AGUILAR H.K.ff. afd. Venray vergaderde Port Sherry Nieuws in het kort Kflipperbol baken voor voetganger Een beschamend rapport... V Bnrgerljjke Stand Venray ADVERTENTIEN Roestvrijstalen rogspuitcn Uitnodiging L.J.A. Coenen, arts Donateurs Kwartjesactie 1956 Boerenleenbank zelfstand, dienstbode net winkelmeisje Brandaris Rij kspostspaarb ank Aan het postkantoor Venray en de daaronder ressorterende post- inrichtingen werd gedurende de maand april ontvaifgen f 67.075,20, uitbetaald f 78.537,24. Aantal ge opende rekeningen 33. Venray se delegatie by de Koningin Bij het grootse défilé, dat in Soestdijk voor H.M. de Koningin gehouden werd bij gelegenheid van haar 48ste verjaardag, waren dele gaties van alle gemeenten van Ne derland aanwezig. Uit de gemeente Venray, brachten mej. M. Pijls en de heer J. Colsen, de beste wensen van onze gemeen schap over. Eerste mei viering Nadat op 30 april de Venrayse schutters, zowel aan het Eind als bij het clublokaal aan de Hensenius- straat de traditionele meiboom had den geplaatst, zorgde Harmonie Euterpe, in de vroege ochtend van de eerste mei, dat de meibomen met muziek bij de verschillende be stuursleden werden geplaatst. Het is jammer, dat de oude tra ditie niet wat stijlvoller gebeurt. Werd vroeger eerst van de kerk toren geblazen en trok men ver volgens met de gehele harmonie door Venrays straten, tegenwoordig gebeurt dat op de fiets en laten verschillende leden verstek gaan. Misschien dat hier een volgend jaar eens aan gedacht kan worden. Roode Kruis onderscheidt donors De Landsteiner-onderscheidingen zullen maandag namens het Roode Kruis uitgereikt worden door de heer Burgemeester aan de volgende donors die 5 maal hun bloed gaven C. J. vd. Borst, P. Clephas, pater Canisius Vastbinder O.F.M., T. Coe- nen, A. Coenen, P. Ewals, A. Frans- sen, B. J. Geurts, J. van Gerven, J. M. Janssen, P. Kersten, J. P. Loonen, G. Leenders, Mevr. van Opbergen-v.d. List, Hub. Peters, P. Siebers, K. Thomassen, M. Thuyls, G. Thijssen, M. vd. Vorle, L. Ver- straeten, G. Wicherts allen uit Ven ray, F. Tanck, Veltum, H. Coppis, Holthees, H. Hendriks, Veulen, H. Janssen, Merselo. M. Litjens en A, Winnen uit Ysselsteyn, C. Rateland P. van Soest en J. Op het Veld, Oostrum, A. Vullings, Leunen. Voor 15 maal bloed geven zullen worden onderscheiden Br. Jeroen Makken O.F.M., A. Pouwels, A. Bouwman en J. van den Munckhof uit Venray. Nieuwe directeur Huize St. Servatius in functie De in januari j.l. benoemde direc teur van Huize St. Servatius alhier Dr. A.L. Kroft is woensdag 1 mei in functie getreden. De nieuw benoemde is 32 jaar oud werd op 23 januari 1925 te Alphen a.d. Rijn geboren. Hij stu deerde te Leiden en was geruime -tijd verbonden aan de psychiatrische inrichting „Voorburg" te Vucht en was de laatste tijd assistent van Prof. Dr. Prick te Nijmegen alwaar hij een speciale studie maakte over de psychiatrie. Spreekbeurt door Pater Jan Wynhoven Morgen zondag zal in alle H.H. Missen Pater J. Wijnhoven in de parochiekerk 'n spreekbeurt houden over zijn missie in Jeruzalem, waar heen hij binnenkort gaat vertrekken. Plechtige Professie De jaarlijkse plechtige Professie van de Broeders Franciscanen zal dit jaar plaats hebben op 17 mei a.s. in Paterskerk. J eugd-f or umavond Dinsdagavond zal in zaal Wilhel- mina wederom een jeugd-forum- avond worden gehouden. Verschillende leidinggevende per sonen uit Venray, hebben zich bereid verklaard, zitting te zullen nemen in het forum. Verder is er een hersengymnastiekwedstrijd tus sen verschillende verenigingen en een ploeg, die de zaal kiest. Gezien het sukses van vroegere avonden zal het ook hier weer ge zellig druk worden. Speeltuin open De speeltuin Buitenlust opent hernieuwd en uitgebreid a.s. zondag haar poorten, zodat Venrays jeugd weer op vrije middagen en zondagen enkele genoeglijke uurtjes daar kan doorbrengen. Bij het aanhoudend mooie weer zullen ze zeker de speel tuin aan de Maasheseweg weten te vinden. MEDEDELINGEN VOOR DE DERDE ORDE.. Op zondag 14 juli a.s. zal in Roermond in de Kapel in 't Zand de Districtsdag van de Derde Orde gehouden worden. Bij de aanmel ding tot deelname gelieve men de onkosten, welke circa f 4 bedragen, te voldoen. Aanmelding liefst zo spoedig mogelijk, met het oog op 't aantal bussen die besteld moeten worden kan geschieden bij: Broeder Portier, Patersklooster, Leunseweg 1, of bij een der vol gende bestuursleden: Mej. Marie Wijnhoven, Hensenius- straat; Mej. Ambrosius, Patersstr. en de heer P. Billekens, Langstr. Iedere deelnemer ontvangt een volledig programma. Ook niet-ter- tiarissen kunnen aan deze tocht deelnemen. Zondag 5 mei alléén om 3 uur vergadering van alle leden van de Derde Orde in de Paterskerk. Dan zal de hernieuwing van de professie plaats hebben. De leden worden verzocht een gebed te storten voor hun afge storven Broeder P. Coopmans, die hl den Heer is overleden. Dankbare Hon gaart jes De Venrayse jongetjes, die zich op de Eerste H. Communie voor bereiden, hebben onder de Vasten snoepjes gespaard voor de Hon gaarse kinderen van het kamp Horst-Amerika. Deze snoepjes werden voor pasen aan deze kinderen uitgereikt, die het volgende briefje terugzonden: Kedves holladi barataim ès baratnaim A hüsvèti ünnepekveküldött ked- ajandèkaitok nekünk nagy örömet szeveztek. Jo èrzès nekünk az hogy tibennetek itt baratokra talaltunk. Isten èldastèt kèrjük tovabbi mun- k&tokra. Szevetettel Horst-amerikai nagzar pajtasaitok. Beste Hollandse Vriendjes, Wat jullie voor ons Paasfeest hebt gestuurd heeft ons heel erg blij gemaakt. Het is voor ons erg pret tig dat wij hier zulke goede vrien den hebben. Wij vragen Gods Zegen voor jullie toekomst. Hartelijke groeten van jullie Hongaarse vriendjes en vriendinnetjes. Aanryding Vrijdagavond had op het kruis punt Paterslaan, Langstraat een aanrijding plaats tussen de luxe wagen van F. uit Ysselsteyn en een vrachtwagen, afkomstig uit Giesen- dam. Gelukkig bleef hier alles bij materiële schade, vooral aan de personenauto. Brand in de Vredepeel Koninginne-dag 's avonds om 9 u. werd onze brandweer gealarmeerd voor een grote heidebrand, die was uitgebroken in de Vrede-Peel.1 Met groot materiaal werd naar de Peel getrokken om het vuur te overmeesteren, dat echter nog al enige uren in beslag nam. maandag in Hotel de Zwaan. De voorzitter J. Cox verwelkomde bij de opening de afgevaardigden van KAB en Middenstand. Hij drong er bij allen op aan zich hecht aaneen te sluiten in een organisatie, alléén door samenwerking tussen de vak organisatie in de KAB. Verder spoorde hij de colega's aan hun kennis te verrijken door het volgen van cursussen etc. en wees hen op de gewestelijke sociale school der KAB te Venray. Collega Janssen uit Eindhoven behandelde diverse onderwerpen omtrent de stand van zaken in Je Bond. Hieruit bleek, dat de salari ëring van jeugdig administratief personeel veel te wensen overlaat. Dit bleek duidelijk uit een geval, waarbij een jonge handarbeider bevorderd werd tot tekenaar, maar hij ging er in salaris op achteruit, volgens de bestaande regelingen. De winkelsluiting kwam ook ter sprake. Een samenwerking van alle middenstanders is noodzakeiijk om tot eenzelfde gedragslijn te komen. Voor prestaties in avonduren moet het personeel behoorlijk beloond worden. Tekenen zijn er reeds, dat de vooroorlogse toestand in 't win kelbedrijf terugkomt. Het streven van het grootwinkelbedrijf is hier op reeds gericht. Een organisatie van winkelperso neel heeft natuurlijk recht van be staan en op dit terrein is nog veel te bereiken voor collega's, indien ze 't nut van deze verenigingen maar in willen zien. De heren M. van Houdt te Ven ray en M. Peeters te Oirlo werden met meerderheid van stemmen weer in het bestuur herkozen. OPENING HOTEL DE ZWAAN Verleden week donderdag her opende de heer Lighart Hotel de Zwaan. De heer Michels heeft in verband met familieomstandigheden het roer over gegeven en het is de familie Lighart uit Venlo, die nu de Zwaan verder zal beheren. Door verschillende particulieren en afgevaardigden van in de Zwaan residerende verenigingen, kwamen de nieuwe exploitant hun geluk wensen aanbieden en veel succes toewensen voor de toekomst. Dat het die avond gezellig was, behoeft niet meer vermeld te wor den en de vele bloemen gaven deze heropening een fleurig cachet. hiervan veel hinder, maar ook het verkeer en zelfs de huismoeders, wier woningen in de baan van de stofwind liggen. Zij zien zich nu genoodzaakt de grote schoonmaak pas in juni te houden, wanneer het veld meer be groeid raakt en het fijne stof niet langer door reten en kieren in huis dringt. Het zwakke geslacht weerde zich Op de Maasschriksel te Venlo, kregen Woensdagmiddag twee huis vrouwen ruzie, waartoe enkele spe lende kinderen aanleiding waren ge weest. Het bleef niet bij woorden alleen. De 40-jarige A.T. trok haar schoen uit en takelde de 30-jarige A.T. zodanig toe, dat die-«met ga- ende hoofdwonden in het zieken huis moest worden opgenomen. Dodelijke aanrijding te Belfeld Woensdagmiddag gebeurde op de rijksweg te Belfeld een ernstig ver keersongeluk, dat voor de 70-jarige H.E., een bekend aannemer uit Tegelen, de dood tengevolge had. E. wilde vanaf café W. Paar de rijksweg oversteken, maar werd door een passerende auto die van uit de richting Tegelen kwam, ge grepen. Na ter plaatse eerste hulp ont vangen te hebben en voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramen ten werd het slachtoffer in zorg wekkende toestand naar het zieken huis te Tegelen overgebracht, waar het kort daarna, aan de verwon* dingen overleed. WIJNHANDEL Specialiteit: Verkrijgbaar bij B. KRUYSEN Wijnhandel-Slijterij Grote Markt 15 Tel. 971 Boerenkermis Veulen 11—12—13 mei Nieuwe O.R.-leden by de Oranje Nassau-mynen Hoofdingenieur ir. J. E. M. S. Raedts, bedrijfsingenieur bij de mijn Oranje Nassau II is maandag geïnstalleerd als lid van de Onder nemingsraad bij de Oranje Nassau- mijnen. Ir. Raedts is uit Venray afkomstig. „Vliegende gronden" in Noord-Limburg Daar het in de afgelopen weken in Noord-Limburg niet geregend heeft, is de lichte zandgrond zeer sterk uitgedroogd en doen zich stof stormen voor. Vooral de asperge- velden, die bovengronds in het ge heel niet begroeid zijn, werken het ontstaan van stofstormen in de hand. De at,. en toe krachtige oosten wind van de laatste dagen wierp wolken poederachtig geel bruin zand omhoog. In het gebied tussen Venlo en Horst, waar veel aspergevelden lig- gen, was de zon soms urenlang ver duisterd door de stofwolken. Niet alleen de kwekers en hun helpsters op het land ondervinden Het oorlogstuig smeult nog.... Nog steeds doen zich ongevallen voor als gevolg van het onvoor zichtig omgaan uit de afgelopen oorlor overgebleven oorlogstuig. De omvang van dit gevaar blijkt onder meer uit de in het jaar 1956 door de hulpverleningsdienst geruimde munitie en ander oorlogstuig. Zo werden verleden jaar bijvoor beeld 14789 granaten, 3510 mortier granaten, 483 landmijnen, 3507 ont stekers en 860.645 kg kleine muni tie door de hulpverleningsdienst onschadelijk gemaakt. Verder werden er werkzaamheden verricht op munitie- en springstof- kundig gebied ter beveiliging van personeel en installatie by diverse smelterijen in Nederland. De naar de smelterijen af te voe ren metalen door de firma's moe ten namelijk eerst door de hulp verleningsdienst zijn gecontroleerd op eventueel aanwezige springstof, alvorens de partijen oude metalen door de smelterijen worden, omge smolten. PRIJS BACONVARKENS GAAT WEER OMHOOG. Keuring van Joegoslavische slachtpaarden. Op de woensdag te Utrecht ge houden vergadering van het pro- duktschap voor vee en vlees is medegedeeld, dat de prijs van de baconvarkens met ingang van a.s. maandag met 3 cent tot f 2.25 per kg. zal worden verhoogd. De toeslag van 10 ct. zal worden gehandhaafd. Verwacht wordt, dat door deze maatregel de zwaardere varkens op f 2.15 zullen komen. De voorzitter van het produkt- schap zet met betrekking tot de rundveemarkt, dat de beste koeien schaars en duur zijn. De prijs van de opvolgende klasse is iets ge matigder. Met betrekking tot de situatie van de import-paarden, werd mede gedeeld, dat de Joegoslavische paar den thans, voordat zij geëxporteerd worden naar Nederland, onderzocht zullen worden, terwijl eveneens bloedproeven genomen worden, waardoor men van Joegoslavische zijde voldoende waarborgen hoopt te geven. BANKBILJETTEN VAN f 10 Model 1945e en model 1949 deze maand inleveren De Nederlandse Bank brengt in herinnering, dat de gelegenheid tot verwisseling van de opgeroepen bankbiljetten van f 10 model 1945 model 1949 bij haar bijbank te Rotterdam, haar agentschappen en haar correspondentschappen op 31 mei a.s. eindigt. Zij vestigt er met nadruk de aan dacht op, dat na die datum bedoel de bankbiljetten alléén nog maar bij haar hoofdkantoor te Amster dam, kantoor Herengracht 461 463, zullen worden verwisseld, na dat, bij onderzoek is gebleken, dat aan de aanvrage tot verwisseling redelijkerwijze behoort te worden gevolg gegeven. De bankbiljetten van model 1945e zijn gedateerd 7 mei 1945 en ver tonen aan de achterzijde een af beelding van 't mijngebied Limburg. De bankbiljetten van model 1949 zijn gedateerd 4 maart 1949 en ver tonen aan de achterzijde een repro- duktie van het schilderij van Jacob De voetbalwedstrijd Nederland België eindigde in gelijkspel 11. Pieters Graafland en van Wissen maakten een uitstekend debuut, maar voor het overige was het een kleurloze en sfeerloze wedstrijd. Zondag werd Deken Mgr. Ir. Bemelmans te Heerlen gehuldigd [in verband met zijn 40-jarig pries terfeest In tegenwoordigheid van de pauselijke internuntius Mgr. Paolo Grobbe en de aartsbisschop van Utrecht mgr. dr. B. Alfrink werd zondag te Maastricht de nieuwe en .moderne missietentoonstelling „AMATE" geopend. Maandag is de traditionele lintjesregen weer zachtjes over Nederland uitgestrooid. Uit deze contreien behoorde niemand tot de gedecoreerden. Venlo nam op stijlvolle wijze afscheid van zijn burgemeester mr, dr. Ch. v. Rooy, die op 1 mei op even stijlvolle wijze te Eindhoven als magistraat werd ingehuldigd. En nu Venlo maar wachten, wie zijn opvolger zal zijn. Op 1 mei vierde het Economisch Technologisch Instituut haar 25 jarig bestaan. De taak van het E.T.I.L. is o.a. de bevolking begrip bijbrengen voor de noodzaak en het grote belang der industrialisatie; de bevordering van het technisch onderwijs, omdat zonder voldoende technisch-geschoolde krachten in dustrialisatie onmogelijk is; mede werken aan de tot standkoming van bouwrijpe industrieterreinen en het gunstig beïnvloeden van andere factoren, welke de industrievesti ging ten goede komen; het samen stellen van documentaties, rappor ten en andere studies ter verdere ontplooiing van het welvaartsbeleid; het behartigen van Limburgse be langen by de centrale overheid, zoals die welke betrekking hebben op de aanleg van autowegen door dit gewest en het verbeteren der kanaal- en spoorwegverbindingen enz. Een amateurelftal, waarin van Venray Philipsen en Lucassen mee speelden, bestond het om op konin- ginnendag de profclub V.V.V. te Tegelen met 5—2 te verslaan. Lu cassen maakte een der 5 goals. Levensgeesten van kind na 4 u«r opgewekt In het ziekenhuis te Hengelo heeft men woensdagavond na on geveer vier uur de levensgeesten weten op te wekken van een drie jarig meisje, dat omstreeks zes uur uit het Twentekanaal door schipper Willemsen werd opgehaald. Het kind gaf geen tekenen van leven meer, zodat W. direct begon met het toepassen van kunstmatige ademhaling. In het ziekenhuis wer den de pogingen nadien voortgezet. Om tien uur werden deze met succes bekroond. Donderdagmorgen is de kleine echter overleden. Dodenherdenking te Katwyk Op zondag 12 mei zullen in Kat wijk bij Cuijk de gesneuvelden van II 26 R.I. en het korps politie- troepen worden herdacht. Generaal majoor B. D. Sitzen zal een her denkingsrede houden. Ruisdael getiteld bij Duurstede". Onverwacht zijn donderdag de „beschermende bepalingen voor voetgangers van kracht geworden: zij gelden voor de oversteekplaat sen, herkenbaar aan de zebra-stre pen. Waar bij deze plaatsen een bol met oranje knipperlicht is aan gebracht, hebben de voetgangers voorrang op het rijdend verkeer. De knipperbollen zijn nog maar in enkele steden geplaatst, o.a. in Rotterdam, doch het laat zich aan zien, dat men binnenkort ook in andere steden op gevaarlijke pun ten deze knipperballen kan tegen komen. De bollen verlenen aan de voetganger alleen voorrang wan neer zij in werking zijn, dus een oranje knipperlicht geven. Voor de voetganger is het nood zakelijk te weten, dat hij op de zebra-paden slechts zijn bijzondere bij de wet geregelde bescherming geniet, als de oranje bollen knip peren of de verkeerslichten bij die plaats in werking zijn. Voetgangers De nieuwe verkeersregeling ver schaft de voetganger het recht om op een beschermd zebra-pad rustig zijn gang te gaan zonder dat hij zijn pas moet versnellen of terug moet springen voor het aanko mende verkeer. Dit recht ontslaat de voetganger niet van de plicht voorzichtig te zijn. Hij mag niet als er verkeers lichten zijn door rood licht lopen. Ook mag hij niet oversteken, zelfs daertoe geen poging doen, als het rijdend verkeer hem zo dicht is genaderd, dat de bestuurders niet meer stoppen kunnen. Bovendien leeft de voetganger de plicht op te letten, welke auto's er aan komen •ijden. Politie- en brandweer auto's waarvan de alarminstallatie is in geschakeld, ziekenauto's die een idrietonig signaal geven, begrafe nis stoeten en militaire kolonnes, die (bijna) altijd vrij baan hebben, ihebben voorrang boven de voet ganger. Bestuurders. De rechten en plichten van de rijdende weggebruikers haken uiter aard precies in die van de voet ganger.. Zij zijn verplicht de „zebra" met matige snelheid te naderen en als Molen bij Wijk j het nodig is, daarvóór hun voer- iut i- he. - Pet r 'rijt j tuig tot stilstand te brengen. Wanneer zij evenwel door groen licht rijden, en dan rechts afslaan mogen zij om opstoppingen te voorkomen op het kruispunt voorzichtig hun weg zoeken tussen de daar overstekende voetgangers. Het spreekt vanzelf, dat de voet gangers zoveel mogelijk gebruik moeten maken van de bescherming, die hun wordt geboden. Zij zijn zelfs verplicht over de zebra te lopen, als <pe binnen een afstand van vijf tig meter ligt. Deze verplichting geldt echter niet als de voetganger van het voetpad naar een tram of bus loopt dan wel deze openbare vervoer middelen verlaat. Slechts bij af wezigheid van rijdend verkeer mag de voetganger oversteken waar hij wil. Naar aanleiding van de in ons blad van vorige week geplaatste „overpeinzing" over het rapport van de afd. Zuid, verzoekt men ons van bevoegde zijde te willen mede delen, dat dit rapport inderdaad be schamend is. Niet omdat hierin vermeld staat, dat de jeugdvoetbal in Venray géén subsidie van de gemeente krijgt, wel omdat onjuiste gegevens zijn verstrekt. Volgens deze kringen wordt aan de jeugdvoetbal naar gelang hun aantal leden reeds jaren een even redig deel uitgekeerd van de alge mene subsidie der gemeente voor Venray's jeugd. Men mag er dan over twisten of deze subsidie wel hoog genoeg is, feit is, dat in ieder geval de jeugd voetbal subsidie krijgt. Wanneer in een dergelijke enquête dan ver meld staat, dat dit niet het geval is, moet de opgave onjuist zijn ge weest. En dit feit is inderdaad be schamend Dat de jeugdvoetbal in de kom de meeste jeugd tot zich zou trek ken de situatie op de kerkdorpen ligt immers heel anders is een tweede onjuistheid. Gymnastiekvereniging, Verken nerij en Gidsenbeweging tellen stuk voor stuk meer leden en zelfs heel wat meer dan S.V.V. Ondanks het feit, dat de jeugd van S.V.V. eigen inkomsten kan hebben, krijgt ze precies evenveel per lid als gym nastiek e.a. verenigingen. Hieraan behoeven we van redac- tie-wege weinig aan toe te voegen. Als hier inderdaad bewust of onbëwust onjuiste opgaven ver strekt zijn, dan is dit inderdaad een ernstig feit. Al zal men over de grootte der subsidie misschien wel wat te zeggen hebben, het is onjuist om Venray in een ongun stiger daglicht te plaatsen dan nodig is. Dit is voor de buiten wereld onjuist en maakt de ver houdingen in Venray zelf beslist niet prettiger. Een onderzoek inzake deze kwestie zal dus op zijn plaats zijn. GETROUWD A.J.M. v. Dun L.J.A. Coenen arts De Heer en Mevrouw Coenen van Dun danken, mede namens wederzijdse familie, voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Helmond, 2 mei. Op 8 mei hopen onze geliefde ouders Jacobus Hub.Thomassen Anna Gertruda Custers de dag te herdenken waarop zij vóór 40 jaren in het huwelijk zijn getreden. Op die dag wordt om 9 uur in de Rectoraatskerk Q.L.Vr. van Zeven Smarten een plechtige H. Mis tot hun intentie opgedragen. Nog vele jaren zijn hun toege wenst door hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Venray, Kruisstraat 3. van 26 april t/m 2 mei 1957 GEBOREN: Sahureka Irene, wnd. Vlakwater Imming Elisabeth, Overl.weg ld Rijbroek Hendr., Nieuwlandstr. 16 Arts Gerardus, Merselo N 15 Flohr Hedy, Overloonseweg lb Achten Carolina, Heide L 32 Peeters Jacob, Oostrum C 65 de Jong Maria, Smakt B 2b de Jong Tjitske, Smakt B 2b Creemers Theodora, Merselo M108 Creemers Leonarda, Merselo M108 Cremers Gerardus, Castenray G 3 Alards Johannes, Overloonseweg 6 v. Rhee Gertruda, Patersstraat 24a OVERLEDEN: Bonants Franciscus, weduwnaar van Hoex Petronella, 79 jr, Smakt Coopmans Peter, weduwnaar van Janssen A, 78 jr, Langstraat. ONDERTROUWD: Cox Pieter Jan, 30 jr, landb., Horst en Peeters Gertruda, 27 jr, Casten ray G 21. Nellen Gerardus, 27 jr, transport arbeider, Smakt B 8 en Hendriks Geertruda, 26 jr, Overloon C 85. Raijmakers Petrus, 23 jr, electri- cien, Stationsweg C 5 en Janssen Wilhelmina, 22 jr, Stationsweg C 6. Voesten Martin, 29 jr, monteur, Ottersum en Verheijen Martha, 25 jr, Gasstraat 4a. GETROUWD: Volleberg Martinus, 22 jr, textiel- fabrieksarb., te Venray en Ebben Johanna, 16 jr, Maashees. Vorstenbos Jan, 27 jr, timmer man te Horst en Bonants Gertruda, 22 jr, Venray. Wijnhoven Herman, 21 jr, militair te Horst en Peeters Wilhelmina 19 jr, Venray. Poels Karei, 25 jr, metselaar te Wanssum en Janssen Antonia, 27 jr, te Venray. Gielens Jan, 29 jr, magazijnbed. Fleurkens Petronella, 27 jr, beiden te Venray. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter GERTIE die bij het H. Doopsel de namen Gertruda Elisabeth Johanna Maria ontving. JAC. VAN RHEE T. VAN RHEE— VAN GERVEN Venray, 30 april 1957 Patersstraat 24a onaantastbaar voor Amoniak, Zwavelzuur, Subliemaat, enz. Vraagt uw leverancier of Machinefabr. Geb. Douven nv Horst-L. Tel. 04709—451 Op 11 mei a.s. hopen onze lieve ouders P. J. Janssen en H. J. Pillen hun 25jarig huwelijksfeest te vie ren. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dank bare kinderen. Venray, Laagheidseweg 5. Voor de blijken van deelneming bij het overlijden en de begrafenis van onze lieve echtgenoot, vader en grootvader Marinus Goorts, zeggen wij hartelijk dank, vooral aan de Zusters v.h. Ziekenhuis, he ren doktoren, buurt en Stichting Werkplaats. Wsd. Goorts-van Hoof en kind Fam. Goorts Schutterij 't Zandakker nodigt U uit om vrijblijvend inlichtingen en advies te geven voor het aanschaf fen van nieuwe uniformen, op don derdag 14 mei om 8 uur jijfi. in café Volleberg, HensciiiuaSu. .'ai. Nieuwe léden kunnen zich opge ven bij het bestuur of in het Gilde- huis. AFWEZIG van 2-9 mei Henseniussiraat 13a Voor spoedgevallen wordt prac- tijk waargenomen door plaatselijke artsen. Torenbouw en Bouw Nieuwe Kerken. Voor U is op 19 mei om 8 uur een uitvoering met muzikale om lijsting in Zaal Schaeffers. Opgevoerd wordt ,,'t Kosterke van Anderlecht" door de Toneelgroep „Liberi habentes munus". VEKRAY Leunseweg 15 Kantoor op dinsdag 7 mei gesloten Klein gezin, waarvan moeder ziek is, vraagt voor direct eventueel voor halve dagen. Adres bureau van dit blad. Firma van den Munckhof vraagt Schriftelijke aanmelding bureau van dit blad. GEVRAAGD voor dag of dag en nacht. J. Coenen-Houtackers, Telef. 270, Hofstraat 5. de haard die zichzelf betaalt kunt U krijgen bij J. Coenen-Houtackers Wij ontvingen een geheel nieuwe collectie Koffers Reistassen Boodschaptassen J. Coanen-Houtacksrs

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2