Kermis 1957. Ken uw eigen industrie SPORT Bidtocht Pax Christi door VENRAY. Bekendmaking Be zonde betaalt contant, maar met eigen mnnt Kennis-attracties te Venray R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Venray Zaterdag 27 juli 1957 No 30 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG CONfECÏIfc m PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ADVEBTENT,E PBIJS; 8 ct. p«p m.m. ABONNEMIlNT8- GROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 PRIJS PER KWARTAAL f 1.40 BUITEN VENRAY f 1.60. Tussen 4 en 11 augustus zal de jaarlijkse PaxChristi-bedetocht door Venray trekken. Venray is namelijk een tussen plaats in de „route" van dit jaar, die start te Weert en als einddoel Roermond heeft. Verdere tussenplaatsen zijn o.m. Asten, Horst en Baarlo. Voor Nederland en in het bij zonder voor Limburg zijn deze Pax Christi-routes nog betrekkelijk nieuw. Velen zullen er onwennig tegenover staan. De ervaring zal hen echter leren, dat hierdoor een eigentijdse en diep ingrijpendevorm van practisch apostolaat beoefend wordt. Deze „routes", welke tot het wezenlijke van de Pax Christi-be- weging behoren,t zijn gezamenlijke meerdaagse pelgrimstochten langs een van te voren vastgestelde weg, die behalve verdieping van het ge loofsleven, ook het tot elkander komen door het persoonlijke con tact en de gezamelijk gedragen ontberingen en gemeenschappelijke vreugden tot doel hebben. De invloed van de wederzijdse vriendschap, welke hierdoor ont staat, is buitengewoon groot en zegenrijk. De Pax Christi-beweging kent ook internationale „routes" die aanzienlijk bijdragen tot het over winnen der tegenstellingen tussen de verschillende nationaliteiten. Zij maken de christelijke vredes- gedachte voor velen tot een levend en blijvend bezit, over de scheids lijn van verschil in taal en natio naliteit heen. Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter openbare kennis, dat door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van heden medewerking is ver leend: aan het bestuur van de r.k. bij zondere lagere meisjesschool te Leunen, voor de aanleg van een verwarmingsinstallatie in die school; aan het bestuur van de H. Joan nes de Doperschool te Merselo voor de verbetering der riolering van die school; aan het bestuur van de r.k. bij- zoudere lagere jongensschool te Oirlo E 18, voor de aanleg van waterleiding naar en in genoemde school; aan het r.k. kerkbestuur van het rectoraat van O.L.Vrouw van Zeven Smarten ie Venray voor de aan schaffing van meubilair t.b.v. de in aanbouw zijnde lagere meisjes school in voormeld rectoraat. Venray, 9 juli 1957. Inwilliging aanvrage bijzonder kleuter-onderwijs. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat de raad dier gemeente op 9 juli 1957 heeft besloten medewerking te verlenen aan een verzoek van hetr.k. school bestuur van de parochie van O.L. Vrouw Geboorte te Oostrum, om ingevolge artikel 50 der kleuter onderwijswet gelden uit de gemeen tekas te mogen ontvangen voor de aanschaffing van meubilair voor de te stichten kleuterklas. Er wordt aan herinnerd, dat in gevolge artikel 54 der kleuteron derwijswet, binnen dertig vrije dagen, te rekenen vanaf heden, ieder ingezetene en het schoolbe stuur van genoemd besluit bij ge deputeerde staten in beroep kan komen. Gedurende die termijn liggen alle bescheiden, op de aanvraag van het schoolbestuur betrekking heb bend, kosteloos voor eenieder ter inzage op de secretarie der ge meente. Venray, 20 juli 1957. Burgemeester en wethouders vrnd. Mr. A.H.M. Janssen, burgemeester H. Vorst, secretaris. Zevende zondag na Pinksteren De meesten van ons begaan wel eens de domheid te denken, dat er ooit een zonde kan zijn, die werke lijk de moeite waard is bedreven te worden. Inderdaad, ze kan zich aan ons voordoen als een mooie, begerenswaardige vrouw, die ver overd kan en wil worden. De des illusie is echter steeds groot, tenzij men cynisch geworden is en onge voelig voor de leegte, omdat men zichzelf genoeg is. Zonde maakt arm. St. Paulus zegt in zijn brief aan de Romeinen, waarvan wij zondag a.s. enkele regels lezen, dat de soldij van de zonde de dood is. Het is goed, dat er op de zevende zondag na Pinksteren zo uitdruk kelijk over de zonde gesproken wordt, want weten wij eigenlijk nog wel wat zonde is? St. Paulus beschrijft in zijn brief het verschil in levensstijl dat er moet zijn tussen de heidenen en de leden van de jonge christen gemeente. Als heidenen, zegt de apostel, hebben jullie je lichaam in dienst gesteld van de ongerechtigheid, maar als christenen moet datzelfde lichaam dienstbaar zijn aan de gerechtigheid. De gerechtigheid, zo vervolgt hij, voert naar het leven met God; de ongerechtigheid naar de dood. In het Evangelie lezen wij wat gerechtigheid is: de wil doen van God om zo Zijn tegenwoordigheid te bereiken. De brief van Paulus zou met nog meer recht aan ons, christenen in de twintigste eeuw, geschreven kunnen zijn. Immers is er zoveel verschil tussen heiden en katholiek? Beperkt zich dat verschil eigenlijk niet tot uiterlijkheden als een zondagsmis je voor de een en uit slapen voor de ander, een kruis beeld in de ene huiskamer en een schilderij in de andere. Wat is er momenteel voor wezenlijk verschil tussen ons katholieken en onze niet-gelovige landgenoten In Brabant en Limburg, van oudsher krachtige burchten van gelovig christendom, zitten katho liek en niet-katholiek broederlijk naast elkaar in de bond voor sexuele hervorming, d.w.z. in de bond voor huwelijksmisvorming. Deze bond ontkent immers het wezenlijke doel van het huwelijk: de voortplanting, en doet dat met middelen, die een belediging zijn voor man en vrouw, omdat beiden verlaagd worden tot lustmachines. De katholiek in deze bond wijst het offer af, ofschoon hij weten kan dat het offer wezens bestanddeel van het christenleven is. Of denkt hij, dat men de ge rechtigheid kan dienen zonder offer Wat is er voor verschil tussen de christen-arbeider en de niet-gelovige collega Zij zijn even gebrand op steeds betere levensvoorwaarden en promotie. Ellebogentactiek vindt men overal. De opvoeding der kin deren is gericht op de materiële vooruitgang of men nu in een christen-gezin komt of niet. De Amsterdamse nozems vindt men zowel onder katholieken als niet- gelovigen. Het percentage katho lieken in de gevangenissen ligt persé niet beneden het percentage van katholieken in ons land. Waaraan kan men nog zien, dat de christenen volgelingen zijn van Christus, Die hun Weg, Waarheid en Leven is Er is zo bitter weinig verschil. Wij, die kunnen weten hoe te leven in dienst van de ge rechtigheid, weten het niet meer. Wij weten niet meer wat zonde is. Wij kennen alleen nog maar ver ontschuldigingen en vergoelijkende omstandigheden. Christus zegt ons echter uitdruk kelijk, dat bidden ons niet zal baten, wanneer wij niet de daad bij het woord voegen en de Heer inderdaad als onze Meester beschouwen en naar Zijn regels leven. Wie nog niet weet, hoe hij zijn kermisgeld besteden moet, kan nu een keus maken uit de volgende at tracties, welke op Venrayse kermis 1957 zullen staan. Dat is de auto-scooter, het luna park en het nautilus-flottille. Wie meer sensatie wil, kan naar de steile wandrijders. De kleintjes hebben hun plezier aan de malle molen en zullen ongetwijfeld ook naar het miniatuur-treintje willen, dat hier met die dagen loopt. Deze kermis staat wel in het teken van alle mogelijke gokspelen, zo zijn er de bekende bommenwerpers tentjes, balco, ping-pong, puzzle- spel, draaibordspel, schiettent grijp- kranen, derby-rennen en een wip- spel. Men kan daarmede dus voor uit. De bekende snoepkramen zijn er ook weer en aan vis, patates- frites en ijs is er geen gebrek. Veel nieuws is er dus ook ditmaal weer niet te beleven, maar met wat er is, zal men ongetwijfeld zijn centen wel op kunnen. Nieuwe aanwinsten Ahlbrink. Op zoek naar de Indianen Aisberg. Zo werkt de radio Coolen. Nieuwe sprookjes uit alle landen Dumont. Manet Dumont. Toulouse Lautrec Geudeker. Beet George. Parijs Grondijs. Tussen twee werelden Groot. Dokter in het oerwoud Kamphoevener. Het kristallen serail Kan. Corry en ik Klug. Het katholieke geloof Kruizinga. Ontmoetingen met verzamelaars Kruseman. De wonderwereld der physica Leeuwen. Schrijvers en schilders In de afgelopen maanden hebben wij U meegenomen langs de voor naamste industriën van Venray, oude en nieuwe. We hebben gezien, hoe Inalfa oliehaarden maakt en vele andere dingen, hoe Elsrijk moderne meu belen maakt, hoe de N.V. Custers met stalen roosters is begonnen en nu een fabricage-programma heeft dat tot hijskranen toe gaat; hoe de Blitta haar stalen ramen hier fa briceert, hoe Muvero begonnen is met een koperen ketel en nu de modernste kookkasten maakt, hoe Nelissen's betonfabriek een werk zaam aandeel levert in de schoon heid en doelmatigheid van de nieuwbouw en hoe verder de Zui velfabriek uit de melk een keur van producten haalt, waarvan de omzet in de miljoenen liters en guldens loopt en de Fa. Hermus o.a. de brandkasten fabriceert om al dat geld op te bergen. We hebben de cartonnagefabriek Gebr. Laurensse n.v. aan het werk gezien, evenals de overhemdenfa- bricage van de n.v. Beeren, wij hebben meisjes aan het werk ge zien op de ateliers van Vatubex en Thijssen-Klein Staarman en de in- paksters bij Nelipak en we hebben gezien hoe de vuile was gedaan werd bij de Peelparel. Voor het merendeel na-oorlogse, nieuw in Venray gevestigde indus triën, die in het kader van de industrialisatie zijn aangetrokken en hier hun plaats hebben her overd. Twee dingen vallen nu op en dat is, dat al deze industriën ruim van orders zijn voorzien en dat de meeste gebrek hebben aan perso neel. Waaruit dus te leren valt, dat en dat weer in zijn algemeen heid het niet slecht loopt met onze industrie. Dat er vooruitgang in zit, een gezonde groei, die zich o.m. openbaart door de verschil lende uitbreidingen, welke zijn gepland en eerstdaags zullen ver wezenlijkt worden of al zijn ge bouwd en door de steeds groter wordende vraag naar arbeidskrach ten. Niet, dat de fabrikanten anders niets meer te wensen overblijft in ons Venray we denken bijv. aan woningbouw maar in een goede samenwerking met de gemeente worden toch al deze problemen zoveel mogelijk opgelost. Toch zijn er enkele aantekenin gen te maken op onze industriali satie, die nog steeds bezig is zich te voltrekken. Het blijkt, dat bijna 1000 manne lijke arbeidskrachten thans een plaats vinden in de Venrayse in dustrie. Een cijfer, dat alleen al de nood zaak van de industrialisatie aan toont! Maar het grootste gedeelte van deze arbeidskrachten is practisch ongeschoold. Dat wil zeggen, dat zij als ongeschoolden de verschil lende fabrieken in zijn gegaan en daar via fabrieks- of andere opleidingen beter thuis geraakt zijn in de werkzaamheden, nodig voor een of ander fabrikaat. Hoewel van de ene kant de leer gierigheid van het grootste deel dezer mensen geprezen wordt, schuilt hier natuurlijk van de an dere kant een groot gevaar in, omdat i in de meeste bedrijven niet veel verder gegaan wordt dan de eenvoudige grondbeginselen en vervolgens de specifieke dingen voor de een of andere taak. Waar door van een allround vakmanschap moeilijk gesproken kan worden. Dat dit vooral de ouderen betreft, zal duidelijk zijn. De jongeren en hun ouders zien het grote belang van vakonderwijs middels de technische school on derhand wel in. Bovendien mag men het betreu ren, dat het algemeen vormend onderwijs i.e. de Pater Forlisschool al zo lang op het programma staat, maar nog steeds niet verwezenlijkt is. We komen hier nader op terug. Of het wel juist is, dat in Venray zo sterk de nadruk valt op de metaalverwerkende industriën, is een andere vraag, die onwillekeu rig opkomt. Bij tijden van hoogconjunctuur is er gauw gebrek aan werkkrach ten, in moeilijker tijden wordt een overgroot deel der bevolking door de terugslag getroffen. De aanpassing van de mensen op het „fabriek-leven" mag ogen schijnlijk vlot verlopen en zonder Leslie en Adamskl. De vliegende schotels zijn geland Lumenars. Modern fotoboek vd. Meer. Uit het oude Europa v.d. Poll. Suriname Salter. Het concert Simons. Practische en aesthetl- sche woninginrichting Stange. Hans Holbein Steenkamp. Heraldiek Wanders. Op ontdekking in het Maanland Zweig. Joseph Fouché veel haken en ogen, toch geloven we, dat een en ander zo eenvoudig niet ligt, als men zich thans wel voorstelt. Nog te veel jongeren onder onze landbouwers blijven thuis hangen, feitelijk tegen beter weten in. Het is zo gemakkelijk voor vader om een „gratis" hulp thuis op de boerderij te krijgen, dat nog menig vader voor de verleiding bezwijkt kinderen thuis te houden, waarvoor hij met de beste wil van de wereld feitelijk geen toekomst-mogelijk heden heeft. Gaan ze wel naar de industrie, dan zijn er ook moeilijkheden. Men is vroeg klaar met het werk en men zoekt feitelijk het maar half thuis nog wat mee te helpen. De conflicten liggen voor het oprapen. Anderen weten met hun tijd geen raad, lummelen hier. lummelen daar. En er is practisch niemand, die zich om hen bekommert. Een juiste vrije tijdsbesteding, met daarnaast een behoorlijke kans op ontwikkeling ontbreekt. We denken hier aan de eerder genoemde Pater Fortisschool, aan ontspanningsgelegenheid, sportvel den en wat dies meer zij. En her inneren in dit verband aan wat op het jongste zomerfeest in Well juist aangaande deze punten door verschillende sprekers is gezegd j geworden. I Deze sprekers stelden duidelijk, j dat men er niet is door fabrieken aan te trekken, maar dat dan eerst en vooral dient gezorgd te worden voor behoorlijke ontwikkelings- en ontspanningsmogelijkheden, waar door de vrije uren behoorlijk be steed kunnen worden. Dat daarnaast een goede voor- j lichting en hulp een vereiste is, is zonder meer duidelijk. I Aan dit alles is in onze gemeen te te weinig gedaan. Vinden de ouderen nog plezier ir. hun tuintje of zelfs in hun klein boerenbedrijf je, de jeugd staat daar al practisch buiten. Al wordt door de fabrieken on derling al een hoop gedaan, we denken aan bedrijfsvoetbal, kaart clubs enz., het ideaal is nog lang niet bereikt. En dit moet bereikt worden, nu de ambachtschool jaarlijks méér jon gens aflevert, die de toekomst gaan vormen voor de industrie. Tenslotte nog een enkel woord over de meisjes-arbeid. Een kleine 300 meisjes zijn werk zaam in de Venrayse industrie, zeer tot ongenoegen van de vele moeders, die het lè dikwijls zonder de zo broodnodige hulp in de huis houding moeten doen. De fabrieksarbeid voor meisjes ligt uiteraard op een ander plan, dan dat van de jongens. Bij de meeste van hen is het im mers een tijdelijke werkzaamheid, want na verloop van jaren gaan ze een eigen gezin stichten en ze vinden daarin voortaan werk. Ze zijn tot deze arbeid aangetrokken, omdat ze er goed verdienen kunnen betrekkelijk veel vrije tijd hebben en het gemakkelijker hebben dan hun zusters, die in de huishouding werken. Men mag dat betreuren, de feiten liggen er eenmaal. Ook hier liggen veel moeilijk heden, zowel thuis als daarbuiten. De Mater Amabilisschool en het jeugdwerk verrichten hier goede dingen, al mag men het blijven betreuren, dat een gedegen voor bereiding voor de latere huisvrou wen door deze arbeid wel in het gedrang komt. Een ander facet van onze indus trialisatie is de betrekkelijke wel vaart, die in vele gezinnen is ge komen. Er wordt goed verdiend, zeker in een gezin met oudere kin neren en de materiële welstand is daardoor hoger en groter geworden. Van één kant heel gelukkig, maar van de andere kant toch ook weer niet zonder gevaren. Het materialisme steekt zijn kop omhoog en van spaarzaamheid is dikwijls zo weinig te merken. Ster ker zelfs, onder het motto van: „mag een arbeider dan nooit ééns iets hebben..." worden dingen aan geschaft, die niet alléén niet nood zakelijk zijn, maar bovendien het hele gezin diep in de schulden steekt. De bewijzen daarvan liggen er.... Zonder nu direct pessimistisch te zijn, mag o.a. op bovenstaande dingen toch wel eens gewezenwor- den. Het is niet allemaal goud wat er blinkt bij onze industrialisatie. Maar daarom behoeft men die industrialisatie niet af te keuren. Integendeel! Maar men zal juist op deze punten actief dienen te zijn, Men moet zorgen voor goede ontwikkelings-mogelijkheden, ont spanning en jeugdwerk. Men dient te zorgen voor goede voorlichting en deskundige advie zen. Vanwege de fabrieken zelf, van stands- en vakorganisaties, van sociale verenigingen en van gees telijke en wereldlijke overheden. Ook in dit opzicht zal men zijn eigen Industrie dienen te kennen Handboogsport De Handboogschutterij „Diana", gaf jl. zondag een jubileum-concours voor haar 60-jarig bestaan. Waar dit concours goed geslaagd is, en met kampen de volgende prijzen werden behaald. Ere-klasse: St. Oda I Venray326 pnt„ le pr.; Willem Tell I Oirlo, 326 p., 2e pr.; St Anna I Venray, 312 p„ 3e pr.; St Hubertus I Mer selo. 308 p., 4e prijs; St Sebas- tiaan I Heide, 300 p., 5e pr.; St Anthonius I Halfweg, 289 p., 6e pr. le kampioen St Oda II, 100 p. 2e kampioen St HubertusI, 97 p. Rozenprijs Ons Genoegen I, Ys- selsteyn. Ereteken, A. v. Ooi Venray, 67 p. Koningskruis, G. Kuenen Oirlo, 57 punten. Klasse A: De Batavieren I, 301 p., le pr.; De Rare Schutters Overloon, 278 p., 2e pr.; Griensveen Uitspan ning, 273 p.; 3e pr.; St Hubertus II, 271 p„ 4e pr.; St Anna II, 262 p., 5e pr.; De Eendracht I, Veulen, 261 p„ 6e pr. le kampioen, De Batavieren, 82 p. 2e kampioen, De Rare Schutters, 79 punten. Rozenprijs, S Sebastiaan II, Heide. Ereteken, M. Deenen Overloon, 59 punten. Klasse B: De Batavieren II, 280 p., le pr.; St Antonius II, 268 p., 2e pr.; Willem Tell II, 244 p.; 3e pr.; St Oda III, 243 p. 4e pr.; St Jozef I Smakt, 228 p., 5e pr.; St Agatha I Aijen, 218 p., 6e pr. le kampioen, De Batavieren n, 79 punten. 2e kamp. Sf Antonius II, 72 p. Rozenprijs, De Rare Schuiters II. Ereteken, A. Cox Oirlo, 59 p. Klasse C: Ons Genoegen I, Ame rica, 245 p., le pr.; St Anna III, 233 p., 2e pr.; St Sebastiaan III, 221 p„ 3e pr.; St Oda IV, 208 p., 4e pr.; Willem Tell III, 197 p.; Ons Genoegen III Ysselsteyn, 179 p., 6e pr.; De Batavieren III, 179 p„ 7e pr. Ons Genoegen II, America, 178 p„ 8e prijs, le kampioen, St Oda IV, 70 p. 2e kampioen, St Anna III, 67 p. Rozenprijs, De Batavieren IV. Ereteken, S. Willems Heide,54p. Drietallen: Sint Hubertus, 132 p„ le pr.; St Antonius, 122 p., 2e pr.; Willem Teil, 119 p„ 3e pr. Personeel: J. Verstegen Merselo, 49 p. le pr.; A. v. Ooi Venray, 4 rozen, 2e pr.; Jos. Wijnhoven Ven ray, 5 negens, 3e pr.; M. van Dijck Merselo, 5x8, 4 pr.^ C. v.d. Heuvel Venray, 5 zevens, 5e pr.; W. Claas- sen Venray, 4 zessen, 6e pr.; H. v. Asten Ysselsteyn, 4 vijven, 7e pr.; P. Janssen, Ysselsteyn, 3 vieren, 8e pr.; J. Weijs America, 3x3, 9e pr.; H. v. Meijel Halfweg, 4x2, 10e pr.; B.BroerenHalfweg; 3x1,11e pr. Concours Liessel Op het groot Nationaal Concours te Liessel, wisten de Venrayse schutters onderstaande prijzen te behalen. Ereklasse; 2e pr. Diana, 343 p.; 5e pr. St Oda, 325 pnt, Ereteken: A. v. Ooi, StOda, 66 p. Klasse A: 7e pr. St Anna, 300 p. Klasse B: 2e pr. De Batavieren, 289 p. en idem 283 p. 2e kampioen, De Batavieren 86 p. Klasse C: 2e pr. St Anna, 295 p.; 6e pr. Diana 272 pnt. le kampioen, St Anna, 89 p. Personele prijzen: 4. E. Siebers, Venray, 48 p.; 5. A. v. Ooi, 48 p.; Rozenprijs, C. vd. Heuvel, 4 rozen. Schutterskampioen in Holthees Op de banen van het O.L.Vrouwe- gilde te Holthees, streden zondag de schutters van Venray en om geving om de wisselbeker, die door pastoor Kemmere uit Gejjsteren be schikbaar was gesteld. De uitslag was: 1. H. de Mulder, Holthees; 2. P. Lenssen, Venray en omgeving; 3. J. Janssen, Holthees; 4. J. Rooyakkers, Venray; 5. Fr. Bonants, Holthees; 6. H. Janssen, Overloon; 7. J. Claassen, Venray. In de extra aanbieding werden de volgende prijzen behaald; 1. O.L. Vrouwegilde Holthees; 2.HetZand- akker Venray; 3. St Anna Venray. Sportdag van Jonge Boeren te Panningen Op de interkring-sportdag te Pan ningen was voor de verenigingen uit onze gemeente de uitslag als volgt: Bonds- en muzlekoefening: 1. Leunen (kampioen). Bondsoef. A: 2. Leunen. Muziekoefening A: 3. Leunen. Bondsoef. B: 4. Oostrum. Muziekoef. B: 3. Ysselsteyn. Afd. oef.: 2. Leunen; 3. Heide. Discipline (jongens): 1. Leunen, 10. Veulen. Pyramidebouw A: 4. Merselo. Muziekoef. (meisjes): 1. Leunen, 2. Oostrum. Discipline (meisjes): 1. Leunen, 4. Oostrum. Hoepeloef. (meisjes): 3.Oostrum, 5. Leunen. ATLETHIEK. Verspringen: 1. J. Janssen Heide 5.73 m.; 2. J. v. Meijel, Heide 5.70 m. 100 m. hardlopen: 2. G. Pouwels, Heide 12.6 sec. 1500 m. hardlopen; 3. P. Timmer mans, Veulen 4.44 min. Sluitingsuur voor dranklokali teiten en openbare vermake lijkheden gedurende de kermis in Venray-kom in 1957. De burgemeester der gemeente Venray, gelet op het bepaalde in de algemene politieverordening Venray, brengt ter algemene ken nis: A. dat op 4, 5, 6, 7, 8 en 11 augustus a.s.: 1. aan houders van voor het publiek toegankelijke inrichtingen, als bedoeld in artikel 121 der alge mene politieverordening Venray, voor zover gelegen in de kom van de gemeente, door hem tot weder opzegging toestemming wordt ver leend, om hun lokaliteiten voor het publiek geopend te houden tot des nachts half een; 2. de openbare vermakelijkheden mogen geopend zijn tot midder nacht te 24 uur; 3. in de voor het publiek toe gankelijke inrichtingen, waarin met dezerzijdse vergunning muziek mag worden gemaakt of vermakelijk heden mogen worden gegeven, het geven van muziek of de vermake lijkheden zelve moet(en) zijn be ëindigd om middernacht te 24 uur; 4. het aan de houders van ver gunningslokaliteiten verboden is in die lokaliteiten of hunne aanhorig- heden sterk drank te schenken gedurende het tijdvak van 15 tot 19 uur; 5. aan de houders van de in de artikelen 121, 135 en 137 van de algemene politieverordening be doelde inrichtingen of plaatsen geen danstenten zijnde, toestemming wordt verleend, aldaar hun vrou welijk personeel gedurende de uit oefening van het bedrijf dienst te laten doen of door of vanwege de houder aanwezig te doen zijn, on der voorwaarde, dat zij de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt en van onbesproken levenswandel zijn; 6. aan bestuurders of beheer ders van een inrichting, waarvoor het publiek toegankelijk vermake lijkheden worden gegeven, onthef fing wordt verleend in deze inrich tingen na 21 uur toe te laten of te laten verblijven personen bene den de leeftijd van 18 jaren en dat aan personen beneden de leeftijd van 18 jaren wordt toegestaan in dergelijke inrichting te verblijven, indien zij onder begeleiding zijn van ouders, voogden of meerder jarige broers of zusters. B. dat de onder 1 en 2 bedoelde toestemming, zonder enige vooraf gaande waarschuwing, incidenteel of in het algemeen, zal worden ingetrokken bij gebleken ongere geldheden of niet naleving van door de ambtenaren der politie ge geven voorschriften en dat verder op strikte naleving van de bestaan de of hierbij gegeven voorschriften ten strengste zal worden toege zien. Venray, 2 augustus 1957. Dringende uitnodiging aan alle ouders, verzorgers en weldenkende inwoners De burgemeester van Venray, verzoekt de ingezetenen met de meeste aandrang, hunne algehele medewerking te verlenen, om alle wanordelijkheden en drankmisbruik tijdens de kermis te voorkomen en aan de kasteleins tussen 15 en 19 uur geen sterke drank te vragen. Aan ouders en verzorgers richt hij in hun eigen belang en dat hun ner 'kinderen de dringende uitno diging mede te zorgen, dat demand wordt gehouden aan het verbod van bezoeken van avondvermakelijk heden door Kinderen voorzover daarvan geen ontheffing is verleend. Dit verbod is in het eigen belang der ouders en der kinderen vast gesteld. Venray, 2 augustus 1957. De burgemeester voornoemd, Mr. A. H. M. Janssen. Openstelling gemeente-bureaux gedurende de kermis Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare ken nis, dat de gemeente-secretarie, het kantoor van de gemeente-ontvanger, het kantoor van gemeentewerken en het woningbedrijf op 5, 6, 7 en 8 augustus a.s. voor het publiek uit sluitend geopend zullen zijn van 10—12 uur voormiddag. Venray, 2 augustus 1957. Nieuws uit Venray en Omgeving GBOENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kom. GESLAAGD: Op het te Heerlen gehouden Banketbakkers-examen slaagden W. Kateman, Langstraat en W. Wis- mans, Leunen. Te Boxmeer slaagde J. Smits uit Venray voor diploma H.B.S.a.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1