W RENTENIEREN is geen onverdeeld genot De Econ. Rechter oordeelt SPORT Algem. Ouderdomswet Veilig ïerkeers-week te VENRAY Film-agenda Peel-vliegveld in gebruik? Ingezonden. Zaterdag 23 maart 1957 No 12 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG m PEEL EN MAAS CONFECTIE VAI DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MÜNCKHOF WPPifRT AFl VOOR VPWRAY PN HM^TRPïTPW ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 TELEFOON 612 GIRO 150052 VY VUUIV V JCfiTlIY** I JC#Il U1V1J I ACdVCrll PRIJS PER KWARTAAL f 1.40 BUITEN VENRAY f 1.60. Met de mededeling, dat van een bejaarden-complex, waarin woningen en verpleegruimten, aangepast aan de eisen der be jaarden, zijn ondergebracht, in Venray voorlopig geen sprake is, hebben wereldlijke en geestelijke autoriteiten onze bejaarden de schik om het hart doen slaan. De stichting van dergelijke verpleeghuizen in Overloon en Horst schijnt voor de desbetref fende instantie aanleiding te zijn geweest om de naam Venray maar door te strepen. Eu daarmede een behoorlijke oplossing van het bejaardenprobleem in onze gemeente. Want men make zich de illusie niet, dat met de bejaardensoos in de oude am bachtsschool dit hele probleem netjes is opgelost. Er kan geen enkele twijfel over bestaan, dat door deze soos in een werkelijke behoefte voorzien wordt. Het aantal bejaarden, dat van deze gelegenheid tot ontspanning gebruik maakt en geregeld gebruik maakt is zeer groot. Al zou er verder geen enkele aanwijsbare grond aanwezig zijn, om het enorme nut van deze instelling aan te tonen, dan zou dit drukke bezoek aan deze soos op zichzelf reeds de conclusie rechtvaardigen, dat deze instelling een absoluut bestaans recht heeft. De hulp die aan dit werk door Kajotters en K.A.V. gegeven wordt kan men niet anders dan sympa thiek noemen, omdat daarmede niet alleen het voortbestaan van een voor de Bejaarden onmisbare instelling mogelijk wordt gemaakt, maar ook omdat in deze geste de bejaarden een bewijs zien van een meer daadwerkelijke belangstelling voor hun waarlijk niet te verwaar lozen zorgen. Deze zorgen mag men zeker niet onderschatten. Het bejaarden- probleem houdt sedert verschillen de jaren velen bezig. Dit probleem heeft zich toegespitst met de stijging van de algemene levens duur van de mens, maar ook omdat de huidige gemeenschap zo geheel anders geaard is dan voorheen. Het moderne productie-apparaat is zo ingesteld, dat er voor de oude ren op 'n gegeven ogenblik, meestal rond de 65 jaar, geen plaats meer gereserveerd is in de rijen van hen, die actief een aandeel hebben in het productieproces. Ook in de indirect-productieve sector zoals onderwijzers, ambtenaren, enz. is de 65-jarige leeftijd meestal de mijlpaal, waarop het werk wordt neergelegd. Men is dan, zoals dat heet, gepensioneerd. De ervaring heeft uitgèwezen, dat vele van deze mensen, vaak nog actief en fit, met hun tijd geen raad weten. Zij krijgen geleidelijk het gevoel, overbodig te zijn. De taak van de overheid en trouwens van de gehele gemeen schap nu is het antwoord te vinden op de vraag, in welke vorm de bejaarden hun tijd nuttig kunnen doorbrengen, zodat zij het gevoel voor de eigenwaarde blijven be houden en hun leven inhoud blijft hebben. Bij de velen, die zich met dit probleem hebben bezig gehouden, is ook prof. dr. Theo Thurlings. die zoals De Linie het schrijft met de hem eigen spitsheid het probleem der ouden van dagen tot het essentiële heeft herleid. Wat doen wij eigenlijk anders met onze bejaardenzorg, zo redeneert hij, dan de oude mensen in de wachtkamer van de dood zetten en dan proberen hen daar het leven zo aangenaam mogelijk te maken Terwijl wij zouden moeten proberen, hun een functie in de sociale samenleving te laten behouden of te geven, ook nadat zij uit het economisch pro ductieproces zijn uitgeschakeld. Rentenieren geen onverdeeld genot De conclusie, waartoe prof. dr. Thurlings komt, houdt natuurlijk geen veroordeling in van 't op 65-jarige leeftijd vrijgesteld-zijn van het zware werk. Het kan niet anders dan als een groot goed worden gezien, dat men het zo rond de 65 „wat kalmer aan" kan gaan doen, daartoe in staat gesteld door een wettelijke regeling, waar voor men respect mag hebben. Het is nu eenmaal zo, dat het ouder worden gepaard gaat met een afname van bekwaamheid, met een geringer worden der bewege lijkheid, met een sneller vermoeid raken, enz. Dat het gewone werk, zodra die verschijnselen merkbaar worden, zwaar gaat vallen, is gemakkelijk te begrijpen. Dat het moment van het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd door velen dan ook met een be paalde opluchting begroet wordt, is eveneens heel gemakkelijk te begrijpen. Maar eveneens is het te begrijpen dat als men voor een bepaalde taak geen verantwoordelijkheid meer draagt het zelfvertrouwen afneemt. Bovendien komt men ook om dat de kinderen intussen hun eigen weg in het leven gevonden hebben wat geïsoleerd te staan. Er ontstaat een gevoel van een zaamheid, van overbodig zijn en van verveling Uit een enquête, welke verleden jaar in Kerkrade werd gehouden, bleek, dat in een bepaalde wijk 21 percent der ondervraagde bejaar den te kennen had gegeven, dat zq zich eenzaam voelden! Het rentenieren kan dan ook zeker niet als een onverdeeld genot worden beschouwd. Het is niet zo gemakkelijk, zijn tijd te vullen alléén maar te vullen met hobbies, met lezen, met wan delen en tuinieren, met kaarten en buurten! Geef hem een taak! Voor de meeste vrouwen is het tijdsbestedings-probleem niet zo urgent, omdat zij in de regel haar vaste bezigheden gehouden hebben, al zijn deze bezigheden dan ook minder talrijK en minder zwaar. Maar voor de meeste mannen van 65 en ouder zou het een zegen zijn, „iets omhanden" te hebben, een taak te hebben, die niet te zwaar is en waarmede zij zich voor de gemeenschap toch nog nuttig kunnen maken. Dit moet onderzocht worden door de bejaarden zelf, maar ook door overheid en gemeenschap. Hieraan is nog niets gedaan. Een ander probleem is dat van woning en verpleging De zgn. bejaarden-centra leveren in dit opzicht pracht-werk, al zien we ook hier telkens nieuwe en andere ideën naar voren komen. En al mag dan Maastricht ge decreteerd hebben, dat Venray op zulk een centrum niet behoeft te rekenen, het ontslaat ons niet van onze plicht, ook hier een behoor lijke oplossing te blijven zoeken. Hoewel dit probleem onze maat schappij zeker niet overrompeld heeft, staan we er min of meer onwennig tegenover. Op velerlei wijze zal dit probleem ons evenwel blijven bezig houden en het is daarom zaak, het onwen nige zo gauw mogelijk van ons af te schudden. Het bejaarden-probleem is er niet een, dat men met een enkel voudige maatregel kan oplossen. Het is een wèèrlijk gecompliceerd probleem, dat zeker niet alléén door maatregelen „van bovenaf" tot een oplossing gebracht kan worden, maar dat in een veel hel derder licht zou kunnen komen staan, wanneer men zich een vol doende duidelijk beeld zou weten te verschaffen in de werkelijke ur gente noden en zorgen, die er bij dit gedeelte van onze Venrayse gemeenschap bestaan. die pap reeds besmet en toen men er op de Venlose fabriek achter kwam, was net de laatste fles in beslag genomen, de rest hadden de kopers al lekker op. Met f 50 werd de directeur huls waarts gestuurd en de rechter vond het hoog tijd worden, dat op de capsules van de karneraelkflessen ook de datum van aanmaak komt te staan evenals op die van de ge wone melk. Dan kan het publiek zelf zien of men ze oude pap in handen duwt. Dan is er de heffing van het Landbouwschap, ook die ondervindt wel eens strubbelingen. Een Oos- trumse boer weigerde pertinent het aangifte-formulier voor dit bedrijf schap te tekenen, ook al i.v.m. ziekte en ongeval. Daar werd wel rekening mee gehouden, maar f 15 was toch de extra boete, die naast de heffing betaald moet worden. Dan lopen er nog massa's mensen rond, die schijnbaar niet weten, dat geen landbouwgrond verpacht kan worden, zonder dat de pachtkamer haar neus er tussen gestoken heeft. Zo werd een boer uit Bergen ver oordeeld omdat er geen pachtcon tract was. Een boer uit Oostrum stuurde een gemachtigde, maar die werd naar huis gestuurd. Dit was n.l. een „misdrijf" en dan moet men zelf verschijnen. Het misdrijf bestond dan uit het feit, dat hij grond verpacht had op een gezegelde overeenkomst. Maar ook hier had de pachtkamer bij ge roepen dienen te worden en de boete werd f 25, evenals die voor een Horster boer, die hetzelfde „misdrijf" begaan had. De goederen-vervoer-regeling zit vol haken en ogen. Men moet daar toe vergunning hebben. Heeft men dat niet en toch spullen van anderen op de wagen, dan is men't „haasje". Dat ondervond een Maasbrese vrachtrijder, die met f 50 boete naar huis ging. Ook mag men niet teveel laden. Als men een vergunning heeft voor één ton, moet men er geen twee op laden. Daarvoor kreeg een Horstenaar f 25 boete en f 75 voorwaardelijk. Een inwoner van Ottersum had den ze ook te pakken, maar die be weerde zijn hele wagen verhuurd te hebben aan de N.V. Grontmy waarvoor trouwens de vracht be stemd was. Om die zaak uit de doeken te doen, was een getuige opgeroepen, die echter niet verscheen. Nu heeft de getuige ook een proces aan zijn broek en wordt volgende keer met politie en al voorgeleid. De aspergesvlieg schijnt een ge vaarlijke tante te zijn. Daarom moet loof verbrand worden en moeten andere maatregelen getroffen wor den. Doet men dit niet, dan is er weer de politie, die als de wrekende gerechtigheid optreedt. Twee Sevenumse aspergeskwe kers kregen per persoon f 40 boete en een Meerlose zelfs f 60, maar die had dan ook bijna 2 ha. Bij een Horster kweker liet men genade voor recht gelden. Deze man was zelf ziek geweest, had zijn oudste zoon verloren en een deel zijner bedrijfsgebouwen waren ingevallen, En in zo'n situatie heb je wel aan wat anders te denken dan aan aspergesvliegen. Hij kreeg f 40 v.w. Het recht-seizoen op het Venrays Gemeentehuis, is weer begonnen en zowel politierechter als economische rechter, zullen in de komende tijd weer de zondaars uit het Noord- Limburgse land komen berechten. Vrijdag j.l. hield de economische rechter dan zitting, wel niet zo spec taculair als de politierechter, maar toch wel leerzaam. Want dan hoort men, dat met de karnemelkse pap, al zit ze in een pracht fles met nog prachtiger sluiting, wel eens een „zootje" kan zijn. Zo kunnen daarin nog allerlei bacillen zwerven, die op zich ongevaarlijk, na een dag of drie echter monslers worden, die Uw en mijn gezondheid ernstig kunnen benadelen. En aangezien op die prachtige capsules alleen maar geheime tekens staan, waaraan de fabriek weet hoe oud de pap is, maar een buiten staander, dus de pap-kopers, niets weet, kan het een koud kunstje zijn om iemand oude pap in zijn maag te schuiven, al of niet vergezeld van genoemde monsters. En daarmede pakte men een melkfabriek in Venlo, De directeur wou eerst de schuld op de melkverkoper schuiven, het geen niet sportief was, wat hem trouwens ook gezegd werd. Toen bleek, dat deze fabriek al eerder strubbelingen op dit terrein had gehad en daarom mede op ad vies van de rechter de pap van elders betrok. Doch ook daar was Kinderen, werkzaam in het bedryf van hnn ouders moeten ook premie betalen Belanghebbenden weten, dat geer rereveningsheffing meer behoeft te worden afgedragen voor de belo ningen, welke worden genoten over de na 31 december 1956 eindigende loontijdvakken. Over het loon van kinderen, die werkzaam waren in het bedrijf van hun ouders en daarbij Inwoonden, behoefde deze heffing niet te wor den afgedragen, indien het totale loon in de vorm van kost en in woning, kleding en zakgeld bleef beneden de belastbare grens van het tarief voor de loonbelasting. Bovendien waren deze ouders-werk gevers zelfs vrijgesteld van de nor male formaliteiten, zoals inzending werknemersverklaringen, het doen van aangiften, enz. 1 januari 1957 is de Algemene Ouderdomswet A.O.W. ingevoerd en de premieheffing ingevolge deze wet kent, voorzover deze bij wijze van inhouding geschiedt, in tegen stelling tot het Besluit op de Loon belasting 1940, behoudens een hier niet ter zake doende uitzondering, geen vrijgesteld minimum. Ten aanzien van In het bedrijf van de ouder werkzame kinderen be neden de leeftijd van 16 jaar wordt het bestaan van een arbeidsover eenkomst in geen geval aangeno men. De ouder mag voor deze categorie kinderen dan ook geen bedrag in mindering van de winst brengen. Dit laatste Is wel het geval ten aanzien van kinderen die ouder dan 16 jaar zijn. Hier wordt dan aan genomen, dat tussen de ouder en zijn kinderen een dienstbetrekking bestaat. Een akte behoeft hiervan niet te bestaan; een stilzwqgende arbeidsovereenkomst is voldoende. Moet dus een dienstbetrekking tussen ouder en kinderen worden aangenomen en dat is altijd het geval wanneer daarvoor een aftrek post is gecreëerd, dan moet de ouder ook de premie A.O.W. in houden en te bevoegder plaatse afdragen. Dit is een logisch gevolg van de uitvoering van de bepalingen, ver vat in de Algemene Ouderdomswet. Immers volgens artikel 6 dier wet is verzekerd degene, die de leeftijd van 15 jaar, doch nog niet die van 65 jaar heeft bereikt. We weten dat verschillende fis cale deskundigen ook ten aanzien van deze premieheffing voor kin deren werkzaam in het bedrijf van hun ouders een ander standpunt innamen, wat voor het departement van financiën reden is geweest dezer dagen een missive uit te vaardigen, waarvan de korte inhoud hierboven is weergegeven. Betreffende ouders-werkgevers zullen binnenkort wel de nodige formulieren ontvangen, benodigd voor de nitvoering van de ver schillende voorschriften. Bijdragen Jubileum-gaven van het DEKENAAT VENRAY In het geschenk, wat aan Vader Bisschop, bij gelegenheid van zijn zilv. blsschopfeest dinsdag in de kathedrale kerk te Roermond werd aangeboden, heeft ook het kleine Dekenaat Venray een groot aan deel gehad. Zoals bekend werden Vader Bis schop op die dag de gelden over handigd, bestemd voor een nieuw te bouwen St. Gulielmuskerk, die op wens van de jubilaris in het Wittevrouwen-veld te Maastricht zal worden gebouwd. De gelden daarvoor waren deels van particulieren en deels van kloosters afkomstig, waarbij dan tenslotte ruim anderhalve ton uit de speciale collecte, die zondag in alle kerken van Limburg gehouden werd. De opbrengsten uit ons Dekenaat waren als volgt: Grote kerk 1545.42 Paterskerk 277.50 Ziekenhuis 180. Blitterswqck 210. Castenray 552.50 Geqsteren 110. Leunen 400. Merselo 300.— Oirlo 266.— Oostrum 256.86 Smakt 69.07 Wanssum 200.17 Ysselsteyn 270.— Veulen 216.08 Heide 204.93 Totaal 5258.53 Het Verbond voor Veilig Verkeer afd. Venray houdt niet op te blij ven attenderen op haar doelstelling te komen tot een veiliger verkeer in deze omgeving. We hebben bromfiets-cursussen gehad, die wel een doorslaand be wijs van succes zijn geworden. Op het ogenblik is de „Venray rijdt veilig-actie" aan de gang, waaraan liefst 158 auto-gebruikers deelnemen en een 40-tal bromfiet sers. Binnenkort krijgt ieder lid een boekje, getiteld „het A.B.C. van het Verkeer", waarin in populaire vorm de voornaamste verkeersregels nog eens staan uitgelegd en tenslotte is men koortsachtig bezig met de voorbereiding voor de Veilig Ver- keersweek, die van dinsdag 2 april tot en met vrijdag 5 april a.s. in onze gemeente gehouden zal wor den. In die dagen zullen alle kinderen verkeersvoorliehting ontvangen via verschillende films en zal een ge luidswagen in de straten patrouil leren om op verkeersfouten te wijzen. Voor de ouderen zijn er 's avonds filmvoorstellingen met het hersen- gymnastiekspel, waarbij de kennis van de verkeersregels zal worden getest. Hieronder volge dan 't program ma: 2 april is Ysselsteyn aan de beurt; 3 april Oostrum en Oirlo en 4 en 5 april de Kom. In de kerkdorpen zullen de film voorstellingen gegeven worden in deresp. gemeenschapshuizen en in de Kom in zaal Wilhelmina. By de hersen-gymnastiek zullen o.m. ploegen van de Zuivelfabriek, fa. Nelissen, Inalfa nv. en Muvero tegen elkaar in het kryt treden. Men gelieve dus deze data alvast te reserveren. „De naakte oorlog' Als een late terugblik op de voor- bqe wereldoorlog, toont „De naakte oorlog" („Victory at sea"), hoe moeizaam en met welk een boven menselijke inspanning, moed en leed de vryheid werd herwonnen op de machtsbegeerte der leiders van Duitsland, Italië en Japan. Een terugblik is het, maar de ge beurtenissen van de laatste weken maken die wel op een tragische wyze actueel: de gevechten in Egypte, de tragedie in Hongarije de vrijheid werd dus toch niet werkelqk bevochten... Misschien is het door deze ge dachte en by welke toeschouwer van de film zal die in deze dagen niet opkomen? dat deze oorlogs beelden na meer dan tien jaren op eens weer schrijnend aandoen als epn open wonde. De samenstellers van deze oor logsdocumentaire, Henry Salomon en Isaac Kleinmann, hebben zich beperkt tot het by na uitsluitende gebruik van autenthieke oorlogs opnamen. De montage is zakelqk gehouden, zq het met een duideiyke stellingname tegen de as-mogend- heden in de oorlog. En in de opsomming van oorlogs leed, menselijke grootheid en ramp zaligheid wordt verschillende keren een hoogtepunt bereikt waar men stil van wordt. Voornamelqk de stryd op zee, de voorbereiding voor de overwinning te land, wordt uitgebeeld; de gru wel van de duikboot-oorlog, zee slagen tegen de Japanse zelfmoord- vliegers, die zich met hun bommen- lading op de Amerikaanse schepen lieten vallen, toen de Japanse vloot verslagen was. Juist de authenticiteit van deze opnamen maakt de montage tot zo'n benauwende werkelqkheid, dat de vraag wel moet opkomen: is dit uitzinnige inferno dan de mens waardig, die geschapen werd naar het beeld van God? Er gaan geruchten, dat het sedert enige jaren wat men noemt „het slapende vliegveld" In de Meerselse Peel, op de grens tussen Limburg en Brabant, eerlang tqdehjk in ge bruik zal worden genomen en wel door dezelfde bezetting als die, welke nu het vliegveld Welschap te Eindhoven heeft. Een bevestiging hiervan Is niet te krijgen. Naar aanleiding van het bericht in Peel en- Maas van 7 maart jl. over carnaval, verwonderde 't ons, dat u schreef, als zou in Ysselsteyn 't vroegere camavalsvuur wat ge blust zyn. Naar onze mening, is dit geenszins zo, integendeel. Als U zondag 3 maart by de in tocht van de Prins en de receptie aanwezig was geweest, zouden uw gedachten anders zqn geweest. Dat Ysselsteyn niet met een wa gen of groep aan de optocht in Venray deelnam, was te wqten aan 't feit, dat de Peelreuzen met zware financiële zorgen te kampen heb ben, maar nog meer aan een goed carnavalistische idee gebrek had. Als wq iets aanpakken, dan gebeurt dat goed. Wat die geldzorgen aan gaat, dat schynt een ziekte te zijn bq meerdere carnavalsverenigingen. Wat de derde dag aangaat, deze is hier het hoogtepunt geweest. Toen trok 's middags onder een geweldige belangstelling van binnen en van buiten Ysselsteyn de grootse Kinderoptocht met niet minder dan 25 wagens en groepen, waarvan het gehalte en afwerking, zeker niet aan de grote optocht van Venray onder behoefde te doen, integendeel zelfs. Dat de bewoners van Ysselsteyn met ons meeleefden, bewees wel de ruime bijdrage later in het Ge meenschapshuis by 't uitreiken der pryzen en attracties der kinderen. De belangstelling in de zaal was groot, de stemming uitstekend, en de aanwezigen waren voor 90 pet. gecostumeerd, maar de baten waren niet voor ons. DE PEELREUZEN. OOSTRUM KAMPIOEN! De Oostrumse voetbalclub kon jl. zondag, zy 't In stromende regen, trots en ongeslagen de kampioens- vlag hysen, toen ze met een 5—1 Meerlo versloegen. En Meerlo was sportief genoeg om de eerste te zqn, die een gelukwens met bloe men aanbood. Schynbaar was het de bedoeling van Oostrum, om nu maar meteen aan alle onzekerheid een einde te maken. Meerlo's veste werd al direct onder zware druk gezet en de doelman moest al spoedig, 2 maal kort achter elkaar, zwichten voor 2 harde schoten van links. Kort voor rust werd het 30. De tweede helft ging verder kalm aan. De aanhoud j.ide regen deed veel afbreuk aan liet spel. Oostrum is hiermede ongeslagen kampioen geworden van haar af deling. Van de 16 gespeelde wed strijden werden er 14 gewonnen en 2 geiyk gespeeld. Er moeten nog 2 wedstrqden gespeeld worden. En al brengen die geen verandering meer inde stand, toch zal Oostrum er een eer in stellen, het ongeslagen record te handhaven. Als we nog even een terugblik werpen op de gespeelde wedstryden, dan kunnen we zien, dat de voor hoede wel het sterkste deel van de ploeg heeft gevormd. En dat is ook inderdaad zo, want 69 doelpunten gescoord in 16 wedstrqden, is wel een zeer goede prestatie. De op stelling van 5 jeugdspelers—waar van 4 in de voorhoede in het eerste elftal, mag dan ook wel een bqzonder succes genoemd worden. Zondagavond werd het kampioen schap gevierd in het clubhuis, al waar een koffiemaaltqd werd aan geboden. Hier werd nog door ver schillende sprekers 't woord gevoerd die het wel en wee der vereniging, in het kort memoreerden. De har monie zorgde voor de muzikale omlijsting. Oostrum zal hiermede in het vol gend seizoen uitkomen in de 4de klas K.N.V.B. De stand is thans: Oostrum 16 14 2 0 30 69—28 Melderslo 13 9 1 3 19 43—28 Wanssum 2-13 7 2 4 36 49—38 Meterik 15 6 3 6 15 46—45 RKDEV2 13 6 2 5 14 37—35 Meerlo 14 7 0 7 14 33—35 Venray 3 15 5 1 9 11 45—52 Wittenh. 3 16 5 1 10 11 42—44 DIS 16 5 1 10 11 35—45 Tienray 2 17 2 3 12 7 26—73 M.H.C.V.-nieuws Ondanks 't slechte weer van af gelopen zondag speelde ons eerste heren-elftal 'n fikse party hockey en wel tegen H.M.H.C. Hl uit Hel mond. Deze wedstryd die, de omstandig heden in aanmerking genomen, op behooriyk peil stond, wist Venray met 42 te winnen. De naaste konkurrent Tegelen II verloor haar wedstryd, zodat Ven ray nu geiyk met Tegelen de leiding heeft. Zondag a.s. komt Geleen op be zoek. Nu de kampioenskansen weer gestegen zyn mag deze wedstryd zeker niet verloren gaan. De dames zijn in Deurne te gast, waar we hen veel sukses toewensen. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s. Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom. H.H. Wy dingen Op zaterdag 30 maart zal mgr. Constans Kramer O.F.M., bisschop van Luan In China, in de Minder- broederskerk van de H. Hierony- mus te Weert de H. Subdiaken- wqding toedienen aan de eerw. frater Apollonius Peeters, Venray. Op zondag 31 maart de H. Pries- terwyding aan de eerw. frater Gustaaf Wqnhoven uit Venray. 56 woningen gegund Aan het aannemersbedrijf Fa. Oudenhoven en Zn. is opgedragen de bouw van 56 woningwetwoningen in verschillende kerkdorpen en in de kom van Venray. Zo gauw als de formaliteiten vervuld zqn, die voor een en ander nu eenmaal nodig zyn (zie agenda gemeente raad) zal met de bouw hiervan begonnen worden. Het ligt in de bedoeling dat aan de Prins Bernhardstraat 12 wonin gen gebouwd zullen worden voor gezinnen bestaande uit 89 perso nen en 10 kleinere voor jonge of oude gezinnen. 10 daarvan komen liggen aan de Bosweg, 6 in Oirlo, 4 in Leunen, 6 op 't Veulen, 4 in Ysselsteyn en 4 in de Vredepeel. De minister heeft voor deze bouw de steun uit 's rijks kas toe gezegd. Matthaus Passion Tot zondagavand 24 maart is er nog gelegenheid zich op te geven voor de Matthaus Passion te Nq- megen op dinsdag 2 april a.s. resp. by mej. M. Wynhoven, tel. 478; dames Ambrosius, tel. 365 en pater Urbanus O.F.M., tel. 973. De onkosten bedragen f 5.65 per persoon (bus inbegrepen). Vertrek 5.30 uur precies vanaf de Recto- raatskerk, Leunseweg 1. S.V.V.-Jeugd Zondagmorgen bedevaart naar de Smakt. Vertrek per fiets om 7 uur vanaf de Grote Markt. (A en B- spelers). Zaterdag 30 maart wordt er een feestavond gehouden met toneel enz. in het clublokaal Merseloseweg. De ouders van de jeugdleden zyn ook van harte welkom.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1