Bankboekjes Ned. Credietbank n.v. VENRAY I BOERENLEENBANK Wist U... Swolgense Boys T.T. Assen Bijkantoor VEMRAY Gevonden Bnrgerlqke Stand Venray ADVERTENTIEN Hei Leunse Kermis Welke jongen AFWEZIG Tandarts Janssen Speldjesverkoop Pluimballen Vaste planten keukenuitzetten transportarbeider jongen ca. 16 jaar mening, het meest In aanmerking: de verbeteringen in de kom van Venray, aan de weg Venlo-Horst- Venray-Noordbrabantse grens; en herstel van rijwielpaden langs di- verse wegen in Noord-Limburg. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van heden medewerking is verleend aan het bestuur van de r.k. bijzondere lagere meisjesschool te Venray-Oirlo E 19a voor de aanleg van waterlei ding in de lokalen en op de speel plaats dier school. Venray, 28 mei 1957. GROTE FIETS-RALLEY TE VENRAY Morgen zondag wordt een grote fietsrally georganiseerd voor de jeugd van Venray. De start is aan het Patronaat vanaf half twee. Iedere jongen kan hieraan deel nemen. Inschrijfgeld 25 cent. Voor leden van het patronaat is de deel name gratis. Men kan inschrijven vanaf zondagmiddag 1 uur. Natuurlijk zijn er prachtige prij zen voor de winnaars. De Leiders van het Patronaat. WANDELTOCHT De bekende wandelclub „Servlo" van Huize St. Servatius alhier, heeft een wandeltocht uitgeschre ven op zondag 30 juni. De grote Kindsheid-optocht op zondag 7 juli a.s. Over 3 weken krijgen we in Venray-kom weer een mooie missie optocht te zien. Natuurlijk is het onmogelijk om alle kinderen van Venray, mee te laten doen. Het moet geen stoet zijn van alle maal slechts verklede kinderen, ook niet van allemaal kleine patertjes en zustertjes en Chineesjes, maar het moet een missie-optocht blijven, waarvan de verschillende samen gestelde groepen demissiegedachte wakker roepen bij de toeschouwers, zowel groten als kleinen. Het be looft werkelijk een prachtige op tocht te worden. De kinderen die mogen meedoen, worden aangewezen door de onder wijzers en onderwijzeressen van de scholenen door de leiders of leidsters van de verschillende jeugdorganisa ties die eraan meewerken. Men moet het werkcomité daar om niet lastig vallen met allerlei verzoeken van ouders, of hun kin deren ook mee mogen doen. Groen vliegje kwelt Noord-Limburg Met de Pinksterdagen heeft men in deze contreien kennis kunnen maken met een bijzonder soort in sect, een groen vliegje, dat het bij zonder gemunt had op witte boord jes, blouses enz. Wie in min of meer luchtig zo- mertoilet een tochtje met de fiets of scooter maakte, werd al gauw belaagd door deze schelmse insecten, die na zich op een kledingstuk te hebben neergezet, blijkbaar niet meer bij machte waren weer op te vliegen. Deze ongewenste gasten verraad den allereerst hun aanwezigheid door zich op de gezichten neer te zetten en jeuk veroorzaken. Daarna gingen zij over tot een aanval in de nek en omgeving. Wie meende deze hardnekkige kwel geesten met de hand te kunnen verjagen, kwam bedrogen uit, in tegendeel, waar ze neerkwamen, bleven ze zitten. Er werden op deze schone Pink sterdagen door de velen, die een Ausflug maakten, heel wat kleding stukken ontoonbaar gemaakt. Volksconcert Heden zaterdagavond om 8 uur zal de fanfare Ons Genoegen uit Oirlo een concert geven op het Henseniusplein. Koningschieten Bij het gehouden koningschieten van de handboogschutterij St Se- bastiaan Heide, wist de heer J. Ewals, beslag te leggen op de ko ningstitel met 264 punten. NIET RIJDEN OF EE f NIEUW RIJ-EXAMEN De Kantonrechter te Eindhoven heeft twee verkeerszondaars bij een verkeersstraf als bijzondere voor waarde gesteld, dat zij zullen sla gen voor een verkeersexamen, dat de Eindhovense gemeentepolitie hun zal afnemen. Een 19-jarige automobilist uit Waalre en een 32-jarige bromfiet ser uit Eindhoven, die geen voor rang hadden verleend, werden resp. tot 50 en 25 gulden veroordeeld. Beide verdachten kregen echter een voorwaardelijke ontzegging van de bevoegdheid opgelegd voor een half jaar. Deze straf treedt in werking als de veroordeelden zich niet voor 1 augustus aan het verkeersexamen zouden onderwerpen: een examen, dat bovendien nog een voldoende moet opleveren. Deze verkeers-opvoedende straf maakte kennelijk diepe indruk op de vele tientallen voor de balie. De officier van justitie verwacht dan ook, dat deze „voorbeeldige" straf zal leiden tot een beter on derhouden van de voorrangsregels. De automobilist had op een kruis punt, waar hij linksaf wilde slaan geen voorrang verleend aan een fietser, die uit tegenover gestelde richting kwam. De bromfietser was maar doorgetuft toen een auto van rechts kwam aanrijden. Melkslijters mogen niet hamsteren Het bestuur van het product- schap voor zuivel, heeft een ver ordening uitgevaardigd om te voor komen, dat vooral in de laatste week voor de melkprijsverhoging op 1 juli a.s. bij de slijters extra voorraad wordt gevormd tfan ge steriliseerde consumptiemelk, cho colademelk, pap en vla. Het argument, dat de handel ge steriliseerde melk zou gaan ham steren, gaat volgens de slijters niet op. Wanneer men vanwege de grotere vraag b.v. 100 flessen meer zou inslaan, zou dit gesteld dat er, zoals nu wel het geval is, geen heifing betaald zou hoeven te wor den een winst van 6 gulden op leveren. Het risico van deze betrek kelijk grote investering zouden de slijters bepaald niet willen nemen bij het wisselvallige weer in Neder land. Benzine en olie omlaag De benzineprijs wordt heden za terdag definitief met een halve cent per liter verlaagd. Gelijktijdig worden de prijzen voor de diverse soorten zware stookolie verminderd met tien gulden per ton. In beide gevallen wordt er een deel van de Suez-verhoging mee ongedaan ge maakt. Mei ingang van 15 juni wordi de rentevergoeding op onze verhoogd ioi 3 II Onze Bankboekjes zijn een SOLIEDE geld belegging geven een HOOG RENDEMENT, terwijl de ingelegde gelden MAKKELIJK OPVRAAGBAAR zijn. Danswedstrijd Heden zaterdagavond om haf acht is er in de danssent te Leunen een wedstrijd in dansen. Diverse paren uit Venray en omgeving gaan daar hun beste beentje voorzetten. Een deskundige jury zal het oordeel vellen. Belangstellenden worden gaarne verwacht. Ongeluk Donderdag botsten bij de ingang van de Paterskerk een bromfietser en een auto op elkaar. De automo bilist v.d. H. uit Leunen wilde nl. het Kerkplein oprijden op het zelfde moment dat de bromfietser C. uit Leunen passeerde. C. liep zware hoofdwonden op en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Door de bliksem getroffen Tijdens een onweer is Maandag middag een paard van de landbou wer A. Drüggen te Castenray door de bliksem getroffen en op slag gedood. Naar Luxemburg De Jonge Boeren uit Castenray zullen op 29 en 30 juni a.s. in ver enigingsverband een bezoek bren gen aan Luxemburg. Koningschieten Zondag had bij de handboog schutterij De Batavieren te Casten ray het koningschieten plaats. Bij de adspiranten werd H. Kuijpers eerste met 197 punten in 32 pijlen. Bij de senioren wist L. Peeters be slag op de koningstitel te leggen met 256 punten in 32 pijlen. Koningschieten Bij het koningschieten van de handboogschutterij St Hubertus te Merselo, wist koning J. van Osch, zijn titel te prolongeren met 260 punten in 32 pijlen. Tweede werd (keizer) M. v. Dijk, met 256 punten en derde J. v. Lankveld met 254 punten. Jaarvergadering L.L.T.B. Op een dinsdag a.s. te houden jaarvergadering zal de LLTB-afd. Merselo o.a. ook de plannen tot uit breiding van het magazijn ter sprake brengen. Naar O.L.Vrouw in 't Zand Donderdag 20 juni, Sacraments dag, gaan de Jonge Boeren van Merselo, per fiets op bedevaart naar O.L.Vrouw-kapel in 't Zand te Roermond. Er staat dan tevens een bezoek aan de proefboerderij te Beesel, op het programma, ONGEVAL TE MAASTRICHT EIST TWEE DODEN Woensdag is te Maastricht een auto uit Sittard tegen een met hout geladen stilstaande vracht auto uit Hulsberg gebotst. De be stuurder, die bij de vrachtauto stond werd op slag gedood. Een kind dat in de Sittardse anto zat, werd eveneens gedood. Sinds de bevryding: 533.903 nieuwe woningen In totaal waren eind april 1957 sinds de bevrijding 533.903 nieuwe woningen gereed gekomen. Evenals in alle vorige maanden van dit jaar bereikte het woning- bouwcijfer in april een record. Vol gens mededeling van het centraal bureau voor statistiek werden in april 1957 6.534 woningen opge leverd (vóóroorlogs april-record 5.711 in 1934, na-oorlogs record 5.632 in 1954). In de eerste vier maanden van het lopende jaar kwamen meer nieuwe woningen gereed dan ooit in een overeenkomstige periode werden gebouwd, n.l. 25.742, d.i. 9.020 méér dan in de eerste vier maanden van 1956. Doordat in april 1957 met de bouw van meer woningen werd begonnen nl. 8.325 dan er werden vol tooid, bereikte ook het aantal op 1 mei 1957 in uitvoering zijnde wo ningen een nieuw hoogtepunt met 99.817. In de gelijknamige maand van het vorig jaar werd met de bouw van 8.279 woningen. In de eerste vier maanden van 1957 werd begonnen aan 31.705 wo ningen, tegen aan 21,700 in dezelfde periode van 1956. In de in april 1957 gereed geko men woningen zijn 463 systeem woningen begrepen. In totaal waren eind april 1957 sinds de bevijding 533.903 nieuwe woningen gereed gekomen. Iedere maand vluchten 20.000 Oostduitsers naar het Westen Gemiddeld twintigduizend Oost- Duitsers vluchten elke maand naar de Duitse Bondsrepubliek. Dit be tekent, dat jaarlijks bijna een kwart miljoen Oost-Duitsers in West- Duitsland worden opgenomen. Dit is voor de Westduitse autoriteiten het vluchtelingenprobleem. dat elke seconde op onze wereld ca 55 misdaden worden gepleegd, ca 49 misdaden worden berecht, ca 11.000 sigaretten zijn opgerookt, ca 409 mensen een bioscoopkaartje kopen, ca 25.000 couranten worden gedrukt, ca 44 vaten olie worden gewonnen, 3 motorvoertuigen zijn vervaardigd, de wereld ongeveer f 10.800 aan de bewapening uit geeft, ratten en insecten voor 5 mensen het voedsel vernietigen en ongeveer 100 bliksemflitsen voor komen. dat het volgende verhaaltje stamt uit de Peel, waar twee pas begonnen kippeboeren in gesprek waren. „De kip is toch het stomste van alle dieren", meende de ene. „Waarom? vroeg nummer twee. „Omdat ze de meeste eieren legt, wanneer deze het goedkoopste zijn". dat men wel eens iets moet be denken om volk te trekken. De plaatselijke autoriteiten van het plaatsje La Roche en Ardennes waren niet te spreken over het aantal toeristen, dat daar een kijkje kwam nemen. Het moest veel meer worden, wilde het nog een sneetje brood opleveren. Om nu de mensen het verblijf aldaar wat te veraan genamen, bedachten zij een nieuwe stunt. Elk week-end zal er in het oude kasteel, dat het plaatsje rijk is, een echte geest optreden. In vak termen noemen ze dat dan „ver schijnen". De geest is in vaste dienst aangenomen om te voorkomen, dat een of ander week-end „de geest" vervlogen zal zijn. HEDEN zaterdagavond 7 u. Demi-finale Kring-Bekerwed. Entré gewoon. dat het verhaal over de zwak heid van het vrouwelijk geslacht naar onze heilige overtuiging een uitvindsel van de vrouwen zelf is, bedoeld om de toch reeds zo zwaar door 't leven geteisterde mannen verplichtingen op te dringen, die we maar al te graag op ons nemen. Toch is het goed, dat er nog een statistiek bestaat, die de man de ware werkelijkheid en impiiciet de dwaasheid onder de neus wrijft. Want zie: in Portugal zijn niet minder dan 263 vrouwen ouder dan 100 jaar, waar de mannen slechts 51 exemplaren tegenover kunnen stellen. De 25.000ste in de Noord-Oostpolder In de Noord-Oostpolder is de 25.000ste inwoner begroet: Jan Jo hannes, tweede zoon van de land arbeider J. Kuiper. De gelukkige vader mocht voor zijn jonge spruit een spaarbank boekje met een eerste inleg van f 125.in ontvangst nemen, dat hem plechtig werd overhandigd door de landdrost van de polder. Sedert de oprichting van de Wegenwacht, de gele pechbestrij- ders langs onze grote wegen, zijn 870.000 pechgevallen bestreden, 15.000 keer eerste hulp verleend, 1000 autobranden geblust en 88.000 persoonlijke diensten verricht. Dames-armband, Jenniskens, Lan- geweg 17; Twee medailles in etui, Classens, Leunseweg 19; Zwarte rozenkrans, Rommen, Vlakwaterw. 5; Portemonnaie met inh., Poels, slager, Grotestraat; Regenjasje, G. Bouten, St. Servatlusw 10a.;Bruine herenglacé, Cremers, Grote Markt 4; Dameshorloge, Polman, Landweert- weg 2; Pen en balpointpen in étui, Politiebureau; Gestreepte hand schoenen, I. Swinkels Pr. Margriet straat 2; rood-zwarte hond, Rutten Eindstraat. Misschien hebt U gehoord of ge lezen hoe De Hoge Veluwe en de A.N.W.B. opnieuw onvervaard ten strijde zijn getrokken tegen de plannen van Minister Staf om het vliegveld bij Deelen voor zijn straal jagers te gaan gebruiken. We willen op alle argumenten niet ingaan, welke deze verzamelde anti-mensen ten berde brengen, maar slechts een enkele opmerking maken. In De Tijd van donderdag j.l. lezen we, dat het de minister ver weten wordt, dat hij nooit ernstig heeft nagegaan of zijn straaljagers ergens anders terecht konden, zoals en nu komt het dan in de Peel. Dat is dan het roemruchte vlieg veld zonder vliegtuigen, dat we in de Meerselse Peel hebben liggen. Het vliegveld ligt er en het is feitelijk tegen-natuurlijk, dat het niet gebruikt wordt, althans in onze niet-deskundige en niet- militaire ogen. Maar als het nu wel gebruikt gaat worden omdat een bepaalde plek in ons lieve vaderland het gegier van de straal jagers niet aan haar hoofd kan hebben en ons daarmede de straal jagers en het gegier cadeau doen, dan zit er "toch wel een tikkeltje fout. Dat vacantie-gangers e.a. dit gegier niet aan hun hoofd kunnen hebben, moet geen reden zijn dan de boertjes-van-buuten er maar mee op te schepen. Die niet zo groot in aantal, noch zo groot in macht zijn. Wij hebben van ons recreatie terrein en zelfs van onze cultuur grond hele stukken afgegeven voor de aanleg van dit vliegveld. Daar mede dienende: de vaderlandse en west-europese verdediging. En we hadden er eerlijk al lang vliegtuigen op verwacht, waar we en laten we dat ook maar eer lijk zeggen helemaal niet geluk kig mee zijn. Maar men moet wat voor de goede zaak over hebben. Als we ze echter alléén krijgen omdat anderen, uit datzelfde lieve vaderland, niet iets voor die goede zaak over willen hebben, dan krijgen we eens soort afschuifsysteem, wat vroeger wel eens opgang heeft kunnen vinden, maar waarvan we toch verwacht hadden, dat dit nu ten einde was. Sporen daarvan schijnen toch nog wel terug te vinden te zijn al is het maar in de besturen van de Hoge Veluwe en van de A.N.W.B. van 7 t/m 13 juni 1957 GEBOREN: v. Els, Leonardus G.J. Langeweg 29 Peeters, Wilhelmina E.P. Oostrum D 7 Janssen, Mechelina J.F. Nieuwlandstraat 3 Goumans, Anna M.L. Akkerweg 2 Bistervels, Petronella J.J. Stationsweg 10 Stijns, Monica M.A. St Annalaan 1 van Rhee, Hubertus P.W. Castenray G 7 Hendriks, Johannes J.M. V'üngsbeek Rutten, Gertrudis A.M. Langew. 44 Boormans, Martinus H.J. Leunen K 2e OVERLEDEN: Van Tilburg, Godefrida, echtg. v. Oudenhoven J.H.H., 71 jr, Markt 14 Jacobs, Maria, echtg. v. Litjens M., 69 jr. Henseniusstraat 9. ONDERTROUWD: Manders, Martinus, 29 jr., land bouwer, Leunen K 51 en Hendrikx, Theodora, 26 jr. z.b., Veulen H 16. Jeurissen Peter, 24 jr, vracht- ondernemer, Kruisstraat 2 en Siebers Maria, 22 jr, Hoederstr. 41 Gisberts Antonius, 25 jr, opper man, Lorbaan 13, Horst en Arts Hermina, 18 jr, Oostrum C 66. GETROUWD: van Well Peter, 29 jr. landb., en Pouwels Gertruda, 24 jr, beiden te Venray. De Heer en Mevrouw STIJNS VROKLAGE geven met zeer grote vreugde kennis van de geboorte van hun dochter MONICA die bij het H. Doopsel ontving de namen Monica Maria Anna Jo- sepha. Venray, 12 juni 1957 St. Annalaan. Op zaterdag 22 juni hopen onze lieve ouders Alphons Jacobs Carolina Boom hun 25jarig huwelijksfeest te vie ren. De plechtige H. Mis tot dank baarheid heeft plaats in de Recto- raatskerk van O. L. Vrouw van 7 Smarten, om 9 uur. Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wens van hun dankbare kinderen. Venray, Oude Oostrumseweg 37a TE KOOP wasketel 80 liter i.g.s. A. Verstraaten, C 84 Overloon. Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren C. Kremers, Vierlingsbeek Telefoon 04781-292 hebben wij voor uw kinderen een mooi stukje speelgoed. Gebr. Lucassen Leunen K T4 Te koop 2 dragende varkens 15 wk. A. Wismans, Gasstraat 5 toom biggen P. Croymans, Overbroek K 112 van 1516 jaar wil banketbakker worden Hiervoor is gelegenheid bij Banketbakkerij SCHIKS Stationsstraat 33 £EURNE tel. 360 TE KOOP pracht wit keeshondje, paar voetbalschoenen m. 44 Te koop gevraagd Buta gasstel in goede staat Adres bureau van dit blad. van 17 i.m. 22 juni Spoedgevallen Tandarts Ruyten Morgen zondag worden aan de kerken speldjes verkocht t.b. van de Meisjesbescherming. Koopt allen een speldje, U doet er een goed werk mee Badminton Rackets 3.25 3.95 4.95 8.75 Ariaens-Kosman Hotel van Bergen Gennep Zondagavond in ons café TRIO ÏLECLUSE (Soirée dansant) Naar T.T. Assen op 29 juni. Vertrek vanaf Venlo, via Horst, Venray en omstreken. Opgave bij Garage 't Centrum Horst Tel. 251 of bij G. van Ham, Venray tel. 725. met rubberdop 35 Ronde ballen 55 m. veren 85 Ariaens-Kosman in vele soorten A. E. CAMPS 00STRUM Boomkwekerij Tel. 293 Wij ontvingen de Super Kat en de Edy Isola J.Coenen-Houtackers Kosthuis gevraagd door onderwijzer in Venray. Br. onder nr. 156 bureau dezer. GEVRAAGD voor het lossen en laden van auto's Gebr. Martens, Bouwmaterialen n.v., Venray. GEVRAAGD hulp in de huishouding in gezin met kinderen, voor dag of dag en nacht. J. Heesbeen, landbouwleraar, Hoebertweg 28. GEVRAAGD voor werkzaamheden in champignon kwekerij en bierlager. Rutten, Eindstraat 27. GEVRAAGD net dagmeisje 15-17 jaar of werkster 4 dagen p. w„ z. sp. mogelijk. M. Arts-van Woerkum Marktstraat 6. TE KOOP bouwterrein groot 10 are gunstig gelegen te Venray. Ook ge negen met iemand woning te bouwen Adres bureau van dit blad. VEILIG „DE SPAARBANK Y00R IEDEREEN" Open reserve van meer dan f 36.000,000.— garanderen uw spaartegoed. Een extra garantie wordt gevormd door de on beperkte aansprakelijkheid van ruim 106.000 leden. VOORDELIG Bij de Boerenleenbank ontvangt U de hoogste spaarrente. GEMAKKELIJK Direct opvraagbaar zonder formaliteiten. Gunstige tarieven voor termijndeposito's. Vraagt inlichtingen aan de kassiers van de Boerenleenbanken VENRAY LEUNEN OIRLO MERSELO YSSELSTEYN OOSTRUM Te koo"" Srsti met ij,a stalen r.f, L. van,p

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2