Voor de Kermis f Speelgoed Speelgoed De politie rechter Diplomauitreiking ambachtschool Het mooiste, het nieuwste en spotgoedkoop! JunghcuU, I „^amps" Vrijdagavond vond in het Luxor- Theater, de jaarlijkse diploma uit reiking plaats van de R.K. Lagere Technische School te Venray. Directeur Oomens, heette de heer Deken, het schoolbestuur, alsmede de talrijk opgekomen ouders, har telijk welkom. Hij kon tot zijn vreugde vertellen, dat de resultaten goed geweest waren van het afge lopen jaar. Het aantal zitten-blijvers en niet-geslaagden is zeer laag. De heer Deken wees op het grote belang van het nijverheidsonder wijs en moest tot zijn spijt consta teren, dat de bestaande school voor lopig niet kan worden uitgebreid, hoewel dit om meer dan een reden, zeer noodzakalijk is. Namens de industriële club bood de heer Franssen enkele speciale prijzen voor hen, die door gedrag en ijver uitgeblonken hadden in 't afgelopen jaar. Tot slot werden de diploma's metaalbewerkers uitgereikt aan: J. Driessen, J. Wilmsen, W. van Stiphout, H. van Bereken, A. Lit- jens, H. Timmermans, W. Jeuken, A. Theuwen,*J.deLauw, A. Stevens, H. Arts, G. Brands en B. Lucassen uit Venray, M. v. Rijswijck en J. Hendriks uitMerselo, M. Voermans uit Oirlo, H. Versleijen (met extra prijs) en J. Verrijdt uit Oostrum, K. v. Meijel en A. Kuenen, Leunen, A. Fleurkens, Veulen, H. Koonings en J. Willemse, Ysselsteyn, J. Voes- ten, G. Goemans, H. Henckens en A.Vloet (met extra prijs) Overloon, J. Smits, Belfeld, J. Keijsers (met extra prijs) en P. Kuenen, America, C. Kuijpers (met extra prijs), H. Verheijen, F. Derix en J. Lemmen Horst, F. Aerts, Venlo, H. Janssen en C. Volleberg, Wanssum, H. van Oeffeit, Meerlo en P. Speijcken, Blitterswijck. Het diploma timmerman ver wierven: T. Roffers, F. Hundertmark, W. Pluijm, J. Jeuken en F. Hoofs uit Venray, P. Jeuken (met extraprijs) en T. Vermeulen, Oostrum, M. en J. Janssen, Merselo, W. v. Leeuwen en P. Hendriks, Overloon, A. Ron gen en T. Janssen, America, J. Cox Tienray, L. van Rens, Horst, J. v. Heugten, Sevenum en H. Wijnho ven, Meerlo. Vrijdag was het de laatste maal, dat Mr. F. M. Wilbrenninck als officier van justitie de openbare aanklager was bij de zittingen van de politierechter in Venray. In zijn afscheidsrede aan het einde der zitting vertelde hij, dat hij in de afgelopen 8 jaren steeds graag naar Venray was gekomen, omdat hij hier op de raadszaal een outillage vond, die weinig recht banken in Nederland bieden. Licht, lucht en sfeer kenmerkten deze zaal, waarin het rechtspreken im mer een genoegen is geweest. Hij dankte de parketwacht i.e. de Ven- rayse politie voor haar plichts getrouw werk, de deurwaarder voor zijn correctheid, de gemeente voor haar immer bereidwillige hulp en de pers voor haar opvoedend werk in de verslagen der rechtzittingen. De heer Vorst, die bij afwezigheid van de burgemeester de honneurs waar nam, dankte de scheidende officier voor zijn welwillende woorden, maar noemde het een eer voor het Venrayse gemeentehuis de rechtbank te mogen huisvesten. Immers niet alleen hadden de men sen uit Noord-Limburg hier profijt van, die nu niet naar het verre Roermond behoeven, maar het ge meentehuis wordt tevens paleis van justitie en paleizen kwam Venray nog net tekort. Hij overhandigde de officier een cadeau, terwijl mevr. Wilbrenninck bloemen werden aangeboden. Ook een vertegenwoordiger van de gezamelijke pers dankte Mr. Wilbrenninck voor de prettige medewerking, die zij immer van hem mochten ondervinden en bood hem namens die pers een afscheids cadeau aan. 0— Deze laatste zitting kenmerkte zich niet door bijzondere feiten. De nodige dronkenlappen vonden loon naar werken en konden al naar gelang de zwaarte van het feit, f 30.— f 40.— of f 50.— be talen. En de protesten van de Venlo- naar, die beweerde dat hij na het drinken van 16 glazen bier en 6 borrels nog in staat was zijn brom mer naar behoren te besturen, maar desondanks toch maar ver geten had zijn licht aan te doen en niet meer wist wat links of rechts was, baten hem niets. Hij ging over de kling voor f 50. Venray was ditmaal ook van de partij in de vorm van een stel ruziënde buren. De kinderen hadden verschillende malen de bal bij buurman in de tuin gegooid, tot buurman de bal achterhield. Toen moest moeder natuurlijk er bij komen en die naar buurman toe. Hoe gaat dat dan. Er vallen woor den, papa komt er bij, buurvrouw komt er by en dan opeens valt daar het woordje: sleten dan moet de politie er bij komen. Vader en moeder kregen prompt een tientje boete en voor dat woordje ook nog een tientje extra en nu kan men rustig in de geschiedenisboekjes opschrijven, dat het begin van de tachtigjarige oorlog er is, want dat is in plaats van olie op de golven, olie op het vuur en nu is het maar afwachten, wanneer de bom weer barst. Hoewel vrouwe justitia er gewoonlijk het beste mee is, gaf de rechter de buurt de goede raad om dergelijke kinderachtigheden toch a.u.b. zelf op te lossen, zonder schelden en zonder lawaai. We leven immers in een christelijke wereld vol naastenliefde. In Sevenum zijn ook al minder prettige verhoudingen. Daar woont een goede veertiger in bij zijn ge trouwde zuster in een huis, dat van hem is. Hij heeft op deze niet meer zo jonge leeftijd verkering gekregen en nu heefc zusterlief en haar man natuurlijk de „dampen in". Want stel je voor, dat die ver loving doorgaat, dan zal eenmaal de dag komen, dat ze het huis moeten verlaten omdat het paar natuurlijk zijn eigen nestje wil bouwen. Nu hebben zuslief en haar man eerst geprobeerd broerlief van de betrekkelijkheid der liefde te overtuigen, maar broers liefdesroes weerstond die stormen. Toen hebben ze gepoogd het meisje van broer zwart te maken, maar tegen die schilderij kwam het verliefde hart in opstand en er vielen klappen. Wie nu de eerste klap gegeven heeft, is onbekend, want zelfs de zoontjes en dochters van zuslief hebben zich in het strijdgewoel gestort met bezemstelen en rage bollen, maar zuslief is wel het eerst naar de politie gehold en wie het eerst komt het eerste maalt. Het bleek dat onze verliefde jongeling, zowel de zus, als haar man en de kinderen een goede pan doering heeft bezorgd, blauwe ogen en wat dies meer zij. Het werden f 20.boete, ondanks al zijn protesten. En het vooruitzicht dat de strijd eerst goed begonnen is.... van 4 t.e.m. 11 aug. PAROCHIEKERK Priester van de week Pater Domitius. 8e Zondag na Pinksteren: 6.30 Helena Goumans-Peters; 7.15 wed. v. Dijk-Raafs: 8 u. fam. Duijf; 9 u Houba (Handelsavondsch.)10 uur hoogmis vd. parochianen, waarna procesie (zie elders) Maandag 7 u. lm. overl. parochi anen; 8 u. Piet Baeten; 8 u. zijalt. Herman v. Ass; 9 u. Peter Johannes Beerkens, echtg. en overl. fam. 1 h. Dinsdag 7 u. Piet Baeten; 8 u. Helena Goumans-Peters; 8 u. Mar tina Wismans-Verstappen zijalt.; 9 u. Hendrika Camps. Woensdag 7 u. t.z.i.(R); 8 u. dr. Bloemen; 9 u. Jan Versleijen 1 h. Donderdag: 7 u.H. Houba (buurt) 8 u. Henricus Linssen (zijall), 8 u. Sacramentshoogmis, 9 u. Ferd. Beerkens, echtgen. M. Peeters en fam. (1 h.). Vrijdag: 6.45 u. H. Houba (buurt) 7.30 zek. int. (R8.15Petra Theuws, ouders, broers en fam. lh. Zaterdag: 6.45 O.L. Vr. hoogmis. 7.30 Johanna Henckens, 8.15 Antoon v. Rijswijk, echtg. en overl. kinde ren lh; 7 uur lof; 5.30—7.30 gel. om te biechten. N.B. Let op de tijden van de H. Missen gedurende de kermisdagen. Volgorde van de processie: Evenals vorige jaren gaan we weer in dubbele rijen, dus aan elke kant van de straat twee personen, 1 Alle kinderen van de Lagere Scholen, 2 Jeugdbeweging meisjes: Gid sen en alle meisjes tot 17 jaar, 3 Maria-congregatie en meisjes vanaf 17 jaar, 4 Christelijke moeders en D.O., afd. vrouwen, 5 R.K. Sportorganisaties, 6 Verkenners, welpen en jongens van 13—17 jaar, 7 H. Familie, Derde Orde, en de jongens en mannen, 8 K.A.B. 9 Harmonie Euterpe. 10 Schutterij Het Zandakker, 11 Flambouwdragers, 12 Kerkelijk Zangkoor, 13 Broeders van Liefde, 14 Eerw. Paters Franciscanen, Broeders en Fraters, 15 Maagdenkoor en bruidjes, 16 Allerheiligste, 17 Kerkbestuur en autoriteiten, 19 Schutterij St. Anna. De processie trekt door de Grote straat, Patersstraat, plein voor de Paterskerk, alwaar een rust-altaar is gemaakt, Paterslaan, Langstraat, Leeuwstraat, Schoolstraat en de Marktstraat. RECTORAAT PATERSKERK 8e Zondag na Pinksteren: 6.30, 7.45, 10.30 H. Missen, 9 u. hoogmis, comm. begint vooraan, le coll. vd. kerk, 2e bissch. noden, 7 u. lof en rozenhoedje. Maandag 9.30 gez. huwelijksmis bruidspaar Jacobs-Weijmans. Dinsdag 6.30 gez. Mis en 7.30 lof t.e.v. H. Antonius. Donderdag 9 u. huwelijksmis v. bruidspaar Hendriks-Maas. Vrijdag 7.30 lof. Zaterdag 5—8 u. biechten. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. MIS-INTENTIES Zondag 6.30 Gérard Berkens, 7.45 Piet Thijssen, 7.45 Hub. Kusters en echtg., 9 u. vd. leden vd. Francisc. Missiebond, 10.30 Gerard v.Teefelen. Maandag, O.L.Vr. t. Sneeuw, 7 u. overl. ouders vd. Heijden-Moors, 7.45 overl. moeder, 9.30 huwelijksm. Jacobs-Weijmans. Dinsdag, Gedaanteverand. van den Heer, 6 u. overl. ouders, 6.30 Herman v. Ass, 7 u. bijz. int., 7.45 overl. fam. Michiels-Martens, 7.45 wed. M. Hoedemaekers. Woensdag, Z.Z. Agathangelus en Cassianus, 6.30 Peter Thielen en zoontje Aloys, 7 u. t.z.i., 7.45 overl. fam. vd. Munckhof-Goumans, 8.30 bijzondere intentie. Donderdag, H. Cyriacus, 7 u. bijz. int., 8.30 Maria vd. Broek, 9 uur huwelijksmis Hendriks-Maas. Vrijdag, H. Joannes Mar.Vianney, 7 u. Henr. Holtackers en zoon Jan. 7.45 Henricus Driessen. Zaterdag, H. Laurentius, 6.30 M. Janssen en Cornelia Ebbers. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: Vandaag 8e zondag na Pinksteren, 7 u. H. Com., 7.30 u. de vroegmis, 9 u. H. Com., 10 u. de Hoogmis, 3u. mndl. aanbiddingsuur. Maandag: 7 u. pl. H. Mis v. d. vruchten der aarde, op te dragen v.d. overl. fam. Kleuskens-Thonen. Dinsdag: 7.30 H. Mis t.e.v. O.L. Vr. Behoudenis der Kranken voor zieke kinderen. Woensdag: 7.30 gest. gez. jgt. vd, overl. fam. Asselbergs-Zanders. Donderdag: 7.30 u. best. zm. v.d. overl. fam. Thone-Lamers. Vrijdag: 7.30 best. zm. Anna Ja cobs. Zaterdag: 7.30 H. Mis tot zek. int. 7.30 Maria-lof. PAROCHIE OIRLO 8e Zondag na Pinksteren, le zon dag der maand, alg. H. Communie Komt met uw kinderen eens kijken en koopt op uw gemak. Zondag en overige kermisdagen de GEHELE DAG geopend ZIE ETALAGES ZIE ETALAGES TELEFOON 270 HOFSTRAAT 5 Tijdens de Kermisdagen wordt alleen 's morgens GAS bezorgd. van de parochie, 6.30 H. Communie, leesm. 7 u. en 8.30, parochiemis 10 u. 3 u. aanbiddingsuur, le collecte is buitengewone collecte en bizonder aanbevolen, 2de vh. Bisdom. Maandag 7.30 maandstond Jaco bus Nelissen. Dinsdag 7.30 maandstond Johan na Geurts. Woensdag 7.30 zleledienst Maria Minten. Donderdag 7.30 zieledienst overl. fam. Custers-Keursten. Vrijdag 7.30 best. hoogmis t.e.v. O.L.Vr. v. Altijdd. Bijstand. Zaterdag 7.30 gest. jg. Martinus Rongen en Gertrudis Heidens, 5—7 uur biechten, 7 u. avondlof. PAROCHIE LEUNEN 8e Zondag na Pinksteren: 7 u. H. Mis Elis. Reintjes-de Lauw, 8 u. Ge rard en Lena Verkoijen, 9 u. Tilla v. Ooi en overl. fam., 10 u. hoogmis vd. parochie, 3.30 lof. Maandcollecte voor onze kerk. Maandag 7 u. H. Mis Henri Weijs, 7.30 gest. jg. Wilhelmina en Jan van den Berg en ouders. Dinsdag 7 u. H. Mis overl. ouders Baltussen-Groeneweg, 7.30 gest. jg. Johannes Poels, echtg. en dochter Johanna. Woensdag 7 u. H. Mis Willem Wismans en echtg., 7.30 gest. jg. Peter Willemse. Donderdag 7 u. H. Mis Willem Vervuurt, echtg. en zoon Mathieu; 7.30 sol. gest. jg. Jacobus Goemans, echtg. en kinderen, 9 u. huwelijks hoogmis bruidspaar van den Broek- Cremers. Vrijdag 7.30 H. Mis, 8.30 Jacobus Buggems en Gertrudis Camps. Zaterdag 7 u. H. Mis, 7.30 gest. jg. Martinus Geurts, echtg. en dochter Nella, 4—5 en 7.30—8 u. biechten, 8 u. Marialof. Kerkpoets: To Martens, Dient je Koonings. A.s. zondag kollekte voor de R. K. Kweekscholen in ons bisdom. PAROCHIE YSSELSTEYN 8e Zondag na Pinksteren: 6.30 lm; 8.10 lm v. overl. fam. Hendriks- Fleur kens; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis voor Hendrika Geerets Gielen; 2 uur lof. Maandag: 7.30 maandd. Maria MaessenMans. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis uit dankb. fam. Hubers-Spreeuwenberg Woensdag: 7.30 lm uit dankb. fam. Maessen—S winkels. Donderdag: 7.30 lm voor Maria J anssen—Droesen. Vrijdag: 7.30 lm uit dankb. fam. S taal— S teerneman. Zaterdag: 7.30 lm uit dankb. fam. VogelsJeurissen; 7 u. Marialof. PAROCHIE CASTENRAY 8e Zondag na Pinksteren, maand, buitengew. collecte vd. kerk, 10 u. hoogmis voor de parochie, 3 uur maandel. aanbiddingsuur. Maandag 7.30 gez. jaard. Johanna S trij bos-Baltussen. Dinsdag 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijst. tot dankz., int. van Rhee-Achten. Woensdag 7.30 gez. H. Mis Jose- fina Seijkens-Collin. Donderdag 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Smits-Kemmelings. Vrijdag 7.30 gez. jd. Piet Duijkers. Zaterdag 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O. L.Vr. v. Alt. Bijst. t.i.v.h. die hier voor offerden, 78 biechten, 8 uur lof en rozenhoedje. RECTORAAT SMAKT Zondag: 8e zondag na Pinksteren 6.30 lm uit dank, 7.30 lm v. fam- Wijenberg-Bonants, 10 u. hoogmis» 3 u. lof. Maandag: 6.30 lm t.z.i., 7.30 gez jrd. Antonia Hofmans. Dinsdag: 6.30 lm v.d. overl. v.d. fam. Geurts-Verschuren, 7.30 lm, voor een gezegend huwelijk. Woensdag: 6.30 lm. vd. missles 7.30 lm vd. vrede. Donderdag: 6.30 lm t.e.v. H. Sac rament des Altaars, 7.30 lm uit dank, Vrijdag: 6.30 lm. t.e.v. H. Hart, 7.30 lm v. genezing van éen zieke Zaterdag: 6.30 lm t.e.v. O.L. Vr. 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vr. vd. Karmel v. 5—7 biechtgel., 7.30 Marialof. RECTORAAT VEULEN 8e Zondag na Pinksteren, 7 uur comm., 7.30 lm. P. Smedts, echtg. en fam., 10 u. hoogmis t.i., 2.30 lof. Maandag 7.30 lm. t.e.v. St.Luidina tot genezing zieke. Dinsdag 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijst. t. genezing zieke. Woensdag 7.30 lm. W. Vervuurt. Donderdag 7'30 lm. tot dankz. i Vrijdag 7.20 best. hoogmis. Zaterdag 7.30 lm. fam. Nijssen- Coolen, 6-7 biechten, 8 u. Marialof. Accolieten Jan Burgers en Harrie Willems. Kerkpoetsen Nellie Reint- jes en Lea Geurts. RECTORAAT HEIDE Achtste zondag na Pinksteren. 7.30 v. Herman v Ass; 10 uur Hoog mis vh. Apost. desGebeds; 2.30 lof. Maandag: 7.30 t.e.v. de H. Geest. Dinsdag: Gedaanteverandering des Heren. 7.30 vd. zielen vh. Vagevuur. Woensdag: 7.30 v. Jan Janssen, Maria Claessens en overl. kinderen. Donderdag: 7.30 tev de H. Brigida. Vrijdag: H. Pastoor v. Ars. 7.30 voor de jeugd. Zaterdag: 7.30 Huberdina Wis mans; 6 uur biechten7.30 Marialof. PENDULES MET <^JJ MEMBRAAN SLAG PEN LH MEMI Complete sortering vindt U bijj Horlogerie

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2