Wettelijke aansprakelijkheid. De wereld wordt steeds kleiner Fatima Wist U SPORT We kunnen de nood van Aziaten en Afrikanen niet straffeloos negeren De grote Missieoptocht Uit Peel en Maas Zaterdag 18 mei 1957 No 20 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS CONFECTIE VAI DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF WCCITDI AT\ \TC%C\T> l/T^TVTO A V DIVT A**CTD DlfDM ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.ra. ABONNEMENTS. GROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 *V Er Cf IV O JUV UJUJlV VC(lllV/iI JEflN VJiVlO 1 IvEflVEiIN PRIJS PER KWARTAAL f 1.40 BUITEN VENRAY f 1.60. Door de snelle vooruitgang van de techniek en door alierlei ver nuftige uitvingen wordt de we reld waarin wij mensen leven steeds kleiner. Afstanden van duizenden kilometers hebben niets meer te betekenen als men met straalvlieg tuigen gaat reizen. Door middel van de radio wordt men op de hoogte gehouden van wat enkele uren tevoren in Azië of Afrika ge beurde. Straks stelt ons de televisie in staat het op hetzelfde ogenblik ook met onze eigen ogen te zien. De mensen van Azië en Afrika van hun kant zien nu al door de films uit Europa en Amerika, die er steeds meer vertoond gaan worden, hoe welvarend wij hier in onze Westerse landen leven. Terwijl zij daar in de grootste armoede leven en in de ellendigste omstan digheden. Zullen ze erin blijven berusttn, dat zij aan alles gebrek hebben, terwijl wij mensen in het Westen niets doen om hun te hulp te komen De tijd is voorbij, dat wij onver schillig notitie kunnen nemen van een berichtje in de krant, dat mee deelt hoe bijv. duizenden mensen in China of India bij een gewel dige overstroming om het leven kwamen. China of India leek ons toen nog zo geweldig ver van ons vandaan, dat wij die mensen daar toch niet konden helpen. Maar nu is dat heel anders geworden. Van zo'n ramp kunnen we straks alles te zien krijgen door de tele visie, zoals we de uiterste armoede en hoogste nood van die mensen in de zogenaamde „minderontwik- kelde gebieden" nu reeds onder ogen moeten zien. Nog nooit zijn wij daarover zo goed ingelicht als nu. Van de gehele wereldbevolking, die 2SA milliard mensen omvat, leeft het derde deel ongeveer 900 millioen mensen in wel varende gebieden zoals Nederland, Hel andere deel van de mensheid meer dan 1800 millioen mensen leeft in die „minderontwikkelde gebieden", waar honger, ziekte, analphabetisme en werkeloosheid heel gewone verschijnselen zijn. Hebben wij in Nederland gemid deld 72 jaar te leven en is de zuigelingensterfte slechts 2 op de 100 baby's, in de noodgebieden van onze wereld wordt men gemiddeld nauwelijks 30 jaar oud, en in vele gebieden sterven reeds 20 tot 25 van de 100 baby's vóór het volein den van het eerste levensjaar. Bij ziekte en ongeval kunnen wij op onmiddellijke en uitstekende medische hulp rekenen, ook omdat er op elke 1200 inwoners één dok ter aanwezig is. In de minder - ontwikkelde landen lijden en ster-satie Wij hier in het Westen verkeren bovendien in zodanige technische en financiële omstandigheden, dat wij ook op ruime schaal hulp kunnen bieden. Zou het geen grote schande zijn als wij, die toch be ginselen van menselijkheid menselijke verbondenheid huldigen, niets zouden doen om te helpen? Wanneer die gebreklijdende volken onze rijkdom en overvloed hier gewaar gaan worden, zullen zij dan niet uit levensbehoud naar hier kunnen oprukken Pas geleden kwam een geleerde in Amerika met de sensationele mededeling, dat een bepaald soort mieren uit Zuid-Amerika, die enor me verwoestingen aan de oogst en ook aan de hulzen kunnen aan richten, langzaamaan met hele drommen naar Noord-Amerika op trokken om daar hun verwoestend werk te doen. De mensen namen die mededeling niet ernstig op. Maar zo heel onwaarschijnlijk is de mogelijkheid niet, dat eenmaal hele legers mensen van donkere huidskleur, die in grote nood ver keren, uit levensbehoud oprukken naar onze landen waar zo'n over vloed is. De communisten maken onder die mensen, die nog voor het grootste deel heidens zijn, druk propaganda voor hun leer, en zij preken er haat tegen de volkeren van het Westen. Straks zullen zij hun ook nog aan moderne oorlogs wapenen helpen. Als die volkeren in het Oosten toch eens voor het Christendom gewonnen zouden worden Maar dan mogen wij Christenen hier hun nood niet langer negeren. Want als die mensen bemerken, dat de Christenen hier niets voor hen over hebben, zullen zij er niet veel voor voelen een geloof te aan vaarden, dat wel naastenliefde pre dikt, maar niet in praktijk brengt. Natuurlijk zal door afzonderlijke mensen niet veel gedaan kunnen worden tot leniging van de nood. De regeringen van deze Westerse landen zullen zich ervoor moeten spannen. Dat betekent voor ons Nederlan ders: een gedeelte van ons natio naal inkomen afstaan ten behoeve van de noodlijdende volkeren. Er is reeds door een grote groep eminente persoeen een oproep ge daan aan het Nederlandse volk om 1 pet van hun bruto inkomen af te staan ten behoeve van de hulp aan de minder ontwikkelde gebieden. Daarvoor is in Den Haag ook opgericht de Nederlandse organi- ven millioenen zonder ooit een dokter te hebben gezien, want op de 50 tot 100 duizend mensen, verspreid over een groot gebied, is maar één dokter werkzaam. Bedraagt ons gemiddeld jaar inkomen 3 tot 4 duizend gulden, 2/3 van alle mensen in de wereld moet het met 3 tot 4 honderd gul den per jaar doen. Van honger komt in onze gebieden niemand om, terwijl elders in de wereld millioenen mensen, honger en ge brek lijden. voor internationale bijstand NOVIB. Als ook alle katholieken het mis siewerk royaler zouden steunen, zou de Missie ook veel meer kun nen doen om in die landen meer welvaart onder de mensen te brengen. Maar als wij doorgaan met wei nig of niets te doen, bestaat het ernstig gevaar, dat die volkeren over een tiental jaren geheel com munistisch worden en deze welva rende gebieden hier onder de voet lopen. v.d.B. OVEK HET RISICO, aanraking met het beginsel der 4 wettelijke aansprakelijkheid, zij ho- Wie stukken maakt moet ook ren ervan en lezen erover n nil a s.?reekt ,va"?e11' ,zef( Dagelijks komen er meer mensen U. Dat dacht U maar! Want hebt die U zullen aanspreken als U, V er,.™el eell,s aan gedacht, dat zich Uw vrouw, kinderen of Uw hond dagelyks vele gevallen kunnen hun schade berokkenen. vele voordoen, waarbij een ander de stukken maakt en U moet beta len Als Uw vrouw op de fiets bood schappen gaat doen en daarbij een verkeersongeval veroorzaakt, zult in de meeste gevallen U, als hoofd van de huwelijksgemeenschap, moe ten betalen. Als Uw kind spelend achter een bal aanholt en de automobilist, die het nog juist kan ontwijken, tegen een boom rijdt,dan moetU in prin cipe betalen, waarbij de wetgever U dan een kleine mogelijkheid heeft gelaten om aan betaling te ontkomen, nl. indien U kunt bewij zen, dat U de „onrechtmatige daad" van Uw kind niet hebt kunnen voorkomen. Als Uw ijverige stofafnemende dienstbode een bloempot uit het raam stoot, die op het hoofd van een voorbijganger valt, of Uw hond een motorrijder ten val brengt, dan betalen niet de brokkenmakers, maar betaalt U! Dagelijks komen meer mensen in In sommige gevallen zijn zij ook persoonlijk aansprakelijk. Dagelijks kunt U, met een beroep op de wet gedwongen worden, Uw portemonnaie te openen. Soms voor luttele guldens als Uw jongen de ruit bij de buren heeft ingegooid. Soms voor tientallen of honderden guldens als Uw hulpje in de huis houding of Uzelf een auto geen voorrang heeft gegeven. Maar het kan ook voorkomen, dat U vele jaren lang, ja zelfs Uw leven lang moet betalen als Uw „uitgelaten" hond een scooterberij der doet vallen en de man blijvend invalide wordt of gedood, terwijl zijn vrouw en kinderen onverzorgd achterblijven. „Is hier dan niets tegen te doen" zult U zich afvragen. Jawel, velen van Uw vrienden of kennissen zullen U weten te ver tellen, dat U zich als particulier persoon tegen het risico van wet telijke aansprakelijkheid kum ver zekeren, omdat zij zo'n verzekering al eerder afsloten. Deze verzekering tegen het risi co van W.A. is de laatste jaren zeer populair geworden en de ver zekeringsmaatschappijen sluiten er honderden per dag af. WELKE POLIS? Zoek steeds de polis uit, met de meest uitgebreide voorwaarden. U kunt beter per jaar enkele guldens meer aan premie betalen, dan in geval van schade tot de ontdekking te komen, dat Uw po lis juist in dit geval geen dekking gaf. Let dus op, dat U geen verzeke ring sluit, die alléén binnen Ne derland van kracht is. Vooral in de grensstreken zal het toch regelmatig voorkomen, dat men eens de grens passeert, terwijl ook Uw kinderen kunnen deelne men aan schoolreisjes of vakantie trektochten naar het buitenland. Alles is duur tegenwoordig. De jongelui die wensen te trouwen, moeten lang sparen, om van het zoeken naar een huis maar niet te spreken. Vele meerderjarige kin deren zijn vaak nog thuis. Deze ongehuwde kinderen zullen dus zonder meer op de gezinspolis verzekerd moeten zijn. Ook de eigen W.A. van de echt genote en van al dan niet inwo nende minderjarige kinderen dient onder de dekking der W.A.-polis te vallen. Iedereen zit regelmatig als pas sagier in een auto of autobus. Het kan hem dus gebeuren, dat hij on oplettend het portier opent en dat daar een fietser of brommer tegen op rijdt, met alle vaak ernstige gevolgen. De autopolis geeft geen dekking, de bestuurder is immers niet aan sprakelijk. Het is dus een eerste vereiste dat Uw W.A.-Particulier- polis ook dit risico omvat. EIGEN RISICO. Het spreekt vanzelf, dat een ver zekering dient om schaden te ver goeden, die men niet zonder enig bezwaar uit zijn gewone inkomen kan betalen. Zij dient niet om het ruitje van enkele guldens te ver goeden, dat Uw kind bij de buren heeft ingegooid. Wanneer U dan Uw maatschappij moet schrijven of bellen, daarna 't ingevulde schadeformulier moet terugzenden en tenslotte de scha- dekwitantie moet terugsturen en op het postkantoor de cheque innen dan kost dat ruitje aan postzegels telefoon en bus of tram, meer dan U Uw buurman meteen betaald had. Het is dus gebruikelijk, dat de verzekerde een klein risico draagt van f 10. Voor schade in het bui tenland bedraagt het eigen risico veelal f 25. Dit eigen risico geldt echter al leen voor schade aan goederen en is niet van toepassing wanneer de schade bestaat uit lichamelijk let sel. Wacht met het sluiten van een brandverzekering niet tot Uw huis in brand staat. Maar U en Uw ge zinsleden begeven zich iedere dag temidden van het gedaver van ver keer en techniek. Het is daarom raadzaam U tegen de mogelijke gevolgen daarvan te verzekeren en niet te wachten tot de rechter tot U zegt: „Ja, U bent wettelijk aansprake lijk Wellicht zouden alle gebeurtenis sen geheim gebleven zijn, als niet de kleine Jacinta tegen de afspra ken in, haar mond voorbijgepraat had door te vertellen van de ver schijningen. De kinderen hebben daarom veel moeten lijden van hun eigen ouders, maar ook van de burgemeester van Villa Nova da Ourem, dat vlak bij gelegen is. Zij hebben zelfs gevangen geze ten en in doodsnood verkeerd, be dreigd als zij waren met de dood straf. Maria heeft de kinderen gehei men medegedeeld, waarover zij in derdaad niet hebben gesproken, tot het ogenblik, dat zij daartoe verlof kregen. De eerste twee betroffen een vi sioen van de hel, de voorspelling van de tweede wereldoorlog en ten slotte de bekering van Rusland, Het derde geheim wordt naar men beweerd nog bewaard in de bisschoppelijke archieven van Lei ra. Of die geheimen zo indrukwek kend voor ons zijn als voor de zuidelijke katholieken is een vraag. Bij het lezen van het leven der drie kinderen, komt wel onder de indruk van de ellende, die zij heb ben moeten doorstaan, omwille van hun bijzondere uitverkiezing. Tot in het oneindige zijn zij on- ondervraagd door officieele en niet officieele personen, zodat zelfs hun jeugd er grondig door verveeld is. Ze moesten zich voor de bezoekers verstoppen en werden onophoude lijk uitgehoord. Twee van hen zijn jong gestor ven, nl. Jacinta en Francesca, maar Lucia in in 1925 ingetreden bij de Zusters van de H. Dorothea te Tuy in Spanje. Zij is de enige die heeft mee mogen zij het dan van uit de stilte van haar klooster hoe de Kerk geleidelijk de echtheid yan de verschijningen heeft erkend. Wellicht heeft ook zij vernomen, dat de H. Vader eens in de Vati caanse tuinen het zonnewonder van augustus 1917 moet hebben meegemaakt. In ieder geval heeft Lucia haar opdracht, door Maria gegeven, niet vergeten. Zij heeft steeds gevraagd veel te bidden. En tegen Pater Lombardi, die de kruistocht voor een betere wereld, op verzoek van de Paus predikt, zeide zij in 1954 dat vele mensen verloren zullen gaan, indien de campagne voor een betere wereld zonder resultaat blijft. Intussen zijn de voorspellingen omtrent de bekering van Rusland toch nog altijd een punt, waarover de katholieke wereld graag meer zou weten. Men is er zo diep in geinteres seerd en wenst zo vurig het eind van de communistische heilstaat. Veertig jaren geleden werd de bekering aangekondigd en nog altijd is zij geen werkelijkheid geworden. Veertig jaren geleden be gonnen de verschijningen in Fatima Veertig jaren lang trekken nu pelgrims uit Portugal en uit de ge hele wereld naar de Cova da Iria in Portugal, waar op 13 mei 1917 Maria voor het eerst aan drie arme kinderen verscheen, die voor hun ouders de schapen hoedden in het het onvruchtbare bergland. Fatima is, in tegenstelling tot Lourdes het sobere genadeoord ge bleven, er heersen armoe en gebrek aan accomodatie en wie hier wil bidden moet er zich waarachtige offers voor getroosten. Wat zal de toekomst van Fatima zijn? Zal het Lourdes op den duur in belangrijkheid overtreffen of zal het een genadeoord blijven van grote soberheid en stille ingetogenheid? Laten we nog even een terugblik werpen op de wonderlijke verschij ningen van Maria, die zich een half jaar lang op ongeregelde tijden aan drie kinderen vertoonde en zich tenslotte op 13 oktober 1917 aan hun bekend maakte. Toen de verschijningen begonnen, was het eigenlijk nog 1916, dus midden in de eerste wereldoorlog. Lucia weet de juiste datum niet meer, omdat ze toen nog geen be grip van tijd had. ze was pas zes jaren. Maar met haar broertje Fran cisco en haar zusje Lucia van S en 9 jaren werden zij toen reeds ingeleid door de verschijning van een engel in het latere gebeuren. van de jeugd. De plannen voor de grote Missie optocht van de jeugd of Kindsheid optocht in Venray zijn reeds hele maal uitgewerkt. De optocht zal plaats hebben op zondag na Pinksteren, 16 juni. Zij. die hun medewerking toegezegd hebben, weten nu, hoeveel tijd van voorbereiding zij nog hebben om met hun groep of wagen goed ver zorgd voor de dag te kunnen ko men. De optocht zal nog groteren nog mooier worden als twee jaren ge leden. Ongeveer 1000 kinderen, jon gens en meisjes zullen er aandeel- nemen. Laten we hopen, dat O.L. Heer ons werk mag zegenen door mooi weer! Onze Venrayse Missionarissen. In deze Missieoptocht zal ook een groep voorkomen, waarin al de Venrayse Missionarissen gehuldigd en in onze steun aanbevolen wor den door schilden, waarop hun namen vermeld staan, op elk schild één missionaris. We zouden graag precies de namen weten van alle missionarissen, ook broeders en zusters, die vanuit Venray-kom naar de Missie zijn vertrokken en er nu nog werkzaam zijn. Hieronder volgen de namen van de Missionarissen, die ons al bekend zijn: Mgr. Herman Tillemans, de wel- eerw. paters Jan Oudenhoven, Julio Loenen, Grad Kemps, Innocentius Laurensse, Conrado Goumans, Alex ander Jacobs, Rombout Camps, Al- phaeus Swinkels, Jan Wijnhoven, Theodardo Emonts en Artemius Huls. Verder de Eerw. Zusters Augusta Poels, Judith Min, Gertruda van Kessel, Christella Ewals, Aniceta Jenniskens, Truus Jenniskens, Ger truda van Ham, Martina Verbeek, Maria Majella Rutten, Elisabeth van Geenen, Agatha Goumans, Jeanne Bardoul, Maria Jenniskens, Gaudentus Janssen. Verder de eerw. frater Helenus Smits en de eerw. broeders Paul Poels en Benignus Gommans. Wanneer er fouten zijn .in deze lijst of wanneer er nog andere missionarissen, ook zusters en broeders, zouden zijn, die hierboven niet vermeld zijn, zou Pater Domi- tius graag spoedig hiervan op de hoogte gesteld worden. En laten wij hier in Venray er voor zorgen, niet alléén, dat wij blijven doorgaan zoveel mogelijk missionarissen uit ons midden uit te zenden naar de. Missielanden, maar ook dat wij, die achterblijven, een actief thuisfront, een Missie- Thuisfront vormen, die onze Ven rayse missionarissen blijven steu nen met onze warme belangstelling, met onze gebeden en offers en niet te vergeten met onze royale en geldelijke bijdragen. Wie nog meent, met een kleine aalmoes zich ervan af te kunnen maken, begrijpt zijn Missieplicht niet en begrijpt ook niet, wat er op het spel staat: ofwel de mensen in de missielanden vallen bijna allen in de klauwen van het communis me, ofwel zij worden gewonnen voor een bloeiende Missiekerk, als wij katholieken onze plicht maar goed begrijpen. Waarom zouden wij hier in Ven ray geen plaatselijk Missie-Thuis front kunnen oprichten, zoals ze dat in zoveel andere plaatsen al hebben opgericht en met een grote opleving van de Missieliefde als gevolg? dat ze in Beusichem tegenwoor dig ook iets hebben om te lachen. Daar werd namelijk een kleuter school in gebruik genomen en bij de feestelijkheden had de leveran cier van de schoolmeubelen niet achter willen blijven. Het kon eraf: hij schonk een wandklok, een mooi exemplaar, dat bij de opening zou worden aange boden, doch geruime tijd, zoals gebruikelijk, reeds was toegezon den. De openingsdag naderde, toen men ineens aan de klok dacht. Ze was zoek. En ze bleef dat, ook toen men de gehele schoolin- ventaris had omgekeerd. Totdat iemand, die daar vaker mee tobde, een helder idee kreeg. De klok was natuurlijk in een papiermand opgeborgen en met de inhoud van die mand bij 't vuilnis gegooid en zou dus wel eens op de vuilnisbelt kunnen liggen. Onder aanvoering van de burger vader naar de belt, waar met blote handen echter niets viel uit te richten. Voorzien van rieken en spaden trok de processie voor de tweede maal uit en deze keer was het raak: de klok kwam onder het vuilnis vandaan. Ze hebben het maar een beetje gemoedelijk opgevat daar in Beu sichem en er nog maar eentje op genomen. dat op de hoek van de straat in Dayton Ohio naast elkaar twee brievenbussen staan. Op de ene is geschilderd „Stad" en op de ander Binnenland". Driemaal per dag rijdt een post auto voor, waarvan de chauffeur beide bussen ledigt maar in dezelf de zak. dat een dertigjarige bakker en zijn vrouw dezer dagen een onbe kende dame in hun huis aantrof fen, toen zij van een vacantiereis terugkeerden. Ze had zich in hun bed geinstalleerd en nuttigde op haar gemaak een vruchtencocktail. Verder zei ze heel vriendelijk goe de morgen. De bakker en zijn vrouw waren eerst te verbaasd om iets te kun nen zeggen, maar tenslotte braken zij in een gerechtvaardigde woede uit. Wat doet U in ons huis" riepen „Och ik was moe en had trek in een hapje", zei de dame, een blonde schoonheid. „Maar nu ga ik me aankleden. U wilt zeker wel de kamer uit gaan?" Tien minuten later kwam de be zoekster in vol ornaat naar buiten. „Kom, ik stap maar eens op" zei ze. „Bedankt hoor." Toen achtte het eerzame echt paar de tijd rijp en greep in. De bakker pakte de dame en de vrouw de telefoon. De juffrouw bleek bij de politie Marion te heten. Ze was verder zonder geld en verbleef in huizen waarvan de bewoners met vacantie waren. rijke ongetrouwde Deen, de hoofd stad niet mag binnenkomen. Reeds vijfmaal is dit personaatje namelijk naar Engeland gereisd om te trachten Prinses Margareth te bereiken en haar een huwelijks aanzoek te doen. Hij werd echter iedere keer door de emigratie-au toriteiten teruggestuurd. De Denen zeggen, dat het nu maar eens uit moet zijn. Verbeeld je, dat hij nu de moeder van Mar garet aanschiet. En dat alles omdat hij, volgens zijn zeggen, eens een droom heeft gehad, waarin hem werd medege deeld, dat de prinses „zijn hulp nodig had." dat het een wijs man moet zijn geweest, die het volgende gezegd heeft: „Als een meisje twintig is, vraagt zij: „Wie is hij", als ze dertig is: „Wat is hij" en als ze veertig is: „Waar is hij?" van 17 mei 1913 Het nummer bevat een gedicht: Hulde aan de Maria-congregatie van Venray, bij haar 50-jarig bedevaart jubileum naar O.L.Vr. van Oostrum. 13 mei hield de gemeenteraad een spoedeisende vergadering over de aanleg van een verharde weg naar Overloon. Het werk werd ge gund aan de heer Spierings te Boxtel voor f 27 000. Aan drie houders van de Politie- hondendresseerclub werd een certi ficaat toegekend, o.a. aan die van veldwachter Lemmens. van 25 mei 1912 „Volksbelang" vergaderde. Tot bestuursleden werden herkozen de heren Janssen en De Ponti. D.S.O. won van M.V.V. te Maas tricht, met 3—1 en behaalde daar mede het kampioenschap van Lim burg. De Rector van Oostrum, ont ving een mooie gift voor een nieuw vaandel. van 24 mei 1913 18 mei trok de Mariacongre- gatie voor de 50e maal ter bede vaart naar Oostrum. 17 mei werd te Roermond diaken gewijd de Eerw. Heer Henri Hanraets van Venray. van 18 mei 1907 Zondag 19 mei wordt te Maas tricht de 9e Limburgse katholieken dag gehouden. Door de Staatsspoorwegen werd aanbesteed het vergroten en verbeteren van wachterswoningen aan de lijn Nijmegen—Venlo. Be groting f12.800. Laagste inschrijver T.C. Verhagen te Mill voor f 10.550. De heer J.T.A. Goossens, voor malig geneesheer aan Voorburg, is benoemd tot le geneesheer aan het nieuw gebouwd St Servatiusge- sticht te Venray. Op de biggenmarkt was de aanvoer nog zelden zo groot ge weest. Prijzen van f 7 tot f 9 per stuk. De plechtige opening van het krankzinnigengesticht is vastgesteld op dinsdag 28 mei om 1 uur, waar na een feestmaal aan de vele uit genodigden zal aangeboden worden. Deze week zijn bij de gehou den akteexamens voor onderwij zers te Venlo geslaagd, onze dorps genoten de heren Pierre Gooren en Willem Derksen. Dat de kippenhouderij te Ven ray, van belang is, kan blijken uit het feit, dat van hier alléén naar Maastricht voor f 47.000 eieren wer den verzonden. dat de oude mejuffrouw Regina Pace midden in de nacht wakker werd en gilde: „Er zit een auto in mijn bed". En ze had nog gelijk ook, want een auto was van de weg gereden en dwars door een muur van een huis gereden. En in dat huls woonde de gepen sioneerde onderwijzeres Regina Pa ce, die compleet uit haar bed werd gewipt door de wagen met twee inzittenden. dat, als binnenkort Koningin Eli sabeth de Deense hoofdstad gaat bezoeken, een zekere Pederson, een Schaak-nieuws. Zaterdag 11 mei jl. organiseerde het Dagblad „De Tijd" in Eindho ven een simultaan-wedstrijd. De simultaan-spelers waren Dr. M. Eeuwe en H. Donner, momen teel kampioen van Nederland. Van de Venrayse Schaakvereni ging namen twee spelers aan deze wedstrijd deel. Beiden speelden te gen H. Donner. Pater Dr. O. Janssen o.f.m. wist zijn partij tegen de kampioen in 40 zetten te winnen. Dit is een schitterend resultaat De heer J. Kok, een van onze jongere spelers hield 35 zetten stand, doch moest uiteindelijk de vlag strijken. Ook voor hem was dit een prach tig resultaat! Heeft U interesse in het schaak spel, breng dan gerust een bezoek aan onze clubavond in Hotel „de Keizer" iedere donderdagavond om 8 uur. BEL OP BIJ BRAND No. 392

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1