vftajl Bekendmaking Lezers schrijven 2 kamers K.N.V.B. Pool K.A.V. Extra-trein n. Meld suikerbietenzaad Levensverzekering Foor de betere kwaliteit nefte dienstbode Thuiswerk gevraagd (linke dienstbode verse diepvries-vis PEETERS ZELFBEDIENING inscharen van vee weiden van vee weiden van vee Hypotheek Landbonwinventaris Chevrolet bestelwagen Rectificatie In een berichtje, elders in dit blad, betreffende de diverse bij dragen voor het jubileumgeschenk van vader bisschop, zijn enkele storende fouten geslopen. De col lecte-opbrengst in de Paterskerk moet n.l. zijn f 777.50 en die in Castenray f 252.50. GEVONDEN: grijze kinderwanten, Bontekoestr. 6 doos kleurpotloden, vd. Berg, Kemp- weg 21; 2 zakken haver, vd. Put ten, Kruisstraat 10; groen dames rijwiel, Verblakt, Stationsweg; wol len herensjaal, Rongen, Burg. vd. Loostraat 1; zwarte jongenspet, Pelzer, Maashese weg 36a; dames- por temonnaie m. inh., P. Strijbosch Hoebertweg 1; damesrijwiel, Ste vens, Merseloseweg 9; rood kinder wantje, gebreide handschoen, kin- der-rozenkrans; nylonkous in zakje grijze kinderwanten en oorbel, Po litiebureau. Pastoor Vostermans 40 jaar priester Zondag a.s. zal pastoor Voster mans van Leunen, de dag her denken, dat hij voor 40 jaren tot priester werd gewijd. Dit feest zal Beloken Pasen worden gevierd. Reeds heeft zich een feestcomité gevormd, dat een inzameling is aan het houden bij de parochianen voor een feestgeschenk. Reis gewonnen Jan de Bruyn, van de Petrus Banden-school, die lootjes heeft ver kocht voor een te bouwen kerk in Kopenhagen, Deneraarken, heeft de prijs gewonnen,welke voor deloten- verkopers beschikbaar was gesteld. Zo zal nu einde Juli deze 13-jarige jongen een zeven-daags bezoek aan de hoofdstad van Denemarken kun nen brengen. Memisa Verband-actie Deze actie is in Venray goed in gezet, maar veel mensen weten nog niet waar het eindelijk precies omgaat. Deze actie wil nl. enigs- zlnds de nood en het lijden ver lichten van de mensen in de mis sielanden, die aan alles gebrek hebben, zelfs de zieken kunnen er niet behoorlijk verpleegd worden wegens gebrek aan dokters en ver pleegsters, aan geneesmiddelen en verbandmateriaal Uit liefde is men toch verplicht deze mensen te helpen met wat men kan missen: oude maar schone lakens en slopen waar nog zwach tels van gemaakt kunnen worden of ook rolletjes nieuw verband of een geldelijke bijdrage. Op de affiches die men overal ziet kan men lezen waar men zijn liefdegaven kan bezorgen. Ook de Bond Zonder Naam ijvert er in Venray voor: men kan dus ook zijn gave brengen bij de hoofd promotrice, Schoolstraat 16. Modeshow N.V. Pijls Twee uren lang heeft een over volle zaal dinsdagavond een keur van dames-, heren- en kindercon- fectie door de N.V. Pijls getoond gekregen, in een show, die er inderdaad mocht zijn. De belang stelling hiervoor was zodanig, dat reeds dagen van te voren de be schikbare plaatsen weg waren en dat vele teleurgesteld moesten worden. Zaal Wilhelmina was dan ook overvol, toen een viertal man nequins de nieuwe zomercollectie toonden. In vlot tempo toonden zij een keurcollectie mantels, mantelpakjes, Wevenit-pakjes, deux-pieces en zomerjaponnen, die een lust waren voor het oog en waarvan de prijzen redelijk waren. Daarnaast werden vesten en blousen te kust en te keur getoond en de in deze show gedragen hoedjes en hoeden waren een fleurig hoofdstuk apart, waarop Maison Hawinkels terecht trots mag zijn. Ook de kinderkleding werd niet vergeten en de „ach's en och's" waren niet van de lucht, toen de kleintjes lieten zien wat Pijls in het komende seizoen voor hen brengt. De heren werd de nieuwe Italiaanse mode getoond en een keur collectie regenkleding. Al met al een show die wel aantoont, dat men in de vreemde geen betere modieuze kleding kan vinden, dan in eigen plaats en dat de N.V. Pijls voor het komende seizoen ruime keus en ruime maat biedt. Harmonie Euterpe Op 31 mrt. zal harmonie Euterpe, in vol ornaat en volle luister de prof-voetbal wedstrijd V.V.V.-P.S.V., muzikaal opluisteren. Als tegenprestatie mag onze har monie een collecte houden onder het duizendkoppige publiek, die natuurlijk flink wat in het laadje bréngen kan, indien er tenminste genoeg collectanten zijn. Venrays harmonie vraagt nu mensen daarvoor. Op de eerste plaats onder de trouwe bezoekers en op de tweede plaats onder de genen, die Venrays harmonie willen helpen. Er zijn minstens 40 mensen nodig. Willen zij, die hiervoor voelen, zich zo spoedig mogelijk opgeven bij P. Janssen, hotel de Gouden Leeuw, of M. Laurensse Langstraat. Herwonnen Levenskracht LEUNEN. Sinds enige weken heeft Leunen, een zelfstandige af deling van Herwonnen Levens kracht. De belangen van de leden worden in het vervolg door een eigen be stuur behartigd. Verdere inlichtingen zijn te ver krijgen bij de diverse bodes. Diefstallen In Oostrum werd zondagnacht ingebroken in een kaasopslagplaats, waaruit een partij kaas verdween. In de Prins Bernhardstraat werd van nieuwbouw het lood gestolen. Politie heeft deze diefstallen in onderzoek. S.V.V.-nleuws Het eerste elftal speelt zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Jan van Cuyck. Venray 2 gaat naar VVV 3 en Venray 3 gaat in Tienray op be zoek. Het vierde speelt hier tegen Geijsteren. P.D.V. de Zwaluw Het stille seizoen zit er weer bijna op. Zondag 31 maart gaan onze duiven alweer voor de eerste af- africhtingsvlucht de korf in. Hoe laat het inkorven zal plaats hebben is nog niet bekend, maar dit zullen we volgende week vermelden. Voor de eerste tour zijn de af- richtings vlucht en als volgt: 31 maart, Meijel 4 april, Nederweert en 7 april, Budel. Dus let volgende week op de uren. Goed afgelopen In de Beatrixstraat liep het zoontje van de familie J. tegen de luxewagen van S. Gelukkig liep alles goed af. De kleine werd door buurtbewoners een huis binnen gedragen. Hij had geen letsel op gelopen. Donderdag filmavond voor al de jongeren a.s. Donderdagavond, 28 maart, wordt er op initiatief van het Jeugd-Forum in het Luxor-theater een spannende film vertoond met de sensationele titel: De 5000 vin gers van Dr. T. Het is een knappe en meesterlijke film waar men echt van zal genieten. We hopen dat er veel belangstelling voor deze film avond zal zijn: dan is het ook de bedoeling om nog een keer meer zo'n filmavond te organiseren om daardoor de jongeren te leren aan een werkelijk mooie film de voor keur te geven boven andere onbe nullige films. De prijs is zo laag mogelijk ge houden, nl. 75 cent. De filmavond begint deze keer om 9 uur pas, in verband met de avondscholen. Hogere prijzen voor eieren en slachtkippen Op de donderdag te Barneveld gehouden veiling waren de eier- prijzen aanmerkelijk hoger. Ze noteerden 9 tot 12 ct. per stuk. Ook de slachtkippen brachten van f 1.75 tot f 1.85 per kg. op. Winkelsluitingswet aangepast aan behoeften van de praktgk De regering meent, dat de win kelsluitingswet 1951 moet worden gewijzigd om tegemoet te komen aan behoeften die in de praktijk zijn gebleken. Zij heeft daartoe bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend. De wijzigingen die worden voor gesteld zijn deels van materiële, deels van technische aard. Zij be treffen geen van alle principiële punten. Voorgesteld wordt o.m. de koop avonden rond Sint Nicolaas en de Kerstdagen te verlengen. In plaats van om 9 zouden de winkels om 10 uur 's avonds mogen sluiten. Alleen op 24 december zou geen koop avond meer zijn maar zouden de winkels normaal om 6 uur moeten sluiten. Oogst 1956Garantieprijzen voor rogge en haver De minister van Landbouw heeft na overleg met het landbouw schap garantieprijzen vastgesteld voor de op de lichte gronden ge teelde voedergranen van de oogst 1956, ditmaal dus niet voor rogge alleen, maar ook voor haver. Voor rogge is de prijs vastge steld op f 24,95 en voor haver op f 25,35 per 100 kilo. Benoemingen Roermond Mgr. dr J. Lemmens, bisschop van Roermond, heeft op diens ver zoek eervol ontslag wegens ziekte verleend aan pastoor J. Sohl te Melick. Hij heeft benoemd tot pas toor te Maasbree, de weleerw. heer W. Halmans, te Swolgen; te Melick, de weleerwaarde heer P. Geusens, kapelaan te Wijk, H. Martinus; te Swolgen, de weleerwaarde heer H. Rieter, pastoor te Weert, H. Oda; te Weert, H. Oda, de weleerwaarde heer H. Opveld, kapelaan te Swal men. Oude Maasbrug afgekeurd Een technisch onderzoek van Rijkswaterstaat heeft uitgewezen, dat de oude baileybrug over de Maas in Venlo in slechte conditie verkeert en niet elders voor een nieuwe Maasoverbrugging kan wor den gebruikt. Het provinciaal bestuur van Nrd.- Brabant hoopte, dat de baileybrug na de opening van de nieuwe Maas brug bij Venlo over enkele we ken bij Alem opnieuw over de Maas zou worden gelegd ter ont sluiting van de Limburgse en Bra bantse Peel, de Maaskant en ver schillende gebieden, diein industriële ontwikkeling zijn. Het Gelderse provinciaal bestuur heeft een gooi naar de baileybrug gedaan voor Megen. De strijd is nu door de afkeuring van de brug beslist. Prys van baconvarkens verlaagd. Rund veepry zen stygen weer. Het produktschap voor vee en vlees heeft besloten de prijs voor baconvarkens nogmaals met 5 cent per kilogram te verlagen en te brengen op f 2.22. Deze maatregel is noodzakelijk om een over aanvoer van lichtere varkens te voorkomen. De daling van het prijspeil op de varkensmarkt wordt veroorzaakt door de ontwrichting op de Engelse baconmarkt. Per week kunnen hier 13 tot 15 duizend varkens worden geplaatst. Voor de rest, die in de baconklas wordt aangevoerd, geldt een toeslag van 15 ct per kilo. Men stond voor de keuze, deze betaling tot 20 ct te verhogehj of de prijzen 5 cent per kilogram te verlagen. Men koos het laatste om een ion natuurlijk hoog prijspeil te voorko men. Men hoopt thans te bereiken, dat het aanbod zal afnemen, waardoor ook in de maanden mei en juni voldoende varkens zullen worden aangevoerd. In de maand maart worden 400.000 varkens aan de markt ver wacht, in april 350.000 in mei 280.000 en in juni 210.000. Men hoopt door de getroffen maatregel een betere spreiding tot stand te brengen. De prijzen op de rundveemarkt zijn op het ogenblik in stijgende lijn. Dit is het gevolg van de im portdaling. Verwacht wordt, dat de rundvleesprijzen in de komende maanden zullen blijven stijgen.- Vyf zonen in dienst des Heren Op het feest van Sint Jozef, heeft Sjaak Verdijk uit Overloon, als missiebroeder de eeuwige gelofte afgelegd. Hij is al de vijfde zoon van de familie H. VerdijkPeters, die naar de missie gaat. Er is al een pater Piet in het missiehuis voor late roepingen, een pater Huub die professor is aan het Groot- Seminarie, een pater Harry, die als directeur-rector inlandse priesters opleidt en een pater Jos, die als missionaris in Frans Kameroen werkt. Boxmeer automatisch Als laatste schakel in het auto matisch telefoonverkeer in de sector Cuijk zal Boxmeer op woensdag 27 maart a.s. het vertrouwde molentje vaarwel zeggen. Een en ander zal met enige plechtigheid gepaard gaan. Des avonds om negen uur zal de overgang tot stand gebracht worden. Daarmede zal de eerste fase van de automatisering van de sector Cuijk voltooid zijn, zodat men van dat ogenblik af alle plaatsen in de sector Cuijk automatisch kan op bellen. Goedkoper brood? De daling van de tarweprijs op de wereldmarkten heeft uiteraard haar weerslag op de prijs van de bloem. Een en ander is voor de Ned. Bakkerijstichting aanleiding geweest 'n vergadering uit te schrij ven, waarop de vraag zal worden besproken, of die daling zo groot is, dat hier te lande de prijs van het brood reeds nu zou kunnen wor den verlaiagd. Dit in verband met de overige kostenfactoren. De kinderbijslag voor zelfstandigen De noodwet Kinderbijslag Kleine Zelfstandigen, wordt verlengd tot 1 januari 1959. In de toelichting op het wetsontwerp, dat bij de Tweede Kamer werd ingediend, zegt de regering, dat het in de bedoeling ligt, op korte termijn te komen tot een ontwerp voor een algemene kinderbijslagwet. Burgemeester en wethouders van Venray brengen hierbij ter open bare kennis, dat het als gevolg van de moeilijheden welke op de kapi taalmarkt zijn gerezen en waar door het voor de gemeente vrijwel onmogelijk is geworden geld aan te trekken, niet langer mogelijk zal zijn besluiten te nemen tot het verstrekken van hypothecair krediet voor de bouw van eigen woningen en boerderijen. Betrokkenen zullen dus voor; het verkrijgen van gelden als bedoeld een beroep moeten doen op andere geldschieters. Venray, 20 maart 1957. Contant betalen... De zuivelfabriek achtte het nodig een schrijven naar haar klanten te sturen, dat voortaan contant be taald dient te worden. Zij zal hiertoe "haar reden wel hebben, maar we vragen ons wel af of zij haar klanten, waar de melkboer 's morgens tussen 6 en 7 uur komt, nu werkelijk kan dwingen zo vroeg op te staan, om de melk boer contant te betalen. Er bestaat ook nog zo iets als service... Ofwel de melkboer later, ofwel dergelijke els niet stellen. ENKELEN, WAAR DE MELK VROEG GELEVERD WORDT Burgerlqke Stand Venray van 14 t/m 25 maart 1957 GEBOREN: Dirckx Maria, Patersstraat 29 Goorts Hendrikus, St Jozef weg 6 Claessens Regina, Kempkensberg 3 van Meijel Johanna, Langstraat 19 Willemsen Guido, Hoebertweg. 4 van Gompel Maria, te Reusel Lamers Yvonne, Hoenderstraat 22 Vastert Renée, Oude Oostr.weg 3 v. Keijsteren Hubertus, Vierl.beek Vermeulen Karei, Past. Ruttenstr. 5 OVERLEDEN: Manders Johanna A. M., 7 jaren, Oostrum D 7. ONDERTROUWD: Janssen Petrus H., 25 jr, landb., te Geijsteren en Rutten Adeleida J., 21 jr, Smakt B 5. gezocht voor twee jonge mensen die graag willen trouwen, liefst in Venray of omgeving. Brieven onder nr. 323 bur. dezer GEVRAAGD 2 nette kostgangeri Met huiselijk verkeer. Pastoor Ruttenstraat 15a. Voor de talrijke blijken van be langstelling bij ons huwelijk, zeg gen wij, ook namens wederzijdse familie, hartelijk dank. G. de Mulder W. de Mulder- Philipsen Venray, Schoolstraat 15. Voortaan bestaat gelegenheid om poolformulieren af te halen dins dags van half 8 tot half 9 nam. aan het theorielokaal Oostsingel. De formulieren moeten donder dags van 7 tot half 9 worden in geleverd. Deelname staat open voor iedereen. Maandag 25 maart, Maria Bood schap, half 8 H. Mis, waarna zege ning van de nieuwe vlag. Donderdag 28 maart half 8 nm. feestvergadering. Spr. M.S tollman Trouwe opkomst verwacht Het Bestuur Halfvastenzondag 31 maart Gelegenheid tot bijwoning van de Opera DON CARLOS van Guiseppe Verdi of van de Weense IJsrevue. Programma en opgave tot 28 maart bij Reisbureau PEETERS, VENLO, Postbus 117, Tel. K 4700- 3136 en Boekhandel vd Munckhof Grotestraat 28, Venray. Turkenburg's depot tuin- bloem- gazon-graszaden, alle tuingereedsch.. plasticslang,spuiten sproeiers, grasmachines enz. Zie de etalage. Asef tuin- en gazonmest, Cofuna de echte franse bacteriën- mest, vervangt stalmest. Aanbev. M. MUIJSERS, Langstr.28 Tel. 756 Uit voorraad leverbaar orig., voederbietenzaad, orig. Bar- res en Groenkraag, alle soorten wortelenzaad, knolzaad, enz. ;Verheijen's Zaadhandel Leunen Tel. 550 Sluit nu een levensverzekering af. Zeer gunstige condities. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Brieven onder nr. 321 bureau van dit blad. Tuinzaden, Bonen, Erwten, enz. is nog steeds Verheijen's Zaadhandel Leunen Tel. 550 Mevr. Laurensse, Patersstraat 15 vraagt wegens huwelijk der tegen woordige niet beneden 18 jaar, voor dag en nacht. GEVRAAGD voor Vlaams België in RK kl. gezin 2 zusjes of vriendinnen of weduwe met dochter, of echt paar zonder kinderen. Hoog loon. Goede behandeling. Inl. Kempweg 8. op administratief gebied. 5 jaren ervaring. Brieven onder nr. 203 bureau van dit blad. GEVRAAGD in góed katholiek gezin van 6 pers. waarbij 2 schoolgaande kinderen voor dag en nacht. Adres: J. van Dijk, Kromme Steenweg 3, Helmond Dagelijks verkrijgbaar schelvis en kabeljauw Verder steeds voorradig alle diepvries-groenten Tel. 664 Te koop voederbieten C. Vink, Brukske. TE KOOP grote partij biggen H. Jenniskens, Pascherhoeve, Ysselsteyn Te koop JvR zeug 15 w. dracht volbloed pink 17 mnd. G. Bongers, Beek-Merselo M 99 TE KOOP vet rund en Deering maaimachine Jos. Rongen, Brukske C 77. Te koop Shetlandse ponny wagen met tuig zeer mak bij kinderen. A. Stappers, Bossenhoek C 115, Overloon. To koop 300 6w. kuikens W x H 300 6w. Promentor op nieuw terrein gefokt. G. Jakobs, Broekweg 14. Te koop partij zware biggen J. Drabbels, Helde. TE KOOP partij mangelwortelen W. van de Ven, Spurkt. Te koop motor C.Z. 150 cc 22000 km gelopen, in goede staat Eindstraat 7. Te koop dressoir in goede staat (overcompleet) Pr.Margrietstraat 8 TE KOOP prima Duitse Herder goed waaks en vertrouwd bij kind. P. J. Moorrees, Stationsweg C 24 TE KOOP toom biggen Jac. Janssen, Buitenweg 2 TE KOOP partij biggen J. Janssen, Veltum L 10. Te koop rund en schot J. van Bracht, C 72 Oostrum. TE KOOP zware luchtbuks Evers, Veltum L 79a. TE KOOP gierton 500 liter i.g.s. C. de Wit, Timmermannsweg 3 Ysselsteyn TE KOOP partij pullen W x H H. Muijsers, Heidsepeelweg 9. Te koop maalkalf, keus uit twee A. Engels, Merselo B 31. TE KOOP KS koe 25 maart voldr. stamboekzeug m. 11 biggen, JvR zeug m. 12 biggen G. Peters, Oirlo F 18. TE KOOP eetaardappelen Bintje en toom biggen Th. Hellegers, E8 Oirlo. TE KOOP keukenkast Deken Thielenstraat 15. TE KOOP partij mangelwortelen A. Janssen, C 69, Oostrum. Gelegenheid tot Opgave bij Ant. Poels, Hofstraat of A. Huisman, Heide. Gelegenheid tot J. Camps, Heide, Tel. 790. Gelegenheid tot M. Wijnhoven, Henseniusstr. 14 a of A. Wijnhoven, Broekweg A 16 Hypotheek aangeboden, rente 4Vj pet., ook nieuwbouw op bestek en tekening. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Brieven onder nr. 320 bureau van dit blad. Biedt zich aan dienstbode 40 jaar in klein gezin. Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan meisje 25 jaar voor de schoonmaak. Adres bureau dezer. te YSSELSTEYN Mr. M.A.A.M. Receveur Notaris te Venray, zal op donderdag 28 maart 1957 des nam. om 2 uur, ten verz. v. d. heer P. J. van den Beuken, aan diens boerdery te Ysselsteyn Peel- plan Zuid no. 54, in het openbaar, tegen contante betaling, verkopen de complete iandbouwinventaris o.m. bestaande uit: vierwielige wa gen op luchtb., driewielige wagen, cultivator, drieschaarploeg, melotte ploeg, drievelds- en éénvelds egge, melkwagen, bietenmolen, haksel machine, zaaimachine, voederketel (mantelpot) 250 liter, gierton, paardetuig enz. enz. Te koop toom biggen J. Buijssen, Leunen K 69. Te koop partij biggen vaarskalf 5 md. oud M. van Vegchel, Leunen K 36 Te koop eetaardappelen Bintje en Eigenheimer B. Weijs, Heide L 31. Wegens plaatsgebrek te koop Renault Juvaquatra bouwjaar 1946 Julianasingel 35. TE KOOP partij mangelwortelen P. van Wel, Puttenweg 16 i Ysselsteyn TE KOOP fietswagentje Oranjestraat 12. Te koop drachtige zeugen W. Willems-Loonen, Leunen K40 TE KOOP 7 stuks weivee (3 volbloed) en zeug met 11 biggen 7 wk P. vd Beuken, Peelplan Zuid. TE KOOP 200 6weekse pullen P. de Kleijn, Geijsterseweg D25 Oostrum. TE KOOP kippenhok 6 x 4 m Venrayseweg 38, Wanssum Telefoon 238 TE KOOP acoordeon pianokl. 120 bs. spotkoopje. Kerkstraat A 156. Vierlingsbeek ~TE gaskomfoor met fles F. Linskens, Laagheidseweg 3 TE KOOP toom biggen G. Arts, Endepoel N 20 Te koop kinderwagen z.g.a.n. Langeweg 11. Te koop 2 voldragen varkens [of varken met 11 biggen P. J. Claessens, Puttenweg 20 Ysselsteyn TE KOOP nest blauwe fikshondjes, Kreydler bromfiets en 2 Texelse schapen Fr. Janssen, Leunen K 62. Te koop Mulders spaarketel met koperen binnenketel, 85 lit 2pits electr. kookstel Langeweg 60. Te koop 4 zware biggen pariij voederbieten A. Hellegers-Achten, Leunen K 72 Te koop best vaarskalf, Bintje pootaardappelen Eersteling voorgek.in kistjes M. Jeuken, Castenray G 15a Te koop 9j. zware luxe ruin eerlijk en trekvast. J. Muijsers Janssen, Vredepeel K 27. TE KOOP met stalen fabriekscarr., 1.5 ton, gereviseerde motor, prima banden en voorzien van nieuwe kentekens. HAPE Warenhuis Veerstraat BOXMEER Tel. 64 Te koop dragende zeug 15 w. dracht J. v. Vegchel, Moostdijk, Ysselsteyn Te koop gebruikt cylinderbureau, haardkachel merk Tijger, Remington schrijfmachine, keldertrap als nieuw. Adres bureau dezer.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2