Carnaval 1957. 10 jaar Karmelieten op de Smakt Carnaval... KAB-hoekje Twee Venrayse gouden Priester-jubilarissen sssf.]fxnbrinveftr/fovoan^?rso0^ weekblad voor venray en omstreken Uit Peel en Maas Zaterdag 2 maart 1957 No 9 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG M PEEL EN MAAS CONFECTIE VAI IÉ ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.40 BUITEN VENRAY t 1.00. De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat hij voor zondag 3 maart ontheffing heeft verleend van het verbod, vervat in artikel 3 der Zondagswet, voor de tijd na 13 uur en van het verbod, vervat in artikel 4, le lid dier wet, voor de tijd na 11 uur. Venray, 25 februari 1957. De burgemeester voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. Dringende uitnodiging De burgemeester van Venray verzoekt de ingezetenen met de meeste aandrang hun algehele me dewerking te willen verlenen, ora alle wanordelijkheden en drank misbruik tijdens de Carnavalsda gen te voorkomen en aan de kas teleins op Carnavals-maandag en -dinsdag na drie uur namiddag tot tien uur 'savonds geen sterke drank te vragen. De vergunninghouders verzoekt hij op Carnavals-maandag en -dins dag vanaf 15 uur tot 22 uur geen sterke drank aan het publiek te schenken. Aan ouders en verzorgers richt hij in hun eigen belang en dat hunner kinderen de dringende uit nodiging, mede te zorgen, dat de hand wordt gehouden aan het ver bod van het bezoeken van avond vermakelijkheden door kinderen, voor zover daarvan geen onthef fing is verleend. Dit verbod is in het belang der ouders en kinderen zelf vastge steld. Venray, 25 februari 1957. De burgemeester voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. Openstelling gemeentebureaux. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat op maandag 4 en dinsdag 5 maart a.s. de gemeentesecretarie, het kantoor van de gemeente-ont vanger, het kantoor van gemeente werken en het bureau van de vleeskeuringedienst uitsluitend zullen geopend zijn van 10 tot 12 uur. Venray, 25 februari 1957 Burgemeester en wethouders vrnd. Mr. A.H.M. Janssen, burgemeester, J. v.d. Boom, wnd. secretaris. WILT U ER MET CARNAVAL AAN DENKEN DAT: de sluitingstijden voor de eafé's zijn op zondag en maandag vm. 1 uur en dinsdag om half 12 uur na middag; de muziek in de eafé's een half uur voor sluitingstijd op moet hou den en vergunning voor deze mu ziek tijdig moet worden aange vraagd; gedanst kan worden op zondag van 711 uur nm., op maandag van 5—11 uur nm. en op dinsdag van 10—12 uur vm. en van 4.30— 10.30 nm.; iin eafé's geen dames mogen be dienen, die jonger zijn dan zestien jaren en niet van onbesproken levenswandel zijn; vuurwerk, voetzoekers en derge lijk materiaal niet of aan de openbare weg mag worden afge stoken; vuurwerk, voetzoekers etc. niet aan kinderen beneden 16 jaar mag verkocht worden; alléén in de optochten op zondag, maandag en dinsdag maskers ge dragen mogen worden; de verkleding dusdanig moet zijn dat geen aanstoot gegeven wordt, (geen persoon van andere sekse, geestelijke, militairen, overheids personen etc.); kinderen beneden 18 jaar na 9 uur 's avonds niet in eafé's mogen zijn, dan onder begeleiding van de ouders of oudere familieleden; kinderen beneden 18 jaar in de dansgelegenheden mogen komen, mits begeleid door een meerder jarig persoon; de politie streng de hand zal houden aan deze officiële bepalin gen en hierop streng zal worden gelet. Wat kan het nodig zijn af en toe eens even alles aan je laars te lappen en zomaar wat te zingen en te dansen. Ook met As-woensdag zuilen we dan nog zeggen: „Ja, het was een bèót feest!" Ook al zijn we dan misschien 'n beetje doezelig van de carnaval, wanneer we daar te wachten staan op het as-kruisje. Waarschijnlijk zijn we dan wel een beetje ontnuchterd van het uitbundige leven van de vorige avond. Maar dat geeft niks. Dat is voor velen zelfs goed. Ze hebben geen gemakkelijk leven. En de boog kan niet altijd gespannen blijven. Zo nu en dan is er een flinke ontspan ning nodig. Ook al gaan we dan onwillekeurig even overhellen naar een ander uiterste en laten we ons helemaal gaan, natuurlijk niet ten koste van het geluk van an deren. Even staat de boog slap, maar dan beginnen we weer de boog te spannen, om nu opnieuw met nieuwe moed te mikken op het eigenlijke doel van ons mensen leven. Zo is Carnaval bedoeld. En zo is het goed en het blijft goed. Ook al wordt Carnaval door meerderen misbruikt om hun ver draaid egoïstisch wezen eens goed te kunnen uitkuren. Waarom zou men niet goed Car naval kunnen vieren zonder z'n vrouw het verdriet aan te doen enige keren stomdronken thuis te komen, of haar in de verschrikke lijke angst te brengen misschien door de man in de Carnavalsdagen bedrogen te zijn? Zouden sommige café-houders met de Carnavalsdagen niet even goede zaken kunnen maken, wan neer zij weigeren drank te schenken aan mensen, die kennelijk al veel te veel gedronken hebben? Waarom moet het met Carnaval in sommige dansgelegenheden zo onbeschaafd toegaan, dat mensen, die echt willen dansen, daar beter weg kunnen blijven? Kan men met Carnaval zomaar alle respect voor liet andere ge slacht met voeten treden, zodat na die dagen weer zovele meisjes met bitterheid moeten bekennen, dat ze zich tot speelbal hebben laten ma ken van iemands lage lusten? En ook menige verloving verbroken wordt? Mogen ouders met Carnaval zo hun ouderlijke plichten vergeten, dat ze hun kinderen nog heel laat op straat kunnen laten lopen? Zo brengen die mensen, die zich wijsmaken, dat je met Carnaval alles mag, de Carnavalsviering in discrediet. Carnaval moet niet ontaarden door bandeloosheid. Het moet echte folklore zijn, een mooi traditioneel volksgebruik, een feest met allure. Want het moet ons wijzen naar As-woensdag en de komende Vastentijd. Dan worden wij door het As- kruisje er weer aan herinnerd ,dat wij mensen maar stof zijn en dat alles hier op aarde voorbijgaat, ook het feest van dit leven, de wijn en de wafels, de dansvloeren. En dat onze aarde slechts een doorgangshuis is en dat de tijd op deze aarde maar kort is in verge lijking met de eeuwigheid. Tegelen is een van die plaatsen, waar al vanouds 't Carnavalsfeest gevierd wordt. En men viert het er lustig en goed. Maar niet alleen met As-woensdag ziet men er al de Carnavalsvierders in de kerk, maar al de veertig dagen van de Vastentijd is elke morgen in een extra vroege Mis de kerk gevuld met mannen en jongelui en heel de Raad van Elf is er elke dag present! Mogen wij allen zo tonen de zin van het Carnavalsfeest te ver staan! v.d.B. We zouden al onze lezers willen toewensen, dat ze dinsdagnacht echt gemeend kunnen zeggen: „Ja, het was een bést feest." En in de aard van de zaak is Carnaval ook een bést feest. Wat Is het gezond zo nu en dan eens flink gek te kunnen doen en bij de grauwheid van dit alledaagse leven van zorgen en ploeteren, weer eens tot de ontdekking te komen, dat het leven toch ook wel goed is en de drank een weldaad voor het menselijk geslacht wel bijzonder soort van bijeen komsten, nl. onze „werkvergader Ingen". Men heeft op de jaarvergadering kunnen beluisteren, dat deze bij eenkomsten de beste zijn, die op dit gebied in Limburg gegeven worden. Hoewel wij over het bezoek aan deze werkvergaderingen zeker niet ontevreden mogen zijn kunnen toch vele kader- en bestuursleden daar hun kennis verrijken, hetgeen van grote betekenis voor het naar behoren vervullen van hun zo be langrijke taak Wenst U regelmatig een uitno diging? Geef dan even Uw adres op aan de voorzitter van Credo Pugno, Prinses Irenstraat 12, dan komt de rest vanzelf in orde! Dan nog iets, vrienden! Onze culturele dienst heeft U in 1956 enkele zeer hoogstaande avon den aangeboden, waaronder onze Kerstavond, welke gebracht werd door de bekende familie van der Linden uit Nijmegen. Wij weten, dat deze avond zeer in de smaak gevallen is. Dtt zelfde gezelschap zal over enkele weken ook de Passieavond voor de KAB verzorgen en U weet het goede wijn behoeft geen krans Wanneer U du3 in Peel en Maas de aankondiging voor deze avond leest, zorgt dan, dat U verzekert bent van een plaats in de zaal. Ook zullen wij in maart weer een van onze Forumavonden verzorgen, avonden, die zeker Uwe aandacht ten volle verdienen. Op de feestdag vein St Jozef or- ganiserden we vorig jaar een bede vaart naar de Smakt, welke zeer goed geslaagd mocht heten, doch waaraan bijna uitsiuitend kaderle den deelnamen. Ook dit jaar hopen wij deze bede vaart te houden. Mogen wij erop vertrouwen, dat dan geen enkel KAB-lid ontbreekt? Beste vrienden, al deze actie's kos ten natuurlijk geld en het zal van U afhangen, of dit geld zijn rente aan geestelijk goed opbrengt! Mogen wij op U rekenen? Ja? Dan is de wens vervuld van Uw KAB-er De KAB leeft met uw wel en wee Leeft U mee met uw KAB? Vrienden, heeft U de jaarverga dering onzer KAB bezocht? Neen? Jammer, want dan zoudt U een juist beeld gekregen hebben van het vele werk, dat door be- stuurderen en kader is verricht om de KAB ook in 1956 te doen zijn een der best functionerende afde lingen in Limburg. Ook voor U werden in het afge lopen jaar diverse acties onderno men en Uwe belangen zo goed mo gelijk gediend. Het bestuur kan en mag natuur lijk niet verwachten, dat alle 1235 leden onzer KAB regelmatig alle bijeenkomsten en vergaderingen zal bijwonen, omdat velen onzer leden reeds gebonden zijn door het lidmaa:schap van andere veren! gingen of organisaties. Toch wagen wij het nogmaals Uw aandacht te vragen voor een van 9 maart 1912 De heren Jos. Strijboste Venlo en Peter Smits te Venray, openden in de Hoenderstraat een modern fotografie-atelier. De Eerwaarde Keer Kitslaan uit Berchem vervulde een spreek beurt over de St Josephvereniging in Duitsland. De heer G. H. de Ponti hield voor de onderwijzers een lezing over Dr Schaepman als staatsman. Door de goede zorgen van de rijwielclub „Volksbelang" werd een fietspad aangelegd naar de Smakt. De heren V. Maas en Arts, wilden voor f 331 32 nieuwe school banken maken en 32 herstellen voor de school te Leunen. Op 5 maart werd de boeren leenbank te Oirlo, definitief opge richt. Kassier werd J.H. Nelissen. van 8 maart 1913 De gemeente besteedde aan het bouwen van een opzichterswoning aan de Merseloseweg. Het werk werd gegund aan de laagste in schrijven L. Nelissen. De heer W. Drent, hield op de onderwijzers-vergadering een lezing over de Balkan. De kippenhouders van Heide, volgden aandachtig een lezing van de heer Houben over hoenderteelt. St Hubertus te Merselo, gaf een zeer geslaagde toneeluitvoering. van 23 februari 1907 Bij de donderdag alhier ge houden aanbesteding van het aan leggen der gasleidingen in de gemeentegebouwen alhier werd in geschreven als volgt: G. Linders en P. Jacobs Venray f 198,— Gasfabriek Venray 266,72 Herman Poeil Goch 284,57 J. Tendijck Venlo 328 Het werk is aan de laagste in schrijvers gegund. De Eerw. Pater E. Bosse, pro fessor aan het gymnasium alhier, zal morgen zondag te Roermond in de Socialen Cursus, een lezing hou den over de H. Franciscus van Assisië. Zondagavond werd door de veldwachter Fila, wederom een van dolheid verdachte hond doodge schoten te Oirlo. Dit was de sinds vastenavond maandag vermiste hond van L. Verbeek. Door de rijksveearts Sala is het dier onderzocht en werd deze ge vreesde ziekte in hevigen graad ge constateerd. Een viertal jongelieden zijn door deze hond gebeten, nl.: Th. Verbeek, J. Arts, A. Sanders en J. Hendriks, welke jl. donderdag naar Parijs vertrokken, om zich in het InsÜ- De kalender wijst weer maart aan, de maand van St. Jozef, de maand van de Smakt. Van dat kleine en stille gehucht, langs de spoorlijn, waar in de oude, nederige kapel het beeldje vereerd wordt van de eenvoudige timmerman, die eens geroepen werd de Voedstervader te zijn van het Goddelijk Kind. Het enigste bedevaartsoord van deze grote Heilige in ons land. En terwijl de natuur zich op maakt om de lente te ontvangen, zijn we eens naar de Smakt ge reden, om eens te kijken, hoe het er daar bij staat. Langs de pas omgedoopte St. Jozef laan staan wat armtierige boompjes, maar ook flinke nieuwe huizen. Ook de Smakt groeit tegen de verdrukking in, die een provin ciegrens, waar het aan ligt, nu eenmaal altijd met zich brengt. Het kerkhof is verplaatst, achter de spoorlijn en op het rectoraat liggen de plannen klaar om de Kapel van de Moeder van Smarten als een waardig entree van het nieuwe kerkhof te maken. Een begaafd kunstenares is bezig de Zeven Smarten in ceramiek uit te beelden, die eerlangs langs de herstelde weg naar het kerkhof zullen geplaatst worden. f lOp het rectoraat horen we ver der, dat ook dit jaar weer duizen den pelgrims verwacht worden en dat ailerwege uit den lande de be langstelling voor de Smakt en zijn kapel groter wordt. Op de feestdag van St. Jozef zal via de KRO een plechtig lof wor den uitgezonden en op alle zon dagen zullen extra Missen worden gelezen om alle bedevaartgangers zoveel mogelijk te gerieven. 10 JAREN. Al pratende op het rectoraat, ontdekken we dan, dat het bijna 10 jaren geleden is, dat de Paters Carmelieten de toestemming kre gen om op de Smakt een studie huis te vestigen en de bediening van het Rectoraat opgedragen kre gen. In die tien jaren is er veel ge beurd, zelfs in dat stille dorp. Het feit, dat twee paters met een broeder op 13 mei 1947 in een lege pastorie aankwamen en een stoel moesten lenen om op te zitten, is al lang vergeten. Met de nodige voortvarendheid is men begonnen om niet alleen het gestelde doel: een studiehuis in te richten, te verwezenlijken, maar ook is men de verering van de H. Jozef gaan stimuleren. De duizenden bedevaartgangers, die men het vorig jaar op de Smakt heeft on imoet, bewijzen, dat men hierin wel is geslaagd en de goede verwachtingen, die men voor dit jaar heeft, tonen dat ook over duidelijk aan. De grote stimulans daartoe, is wel uitgegaan van het 250-jarig feest, dat men in 1949 heeft ge vierd, waarbij Mgr. Lemmens een pontificale hoogmis opdroeg. In 1950 werd de oude kapel met medewerking van Monumen tenzorg opgeknapt. De bouw van de nieuwe vleugel, waarin de filosofie-studie werd ondergebracht, opende meteen de gelegenheid, om achter de kerk een pleintje aan te leggen, waar bij te grote drukte in de kapel, in de openlucht de plechtigheden ge houden konden worden. Vanuit het Rectoraat is ernstig gestreefd om enige uitbreidings mogelijkheden te scheppen voorde Smakt zelf. Men heeft het uitbreidingsplan gestimuleerd en door de verlegging van het kerkhof deze uitbreiding ook mogelijk gemaakt. Het feit, dat het aantal gezinnen op de Smakt in de laatste tien jaren verdubbeld is, spreekt voor zich zelf. De verbouw van de school in Holthees, waar men een pracht kleuterschooltje heeft onderge bracht, is weer een andere vorm van activiteit. KLOOSTER Ook de kloostergemeenschap is in die jaren gegroeid. We memo reerden reeds de bouw van een vleu gel aan de bestaande pastorie in 1950 voor de filosofie-studie. In 1954 kwam de andere vleugel klaar, waar de theologie onderwezen wordt. Zo heeft nu de orde der Onge schoeide Carmelieten een keurig studiehuis op de Smakt gebouwd, dat in al zijn eenvoud inderdaad toch een sfeervol gebouw is ge worden. Niet in de laatste plaats, omdat men ook de moderne kunst een ruime plaats hierin heeft toe gekend. Ennele schilderijen van S er vaas en moderne grafiek van een Duitse meester zijn een bezoek al zeker waard. Hierin leeft, werkt en studeert dan een kloostergemeenschap van een 25-tal mensen, waarvan de fraters zich voorbereiden op het priesterschap. De wijdingen daartoe hebben we het vorig jaar mogen beleven inde oude St Petrus Banden alhier en ook in de toekomst mogen we zeker nog meer van deze plechtigheden in Venray verwachten. De paters zelf hebben op ver schillend terrein hun werk, maar vergeten daarbij toch ook niet de Venrayse gemeenschap. Zo is er een studiekring, die om de veertien dagen vergadert en waarbij sprekers van naam de ver schillende problemen van deze tijd belichten. Er wordt verder een cursus spaans gegeven, die door verschillende Venrayers wordt gevolgd en waar voor groot animo bestaat. Zo werkt men daar onder de schutse van St. Jozef aan de gees telijke en materiële vooruitgang van de Smakt en zijn bewoners en we mogen bij dit tweede lustrum zeggen, dat deze jonge klooster gemeenschap niet alleen voor de Smakt, maar voor onze gehele ge meente reeds vele verdiensten heeft verworven. Op 10 maart a.s. zullen twee Ven rayse Minderbroeders hun gouden priesterfeest vieren. De eerste is Pater Gelasius Wis- mans, die op 23 augustus 1882 te Venray geboren werd. tuut Pasteur onder behandeling te stellen. Verschillende honden, verdacht van in aanraking te zijn geweest met het dolle dier, zijn ter voor koming van groter onheilen afge maakt. De miliciens voor de lichting 1907, zijn opgeroepen om 5 maart a.s. onder de wapenen te komen. De heer J. T. C. Nelissen, sur numerair der postererijen en tele grafie, is ingaande 15 dezer, ver plaatst naar het postkantoor te Rotterdam. van 2 maart 1907 Op 4 april zal het 25-jarig bestaan der rijksnormaalschool ge vierd worden. Alleen de heer A. Hilgers, thans Directeur, is vanaf de oprichting aan deze school werk zaam geweest. Zondagavond keerden alhier uit Parijs terug J. Arts en A. San ders, die verleden week donderdag vertrokken, ter verpleging in het Instituut Pasteur aldaar. Bij onderzoek bleek, dat de beet hun door de hond toegebracht, ge schiedde voor dat het dier lijdende was aan dolheid. Op 4 maart zouden in het hotel de Gouden Leeuw, publiek worden verkocht 165 gedeelten van wegen en heidegronden. Na zijn studiën aan het gymna sium alhier, trad hij in 1900 in het Minderbroedersklooster te Alverna- Wychen in de Orde van Sint Fran ciscus, waarvan hij al zovele jaren een sieraad is. Op 10 maart 1907 ontving hij de wijding van het heilig priester schap. dat hij nu 50 volle jaren met ere bekleed. Na enige tijd assistent geweest te zijn te Vorden, werd hij in 1909 benoemd tot leraar aan het bekende gymnasium te Megen. Niet lang zou hij daar zijn ambt uitoefenen, maar hij zou toch elders bijna zijnheleleven lang zich wijden aan de vorming van de jeugd tot degelijke en fijne priesters. Op 17 januari 1911 vertrok hij namelijk als apostolisch missionaris naar de moeilijke missie van Zuid- Chansi. Daar heeft zijn grote taak vooral gelegen zoals gezegd in de opvoeding en het onderwijs van toekomstige priesters en wel aan het klein-seminarie en de cen trale missieschool te Luanfu, waar hij leraar werd en later rector. Dat is een providentiële taak geweest. Van zijn oud-leerlingen-priesters zijn nu nog de meesten in China wonend en ofschoon vervolgd, kun nen zij mogelijk nog veel redden, in een missie, die zo bloeiend was en zovele heerlijke vruchten be loofde. Andere oud-leerlingen vindt men in Italië, Afrika, Amerika en in ons vaderland. In 1926 keerde hij voor een va kantie naar Nederland terug. Hier was hij van 1927 tot 1932 leraar aan de missiecolleges te Baarlo en te Katwijk. In 1932 vertrok hij voor de tweede maal naar zijn geliefde missie. Maar zijn werkzaamheid aldaar werd op tragische wijze geëindigd. In 1943 werd hij door de Japan- nezen geïnterneerd, eerst in een kamp en later in een eigen francis caans huis te Peking. Omdat na de beëindiging van de oorlog, de communisten 'n terugkeer naar de eigen Missie onmogelijk maakten, moest hij, zoals vele andere medebroeders naar het vaderland terugkeren: dat was in 1948. Hij werd toen wederom inwoner van Venray, waar hij door allerlei zielzorgelijke arbeid zich verdienste lijk wist te maken. Zeer zeker zullen zijn dorpsgeno ten het gouden feest voor hem onvergetelijk maken door een warme belangstelling en vooral door een vurig gebed, opdat de gouden priesterkroon de brave en beschei den pater nog vele jaren hier op aarde moge sieren. Een kroon, die hij in eeuwigheid niet zal behoeven af te leggen. Zijn werk op aarde zal voortgezet worden door die andere talrijke priesters, die door zijn toewijding en zorgen het altaar hebben mogen betreden. 0— De tweede gouden priester- jubilaris zal zijn feest herdenken, ver van hier, in Brazilië. Hij is pater Theodardus Emonds. Pater Theodardus heeft pas in 1919 verlof gekregen naar de Missie in Brazilië te gaan, maar heeft sindsdien dat land ook niet meer verlaten. Vóór 1919 was hij assistentie- pater geweest in Woerden, kapelaan in Gouda, student in Leuven in de politiek en sociale wetenschappen. Hij had een proefschrift geschreven „Gemeentebedrijven en Concessies", dat hij echter niet in Leuven kon gaan verdedigen wegens de oorlog van 1914. Zijn overste benoemde hem tot Lector in de moraal te Weert. Pasen 1919 werd dan zijn harte- wens vervuld en hij vertrok naar Brazilië. Ofschoon hij later hard- horig werd, zodat hij een gehoor apparaat moest gebruiken, heeft hij, volgens zeggen van zijn con fraters, de Portugese taal nog uit stekend leren spreken. Toen aan de school, waaraan hij al spoedig leraar was, een afdeling werd opgericht tot opleiding van paters, werd aan hem het toezicht daarover toevertrouwd. En aan dat Serafijnse College is hij verbonden gebleven tot op dit ogenblik: hij geeft daar nog meer dan 30 uur les in de week, en blijft studeren op de vakken die hij doceert: Por tugees- Frans, Geschiedenis. In Nederland is hij niet meer terug geweest. Maar zijn vacanties weet hij da&r op één voor de fraters en jongens aangename, en voor de communiteit nuttige wijze door te brengen. Daartoe is hij in staat gesteld door een weldoener uit Well, die hem enige fuiken bezorgde en door Antoon Creemers van St Servaas, die ze gerepareerd had. Zo kon hij vissen in de rivier die achter het huis stroomt. Dp zijn 25-jarig feest is hem een ciborie geschonken. Toen waren er echter pas 20 leerlingen. Nu zijn er 200. Er zijn dan ook plannen om hem bij dit feest een grote ciborie aan te bieden. Wie daartoe zou willen bijdragen of op een andere wijze zijn belang stelling wil tonen, kan zich in ver binding stellen met zijn broer op het Gymnasium alhier of schrijven aan onderstaand adres: Revmo Padre Teodardo Emonds Colégo Serófico Taquari Rio Grande do Sul Brazilië Nieuws uit Venray en Omgeving GBOENE KRUIS DONDERDAG a.s. Consultatiebureau voor zuigelingen uit de kerkdorpen. Openstelling Postkantoren met Carnaval Op 4 en 5 maart a.s. is het post kantoor geopend: voor de postdienst van 8.3013.00 uur voor de telegraafdienst van 8.3013.00 en 1419 uur Op die dagen wordt slechts één bestelling uitgevoerd. De verzen ding van de correspondentie blijft ongewijzigd. VERLOOFDEN-CURSUS Zoals reeds verschillende jaren achtereen gebeurd is, zal ook dit jaar op de zes maandagen van de Vasten een cursus worden gegeven tot voorbereiding op het huwelijk. Deze cursus wordt gegeven door pater Licinius en is toegankelijk voor alle verloofde paren die bin nen afzienbare tijd hopen te trouwen. Ook zij, wier verloofde niet kan komen, zijn welkom. Wie deze cursus wil meemaken, deponere een briefje met naam en adres van beide verloofden in de brievenbus van het Patersklooster.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1