„Oxford" Jimmy Joy Shoe-Hex JANSSEN-CLEVERS Koop niet zo maar een Costuum.,.. Koop een dan weet U wat U koopt ikóma&AM Kerkelijke Diensten Ook in Kinderschoenen In Dames- Heren- en Kinderschoenen hebben wij een ruime keus SCH0ENHANDEL van 31 maart t.e.m. 6 april PAROCHIEKERK VENRAY Priester vd. week: Kap. Heijmans Hoe lang moet men nuchter zijn voor de H. Communie 's avonds Voor hen, die het nog niet weten willen wij het nog eens herhalen: Men mag de 3 laatste uren vóór de H. Communie geen vast voedsel meer gebruiken en geen alcoho lische drank. Dit geldt niet alleen voor elke Avondmis, maar nu ook voor de Nachtmis en de Missen in de morgen. Men mag dan zo rekenen, dat de H. Communie wordt uitgereikt on geveer een half uur nadat de Mis begonnen is en op Goede Vrijdag ongeveer een uur nadat de plech tigheden begonnen zijn. En altijd mag men tot één uur vóór de H. Communie nog thee, koffie, melk of vloeibaar voedsel gebruiken. Zieken, ook al zijn ze niet bed legerig, mogen op elk tijdstip voor de H. Communie niet-alcoholische dranken gebruiken en bovendien alle soorten echte medicijn, ook in vaste vorm. Palmzondag: 6.30 lm. Paul Kuij- pers en echte.; 7 30 Cato Kengen- vd. Putten; 8 30 kindermis v. dokter Bloemen, best. d. meisjesschool; 9.15 palm wijding voor St. Petrus Ban- denschool, waarna processie naar de kerk; de pl. hoogmis wordt op gedragen voor de parochianen; 11 u. lm. Th. Pouwels, ouders en heer broer Gerard; 7 u. avondoefening voor de vasten. Maandag, H. Misvd. dag: 6.30 zm. v. alle overl. parochianen; 7 30 lm. Alf. Theunissen en Antonie Thielen 7.30 zijalt. dokter Bloemen, best. d. Kempweg; 8.15 gest. jg. Arn. Baten enouders(lH); 7 u. zielelof en ro zenhoedje. Dinsdag, H. Mis vd. dag: 6 30 lm. Josefinav.Meijel-v.Megen; 7.30 overl ouders Verblakt-Hendriks; 7.30 zij alt. Hendrlna Manders-Janssen; 8.15 gest. jg. Peter v.Meijel (3kl) Woensdag, H. Misvd.dag: 6.30lm overl. ouders vd. Bekerom-Thuijls; 7.30 Martina Wismans-Verstappen; 7.30 zijalt. zielen in het vagevuur; 8.15 gest. jd. Martinus Janssen en Josefina Krijns (sol.lkl.) Witte Donderdag: 's morgens is er geen H. Mis en wordt de H. Communie ook niet uitgereikt, om 4 u. kindermis, waaronder de kin deren hun Paascommunie houden; 7 u. 's avonds lm.; 9 u. pl. hoog mis. Goede Vrijdag, verplichte vasten- en onthoudingsdag: 3 u. 'H. Kruis weg; 8 u. pl. Goede Vrijdagviering waaronder gelegenheid tot commu niceren. Zaterdag: "s morgens is er geen plechtigheid en wordt de H. Com munie niet uitgereikt. Om 11- uur 's avonds begint de Paaswake. Zie hiervoor de krant van de volgende week. Paascommunie voor de zieken: Op Witte donderdag zal aan alle zieken üe Paascommunie worden gebracht op het gewone uur, zoals op de Eerste vrijdagen. Biechten in de goede week: a. Zaterdag(vandaag) van 5.30 tot 7.30 uur. b. iedere morgen onder de H. Missen c. Maandag, Dinsdag en Woens dagavond van 6.30 tot 8.30 uur. d. Donderdag van 37.30 uur. e. Vrijdag na de Kruisweg tot 8 u. f. Zaterdagmorgen van 9.30 tot 12 uur. ('smiddags dus niet). Boekjes voor de hervormde Goede Week plechtigheden Voor de plechtigheden van Witte donderdag, Goede vrijdag en Paas nacht zullen elke keer aan de kerkdeuren nog boekjes voor 10 cent verkrijgbaar zijn om alles goed te kunnen meemaken. De boekjes voor de Palmwijding en processie en plechtige Mis zijn op Palmzondag vóór kwart over 9 verkrijgbaar bij de St. Petrus Ban den-jongensschool in de Hofstraat, alwaar de palmwijding ook zal plaats vinden. RECTORAAT PATERSKERK Zondag: Palm-zondag; H. Missen 6.30, 7.45 en 10.30; 8.45 palmwijding met palm-processie, waarna hoog mis. De palmwijding heeft plaats bij „huize San Damiano". Communi ceren begint vooraan. Ie coll. voor onze kerk, 2e coll. voor de H. Plaat sen in Palestina. Vanavond om 7 u. laatste lijdensmeditatie. Maandag: van 59 u. biechten. Dinsdag: 6.30 gez. H. Mis. 't Lof moet vervallen wegens 't biecht horen van 5—9 uur. Woensdag: van 39 u. biechten. Plechtigheden van de Goede Week Palm-zondag. Bij de palmwijding wordt iedereen verzocht zoveel mo gelijk zelf een palmtak mee te brengen en tijdens de palmwijding In de hand te houden. Na de palm wijding trekken allen in processie zo goed mogelijk meezingend naar de kerk. Witte donderdag. Ten gerieve van de kinderen en vooral v.d. ouderen die 's avonds niet in de plechtigheid kunnen zijn wordt om 5 uur in de namiddag 'nMis gecelebreerd, waar onder gelegenheid om te communi ceren. 's Avonds om 8 u. de plech tige viering van witte donderdag, waaronder de gelovigen met de geestelijken communiceren. Van 3 7.3Ö biechten. Tot 's avonds 12 uur blijft de kerk open ter aanbidding v.h. Allerheiligste. Goede vrijdag. Des namiddags om 5 u. plechtigheid van goede vrijdag, waaronder de gelovigen met de priester kunnen communiceren. Van 3—9 u. biechten, behalve tijdens de plechtigheid. Paas-zaterdag. Tot 12 u. 's mid dags biechten. De plechtige Paas wake begint 's avonds om kwart voor 11, om ongeveer 12 u. begint dan de plechtige hoogmis. a.s. Zondag le Paasdag, zijn de Missen als volgt: 6.30, 7.30 en 9 u.; om 10 uur Eerste plechtige H. Mis op te dragen door de neomist Pater Wijnhoven O.F.M. MIS-INTENT1ES Zondag: Palmzondag, 6 30 Jacoba Fleurkens-Rongen en zoon Piet; 7.45 Henricus Zwitserlood en zoon Harrie; 9 u. jg. Maria Linders vd Woldenberg; 10.30 overl. moeder Ewalds-Janssen. Maandag: Mis v. maandag in de Goede week. 7 u. Albertus Vermeu len en Petronella Heinemans; 7.45 Wilhelmina Wijnhoven-Custers; 8.30 Jozef Kappel. Dinsdag: Mis v. dinsdag in de Goede week. 6 30 Marinus Janssen en Cornelia Ebbers; 7 u. Jozef Vos- ters en dochter Annie; 7 u. Jaco- mina Wijnen en overl. fam. van Dijk-Reijen; 7.45 Wed. M. Hoede- maekers; 8.30 José Kremer-Vul- linghs. Woensdag: Mis v. Woensdag in de Goede Week; 7 u. tot zek. int; 7.45 Mechtilda Janssen-Maurus; 8 30 Albertus Tonen en Maria Ru- wardt. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: Palmzondag; 7 uur H. Comm.; 7 30 vroegmis; 9u. H. Com munie; 10 u. pl. palmprocessie van uit parochiehuis, hoogmis; 3u. lof. Maandag: 7.30 best. zm voor Jean Cuppen en echtg. Dinsdag: 7.30 best. zm voor overl. fam. PouwelsMinten. Woensdag: 7.30 best. zm v. overl. fam. VermeulenMoorrees; vanaf 4.30 biechten in beide biechtstoelen. Donderdag: Witte Donderdag, 's morgens geen dienst; 5 u. H. Mis voor de kinderen en voor hen, die 's avonds niet in de gelegenheid zijn; 8 u. pl. H. Mis, op te dragen voor Mina Jeuken; na de ontbloting van het altaar aanbidding. Vrijdag: Goede Vrijdag; 's namid dags 3 uur de H. Dienst, waarin algemene H. Communie. Zaterdag: Stille Zaterdag, 's mor gens geen Dienst; de Dienst begint 's avonds om 10.30 met de pl. Paas wake; volgenden morgen 8 u. stille H. Mis met H. Comm. voor degenen, die 's nachts nog niet gecommuni ceerd hebben; 10 u. hoogmis. PAROCHIE OIRLO Zondag: 2e Passie zondag; 6.30 H. Com., om 7 en 8.30 u. lm., 9.30 bijeenkomst in zaal van Heesch, al waar de palmwijding daarna palm processie naar de kerk, Hoogmis om 10 u., 3 u. Kruisweg en lof, daarna vergadering v.d. H. Fam. afd. mannen, eerste coll v. d. Kerk, 2e coll voorgeschreven voor 't H. graf te Jerusalem. Maandag: 7.30 mndst. Petronella v.d. Ven. Dinsdag: de laatste v.d. 9 Dins dagen t.e.v. St. Antonius v. Padua, 7 u. H. Com., 7.30 Hoogmis sticht. Bisterfels-Peeters, na de H. Mis verering v.d. relikwie. Woensdag: 7.30 stichting Maria Linders en Hendrina Direx. Donderdag: Witte Donderdag 's morgens geen diensten, biechtgel. van 10—12 en s' middags van 5—7, de avondmis begint om 7.30, onder de H. Mis Com. uitreiken: daarna aanbidding tot 12 uur. Vrijdag: Goede Vrijdag, biechtgel. van 1012 uur, 6 u. avondoefening. Zaterdag: 's morgens geen diens ten biechtgel. van 1012, 's middags van 4—6, 'savonds 11 u. Paasvigilie. a.s. Zondag Paasfeest, 2H. Missen om 7.30 en om 10 u. pl. Hoogmis. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Palm-zondag; 10 uur pl. palmwijding en processie, als open bare hulde aan Christus-Koning, daarna hoogmis voor de parochie; 3 u. lof en lijdensmeditatie. Maandag: 7.30 gest. gez. jrd. voor Joannes Weijs en Anna Cox. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. tot int. v.d. fam. Geerets Claessens. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. DondersVerlinden van 4.30—7.30 biechtenhoren, ook bij Z.E. Pater. Donderdag: witte donderdag; 7.30 wordt H. Communie a.d. zieken ge bracht; 7.30 pl. avondmis ter viering v.h. avondmaal des Heren, de H. Mis wordt opgedragen als maandd. voor Hendrika Dinghs—Friezen; als men communiceert in deze H. Mis, moet men zich onthouden van vaste spij zen en alcoh. dranken vanaf 5 uur en vanaf alle andere dranken van af 7 u.; na de H. Dienst tot 12 uur gelegenheid tot aanbidding van'het Allerheiligste. Goede vrijdag: te 3 u. Kruisweg oefening; 7.30 pl. avonddienst ter herdenking v.h. lijden en sterven des Heren. Voor het nuchter zijn: zoals op witte donderdag. Zaterdag: Paas-zaterdag, dag van stille herdenking van Christus' graf legging; van 3.307 u. biechten, ook bij Z.E. Pater; de Paasnacht- wake-viering begint om 8.30; voor H. Comm. nuchter zijn vanaf 7 u. en 9 u.; de H. Mis wordt opgedra gen t.e.v. O.L.Vr. van Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden. De coll. op goede vrijdag is voor het onderhoud v.d. gewijde plaatsen in het H. Land. Kerkpoets: Mia Kemmellngs. PAROCHIE LEUNEN Zondag: 2e Passie-zondag, 7 u. lm v.d. parochie, 8 u. lm tot int., 9 lm overl. fam. Kusters-Direks, 10 hoog mis overl. fam. Ouwerkerk-Man- ders. Voor de Hoogmis wijding der palmen en processie, 3 u. Lof, coll. v.d. H.H. Plaatsen in Palestina. Denkt aan de boekjes voorde Goede Weekdiensten. Maandag: 7 u. lm Henrle Weys, 7.30 lm Pastoor Nabben, biechten v.d. jongensschool. Dinsdag: 7 u. lm Wilhelm Wis- mans en echtg., 7.30 gest. jgt. Jo hannes Wilhelmus Weys, biechten v.d. Meisjesschool. Woensdag: 7 u. lm Gerard en Lena Verkoijen, Jeugdmis, 7.30 gez. jgt. Hendrik Koenen, biechtgel. v. 68 (1 biechtstoel), Biechten vd. 2e klassen. Donderdag: Witte Donderdag: gedenkdag v.d. Instelling v.h. Aller heiligst Sacramenten Priesterschap 's'Morgens geen H. Dienst, 4 u. H. Mis vd. Kinderen en ouden van dagen, 4—7 u. biechtgel., Voor de H. Com. 3 uren nuchter zijn van vaste spijzen en alcoholische dran ken en 1 uur v. andere dranken. De H. Mis wordt opgedragen v. Dr. Bloemen, 's Avonds om 8 u.H. Dienst en H. Com., (nuchter zijn als boven) Na de H. Dienst nachtel. aanbid ding. De hoogmis als jgt. Bernar- dina Burgers-Weys. Vrijdag: Goede Vrijdag, gedenk dag v. d. Kruisdood v. O H. Jezus Christus, 's Morgens geen H. Dienst. 3 u. Kruisweg, 's Avonds 8 u. H. Dienst, waaronder H. Com., Biech ten 's morgens en 's avonds van 6—8 uur bij e^n pater. Zaterdag: 'smorgens geen H. Dienst. Biechten van 37.30 bij een pater. De Paasvigilie begint om 8 u., wijding van vuur, paaskaars, doopwater en Herniewing der doop belofte met brandende kaars door al de gelovigen. Omstreeks 9 u de hoogmis, waaronder de H. Com Nuchter zijn als boven gezegd. Op Paasdag de H.H. Diensten als op Zondag. Op Witte Donderdag wordt aan de zieken de H. Comm. gebracht. PAROCHIE Y8SELSTEYN Palmzondag: 6 30 lm.. 8.10 overl. ouders Jeurissen-Janssen, 9.15 kin dermis, 10 u. palmwijding, waarna hoogmis overl. fam. Verheijen-Pe ters, 3 u. vastenoefening en lof. Maandag 7.30 lm. Antoon Smits. Dinsdag 7.30 lm. overl. fam. Ne- lissen-Deckers, 6—9 u. biechten. Woensdag 7.30 lm. Ant. Janssen- Winnen, 69 u. biechten. Witte Donderdag: nam. 5 u. H. Mis vd. kinderen, uit dankb. fam. Sanders-Kleuskens, 's avonds 8 u. pl. dienst, waarna aanbidding tot 12 uur. In beide H. Missen wordt de H. Communie uitgereikt. Goede Vrijdag 'snam. 3 u. pl. dienst, waaronder uitreiking vd. H. Communie, 6—9 u. biechten. Paas-Zaterdag 's avonds 11 u. pl. dienst, wijding van het vuur en de Paaskaars. Om 3.2 u. de H. Mis. Op Paasdag zijn de H. Missen om 7, 8.30 en 10 uur. RECTORAAT SMAKT Palmzondag: 6.30 lm. Jan Zegers 7.30 A. M. Cuppen-v. Veghel, 10 u. palmwijding achter de kerk, waar na processie naar de kerk, daarna hoogmis v. vrouw Teunesen-Klaas- sen, palmtakken meebrengen, 3 u. lof. Maandag 6.30 lm. t.z.i., 7.30 wed. Peters, als lid vd. broederschap. Dinsdag 6.30 lm. v. overledene, 7.30 v. een zalisre levensstaat. Woensdag 6 30 lm. t.e.v. St Jozef. 7.30 v. een goed huwelijk. Maandag Dinsdag en Woensdagavond van 7 tot 8 uur biechten. Witte Donderdag: 57.30 biechten 8 u. pl. avondmis, waarna aanbid ding tot middernacht. Goede Vrijdag: 's avonds om 8 u. plechtigheid. Paaszaterdag: begin van de paas vigilie 's avonds om 11 uur. Van 78 u. biechten. RECTORAAT HEIDE Zondag: 2e Passie-zondag. 7.30 overl. fam. Poels-Michels, 9 u. H. Com., 9.45 pl. palmprocessie t.e.v. Christus Koning, waarna Hoogmis v. 'n overledene, 3 u. oefening v.d. H. Kruisweg. Maandag: 7.30 Huberdina Wis- mans. Dinsdag: 7.30 tot bijz. int. Woensdag: 7.30 overl. fam. Lin- ders-van Dijck. Vanaf 7 u. biechthoren door Eerw. Pater. 7.30 lijdensmeditatie, waar na eveneens gel. tot biechten. Witte donderdag: 3.30 biechtgel. bij 'n Pater, 4 u. lm. Dr. Bloemen, 7 u. biechten door rector, 8 30 pl. avondmis uit dankbh, waarna aan bidding tot 12 uur. Goede vrijdag: 3u lezingen, gebe den en kruisverering, waarna H. Com., (geen vaste spijs vanaf 12 45 7 u. Biechten door rector, 8.30 u. Oefening v.d. H. Kruisweg. Zaterdag: Geen biechtgelegenheid 's avonds om 9.30 begin v.d. Paas- vigiliedienst, waaronder H. Mis v.d. Heide. RECTORAAT VEULEN Passiezondag: 7 u. H. Communie 7.30 lm. overl. fam. Martens-Smets, 10 u. palmwijding in zaal v. Gassel. Ieder brenge palm mee, waarna de palmprocessie en hoogmis t.i., de 2de coll. voor onderhoud der H. Plaatsen in het H. Land, 2.30 kruis weg en lof vd. kinderen, 7 u. laatste vastenoefening. Maandag 7.30 lm t.e.v. O.L.Vr. tot dankzegging. Dinsdag 7.30 lm t.i. zalige dood. Woensdag 7.30 lm (DMK) Witte Donderdagsmorgens geen dienst, 8 u. Avondmaalviering met communieuitreiken. De hoogmis t.i. van overledenen. Daarna aanbid ding tot 12 uur. Goede Vrijdag 's morgens geen dienst, 3 u. viering vh. lijden en de dood van onze godd. zaligmaker. Zaterdag, 's morgens geen dienst 's avonds 8.30 pl. Paasviering. Biechten Maandag-, Dinsdag- Woensdag- en Vrijdagavond van 8 tot 9, Donderdag 78. Maandag, Dim dag en Woensdag voor en na de H. Missen. Kerkpoetsen: Dina Cleven, Lucie de Krijger, Toos Willems en Lena Slangen. Accolieten: Donderdag, Vrijdag en Zaterdag Henk de Krijger, Gerrit Reintjes, Hub. v. Kempen en Willy Fleurkens. Oefenen Woensdagavond 9 u. en Zaterdagmiddag 2 uur. Alleenverkoop voor Venray n Oxford, voorzien 1 v»o dit embleem, is vervaardigd van 100% wollen siof. I f soepele, oersterke zolen (zo nodig gemakkelijk te repareren) Mooie „gezonde" overleersoorten een mooie sortering HEKSENIUSSTRAAT 8

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2