Bedden THC 1 u UUFMANJ I I i Weer brengt SPORT ry Cleaning Gasstellen h0b01 mac.de zon venray jl v INKOOPVERENIGING 600ZtomfcaAM, HUN ONDERLINGE BAND OVERWINT a Kerkelijke Diensten Voor de inmaak Cocoslopers karpetten gang- en traplopers matten Het Warenhuis EBBERINK Profiteert lpersoons vlokstel lpersoons binnem 2persoons vlokstel 2persoons binnem Ook in stalen slaapt hebben wij een f nieuwste uitvoei Jhe Queen Heren- en Jongensk!edin§ fi flADAA A kJC Langstraat 49 Voor iedere bruiloft, kermis of ander feest J. Coenen-Houtackers 1 JAC. FONCK van 23 t.e.m. 29 juni PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Pater Domitius. 2e Zondag na Pinksteren: 6 30 H. Hendrix en echtg.Maria de Brui- nï en dochter Hendrina; 7.15 overl. leden handb.schutterskring Vriend schap; 8 u. Peter Joh. Maessen, echtg. en dochter Elisabeth; 9 u, Oudenhoven 25j. huwelijk); 10 u. hoogmis vd. parochianen, waarna processie. Maandag, H. Mis v. Joh. de Doper 6.45 zm. v. alle parochianen; 7.30 Th. Hoedemakers en Maria Wil- lems; 7.30 zijalt. Wed. Fila; 8.15 Louis Raedts en echtg. (1H) Dinsdag, H. Gulielmus: 6.45 Lamb. Kurstjes; 7.30 zielerust H. Houba vd. 5e kl. meisjesschool; 7.30 zijalt. A. Laurensse; 8.15 best. jd. Gertr. van Vechel-Arts. Woensdag, Johannesen Paulus: 6.45 Dina Wismans; 7.30 dr. Bloe men; 8.15 Joh. Poels, ouders, zus ters en broers (3kl) 10 u. uit dank baarheid 40jarig huwelijk. Donderdag, H. Mis v. 1.1. zondag: 6.45 Hendrik Peters; 7.30 Sacra mentshoogmis; 8.15 Willem Poels, echtg., kinderen en beh.kinderen, 9 u. v d. Ven-Coopmans 25 j huwel. Vrijdag, feest vh. H. Hart: 6 30 vd Broek; 7 u. z.i. (R); 7.45 H. Hart- hoogmis (3H) 21 u.z.i. (H) Zaterdag, Petrus en Paulus, feest van devotie: 6.45 O.L.Vr,-hoogmis; 7.30 Antoon Rutten; 8.15 fam. vd. Voort-Camps (3kl); 9 u. huwelijk Franssen-Gooren; 7 u. Marialof. VELTUM: Donderdag 7 u. Herm. van Ass. Katechismus: de schoolkinderen leren deze week de 54e les. H. Sacraments-processie St. Petrus Banden Evenals andere jaren gaan we weer in dubbele rijen, dus twee aan twee aan iedere kant van de straat. De volgorde is: 1 Alle schoolkinderen van de pa rochie. 2 Jeugdbeweging meisjes: gidsen en alle meisjes vanaf 13 jaar. 3 Maria-congregatie en meisjes vanaf 17 jaar. 4 Pensionaat Jerusalem. 5 Christelijke moeders en vrou wen. 6 R.K. Sportorganisaties. 7 Jongens-jeugdbewegingen alle jongens vanaf 13 jaar. 8 H. Familie en jongens boven 15 jaar. 9 K.A.B. 70 Harmonie Venray. 11 Flambouwdragers. 12 Kerkelijk zangkoor. 13 Broeders van Liefde. 14 Bruidjes en maagdenkoor. 15 Allerheiligste. 16 Kerkbestuur en autoriteiten, 17 Schutterij. De route is: Grotestraat, Hense- niusplein, alwaar een rustaltaar is, Schoolstraat, Marktstraat, Kerk. RECTORAAT PATERSKERK 2e Zondag na Pinksteren; H. Mis sen om 6.30, 7.45 en 10.30; om 9 u. hoogmis; Communiceren begint vooraan; le coll. v. onze kerk; 2e coll. v. bissch. noden; vanavond 7 u. lof en rozenhoedje. N.B a.s. Zondag, 30 juni, plech tige hernieuwing vd. Doopbeloften onder de Mis van 7.30 u. De kin deren en bruidjes moeten om uiter lijk tien over 7 u. aanSanDamiano zijn. Tijdens de plechtigheid blijft de eerste helft v.d. banken gereser veerd voor de kinderen en hun familie, 's Middags om half 4 lof en toewijding aan Christus Koning. Dinsdag: 6.30 gez. H. Mis en 's av. 7.30 lof t.e.v. H. Antonius. Vrijdag: feest v.h. H Hart van Jezus; 7.30 hoogmis en 'savonds 7.30 lof en toewijding a.h. H. Hart. Zaterdag: feest v.d. apostelen Petrus en Paulus; 7.30 gez.H. Mis; van 3—8 u. biechten. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. MIS-INTENTIES Zondag: 2e zondag na Pinksteren; 6.30 overl. ouders; 7.45 Martinus Lenssen en zoon Mathieu; 9 u. jrg. Maria MillenLaurensse; 10.30 Mechtilda JanssenMaurus. Maandag: St Jan de Doper; 7.45 t.e.v. St Antonius. Dinsdag: H. Wilhelmus; 7 u. Jozef Kappel; 7.45 jrg. Piet Michiels. Woensdag: H. Joannes en Paulus; 7 u. overl. ouders en fam. Jacobs- Duif; 7.45 wed. M. Hoedemaekers. Donderdag: ZZ. Guido en Ben- venutus. Vrijdag: feest v. Allerh. Hart v. Jezus; 7.30 uit dankbaarheid t.e.v. H. Hart: 7.45 echtgen. Spee en zoon en Pater Valerianus. Zaterdag: H. Petrus en Paulus; 6.30 Marinus Janssen en Cornelia Ebbers. PAROCHIE OIRLO Zondag: solemniteit v.h. H. Sa crament; lm om 6.30 en 8 uur, 9.30 hoogmis, na de hoogmis de Sacra mentsprocessie; 3 u. rozenkrans en lof; le coll. v.d. kerk, 2e coll. voor 't bisdom. Maandag: 7.30 maandstond Ge- rardus Houwen. Dinsdag: 7.30 zieled. overl. fam. Peters—Arts. Woensdag: 7.30 stichting Henri- cus Houwen en Marg. Boyen. Donderdag: 7.30 stichting Anna Jansen. Vrijdag: feest v.h. H. Hart van Jezus; 7 u. H. Comm.; 7.30 best. hoogmis t.e.v. 't H. Hart v. Jezus; 7 u. H. Hartlof met acte van toe wijding. Zaterdag: feest vd. H. Petrus en Paulus; dag van devotie; lm om 7 u. en 8.30; 10 u. hoogmis, bestel de hoogmis t.e.v. 't H. Hart van Jezus; 3 uur rozenkrans en lof; biechten van 57 uur. PAROCHIE OOSTRUM 2e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Comm.; 7.30 vroegmis; 9 u. H. Comm.; 3 u. lof, waarna D.O. Maandag: 7.30 best. voor Wed. Houba. Dinsdag: 7.30 best. zm v. Mart. Jacobs, Woensdag: 7.30 gest. gel. jaarg. voor Antoon Broers. Donderdag: 7.30 gest. jaarg. voor de fam. VerheijenHendrix. Vrijdag: feest v.h. H. Hart, gest. gez. H. Mis t.e.v. 't H. Hart. Zaterdag: feest van St Petrus en Paulus, dag van devotie; 7 uur H. Comm.; 7.30 vroegmis voor Mina Jeuken; 9 uur H. Comm.; 10 uur hoogmis; 3 u. lof. PAROCHIE CASTENRAY Tweede zondag na Pinksteren. Solemniteit vh. Allerh. Sacrament. 9.30 hoogmis vd. parochie, daarna pl. Sacramentsprocessie. Maandag: feest van St. Jan de Doper. 7.30 gest. gez. jaard. voor Martinus Verhoeven en Theodora Geurts. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor de overl. fam. Vissers-Arts. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O L. Vr. v. Alt. Bijst. tot dankz., int. fam. P. Duijkers-vd. Ven. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis vd. overl. fam. Willemsen-Philipsen. Vrijdag: feest vh. Allerh. Hart v. Jesus; 6.30 H. Communie; 7 uur gest. hoogmis t.e.v. H. Hart, Lita nie vh. H. Hart en oef. v. eerherstel. Zaterdag: feest vd. H. Apostelen Petrus en Paulus, dag van devotie. 7 uur H. Communie; 7.30 vroegmis; 9.30 hoogmis t.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijst. t.int. v.h. die hiervoor offer den. Van 7—8 uur gel. tot biechten, 8 uur lof en rozenhoedje. Kerkpoets: To Gellings en Leonie Strijbos. PAROCHIE LEUNEN Tweede zondag na Pinksteren. Solemniteit vh. Allerh. Sacrament. 7 uur h. mis vd. parochie, 8 uurh. mis tot int.; 9 uur h. mis tot dank bij een 80ste verjaardag; 10 uur hoogmis v. Eduard Asselberghs. Na de hoogmis Sacramentsprocessie. Maandag: feest v. h. Johannes de Doper. 7 uur h. mis v. Henri Weijs; 7.30 h. mis vd. overl. fam. Weijs- Direks. Dinsdag: 7 uur h. mis; 7.30 h.mis v. Wilhelm Wismans en echtg. Woensdag: 7 uur h. mis v. Elisa beth Reintjes-de Lauw; 7.30 h. mis v. Willem Arts en Gertr. Niessen. Donderdag: 7 uur h. mis v. Godfr. Litjens en Wilhelmina Jenniskens; 7.30 gest. jrg. Mart. Direks (van de Scheide). Vrijdag: feest vh. Allerh. Hart v. Jesus. 7 uur h. mis v. Gerard Voes- ten; 7.45 hoogmis, gest. t.e.v. het Allerh. Hart v. Jesus; Algem. H. Communie der kinderen en Toew. aan het Allerh. Hart v. Jesus. Zaterdag: feest v. St. Petrus en Paulus, dag v. devotie. 7 uur h. mis, 9 uur hoogmis v. Ant. Michels èn Johanna vd. Voort; biechten van 45 uur en 7.30—8 uur; 8 uur lof t.e.v. O.L. Vrouw. Kerkpoets: Mientje Voermans en Truus Loenen. A.s. zondag feest vd. h. Kindsheid, preek en collecte vd. Kindsheid. Na de middag Kindsheids optocht. PAROCHIE YSSELSTEYN 2e Zondag na Pinksteren: 6.30 lm; 8.10 lm voor Frans Teunissen en Jeannette Keyzers; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis v. Martinus Ewals; na de hoogmis H. Sacraments processie. Maandag: 7.30 gez. jgt. v. God fried Litjens en Wilhelmina Jen- neskens. Dinsdag: 7.30 lm voor overl. fam. S meetsJ anssen. Woensdag: 7.30 gest. jrg. v. Jan en Jeannette Poels. Donderdag: 7.30 lm voor Maria Janssen—Droesen. Vrijdag: feest v. H. Hart v. Jezus; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart en het Onb. Hart v. Maria v. zek. int., daarna uitstelling en toewijding a.h. H. Hart. Zaterdag: feest v.d. apostelen Petrus en Paulus, dag v. devotie; 7 u. lm; 8.30 lm v. overl. ouders Coenen—Spreeuwenberg; 10 uur hoogmis vd. fam. ClaessensPoels. 7 uur marialof. RECTORAAT HEIDE 2e Zondag na Pinksteren: 7.30 jaarg. v. Peter Litjens; 10 u. hoog mis v.h. welzijn vd. Heide, waarna zegen met het Allerheiligste. Maandag: vandaag, dinsdag en woensdag uitreiken der H. Comm. om 7 en 7.30; 8 u. gez. H. Mis voor de overl. en levende leden van de boerenbond Heide. Dinsdag: 8 uur uit dankbaarheid. Woensdag: 8 u. overl. fam. Ver meulen—Gellings. Donderdag: 7.30 Pastoor Henricus Wismans. Vrijdag: feest v.h. H. Hart van Jezus; 7.30 hoogmis voor Huberta Janssen—Gellings; 7.30 lol t.e.v. 't H. Hart. Zaterdag: H. Apostelen Petrus en Paulus; 7.30 Martinus Peeters; 10 u. hoogmis v.h. Apostolaat v. Eer herstel; 7 u. biechten door een pater; 7.30 lof t.e.v. O.L.Vrouw. RECTORAAT SMAKT 2e Zondag na Pinksteren: 6.30 lm. t.e.v. St. Jozef uit dankb., 7.30 voor fam. Bos, 10 u. hoogmis t.z.i. waarna Sacramentsprocessie, 3 u. lof. Maandag 6.30 lm. voor een zieke, 7.30 t.z.i. Dinsdag 6.30 lm. v. welslagen van examen, 7.30 uit dank. Woensdag 6.30 lm. t.e.v. St Jozef 7.30 v. zalige levensstaat. Om 10 u. zal Z.H. Exc. Mgr. Lemmens het H. Vormsel komen toedienen. Donderdag 6.30 en 7.30 lm. t.z.i. 8 u. congregatie voor de meisjes. Vrijdag, feest vh. Allerh. Hart v. Jezus, 6.30 lm. t.e.v.h. H. Hart, 7.30 gez. H. Hart, daarna litanie vh. H. en oefening van Eerherstel. Zaterdag, feest v. St. Petrus en Paulus, 6.30 lm. t.z.i., 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw vd. Karmel, 9.30 hoogmis, 57.30 biechten, om 7.30 lof. RECTORAAT VEULEN 2e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Communie, 7.30 lm. overl. fam. P. Smedts, 10 u. hoogmis t.i. Uit sluitend maandcollecte v. onze kerk 2 30 lof, waarna H. Familie voor de vrouwen en meisjes. Maandag 7.30 lm. tot welslagen van een examen. Dinsdag 7.30 lm. tot zegen v.e. huisgezin en genezing v.e. zieke, 9de en laatste vd. 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius. Woensdag 7.80 hoogmis als 6-wd. vrouw van Montfort Mulders. Donderdag 7.30 lm. t.e.v. St. An tonius t.i., 's avonds 8-9 biechten. Vrijdag, feest vh. H. Hartv.Jezus, 6.30 H. Communie, 7.30 best. hoog mis t.e.v.h. H. Hart t.i. Algem. H. Communie schooljeugd en jeugdor ganisaties, uitstelling, eerherstel en zegen, 8.30lof, waarna biechten, zo lang goed wordt aangesloten. Zaterdag, feest v. St. Petrus en Paulus: 7 u. H. Communie, 7.30 lm I.i., 10 u. hoogmis, 2 30 lof. Accolieten zondag Reintjes Harrle en Jeu van Rijswijk. Kerkpoetsen: Toos Willems en Lena Slangen. Katechismus: klas 1 en 2 herha ling, klas 3 en 4 vr. 515-520, klas 5 en 6 les 58-59. Inmaakflessen met dikke en platte ring, beugels, ringen dik en plat, grote en kleine inmaakketels, thermometers J. Coenen-Houtackers SVV Junioren tournooi De junioren van SVV hebben voor a.s. zondag een tournooi ge organiseerd, waaraan behalve de beide elftallen van SVV zelf, o.a. deelnemen: de Venlose Boys, ODC uit Boxtel, SJVV uit Deurne, een Duits elftal uit Hohenlimburg, SVB uitBlerick, en MULO uit Hel mond. Aan dit tournooi zijn ver schillende aardige prijzen verbon en als het weer een tikkeltje mee wil werken, door niet al te veel zon, zullen de voetballiefhebber de jeugd aan het werk kunnen zien en van een sportieve zondag kun nen genieten. Een en ander begint om half 1 en er worden telkens 2 wedstrijden naast elkaar gespeeld. P.D.V. de Zwaluw Deze week geen uitslag, daar nog niets van Horst bekend was. Het inkorven voor St. Vincent heeft plaats te Horst van 7 tot 8.30 uur. Men kan ook hier nationaal spelen, maar men is verplicht provinciaal te zetten! Thee vier cent goedkoper Met ingang van woensdag is de thee-prijs over de gehele linie voor alle soorten met vier cent per hon derd gram verlaagd. Twee doden by opruimen van munitie Twee leden van de Hulpverle ningsdienst zijn om het leven geko men toen tijdens munitie-oprui- mingswerkzaamheden bij een op slagbunker van die dienst op de Grote Heide te Venlo een handgra naat tot ontploffing kwam. De slachtoffers zijn de 46-jarige B. Evers uit Venlo, vader van twee kinderen, en de 49-jarige H. Eding uit Eindhoven, vader van een kind. Beide mannen waren reeds van 1945 af werkzaam bij de dienst. Landbouwschuur uitgebrand Door tot nu toe onbekende oor zaak, brak op „De Stichting" in Elsendorp brand uit in een schuur van landbouwer Ties Rijkers. Twee koeien, die even teroren in de schuur waren gebracht, kwamen in de vlammen om. Voorts gingen in de schuur ge plaatste landbouwwerktuigen, o.a. een maaimachine, verloren. Een tractor kon op het laatste moment nog naar buiten worden gebracht. Door snel ingrijpen van de Wan- royse brandweer, die assistentie kreeg van de brandweer van Boe kei, werd erger voorkomen. Een deur van het woonhuis had al vlam gevat. De schade wordt door de verzekering gedekt. VEEHOUDERS Als men telkens weer die dieren, die in de produktie tegenvallen tij dig uitschift en men aan de hand van melkcontrolegegevens alleen dieren aanfokt, die de hoge kosten aan arbeidsloon en veevoederaan koop waard zijn, dan komen de kosten van de melkcontrolevereni- ging er ruimschoots uit. Daarom dient ons advies te zijn: word of blijf lid van een melkcon- trole vereniging en hanteer uw melk-lijsten op de juiste wijze. Dat zal ongetwijfeld voor u en uw be drijf een kostenbesparing van de eerste orde zijn. Aldus de heer Joh. de Jong, secretaris van de Bond van Rundveefokverenigingen in de Rijnstreek in een radiopraatje. STENCILWERK Lichtdruk-Stencilinrichting G. M. H. PETERS Prins Bernhardstraat 11 Tel. 916 Ook Limburgs streven naar een Universiteit Ged. Staten Limburg hebben naar aanleiding gvan een pleidooi dat het lid van de Prov. Staten ir. Fr. Wijffels in de laatste zitting heeft gehouden voor een universi teit in Limburg besloten over te gaan tot instelling van een com- misse, die de mogelijkheden om in Limburg te komen tot vestiging van een dergelijke onderwijsinstel ling zal onderzoeken. In deze commissie zullen zitting nemen leden van Ged. en Prov. S taten alsmede vooraanstaande figuren uit het maatschappelijke le ven van Limburg. Tijdens de win- terzitting van dit jaar was de kwes tie van de oprichting ener tweede M.T.S. in het zuiden van deze pro vincie besproken. Een voor de be studering van het probleem van het technische onderwijs in het le ven geroepen commissie is intus sen tot de conclusie gekomen, dat uitbreiding van de mogelijkheden van technisch onderwijs in Limburg inderdaad noodzakelijk is. Over de vraag, waar de n'euwe M.T.S. zou moeten komen, heeft het Economisch Technologische In stituut Limburg gegevens verza meld. Binnenkort zal hierover een uitvoerig rapport worden uitge bracht. Blikseminslag: winkel en vier boerderyen afgebrand Meisje in de vlammen omgekomen Deze week zijn door onbekende oor zaak een boerderij in Vlagtwedde en en een villa in Cuyk een prooi der vlammen geworden en is maan dagavond bij een brand in Heemse onder Hardenberg, de 21-jarige Ger- da Meijer om het leven gekomen. Maandagavond is in Heemse, toen een der bewoners van een blok van zeven woningen benzine in een bromfiets deed in de on middellijke nabijheid van een pe- troleum-gasstel, brand ontstaan. In een oogwenk stond alles in lich terlaaie. Een passerende vrachtautochauf feur heeft nog getracht mej. Meijer van de bovenverdieping te bevrij den, maar de vuurgloed was te he vig. Het meisje kwam in de vlam men om. De chauffeur moest zich onder doktersbehandeling stellen voor zijn brandwonden. Vier van de woningen zijn geheel uitgebrand. In de omgeving van Oss zijn twee boederijen verloren gagaan door brand na blikseminslag, die van de heer M. Zegers te Nistelro- de en die van de heer H. Brand te Teeffelen onder Lith. Hiér gingen o.a. 30 varkens verloren. In een minimum van tijd is voorts de boerderij van de familie Kruisber gen te Dreumel, nadat de bliksem was ingeslagen, tot de grond toe afgebrand. In Zeelst, gemeente Veldhoven is een kapitale boerderij in de vlam men opgegaan. Ook hier was de oorzaak blikseminslag. Twee huur lieden van de eigenaar, de heer Verberne, zijn gewond geraakt. In Hoogeloon is een winkelwoonhuis verbrand. WIST U.... dat Japan een rustig land moet zijn, dierbare lezers. Wij zijn er weliswaar nog nooit geweest, maar het bewijs, het onomstotelijke be wijs, ligt hier voor ons op tafel in de vorm van een bericht uit Tokatsji, waar de achtendertig jarige Mitsoe Ojoki is gearresteerd. Hij wordt er van beschuldigd 249 paarden (van een ander) de staart te hebben afgeknipt. Het haar ver- j kocht hij ten eigen bate aan de kleermakers. En nu vragen wij U: i waar, in dit ons goede land, zou iemand nog kans zien 249 paarden- staarten in zo korte tijd te ont vreemden dat hij er een boterham aan kan verdienen. Precies: uit sluitend en alleen in de buurt van een meisjeslyceum! in alle soorten, boorband enz. fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Julianasingel 2 (beter dan stomen) Dinsdag vóór 2 uur gebracht, Vrijdag terug. Marktstraat 5 Tel. 294 voor Butagas en stadsgas J. Coenen-Houtackers Stalen ledidanten, divanbeddi nachtkastjes met of zondf ALLES ONDER De specialiteit van DEGELIJK CHIQUE Ruime sortering DUURZAAM VOORDELIG vindt U een enorme sortering cadeaux bij is wérkelijk sterk! «rfk rr.van de oersolide werk- en wan- delnylon, tot de ragfijne prachtig glanzende avondnylon toe! Want de nieuwe High-Twist Hnkalon-garens maken ze 2-maaI zo sterk, en dus 2-maal zo duurzaam

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2