PFAFF Bankboekjes Ned. Credietbank n.v. SPORT 4 (om Pfaft U af,! i Bijkantoor VENRAY De grote Kindsheidoptocht zondag 7 juli ijke Stand Venray ADVERTENTIËN Hubert P. S. H. Houba net meisje Pater frei Conrado Goumans A. Arts-van Sambeek Dr. v.d. Hombergh W. Seuren net meisje voor halve dagen Kinderen verplegen enige werknemers nette loopjongen Levenspositie voor jongeman 10 flinke jongens Prima aardbeien ïalckx, Boshuizen, Telef. 821 Deze handelden over de verschil lende middenstandscredieten die thans ter beschikking staan, maar niet zo vlot schijnen gegeven te worden. Over vreemdelingenver keer, waar men wel een zwaar hoofd in had omdat in het verle den gebleken is, dat belanghebben den op zijn hoogst f 10,- contribu tie willen betalen en daarvoor al les in orde gemaakt willen hebben. Over de algemene ouderdomsvoor ziening, waarbij nog eens de na druk werd gelegd op de onrecht vaardigheid t.o.v. de ambtenaren, die hun pensioen gekort krijgen. Over de verplichte winkelsluiting, waar het forum een rouleersy steem voor de zaken voorstond, die de eerste levensmiddelen verkopen, over de branche-vervaging en de vestigingswet klein-bedrijf, waar over een nogal vinnig, maar even eens verhelderend debat ontstond en tenslotte over het groot-winkel bedrijf, dat naast de middenstand zijn diensten aan het publiek zal blijven geven. Een interessante avond, die rustig door wat midden standers bezocht had mogen wor den. Geslaagd Te Weert slaagde voor het H.B.S.-diploma de heer W. Thomas sen, Grotestraat. Op het te Eindhoven gehouden modevak-examen slaagde voor le rares in de Parijse Coupe mej. Toos v. Hoof uit Ysselsteyn en Toos v. Gerven uit Venray; voor conpeuse, Truus Janssen uit Mer- selo. Alle slaagde met eervolle ver melding. Op dinsdag en woensdag ge houden examen te Eindhoven slaagde voor Coupeuse de dames Mia Kürvers Oirlo en To Gellings Castenray. Op het St Angela gymnasium alhier, werden geëxamineerd 5 can didates Geslaagd allen. De geslaag den zijn: Gymn. A: Henny Buwalda, Ven ray; Lidy Janssen, Maastricht; Roosmarijn Nolet, Bergen N.H. Gymn.B.: Marijke Scholman Oir- schot; Corry Wijnhoven Wanssum. Gevonden hangertje, A. v. Houdt, Langstraat 45; bankbiljet van waarde, G. Wilms Veltum L 70; zilveren rozenkrans, M. v. Mefjel, Wilhelminastraat 28; kinderbroche, Creemers Servatius- weg; rode kinderstep, Duivenvoorde Markt 7; lipssleutel, P. Custers, Oirloseweg C 42 Oostrum; grijze pantalon, zilverbon en groene auto ped, Politiebureau. Vanaf maandag K.A.J.-zaal twee weken gesloten Het bestuur van de K.A.J. heeft welwillend twee weken het gebruik van de zaal afgestaan voor de or ganisatie van de grote Kindsheid optocht. Dat begint a.s. maandag 24 juni. In die twee weken zijn er geen bijeenkomsten van de K.A.J. in de zaal. Jeugd O. O. Op de 18 juni gehouden bijeen komst werd besloten om ook deze zomer weer actief te blijven en ge legenheid te bieden voor sport. Donderdag 27 juni om 7.30 op de Leunseweg wordt begonnen met volley-bal en turnen. Ook de Disco club zet haar samenzijn geduren de de zomermaanden voort. Verder zal bij voldoende deelname op 21 juli '57 'een uitstapje gemaakt worden naar Rotterdam-Den Haag. Reiskosten f 8,- p.p. te voldoen voor 26/6-57 Prinses Beatrixstraat 3. Wegens aftreden van een der be stuursleden werd de heer Fr. Lins- sen tot bestuurslid gekozen. Kunstenaars aan het werk De N.V. Nellssen Betonindustrie schijnt op onze kunstenaars ge noeg aantrekkingskracht uit te oefenen. Zo waren hier deze week werkzaam Rob. Stultjens, die de laatste hand kwam leggen aan de mallen voor het nieuwe Hensenius- beeld, dat binnenkort hier gegoten zal worden, verder P. v. Dongen, die een tweetal beelden voor de nieuwe kleuterschool klaar maakt om ze in beton te vereeuwigen en last but not laest de grote meester Charles Eyk, die met zijn assisten ten bezig was het kleimodel te vervaardigen voor een grotebeton- nen vlak versiering voor het nieu we ziekenhuisin Wageningen. Voor al de laatste trok ook al vanwege de grootte van het werk veel aan dacht. „Jerusalem" opent weer haar poorten voor de moeders van Venray Van 23 tot 25 juli, zullen de moe ders en gehuwde vrouwen van Venray, weer kunnen profiteren van de gastvrijheid van de 'Eerw. Zus ters Ursulinen van „Jerusalem". Zoals reeds een beetje traditie is gaan worden, is er, gelijk in vorige jaren, weer een soort retraite voor moeders en gehuwde vrouwen. Een retraite is het eigenlijk niet. Het zijn meer bezinningsdagen. Elke dag wordt er begonnen met een H. Mis om 9 uur 's morgens en 's middags om 5 uur kan men weer naar huis gaan. Ook moeders die nog kleine kin deren thuis hebben, kunnen hier aan deelnemen, er stellen zich im mers flinke meisjes beschikbaar, om in die dagen bij die moeders thuis te helpen. De deelnemings- kosten bedragen ongeveer f 2,50. Men kan zich reeds dadelijk op geven bij de parochie-geestelijkheid. De volgende week zullen nog andere adressen worden bekend gemaakt, waar men zich kan opgeven. Om deel te nemen behoeft men geen lid te zijn van 'n godsdienstige vereniging of van de K.A.V. Ieder een die wil, kan hieraan meedoen. NAAIMACHINEHUIS FJ.W. LAEMERS, VENLO KI. Kerkstraat la, tel. 04700-3554 sinds 1862 AGENT VOOR VENRAY W. S WINKELS, KEMP WEG 34 Volksconcert zaterdag ,29 juni, 8 uur, zal op het Henseniusplein, volksconcert ge geven worden, door de fanfare „Sub Matris Tutela" Oostrum. 10 jaar K.A.V. Op 6 juli a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat te Venray de KAV werd opgericht. Dit feit zal op in tieme wijze gevierd worden. Voor bereidingen hiervoor het ft het be stuur thans uitgewerkt. De dag zal begonnen worden met een plechtige H. Mis inde St Petrus Bandenkerk, waarna in zaal Wilhelmina een receptie zal worden gehouden. 's Avonds zal een gezellige avond gehouden worden met muziek en voordrachten. '"vrat**' Het ingang van 15 juni is de rentevergoeding op onze verhoogd tot 3 1 Onze Bankboekjes zijn een S0LIEDE geld belegging geven een HOOG RENDEMENT, terwijl de ingelegde gelden MAKKELIJK OPVRAAGBAAR zijn. Afscheid kapelaan Keysers A.s. zondag zal kapelaan Keijsers in alle missen afscheid nemen als kapelaan van de parochie St Petrus banden, in verband met zijn benoe ming als pastoor te Horst-America. In de namiddag zal kapelaan Keijsers, Venray verlaten en door de parochie America aan de Peel- dijk worden afgehaald voor de in stallatie als pastoor. Gemeenteraadsvergadering uitgesteld De maandelijkse gemeenteraads vergadering, die dinsdag a.s. zou gehouden worden, is in verband met enkele onteigeningskwesties in Venray-zuid, uitgesteld tot dinsdag 2 juli a.s. H. Honba f Maandagnacht overleed plotseling ten zijne huize de heer Hub. Houba, onderwijzer aan de B.L.O.-school. alhier. Voordat hij aan het B.L.O. ver bonden werd, was hij jaren werk zaam als onderwijzer aan de lagere school te Wanssum. Hij was tevens verbonden als leraar aan de Mid delbare Handelsavondschool. In de vakorganisatie was hij werkzaam als secretaris van de R.K. Onderwijzersbond afd. Blitterswijck en als penningmeester van de Limb, bond voor B.L.O. onderwijzers. Hij was oprichter van de Vereni ging voor Handenarbeid in Venray. De heer Houba was ruim30 jaren aan het onderwijs verbonden. P.T.T. houdt opruiming Nu de locale post-tarieven ver dwenen zijn is Tante Pos eindelijk tot de ontdekking gekomen, dat het hulppestkantoor te Oostrum feitelijk overbodig is. Daarom wordt met ingang van 1 juli a.s. het kantoor veranderd in een post station en zal voortaan de bestel ling uit Venray geregeld worden. Voor de bewoners van Oostrum is het nieuwe station geopend van 10—12 uur voormiddag en van 2—3 uur en van half 6 tot half 7 namiddag. Onvoorzichtige chauffeur veroordeeld Tegen de Venrayse metselaar G.B. eiste dinsdag de Roermondse rechtbank, 6 weken gevangenisstraf met twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Verdachte was onder Lottum op 24 april jl. met een door hem be stuurde bestelauto van de weg af geraakt en in de sloot terechtge komen, toen hij dit voertuig onder invloed van alcoholica bestuurde. Verdachte, die verklaarde, zich niets van het ongeval te kunnen herinneren, omdat hij bewusteloos geraakte, verklaarde slechts 2 bor reltjes te hebben gedronken omdat hij last van zijn maag zou hebben ondervonden. Dronkenschap was naar zijn me ning niet de oorzaak van dit on geval, veel eerder meende hij door een beroerte te zfjn getroffen. Hetgeen niet de opinie bleek van de arts, die hem na het ongeval had onderzocht, volgens wiens ver klaring verdachte totaal dronken was: ook de verbalisant, de opper wachtmeester P. uit Lottum, had een kennelijke dranklucht bij hem waargenomen. Een zwager van verdachte, die met hem in de auto meereed en met hem in Horst een café bezocht, had hem de suggestie gedaan per taxi naar huis te rijden, niet echter omdat deze naar zijn mening „on bekwaam" was, doch zich lichtelijk ziek gevoelde. Van de voorgewende beroerte ge loofde mr Bartels niets, maar be toogde, dat men met een opstandige maag maar liever in het geheel geen borrels moet drinken en con cludeerde derhalve tot de hierboven vermelde straf. Deze grote jeugd-missie-optocht zal nog groter worden dan twee jaar geleden. Toen was de optocht samengesteld uit 36 groepen, waar onder 12 praalwagens. Dit jaar zul len 50 verschillende groepen eraan deelnemen, waaronder 17 wagens. Toen was iedereen vol lof over de mooie optocht. Dit jaar hoopt men nog mooier voor de dag te komen, vooral omdat dit jaar van alle kanten de volle medewerking is toegezegd en de organisatie in goede handen is. De optocht zal om 3 uur 'smid- dags starten vanaf de Prins Bern- hardstraat. De route zal nog nader worden bekend gemaakt. Het ligt in de bedoeling, om op het einde van de optocht een klei ne slotplechtigheid te doen plaats hebben op het plein voor de Pa terskerk. Als alles af gelopen is en de kleren netjes weer zijn afgeleverd, krijgen al de deelnemende kinderen een kleine tractatie. Van de kinderen, die mee mogen doen en de kleren te leen krijgen, zal geen geld worden gevraagd. Toch zouden wij graag zien, dat er giften binnen kwamen om de vele onkosten van de optocht te dekken. Ouders, wier kinderen met de optocht mee mogen doen en van qns kleren te leen krijgen, mogen gerust een bijdrage daarvoor ge ven, zoveel als men zelf wil en ook anderen, die een gift willen schen ken, mogen dat gerust doen. Men sluite die bijdrage dan in een envelop en zette dan buiten op de envelop „Voor de Kindsheidop tocht" Men kan die envelop daa ir- de brievenbus werpen bij de pen ningmeesteres, Mej. R. Schreurs, Stationsweg 19, of in de brieven bus van het Patersklooster, naast de Paterskerk. Pater DOMITIUS. PATRONAAT. De fietsrally, die vanwege de hitte geen doorgang heef t gevon den, wordt nu gehouden heden zaterdag 22 juni. De start is om 6 uur aan 't patronaatsgebouw. Inschrijfgeld voor niet-leden 25 ct. voor deelnemers tot 17 jaar. Boven de 17 jaar bedraagt 't inschrijfgeld 50 ct. Er wordt in twee leeftijds groepen gereden nl. van 1217 en boven 17 jaar. De wandelclub zal deelnemen aan de Servio-wandel tocht. Dinsdag avond 7 uur trainingsavond. Alleen deelnemers aan deze training kun nen meedoen bij de „Servio". Nieuwe leden kunnen zich dinsdag nog opgeven. Ook niet-leden van het patronaat. Dit weekend vanwêge de rally en processie geen patronaat. De twee jongere groepen zullen in de zomermaanden gezamelijk groep hebben en wel om 10 uur voormiddag te beginnen bij de vol gende week. Spaarders voor het bivak zorgt dat ge bij zijt voor het proefbivak op 13 juli. Ziekentriduum 2e lustrum Dit jaar zal het ziekentriduum haar 10-jarig bestaan herdenken. Dit dekenaal ziekentriduum zal wederom worden gehouden in Huize St Anna. Het bestuur wil van dit 2e lustrumfeest bijzondere dagen maken. Binnen enkele dagen zal een rondgang worden gehouden door geheel het dekenaat Venray. Sluiting cursus Mater Amabilisschool Het eerste schooljaar zit er op voor de Mater Amabilisschool en dinsdag j.l., konden voor de avond school de eerste getuigschriften worden uitgereikt. Dat deed Deken Loonen in een bijeenkomst in zaal Wilhelmina, waarin hij aan 94 leer lingen de diploma's uitreikte, nadat mevr. de Kroon als voorzitster van het schoolbestuur de aanwezigen, waaronder verschillende ouders der meisjes waren, had welkom ge heten. Deken Loonen beklemtoonde in zijn felicitatie het grote belang van deze cursus voor de werkende meis jes en sprak de hoop uit, dat ook in de toekomst, velen van hen aan deze zo noodzakelijke cursus zouden deelnemen. Rector Brouns hield dan een le zing over het nut en de inrichting van de Mater Amabilisscholen, waar bij ook hij weer wees op het uit zonderlijke belang dezer cursussen. Nadat de leerlingen in een decla matie, proeven hunner bekwaam heid hadden afgelegd, werd aan de scheidende docenten en aan Juffr. Driessen, een cadeau aangeboden. Na de pauze werd een film ver toond over het H. Land. In deze vergadering werd verder mededeling gedaan, dat op 9 juli a.s. de geslaagden een uitstapje zullen maken naar Amsterdam en, dat binnenkort eveneens een fiets tocht op het programma staat. De volley- en dehanubalclub, blij ven ook deze zomer actief tot in september a.s., wanneer het 2e cursus-jaar begint. De belangstelling van de ouders voor deze avond, viel ons eerlijk gezegd, wel wat tegen. Ongelukken In Oostrum viel de kleine A.C. aldaar, woensdagmiddag spe lenderwijze uit een raam van de tweede verdieping. Woensdagmiddag botste een motorrijder tegen een luxe-wagen, op het kruispunt PoststraatGrote straat. Hoewel de botsing zo hard was, dat de duo-passagier over de wagen heen vloog, bekwam deze slecht wat schaafwonden. De mate riële schade viel ook nog al mee. Dinsdag belandde op de Deurne- seweg een luxe-wagen tegen een boom en vervolgens in een greppel, toen een voorband sprong. Geen persoonlijke ongelukken, maar de materiële schade was nogal groot. Zondagmiddag werd mej. V. aangereden op het kruispunt bij de Paterskerk, door een luxe-auto. Haar fiets werd danig vernield, maar zij zelf kwam met de schrik en enkele schrammen vrij. Hoeveel luisteraars en kykers telt Nederland Het aantal aangegeven radio ontvangtoestellen bedroeg op 1 ju ni 1957 2.292 017 tegen 2 281.572 op 1 mei 1957. Op 1 juni 1957 waren er 536.967 aangeslotenen op het draadomroepnet tegen 540.106 opl mei 1957. In hetzelfde tijdvak steeg het aantal geregistreerde televisietoe stellen van 142.740 tot 151.737. In de middelklasse werd Oirlo 3e en Leunen 4e. Bij de individuele dressuur werd Fr. v.d. Weyer uit Ysselsteyn 2e en toonde hiermede nog niets ver leerd te zijn. J. Wismans uit Yssel steyn werd een goede 4e bij de klasse licht. F. vd. Weyerwerd 3e bij springen, op de voet gevolgd door G. Loonen Oirlo. Dan kwam Leunen aan de beurt waar A. Jenniskens de 5e orijs behaalde, L. Derks en F. Lit- ens, samen de 6e en W. Loenen de 7e. L. Marcellis uit Ysselsteyn, sloot de rij van winnaars. van 14 t/m 20 juni 1957 GEBOREN: Philipsen, Bernardus H.G. Arkstr. 17 Janssen, GerardusH. Oostrum D 36a Poels, Lambertus J. MerseloM113a Flinsenberg, Carolina G.M. Hoenderstraat 86 v. Lieshout, Apollonia A. Fr. Michelsstraat 1 v. Keijsteren, Theodora W. Vredepeel kav. 14 v. Leuken, Anna M. Fr.Michelsstr. 3 Arts, Ludovicus M. Vredepeel kav. 21 Sijmons, Franciscus Ch. Bergen Hanen, Cornelis H. Oostsingel nw 12 OVERLEDEN: Houba Hubert, echtg. v. Verheijen C., 51 jr, Overloonseweg 2b. ONDERTROUWD: Hendriks Albert, 24 jr, opperman, Veltum L 74b en Hindriks Grietje, 19 jr, Hoebertweg 18. GETROUWD: v.d. Laar Gradus, 25 jr, machine bankwerker te Veghel en v. Bakel Martina, 22 jr, Venray. v.d. Berg Johannes, 39 jr, kok en Baeten Theodora, 34 jr, beiden te Venray. v.d. Waarsenburg Johannes, 25 jr. chauffeur-monteur te Someren en Rozijn Antonia, 18 jr, Venray. Jubileum kring Horst-Venray Hedenavond om 6 uur zullen de kring Horst-Venray van de KNVB en de scheidsrechtersbond ter ge legenheid van hun 25-jarig bestaan recipiëren in café de Oude Lind te Horst. Om 7 uur zal rector Boy mans de feestrede houden. Daarna wordt G. Lucassen gehuldigd als zilveren bestuurslid en P. Magotteaux als zilveren scheidsrechter, Morgen zondag hebben te Horst de finales plaats van het kring- jubileum-tournooi. Hieraan nemen deel: Wanssum AR.K.L.V.V. A Wittenhorst A—Meerlo—Venray en D.E.V. Tenslotte is er dan morgen avond bal in Horst. Op deze jubilea komen wij volgende week nader terug. Ruitersuccessen Venrayse ruiters wisten op het ruiterconcours te Vierlingsbeek, wat zondag j.l. werd gehouden, enkele aandige successen te boeken. Zo werd bij de dressuurwedstrij- den zware klasse, Ysselsteyn 4e en Castenray 7e. Tot onze diepe droefheid over leed heden, vrij plotseling, voor zien van het H. Oliesel, mijn inniggeliefde Man, onze zorg zame Vader echtgenoot van C. A. M. Verheijen in de leeftijd van 51 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw god vruchtige gebeden aan. C. A.M. Houba-Verheijen Jeannette Theo Jan Marijke Angelie Maarten Peter Yvonne Paul Fam. Houba Fam. Verheijen Venray, 18 juni 1957 Overloonseweg 2b De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad vrijdag 21 juni om 10 uur in de parochiekerk St. Petrus Banden te Venray. Kath.Bouwvakarbeidersbond afd. Venray Zomerinlevering vacantiezegels 1957 Inlevering van alle in bezit zijnde zegels heeft plaats als volgt Maandag 24 juni 9—12 uur A tm C, 1.306 uur D tm F Dinsdag 25 juni 912 uur G tm I, 1 306 uur J tm L Woensdag 26 juni 9—12 u. M tm O, 1.306 uur P tm R Donderdag 27 juni 912 uur S tm U, 1.30—6 uur V tm Z. Donderdagavond 79 uur voor de genen die niet in de gelegenheid waren. Voor de schilders op zaterdag 29 juni van 2—4 uur. Vriendelijk verzoek komt allen zo enigzins mogelijk op de voor U vastgestelde tijd. Denk er om de vragen op de achterzijde zegelboekje te beant woorden. Tel zelf uit het aantal zegels met waarde en het totaal bedrag op een briefje en breng dit mee, zulks voorkomt onnodig lang wachten. Voor de in ontvangst genomen zegels wordt kwitantie verstrekt, waarop tegen inlevering op dato 3 augustus de uitbetaling zal plaats hebben, van 101 uur voor de let ters AI en van 25 uur voor de letters JZ. Losse zegels worden onder geen voorwaarden aangenomen. Het bestuur hoopt gaarne op uw aller medewerking, opdat én inle vering én uitbetaling vlot mogen verlopen. Plaats van inneming en uitbeta ling Beekweg 6c. HET BESTUUR P.S. Werknemers die wegens militaire dienst of her- of omscho lingscursus te weinig vac.zegels hebben, kunnen ter verkrijging van eventuele aanvulling aanvraagfor mulieren afhalen op b.s. adres, tijdens inlevering zegels. Schildersgezellen die in dezelfde omstandigheden verkeren, worden verwacht voor de nodige inlichtin gen op maandagavond 24 juni van 7—8 uur. voor de winkel. Het Warenhuis, Hofstraat 10, Telefoon 566. Hartelijk vaarwel aan familie, vrienden en bekenden O.F.M. Missionaris in Brazilië .b. ss Charles Fellier. VERLOOFD Nelleke Hunink Harry Poels „De Lindenhof" Twello ,,'t Brükske" Kapéllen België Receptie 3.30—5.00 uur 29 juni 1957 „De Lindenhof" Twello. Dankbetuiging Voor de talrijke blijken van be langstelling bij ons 40jarig huwe lijksfeest, zeggen wij, ook namens onze kinderen, hartelijk dank. Van Reekgraafstraat 18 donderdag 27 juni geen spreekuur Wegens familieomstandigheden is dinsdag 26 juni onze zaak gesloten Dames- en Herenkapper GEVRAAGD Patersstraat 10. VERLOREN zondag 16 juni goud-doublé dameshorloge Terug te bez. bij Tandarts Ruyten Hotel van Bergen Gennep Zondagavond in ons café TRIO LECLUSE (Soirée dansant) GEVRAAGD In Huize „Maria Roepaan" in Ottersum kun je daarvoor terecht. Schrijf maar eens een briefkaart om inlichtingen. GEVRAAGD van 18 jaar of ouder. Firma van Daal Co. Steenfabriek Tienray Boekhandel Messemaeckers vraagt voor de namiddagen Groot Assurantiebedrijf zoekt voor bestaand rayon R.K. jongeman met veel energie, minstens Mulo, in 't bezit van rijbewijs A en B (of interesse dit te halen), in de func tie van Adjunct-Inspecteur of In specteur. Volledige opleiding voor deze functie is mogelijk. Uitgebreide sollicitatie met foto onder nr. 196 bureau van dit blad. Er kunnen nog geplaatst worden 14-16 jaar Jacq. v.d. Tillaart, Mach; kuiperij Tel. 238. maaimiël een vaars! een stierk Jos. Dircks, jjj;n. GEVRAAGD aardbeienplukkers of -pluksters F. Seijkens, F 45, Castenray. Aardbeienplukkers of pluksters gevraagd Gez. Aardbeientelers Castenray Opgave bij H. Wismans, Secr. Tuinbouwvereniging, Castenray G 30. GEVRAAGD jongen voor iuinierswerk M. Lommen, Laagheidseweg A10 maandag, woensdag en vrijdag 6—8 uur n.m., event, bestelling

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2