaseerd worden op de bevolking boven de twintig jaar, blijft het zuiden onderaan bungelen. In het algemeen trouwens stelt de heer Bak is de bromfietsdichtheid re latief het laagst in gemeenten, waar meer dan de helft van de bevolking rooms-katholiek is. In het midden wordt gelaten of het rooms-katholieke volksdeel wel licht minder bereidheid zou kunnen tonen op een brommer te stappen, Het is echter wel zeker, dat de hoogte van de inkomens één der oorzaken is. Er is aldus de heer Bak onder rooms-katholieken een inkomens achterstand. Terwijl, gemiddeld gerekend, voor heel Nederland, ruim 41 pet der be volking minder dan f 1000 inkom sten per jaar heeft (omgerekend per hoofd) ligt dit percentage voor gemeenten met meer dan de helft rooms-katholieken op 67.9. Het misverstand, dat de bromfiets een typisch plattelandsverschijnsel zou zijn, wordt rechtgezet. Brom fietsen zijn juist het sterkst gecon centreerd in steden met 50.000 tot 100.000 inwoners, het slechtst is de brommer vertegenwoordigd in ge meenten met 20.000 tot 50.000 in woners. Auto's niet Typisch is, dat de bromfietsdicht heid over praktisch heel het land gelijke tred houdt metmotor fietsendichtheid. Personenauto's daarentegen doen niet mee in het statistisch even- redigheidsspel. Auto's zijn sterk geconcentreerd in de grote steden (heeft te maken met economische bedrijvigheid) en in de welvarende plattelandsge bieden. (Voorbeeld: kop van Noord-Hol land) Op alle fronten bromfietsen, motorfietsen en auto's komen Limburg en Noord-Brabant er ech ter bekaaid af, aldus de socioioog Bak. Op het eerste gezicht zou men verwachten, dat bromfietsen veel gebruikt worden in forensenstreken wat echter niet waar blijkt. Waarschijnlijke oorzaakhet openbaar vervoer is in forensen- streken meestal uitstekend geor ganiseerd. De Katholieke Nationale Bond voor Eerste Hulp bij Ongelukken telt thans ruim 500 afdelingen, die meer dan 1000 parochies omvatten. Het ledental is de 25.000 ver over schreden. Wanneer middelen aan wezig zijn, dan zullen deze cijfers belangrijk worden uitgebreid. Deze uitbreiding heeft te betekenen: op nog meer plaatsen snelle en ver antwoorde hulp bij ongevallen. Bij ongevallen, zoals bijvoorbeeld verstikking of verdrinking, is het een dringende eis, dat zuurstof koffers ter beschikking zijn. Vele afdelingen beschikken nog niet over een dergelijk noodzakelijk reddings apparaat. De leden contribueren en in bijna alle gevallen worden verband en andere benodigde materialen, be nevens studiekosten, door henzelf betaald. Subsidie van rijkswege wordt niet verstrekt. In enkele gevallen ontvangen afdelingen van gemeente wege een kleine tegemoetkoming. De Katholieke Nationale Bond voor EHBO, vormt met bestuur en leden een hechte organisatie. Dit is vooral gebleken door de massale hulpverlening tijdens de watersnood van 1953, waarbij de Katholieke Na tionale Bond voor EHBO, zoals be kend, het initiatief nam voor de allereerste hulpverlening. Op ander terrein blëek deze bij zondere constellatie eveneens. Het gelukte de leiding van deze organisatie, in vele gevallen met behulp van haar leden, grote kapi talen te vergaren voor nationale en principiële noodlijdende organisaties op charitatief, sociaal en cultureel terrein, waarbij wij slechts enkele behoeven te noemen: Rheuma-, Anjer-, SUS-acties enzovoort. Volgende week doet deze orga nisatie, nu in het belang van eigen hulpverlening, die gericht is op het welzijn van alle Nederlanders, een interessant en attractief beroep op uw hulp. Door middel van een symbolische pleister wordt een vrije collecte (men is niet verplicht tot geven, noch is uw offer bepaald, doch geef royaal!) gehouden. De ochtendstond heeft goud in den mond" heeft op zondag 25 aug. ook voor u betekenis, want aan de uit te geven pleisters is een ge heim verbonden. Misschien heeft het volgende week zondag voor u dan ook te betekenen: 's Morgens zilver gegeven en 's avonds goud antvangen, want niet minder dan f 12.000 aan geld prijzen zullen op zondag 25 augustus over Nederland worden uitgestrooid. Wees echter sportief: Bemachtig niet meer dan één pleister. Waar deer het werk van de EHBO niet in brons of goud, doch geef zilver gez. jaarg. v. Theodorus Houba en Maria Henrsen; 2.30 lof. Maandag: 7.30 verlaten zielen v. h. vagevuur. Dinsdag: H. Bernardus. 7.30 Me- chelina Muijsers-Martens. Woensdag: 7.30 uit dankbaarheid. Donderdag: Onb. Hart v. Maria; 7.30 tot bijz. int. Vrijdag: 7.30 v.d. bekering van ons vaderland. Zaterdag: H. Bartholomeus. 7.30 Huberdina Wismans; 6 uur biechten, 7.30 Marialof. van 9 t/m 14 aug. 1957 GEBOREN: Willems Johan, Leunen K 54 Michels Theodora, Merselo M 26 Driessen Frits, Bergen OVERLEDEN: Reijnders Hendrika, 15 jr, Leunen Klaassen Maria M., echtgen. van Derksen J.R., 37 jr, Duiven Driessen Frits, 13 uur, Bergen. ONDERTROUWD: Thijssen Hendrikus, 33 jr, bouw kundige, Merseloseweg 26 en Ver stegen Maria, 28 jr, Overl.weg 39. de Fretes Johannes, 43 jr. fa brieksarbeider en Kiriwenno Caro lina, 31 jaar, Woonoord Vlakwater. van Ooijen Willem, 30 jr, metse laar, Melderslo en Thijssen Petro- nella, 26 jr, Patersstraat 29. GETROUWD: Hendriks, Albert, 24 jr., opper man te Venray en Hindriks, Grietje 19 jr., dienstbode te Assen. de Hoog, Jan, 30 jr., landbouwer te Vierlingsbeek en Muyres, Mar- garetha, 26 jr. zb. te Venray. Arts AFWEZIG van 18 aug. tot 2 sept. Waarneming geschiedt door plaat selijke collegae. RECTORAAT SMAKT Tiende zondag na Pinksteren. 6.30 Ism. tot zek. int.; 7.30 lsm. t.e.v. de H. Drieëenheid; 10 uur hoogmis voor onze weldoeners en hun int.; 3 uur lof. Maandag: 6.30 lsm. v.d. vrede; 7.30 lsm. voor Martinus Bonants en echtgenote. Dinsdag: 6.30 lsm. v.h. behoud van het geloof; 7.30 lsm. v. Wilhel mus Hof mans; 10 uur pl. huwelijks mis v.h. bruidspaar Koenen-Kappel, Woensdag: 6.30 lsm. voor alle verkeersslachtoffers; 7.30 lm. voor de missies. Donderdag: feest v.h. Onbevlekt Hart van Maria. 6.30 lsm. t.e.v. het Onbevlekt Hart; 7.30 lsm. voor een zieke. Vrijdag: 6.30 lsm. t.e.v. het H. Hart; 7.30 lsm. v. kloosterroepingen. Zaterdag: 6.30 lsm. uit dankbaar heid; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van de berg Karmel; 10 uur pl. H. Mis t.e.v. het 25-j. huwelijk vh. echtpaar Boekholt-v. Kempen; van 5—7.30 biechtgelegenheid; 7.30 Marialof. RECTORAAT HEIDE Tiende zondag na Pinksteren. 7.30 v. Jos. v. Lierop; 10 uur Hoogmis, Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming bij de ziekte, het overlijden en de begrafenis van onze onvergetelijke vader, groot vader en overgrootvader Antoon Fransen weduwn. v. Maria Wilh. Janssen, zeggen wij hartelijk dank. Vooral dank aan Begrafenisonder neming Goumans voor de correcte verzorging van de begrafenis. fam. Fransen Overloon, Vierlingsb.weg C 66b. Dankbetuiging Voor de hartelijke biijken van medeleven bij het overlijden en de begrafenis van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Jacobus Janssen betuigen wij aan allen onze op rechte dank. familie Janssen Venray, aug. 1957 Buitenweg 2. Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij ons 25- jarig huwelijksfeest, betuigen wij, mede namens onze kinderen, harte lijk dank. Oude Oostrumseweg 37a. (Herplaatsing wegens misstelling) Dankbetuiging. Voor de vele blijken van deelne ming, ondervonden bij het overlij den en de begrafenis van onze ge liefde echtgenote, moeder, behuwd- en grootmoeder betuigen wij onze hartelijke dank. Speciaal dank aan Heren Gees telijken, doktoren, wijkzuster v. h. Groene Kruis en verder aan de Begrafenisonderneming Goumans voor de goede verzorging. fam. vd, Goor Hoenderstraat 53. VENRAY Premiebetaling Zondag 18 augustus ten huize van de secretaris. Premie bedraagt 1 pet. Verhuur van moderne heren-gelegenheidskleding W. Th. Lichteveid Merseloseweg 4 Verloren zilveren broche Salamander vorm. Tegen beloning terug te bezorgen Beekweg 22. met roestvrije messen vindt U bij J.Coenen-Houtackers

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2