SPORT Cocos Stomen en vene Coopmans Lanjs Stille Omg ang Boerenbond Oostrnm Wed. P. Bom dansen te Oirlo Zaal H. RONGEN Slagerij J. CMERS Rijschol M PETERS Franse Rode Klaver Gesloten enige flinke jongens VOS' Zaden R.K. Mannen, Mannequin Blouses THOMASSEN mensen Burgerlijke Stand Venray ABVERTENTIEN kaarten om koek meubeltransport Redt ons, wij vergaan. voor Voor Tuinzaden Bij COÖPMAXS ZAADHANDEL Bel 2384 of schrijf! VOS' Zaadhandel Het Warenhuis Weekloon verloren 1 Jans-Meggeii FERGUSON FE35 R. A. Mariens, Asten Openlijk dank san H. Maria Dank aan de H. Antonins Aspergestekers HOTEL DE KEIZER Orkest Dick Rijnberk Aspergetelers, G. VAN SOEST, Statioisv Profiteert van onze reelate Slagerij Leenders-Gonm Drymaster behaid dienstbode administratief werk huis let en Ir; oet i doet allen mee aan de 16-17 maart Allen mee naar Amsterdam, den Chrlstus-Eucharisticus ter ere. Bestel thans reeds uw kaartje. P.S. In verband met de viering van het 25jarlg bestaan van de afd. Venray van de Vereniging „De H. Stede", worden alle leden dezer Vereniging in het Dekenaat Ven ray, met hun huisgenoten op za terdagavond 9 maart a.s. om 7 uur verwacht in de Parochiekerk van St. Petrus Banden, ter bijwoning van de plechtige Avondmis. Gevonden Groene damesportemonnaie met inh., Takken Schoolstr. lc; zwarte damesglacé, Jennekens VeltumL69; plestiek daraesportemonn. m. inh., J. Linders Oude Oostr.weg 20a; zwarte vulpen, M. Burgers Veulen H21; groene autoped, Hoedemakers Leuwstraat; rozenkrans in étui met Inhoud, vd. Stap, Oranjestraat 23; muntbiljet, Sanders Nieuwland- straat 32; rood wollen kinderhand- schoentje, v. Lieshout Fr. Michels- straat 1; geruit hoofddoekje, blauw wit geruit kinderwantje, groen wollen kinderwantje, plestiek regen- kapje en grijze wollen handschoen, Politiebureau. OPENBARE BEKENDMAKING. De burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat op het gemeentehuis voor eenieder ter in zage liggen de beschikking van de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening van 10 januari 1957 no. L/Pa 3012 en de daarbij behorende on deze gemeente be trekking hebbende lijst. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin, gele gen binnen een in de lijst omschre ven gebied, behalve op dat gedeel te van die tuin, dat voor het be trokken teeltjaar is aangeduid op een door of vanwege de directeur van den plantenziektenkundigen dienst vervaardigde situatieschets van die tuin. Telers van aardappelen in tuinen, waarop de bovengenoemde beschik king niet van toepassing is, zijn gehouden de bestaande voorschrif ten nauwkeurig op te volgen, te weten ^slechts daar aardappelen te verbouwen waar deze in de twee voorafgaande jaren niet hebben gestaan en bovendien jaarlijks niet meer dan hoogstens een derde ge deelte van de tuin. Telers op wier tuin door deze bekendmaking de beschikking no. L/PA 3012 van toepassing wordt en die nog niet in het bezit zijn van de situatieschets, kunnen deze schriftelijk aanvragen bij Planten ziektenkundigen Dienst Kapeller- laan 15, Roermond. Tel. K 4850 2030. Venray, 21 februari 1957 Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat bij hun besluit van heden, no. 118, aan G. J. Nellen, wonende te VenraySmakt B 8 vergunning is verleend tot het ver voeren van personen met een huur auto. Venray, 19 februari 1957. Middenstandsdag Maandag hield de Venrayse mid denstand haar jaarlijkse midden standsdag, welke geopend werd met een plechtige H. Mis in de Sint Petrus Banden, 's Avonds was erin zaal Wilhelmina een gezellige avond, waaraan het orkest Swajas en enkele conferenciers deelnamen. Op deze avondbijeenkomst sprak o.a. de Heer Deken, die er op aan drong de middenstander tijd te gunnen voor zijn gezin en kinderen. Maar daarnaast wees hij ook de middenstanders, dat zij op de eerste plaats aan gezin en kinderen moe ten denken en niet alleen maar aan de zaak. Hij vroeg de medewerking om 't afbetalingssysteem, wat soms voor zwakkere broeders zo verlei delijk is, met mate en daarbij ook lettende op de sociale kant toe te passen. Adjudant Janssen deed een be roep op de automobilisten om mee te doen aan de actie Venray rijdt veilig. Pastoor Hiliebrandt f Te Maasbree is dinsdagmorgen overleden de Zeereerw. Heer pas toor W.M.A. Hiliebrandt. Hij was pastoor te Ysselsteyn van 1941 tot 1950 en voorganger van pastoor Janssen. Bromfietscnrsus In de mulo werden wederom tot besluit van de bromfietscursus- examens gehouden. 91 deelnemers hadden zich opgegeven. Alleen de nrs. 45 en 63 zijn gezakt. Jeugd O. en O. Onze carnavalsviering van zater dag j.l. mag wel als buitengewoon goed geslaagd genoemd worden. Dit was mede dank zij de voor treffelijke muziek van 't Kajotters- bandje. De eerst volgende avond zal zijn dinsdag 12 maart, dan zal Pater Urbanus 'n toelichting geven uit „die Schöpfung" en er enige delen uit laten horen. Botsing Maandagmorgen botsten op de hoek Henseniusplein Grotestraat een 2-tal personenwagens tegen elkaar, wat weer de nodige materiële schade met zich bracht. Bestuurders er. inzittenden kwamen met de sohrik vrij. Oorlogstuig Bij graafwerkzaamheden aan de Kruitweg, kwam natuurlijk weer eens wat oorlogsmateriaal naar boven, dat met de nodige omzichtig heid kon worden afgevoerd. Brand Zondagmiddag werd Venrays brandweer gealarmeerd voor een brand in een stromij t nabij het Desselke. Er was weinig aan te doen. Heeft U onze nieuwe al gezien? Ze zijn het middelpunt der bewondering Lange en korte mouwen, alle kleuren Alleen verkooop voor Venray PATRONAAT ONTSPANNINGSAVOND Carnaval zal ook voor de leden van het patronaat niet onopgemerkt voorbijgaan. Het bestuur heeft getracht iets moois te bieden op de ontspan ningsavond. Komt daarom zondag a.s. om half acht. Ondanks alle gekheid de contributie niet vergeten Engelen zonder vleugels Voor de leden van ontwikkeling en ontspanning heeft de Brabantse toneelgroep. De Jonge Spelers in de aula van het gymnasium te Venray opgevoerd „Engelen zonder vleugels", een blijspel van Alb. Hussen onder regie van J. Snoek. De uitvoering had aller waardering. Concours voor kappers OIRLO. De heer Leo Nooijen uit Oirlo, behaalde op de voorronde om het kampioenschap van Neder land, voor de kappers, de eerste prijs. Deze voorronde vond plaats 19 februari j.l., In hotel de Zwaan te Sittard. Op het kapconcours te Maastricht, 26 febr. j.l., behaalde hij eveneens de eerste prijs. De heer Nooijen wordt hiermede in de finale geplaatst, die in Utrecht zal plaats vinden. Nieuws in het kort De 36-jarige mijnwerker Savel- koul uit Linnen, is in het zieken huis te Heerlen overleden, aan de verwondingen vorige week opge lopen bij een ongeluk in de Staats mijn Maurits. I-Iet bestuur van de Kon. Ned. Voetbalbond, heeft de aangesloten clubs alle pool-activiteit verboden. Weer zijn drie straaljagers neergestort te Wouw, Bergen op Zoom en Volkel. Een der piloten werd gedood en de twee overigen bleven ongedeerd. Met ingang van 1 maart zijn de prijzen van pijptabak en shag verhoogd met ten hoogste een dubbeltje per 50 gram. Voor goed kopere soorten zullen de prijzen 5 ct. hoger worden per 50 gram. Binnenkort zal de Nationale Reserve ophouden te bestaan. De invoering van een alge mene kinderbijslag, die ook zelf standigen omvat, zal waarschijnlijk spoedig worden behandeld. De minister van Verkeer en Waterstaat overweegt het invoeren van een duidelijk herkenningsteken voor bromfietsen. Het zal ver moedelijk een gele schijf worden, die aan de voorzijde van de brom mers moet worden aangebracht. GETROUWD: GEBOREN 24 februari 1957 Rutten, Lambertus G., landbouwer j en Kessels, Mechelina H.M., beiden FRANS te Venray Hendrikx, Petrus H. J., land bouwer, te Grubbenvorst en Loenen Maria C.f te Venray S.V.V.-nieuws Het eerste elftal speelde zondag in een verdienstelijke wedstrijd ge lijk (2—2) tegen Arcen. Deze oude tegenstander blijft nog altijd goed partij bieden. Het derde moest met 13 in Horst zijn meerdere erkennen. Zondag wordt er niet gevoetbald, maar wordt Carnaval gevierd. Hardloper J. Michlels behaalde in de junioren afdeling te Arnhem, een eerste prijs over de afstand van 2 km lopen. Deze wedstrijden gelden voor de Ned. kampioenschappen. BRIDGE-DRIVE De bridge-drive in Hotel de Zwaan heeft een spannend verloop gehad voor de 72 deelnemers en deel neemsters. Als eerste prijswinnaars kwamen te voorschijn: groep A: de heer en mevrouw Poels, Venray; groep B: de heren Coopmans- Driessen uit Tegelen; groep C: de heren Blanken-Paar uit Venlo; groep D: de heren Arts uit Venray en groep E: mej. Derksen en mevr. Pijpers uit Venray. van 22 t/m 28 februari 1957 GEBOREN: Broeren Elisabeth, Stationsweg C1 v. Meijel Maria, St. Antoniusstr. 10 van de Ven Pieter, Oirlo E 60 Bartels Huberta, Oirlo E 46 Smits Henricus, Maasheseweg 49 van Dijck Johannes, Merselo M 16 van Kempen Petronella, VierLbeek Wismans Johanna, Maasheseweg 12 v. d. Hombergh Frans, Oostsingel 6 Hendriks, Leonardus, Endepoel 15 Barends, Truusje Wnrd. Vlakwater Muskens, Elisabeth, Schoolstraat OVERLEDEN: Bloemen, Carolus, echtgenoot van Janssen, Maria oud 63 jr. landb. te Overloon. Wijnands, Antonius 4 weken oiid Oostsingel 30. ONDERTROUWD: Volleberg, Martinus H.G., 22 jr, textielfabrieksarbeider Willemstr. 2 en Ebben, Johanna M.A., 16 jr, te Vierlingsbeek, Grotestraat 121a De eerste dagen van de komende: week zullen de mensen links en rechts nogal uitgaan. Het is dan de tijd van Carnaval! Het is te hopen, dat ze goed uit gaan cn daarom is het evenzeer te hopen, dat onze mensen met in houd ook uitgaan, om de lichtheid der „lichte cavalerie" wat op te vangen. Want je. kunt nu eenmaal op verschillende manieren uitgaan. Iemand, die veel uitgaat, is in goed Venrays eer. raan, die veel drinkt, veel geld kapot slaat en lichtvaardig omspringt met de be koring tot verder gaande dingen. Dit is minder fraai! Iemand, die ééns uitgaat, is in dezelfde taal een mens, die variatie wil hebben in de eentonigheid van iedere dag. Zo iemand breekt eens uit de drukte van zijn werk, uit de routine van het gezin, om eens gezellig er uit te zijn. Maar hij (zij) is daarna méér waard voor het werk en méér en thousiast voor huishouden en kin deren. Wie zó uitgaat, vindt het gezel lig samen uit te gaan, man en vrouw. Iemand kan ook „uitgaan", laat in den avond, om ongeveer elf uur en gaat dan met een stel collega's, vrienden of kennissen naar station Oostrum. Hij neemt de extra trein die daar wacht en trekt naar Am sterdam. Daar wandelt hij een uur stil door de donkere stad met duizenden anderen. Deze manier van uitgaan is de derde. Zijis alléén voor heren. Zij is de Stille Omgang (die ieder jaar door tienduizenden mannen in Amsterdam wordt gehouden) Op 15—17 maart gaan de man nen van Venray en omstreken weer uit. Degenen, die uitgaan met car naval, moesten wat geld, ambitie fut overhouden, om ook uit te gaan in het volgende weekend. Eens of meermalen voor je eigen plezier en ontspanning, ééns uit hogere motieven en ter ere van God! Toen Hongarije in nood was en - laten we eerlijk zijn wij in angst verkeerden, zijn honderden uitgegaan en trokken door Venrays straten, van de Grote kerk naar de Paterskerk en terug. Dezelfde motieven gelden nog om op 16—17 maart mee „uitte gaan" naar Amsterdam ter Stille Om gang Tot onze diepe droefheid over leed heden zacht en kalm, voor zien van het H. Oliesel, mijn dierbare echtgenote, onze lieve moeder, behuwd- grootmoeder, zuster en tante Hendrina Janssen echtgenote van Wilhelmus Maria Manders in de gezegende ouderdom van bijna 80 jaren. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uw godvruch tige gebeden aan. Venray: W. Manders Mierlo-Hout: M. Viemminx-Manders Jacq. Vlemminx Venray: Pierre Manders H. Manders Beks en kinderen L. Manders M. Manders-Stevens en kinderen Tegelen: H. Wijnhoven-Manders H. Wijnhoven en kinderen Venray: P.M. Jansen-Manders W. Jansen en kinderen M. Manders N. Manders-Stevens en kinderen Amsterdam: J. Rijnja-Mar.ders L. Rijnja en kinderen Zand voort: B. Hoppenbrouwer-Manders A. Hoppenbrouwer en kind Tilburg: W. Pas-Manders H. Pas en kinderen Willemstad (Curacao): H. Ophei-Manders H. Ophei en kinderen Fara. Janssen Fam. Manders Venray, 28 februari 1957. De plechige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, zal plaats hebben op zaterdag 2 maart om 10.30 uur in de Parochiekerk van St. Petrus Banden te Ven ray. Bijeenkomst Akkerweg 19 om 10 uur. M. v.d. HOMBERGH—BOT H. v.d. HOMBERGH MARIA PIETER JAN HENRI Venray, Oostsingel 6. A. Gommans J. Engels geven kennis van hun voorgenomen huwelijk op dinsdag 5 maart a.s. om 10 uur in de parochiekerk te Helden-Panningen. DagadresHotel Uberbach, Helden-Panningen Toekomstig adres Kerkstraat, Vlodrop Vastenavond-Maandag magazijn gesloten. Dinsdag alleen voor middags geopend. De Secretaris Hallo Tijdens de Carnaval Beleefd aanbevelend, J. LINDERS, Heide Voor al uw tot iedere afstand alléén uw adres Charles Ruysstraat 14 VENRAY Tel. 418 834 Wij komen a.s. weken Vrijdags en Zaterdags met donateurskaar- ten, om een bijdrage voor het aan schaffen van nieuwe uniformen. Wij rekenen op uw medewerking. Schutterij 't Zandakker TE KOOP toom biggen J. Buijssen, Leunen K 69. Tijdens de Carnavalsdagen Entree 75 ci. Onze reclame Magere ham 100 gr. 50, 250 gr. 120 Boterhamworst 100 gram 30, 250 gram 70 Leverworst 500 gram 65 Vrijdag en Zaterdag Halscarbonade 500 gram 2.20 OIRLO K.N.A.C.dipl. Tel. 04787-262 handhaven wij de prijzen van ver leden jaar, ruim 20 pet. goedkoper. Blijvend weiland inzaaien vanaf f80 per Ha. Langstraat 44 f 4.50 per kilo HELMOND karpetten trap- en ganglopers balatum viltpapier tafelzeil plastic boorband enz. fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Julianasingel 2 Vrijdags tot 9 uur geopend. T.b.t.t.b. bij G. Camps, Oostrum D 19a. VERLOREN of in de Paterskerk laten liggen een paar bruine jon gens handschoenen. T.b.t.t.b. Prins Bernhardstraat 26 Met Carnaval zai ons kantoor en magazijn alleen Dinsdag v.m. geopend zijn. OOSTRUM LOTERIJ HARMONIE De prijzen gevallen op nrs. 5314 en 3355 zijn nog niet afgehaald. Deze loten moeten worden inge leverd bij de Ned. Credletbank. Kath.Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph" afd. Venray Voor het opnemen van snipper dagen met Vastenavond kan inen vacantiezegels verzilveren op maandag 4 maart van 912 u. voormiddag. Bewijs van werkgever is nood zakelijk. Inleveren Beekweg 6c. H.H. Landbouwers, op de Heidense Tentoonstelling komt ook de nieuwe Daar laten wij U zien dat het Ferguson systeem het modernste, het beste, het goedkoopste is en in jaren geen reparatie heeft. Iedere landbouwer met verstand gebruikt een tractor met hydrau lische hefinrichting en diepterege ling op zijn land. Onze sfand is geopend op 4 nut. Hoofddealer voor Ferguson tractoren en werktuigen: Telefoon 04936—526 Emmastraat73 De Brandaris betaalt zichzelf door fantastisch laag verbruik ven goed kope kolensoorten, o.a. nootjes IV, waarvoor U een maximum aan heerlijke, gelijkmatige warmte ont vangt Sierlijk model met hittebe stendige glasdeur. 5 jaar garantie op het roosterwerk. Betaling in overleg. Uit voorraad leverbaar bij J. Coenen-Houtackers voor verhoord gebed. voor verhoord gebed. M.l gevraagd. P. J. Philipsen, Ysselsteyn, tel. 281 GEVRAAGD voor de vatenfabricatie. Leeftijd 14-16 jaar, goed loon. Jacq. v.d. Tillaart Stationsweg 49a Tel. 238 presenteert U met de Carnavalsdq, met de kampioen accordeonist vaatte Bezoekt vooral onze WIJNBAR. Resüfan Als klap op de vuurpijl: Aswoensdag GRATIS IAH voor het trekken van plantensleuvent! i seizoen opbedden van aspergeveldeuaar Tuinbouwverenigingen in groepsverbaarec Gekookte ham 100 gram 60, 250gr; Gekruide hamworst 100 gram 40, iO; Heerlijke knakworst lil g Vrijdag en Zaterdag Halscarbonade én fricandeau SOOrai Stationsstraat 29 - Neemt eens proef met een ze veredelt uw kleding. Stoomgoed 's maandags gebracht, Zaterdags teijr. ROUWGOEDEREN binnen 24 uur. TE KOOP kippenhok 12 x 5.50 m f 1050.— karloods, varkenshok, garage en schuttingen, alles in diverse maten en prijzen. Jan van Gerwen, Broekweg 12. Te koop 2 tomen biggen, best volbloed merrieveulen 1 jaar ook te ruil tegen weivee, 2 eikebomen, partij draineerbuizen. Ant. Steeghs, Bergstraat, Cas- tenray. TE KOOP toonbii Boerenkneht trekker aanwe^ P. H. Janssen-ians Haantjs 1 J. Jacobs, Veum TE KOOP 2 tomen zware biggen J. Meijers, Overbroek. TE KOOP partij pullen W x H H. Muijsers, Heidsepeelweg 9 Te koop toom biggen G. Hendrickx, Schoor H 1. TE KOOP partij biggen W. Jenniskens, Deurneseweg 15 TE KOOP wegens plaatsgebrek 2 fauteuils en 4 stoelen Prinses Margrietstraat 13. TE KOOP Mutsaerts kinderwagen ig.s. Adres bureau van dit blad. Te koop 5 bijna old J. Mommen, «ur TE KOOP draChtigaïBgf M. Jenniskei St Te koop 2 torm fc A. Smits, Oirbrc TE KOOP vet rundgui en JvR 2ug H. van Oschl TE KOOP partij led J. Janssen-vÉHei Te koop I dragend vaiin 1 4 zware fcgei H. de MuldefMer TE KOOP toom biggen Wed. H. Coppis, Holthees. TE KOOP 12 zware biggen M. Jenniskens, St. Leonardwegl9 Wanssum. GEVRAAGD voor omgeving Venray voor huishoudelijk werk. Loon f 100 per maand. Adres bureau dezer. Heb nog een voor paar avonden vrij Brieven onder nr. 282 bureau van dit blad. GEVRAAGD per 1 april net dienstmeisje 15 jaar voor dag en nacht. J. v.d. Munckhof-Strljbos, Grotestraat 28 (boven) Biedt zich aan R.K. meisje 19 jaar liefst voor gezin met kleine kinde ren, waar moeder ziek is. In om geving Venray. Adres bureau van dit blad. Wegens overcompleet voordelig te koop slaapkamer-ameublement best. uit 3deurs lichteikenhouten kast met spiegel, wastafel (com mode met marmeren blad en spie gel), lits-jumeaux met Aupingmet Auping matrassen en zeegras bed- stukken, nachtkastje met marme ren blad, twee stoelen en een tafel. Te bevragen Henseniusstraat 14 Te koop voederbieten J. van Vegchel, Heide L 33. TE KOOP 2 dragende varkens le en 2e worp, 14—15 w. dracht. G Peters, Oirlo F 18. TE KOOP partij biggen J. Janssen, Veltum. TE KOOP nissenhut 11 x 5 m Huisman, Ysselsteyn, Tel. 04785- 277. kopen betekent 25 pet. besparing TE KOOP part big A. v. Dijck-Bonn, C Te koop kippenh'olLSC voor alle doekden M. Jacobs, Stion: TE KOOP 250 piert J. Emonts, Urne] TE KOOP partij priias P. Hendridi^utt Te koop 3 hoogdraétig< eerste en twsjvoi partij mtge! J. Nelissen. %nb Overloon. Te koop g< But: Adres burt ssen, Éenb -4- P gereid a8|C0r eaaan Te koop 4wieïigeber€ op ldtbai St. Servatid Te koop In juni vrfl iam Poels, Pasto lutt TE KOOP partij z*re G. van DijcfcPoost

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2