HYPO] SPORT Venray rp veilig Huurverhoging Film-agenda Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN net meisje voor halve dagen net dienstmeisje eetaardappelen Vaste Goudreinetten Suikerbieten oogst'57 Brandhout te koop Bazar P. Vearoy lötzi HYPOl KJ l elders staat gepubliceerd met het vriendelijk verzoek om de aan de heer Weijs opgegeven advertenties deze week aan het bureau van dit blad af te geven. Dap is blijkens mededelingen uit het hoofdkwartier ook een kinder optocht in voorbereiding. Daarvoor zijn nog enkele besprekingen nodig, in verband met regeling etc., maar u bent er dan nu al van op de hoogte en u kunt voor uw kinderen tot 14 jaar al een pakje uitzoeken en/of klaarmaken. Het is de be doeling dat deze kinderoptocht trekt na de installatie van de Prins op zondag. Voor de grote optocht ziet u elders in dit blad al de oproep voor de vergadering van maandag a.s. in de Zwaan. Hier worden dus de plannen voor de optocht ont vouwd en gezien het grote belang van onze Venrayse optocht, gezien ook de enthousiaste medewerking van de verschillende clubs op de kerkdorpen, mag hier geen enkele zakenman of vereniging ontbreken. Zij, die hun plannen al klaar heb ben, kunnen die avond al terecht met hun opgave. Deze vergadering beloofd ook uit andere hoofde interessant te wor den, omdat de Vastelaovesklup be sloten heeft de boeken eens op tafel te leggen. Het blijkt, dat over de organisatiekosten zoveel praatjes de ronde doen, die soms nergens op lijken, dat men het billijk geacht heeft het Venrayse publiek ook eens achter de schermen te laten kijken en we geloven, dat de mees ten verbaasd zullen zijn over de cijfers, die naar voren zullen komen, Tenslotte kunnen we na die werk zaamheden volgende week zondag weer eens dansen en dan wordt in zaal Wilhelmina het grote Prinsen- bal gehouden, het gjote gecostu- meerde bal van het jaar. Links en rechts is men daar de voorberei dingen reeds voor aan het treffen en mocht U nog niet bezig zijn, is het toch zaak nu te begtnnen aan Uw costuum. Tot zo lang dan, blief wakker Piëlhaas.... AANBESTEDING Het bouwen van het nieuwe atelier voor de fa. Beeren aan de Merseloseweg werd woensdag on derhands aanbesteed. De uitslag was als volgt: Brederode's Bouwbedrijf f 476.500 n.v. J.P.A. Nelissen, Venray f 466.466 fa. Vervoort, St Oedenrode f 354.495 Het werk is opgedragen aan de laagste inschrijfster, welke ook de fabrieksgebouwen van Inalfa te Venray heeft gebouwd. Solisten-concours Zondag organiseert Harmonie Euterpe in de zaal van Prinsenhof een solistenkoncours, waaraan een zestigtal muzikanten uit kom en kerkdorpen zullen deelnemen. Er wordt gespeeld in de superieure-, ere-, le, 2e, 3e, en 4e afdeling. Als jury fungeert de heer Stal- meyer, de bekende dirigent van de corpsen der Staatsmijnen. Een en ander begint om 2 uur en onze muziek liefhebbers zullen on getwijfeld dit evenement niet wil len missen, gezien de ernst waar mede door de deelnemers de laatste tijd is geoefend geworden. Harmonie Euterpe Reeds eerder hebben we gemeld, dat de leden van Venrays Harmo nie op een leden-bijeenkomst enkele nieuwe dieptetrommen en een over slag trom aan het bestuur hebben aangeboden. Ondanks de vele geldzorgen, die het bestuur heeft, meende men deze geste niet onbeantwoord te kunnen laten, en men heeft dus besloten ook de uniformen voor dit uitge breid trommelcorps weer te moeten aanschaffen. Intussen heeft het de laatste weken op verschillende plaatsen van de kom al aardig gerommeld, ten teken dat dit uitgebreide trom melcorps ernstig aan het oefenen is. Voor de eerste keer zal dit dan in het openbaar optreden op Zater dag a.s., als Venrays Harmonie, die ook uitgebreid is met enkele leer lingen, een muzikale wandeling door Venray zal maken. Men neemt dan tevens de gelegenheid waar loten te verkopen, waarvan de op brengt niet alleen iets van de ult- breidingskosten zal dekken, maar ook de gelukkige winnaars enkele prima prijzen bezorgen zal. Ontwikkeling en Ontspanning Na de zgn. januari moeilijkheden begint het O. en O. programma weer te draaien. Woensdag a.s. komt het beroemde Kamerkoor van Felix de Nobel hier een goed deel van haar programma brengen. Zo wel voor zangliefhebbers als voor hen, die dit gaarne willen worden, is dit efen een unieke gelegenheid om een goed koor te horen. Op 26 februari a.s. worden de jonge spelers uit Eindhoven hier verwacht. Jeugd-O en O. Dinsdag j.l. was voor de Jeugd- O. en O. 'n spelavond georganiseerd. Er werd hersengymnastiek gedaan: jongens tegen te meisjes, waarbij aan de jongens specifieke meisjes- vragen en aan de meisjes vragen voor jongens gesteld werden. De partijen bleken elkaar goed te ken nen, want de uitslag was: gelijk. 'n Trek-aan-de-bel wedstrijd en 'n race met hindernissen werden enthousiast gespeeld. Met een dansje werd de avond besloten. Tijdens de vergadering werd voor het aftredende bestuurslid Jo Pou- wels, gekozen DIny van de Putten. Voor de op te richten dixo-club hebben zich reeds enigen gemeld. Hopen lijk kunnen we daar gauw genoeg mee beginnen. De declamatieclub komt bijeen op donderdag 14 febr., om 20.30, bij de heer Wijnhoven. Deze keer zal de figuur van Perk in 't middelpunt van de belangstelling staan. Donderdagavond komt Jan Glissenaar in Venray voor de jongeren De globetrotter Jan Glissenaar, die met zijn oude jeep de halve wereld heeft afgereisd komt a.s. Donderdagavond om 9 uur in zaal „Wilhelmina", op uitnodiging van het Jeugd-Forum in Venray, zijn belevenissen in Oosterse landen ver tellen, geïllustreerd door films met klankbeeld, voor alle jongens en meisjes boven de 16 jaar. Toegangs prijs 50 cent. Het wordt een in teressante avond. PATRONAAT Ontsp annnlngsa vond Zondagavond om half 8 zal weder om een ontspanningsavond gegeven worden voor de leden. Wij waar schuwen nogmaals de te jeugdige personen. Er zal hun geen toegang meer worden verleend. Woensdagavond a.s. om 7 uur, zal voor het eerst onze nieuwe club beginnen te draaien n.l. de volley club. Ook zij die tot nu toe nog niet lid zijn van 't patronaat kun nen zich hiervoor opgeven, mits zij de leeftijd van 15 jaar hebben. Wü hopen, dat zeer spoedig een terrein ter beschikking komt van de vrije jeugd, zodat wij ook over een speelterrein kunnen beschikken, Voorlopig zullen wij ons dus moeten beperken tot techniek training in de zaal. Missie-zelatricen De zelatricen, die verleden woens dag niet op de vergadering zijn ge weest, worden vriendelijk verzocht bij de hoofdzelatrice, Kempweg 27, de inschrijvingsbriefjes half 8 te komen afhalen. Kosters-vergadering. De kosterskring Horst-Venray hield dinsdag een bijeenkomst al hier. Om kwart over 3 was er een plechtig lof in de St Petrus Banden, waarna de kerk bezichtigd werd en een kort orgelconcert door de heer Peeters werd gegeven. In hotel de Zwaan vertoonde Pater H. Boerakker uit Baarlo, lichtbeelden over het orgel van de St Bavo in Haarlem. I De gouden jubilaris van de R.K. Bond van Vervoerspersoneel Sint Raphael, afdeling Venray, de heer P. J. Janssen uit Oostrum. Twee jaar lang heeft de „actie veilig rijden" zich beperkt tot de gemeente Venlo. Thans zal deze actie zich gaan uitbreiden over een 20-tal plaatsen in Noord-Limburg, waaronder de gemeente Venray. Van 1 maart tot en met 31 aug. 5. zullen automobilisten, motor en scooterrijders en bromfietsers de gelegenheid krijgen om de politie te tonen, dat zij zijn opgewassen tegen de eisen, die werkelijk vei lig verkeer tegenwoordig stelt. Het wordt straks geen verbaaltjes jacht van de politie op deelne mers aan deze wedstrijd, maar in sportieve geest zal deze actie ge voerd worden. Deze wedstrijd is niet in het leven geroepen om U een strip „VENRAY RIJDT VEILIG" te geven. Deze strip is echter wel een uiterlijk be wijs dat U van goede wil bent, dat U wilt medewerken aan het voor komen van verkeersongevallen, maar het is nog maar een hulpmid del om U er steeds aan te herin neren dat U veiligheid moet be trachten, terwille van U zelf, Uw gezin en Uw medemensen. Durf er voor uit te komen, dat U de veilig heid op de weg wenst te bevorderen. Durf ook het risico te nemen, dat anderen U op'nverkeersf out wijzen, juist omdat U het embleem „Venray rijdt Veilig" voert. Het is geen kunst om 't niet te durven. Het wél durven, eist zelfbeheersing, beschaving en karakter. Aan deze actie kunnen deelnemen: a. personenauto's; b. bestelauto's tot en met 2 ton laadvermogen; c. motorrijwielen en scooters op 2 of 3 wielen; d. bromfietsen; Op 20 februari a.s., om 8 uur, zal te Venray in café den Engel, een vergadering belegd worden voor de categoriën a, b en c, waar deze actie nader zal worden besproken en in schrijving kan plaats vinden. Wij verwachten alle hiervoor in aanmerking komende automobilis ten motor- en scooterrijders. Voor de de bromfietsers zal bij de diploma-uitreiking op 11 maart '57 deze actie nader worden toegelicht. Vereniging v. Veilig Verkeer afdeling Venray. Margarine 2 ct duurder Na overleg met de minister van Economische Zaken hebben de fabri kanten van margarine met ingang van Donderdag jJ., hun prijzen van margarine met twee cent per pakje van 250 gram verhoogd, waardoor de consumentenprijs met eenzelfde bedrag zal stijgen. BEL OP BIJ BRAND No. 392 DB DEKEN SPBAK.... Op de Donderdagavond gehouden jaarvergadering van de K.A.B. afd. Venray, deelde de H.Ew. Heer Deken o.a. mede, dat de Pater Fortisschool eersdaags zal beginnen, Verder vertelde hij, dat in 1957 zeker geen nieuw patronaat zal gebouwd worden, maar wel voor een betere behuizing voor de jeugd zal gezorgd worden. Men hoopt dit jaar te beginnen met de torenbouw, nadat jaren strijd is geleverd moeten worden om de definitieve afrekening van de kerk bouw te kunnen krijgen. En tenslotte deelde hij mede, dat ook monumentenzorg de nieuwe kruiswegstatie heeft goedgekeurd, zodat de pas benoemde professor aan de J. v. Eyck-academie: Petran Vermeulen, met dit grootse werk kan beginnen. Bestrijding van ritnaalden De bestrijding van ritnaalden blijft, in het bijzonder in gescheurd weiland, de aandacht vragen. Ieder jaar weer treedt gewasbe- schadiging op, doordat men niet tijdig maatregelen heeft genomen. Het gevolg hiervan is, dat opnieuw moet worden ingezaaid en men dus behalve de extra kosten voor zaai zaad daarenboven nog de kosten van extra arbeidsloon krijgt. Een simpele zaadbehandeling, met b.v. Linda-Rit, waardoor al dit on gerief voorkomen kan worden, kost per 100 kg bietenzaad slechts ca f 6 en per 100 kg zaaigranen of maïs ca f 4. De methode is volkomen veilig. Kiembeschadiging is bij toepassing met normale kiemkracht uitge sloten. De praktijk heeft bewezen, dat een zaadbehandeling tegen rit naalden een preventieve maatregel is, welke altijd revenuen afwerpt. Met ingang van 1 juli zullen de huren van de vooroorlogse huizen met 25 pet worden verhoogd. De ene helft van deze verhoging gaat rechtstreeks naar de huisbaas, de andere helft wordt bijgeschreven op een soort bankrekening bij de Staat, die over de gestorte gelden 3 pet rente betaalt. Iedereen is overtuigd van de redelijkheid dezer verhoging, al zal zij voor menige huurder een „rib uit het lijf" betekenen, terwijl zij voor de huisbaas nog geen onsje vet aanzet. De eindelijke doorvoering ervan na vele jaren geharrewar draagt de duidelijke merktekenen van het compromis tussen de voorstanders van het persoonlijk bezit (katho lieken, protestanten en liberalen) en de voorvechters van het collec tieve bezit (socialisten en commu nisten). De strijd heeft zich in het parlement en kabinet voornamelijk afgewikkeld tussen de beide grootste partijen: de Partij van de Arbeid en de Katholieke Volkspartij. Wilden de socialisten via afroming der verhoging door belastingheffing de staat in feite tot huisbezitter maken, de K.V,P. gaf er de voor keur aan het particulier eigendom niet aan te tasten. De oplossing werd gevonden in geven en nemen. Geen belasting, maar ook geen vrije beschikking over het totaal der verhoogde op brengst van het huizenbezit. De Staat zal de gestorte gelden opsparen, totdat de woningnood gelenigd is om dan de tegoeden te doen gebruiken voor de verbetering van de oude huizen tot het peil der nieuwe woningen. Hét is een oplossing met haken en ogen geworden zoals een com promis meestal is. Geen der par tijen is tevreden. Er zijn nog vele vraagtekens. Eén van de belangrijke ervan beschouwen wij de vraag, of er inderdaad wel sprake van zal zijn, dat de oude huizen opgetrok ken moeten worden tot het peil der nieuwe woningen. Waarschijnlijker lijkt het ons, dat juist een groot deel der haastig en dikwijls met inferieure mate rialen opgetrokken nieuwe wo ningen naar het degelijke peil van de oude woningen zal moeten wor den opgetrokken. S.V.V.-nieuws SW I kan zondag feitelijk uit rusten en er nog eens overpeinzen, hoe het mogelijk was, dat zij tegen Schinnen met 30 konden voor staan en met een gelijkspel 33, naar huis gestuurd werden. Maar nu is er een vriendschap pelijke wedstrijd ingelast tegen Jan van Cuyck, waar dan nu de reis heen gaat. Laat men dit oefen- partijtje eens ernstig nemen, de af gelopen zondag heeft wel bewezen, dat dat geen luxe is. Het tweede krijgt VVV 3 op be zoek en mag na de vacantie wel eens een goed voorbeeld gaan geven. Het derde wist de derby tegen^DIS tot een goed einde te brengen. Met een trotse 31 overwinning steeg men op de ranglijst. Of het morgen tegen de Meterik uit, zo goed zal gaan durven we niet voorspellen. Het vierde moest in Grubben- vorst zijn meerdere erkennen met liefst 5—1 en zou feitelijk tegen Geijsteren moeten. Om ze wat op verhaal te laten komen is deze wed strijd uitgesteld. Schaaknieuws Het door de Venrayse schaak vereniging georganiseerde bonds- tournooi is blijkens het aantal in schrijvingen, dat thans 80 bedraagt, een succes. Deze tournooien der laatste jaren in de grote Limburgse plaatsen gehouden, hadden geen van alle een zo grote deelname. Onder de deelnemers zijn thans 5 uit Belgisch Limburg en 5 uit Rijnland. Verheugend is ook de voldoende deelname der jongeren; onder hen is o.a. de jeugdkampioen van Lim burg. Laten alle schakers 16 en 17 febr. van hun belangstelling doen blijken in Prinsenhof. Venray 2 speelde woensdagavond te Arcen haar competitiewedstrijd. Het resultaat was 61/,—1V2 voor Arx; wij konden slechts één partij tot winst brengen en een werd remise. Er volgen nu nog twee wedstrij den voor het tweede, nl. 24 febr. a.s. te Venray tegen Maasniel I en 10 maart a.s. te Reuver tegen Reuver I. Botsende jeugd. Een jonge student, die telkens de nadelen ondervindt van een ver keerde opvoeding, komt in aanra king met een aantal ruwe en ban deloze medestudenten. Omdat hij niet voor lafaard wil doorgaan, laat hij zich overhalen tot een ge vaarlijk spel, waarbij een ernstig ongeluk plaats heeft. Hij vlucht met een meisje, dat thuis ook niet begrepen wordt en treedt op als beschermer van 'n eenzaam vriend je. De politie maakt een einde aan de wantoestanden onder de studen ten en de ouders nemen zich voor wat .meer begrip te tonen voor hun kinderen. De behandelde konflikten zijn wel interessant, maar men kan zich afvragen, of deze nu wel zo alge meen voorkomen in Amerika. Dit soort films is 'n beetje mode ge worden; telkens verschijnt er weer 'n nieuwe jeugdprobleemfilm". Er wordt blijkbaar goed aan verdiend. Men kan daarom wel enkele vraag tekens plaatsen achter de waarheid van 't filmbeeld en achter de zuivere bedoeling van de makers, vooral omdat de figuur van James Dean in alle films precies dezelfde blijkt te zijn. De eerste keer komt men er van onder de indruk, maar later blijkt de stijl van spelen 'n foefje te zijn en dan gelooft men niet meer in deze „moeilijke" jongen. Overigens is de film behoorlijk verzorgd en voor opvoeders interes sant. De sfeer is voor jongeren on geschikt. Boven 18 jaar. Carmen Jones Carmen is een temperamentvolle arbeidster in een parachutefabriek. die korporaal Joe in moeilijkheden brengt. Ze gaan er samen vandoor maar na korte tijd laat zij hem in de steek en geeft zich aan 'n boks kampioen. YVanneer Joe vergeefs probeert haar terug te winnen, worgt hij haar. 't Verhaal wordt geheel gespeeld door negers in hun eigen millieu. De opera „Carmen" van Bizet is uit 't oorspronkelijke tijdsmilieu naar moderne Amerikaanse omstan digheden overgebracht. Dit is voor 'n deel gelukt. Omdat de muziek dezelfde bleef, heeft dit toch tot tweeslachtigheid geleid. De film heeft ontegenzeggelijk vaart en élan, hoewel sommigen dit een erotische bewogenheid zullen vinden. Bovendien heeft de roman tische liefde in de opera van Bizet plaats gemaakt voor nuchtere, za kelijke liefdeloosheid. Het resultaat is dus wel 'n inte ressante film voorde operalieiheb ber, om te zien wat Otto Premin- ger ervan gemaakt heeft en hoe negers dit gegeven vertolKen en in hun eigen milieu plaatsen. Een milieu overigens, dat ons, Europeanen, niet erg ligt en dat bovendien niet voor iedereen ge schikt is om te zien. Volwassenen. van 1 t/m 7 februari 1957 GEBOREN: van Rooij Henriette, Langeweg 5 Lensen Antonia, Vierlingsbeek Linskens Joseph, Oirlo E 30 Wolters Bernardus, Oirlo E 26 Fleurkens Hendrika, Veulen H 35 Janssen Johannes, Langstraat 54 Muijres Petrus, Oostrum D 28 Smits Johannes, Oirlo E 80d Thuijls Catharina, Leunen K 9 Welbers Johannes, Vierlingsbeek OVERLEDEN: v. Vegchel Anna, wed. v. Cuppen M. J., 93 jr, Buus B 4. ONDERTROUWD Rutten Lambertus, landb., Oos trum D 41a en Kessels Mechelina, OoStrura D 54. de Bruijn Hermanus, vertegenw., Hoenderstraat 24 en Oerlemans Antonia, verpleegster, St Jorisp. 21 GETROUWD: Claessens Theodorus, mag.bed. en Ewals Antonia, beiden te Venray. Michels Johannes, timmerman en Volleberg Louisa, beiden te Venray. Dupont Pierre, expeditiechef en Wetterhahn Johanna, beiden Venray Duizenden voor U vertrokken, be^er verzorgd door Reis- en Pas sagebureau JOS. PEETERS, Kwartelenmarkt 3, VENLO. Als U over emigratie denkt, komt U dan EERST praten met een vak man. Geeft U PEETERS uw be langen in handen. Dan is U ver zekerd van een spoedig en goed verzorgd vertrek. REISBUREAU PEETERS is open van 912 en 1418 uur. Ook Za terdags. Kunt U niet in die uren, belt U K 4700—3136 om een af spraak te maken voor een onder houd 's avonds. In het St. Elisabethziekenhuis te Venray overleed heden tot onze diepe droefheid, na een ge duldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn inniggeliefde Man, onze Vader, Behuwd- en Grootvader, Broer, Behuwdbroer en Oom Arnold Hendrik Weys echtgenoot van Anna Gertruda Stappers in de leeftijd van 63 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw god vruchtige gebeden aan. Leunen: Wed. G. Weys-Stappers Leunen: M. Theunis-Weys A. Theunis en kind Venlo: B.van Erp-Weys J. van Erp Leunen: N. v.d. Sterren-Weys P. v.d. Sterren Horst: Fr. Weys Familie Weys Familie Stappers Leunen, 7 februari 1957. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, zal plaats hebben in de parochiekerk van de H. Catharina te Leunen, op maandag 11 februari te 10 uur. Voor de vele blijken van deelne ming, ondervonden bij het overlij den en de begrafenis van onze inniggeliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster en tante Mechtilda Maurus weduwe van P. H. JANSSEN, betuigen wij langs deze weg onze welgemeende dank. Speciaal dank aan Eerw. Paters, H.H. Doktoren, Zusters van het Groene Kruis en de buurt; verder aan Begrafenisonderneming Gou- mans voor de keurige verzorging van de begrafenis. familie Janssen Venray, Kruisstraat 6. Uitslag loterij Fancy-Fair Merselo Rijvereniging St. Jan le prijs 503, 2e 807, 3e 817, 4e 824 5e 654, 6e 692, 7e 680, 8e 1338. 9e 1036, 10e 1151, 11e 1063,12e 1169 13e 1413, 14e 1037. Prijzen afhalen bij J. H. Arts, Haag M 52 Merselo, vóór 17 Febr. 1957. Haliwas en/of leerling-schilder gevraagd Schildersbedrijf A. Fleurkens, Ysselsieyn GEVRAAGD in klein gezin. Was buitenshuis. Mevr. Thijssen, Maasheseweg 47. Aanmelden na 6 uur. GEVRAAGD net meisje voor 1 dag per week. Adres bur. dz. GEVRAAGD Bakkerij v.d. Snee, Markt 9 Telefoon 2719, Wageningen Voor spoedig GEVRAAGD voor dag of dag en nacht, in klein doktersgezin (geen praktijk aan huis). Adres Hoebertweg 18, Venray. GEVRAAGD voor terstond meisje voor de ImishondiDg voor dag of dag en nacht, werkster voor enkele middagen per week. Verheugen, Grotestraat 7. GEVRAAGD hulp in de huishouding voor dag'of dag en nacht. Prettige werkkring. Hoog loon. J. Coenen-Houtackers. Hotel van Bergen Gennep Zondagavond in ons café en restaurant TRIO DE BRUYN Prima Bintje en Ysselster van de klei, ge regeld verkrijgbaar. Bij 25 kilo franco huis. G, CUSTERS, OIRLO Tel. 04787—282 TE KOOP Ital. Mosquito 49 cc bouwj. 1955-56, z.g.a.n. Tonen, Mgr. Noiensstraat 20 Te koop 3pits electrisch comfoor, electr. snelkoker 2 liter, 6 keukenstoelen en keukenkast grote maat, alles als nieuw. Langeweg 40. Appels te koop vanaf 7 ct. per kg. Camps, Heide. Zeej die a tentie opge Vastelaovesl die adverten ien te levert Zien d'r r tente wille nog teraech dat ze vur d stemd is. „Tornt en me tin BAZAI Gi zaaimachire merk Hassia 1.50 m., in prima staat. Inschr. worden ingewacht vóór 17 febr. bij T. Hendrix, seer. J.B.T. B., Hoeve Spraland, D 42 Oostrum TE KOOP 100 kuikens 7 w. BlackReds geënt tegen vogelpest. P. Driessen, Deurneseweg 10. 25 ct. per kg. Gebr. Backus, Stationstraat 23 TE KOOP partij biggen H. Vermeulen, Heide L 63. TE KOOP 4 zware biggen Hde Mulder, Merseloseweg M 3 Nieuwe telers gevraagd Verhoogde garantieprijzen. Verzekerde afzet. Snelle betalingsafwikkeling. Tevreden telers. H. Janssen, Sevenum Aardappelhandel Tel. 04767452 400 7wk. hennetjes BEC x PAR P. van Ooi, Lorbaan-Veulen tel.992 TE KOOP dragende koe 20 febr. a.t. 20.000 aspergeplanten RvB P. Cuppen, D 21a. Oostrum. Wie wil ruilen nieuwe woning Molenpad tegen grotere woning. Adres bureau van dit blad. TE KOOP 60-70 6wk. W x H pullen Litjens, Endepoel N 23. Te koop dressoir, divan, eiken hangklok, wit fornuis merk Rheinland, alles in goede staat. Tevens gevraagd voor 1 maart meisje voor 1 dag p. week Stationsweg 37a. TE KOOP dragend varken aan telling 22 februari J. van Dijck, Buitenweg 8. TE KOOP 27000 aspergeplanten BW W. Linders, Horsterdijk 54, Lottum TE KOOP haardkachel Janssen-Muis, Patersstraat 18 TE KOOP 2pits gascomfoor wegens overcompleet, v. Gend, Pr. Bernhardstraat 12. Broekweg 8. TE KOOP zw. dragend varken 15 w. A. Lensen-Heezen, Veltum. Te koop 400 pullen 7 weken H x R H. Arts, Zwartwater N 15 tel.212 Merselo. TE KOOP prima we'destier papieren ter inzage. G. Koenen, Puttenweg 37, Ysselsteyn. TE KOOP ruim 100 10w. pullen Wx H P. Goumans, K 41 Leunen. in de kom van Venray zeer gunstig gelegen oud zakenpand prijs 10 mille. Bevr. Stationsstr. 37 TE KOOP houten electr. wasmachine goed onderhouden. Lucassen, Leunen K 14. Te koop dragende maal melklijsten ter inzage, P. Janssen, Heide L 50. VERLOREN gouden armband T.b.t.t.b. P. Janssen, Heide L 50 Zaterdagavond BROUWERSHUIS gesloten. Wij in el Tijdi; J. Coer Weet w. Koopt b uw alpino, pi DANUS plastic regenkapjes plastic boodschapne plastic schriftenoni! Weer ontvangen de koperen hanger me Voor 'n Ov*i ruBi Onder gunstig-, hypotheek op boerderijen, huizen, winkel- nieuwbouw ook ning. Laagste .refte, king. Geheimhoujin Vraagt vrijbiij- Brieven onder dit blad. •O Uw kolen rekening wijst het uitl De Brandaris b a' fantastisch laag kope kolensoor i, c waarvoor U e heerlijke, gelijk lig vangt Sierlijk ?de stendige glasdé irb Betaling Uit voorraat J. Coenen-Hc De pianopar j t Vasteli «e is té krif beej fa. v. M ook voor li Financiering I Vrijblijvend^ Assurarf BERGM/ Venray Vergadering ii Vrijdag 15 febrw AalmoezenieT* ken die avond. Ifei Trouwe opkon v Coopmans' heeft dit jaar dtfcri bouwzaden NIE'VI Alieen de 10 achterwege. C zijn het laagst ii>ri Langs APF Nog verkrijgb mooie Jonathan Gebr. Custers Dank aan Pi f voor verkregen

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2