IE LI PAK verpakt alles Zieken-Triduum 1957 Ga je mee zwemmen? Zon-overgoten Turn feest. ESUllSSÏS™ VEimS"SïïfSS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN tSS^SSlSSAtSSSJ^SSS?^. Venray, 16, 17 en 18 juli in St. Anna. Uit Peel en Maas Zaterdag 22 juni 1957 No 25 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG KLEDING WINTI PEEL EN MAAS ZIET EENS HOE ZE ELKANDER LIEFHEBBEN/ „Mogen zij allen één zijn, zoals Gij Vader het zijt in Mij en Ik in U, mogen zij één zijn in ons". Dit was Jezus' vurige bede kort voor Zijn sterven. God ziet de mensheid als een eenheid, niet als losstaande perso nen, die niets met elkander te maken hebben, die naast elkaar leven. Daarom werd Gods Zoon Mens, dm de mensheid, verdeeld en ver scheurd door de zonde, weer één te maken. God, onze Vader. Wij, zijn kinderen. Dus broers en zusters. Dus één. Dit is de korte inhoud van de Blijde Boodschap, die Christus ons kwam brengen. Hoe werden de eerste christenen gegrepen door die eenheidsge dachte? Hoe hebben zij dit beleefd en doorleefd? Zij deelden hun bezittingen aan de armen en behoeftigen; zij leefden mee met het lief en leed van hun medechristenen. „Ziet eens, hoe ze elkander liefhebben", zo zeiden de mensen tot elkander. Het jaarlijks Ziekentriduum in Venray is een stukje paradijs op aarde, heb iK me laten vertellen. In deze dagen leven de eerste tijden van het Christendom weer op: wordt de eenheidsgedachte, die Christus voor ogen had, tenvolle beleefd. Ziet eens, hoe ze elkander liefhebben, moet van ons chris tenen worden gezegd. Laten we het maar eerlijk bekennen. We hebben de zieken, de gebrekkigen, de eenzamen in het afgelopen jaar weer te veel ver geten. Daarom gaan we in deze dagen goedmaken, wat we hen tekort hebben gedaan. Want beseft het wel, het is een zegen voor ons allen, zieken in ons midden te hebben, die voor ons gezonden, offeren en bidden. God zal de mildheid der gevers, de liefdevolle arbeid van de vele helpers en helpsters zegenen! „Geliefden, als God ons zó heeft liefgehad, dan moeten wij ook elkander beminnen. Wanneer we elkander beminnen, dan blijft God in ons en is in ons de volmaakte liefde tot Hem." De gemeente heeft toen in haar recreatieoord-plannen de aan leg van een zwembad geprojecteerd. Nu is het maar de vraag, wanneer dat recreatieoord er komt en wan neer vervolgens dan het zwembad er zal zijn. Als er dit jaar een goede zomer komt, is bij de huidige situatie de ellende letterlijk en figuurlijk niet te overzien Aan de ene kant bestedingsbe perking en andere grote zorgen, aan de andere kant de vraag naar zwemgelegenheid. Twee dingen, die schijnbaar on mogelijk met elkaar in overeen stemming te brengen. Ternauwernood is de zon 't kwik in de thermometers aan het om hoog jagen, of de jaarlijks terug komende misère begint weer.... De tocht naar water, naar ver koeling, naar zwemgelegenheid van honderden Venrayse mensen, die op een zondag, als nu voorbij is, zich in het toch al warme weer nog warmer maken op hun speur tocht naar een verkoelend plekje. Want honderden kinderen zanik- ken vader en moeder het hoofd dol om te „mogen zwemmen" en het geknoei in een kuip water be gint al gauw te vervelen. Wat wil men dan....? Ieder jaar opnieuw is er dan die uittocht, die ook ieder jaar steeds eindigt met een proces-verbaal Want de boeren aan de Maas vrezen terecht de invasie op hun Maas-weiden, roepen politionele hulp in en de bonnetjes-schrijverij gaat dan beginnen.... Huisgezinnen met f 50.boete waren vorige zondag geen zeld zaamheid Is het dan onmogelijk om in Venray een zwembad te krijgen? zo luidt de vraag van véél geplaagde, moeders en vaders. Kan dat nou niet anders....? Ieder jaar opnieuw diezelfde vraag, opnieuw dezelfde processen- verbaal en ieder jaar meer slacht offers... Men lost het probleem niet op door politiemannen over de Maas weiden te laten patrouilleren. Tegenover tien tevreden bezitters van Maas-weiden, staan honderden ontevredene mensen, die hun onte vredenheid over de gang van zaken op de politieman overdragen, die toch ook niet anders doet als zijn plicht... Men lost het probleem niet op door een particulier kinderbadje, dat, aangezien het niet aan de ge stelde eisen voldoet, een jaar daar op niet geopend wordt en waarvan de eigenaar de klagende moeders heel laconiek naar het gemeente bestuur verwijst. Men lost ook het probleem niet op door in de verschillende beken en kanaaltjes de jeugd maar haar vrije gang te laten gaan.... Er moet badgelegenheid ko men! Uitgerekend voor deze dagen. Badgelegenheid, die aan mini mum-eisen voldoet en geen kilo meters ver uit de buurt ligt, waar voor men geen autobezitter behoeft te zijn om daar te komen. Dat is en blijft de enige oplossing! Is die oplossing dan niet te ver wezenlijken? Om in deze tijden van bestedings beperking en wat dies meer zij, aan de aanleg van een zwembad te denken, lijkt bij de vele en andere zware zorgen, die nog om een op lossing vragen, te veel van het goede. Maar wie zoals afgelopen zon dag zich eens de moeite getroost had langs beken en Maas te rijden, zal tot de ontdekking gekomen zijn, dat hier toch wel een ernstig pro bleem om een oplossing vraagt... Trouwens, dat men dit al jaren geleden als zodanig zag, blijkt wel uit het programma van een der fracties van onze Gemeenteraad, die als een der urgentiepunten hierin de verwezenlijking van een zwembad had staan....! Tot heden is er nog niets van gekomen. Particulieren hebben onderzoeken in laten stellen, maar gebleken is, dat een dergelijke badgelegenheid onrendabel is. Is het dan onmogeljjk.... We hebben met opzet schijnbaar gezegd, omdat, ondanks deze tegen stelling wij toch geloven, dat er 'n oplossing gevonden kan worden. Als een plaats als Gennep, met toch altijd minder inwoners dan Venray en met de Maas en Niers aan huis, zo'n kleine f 70.000 voor de inrichting van een nieuw bad kan uitgeven, om van Deurne nog maar niet te praten, dan moeten er toch nog mogelijkheden zijn evenals wij wel subsidie kunnen geven voor een kinderbadje, dat aan hele kleine minimum-eisen voldoet. Daar blijkt alleen uit, dat er toch geld beschikbaar is en dat in die richting dus moeite gedaan kan worden. De argumenten daarvoor zijn in tussen wel bekend. Venray met zijn geweldige jeugd, met zijn in richtingen voor onderwijs, zijn kloosters en instellingen, eist een dergelijke badgelegenheid, temeer waar kilometers in de omtrek een dergelijke inrichting niet te vinden is en bovendien voor de gehele streek metterdaad ook op dit terrein een middelpunt is. Er zal dus ernstig naar gestreefd dienen te worden, om dit bad er door te krijgen en na al die jaren deze lang gedroomde wens in ver vulling te doen gaan. Dat zal tijd en raad kosten. Om het publiek intussen inde gelegen heid te stellen toch de nodige ver koeling te krijgen, zit er o.i. niets anders op, dan dat Venrays ge meentebestuur, al dan niet in sa menwerking met de Maas-gemeen ten, die hierin toch even goed belanghebbenden zijn, enige Maas weiden pacht en ze provisorisch inricht met kleedruimten e.d. Dan bereikt men tenminste, dat de processen-verbaal-jacht tot het verleden gaat behoren, dat er enig toezicht kan zijn op de zwem- en recreatiegelegenheid en dat op een dergelijke manier tenminste enig zins tegemoet gekomen wordt aan de toch heus niet hoog gestelde eisen van het publiek. Men heeft nu lang genoeg ondanks alle fraaie beloften voor raadsverkiezingen enz. de za'ak uitgesteld. Ten opzichte van wat langs Maas en beken en inde vreemde gebeurt heeft men toch ook de verantwoor delijkheid te dragen. Men is er niet mee de mensen maar buiten Ven ray te sturen en ze daar „aan hun lot over te laten". Integendeel.... BEL OP BIJ BRAN D No 392 Zondag hield de Gymnastiek ver- eniging „St. Christoffel" dan einde-1 lijk het vorig jaar wegens gevaar voor kinderverlamming uitgestelde Kringfeest voor de Limburgse Bond. Reeds om 8 uur 's morgens kwa men van her en der de jongelui, gestoken in hun witte uniformen, naar Venray en om 9 uur traden bijna 1200 turners en turnsters aan op de sportvelden van Huize Ser- vatius, om het interne wedstrijd programma af te werken. De zon, die voor de eerste maal dit jaar eens flink liet merken, dat ook zij er nog is, overgoot de ter reinen met haar gouden licht en het was een fantastisch mooi ge zicht deze jeugd aan het werk te zien. Om half 12 was er in de grote kerk de traditionele turnersmis, waarna het bestuur van de bond en St. Christoffel door B. en W. op het gemeentehuis ontvangen werd. Hier wees de voorzitter van de bond na eert welkomswoord van de heer Burgemeester op 't grote belang van een goede sportbeoefe ning, zeker in deze moderne tijden, nu het werk en de woning minder mogelijkheid geven om eens „los" te komen, dan vroeger. Hierop haakte de voorzitter van St. Christoffel, de heer Hendriks, in, die er o.a. op wees, dat het gemis aan behoorlijke oefenruimte in de kom onzer gemeente, de verantwoordelijke leiders soms voor zeer grote moeilijkheden plaatst. Hij sprak de hoop uit, dat bij een volgend feest ook een dergelijke zaal beschikbaar zal zijn. Na een kleurig en keurig défilé waaraan alle opgekomen vereni gingen deelnamen, begon dan op 't Servatiusterrein hetzgn. demon stratie-programma, dat door yelen werd bewonderd, ondanks de toen wel grote warmte. In de bondsoefeningen en vrije oefeningen toonden onze Limburgse jongeren hun kunnen en het ge lijktijdig optreden van deze hon derden jongelui was een hoogte punt van deze mooie dag. Pyramidenbouw mocht 't nodige applaus in ontvangst nemen, voor de stoute stukjes die vertoond werden, evenals het brugturnen en het werk aan de evenwichtsbalk. De dames werden extra gefeteerd voor het uitvoeren van enkele spe ciale nummers op muziek. Al met al een middag, waarop men zich geen ogenblik behoefde te vervelen en waar het ene num mer nog kleurvoller en aardiger was dan het andere. De jury was dan ook best tevre den over de resultaten van een en ander en had duidelijke vooruit gang kunnen constateren in de vorderingen van de verschillende verenigingen. Burgemeester Janssen, die met Deken Loonen blijk van belang stelling gaf, kon op het einde van het feest, de navolgende prijzen uitreiken: Eerste prijzen: wisselbeker. Optocht dames: SSS Helden. idem heren, Leonidas, Tegelen. Toesteloef. dames Olympia Blerik Ritmische oef. dames le kl. Spar ta, Venlo, 2e kl. Spes, Venlo. Vijfkamp heren Leonidas, Tegelen, vierkamp Olympia, Blerik, driekamp Volharding, Hout-Blerik. Driekamp heren-asp. le kl. Leo nidas, Tegelen, 2e kl. Olympia, Ble- riek, 3e kl. SSS, Helden. De verdere uitslagen zijn: Afd. heren optocht: le Tegelen, 2e Helden, 3e Nederweert. 5-kample kl. leTegelen, 2e Reu ver. 4-kamp 2e kl. le Blerik, 2e Nederweert, 3-kamp 3e kl. le Seve- num, 2e Hout-Blerik, 3e Helden. Heren-asp. 3-kamp le klas. le Tegelen, 2e Reuver, 3e Nederweert 3-kamp 2e klas, le Blerik, 2e Sevenum, 3e Spes Venlo. 3-kamp 3e klas, le Helden, 2e H. Blerik, 3e Venray. Pyramiden le Tegelen, 2e Reuver 3e Nederweert. Wisselbekers heren 5-kamp le kl. Leonidas Tegelen; 4-kamp 2e klas se: Olympia Blerick- 3-kamp 3e klasse: Volharding Hout-Blerick. Wisselbeker heren-aspiranten. 3-kamp le klasse: Leonidas Tege len; 3-kamp 2e klasse: Olympia Ble rick; 3-kamp 3e klasse: SSS Hel den. Afdeling Dames: Ritmische wed strijd le klasse: le pr Sparta Ven lo 108,50 pnt.; 2e pr. Olympia Ble rick 108 pnt. 2e klasse: le pr. Spes Venlo 27.5 pnt., 2e Tegelen, 3e Reuver. Toestelwedstrijden le kl. le Ble rik, 2e Sparta Venlo. 2e kl. le Weert, 2e Spes Venlo, 3e Helden. Dames-aspiranten 3-kamp le kl. le Sparta Venlo, 2e Tegelen. 3-kamp 2e kl. le Reuver, 2e Spes Venlo, 3e Helden. Wisselbekers dames, ritmische oefeningen le kl. Sparta Venlo, 2e Spes Venlo. Toesteloefeningen le kl. Blerik, 2e kl. Weert. Wisselbekers dames-asp. le kl. Sparta Venlo, 2e kl. Reuver. KEN UW EIGEN INDUSTRIE. 9. Het is een toevallige samenloop van omstandigheden, dat, terwijl op het gemeentehuis een industrieel komt zeggen, dat het niet langer meer het gebouw aan de Maashese- weg wenst te huren, er aan de andere kant van het dorp een uit vinder in petite comité zijn uit vinding demonstreert. Zijn uitvin ding, die bestaat uit een plastic tube, waarvan de bodem ingedrukt kan worden. Hierdoor wordt het materiaal, wat in de tube zit, naar buiten gedrukt. Nu is het met alle uitvindingen feitelijk een gok, want de practische bruikbaarheid moet in 9 van de 10 gevallen nog worden aangetoond. Zo ook hier. Al zou men op het eerstegezicht zeggen: „jongen, jongen, wat een practisch en handig ding", de grote vraag is en blijft; denkt het publiek, dat dit kopen moet, er ook zo over? De heer Nelissen besloot 5 jaren geleden tot die gok. Als eerste winstpunt kon hij al boeken, dat direct „fabrieksruimte" ter be schikking was. Want het leegstaan de atelier op de Maasheseweg kon direct gehuurd worden en op 15 juni 1952 werd begonnen met tien meisjes. De fabricage der tubes gebeurde in België, dat in die tijd, in de plastic-verwerkende industrie, in derdaad, niet alleen een heel stuk voor was op ons land, maar boven dien- heel wat goedkoper leveren kon. De fabriek in Venray zou zich belasten met de vulling en de be drukking der tubes. Om het practische nut der tubes bij het publiek te bewijzen, besloot men ze te vullen met cosmetica en het duurde niet lang of duizenden Darnell-tubes gevuld met allerlei welriekende zaken werden gereed gemaakt Alles wat de dames maar nodig hadden op het gebied van crèmes, werd in schitterende tubes gereed gemaakt en verkocht... Nu is het echter zo, dat op dit terrein duizend-en-een merk reeds worden verkocht en dat die ver koop alleen met fantastische reclame-campagnes in stand ge houden kan worden. Een nieuweling op dit terrein moet dus tegen een geweldige con currentie op „boksen. Al was men na de aanlooptijd niet onte vreden over de behaalde omzet, doch bleek aldra, dat de tube niet zo was ingeslagen bij de koning klant, als men wel had verwacht. Men stond toen voor de keus, ofwel geweldige sommen te gaan spenderen voor een alles omvat tende reclame, of het roer om te gooien. Men besloot tot dit laatste, want bij 't vullen van Darnell-artikelen was gebleken, dat men belangstel ling had, niet alleen voor de vulling van deze tubes, zoals bijv. met mosterd, mayonaise, plaksel en chocoladepasta, maar ook en vooral voor de inpakkerij in het algemeen. Het is toch immers zo, dat al langer hoe meer gebruik gemaakt wordt van een al dan niet pas sende verpakking van allerlei producten. De zgn. losse verkoop, zoals we die voor de oorlog kende, verdwijnt langzaam maar zeker en 't verpakte produkt is daarvoor in de plaats gekomen. Verpakking echter eist machines, eist personeel. Is aan personeel al moeilijk aan te komen, de prijzen van verpakkings-machines zijn ook niet laag. Dikwijls staat een derge lijke machine dan feitelijk ook nog onrendabel, omdat ze te grote kwantums verpakt en verwerkt, dan voor een bepaald produkt in een bepaalde fabriek nodig is. Kan men combineren, dan wor den de kosten natuurlijk lager en kan ook het personeel nog produk- tiever gemaakt worden. Men besloot derhalve door te blijven gaan met de vulling van de tubes met bovengenoemde pro- dukten, maar dan alleen voor reke ning van anderen en voor 't overige het Intussen tot een 20-tal opgelo pen ^etal meisjes in te zetten voor loonverpakking. NELIPAK. Dat is dan de geboorte van Neli- pak, die als ieder ander begin ook weer zijn moeilijkheden met zich bracht. Wat kon men het beste in gaan pakken? Welke machines moest men daartoe aanschaffen? Wat lag de meisjes het best? enz. Dat waren allemaal vraagstukken, die opgelost moesten worden. Intussen was men rond Nicolaas al duizenden en duizenden Paas eitjes aan 't inpakken en mogelijk hebben de klokken uit Rome, dit jaar ook in uw tuintje eitjes laten vallen, die in Venray verpakt zijn geworden. Maar Nelipak begon eerst goed te werken, toen men verbinding kreeg met de grote pharmaceutische industrie Brocades, die 't inpakwerk van haar verbandstoffen opdroeg aan deze firma. Er kwamen mo-, derne machines en kilometers ver bandstoffen, snij- en kniptafels, kortom een hele „inpak-fabriek". Grote rollen verbandstof worden versneden, verrold, gekerfd en in gepakt. 30 meisjes halen een onge looflijk tempo, nu ze eenmaal zijn ingewerkt. De drie machines, die de verband- rolletjes hun cello-faan-jasje aan geven, verwerken tesamen 15000 rolletjes verband per dag ofwel 60 kilometer verbandstof! Men vraagt zich af, waar al dat spul blijft. Hetzelfde geldt voor de machine, die de watten zo keurig zig-zag in de dozen pakt. Als men de meisjes zo rustig bezig ziet, snapt men niet hoe 't mogelijk is, dat per dag 5000 van deze bekende dozen, gevuld en wel, klaar zijn, maar de nuchtere telmachine liegt niet. Weer anderen zijn kleine zak- apotheken aan het vullen, handige plastic doosjes, waarin men de dagelijks nodig zijnde verbandstof fen, pillen, poeiertjes en zalfjes aantreft. En al rijen zich dagelijks de pakken „ingepakt goed" steeds maar hoger op in 't nieuwe bijgebouwde magazijn, toch heeft men niet de indruk van een bepaald jaagsy- steem. Wel is het zo, dat zij, die 't beste en 't meeste pakken, een be hoorlijke produktietoeslag kunnen verdienen. Maar de stemming is er best en tijd voor een praatje vindt men altijd nog wel. Het atelier is, na de verbouwing een van de gezel ligste van Venray, zeker wat in richting betreft. Decantine bijv. is zelfs luxe ingericht. De goede resultaten, die dit be gin heeft opgeleverd, is voor de directie natuurlijk aanleiding ge weest om verder te gaan. Dat zij de loonpakkerij speciaal zoekt op pharmaceutisch gebied, is na dit goede begin, feitelijk vanzelfspre kend. We verklappen misschien een geheim, als we vertellen, dat men het niet bij de verpakkerij van de verbandstof alleen wil laten. In tegendeel, ook pillen en poeders hoopt men eerlang van 'n Venrays jasje te voorzien. Dat eist natuurlijk studie en in vestering. Want ook op dit terrein is er veel nieuws onder de zon en de machines daarvoor zijn vele. Samenwerking met de pharma ceutische industrie is daarvoor bo vendien een eerste vereischte. Oi dit allemaal lukken zal, moeten we afwachten, maar de eerste kennis making is niet tegengevallen. In tegendeel, smaakt naar meer.... en dat is al een gunstig teken. Bovendien laat men de rest ook niet schieten. Dat bewijst de grote silo, die onlangs aan de Maashese weg is geplaatst en die dient voor de zaadpakkerij. Uit de silo stroomt het zaad in een verpakkingsmachine, die het automatisch weegt, in een linnen zakje doet en dit zakje dan dicht stikt. Een dezer dagen wordt hier mede begonnen en zullen tonnen zaad deze verpakkingsmachine gaan passeren. De zaad-leverancier is van het lastige verpakken af, behoeft er geen extra machine voor te kopen en geen personeel aan te nemen. Venrayse meisjes doen dat vlug en netjes voor hem. Nu is Venrayse meisjes misschien wel wat te optimistisch gezegd, want 't bekende beige busje moet iedere morgen en avond tot achter in Griendtsveen toe, de meisjes gaan halen en brengen, want van zover moeten ze worden aange trokken om inderdaad dit bedrijf te kunnen uitbouwen. „Jammer van de ene kant" aldus de directie, die de meisjes natuur lijk liever uit Venray zelf had, „maar van de andere kant een doorbraak ook naar de kleinere dorpen in de omtrek, die de oriën tatie op Venray alleen maar be vorderen kan en waar dus ook anderen plezier van hebben". Vijf jaren is betrekkelijk kort voor het bestaan van een „fabriek", als we zo oneerbiedig deze loon pakkerij mogen noemen. Het oordeel vellen over de toe komst is natuurlijk niet mogelijk, daarvoor is de tijd te kort en the bussiness nog te jong (er zijn nog maar enkele loonpakkerijen). Maar het getal meisjes, dat hier een be hoorlijk weekloon kan verdienen, is in die 5 jaren opgeklommen van 10 tot 30, en men heeft alweer te kort. Dat is toch geen slecht teken, evenmin als de grote uitbouw van het bestaande atelier, waartoe men gedwongen werd door plaatsgebrek. Gunstige tekens aan de wand voor dit jonge bedrijf. Gunstige tekens ook voor de in dustrialisatie van ons aller Venray. van 24 juni 1911 De firma SmitsSanders opende een fotografisch atelier. An sichten voor f 1.20 per dozijn! Op 18 juni werd het St Anna- gesticht officieel geopend. Aanwezig waren Mgr. J. Diehmans, de minis ters van binnenlandse zaken en fi nanciën, de Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland, Mgr. W. Nolens en Dr. H. Poels. Van „Venrays fanfarecorps" werd de heer Th. v. d. Bogaard, president. Een groot aantal jongens ver zochten het bestuur van de Volks bond, om steun tot oprichting van een gymnastiekvereniging. van 22 jnni 1912 Tot onderwijzer te Wellerlooi, werd benoemd P. J. Claessens te Leunen. Gekozen werden als definitieve bestuurders van de R.K. Werk liedenvereniging de heren J. En gels, M. Hendriks, P. Lenssen, M. Peeters en H. Oudenhoven. De heer Paul Ku ij pers, werd benoemd tot direkteur van Venrays Mannenkoor. Op 17 juni brandde aan de Steeg te Leunen, de boerderij, be woond door P. Kunen en toebe horend aan de familie Niessen to taal af. Veel vee kwam in de brand om. Het circus Semay. gaf druk bezochte voorstellingen. Venray telde op 31 december 1931 8382 zielen. van 28 juni 1913 De heer J. Janssen te Venray, slaagde voor het natuurkundig examen aan de Vee-artsenijkunde te Utrecht De brievenbesteller Gerard Kusters, werd benoemd tot brieven gaarder te Gilze-Rijen. van 22 juni 1907 Er werden ernstige pogingen in het werk gesteld om Venray en Deurne, met een stoomtram te verbinden. De Wed. Marcilles, de oudste inwoonster van Venray, hoopt op 24 juni haar 95ste verjaardag te Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kerk dorpen. GESLAAGD Op Schiphol slaagde voor le boordwerktuigkundige theoretisch en praktisch met de hoogste cijfers tot nu toe behaald, onze vroegeri- ge dorpsgenoot de heer J.G.W. v. Mil, Merseloseweg. Bij de Psychiatrische Inrich ting „St Anna" alhier, slaagden voor verpleging zenuw- en ziels zieken (ziekenverpleging diploma,B) de zusters: J. W. Arts, M. J. van Baars, J.E. Heijmans, A.E. v. Hoof, J.H. Janssen, B.Th. van Oers, W.M. Ridderbeks, A.A. Roijackers (Zr.M. Adriana), L. C. Rijvers (Zr. M. Joanne), E.M. van Stratum, J.F. Weiten (ZnM. Josephine). Cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken Te Ysselstein werd de eindles met examen gehouden van de E.H.B.O.-curcus, die georganiseerd was op intiatief van de B.B. Het examen werd afgenomen door dr. Sanders uit Helmond. Verder waren aanwezig de leraren dr. v. Trier, dhr. Smelts en mej. Voesten Van de dames slaagden: Janssen, J. v. Ass, Tr. Jenniskens, G. Arts, L. Slangen, L. Janssen, van de he ren slaagden: R. Hoornstra. A. Fleurkens, P. de Lauw, A. Marcel lis, A. Baltissen, L. Custers, H. van Asten en P. Willems, 2 candidaten werden afgewezen. FORUM-AVOND van de MIDDENSTAND De middenstandvereniging hield maandagavond een forum-avond in café Kemps, waarop de vereniging tevens afscheid nam van haar ad- viseut Kapelaan Keyzers bij zijn benoeming tot Pastoor in Horst- America. Vice-Voorzitter J. Poels bracht de scheidende adviseur dank voor het vele werk wat hij gedaan had voor de middenstandsvereniging en bood hem onder couvert een af scheidscadeau aan. Kap. Keijsers bracht dank voor dit afscheids woord en voor het cadeau en wen ste de Venrayse middenstand alle succes voor de toekomst. Dan begon het forum dat be stond uit de heren Dr. Veraart, W. Peeters, Koopmans, Fr. Janssen en L. Laurensse, de ingediende vragen te behandelen.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1