Ven rays beg roti ng slu it met f 240.000 tekort! Kinderspeelplaatsen S«S?ESTNErfT°£VE r'E%rr WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ^VERTENT.E-PRUS: 8 c, per m^m. ABOVNEMENTS- Gun ook de zakenman tijd voor zijn gezin! Derde Preekstoelen-gesprek Bescherming Bevolking Leven voor arbeiders Derde inenting tegen diphterie kinkhoest en tetanus Zaterdag 9 februari 1957 No 6 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG 19 PEEL EN MAAS CONFECTIE VAI PKIJS PER KWARTAAL f 1.40 BUITEN VENRAY f 1.60. Hedenmorgen is aan de Raads leden een groot pakket overhandigd waarin de vier boekwerken, die tegenwoordig de Venrayse begro ting inhouden. Het is ons uit de aard der zaak onmogelijk, om reeds nu een over zicht te geven van de stand van zaken voor dit jaar. We hopen, dat volgende week te brengen. Maar een eerste blik in deze boekwerken toont reeds aan, dat de begroting 1957 sluit met een tekort op de gewone dienst van zegge en schrijve I 240.000. Dit ondanks het feit, dat de rijksuit kering toch al met f 130.000 is verhoogd. Voor zover we op dit moment na hebben kunnen gaan, zijn van dit tekort de gestegen lasten de oor zaak. Lasten, welke voortvloeien uit de reeds uitgevoerde kapitaalswer- ken. Want hiervan is tengevolge van rente en aflossing de totaal som met f 230.000 gestegen. Trouwens, deze begroting toont wel aan, hoe groot ook op andere terreinen de lasten-stijging is. Met een gelijke bezetting als het vorig jaar, komt bijv. de post per soneelslasten met ruim f 40.000 hoger dan in 1956. Onze Bescherming Bevolking vraagt ruim f 18.000 meer uit onze gemeentekas. Vorig jaar werden de kosten geraamd op f 14541, dit jaar op f 32.960 (waar dan een rijksbijdrage af gaat van respect, f 3780 en f 6670) Het onderhoud van onze straten kost bv. f 8000 meer dan in 1956, het onderhoud der wegen liefst f 27000 en dat van de riolering f 11000. Posten dus, die er niet om liegen! ONDERWIJS kost veel. Zeker, nu de bijdragen per leerling hoger zijn geworden. Voor het lager onderwijs is deze van f 30 gestegen tot f 37. Voor 't voortgezet lager onderwijs van f 35 op f 45. Voor het buitengewoon lager onderwijs van f 93 op f 106.50 en van uitgebreid lager onderwijs van f 43 op f 50 per leerling. Dat is mede oorzaak er van, dat de meer-kosten bedragen voor: lager onderwijs f 21.700 voortgezet lager onder w. f 750 uitgebreid f 4.400 buitengew. f 3.555 nijverheidsschool f 8.500 huishoudschool f 12.500 Waar we vreemd van op keken, is het feit, dat Venray bijna f 20.000 minder rijkssubsidie krijgt vanwege de korting, die men toepast bij het bedrag per leerling van de kleuter school Dat hebben we dan te danken aan het feit, dat we voordat de Rijksregeling Kleuteronderwijs er was reeds een gemeentelijke bijdrage voor dat doel gaven. Het Rijk schijnt te redeneren, toen konden jullie 't uit eigen zak be talen, nu dan ook maar. En geeft daarmede een premie aan die ge meenten, die zich van het hele kleuteronderwijs maar niets hebben aangetrokken. Die krijgen nu geen 69 ct. per leerling gekort zoals Venray. Een andere post is b.v. de krank zinnigenverpleging die ruim f 9.000 hoger is geworden en waar dan de verhoging van de provinciale sub sidie van f 1400 wel wat schril tegen afsteekt. Dit is dan wel een heel summier overzicht, maar het geeft u op voorhand toch wel enig idee van de gestegen lasten waarvoor de gemeente in dit jaar is geplaatst en die toch op een of andere manier gedekt moeten worden. Hoe, dat zal waarschijnlijk voor onze vroede vaderen zelf een vraag zijn, waarvoor ook zij de oplossing niet weten. Het zal aankloppen worden bij het rijk, maar gezien de ministeriële brief over het „geldgebrek" zal dat een zware dobber worden. Trouwens, diezelfde ministeriële brief is er oorzaak van, met alle andere bepa lingen, dat natuurlijk ook deze begroting weer geen enkel „kapi- taalswerk" vermeldt, behalve dan wat witte riemen en een „spiegel ei" voor onze verkeersbrigadiertjes, Maar dat is dan ook alles. Wat er van verdere schone toekomst dromen dan terecht zal komen, zullen we moeten afwachten en zullen we indien er tenminste geld voor gevonden wordt wel met zg. aanvullende begrotings- punten ter behandeling krijgen. Maar zelfs de grootste optimist durft niet dromen, dat het er veel zullen zijn. Zodat we ons moeten voorbereiden op een jaar, dat er van gemeentewege zeer weinig ten algemene nutte zal worden uitge voerd. We kunnen ons daar maar beter direct mee vertrouwd maken, dan dat we illussies blijven koeste ren. Deze begroting laat er in ieder geval al zeer weinig over. Het onderwerp kinderspeelplaat sen is de laatste tijd wat op de achtergrond geraakt. Men hoort er „officieel" weinig meer over zeggen. Hoogstens brommen wat vaders en moeders als ze aan de a.s. lente denken, wanneer de kinderen weer naar buiten willen en foetert een automobilist als hij boven op zijn remmen moet gaan staan, voor een spelend kind, dat onverwacht de weg op rent. Toch zal dit probleem met het beter worden van het weer weder om onze aandacht moeten hebben. In de nieuwe buurten, met de vele jonge en kinderrijke gezinnen, zowel als in de oudere, dat het verkeer nu eenmaal zijn gang moet kunnen gaan. Nu staan er in deze kwestie twee meningen tegenover elkaar. De ene zegt, dat de oprichting en inrich ting, alsmede de instandhouding van een kinderspeelplaats een taak is van de overheid c.q. de gemeente, terwijl de andere zegt, dat welis waar gemeentelijke hulp in de vorm van het beschikbaar stellen der terreinen welkom zal zijn, maar dat zowel inrichting als instandhouding een taak is van een bepaalde buurt gemeenschap, waarin deze speel plaats ligt. Misschien dat deze tegenstelling er inderdaad ook schuld aan is, dat tot op heden op dit terrein nog te weinig, of liever nog totaal niets is gedaan. Het standpunt van de gemeente in deze kwestie is nimmer bekend gemaakt. Er is indertijd bij plan West verteld geworden, dat bij de Henseniussehool een terrein voor kinderspeelplaats is gereserveerd, maar over de kwestie van inrichting en instandhouding heeft men zich niet uitgelaten. Intussen is het zo ver, dat dit terrein binnenkort vrij komt, maar op de nieuwe begroting blijkt niets van een behoorlijke inrichting van dit terrein, Zo zal dit waarschijn lijk overgelaten worden aan de in deze buurt wonende mensen. Iets wat o.i. ook juist is. Op de eerste plaats is het onjuist om nu maar alles op de gemeente af te schuiven en op de tweede plaats zal een dergelijke speelplaats beter in stand gehouden worden en daardoor ook beter aan haar doel beantwoorden, indien de buurt bewoners daarvoor de verantwoor delijkheid dragen. Dat de gemeente het terrein in richt en behoorlijk opmaakt, is bijna vanzelfsprekend, maar voor het overige zullen de buurtschap pen op moeten komen. En we menen, dat dit een der belangrijk ste taken is van een „buurtvereni ging" of die officieel bestaat of niet. De daaraan te spenderen kosten behoeven niet hoog te zijn, indien tenminste de hele buurt mee wil werken. Maar dan zal het nodig zijn, dat over dit onderwerp eens wat meer voorlichting gegeven wordt. Niet alleen aan de bewoners van deze Henseniusbuurt, maar ook aan die van Oost en andere straren, waar het van belang is de kinderen een behoorlijke speelgelegenheid te geven. We geloven dat deze voor lichting en dit initiatief tevens een taak der gemeente is. die op een of andere wijze hierin zal hebben te voorzien en tevens de buurtver enigingen in deze zal dienen te animeren. Reizen wordt 9 pet duurder De tarieven enkele reis en retour voor het reizigersverkeer van de Nederlandse Spoorwegen zullen 9 procent omhoog gaan. De nieuwe tarieven gaan in op 1 april aanstaande. Niet verhoogd worden de prijzen voor algemene maandabonnementen, achtdaagse algemene abonnementen, vastrecht- kaarten, maand- en weektraject- kaarten, jeugdkaarten en week kaarten. Het tarief voor het vervoer van stukgoederen zal worden verhoogd, terwijl daarnaast de structuur van dit tarief ingrijpend wordt gewij zigd. Zondagsryverbod voorlopig buiten werking gesteld Het zondagsrijverbod wordt voor lopig buiten werking gesteld. De situatie verplicht echter nog tot waakzaamheid. Met deze slagzin is de R.K. Lim burgse Middenstandsbondeen actie begonnen om de sluitingsuren wat meer in acht te nemen. In talloze middenstandsgezinnen wordt al te dikwijls na sluitingstijd zelfs op zondag de noodzake lijke rust, die elk gezin nodig heeft, telkens weer gestoord. En zo is het niet alleen op zon dagen, ook in de week na 6 uur, zelf tot 9 of 10 uur toe, bellén er klanten op of rammelen aan de deur! Zo is er zo goed als nooit een rustige sfeer in een zakengezin. Er is toch na sluitingstijd al heel wat te doen om alles op orde te brengen en de boeken bij te hou den. Er schiet toch al zo weinig over om zich voor de kinderen te interesseren, hun schoolprestaties na te gaan en hun vragen :e be antwoorden. Door dit voortdurend aankloppen blijft er nog minder tijd over. De zakenman staat bovendien voor twee vuren: Van de ene kant wil hij Koning Klant niet afwijzen, bang, dat hij hem wellicht verlie zen zal. Van de andere loopt hij en hij alléén, want de koper is niet strafbaar het risico van een dure bekeuring. De ernstige bedoeling van de Winkelsluitingswet, als bescherming voor het middenstandsgezin, wordt al te vaak maar weinig begrepen. Het is geen onwil, maar men denkt er eenvoudig niet aan. Men heeft zijn boodschappen niet tijdig opgeschreven en komt dan na sluitingstijd tot de conclusie, dat men allerhand vergeten is. De Kath. Limb. Middenstands bond doet nu echter uit bezorgd heid voor het middenstandsgezin, het ernstige beroep: KLOP NIET AAN NA SLUITINGSTIJD Er zijn de laatste tijd ernstige dingen aan het licht gekomen om trent het middenstandsgezin. De kinderen komen er nog al eens wat tekort aan belangstelling van de ouders. Niet omdat zij geen belangstelling zouden hebben, maar eenvoudig, omdat zij dikwijls weer opgeëist worden door de zaak. De schoolvorderingen van kin deren uit zakengezinnen blijken daardoor dikwijls minder gunstig te zijn, dan in andere gezinnen. Steeds weer blijkt er een ernstig tekort, bijv. aan voorlichting en in het algemeen een tekort aan praten met kinderen. De Kath. Middenstandsbond doet dus een dringend beroep op U Stel elke dag een goede daad en doet tijdig uw inkopen Deze week was er al beduidend meer belangstelling als bij het eerste Preekstoelen-gesprek. De mensen willen schijnbaar eerst de kat uit de boom kijken, als ze ge hoord hebben dat het mooi was, komen ze ook luisteren. Maar dan kunnenwe verwachten, dat a.s. Dinsdagavond om 8 uur in de parochiekerk te Venray nog voller is met belangstellenden. Het onderwerp is dan: moderne pro blemen in het huwelijk. Jongeren beneden 18 jaar moeten daarom ook niet komen. Het gaat niet om de sensatie, maar het gaat over klemmende vragen en moei lijkheden, waar veel gehuwden in deze tijd mee zitten. Het zal niet zozeer gaan over zg. misbruik van het huwelijk, of dat alles in orde is als men maar ge noeg kinderen heeft. Heel veel moeilijkheden komen daar vandaan, dat men meent een goed echtgenoot te zijn als men zogenaamd „zijn huwelijksplichten maar goed doet". En dan vergeet men dat de voornaamste huweiijks- plicht de liefde is, de liefde waar door men bij alles bedacht is op het geluk van de ander en het waarachtig geluk van de kinderen. Zijn niet veel huwelijken onge lukkige huwelijken omdat een van beiden of zelfs beiden egoïsten zijn, die in het huwelijk bijna altijd alleen zichzelf zoeken en alles naar zich toerekenen Het huwelijks leven heeft men losgemaakt van de echte liefde voor elkaar, hier echte lijke liefde genoemd. Het gebruik van het huwelijk heeft dan niets meer met echte liefde te maken. Men vat het op als iets wat eigen lijk niet zo mooi is, maar waarvan je toch mag genieten als je een maal getrouwd bent. Uit zulke scheve opvattingen over het huwelijk moeten wel veel pro blemen voortkomen. Zulke huwe lijken zonder echte liefde bij beiden of een van beiden, kunnen geen gelukkige huwelijken zijn, en de kinderen zijn er de dupe van, omdat men er op de eerste plaats op uit is om nu zo weinig mogelijk last, en straks zoveel mogelijk plezier van de kinderen te hebben. Dergelijke problemen zullen Dins dag ter sprake komen en natuur lijk ook de problemen die er zijn als men te eng behuisd is, of de vrouw het niet aan kan meer kin deren groot te brengen of als de man daarvoor te weinig inkomen verdient. Een mopje uit de oude doos Kent u dat mopje (het heeft al een lange grijze baard) over het bevel van de brandweercomman dant? „Een kwartier vóór het uitbreken van de brand, dient elke brand wacht zich in uniform en met uit rusting te melden bij de comman dant". Het is, zoals gezegd, een heel oud mopje en het is helemaal niet erg als u daar nou niet onbedaarlijk om moet lachen. Toch, dat mopje herhaalt zich, maar dan is het beslist helemaal niet zo grappig meer, in het leven van alledag. Telkens namelijk als mensen, die bij de B.B. zouden KUNNEN komen, op de vraag of zij het WILLEN, antwoorden: „man er is toch niets aan de hand; als het nodig is kun je mij vinden". Wanneer de overheid en ons gezond verstand ons elke dag adviseren: „vorm een hulpverle ningsorganisatie vóór er een ramp over ons komt"; als met andere woorden de burgerij wordt aange raden de B.B. mee te helpen op bouwen, dan zijn er altijd mensen die menen dat zij hieraan niet be hoeven mee te doen. Als de klap komt, dan komt zij onverwacht. Dat geldt voor oorlogen zowel als voor vredesrampen. De lessen van 1940 en van 1953 hebben ons dat toch wel geleerd En wie weet wat ons nu weer boven het hoofd hangt Wie echter wacht tot de nood aan de man komt, is te laat. Wie nu nog helper en redder in de nood kan worden, maar het om onbegrijpelijke redenen niet doet, handelt a-sociaal en zal het straks niet verder brengen dan tot last post en spuïer van ongemotiveerde kritiek. Ook deze mensen dienen te be seffen, dat hun daadwerkelijke medewerking voor een goed wer kende B.B.-organisatie nodig is. Ook uw eigen veiligheid, die van uw gezin en van de gemeenschap hangen hiervan af. Dinsdag publiceerde de Volks krant onder deze „kop" het volgende artikeltje over de heer H. Oden- hoven. Onlangs is de nestor van Ven- rays gemeenteraad 75 jaar ge worden. Een stuk roomse politieke traditie wordt er door gemarkeerd. Harrie Odenhoven was nog jong, toen hij al in '15 en '17 zich kandi daat stelde. In die jaren vierde de bierpolitiek in het Peelland nog hoogtij. Handen geld werden er door de tegenkandidaat Strijbos ui tg ge ven, zodat de eenvoudige tim merman Odenhoven het wel moest verliezen. Geschoold door Ruys de Beerenbrouck, Henri Hermans, ka pelaan Poell en mgr dr Poels, ge grepen door de roepstem van Qua- dragesimo Anno en Rerum Nova- rum heeft Odenhoven doorgezet. In 1919 was hij het eerste katholieke arbeiders-raadslid, zo werd geschre ven in het orgaan van de toenmalige Werkliedenbond. Spoedig zat hij ook in de Boerenraad van Venray. In die dagen een prestatie. De nu 75-jarige kan terugzien op een verrichte taak. De arbeidende stand is geëmancipeerd en hij heeft er het zijne aan gedaan, aan het hoofd van een gezin met tien kin deren. Tweemaal is hij wethouder geweest in zijn gemeente en hij had zijn hart verpand, behalve aan het lot der arbeiders, aan de instand houding van oude gebruiken. Daar om kon hij ook een halve eeuw lang de banier van het schuttersgilde Sint Anna trouw blijven. De ouden van dagen van nu hebben in Oden hoven een actieve voorzitter. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s. Consultatiebureau voor zuigelingen uit de kom. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Venray en de daaronder ressorterende post- inrichtingen werd gedurende de maand januari, ontvangen f91.927,16 uitbetaald f 75.781,98. Gevonden blauwe jongenspet, Derks Mar grietstraat 19; zwarte jachthond, Voesten, Veltum L 74b; groene sjaal, Dagblad v. Nrd-Limburg; bruine pet, Poels Pr. Bernhardstraat 43; heren portemonnaie m. inh., wed. Pingen nw C 2 Oostrum; wit kralen halssnoer, Jeuken Servatiusweg 9; pyamajasje en zangboekje, v.d. Werke, Burg. vd. Loostr. 9; bruine damesglacé, De Bruin Hoenderstraat 37b; bruine herenglacé, Vic. Gou- mans Stationsweg; kinderbril, Mar tens, Schoolstraat 12; witte meisjes handschoen, H. Custers, Smakter- weg2; bal, Opperwmr Temme, Oude Oostrumseweg 51; wit kinder- schoentje, Kunzler Hagel weg 12a; 1 paar gebreide groene wollen wan ten, J. Martens K 2a; rijwielsleutel, huissleutel, paraplu-hoes, zwarte damesglacé, Politiebureau. Geslaagd Voor het te Eindhoven gehouden examen boekhouden van de Ned. Associatie slaagde C. van Bakel, Ysselsteyn. Voor het 2e gedeelte van het doktoraal examen geneeskunde slaagde aan de R.K. Universiteit te Nijmegen Chr. J. Th. Veraart. De heer Jac. Gommans uit Oirlo slaagde te Slootdorp in de Wieringermeerpolder voor het exa men kennis van tractoren en tractor werktuigen. Nieuwe A.N.W.B-borden aan de provinciale weg Venray-Cuyk te Boxmeer De A.N.W.B-wegwijzerdienst heeft dezer dagen een belangrijke ver betering van de bewegwijzering te Boxmeer uitgevoerd. Aan weerszijden van het punt, waar de weg naar Sint Anthonis en Oploo van de provinciale weg Venray aftakt heeft de Bond een groot, blauw voorrichtingsbord ge plaatst. De op het kruispunt aanwezige wegwijzer zal van een speciale, mo derne verlichtingsarmatuur worden voorzien. De opschriften van de nieuwe voorrichtingsborden zijn uitgevoerd in reflecterend materiaal, zodat de weggebruiker ook bij duis ternis reeds van ver de borden in het licht der koplampen kan lezen, hetgeen een vlotte en veilige af wikkeling van het verkeer op de splitsing ten goede komt. Zilveren onderwijzeres Maandag heeft mej. B. Camps uit Oostrum de dag herdacht, waar op zij voor 25 jaren in dienst bij het onderwijs kwam. Door leraren en leerlingen van de U.L.O., waar zij thans werkzaam is, werd deze zilveren onderwijzeres gehuldigd voor dit feit Aanrijding Maandagmiddag werd mevrouw Clephas voor haar woning aan de Overloonseweg. toen zij de weg over wilde steken aangereden door een Volkswagenbusje van het aan nemersbedrijf V. Met een ernstige hersenschudding werd zij naar haar huis overgebracht. Ëierverenigingen vergaderden In „Buitenlust" heeft de eierver- eniging van Venray-kom haar jaar vergadering gehouden. In 1956 werden in totaal omgezet 2.263 600 eieren voor bedrag van f 286.000. Per kg bedroeg dit f 2.31 en per stuk 12,65 cent. Het oude bestuur werd in zijn geheel herkozen. Tijdens deze vergadering, die goed bezocht werd, heeft de heer Heunen het woord gevoerd over de kippenhouderij. In het Gemeenschapshuis van Ysselsteyn hield de eiervereniging „St. Isidorus" onder leiding van ondervoorzitter Claessens haar jaar vergadering. Blijkens het jaarverslag telde de vereniging in 1956 101 leden. In dit jaar leverde de vereniging 5.540.008 stuks eieren met een ge wicht van 320.837.7 kg. aan de veiling. Deze bedragen waren in 1955 5.586 236 st. met een gewicht van 269.565.3 kg. De gemiddelde prijs per kg uitbetaald aan de leden bedroeg in het afgelopen jaar f 2.21. Het oude bestuur werd in zijn geheel herkozen. K.V.P. te Oirlo De door de K.V.P.-afdeling Oirlo, georganiseerde forum-avond is goed in de smaak gevallen. Aan dit forum verleenden hun medewerking drs Peters, Tweede Kamerlid, Koetsen- ruyter, K.V.P. secretaris, Ir. Got- schalk, Emonts en Achten, Staten leden. Er werden tal van vragen gesteld, waarover soms lang en breed gediscussieerd werd. Het was dan ook zo, dat voorzitter Stevens een tweede avond moest vaststellen om alle vragen beantwoord te krij gen. Een voorbeeld voor de kom. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat de derde, tevens laatste inenting tegen diph terie, kinkhoest en tetanus zal plaats hebben: In de kerkdorpen Ysselsteyn, Veulen, Heide en Merselo op Woensdag 13 februari a.s. en in de kerkdorpen Leunen, Cas- tenray, Oirlo en Oostrum op Dinsdag 19 februari a.s. op beide dagen op dezelfde uren en plaatsen, waarop en waar de eerste en tweede inenting heeft plaats gehad. Venray, 23 januari 1957. Zeven kapelletjes voor Smakt In het rectoraat van de H. Jozef te Smakt zijn vijf van de zeven te bouwen kapelletjes, waarin de zeven smarten en vreugden van de heilige Jozef zijn uitgebeeld, in oprichting. De geestelijke voorstellingen wor den uitgevoerd in keramiek door de Maastrichtse kunstenaresse me vrouw Hofhuyzen-Hagemeyer. Opletten De Castenrayse jongeman, die zondag bij het boogschieten door onvoorzichtigheid van zowel boog schutter als van hemzelf, een pijl in zijn voorhoofd kreeg, kan van geluk spreken, dat hij met een be trekkelijk diepe wond, maar verder ongedeerd dit avontuur kan na vertellen. Vergaderingen De L.L.T.B. afd. Merselo werd op de laatste jaarvergadering het oude bestuur herkozen en uitgebreid met de heren J. van Keysteren en S. Muljzers uit Vredcpeel. M. v. Hoof werd gekozen in de O.V.M., in de Onderlinge Paarden verzekering M. v. Veghel Vredepeel; voorde Limco werden gekozen J. Arts, M. Emonts Merselo en J. Janssen, Vredepeel. In Ysselsteyn werd gekozen in het bestuur van de boerinnen- bond i.p.v. dedames JanssenDrab- bels en ArtsGielen, welke bedankt hebben, dedames Philipsen-Cremers en ArtsJenniskens. Onder leiding van mej. Hoefnagels, werden op deze vergadering enkele dans- en zangnummers uitgevoerd, terwijl onder leiding van de heer Ver meulen, toneel werd gespeeld. In de vergadering van de vee- verzekering Oirlo—Castenray werd de heer G. Gerrits in het bestuur gekozen, i.p.v. de heer Claassens, die na een 20-jarig lidmaatschap bedankte. 82 dieren werden over genomen in 1956. De schatters P. v.d. Ven en E. Martens zullen ook dit jaar die taak verrichten. De Castenrayse werktuigen- coöperatie is met goedvinden der leden overgenomen door de plaatselijke L.L.T.B.-afdeling. In Oirlo sprak op de K.A.B.- vergadering de burgemeester van Broekhuizen, over opvoedingsmoei lijkheden en het financieel beheer van een gezin. De Houtbewerkersbond afd. Venray, vierde met een feestver- gadering haar 10-jarig bestaan. Zij die van het begin af lid waren kregen een cadeau. Districtbestuur der Ketelaars, sprak over het nut der organisatie. Er werd een koffietafel aan de leden aangeboden, waarbij de heer Schoester, de gelukwensen kwam aanbieden van de grote K.A.B. De nieuwe damesleden werden bonbons aangeboden en met enkele vraag- en antwoordspelen werd deze f eestvergadering gesloten. VASTENAOVEND Hoe dichter we in de buurt komen van de eerste zondag van Maart, hoe meer mededelingen van vastel- aovesklups ons bureau bereiken. Op de eerste plaats Is dan zondag avond in een overvolle zaal en omlijst door de Limburgse liedjes van Frits Rademacher, de praatjes van Frenske Knoevel en de vinnig- heidjes van Graat en Bernadien, Karei Thomassen plechtig tot Prins Carnaval 1957 uitgeroepen. Hij zal in de komende Vastenaovenddagen dan de hazenscepter zwaaien. In Oirlo was Prins Jan 2 al afge dankt en daar kwam zaterdagavond W. Baltussen uit de bus, als Prins Wiel den eerste over het Spurrie- mökkenrijk. Nu is het wachten op Ysselsteyn en Veulen en misschien dat de nieuwe clubs in Oostrum, Leunen en Smakt ook nog komen met een hoogheid. Dat wordt dus een hele prinse lijke familie in deze contreien. Maar daarnaast is men toch al druk bezig met de andere nood wendigheden. Zo is de redaksle van de Piël- haas al volop bezig en komt, zoals

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1