De qicte noveen APPELS Voetverzorging AGUILAR SPORT J. Woltering Volkswagen Bruidswerk der 9 dinsdagen te.v. de H. ANTONIUS Port Sherry ADVERTENTIEN Borgerljjke Stand Venray bloemen van Eeuwige Lenle Kinderwagens Wandelwagens H. HENDRIX Jean v.d. Tillaart K.A.V. Paardenverzekering Hypotheken BERGMANS ZN. werkplaats gesch. v. magazijn Alle huishoudelijke artikelen Het Warenhuis Keukenhof Lisse 535e Staatsloterij schildersleerling net meisje R.K. Meisje 25 j. begint a.s. dinsdag 23 april in de Paterskerk van O.L. Vrouw van 7 Smarten 's avonds om 7.30 uur. Te Venlo slaagden voor het praktijkdiploma machineschrijven, M. en G. Lormans te Venray. Harry Wijnhoven Julianasingel, slaagde te Venlo, voor het examen 3-jarige tuinbouwwinterschool. Bloedtransfusiedienst Namens de Bloedtransfusiedienst van het Neder landsche Roode Kruis zal binnenkort wederom de jaar lijkse uitreiking plaats hebben van de onderscheidingen aan die donors welke 5 of 15 maal hun bloed gaven ter redding van een even mens. Zij ontvangen ter herinnering de „Dr. Karl Landsteiner" penning of plaquette. Op deze uitreiking, welke met enige plechtigheid gepaard zal gaan, komen wij nog nader terug. Wat deden zij voor hun even naaste Wat doet U Promotie Pater Joannes O.C.D. Op 7 Juni a.s. hoopt pater drs. Joannes Peters, van 't carmelieten- klooster op de Smakt, aan deR.K. Universiteit te Nijmegen, tot doctor in de Theologie te promoveren. Drieling te Meerlo In het ziekenhuis alhier werd op genomen de drieling, die vrijdag nacht geboren werd te Meerlo. Mevr. HendriksVersteegen, was de ge lukkige moeder. De drie jongens maken het uitstekend. Kring concours teMerselo De ruiterclub St Jan uit Merselo, is voornemens, ter gelegenheid van haar zilveren bestaansfeest een ruiter-krlngconcours te organiseren op 18 augustus a.s. Koster II. Verheyen overleden In het ziekenhuis te Venray, over leed zondagavond de heer H. Ver- heijen, die meer dan 40 jaren kos ter was te Oostrum. Bij gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum, werd hem de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice verleend. Voor de begrafenis, welke woens dag plaats had, bestond grote be langstelling, onder meer van de kant van zijn oud-collega's. WIJNHANDEL Specialiteit Verkrijgbaar bij B. KRUYSEN Wijnhandel-Slijterij Grote Markt 15 Tel. 971 Kajotters Op de jaarvergadering der Ka jotters werd zaterdag een nieuw bestuur gekozen. W. v. Els werd voorzitter, terwijl P. v. Es, P. Bou ten J. en Th. de Haart, Fr. van Waayenburg en W. Franssen de overige bestuursposten zullen ver delen. Aan F. v. Els, M. vd. Munck- hof en P. Janssen werd als aftre dende leden dank gebracht voor hun werk. Onder de trein gevallen Dinsdagavond werd in zorgwek kende toestand naar het ziekenhuis alhier overgebracht de 78-jarige heer M. Bonants uit Nijmegen. De heer Bonants, oud-directeur van de verzekerings-afdeling der Noord-Brabantse Christelijke Boe renbond, was die dag vanuit Nij megen, o.a. naar Holthees gekomen, waar hij een bezoek bracht aan zijn broer. Toen hij met de trein van kwart over 5 naar huis terug wilde keren, had hij zich iets verlaat, zo dat de trein reeds in beweging was toen hij het perron op kwam. Desondanks probeerde B toch in te stappen, hij gleed echter uit en viel ongeluk kigerwijze op de rails. Door de trein werden hem beide benen ver brijzeld. Dank zij het feit, dat een in de trein zittende verpleegster en EHBO-er zich direcr inzetten om eerste hulp te verlenen, kon het bloedverlies zoveel mogelijk beperkt worden. Ook Dr Backus uit Over- loon was snel ter plaatse. Het personeel der Ned. Spoor wegen heeft alle moeite gedaan om het slachtoffer zo snel mogelijk onder de trein uit te halen, wat eerst na veel moeilijkheden lukte. Hierna werd B. direct naar Venray overgebracht, waar belde benen tot onder de knie moesten worden ge amputeerd. De toestand van het slachtoffer is nog steeds zeer erns tig. Priesterfeest te Merselo Voor de viering van het zilveren priesterfeest van Pastoor Vercoulen te Merselo op Beloken Pasen is een feestcomité druk bezig. Het voorlopige programma is als volgt samengesteld: 10 u. zal een pl. H. Mis van dankbaarheid wor den opgedragen. Om 2 uur is een pl. Lof, waarna in het jeugdhuis de huldiging van de jubilaris zal plaats hebben. Hierop is dan ook de officiële receptie. 's Avonds zal de fanfare een se renade brengen en een grote open lucht-demonstratie plaats vinden van de gymnastiek-vereniging. We komen nader op dit feest terug. St. Jorisdag Dinsdag zal St. Jorisdag door de verkenners en welpen wederom worden gevierd 's morgens zal op het Desselke in het kapelletje een H. Mis worden opgedragen, terwijl s' avonds op het Vlakwater het tra ditionele kampvuur gehouden zal worden. Toneel der stndenten Zaterdag voor Beloken Pasen zal de Venrayse studentenclub in de aula van het Gymnasium een blij spel opvoeren: Napoleon de Vierde. Met dit spel hopen de studenten hun wankele kas weer op de been te brengen. Kaarten voor deze voorstelling zullen komende week aan huis worden aangeboden. Ongeluk Woensdagmorgen raakte de mo terrijder S. bij het oversteken op het kruispunt bij de Paterskerk tus sen een vrachtwagen en aanhanger. De motorrijder had waarschijnlijk te laat gezien, dat achter de vracht wagen nog een aanhangwagen hing. De motor werd enkele meters meegesleurd, terwijl S. zowel als de duozitter v. H. van de motor werden geslingerd. S. kreeg een wonde aan het hoofd, terwijl v. H. inwendige kneuzingen opliep. Beiden werden per ziekenauto naar het ziekenhuis vervoerd. De verkeerspolitie stelt een onderzoek in. Eieren Inzameling De traditionele eiereninzameling door de Venrayse schutterijen zal maandag a.s. wederom plaats heb ben. Deze eieren zullen door de schutters voor het grootste deel worden doorgegeven aan arme mensen, terwijl het overschot dan dient voor een avondje der schut ters. Boerenkermis Veulen Het comité, dat de traditionele Veulense boerenkermis ieder jaar opnieuw organiseert heeft als offi ciële data dit jaar aangewezen: 11, 12 en 13 mei a.s. Heel het Veulen werkt aan een zo goed mogelijke opzet van dit feest mee, en vele nieuwe attrac ties worden gereed gemaakt, waar mede prachtprijzen te verdienen zijn. De zware lasten, die op deze kleine parochie rusten, hoopt men ook dit jaar weer door de boeren kermis voor een deel te kunnen verlichten. NIEUWS IN HET KORT Te Wanssum wijdde pastoor Slots, Goede Vrijdag de nieuwe door de parochianen geschonken Kruiswegstaties in. Ook het nieuwe kruis voor het gemeentehuis werd gewijd onder grote belangstelling. Bij het testen van een stoom ketel aan boord van een sleepboot te Rotterdam, ontplofte de zaak. Enorme ravage werd aangericht. 3 doden en 15 gewonden waren de persoonlijke ongelukken. Met ingang van 1 mei krijgt het gehele ondergrondse personeel (30.000 man) van de Limburgse mijnen, elke maand een vrije zater dag met behoud van loon. Boven dien wordt hun vacantietoeslag met een derde verhoogd. De onderwijzers krijgen de salarissen, waarop zij al lang heb ben aangedrongen. Het kost de schatkist wel 30 miljoen en belas tingverhoging is al aangezegd. Zaterdagnacht zag de Zwarte Ruiter, die o.a. veroordeeld was wegens een moord in Ravenstein, kans te ontvluchten uit de gevange nis te Scheveningen. Over deze ont vluchting is nogal het een en ander te doen geweest, omdat pas zeer laat de politie werd gewaarschuwd, waardoor het mogelijk was, dat deze veroordeelde in een gestolen auto, al naar zijn woonplaats Mierlo* hout kon komen, voordat men in 't Zuiden iets wist van de ontsnap ping en diefstal. Wim van Est werd zondag, evenals in 1956, nationaal weg- kampioen op het Cauberg-criterium. Jan Hugens uit Hoensbroek werd Limburgs amateur-kampioen. De dader van de moord op een 14-jarig meisje te Ravenstein is ook gepakt. Het bleek een 18-jarige fabrieksarbeider te zijn uit dezelfde plaats. Te Venlo zijn deze week dui zenden kilo's prei onverkocht ge bleken en moesten vernietigd wor den. Ook sla werd zelfs doorgedraaid De bekende schrijver Antoon Coolen, o.a. bekend door zijn boeken over de Peel werd woens- ken 60 jaren. Te Boxmeer verdronk het 3- jarig zoontje van de fam. H., die in een onbewaakt ogenblik met zijn autoped in een sloot raakte. Mgr. Hanssen diende zaterdag morgen in America de eerste H. Communie toe aan 8 jonge Hon- gaartjes, terwijl hij later 8 andere Hongaren vormde. S.V.V.-nieuws 2e Paasdag krijgen we hier de wedstrijd Venray ITiglia I. Hiervoor zal behalve uit Venray, vooral uit Tegelen belangstelling bestaan, omdat, als Venray wint, Irene kampioen is, terwijl in het andere geval Tiglia nog behoorlijke kansen heeft. Als Venray zijn spor tieve plicht doet, kan dit dus een heel aardige wedstrijd worden. Het tweede gaf zondag in Blerick goed partij en sloot met een goede 3—2 overwinning de competitie af. Nu maar afwachten waar Wilhel- mina terecht komt, voordat defini tief gezegd kan worden, hoe de stand zal worden. Venray 3 verbeterde door een 21 overwinning op Arcen, ook haar plaats op de ranglijst en heeft in deze laatste competitie-wedstrijd laten zien, dat ze inderdaad voet ballen kan. Venray 4 heeft de le seriewed strijd tot een goe£ einde gebracht. Melderslo werd verslagen met 51. Een goed begin is het halve werk. Het 2e, 3e en 4e elftal zijn a.s. Maandag vrij. Men verzoekt ons te melden, dat alle leden van voetbalclubs, die zelf geen pool organiseren, bij S.V.V. offi ciële poolbriefjes kunnen krijgen. M.H.C.V.-nieuws Het eerste herenelftal speelde zondag j.l. 'n nuttige oefenpartij tegen Gnoothi Kairon, de hockey club van 't St Thomascollege uit Venlo en bakermat van de Venlose le klasser V.H.C. M.H.C.V. wist tegen deze uiterst vlugge en technisch veel betere ploeg 'n 3—3 gelijkspel te behalën, wat 'n mooi resultaat genoemd mag worden. Maandag a.s. verloopt voor de heren weer competitieloos. Men zal dan echter van die ge legenheid gebruik maken om in Roermond tegen de R.H.C. „Con cordia" nog 'ns duchtig te trainen voor de laatste competitiewedstrij den, die zo belangrijk zijn voor 't kampioenschap. De dames hebben de vererende uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan 'n internationaal Paas- toeraooi in Deurne. We wensen hun veel succes Schoolvoetbal Het programma voor Koninginne dag, wat betreft het tournooi om de Oranje-wisselbeker door de jon gensscholen, is als volgt: 9.30 Hens.schoolP.Bandenschool 10.20 Hens.schoolDr Poelsschool 11.10 Dr Poelsschool St P.Bandenschool De wedstrijdduur is 2x20 minuten en gespeeld wordt op een der bij- terreinen aan de Oostsingel. P.D.V. de Zwaluw De eerste vlucht van het nieuwe seizoen zit er al weer op. Onder nog lang geen ideale weersomstan digheden werden onze duiven te Java gelost en het was J.v. Gassel die de hoogste eer behaalde. Piet Philipsen draaide ze ook prima, 7 van de 9 is een mooie prestatie. 1 70 v. Gassel, 2 22 J. Arts, 3 15 35 49 50 72 63 G. Philipsen, 4 Gom- mans, 5 25 Siebers, 6 9 48 P. Strij- bos, 7 52 67 Servio, 8 L. Thissen, 10 11 16 P. en J. Hendriks, 12 Ber tram, 13 36 de Riet, 14 29 71 79 Dinjes, 17 33 34 Kersten, 18 Coop- mans, 19 45 76 v. Dijck, 20 21 55 Vercauteren, 23 28 37 53 A. Willems, 24 de Bruin, 26 60 74 75 M. v. Houdt, 27 P. Philipsen H., 30 31 4473 Lor mans, 32 69 Munckhof-Poels, 38 Weys, 39 W. Peeters, 40 Denissen, 41 55 57 Joh. Janssen, 42 J.W. Hen driks, 43 Jos Vermeulen, 46 Maas, 47 54 65 68 J. Verstegen, 51 58 Gebr. Hendriks, 59 Emonds, 61 E. Ver meulen, 64 H. v. Ass, 66 Kleuskens, 72 H. Peeters, 77 C. v. Hoof. Hedenavond tot 7 uur inkorven. Het afslaan der klokken heeft plaats morgen zondag om 8 uur. Maandag op de gewone tijd. Pelzer Wilhelmus, 24 jr, schoen- hersteller, Hiept M 88 en Rongen Johanna, 20 jr, Beekweg 14. Arts Lodewijk, 30 jr, landbouwer, Heidse Peehveg 32 en Willemse Maria, 25 jr, Puttenweg 39. GETROUWD: Verheijen Matheus. 30 jr, timmer man en Hoevenaars Elisabeth, 25 jr, beiden te Venray. RECTORAAT HEIDE Zondag: Hoogfeest van Pasen 7.30 uit dankbh., 9 u. H. Com., 10 u. Hoogmis Maria Vermeulen-Gel lings en Martien Vermeulen, 3 u lof. Maandag: Tweede Paasdag: 7.30 overl. fam. Gellings en Huberdina Gellings, 9 u. H. Com., 10 Hoogmis t.e.v. den H. Geest, 2.30 Lof. Dinsdag: 7.30 Jan Janssen. Woensdag: 7.30 t.e.v. H. Jozef. Donderdag: 7.30 t.e.v. H. Geest, Vrijdag: 7.30 bijz. int. Zaterdag: 7.30 t.e.v. O.L. Vr. van Lourdes, 7 u. biechten door Pater 7.30 Marialof. Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van een zoontje en broertje ANTONY PIERRE JAN VAN DIJK MIA VAN DIJK—GOUMANS DIANE RR 1 Highway 15, Kingston Ont. Canada Els van Bergen Piet Hermus hopen elkaar het H. Sacrament van het Huwelijk toe te dienen op woensdag 8 mei a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Moeder Anna, Bekkerveld Heerlen. Hierna zal ter hunner intentie een plech tige Hoogmis worden opgedragen. Heerlen, Bekkerweg 59 Venray, Oude Oostr.weg 21 Dagadres: Bekkerweg 59 Heerlen Gelegenheid tot gelukwensen 12.30—13.30 uur Toekomstig adres: Pr. Bernhardstraat 19, Venray van 12 t/m 18 april 1957 GEBOREN: Classens, Gerardus H.M. Timmermannsweg 18 Vollenberg, Maria M.M. Kl.Oirlo F28 van Krey, Johannes C.G., Prinses Marijkestraat 18 Janssen, Antonius J.M. Veltum L10 Janssen, Gertruda J.M. Veltum L10 Janssen, Jacobus A.M., St Servatiusweg 8 WiUemssen, Johannes S.Th., Castenray G 32c Laurense, Antoon H.W., Hofstraat 14a OVERLEDEN: Geurts, Hendrika, echtgen. van Spring Intveld, J., 76 jr, Oude Oostrumseweg 29 Verheijen, Hermanus H„ echtgen. v. Hendrix, M.W. 77 jr, Oostrum D14 ONDERTROUWD: Classens Hendrikus, 23 jr, kuiken- broeder, Oirlo E 56 en Verschuuren Agnes, 21 jr, Leunen K 15b. Philipsen Hermanus, 33 jr, landb., Smakt B 6 en v. Dijck Josephina, 25 jr, Lull C 47. Truus van Leuken Ariton Grundeken hopen op zaterdag 27 april om 10 uur elkaar het H. Sacrament van het Huwelijk toe te dienen in de Rectoraatskerk O. L. Vrouw van Zeven Smarten te Venray. Dagadres: Leunseweg 13, Venray Gelegenheid tot feliciteren 12u Toekomstig adres: Jan vd Heijdenstraat 102, Den Haag Op 27 april a.s. hopen onze ge liefde ouders Gerardus van Rijswijck Petronella Stiphout hun 25jarig huwelijksfeest te vie ren. Uit dankbaarheid zal om 9.30 uur een plechtige Hoogmis worden opgedragen in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Mer selo. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dank bare kinderen. Dagadres: Café Janssen, Merselo Op zaterdag 27 april a.s. hopen onze lieve ouders Pierre Hendrix en Netje Hendrix-Cuijpers hun 25jarig huwelijksfeest te vie ren. Tot dankbaarheid zal om 10 uur in de parochiekerk te Geijstè ren een plechtige H. Mis worden opgedragen. Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wens van hun dankbare kinderen. Dagadres: Zaal Bergmans Geijs- teren. Gelegenheid tot feliciteren 1.30—2.30 uur. Op woensdag 1 mei a.s. hopen onze geliefde ouders en groot ouders Alfons Arts Allegonda van Sambeek de dag te herdenken waarop zij vóór 40 jaren in de echt werden verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dank bare kinderen en kleinkinderen. Venray, Reekgraafstraat 18. Op 1 mei a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders Peter Johannes Pouwels en Maria Johanna Minten hun 40jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Oostrum, Boshuizen C 62. Op zaterdag 4 mei a.s. hopen Lambert Cleven en Maria Wilh. Huberd. Direks hun 25jarig huwelijksfeest te vie ren. Op die dag wordt om 10 uur in de kerk te Westerbeek een plech tige Hoogmis tot dankzegging op gedragen. Dat God hen nog lang moge spa ren, wenst de Familie CLEVEN-DIREKS Dagadres M. van Lankveld, Westerbeek N.B. Uit voorraad leverbaar Franse Rode Klaver f 3.75 per kg VOS Zaadhandel Tel. 2384 Helmond A.s. Donderdag 25 april zitting voor pedicure en voetbehandeling van 1.30—6.30 uur in Restaurant Janssen, Stationstraat 1, Venray. Pijnloze behandeling van alle voetkwalen, eelt, likdoorns, kalk en ingegroeide nagels, voetwratten gipsafdrukken, steunzolen, elast. kousen. Opgegeven adressen voor beh. aan huis worden na zittingstijd in volgorde afgewerkt. Medisch ged. voetspecialist VENLO Op zaterdag 4 mei a.s. hopen A l n onze lieve ouders en grootouders v/OK mei rdSen Antoon Philipsen Wilhelmina Custers hun gouden echtvereniging te her denken. Om 9.30 uur wordt een plechtige H. Mis tot dankzegging opgedragen in de kerk van de H. Johannes de Doper te Merselo. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun kinde ren en kleinkinderen. Merselo, Handrik. Dagadres Café Janssen Merselo Gelegenheid tot feliciteren van 1 tot 2 uur. Kath.Bouwvakarbeidersbond St. Joseph Koninginnedag 30 april kunnen vacantiebonnen worden verzilverd wel 18 zegels bouw- en 3 bon nen schilders. Verzilvering heeft plaats dinsdag 23 april van 9—12, 16 en 78 u. Het Bestuur Weet wat U doet Koopt bij Ebberink uw alpino, pet en hoed Schoolstraat 2 Tel. 450 is het adres Patersst.-aat 9 Van Delft'sKoelstraHet Sijsje Muziekleraar adres vanaf heden Prins Bernhardstraat 11a Tel. 996 Onderlinge VENRAY Premiebetaling maandag 22 april 2e paasdag van 11—12 uur vm. te Oirlo in café K. Spierings. Premie bedraagt l1/, pet. Vergadering woensdag 24 april om half 8 in De Burggraaf voor alle leden en moeders der commu nicantjes. Ook niet-leden zijn van harte welkom. De H.E. Heer Deken en Mère Marcella zullen de moe ders toespreken. Trouwe opkomst verwacht het Bestuur. Tel. 04700—2582 Ie hypotheek 7000.- 4Vs pet. gevraagd op prima ge bouwd pand. Welk particulier doet dit goede werk voor zeer groot ge zin Inlichtingen bij Weth. Win- tels, Prins Bernhardstraat 32a of bureau van dit blad. Financiering van auto's, tractoren enz. Voor al uw verzekeringen ASSURANTIEKANTOOR Tel. 677 VENRAY Textielhandel naast Raadhuis Hofstraat GEOPEND tot 1 oktober: alle dagen tot 7 uur nm. elke vrijdag tot 9 uur nm. PALTHE Agentuur TE HUUR per 1 juni 4 x 5 m. Wed. F. Beerkens, Schoolstraat 13 Te koop partij biggen G. Jenniskens, Wieënweg 5. Te koop prima kinderbox, partijtje drink flessen, voerbakjes en kooitjes v. kanaries. F. Schellen, Grotestraat. Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren C. Kremers, Vierlingsbeek Telefoon 04781-292 vindt U in Hofstraat 10 Telefoon 566 Vrijdags tot 9 uur geopend. Landbouwers, voor zieke of slechte varkens, ook voor vette varkens wendt U tot Opheij's Varkenshandel Oirlo Tel. 04787—214 te huur zonder chauffeur. Autorijschool Claessens Leeuwstraat 6 Tel. 429 De school voor alle rijbewijzen. Openlijk dank aan de Moeder van Altijdd. Bijst., de H. Gerardus en de H. Joseph, voor verkregen gunsten. N.N. Bij Coopmans' Zaadhandel zijn de prijzen van Tuinbouwzaden laag. Ook de Landbouwzaden wor den overal lager genoteerd, b.v. Noord-Franse Rode Klaver f 3.75 per kg, zolang de voorraad strekt. Met de Paasdagen naar per taxi met bezoek -aan Schiphol. P. ST0KS Telefoon 233 Henseniusplein. Nog enkele loten zijn te krijgen bij M. Scheefhals, Bontekoestraat 6. Eerste trekking maandag 29 april. Kantoor 912 u. A.s. woensdag 24 april bonnen verzilveren voor 30 gulden 's avonds tussen 8 en 10 uur bij F S winkels, Maashese weg 9. GEVRAAGD Schildersbedrijf G. Thomassen, Oranjestraat 15. GEVRAAGD niet beneden 18 jaar, voor d. en n. in gezin met 3 kinderen, waarvan 2 schoolgaand. C. Verhees-Meulendijks, Heistraat 78, Helmond. zag zich gaarne geplaatst in win kel. Adres: Oostrum D 55a. TE KOOP kinderwagen half hg. model z.g.a.n, wandelwagen in zeer goede staat. Hoenderstraat 40. Eeuwige Lente-werk TE KOOP wegens vertrek n. warmer streken mantelpakje m. 42 f 30.- in prima staat. Adres bureau dezer in goede staat zijnde gebruikte trapnaaimachines o.a. zig-zag naaimachines, ringspoel, salonkast enz. Onder garantie, tevens reparatie aan alle merken. SINGER MIJ. nv. Julianasingel 3a Tel. 871

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2