naaisters De Veltumsen Bekker Seizoen-Opruiming Magazijn De Zon Gevonden Adverteerders Niemvs in het kort.... ADVERTENTIEN P. S. H C.A.M. Houba-Verhcjjen Burgerlijke Stand Venray Bij mijn vertrek naar Canada R.K. Opcnb. Leeszaal en Bibliotheek Venray 10 korting Hendriks Zaadhandel Voor de Kermis KOFFIE-SERVIEZEN Uw Kroon-winkelier zorgt voor U voor de a.s Kermis a.s Profiteert van onze reclame SLAGERIJ LEENDERS-GOMMANS B. Slijterij KRUYSEN Slagerj J. COMDERS fijne Doré eetaardappelen CUSTERS, OIRLO ZWEEDSE SLAAPKAMERS f 460.- PLANTEN Zaadhandel Leunen Voor de Kermis Sporthemden net dienstmeisje G. L. BROUNS Vliegertouw Het Warenhuis Denk er aan: POELS Rijwielhandel Vos' Zaden Te paé -f Kanaiï Onze grote duurt t.m. Woensdag 31 juli Profiteer alsnog van onze exceptionele aanbiedingen Dames- en Kindertoppers met 30 pet. korting Tweed mantelpakken en 3|4 jassen m. 25 pet. korting Dames- en kinder- zomerjurken met 20 pet. korting Huishoudgoed, bedstellen, ledi kanten, dekens enz. door cheque korting extra voordelig. Spotkoopjes in alle afdelingen Bovendien 10 pci. cheque korting Bij aankoop van elke f 5.ont vangt U een cheque van 50 ct. voor alle niet speciaal geprijsde artikelen Als Kermis-attractie wordt de 10 pet. cheque korting gegeven t.m. zaterdag 3 aug. Jac. Fonck Venray grijs-blauw meisjesjasje, Rongen Langstraat 36; 1 paar bruine kin derschoentjes, A. Jansen, Veltum L 1; ceintuur, Claessens,Broekweg 10; twee bankbiljetten van waarde, Pijis Grotestraat; rode kinderstep, Berbers, Burg. v.d. Loostraat 25; grijs-blauwq regenjas, H. Wismans Castenray G 30; vulpen, Rongen StOdastraat 12; kindervestje Swin- kels, Wieënweg 3; troffel, porte- monnaie m. inhoud en blauwe wind- jeck, Politiebureau. Aan de H.T.S. te Eindhoven, slaagde voor electrische bedrijfs- techniek, de heerH. v. Gassel Veulen. Te Venlo slaagden voor het middenstandsdiploma mej.Truus v. Gassel en de heer W. Reint jes Veulen Voor het diploma Mulo A en middenstandsdiploma, slaagde mej Doortje Cleven, Veulen. Te Roermond slaagde voor de acte A mej. Maria van Staveren, onderwijzeres aan de meisjesschool te Venray. Op de vanwege het Rljks- zulvelconsulentschap te Roermond gehouden examens slaagden voor stal- en voederadviseur Jan Jen- niskens en Joos Loenen, beiden uit Leunen. In 's Hertogenbosch slaagde voor kleuterleidster, mej. L. Timmer mans. Te Nijmegen slaagde voor het diploma Mulo A, Tonni v. Stiphout Hagel weg 16. Zij heeft haar op leiding genoten in de Wijnberg te Grave. (Adv.) Te Venlo slaagde voor het mid denstandsdiploma, de heer B.Thie- len, Langeweg. Te Roermond slaagde voor hoofdakte A, de heer J. Thielen, Langeweg. Te Venlo slaagden voor het examen, Vormingsklas, de dames G. Voermans, met lof en A. Schaef- fers, uit Venray. Voor het Mulo-diploma slaag den aan de Mulo-school alhier: Josefien Asselbergs, Smakt, Mia Bussemakers, Nelly van Els, Mia Pijpers, Jan vd. Heijden uit Wans- sum; Truus en Wim Crooymans en Leo Driessen uit Overloon Carla Janssen, Betty v.Ingen, Diny Kateman, Mia Kersten, Gerry Lin ders, Maria Steerneman, Maria v. Treeck.Wilma Swinkels, Ant. Lem- mens, Leo Verhaegh, Mart. Truyen Jac. Jeuken, Alex Temme, G. Drab- bels, Kees Mathijsen, Gerrit Lor- mans en Frans Oudenhoven uit Venray; Jeannette Moorrees en Jan Litjens uit Oostrum; Rla Vissers Truus VVeijs, Gerard Michels en Frans Janssen uit Leunen; Wies Zanders, Oirlo; Stans Cruysberg uit Tienray; Harrie Jenniskens uit Veltum en Thijs v. Asten, Ysselsteyn. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat zij de bij hun besluit van 27 december 1956 no. 898 verleende vergunning voor het vervoeren van personen met een huurauto aan J. W. L. M. Jenniskens, wonende Vredepeel kavel 25 te Venray, heb ben ingetrokken. Venray, 11 juli 1957. Bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Venray, brengen ter al gemene kennis, dat de gemeente rekening over 't dienstjaar 1954 en de rekening van de dienst gemeente werken en het gemeentelijk woning bedrijf over dat jaar, overeen komstig het bepaalde in artikel 256 der gemeentewet vanaf heden ge durende veertien dagen ter secre tarie dezer gemeente voor eenieder ter inzage zijn gelegd en in af schrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Venray, 20 juli 1957. Mutaties fiscus Bevorderd tot adj. commies, is de heer H. W. Oudenhoven, te Venray. Benoemingen Aan de R.K. Huishoudschool te Venray is per 1 september a.s., als lerares benoemd, mej. T. Ra- maekers uit Heerlen. De heer J. v.d. Goor onder wijzer te Hout-Blerick, is met in gang van 1 september benoemd tot onderwijzer aan de school te Yssel steyn. Wegens te late ontvangst konden weer verschillende advertenties niet geplaatst worden. Dinsdag vergadert Venrays Ge meenteraad. Op de agenda staan grondaankopen van P. Th. Linssen te Oostrum en de zuivelfabriek Venray ter verwezenlijking van plan Oostrum. Verder grond ver kopen o.a.: A. aan het kerkbestuur van Ys selsteyn, die een gedachtenis-kapel wil oprichten, op de plaats waar vroeger de schuurkerk stond, waar heen Pastoor Jacobs in de tijd der Hervorming uit Deurne is gevlucht en van waaruit hij zijn pastorale bediening voor het brabantse ge bied heeft uitgeoefend. Het daar ter plaatse staande kruisbeeld zal door de mensen van Deurne ver nieuwd worden en een plaats krijgen in de op te richten kapel B. aan de P.T.T. achter de tele fooncentrale voor uitbreiding van die centrale. C. aan J. v. d. Heuvel, Leunse weg een bouwterrein aan de Juliana singel. D. aan P. H. v. Meijel, Hofstraat een bouwterrein aan de Wilhel- min astraat. Verder grondruil met P. Custers, Markt 9, die de open plek aan de Grote Markt wil kopen en waar dan de gemeente het achterterrein kan krijgen. Dit is nodig voor de toekomstige kerk-ingang. Tenslotte vraagt het schoolbe stuur van het Rectoraat f 28.460.57 voor de aanschaf van leermiddelen voor de nieuwe meisjesschool. Discoclub, jeugd-0 en O. Heden Zaterdag komen wij weer bij elkaar met het volgende programma: 1) Young person's guide tot the orchestra van B. Britten, door het Concertgebouworkest o.l.v. Eduard van Beinum. 2) Lichtbeeldenfilm over het leven en werk van L. van Beethoven. 3) Vioolconcert in D groot opus 61 van L. van Beethoven. Korte uitleg resp. door E. van Roy, T. Welters en M. Janssen. Zangvereniging Oostrum In Oostrum is een gemengde zangvereniging opgericht, waarvoor zich reeds een dertigtal liefhebbers hebben aangemeld. Voorlopig wordt iedere dinsdagavond geoefend. Zangliefhebbers zijn welkom. P.D.V. „De Zwaluw" Wedvlucht Orleans. Oude duiven: 1 A. Willems; 2, 11 15, 16, 23 en 25 P. en J. Hendriks; 3 en 8 G. Janssen O; 4 en 26 Munck- hofPoels; 5 Gebr. v. Haren; 6 en 10 G. Philipsen; 7 J. Kusters; 9 Jos. Vermeulen; 12 en 21 St Bergmans; 13 en 14 P. Strijbos; 17 J. Ver stegen; 18 en 20 H. v. Ass; 19 J. Gommans; 22 Denissen; 24P. Man- ders. Jaarlingen: 1, 3 en 21 P. en J. Hendriks; 2 en 19 A. Loonen; 4, 12 en 14 J. Verstegen; 5 P. Strijbos; 6 de Bruin; 7 A. Willems; 8 Gebr. Hendriks; 9, 26 en 30 Munckhof Poels; 10, 18 en 35 W. Peeters; 13 Jac. Arts; 15 en 29 v. Gasselt; 16 J. Gommans; 17 Gebr. v. Haren; 20 H. Hendriks; 22 P. Janssen Gr; 23 en 31 Gebr. Hendriks; 24 en 25 Gebr. Ewals; 27 Joh. Janssen; 28 P. Strijbos; 33 J. VV. Hendriks; 34 Coopmans; 35 H. Hendriks; 36 J. Custers; 37 Crooymans; 38 Volle- berg; 39 G. Janssen O. Wedvlucht Argenton: 1 Jac. Arts; 2 Servio; 3 en 6 P. en J. Hendriks; 4 G. Philipsen; 5 A. Willems; 7 P. Strijbos. Oriëntatiereis naar Canada De heerWeusten, voorlichter van de Katholieke Limburgse Emigratie Stichting, vertrekt op 2 augustus met de „JohanvanOldenbarne- velt" naar Canada, voor een oriën tatiereis. Op 21 september zal hij weer in ons land terugkeren. In 1954 maakte hij reeds een reis van ongeveer vier maanden naar en door Australië. Naast de voorlichting aan boord tijdens de heenreis, zal hij in Canada zoveel mogelijk gegevens verzame len, die van belang zijn voor de in dividuele en collectieve voorlichting aan aspirant-emigranten. Voor dit doel zal hij ook zoveel mogelijk reeds in Canada gevestig de emigranten bij voorkeur uit Limburg afkomstig bezoeken. Uiteraard zonder de garantie, dat een bezoek aan deze emigranten kan volgen, kan men adressen van familieleden in Canada zenden aan de K.L.E.S. Wilhelminasingel 25, Roermond. Gaat ondanks beter weer zwaluwstand achteruit? Vermoedelijk gaat, ondanks het, in vergelijking met verleden jaar, beter weer de zwaluwstand achter uit. Om de vraag te beantwoorden of dit vermoeden juist is, wordt een onderzoek op grote schaal in ons land gehouden door de heer Jan Ivangh, Heemskerkerweg 236 te Beverwijk. De heer Ivangh wil gaarne weten hoeveel zwaluwnesten er dit jaar meer (of minder) zijn dan in 1956. Hij mocht op zijn eerder verzoek van belangstellenden reeds vele op gaven ontvangen, maar verzoekt nog even met het zenden van ge gevens door te gaan en daarmede niet te stoppen. Hij ziet gaarne vermeld of de op gave de huiszwaluw met witte borst of de boerenzwaluw met rood keeltje betreft. Er zal een actie beginnen om kunstnesten uit te hangen, waar mede in Zwitserland succes is be reikt. De burgemeester van Kerk- rade, Mr. Becht, is benoemd tot burgemeester van Tilburg. In de Provinciale Staten is meegedeeld, dat 95 pet. van de verkeersongevallen in Limburg te wijten zijn aan de weggebruikers en niet aan de wegen. De pensioen-uitkering van de algemene ouderdomswet stijgt met ingang van 1 augustus a.s. tot f 1512 voor gehuwden en f 930 voor ongehuwden. Yoor het gedeelte van de grote Peelweg (Roggel—Rips) tus sen de Brabantse grens en America moet Provinciale Waterstaat een bestedingsplan ontwerpen. De nieuwe huurwetten zijn ook door de Eerste Kamer aange nomen. Deze treden nu met 1 au gustus a.s. in werking. Een bromfietser stak onver wacht een weg over langs de Zuid willemsvaart bij Aarle-Rixtel. De gevolgen waren: een juist pas serende auto over de kop, waarbij een vader en zijn drie kinderen op slag werden gedood, de moeder overleed in het ziekenhuis en de bromfietser een gebroken been. Een 73jarige inwoner van een rusthuis te Weldum, die twee weken geleden is ingesloten, onder verdenking, dat hij getracht zou hebben een medebewoner door middel van rattekruit te vergif tigen, heeft bekend tot vijfmaal toe dit vergif te hebben gesmeerd op het brood van een 60jarige medebewoner. De directeuren van de zieken fondsen in Noordbrabant en Lim burg hebben besloten om hun be sturen te adviseren tot premiever laging voor de vrijwillige verze kering. Deze premieverlaging is gelijk aan het bedrag, dat de ziekenfond sen nodig hebben om de tandheel kundige behandeling van hun vrij willig verzekerde leden te bekos tigen. De directeuren van de zuidelijke ziekenfondsen vinden het niet meer langer verantwoord om hun ver zekerden te laten betalen voor een tandheelkundige behandeling, die zij hangende het tandartsencon flict niet kunnen krijgen. Te Sittard is de 37-jarige ge huwde motorrijder Jansens uit Rot terdam, uit de bocht gevlogen en zo zwaar gewond, dat hij na over brenging naar het ziekenhuis bleek te zijn overleden. Dinsdag begon de 4-daagse te Nijmegen, welke gister is be- RECTORAAT VEULEN 7e Zondag na Pinksteren: her nieuwing der doopbeloften; 6.30 H. Comm.; 7u. worden de kinderen met muziek aan school afgehaald. 7.15 hoogmis, waaronder hernieu wing der doopbeloften; 10.15 lm tot int.; uitsluitend maandcollectevoor onze kerk; 3 u. lof, waaronder toe wijding der kinderen aan Maria. Maandag: 7.30 lm tot welslagen van een examen. Dinsdag: 7.30 lm tot genezing van een zieke. Woensdag: 7.30 lm voor Willem Vervuurt. Donderdag: 7.30 lm v. overledenen Vrijdag: 6.30H.Comm.; 7u. hoog mis t.e.v. 't H. Hart van Jezus tot int.. algem. H. Comm. der school kinderen en der jeudstandsorgani- saties, daarna uitstelling, oefening van eerherstel en zegen met het Allerheiligste; 8.30 lof. Zaterdag: le zaterdag der maand; 7.30 lm v. overledenen; biechten van 6—7 u.; 8 u. Marialof. Kerkpoetsen: Bertha Janssen en Alda Smedts. Accolieten: Jan Burgers en Gerrit Reintjes. eindigd, waaraan bijna elf duizend tippelaars uit twaalf verschillende landen deelnamen. De 29-jarige stewardes van de verongelukte IC.L.M.-machine „Neu tron", mej. Dien Jantje Klein Klou- wenberg, is in het ziekenhuis van Biak overleden. Accijnsverhoging drukte drankverbruik met 20 pet. De verhoging van de accijns op sterke drank, die 14 januari van dit jaar is doorgevoerd, drukt een duidelijk stempel op het distilleer- derjjbedrijf. In februari en de drie volgende maanden zijn 15 miljoen 400 duizend liter drank (vijftig percent alcohol) minder aan de man gebracht, dan in dezelfde maanden van 1956. Dit betekent een afzetvermindering van ongeveer twintig percent. Voor de distillateurs dreigen moeilijkheden. Tot onze grote droefheid nam God tot Zich onze lieveling Frans Peter Clephas geboren 7 juli 1957 en overleden 23 juli 1957. TH. CLEPHAS A. CLEPHAS—PLUIJM Venray, Overloonseweg 7 De Engelenmis en begrafenis hebben plaats gehad donderdag 25 juli. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de deel neming bij het overlijden en de be grafenis van mijn inniggeliefde Man en onze zorgzame Vader echtgenoot van C. A. M. Verheijen en kinderen Venray, juli 1957 Overloonseweg 2B MUZIEKUITVOERINGEN Hedenavond geeft de Harmonie Euterpe een volksconcert op het Henseniusplein. Aanvang 8 uur. Morgen, zondagmiddag, geeft de Fanfare uit Maashees een concert op den Berg bij Piet Lenssen. van 19 t/m 25 juli 1957 GEBOREN: Peters Leonardus, Leunseweg 19b Poels Antonius, Merselo M 40 Basten Johanna, Oostrum C 33c Claessens Antonius, Timmermannsweg 34 Claessens Gertruda, Oirlo E 5 Timisela Christiaan, wnd. Vlakwater Stijns Jozef, Sint Annalaan 5 Leyendeckers Bartholomeus, Gussenstraat 9 Claessens Josef, Kruisstraat 12 OVERLEDEN: Ebben Gerardus, 22 jr, Vierlings beek. van de Ven Martinus, 61 jr, te Wanssum. Clephas Franciscus, 16 d., Over loonseweg 5c. Peeters Martinus, weduwnaar v. Reijnen J., 90 jr, Boshuizen C 65. ONDERTROUWD: Franssen Martinus, 22 jr, hand vormer steenfabr., Deurneseweg 2 en de Wit Maria, 21 jr, dienstbode, Wilhelminastraat 8. GETROUWD: Classens Jacobus, 29 jr., kuiken broeder en Zanders Wilhelmina, 25 jr., beiden te Venray. Groenen Mathijs, 26 jr., hulpuit voerder bouwwerken en Swinkels Wilhelmina, 23 jr., coupeuse, beiden te Venray. Gooren Henricus, 34 jr., boom kweker te Vierlingsbeek en Ewalts Anna, 26 jr., te Venray. Verstappen Leonard, 26 jr., che misch laborant te Horst en Jans sen Johanna, 26 jr., te Venray. zeg ik familie, vrienden en beken den hartelijk vaarwel. Tevens dank ik de heer L. v. d. Zanden te St. Oedenrode, agent van de Holland Amerika Lijn, voor het vlugge en vlotte verloop van mijn passagezaken. Lamb. Verhoeven a.b. ss Maasdam RR I Salford Ontario Canada Gelegenheid voor enkele perso nen om met personenauto reis naar Lourdes te maken. Inlichtingen bij P. Stoks Henseniusplein. wegens vacantie GESLOTEN van 5 t.m. 10 augustus geven wij vanaf zaterdag 27 juli tot en met zaterdag 3 augustus op keukenuitzetten, wasteilen in alle maten, emmers, kommen, enz. Bij de Vegla inmaakglazen ringen cadeau. M. Muijsers, Langstraat 28 Tel. 756 OOSTRUM Tel. 378 levert zeer concurrerend Incarnaatklaver oogst 1957, serradella, spurrie, alle srt. gras- en klaverzaden Alles prima kwaliteit. extra reclame van mooi porcelein 44delig eetservies 30delig glasservies 39.95 66.50 9.75 J. Coenen-Houtackers Beschuit per rol 29 Koekjes 500 gr. vanaf 59 Rumbonen 100 gr. 39 Vruchtentoffees 21 Zoute Pinda's 29 Augurken 1 Uitjes 86 Piccalilly 56 Mayonnaise 62, 85, 146 Slasaus p. fles 94 Spinazie p. blik 72 Heineken's Bieren Vele extra kroontjes op Appelmoes p. blik 68, 72 Erwten-worteltjes 60, 78 Pick Up p. blik 125 Soepballetjes 95 Knecks p. blik 115, 218 Droogworst 100 gr. 49 Boerenmetworst 49 Haring in torn. gr. blik 82 Sardines p.blik 48, 64, 84 Zalm -115 Makreel 84 Alle soorten Limonade alle Cronavit-artikelen Boterham worst 100 gr. 30, 250 gr. 65 Gebraden gehakt 100 gr. 40, 250 gr. 90 Vrijdag en zaterdag Varkensbraadworst 500 gram 1.40 Stationsstraat 29 Telefoon 475 Wijnen Grole Markt 15 Gedistilleerd Tel. 971 Gedurende de Kermisdagen vóór de middag geopend. GEVRAAGD Onze reclame Magere ham 100 gr. 50, 250 gr. 1.20 Leverworst 500 gr. 65 Vrijdag en Zaterdag: Vers gehakt 500 gram 1.40 Bestel voor de Kermis tijdig uw vlees en vleeswaren, dit voor komt lang wachten. Beleefd aanbevelend, Wij leveren franco Tel. 04787—282 Onbeperkte garantie in diverse moderne tinten compleet Alléénverkoop riKTFDC' Meubilering Tel. lUJICIw Woninginrichting 282 Uit voorraad leverbaar alle maten legnesten tegen zeer concurrerende prijzen. Timmerfabriek L. ARTS OIRLO Tel. 04787—207 preiplanten (winter) boerenkoolplanten elk kwantum leverbaar. Grote partijen extra korting. Voor het eerst sinds jaren weer verkrijgbaar de bekende klaar ge maakte vliegers vanaf 15 ct. Bazar P. Hendrix, Grotestraat 13 Sanfor Grootste sortering, laagste prijzen 'T KNOPENHUIS A. Scheepers Schoolstraat 22 Tel. 375 IMPORT SLAAPKAMERS in bijzondere ffaaie afwerking Rechtstreeks van fabriek, dus voordeliger. flKTEDC' Meubilering Tel. LU JI tlw Woninginrichting k 282 voor dag of dag en nacht, per 1 september. V. Fonck, Hofstraat 6. Voor direct gevraagd geroutineerde en leerling- voor nieuw gevestigd kledingbe drijf. Hoog loon. Prettige werkkring. Aanmelding dagelijks bij v.h. Lemmens Stationstraat 8 Venray Biedt zich aan Jmeisje'van bijna 15 j. om in kruideniersbodrijf opgeleid te worden tot winkelmeisje. Brieven onder nr. 277 bureau v. dit blad. vliegerpapier vliegers om zelf te maken Hofstraat 10 Telefoon 566 Tijdens de Kermisweek zijn onze reparatie-werkplaatsen wegens vacantie gesloten. Laat uw rijwiel of bromfiets dus nu reeds in orde maken. VERHUUR van moderne gelegenheidskleding W. TH. LICHTEVELD Merseloseweg 4 apart en niet duur HELMOND Tel. 2384 Dagelijks verkrijgbaar verse champignons J. Peters, Merselo Kleindorp, Telef. 264 TE KOOP vette koe en vet stierkalf Fr. Muijsers, M 107 Merselo. Te koop vet rund H. Verhaag, Merselo M 112. TB KOOP 2 hoogdr. JvR zeugen en partij biggen M. Jenniskens, Steeg K 70. TEL Broed Te kf 2(p enkele I M. PJ M. Va L. Ph J. Pul Te k< prima J. Fli; TE Kf een I electr. en M. De TE Kf rij Pil Leunaj Te koi kir»! Hensej ïsein TE pafci H. vaife yatSn TE aapjj M. Lifl enlz lts in primAj P. vaiifr Tel. 434 TE Pi© 2 pair pi 3 li Loenetó VflüOi J. Poetin W 53. Te ka) 140 fin A. Dijn TE K3Ï lij P. Tinaai Te kof vrsa J. PefflSl TE K® it; A. Pekkl TE KM pair Venras»5 Te koop ïii G. Henciö, TE KOOP tOf W. vanfc. Te koop 15 ai G. HenW Te koop j. wil®: Tegen fcd* Burg. v.d.U TE KOOP J. H. TE KOOF' varkei en partij I Stiphout,! TE KOOP preipianten Jos. Rongen, Brukske. 2 tomen zware biggen P. J. Claessens-Poels, Ysselsteyn Puttenweg 20. Te koop 8 zware biggen van Lipzig, Broek. TE KOOP Zf.U Te koop! gasstel Adres bun TE KOOP zo goed ab W Langeffbl' TE KOOP partij I P. Dries»

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2