KIP.-foriiiii lost vele vragen op. De nieuwe kerk te Overloon Memisa actie fxSafovonN5un «f™ WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRIJS** PER KWARTAAL Cf 'l.40r BC Goed initiatief van de afd. Venray. Yrptelling van dienst als gewoon dienstplichtige wegens broederdienst Venlo krijgt tweede veiling Zaterdag 6 april 1957 No 13 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS ra. ABONNEMENTS- ITEN VENRAY f 1.60. DRUK EN UITGAVE GROTESTRAAT 28 We geloven, dat de afd. Venray der Katholieke Volkspartij een goed besluit genomen heeft, toen zij enkele Tweede Kamerleden naar Venray uitnodigde, om maar eens vragen van haar leden over de po litiek te komen oplossen. Want de heren Maenen, Droesen en Peters hebben Dinsdagavond in een zeer interessante vergadering het talrijke publiek verschillende kijkjes achter de schermen gegeven, die er mede toe zullen bijdragen om een beter begrip te vormen van het werk der Tweede Kamer en inzonderheid, dat der K.V.P.- fractie. Het is ondoenlijk alle vragen en hun antwoorden hier in extenso af te drukken, laten we daarom vol staan met een enkele vraag naar voren te brengen, om hen, die deze avond niet konden bijwonen, toch een zij het zeer globale indruk te geven van het verhandelde. De algemene Ouder- domsverzekering. Een der vragen was, wat het forum wel dacht, over de thans gevolgde methode bij de algemene ouderdomsvoorziening, waarbij aan rijksambtenaren gekort wordt op hun pensioenen, waarvoor zij toch jaren zelf hebben betaald. De sprekers stelden, dat de alge mene ouderdoms-voorziening een groot sociaal goed is. Hier wordt een basis-pensioen verstrekt, waar op Ieder kan voortbouwen om een „goede" oude dag te kunnen genie ten. Dit pensioen is gebonden aan de prijzen-index, wat dus inhoudt, dat bij eventuele prijsstijgingen en verdere geldontwaarding de pen sioenen stijgen en zo dus een rede lijke basis blijven vormen. Het is logisch, dat deze sociale maatregel handen vol geld kost, zeker nu in het begin. Later zal men betere inzichten hebben over het hoe en wat, maar op 't ogenblik moet het rijk er geld bijleggen. En intussen weet ieder klein kind, dat het rijk of liever de regering daar voor niet in de gelegenheid is, daar het geld op is. Men kan dit misschien minder fraai vinden, maar de regering heeft met het oog daarop, de doorvoering van deze verzekering alleen totstand willen brengen, indien de rijkspen sioenen zodanig gekort zouden wor den, dat practisch elke ambtenaar het grootste deel daarvan kwijt raakt. Om het een te winnen, heeft de Kamer het andere moeten laten, al zal hopenlijk in de toekomst zeer zeker over dit chapiter nog wel eens gesproken worden. Algemene kinderbijslag. Een andere vraag was, waar nu toch wel de kinderbijslag bleef voor ledereen en waarom de KVP hier niet meer vaart achter zet. Hier was het vooral de heer Mae nen, die in een uitvoerig betoog nader inging op de geschiedenis van de kinderbijslag-regeling. Hij vertelde, dat het gemiddelde nederlands gezin 2,7 kind telt. Dat houdt in, dat het loon wat iemand verdient, voldoende moet zijn om een gezin van 4 mensen te onderhouden. Heeft men meer kin deren, dan moeten deze gezinnen extra-bij sla gen krijgen om dit nor male onderhoud mogelijk te maken. Zo is dan voor de oorlog de kinderbijslag-regeling voor de ar beiders tot stand gekomen, die in ging bij het derde kind. Na de oorlog heeft men omwille van de loonpolitiek die kinderbijslag uitgebreid lot alle kinderen. De regering heeft nu aan de soc.- economische raad advies gevraagd over de algehele kinderbijslag- regeling, waarvoor o.a. de KVP al jaren geijverd heeft. Het is teleurstellend, dat deze raad het advies gegeven heeft, met die kinderbijslag-regeling nog maar wat te wachten of andere regeling (dus niet van regeringswege) op te laten stellen. Een der hoofdredenen van dit advies is wel, dat het totaal der sociale lasten op de loonpost te hoog gaat worden. Op de eerste plaats moet 6,8 pet. voor de algemene ouderdomsvoor ziening betaald worden. De nieuwe weduwen- en wezen pensioenen vragen 1 pet. extra, ter wijl een algemene kinderbijslag- regeling nog eens 2 pet zou vragen, zodat men dan bijna tegen 10 pet. aan zit. Dit is inderdaad rijkelijk veel, maar of het te veel is, is nog onderwerp van studie. Wat de KVP betreft, die doet in deze zaak wat zij kan. Al is het teleurstellend, dat b.v. de K.A.B. in de S.E.R. mede dit af wijzend advies ondertekende. Men moet echter niet vergeten, dat zij practisch alleen staat voor deze regeling. De P.v.d.A. en andere partijen voelen er weinig voor. Wat er van zij, dit onderwerp is in studie en men zal af moeten wachten wat er uit da bus komt De heer Droesen gaf als zijn me ning nog weer, dat er z.i. veel te we'nig gebruik gemaakt werd van de noodregeling kinderbijslag voor kleine zelfstandigen, die bij een be paald minimum inkomen ook recht op kinderbijslag kunnen doen gelden. Bij een minimum inkomen van f 3.200 heeft men daarop recht en het is dwaas van dit recht geen gebruik te maken. Mijnwerkers Aan het forum werd om een nadere toelichting gevraagd van de gebeurtenissen rond onze mijn werkers. De heer Maenen zei, dat dit uit de aard van de zaak moeilijk kon, maar gaf toch wel de achtergrond van de hele geschiedenis weer. Hij onderschreef practisch het artikel, wat U elders in dit blad vindt, over de langzaam-aan-actle in onze mijnen. Een kort woord wijdde hij nog aan de principiële kant van deze zaak, die de mijnwerkers tamelijk hoog zit: De katholieke Limburger mag wel mijnwerker worden, mag wel het zwaardere werk doen, maar in de hogere banen, vooral bij de Staatsmijnen, daar is geen plaats, daar moeten andersdenkende Hol landers in geplaatst worden. Dit steekt al lang en natuurlijk is het met deze geschiedenis weer eens naar boven gekomen. Overleg zal de verschillende moei lijke punten op moeten lossen, maar hoe dit verlopen zal, moeten we, aldus de heer Maenen, afwachten. Landbouwbeleid Op een desbetreffende vraag gaf dr. Droesen een summier overzicht over het landbouwbeleid. De tegenwoordige staatkunde en economie zijn er oorzaak van, dat de boer geen behoorlijke beloning krijgt voor zijn arbeid. Men heeft die beloning mogelijk willen maken door toekenning van garantieprij zen. In de loop der jaren is echter gebleken, dat deze garantieprijzen op een te smalle basis berustten en daardoor oorzaak waren, dat onze boeren, in plaats van deel te heb ben in de gestegen welvaart, zelfs achteruit boerden. Dat kwam omdat de garantie prijzen op te schriele normen zijn vastgesteld. Niet alleen was het landarbeMersloon en de beloning voor de boer zelf te laag berekend maar ook de gebouwlasten werden onvoldoende gewaardeerd. Hiertegen is protest gekomen en nu zullen nieuwe garantieprijzen worden vastgesteld, waarin tot op zekere hoogte wel rekening is ge houden met genoemde normen. Dat heeft o.a. tot gevolg, dat de prijs van de melk zal oplopen tot 28,8 cent. De boer heeft dus kans om iets meer te verdienen, maar dr. Droesen noemde het verkeerd, om dit besluit nu maar het boerenbezoldlgings- besluit te noemen, want het Is heus niet zo, dat hierdoor een boer een bepaald minimum-inkomen ge garandeerd wordt. Van de hogere opbrengst is mede op aandringen van de PvdA 50 miljoen geblokkeerd. Dat zijn dan de 50 miljoen, die als gebouwlasten in de nieuwe garantieprijzen zijn opgenomen. Daaraan had de minis ter de bestedingsplicht verbonden, maar dank zij de KVP is die ver dwenen en zal over een jaar als deze 50 miljoen er zijn nog eens gepraat worden. Volgens dr. Droesen was deze hele blokkering en bestedingsplicht méér een stokpaardje van de PvdA dan praktische politiek. Van de ruim 200.000 melkveehou ders hebben er 125.000 niet meer dan 5 koeien. Hier wordt het dan een kwestie van zegge en schrijve: f 150 maximaal per veehouder en zelfs de PvdA zal zo dwaas niet zijn om daar nog een groter leger ambtenaren op los te laten lopen, dan er nu al is. Dan wordt het paard wel hele maal achter de wagen gespannen. Leger en dienstplicht. Nu het woord „leger" gevallen is, werd ook de vraag gesteld, of het nu niet een beetje minder kon met ons leger, dat 1 vijfde van onze belastingcenten op soupeert, onze jongens ruim twee jaren in dienst houdt, in tegenstelling tot Duits land en België, waar kortere dienst tijden zijn en soms maar willekeu rig een jongeman neerduwt, zonder op vak- en ambachtskennis iets te letten. De Tweede Kamerleden gaven toe, dat het hele ministerie Oorlog feitelijk een mysterie is voor de Staten-Generaal. Reeds eerder is aangedrongen op een zg. compta- biliteits-commissie, die doelmatige besteding van deze belastingcenten zal moeten bestuderen. Praat men hier over bestedings beperking, dan antwoord de minis ter, dat hjg ondanks loonsverho gingen e.d., toch niet meer vraagt dan de 1500 miljoen van het vorig jaar en dat hij dus door efficiëncy e.d., al heel wat geld bespaard. Om dat te controleren, wil de Kamer een commissie, maar veel kans van slagen geeft men ze niet. Wat de diensttijd betreft, inder tijd heeft men deze verplichtingen op zich genomen, toen we aansloten bij de NATO. Dat België en Duitsland kortere diensttijden kennen, geeft ons na tuurlijk niet het recht om dan maar niet aan onze verplichtingen te vol doen. Van de andere kant maken ook de nieuwere atoomwapens de vraag weer urgent, of de dienst plicht niet verkort behoeft te wor den. Dit is dus een ernstige zaak voor een gedegen onderzoek en des kundigen uit de KVP houden zich hier dan ook intensief mee bezig. Dat de P.v.d.A. misschien een korte diensttijd als reclame stunt zou willen propageren, geloofden sprekers niet, want in tegenstelling tot de oude S.D.A.P. heeft de P.vd.A. naar behoren meegewerkt tot de opbouw van ons leger. Dinsdagavond werd In de Am bachtsschool de diploma-uitreiking gehouden van de avondnijverheid- school. Deken Loonen opende als voorzitter van het schoolbestuur deze avond en riep een welkom toe aan de ouders van de jongens. Hij wees op het grote belang van een goede vakstudie voor de toe komst van de jongelui en de toe komst van deze streek en drukte de ouders op het hart toch waar mogelijk de jongelui tot verdere studie aan te sporen. De directeur der school dhr. Oomens was zeer tevreden over de uitslag, die aantoonde dat er hard gewerkt was door de jonge lui. Ook hij wees op het eminente belang van een goede vakstudie. De heer L. Laurensse sprak na mens de Industriële club Venray en bood gelukwensen aan voor de geslaagden. Namens de club kregen J. Derks Veulen en P. Michiels te Venray een prachtige passerdoos aange boden, als waardering voor de door hen behaalde punten. Wethouder Pubben vertegenwoordigde het Ge meentebestuur en bood ook namens het college van B. en W. de gedi plomeerden gelukwensen aan. Hij wees op het grote belang der industrialisatie, die alleen maar slagen kan, als we vaklui hebben, die zowel de theorie als de praktijiï door gedegen studie kennen. Nu de kerk van Overloon reeds enige tijd in gebruik is en op zondag 12 mei a.s. door mgr. Mut- saerts zal worden geconsacreerd, ziet men in verschillende vaktijd schriften soms hele artikelen over deze nieuwe kerk verschijnen. Deze kerk, welke gebouwd is onder architectuur van de heer Stiik uit Mill, door het aanne mingsbedrijf Gebr. Janssen N.V. te Venray, valt behalve door de moderne principes welke hierin zijn toegepast, vooral op door de gemetselde gevelversiering. Architect Strik heeft het aange durfd in dit kapotgeschoten dorp een uiterst moderne kerk te bouwen, die zeker het bekijken overwaard is. Het prachtig interieur waarin vanaf elke plaats het altaar goed zichtbaar is, het ruime priesterkoor, waarvan het eenvoudig altaar een subliem middelpunt is en de sfeer voile verlichting zullen zelfs de mens, die principieel tegen al het moderne gedoe is, leren, dat ook hierin schoonheid te brengen is, die bovendien uiterst doelmatig is. Valt het interieur op, zeker doet dat ook de buitenkant. Zeker men moest wennen aan de „open" klok kentoren, maar nu hij vrij van steigers het vlakke Overloonse land beheerst, ls het een goed en schoon baken, dat ten hemel wijst. Dan de gevelversiering.... vakmanschap en schoonheid. De vorm van deze kerk bracht met zich dat twee grote gevels langs de toren, zonder enig raam of enige versiering, zouden worden opgetrokken. De architect heeft dit probleem voorgelegd aan een jong kunstenaar, die wel een zeer uitzonderlijke oplossing gevonden heeft om de grote vlakken te breken, welke die gevels uit de aard der zaak vormden. Reeds eerder had men een muur vlak door een versiering gevormd uit de gevelsteen zelf, proberen levendiger te maken. Het Bouw centrum in Rotterdam kent zo iets. Maar hier is het dein zuiver figu ratie en beelden de gemaakte figuren niets uit. Het is alleen ver- Voor de vrije tijd der militairen zijn cursussen in het leven geroepen, waarop de soldaat zich verder ont wikkelen kan. Deelname is vrij en naar behoefte wordt daarvoor ge zorgd. Dat een automonteur, bediende wordt en een grondwerker auto monteur werd betwijfeld, al zal in een enkel individueel geval wel eens vergissing plaats hebben. De jongelui worden deskundig getest en over het algemeen wordt een juist oordeel gevormd. Mochten er ouders zijn, die menen, dat hun jongen onrecht wordt aan gedaan, dan kunnen zij zich het beste tot de dichtstbijzijnde Kamer leden wenden, die van het legerde meest nauwkeurige voorlichting krijgen. —O Voorzitter van Rens was leider van deze forumvergadering, waarin o.a. de heer Burgemeester ook aan wezig was. Hij bracht op het einde dank aan de sprekers en wenste hen alle succes toe bij hun verder werk. De diploma's verwierven; Diploma A J. Bonants, Gasstraat 16a M. de Bruyn, Hoenderstraat 24 M. Derlcks, Langstraat 34 J. Jansen, Overloonseweg 14a G. Claessens, C 61 Boshuizen P. Claessens, C 61 Boshuizen G. van Sinten, Langeweg 19 allen bankwerkers. J. v. d. Hoogenhof Oude Oost.w. 42 P. Lommen, B 56 Wanssum beide metselaars. Diploma B P. Versleijen, E 29a Olrlo Rij wielhersteller, P. Fleuren, Hoenderstraat 94 Stucadoor, P. Janssen, Julianas. 52 Meubel maker, J. Geraats, Maasheseweg 51 G. Voermans, G 40 Oirlo P. Bouten, Langeweg 34 M. Driessen, Beekweg 14a Th. Janssen, Beekweg 6D Fr. Cox, Ysselstein A. van Vegchel, M 7 Merselo allen timmerlieden. P. van Els, Beekweg 6a M. Rotjes, B 150 Blitterswijk J. v. Duijnhoven, Henseniusstr. 22 M. Smits, B 135 Holthees J. van Geenen, Maasheseweg 28 H. Janssen, Langstraat 25 W. Geurts, Spurkt B 18a J. Sijbers, Merseloseweg 26a P. Michiels, Schoolstraat 7 allen bankwerkers. siering. De beeldhouwer Geurtjens uit Berlikum besloot echter onder het bouwen in metselsteen inder daad iets uit te gaan beelden. En zo kwamen ontwerpen voor de dag, waarin aan de ene kant de H. Drievuldigheid, aan de andere kant het Laatste Oordeel in het muurvlak dus in gewone gevel steen zelf zouden worden uitge beeld. Men heeft eerst het hoofd eens geschud, is later aan het rekenen en tekenen gegaan en op een goe de dag zagen de mensen van Over loon, die ook al gehoord hadden, dat er met hun kerk iets „vreemds" zou gaan gebeuren, de schilder Toon Kateman uit Venray naar boven klimmen, die in enkele dagen tijds, op de reeds opgetrokken en vertinde binnenmuren, de voorstel lingen schilderde, die later in de voorgevel-stenen zouden moeten worden uitgebeeld. Nu waren na vele voorbereidingen dan de metselaars aan de beurt, die eens konden laten zien, dat een goed 'metselaar niet gauw in ver legenheid wordt gebracht. De heren Hendriks en Loonen hebben dit groots karwei opge dragen gekregen en zijn aan dit reuzen werk begonnen. Duizenden stenen moesten daar voor worden gekapt en gehakt, bij geslepen en weer gehakt, voordat men langzaam maar zeker het beeld uit de gevel zag groeien. Als men bedenkt, dat deze gevel versiering in hoofdzaak anderhalve steen voor de gevel uitsteekt, dan kan zelfs een leek bedenken, dat genoemde metselaars toch wel eens hebben staan te puzzelen. Ze hebben dank zij hun vakman schap inderdaad van deze gevelver siering iets waardevols gemaakt, dat tot in lengte van dagen ge tuigenis af zal leggen, dat ook in deze tijd een metselaar kunstenaar kan zijn. Zo zien we dan de ene kant in strakke lijnen de H. Drievuldigheid, waarvan de Vader de wereldbol draagt boven de wolken, de Zoon het kruis aan de wereld toont en de H. Geest in de vorm van de duif. Aan de andere kant zien we Chrls- tusjop de rechterstoel bij het Laatste Oordeel. De engel roept de recht: vaardigen ten hemel, en aarde en firmament worden in dit bange uur door het hemelvuur vernield... Doordat het voegwerk platvol is uitgevoerd, heeft men voorkomen, dat de versiering teveel opvalt en dat nu alleen het spel van lichten schaduw en later de verwering der steen deze beelden doen uitkomen. Hierdoor zijn de voorgevels be trekkelijk rustig gebleven, maar ze geven juist genoeg accent, om de bezoeker te wijzen op het Huis van God, waarvan zij een waardige ver siering vormen. Overloon kan tevreden zijn met deze prachtige nieuwbouw en de Venrayse vaklui mogen trots zijn op het groot aandeel, wat zij gehad hebben in de voltooiing van de gevelversiering, die zover ons be kend, nog enig is in deze streken. De actie voor verbandstoffen voor de Missie, die de Memisa in heel Limburg heeft ontketend, loopt ook goed in Venray. Hier zijn ai heel wat rolletjes verband nieuw en uit oude la kens op de contact-adressen ge bracht en de zieken uit de Missie zullen van deze gulle gaven binnen kort kunnen profiteren. De actie loopt langzaam maar zeker op zijn einde aan, maar voor degenen, die nog wat offeren wil len, is er nog gelegenheid materiaal ln te leveren bij Mevr. Janssen- Westen, Bongerdstraat 3. Alleen één verzoek: Zij, die oude lakens enz. over hebben, willen die ze s.v.p. zelf scheuren en op rol letjes maken? Het Comité kan onmogelijk hier voor nog zelf zorgen. Na Palm-zondag wordt niets meer aangenomen. Maandagmorgen werd dokter H. Bloemen ten grave gedragen. Voor de plechtige uitvaartdienst en begrafenis van deze beminde huisarts, bestond een ongekende belangstelling. Niet alleen van de zijde zijner collega's, niet alleen van geestelijke en wereldlijke autoriteiten, maar van de gehele Venrayse bevolking, waaruit practisch ieder gezin bij deze plechtigheid vertegenwoordigd was. Rond half 11 werd het stoffelijk overschot volgens het oude gebruik door de buurt naar de St Petrus- Banden gedragen. Achter de baar volgden de naaste familieleden van de overleden dok ter, zijn collega's uit Venray en om liggende plaatsen, geneesheren van het Ziekenhuis en de psychiatrische inrichtingen, heren pastoors van verschillende kerkdorpen, de bur gemeesters van Venray en Vier lingsbeek, en vele andere belang stellenden. De St Petrus Banden was overvol, toen de heer Deken met assistentie van Pater Domitius, Kapelaan Hey- mans en Kapelaan van Leipzig de plechtige Requiemmis opdroeg. Honderden mensen gingen ten offer en brachten een laatste groet aan deze eenvoudige hartelijke man, die velen aan zich heeft verplicht. Enkele kransen van familie en buurt dekten de kist. Ook voor de begrafenis op het kerkhof was de belangstelling zeer groot. De burgemeester van Venray brengt ter kennis van de inge schrevenen voor de dienstplicht lichting 1958, dat met betrekking tot het doen van aanvragen voor het verkrijgen van broederdienst de volgende bepalingen gelden: Aan wie vr|jstelling wordt verleend 1. De vrijstelling wordt verleend aan de ingeschrevene, die tenminste drie broeders heeft of gehad heeft, die dienen of gediend hebben bij de landmacht, bij de zeemacht of bij de overzeese krijgsmacht en deze vrijstelling tijdig aanvraagt. 2. In een van deze gevallen wordt geacht te verkeren de broeder, die vóór 1 januari 1958, a tenminste 30 dagen in werke lijke dienst is geweest, of b tengevolge van een na 31 dec. 1945 verleend uitstel van eerste oefening nog niet of nog geen 30 dagen in werkelijke dienst is geweest, of c in het genot van militair pen sioen ls gesteld, of d gedurende zijn verblijf in wer kelijke dienst is overleden. 3. Als broederdienst blijft buiten aanmerking: a dienst als vrijwilliger bij de nationale reserve; b dienst als vrijwilliger bij de Marechaussee Reserve. 4. Voor vrijstelling wegens broe derdienst worden onder broeders verstaan wettige broeders en wet tige halfbroeders. 5. Als werkelijke dienst wordt ook beschouwd de dienst van hem, die op grond van gewetensbezwaren is te werk gesteld bij een burger lijke tak van staatsdienst. Indienen van de aanvraag 1. Door of vanwege de inge schrevene, die vrijstelling verlangt wegens broederdienst, wordt bij de burgemeester aanvraag gedaan tot het opmaken van een verklaring betreffende broederdienst. Deze verklaring wordt in de regel opge maakt door de burgemeester van de gemeente, waar de naam van de ingeschrevene ln het dienst- plichtregister voorkomt. Zij kan echter ook door een andere burge meester worden opgemaakt. 2. Indien het reoht op vrijstelling reeds bestaat op 1 april 1957, ge schiedt de aanvraag in het tijdvak van 1 tot 15 april 1957. Ontstaat het recht op vrijstelling tussen 1 april 1957 en 1 Januari 1958 dan geschiedt de aanvraag binnen 14 dagen nadat het recht ls ontstaan. 3. Aanvraagformulieren zijn be schikbaar ter gemeente-secretarie, afdeling H. Geiyktydig in dienst treden van twee of meer broeders Indien twee of meer broeders bestemd zijn om ongeveer in de zelfde tijd in dienst te treden en twee andere broeders reeds dienen of gediend hebben, kunnen belang hebbenden bij de burgemeester aanvraag doen om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige van één of meer hunner wegens aanwezigheid van een bijzonder geval. Vrijstelling oudste zoon Vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige zal worden verleend aan de ingeschrevene, behorende tot de lichting 1958, of een jongere lichting te wiens aanzien zich de volgende omstandigheden tezamen voordoen: a. het hoofd van het gezin, waar van hij deel uitmaakt, is weduwe; b. hij is het eerstgeboren kind; c. tot het gezin behoren nog ten minste vier jongere kinderen; d. hij is voor de weduwe een on ontbeerlijke steun bij de opvoeding van de andere kinderen. Deze vrijstelling, in tegenstelling tot die wegens broederdienst, moet ten gemeentehuize, afdeling II, eerst worden aangevraagd, nadat de ingeschrevene de oproeping ter inlijving heeft ontvangen. Venray, 30 maart 1957. De burgemeester van Venray A. H. M. JANSSEN BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat de gemeente-begroting voor het dienstjaar 1957 en de be grotingen van de takken van dienst gemeentewerken en woningbedrijf voor 1957 heden ingevolge het be paalde in de artikelen 238 en 253 der gemeentewet aan de raad zijn aangeboden en ter secretarie voor eenieder ter inzage zijn neergelegd en tegen betaling der kosten in af schrift verkrijgbaar worden ge steld. De kring Venlo Blerick-Tegelen van de Coöp. Venlose Veilingvereni ging heeft zijn bestuur gemachtigd tot het uitwerken van plannen tot oprichting van een nieuwe veiling. Deze beslissing werd genomen in een vergadering, waaraan ongeveer 700 tuinders deelnamen. Het doel van dit besluit is om een vlotter verloop te verkrijgen van de werkzaamheden. Door de grote toename van de aanvoer aan de Venlose veiling en de beperkte ruimte duurt het dikwijls lang tot na het middaguur, voordat alle aangevoerde partijen geveild zijn. Vele buitenlandse kopers, vooral uit België, zijn dan reeds vertrok ken, omdat zij 'smiddags met de gekochte groenten aan de markt moeten zijn. Zoals bekend, werden in 1946 de beide toen bestaande veilingen de CVV (de z.g. boeren veiling) en de Venlose Velling samengevoegd tot de Coöp. Venlose Veilingvereni ging. Dit verband zal behouden blijven doch de werkzaamheden zullen door het oprichten van een tweede vei ling worden gespreid. Nieuws uit Venray en Omgeving GBOENE KRUIS DONDERDAG a.s. Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1