Maria Lichtmis Borstel werken SPORT Kerkelijke Diensten Hoe zit dat met de margarine? Het Warenhuis Hieuwjaarsrede Toespraak van de Heer Burgemeester 1956 een goed jaar... 1957 geldgebrek? Van elders ingekomen gezinnen (waaronder boeren) zijn er 59 Naar elders vertrokken 41 Meer ingekomen 18 In het afgelopen jaar werd, door verschuiving en het zoveel mogelijk toewijzen van nieuwe woningen aan grotere gezinnen, een meer doel matige woningverdeling bereikt. De duplex-woningen aan Akkerweg en Prins Eernhardstraat zijn mo menteel alle bewoond door gezin nen van 2 personen met uitzonde ring van Akkerweg 25 (3 personen) Aan alle aanvragen van grote gezinnen, wonend in noodwoningen is voldaan, uitgezonderd een, die geholpen wordt met een der in 1957 te bouwen nieuwe woningen in de Vredepeel. Aanvragen van bewoners van noodwoningen: per 1 januari 1956 28 per 1 januari 1957 14 minder dus 14 Bij een viertal ruilingen met resp. Hoorn, Rotterdam, Amsterdam en Amersfoort werd bemiddeid. Al met al is in het afgelopen jaar, heel wat tot stand gekomen. Maar wij zijn er nog lang niet. De wethouder benadrukt dan nogmaals dat er veel en snel moet worden gebouwd. Behalve in de kom met totaal 109 woningzoekenden per 1 januari 1957, verdient ook Oostrum met 13 en Merselo met 10 woning zoekenden de aandacht in het bouwprogramma. In de behoefte in Leunen, Heide, Ysselsteyn, Veulen en Oirlo, is reeds of wordt dit jaar voorzien. Bovendien moet rekening worden gehouden met het binnen afzien bare tijd slopen van het merendeel der bestaande noodwoningen. Al met al, constateert schrijver een kleine vooruitgang en hij hoopt dat 1957 dezelfde, zo mogelijk nog gunstiger resultaten zal afwerpen. margarine, destijds ook wel kunstboter of oleo-margarl- ne, werd in 1869 door de franse scheikundige Raoul Mège Mouriès, uitgevonden. Hij opende te Poissy, bij Pa rijs, een fabriekje. in verband met de schaarste aan vetten voor de voedsel voorziening van Parijs, tij de frans-duitse oorlog van 1870, schreef keizer Napoleon III een prijsvraag uit voor goed en goedkoop volksvoed- sel. De prijs werd toen aan Mouriès toegekend. aanvankelijk werd margari ne alleen gemaakt van dier lijk vet meest schapenvet uit Frankrijk en Australië. Toen de „meat-packing" in de Verenigde Staten van Noord-Amerika snel toenam, betrok men uit dat land ook vet. Rotterdam werd de „eleo-markt" bij uitnemend heid, speciaal als ultvoerha- ven naar Engeland. het margarineverbruik nam zó toe, dat er een tekort aan grondstoffen dreigde te ontstaan, zodat men naast afgeroomde melk plant aardige vetten ging gebrui ken, zoals van grondnoten en copra. de nederlandse boterhandel begreep zijn belang. De noord-brabantse boterhande- laar Johan Jurgens ging in 1869 onmiddellijk naar Pa rijs en kocht van Mouriès de bereidingswijze. In 1874 openden Jurgens en de vijf gebroeders van den Bergh eveneens Brabanders, nage noeg gelijktijdig margarine- fabrieken en gingen weldra een belangengemeenschap aan. in 1890 werden de fabrieken van de gebr. van den Bergh overgebracht naar Rotter dam, terwijl Henry van den Bergh een kantoor voor de verkoop van het in Neder- gefabriceerde produkt te Londen opende. in 1884 waren er hier te lande reeds een kleine 70 margarine-fabrieken, van welke echter sommige ge weldig knoeiden en door hun minderwaardig produkt het margarineverbruik zeer de den afnemen. de Nederlandse Margarine- Unie maakte een einde aan deze unfaire handelwijze. In 1886 werd de Boterwet uit gevaardigd, die het mengen van margarine in natuurbo ter verbood. Ook de neder landse boter dreigde nl. haar goede naam op de wereld markt te verliezen. En dit jaar overweegt men de ver menging weer toe te staan, omdat 't margarineverbruik zo groot is geworden, dat Nederland met kostbare bo ter blijft zitten goedkoop en degelijk fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Julianasingel 2 Vrijdags tot 9 uur geopend. In de laatste raadsvergadering hield de heer Burgemeester zijn jaarlijkse „Nieuwjaarsrede". Na geconstateerd te hebben, dat de bevolking van Venray in 1956 met 471 personen (183 vrouwen en 288 mannen) was aangegroeid tot 19.492 inwoners, verwees hij, voor wat de woningnood betreft, naar het overzicht van weth. van Boven. Al noemde hij het teruglopen van 263 op 204 een verblijdend teken, van de andere kant blijkt uit dit cijfer, dat er nog veel en snel ge bouwd moet worden, aldus de Bur gemeester. Over de bouwnijverheid was spreker tevreden. Bouwnijverheid. In 1956 werden verleend 231 bouwvergunningen, waarvan de bouwkosten zijn te ramen op een bedrag van f 4.721.585. Aan leges- kosten bracht zulks op f 19.036.75. Van deze 231 bouwvergunningen waren er 96 voor woningwetwo ningen, nl. 84 rond de Hensenius- school, 6 te Oirlo en 6 aan de Heide voor een bedrag van f 1.354.000. Voor particuliere bouw werden verleend 60 vergunningen met een totale bouwsom van f 1.221.725. Daarnaast werden vergunningen verleend voor de bouw van 4 boer- deiijen en 1 voor een afgebrande boerderij, zulks voor een totale bouwsom van f 315.975. Verder werden in de sector van de scholenbouw de navolgende ver gunningen verleend, te weten voor de bouw van: a. leslokaal aan de kleuterschool te Ysselsteyn; b. recreatiezaal aan lyceum; c. recreatiezaal en d. slaapzaal t.b.v. de b.l.o.; e. fietsenberging en speelplaats aan de St. Petrus Bandenschool; f. metsellokaal aan ambachts school; g. school in de Vredepeel: h. kleuterschool en i. meisjesschool in Zuid, waar mee een bouwsom van in totaal f 538.110 gemoeid is. Aan de industrie kwam te goede de bouwvergunningen voor: a. nieuw atelier fa. Thijssen-Kl. Staarman; b. uitbreiding atelier Darnell en c. N.V. Custers voor een totaal van f 68.500. In de sector van de bijzondere bebouwing werden vergunningen verleend voor: a. gemeenschapshuis Ysselsteyn, b. kelder enz. ziekenhuis; c. wasserij Huize St. Anna; d. wasserij St. Jozefsklooster; e. bureelgebouw t.b.v. Minist. v. Oorlog te Ysselsteyn voor een to tale bouwkosten van f 554.000. De overschietende bouwvergun ningen werden verleend voor 3 champignonkwekerijen en bedrijfs gebouwen in de agrarische sector. Zijn de meeste van de hier ge noemde bouwwerken in 1956 gere aliseerd, de overige zullen dit jaar worden voltooid. Openbare werken Dankbaar constateerde de burge meester de verbetering van de bestrating en trottoirs in Oda- en Willemstraat, Grote Markt, Markt en Schoolstraat, alsmede die van het Henseniusplein. De goedkeuring werd verkregen tot verbetering van het Kerkpad, Schoutenstraatje, Kortestraat, Hen- seniusstraat, Leeuwstraat, Paters- laan en Langstraat. Wanneer deze werken zullen voltooid zijn kan gezegd worden dat Venray-kom voor wat dit betreft zo goed als klaar is. Verder werd in 1956 voortgang gemaakt met de aanleg van het hoofd-stamriool, hetwelk helaas niet kon worden voltooid, doordat niet in der minne tot overeen stemming kon worden gekomen met enkele der daarbij betrokken grondeigenaren. Toepassing moest worden gevraagd van de Belemme- ringswet Privaatrecht. De gemeente heeft dit gewonnen en de riool zal nu zo gauw moge lijk afgewerkt worden, waardoor ook de toestand in het kamp Vlak water zal verbeteren. Stedebouw Voor wat de stedebouwkundige ontwikkeling betreft wees spreker op het uitbreidingsplan voor de Smakt en voor het gebied gelegen tussen Maasheseweg, Akkerweg en Stationsweg, dat in voorbereiding is. Voor de uitbreidingsplannen Venray-Zuid en Oostrum konden gronden worden aangekocht. Het plan recreatieoord met zwembad en het sportparkplan is ingediend en reeds is grond hiervoor aange kocht. Onderwijs Naast de hierboven genoemde bouw van kleuter- en meisjesschool in het Rectoraat welke bouw de noodtoestand in de kom zal ver lichten de school in de Vrede peel, is in 1956 de stichting van de H.B.S. te memoreren, alsmede die van de Mater Amabilisschool (nu reeds 130 leerlingen). Verder werd de Ambachtsschool uitgebreid en is men bezig met plannen voor een nieuwe landbouw- en fruitteelt- school. Ook plannen voor uitbrei ding van ULO en Huishoudschool liggen klaar. Castenray kreeg zijn uitgebreide lagere school en in Ysselsteyn kon de kleuterschool beginnen. Over de industrialisatie was de burgemeester tevreden. N.V. Inalfa biedt aan ruim 200 mensen werk. N.V. Custers, Darnell en Blitta zijn of gaan uitbreiden, fa. Thijssen-Kleine Staarman bouwt een nieuw atelier en de N.V. Beeren en Zn. gaat dit doen. Mulders ketelfabriek, Nelissen betonfabriek en Zuivelfabriek toon den eveneens een verblijdende vooruitgang. De Stichting Werk plaats is zodanig gegroeid, dat aan uitbreiding gedacht moet worden en heeft getoond van groot nut te zijn. Ontginning Tevreden over boerderijbouw in Vredepeel, Meerselsepeel en Peel- plan Zuid, was spreker dit aller minst over de ontginningen zelf. Alleen de toestemming om de resterende 80 ha van de Vredepeel mechanisch te ontginnen, geven een lichtpunt. Een ander lichtpunt is de bouw van de Vredepeelschool het begin van de nieuwe kern, waarin de gemeente bovendien nog een 4-tal woningen wil bouwen. Nu de electrificatie der Vredepeel een feit is, moet de watervoorzie ning nog geregeld worden. Spreker hoopte, dat een even gunstige regeling gevonden zou worden als in Ysselsteyn. Trots wees de Burgemeester nog op de stand gekomen ruilverkaveling in de Meerselse Peel. Belangryke feiten Aandere belangrijke feiten uit 1956 die de Burgemeester vermelde, zijn: de aanleg en uitbreiding van het waterleidingnet in Oirlo en Oos trum, terwijl een begin werd ge maakt met de aanleg in Merselo; De opening en ingebruikneming van het nieuwe gebouw van de boerenbond te Ysselsteyn. Getuige nis van de goede samenwerking welke in dit kerkdorp heerst, dank zij welke ook in 1956 de bouw van een gemeenschapshuis, mogelijk werd. Verder de ingebruikneming van twee nieuwe paviljoens bij Huize St Anna, Sancta Maria en Don Bosco. Sancta Maria is een novum in den lande. Hier wordt een totaal nieuwe vorm van behandeling toe gepast. Verder werden in 1956 door St. Anna aanbesteed het paviljoen St Jan en de wasserij St Donatus, terwijl verder aan St Anna de rijks goedkeuring was verleend voor het herstellen van de oorlogsschade aan en het verbouwen van de paviljoens St. Jozef en St Pleter. Wat de activiteit van Huize Ser- vatius betreft, hier werd de bouw van het hoofdgebouw ter hand ge nomen, welk gebouw na voltooiing een sieraad zal blijken te zijn, niet alleen voor de inrichting zelve doch ook voor de gemeente Venray. Hij memoreerde verder de uit breiding van het St. Jozefsklooster o.a. met wasserij, slaap- en recrea tiezaal. Op de B.L.O. zijn nu ge middeld 146 kinderen, waarvan 55 intern. De opening van de leeszaal, de bevordering van veilig verkeer, de aanleg en verbetering plantsoenen en groenstroken, waren de meest voorname punten, welke hij verder naar voren bracht. Dankbaar was spr. de raad voor haar besluit de bevolkings-, huur- en belastingad ministratie te mechaniseren en de uitbreiding van het telefoonnet. Aan het slot van zijn beschou wing, wees hij verder op de hulp, die was verleend bij de stichting van het Gemeenschapshuis te Ys selsteyn; bij de „costumering" van de Harmonie en de uitbreiding van de straatverlichting. Tot slot deelde hij mede, dat van de 325 noodwach- ters voor de B.B. er 250 nu ge worven zijn. De plannen voor dit jaar. Wat de plannen voor dit jaar betrof, toonde de Burgemeester zich zeer pessimistisch. De bestedings beperking zal veel, wat noodzake lijk geacht wordt, afremmen of in het geheel niet door laten gaan. Wil een project in de toekomst tot uitvoering kunnen komen, dan zal naast de vereiste goedkeuringen van gedeputeerde staten en het rijk, nodig zijn aan te tonen dat men over de benodigde geldmiddelen, zij het bij wijze van lening, kan be schikken. Wat dit zeggen wil voor een gemeente die toch al met een groot financieel tekort te kampen heeft en nu er practisch mede gelet op het aan de gemeenten toege stane rente-percentage geen lening te sluiten is. behoeft hier verder geen betoog. Het gevolg zal dan ook zijn dat de uitvoering van verschillende projecten, waarvan men de wenselijkheid wel degelijk inziet, zal moeten laten rusten tengevolge van de door het rijk genomen maatregelen. Er zal dus een urgentielijst moeten worden opgesteld. Punt 1 zal daarop de bouw van 77 wonin gen zijn, waarvoor gronden in Zuid en Oostrum ontsloten en bouwrijp gemaakt dienen te worden. Een volgend punt is de verbetering en verharding van onze buitenwegen. Een tweede kleuterschool moet worden gebouwd. ULO, huishoud school en landbouwschool moeten worden uitgebreid. Een gymnastiek zaal en een nieuwe jongensschool moeten worden gebouwd. De sportvelden en het recreatie oord zullen gedeeltelijk alvast in orde moeten worden gemaakt De bouw van een politie-kazerne als mede van twee gemeenschapshuizen is gepland. De verdere electrificatie onzer gemeente moet doorgang vinden. Met het oog op de precaire fi nanciële toestand van de gemeen te en met het oog op de door het Rijk getroffen maatregelen, zal er moeten afgewacht, wat van de plannen zal kunnen worden ver wezenlijkt. Na dank gebracht te hebben aan het personeel der gemeente, voor hun plichtsgetrouwheid, vroeg spr. hun beste krachten, om ook dit jaar met de Raad de belangen der gemeente te kunnen behartigen. En met de bede, dat God hun aller werk zou mogen zegenen, besloot de Voorzitter zijn Nieuw jaarsrede, die met applaus beloond werd. Het feest van Maria Lichtmis werd het eerst gevierd te Jeruzalem in de vierde eeuw en vandaar via Griekenland verspreid naar Rome. Daar werd het een der Maria- feesten met eigen processie. Het gehele feest draait echter om de eschatologische Christus, de Chris tus van de voleinding der tijden. Het is het feest van het Licht van het nieuwe Godsvolk dat wij zijn. In een der antifonen zingen wij de werkelijke betekenis van het Lichtfeest uit... „want zij (Maria, dat is Kerk) draagt de Koning der heerlijkheid van het nieuwe licht..." Het gehele jaar door herleven wij in de liturgie der Kerk het leven van Christus. Het Christendom is immers een godsdienst, die gewoon het leven van Christen, ons Hoofd en Stamvader van het nieuwe Gods volk, voortzet door de tijd. Zo is gelijdelijk aan, heel die cyclus van Christusfeesten ontstaan. Maria Lichtmis nu besluit de Kerstcyclus en vormt de herbeleving van de dramatische ontmoeting van de oude Simeon met Christus en Zijn Moeder in de tempel. De symboliek van deze ontmoe ting is, dat het Licht, waarnaar wij in de Adventstijd hebben uitgekeken en dat op Kerstmis tot ons kwam, thans in de handen van ieder ons persoonlijk wordt gelegd. Maria Lichtmis is dus de uit eindelijke vervulling van ons Ad- ventsverïangen. Het bergt tevens onze zending in zich, onze zending namelijk, dat wij het Licht der wereld niet onder de koremaat mogen schuiven, dochmoetenverder dragen in de wereld. Deze symboliek is verder uitge werkt in de processie. Dan reikt de priester namens de Kerk ons het licht over in de vorm van de kaars. Deze kaars nemen wij mee naar huis, d.w.z. wij nemen het licht mede naar buiten, naar de wereld, waar het licht nog niet schijnt. Maria Lichtmis is dus de grote zendingsdag. Dan krijgt elke ge lovige zijn opdracht om het licht, dat Christus is verder te verbreiden. Zo zien wij, hoe de ontmoeting van Maria, die naar de tempel ging om haar Eerstgeborene volgens de Joodse wet aan God te wijden, met Simeon de voorafbeelding is van de Kerk, (Maria), die Christus toont aan de gelovigen (Simeon). S.V.V.-nieuws Zondag kan het eerste elftal de benen weer eens losgooien nu tegen Schinnen, waarvoor men een wed strijd heeft ingelast. Misschien dat ze het voorbeeld kunnen volgen van het tweede elftal, dat j.l. zondag Roermond 2 met liefst 6—0 huis waarts stuurde. Het tweede mag van die ver moeienis uitrusten en het derde gaat een plaatselijke derby uit vechten tegen DIS uit Oirlo. Het vierde mag proberen het re sultaat van afgelopen zondag (6—2 tegen F.C.E.B. 2) dunnetjes over te doen in de uitwedstrijd tegen R.K.G.F.C. Hen zij veel succes toegewenst. M.H.C.V.-nieuws Wegens de slechte toestand van 't terrein, kon de kompetitiewed strijd van de heren tegen H.M.H.C. uit Helmond niet doorgaan. De dames maakten'n suksesvolle reis naar Tegelen. Met 32 werd er gewonnen, 'n Keurig resultaat na de lange non-aktieve periode. Beide ploegen waren goed aan elkaar ge waagd. Toen Venray met de rust 'n 10 voorsprong had, kon er nog van alles gebeuren. Tegelen maakte direkt na rust de gelijkmaker, zo dat de spanning er in bleef. Toen profiteerden onze dames van enkele mooie kansen, waardoor Venray een veilige 31 voorsprong nam. Onze achterhoede die zich de hele wedstrijd goed geweerd had liet op 't einde wel 'n goaltje glip pen, maar dat kon de overwinning niet meer in gevaar brengen. Voor a.s. zondag zijn er nog geen wedstrijden vastgesteld. HANDBOOGSPORT Nederland-België in Venray OP de zondag jJ. te Eindhoven gehouden vergadering van de N. B. v. H., is de organisatie van VOORLICHTING VAN „VEILIG VERKEER" Veel bromfietsers, die zich pas kort verheugen in het bezit van hun vervoermiddel, maken de fout te snel door de bocht te willen rijden. Met de fiets had den ze daar toch ook nooit last? Die brommer rijdt toch niet zo veel harder? En het is jammer om dat vlotte gangetje te on derbreken. Maar nu vergist U zich. De snelheid ligt belangrijk hoger dan die van een gewone fiets Minder Uw vaart vooral bij boch ten, anders vliegt U de baan uit! En dikwijls sleept U ook nog een ander mee. van 3 tot en met 9 februari PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan van Leipzig 4de Zondag na Driekoningen: 6.30 lm. overl. fam. Michels-Seijkens en H. Versleijen; 7.30 Willem Swagho- ven en Antoinette Creemers; 8.30 kindermis MP.; 9.15 pl. hoogmis uit dankb. v. H. Oudenhoven, 50 jaar lid vh. kerkelijk zangkoor; 10 30 lm Joh. Smals en zoon Gerard; 7 u. rozenhoedje en lof, waarna Blasius- zegen. Maandag, H. Andreas Corsinus: 6.45 zielmis voor alle overl. parochi anen; 7.30 lm. overl. fam. v.Tienen; 7.30 zijalt. Henk van Waaijenburg; 8.15 best. jd. Piet Schols; 7 u. zie- lelof en rozenhoedje. Dinsdag, H. Agatha: 6.45 lm Wil lem Goossens en echtg.; 7.30 Anna van Bragt-Brons; 7.30 zij alt. Eerw. Broeder van Tienen; 8.15 best. jd. Eug. Esser. Woensdag, H. Titus: 6.45 lm. An- dries Wismans en echtg.; 7.30 M. Swaghoven; 7.30 zij alt. Willem vd. Vecht; 8.15 gest. jd. Th. Droesen, echtg. E. en A. C. Poels en kin deren (3kl) Donderdag, H. Romuldus, 6.45 lm W. Custers-Oudenhoven, best. door de buurt; 7.30 Sacramentshoogmis; 7.30 zijalt. lm Herman de Bruijn en echtg.; 8.15 gest. jd. Peter Gou- mans en Elis. Jenniskens (3kl) Vrijdag, H. Joannes de Matha: 6.45 lm. Jos. van Lierop; 7.30 z.i.R. 7.30 zijalt. Alb. Vermeulen, Petron. Heinemans en kinderen; 8.15 gest. jd. Johanna Roelofs(3kl) Zaterdag, H. Cyrillus vAlexandrië 6.45 O.L. Vrouw-hoogmis; 7.30 lm. Johanna Pijls-Büchel; 7.30 zijalt. Willem Goossens en echtg.; 8.15 gest. jd. Martin Hoedemakers en echtg.; 9 u. lm. Andries Wismans en echtg.; 7 u. Marialof en rozenh. Veltum: Donderdag lm. overl. fam. Peeters-van Tilburg. Catechismus: Alle schoolkinderen leren deze week de 33e en 34e les. RECTORAAT PATERSKERK 4e Zondag na Driekoningen: H.H. Missen om 6,30, 7.45 en 10.30, 9 u. hoogmis. Communiceren begint vooraan. Ie coll. voor onze kerk, 2de v. bissch. noden. 7 u. lof en rozen hoedje. Buiten aan de kerkdeuren maandel. bus-collecte vd. jeugdbe weging in ons rectoraat. Om 4 u. en na het lof Blasius-zegen. Dinsdag 6.30 gez. H. Mis en 7.30 lof t.e.v. H. Antonius. Vrijdag 7.30 lof. Zaterdag 3—8 u. biechten. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. Gedoopt: Antonius L. M. zoon v. Henricus Wijnands en Huberdina Kepser. MIS-INTENTIES Zondag: 4e zondag na Driekon., 6.30 Jacobus Peeters; 7.45 u. overl. ouders Baken-Bergmans; 10.30 Ma ria v. Dijk-Pelzer best. door de buurt. Maandag: H. Joseph v. Leonisa (Mis Justus); 7.45 overl. ouders Egelmeers-V ullings. Dinsdag: H.H. Petrus Bapt. en Gez.; 7 u. Hendrikus Holtackers en zoon Jan; 7.45 wed. M. Hoede- maekers. Woensdag: H. Titus; 7 u. Jacobus Peeters; 7.45 overl. ouders Voer- mans-Leissen. Donderdag: Z. Z. Rizzerius, Egi- dius Maria en Antonius. (Mis Con- fiteantur); 7 u. Wed Holtackers- van Bree; 7.45 Mechtilda Janssen Maurus bestelt door de buurt. Vrijdag: H. Joannus de Matha. 7.45 Henricus Zwitserlood en zoon Harrie. Zaterdag: H. Cyrillus v. Alexan- drië, 7.45 Arnold Egelmeers, besteld door de buurt. de wedstrijd Nederland-België welke op 28 juli a.s. gehouden zal wor den, opgedragen aan de hand boogschutterij St. Oda. Dit grote treffen dus tussen de 14 hoogste schutters van beide landen zal in Venray gehouden worden. Wij verzoeken bij deze alle ver enigingen deze datum vrij te houden en geen wedstrijden of festivals te houden, om iedereen in de gelegen heid te stellen deze wedstrijden te bezoeken. Wij komen hierop later nog wel terug. P.D.V. DE ZWALUW Heden avond zeer belangrijke vergadering, namens het bestuur verzoeken wij dringend, dat alle leden, zonder uitzondering op deze vergadering aanwezig zullen zijn, Het is in uw eigen belang. Het voornaamste punt van de agenda is het samenspel met Horst. Verder wordt o.a. de puntentelling besproken en zullen de diploma's en ringen uitgereikt worden. PAROCHIE OOSTRUM 4e Zondag na Driekoningen; 7 u. H. Communie; 7.30 de vroegmis tot int. van de handboogschutterij St Antonius; 9 u. H. Communie; 10 u. hoomis; 34 uur maand, aanbid dingsuur. Maandag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor vr Poels. Dinsdag: 7.30 best. zm voor overl. fam. WeysLitjens. Woensdag: 7.30 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 7.30 best. zm voor Jacob Kokkelkoren. Vrijdag: 7.30 best. zm. voor vr. Verberkt. Zaïerdag: 7.30 best. zm voor Jean van Bracht; 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO Vierde zondag na Driekoningen. Eerste zondag der maand. 6.30 H. Communie; 7 uur leesmis; 8.30 lm. Hubertus vd. Berg; 10 uur parochie- mis; 3 uur aanbiddingsuur; buiten gewone collecte; 2e collecte bisdom. Maandag: 7.30 zieled. Hendrika Peelen. Dinsdag: 7.30 zieled. overl. fam. Classens-Linders. Woensdag: 7.30 zieled. overl. fam. Classens-Rongen. Donderdag: 7.30 zieled. overl. fam. Biesterfels-Kemmelings. Vrijdag: 7.30 best. jrd. Johannes Classens en Dorothea Verheijen. Zaterdag: 7.30 zieled. Maria Min- ten, biechthoren van 57 uur, om 7 uur Marialof. PAROCHIE CASTENRAY Vierde zondag na Driekoningen. Maandel. buitengew. collecie voor de kerk; 10 uur hoogmis voor de parochie; 3 uur aanbiddingsuur. Na het lof St. Blasiuszegen. Maandag: 7.30 gest. gez. jrd. voor Wilhelmus Friezen. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis v.d. levende en overl. leden vd. Ruiter- club. Woensdag: 7.30 gez. maandd. voor Jozef Willemse. Donderdag: 7.30 gez. jrd. v. overl. ouders Seegers. Vrijdag: 7.30 gez. maandd. voor Peter Janssen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw v. Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 67 uur gel. tot biechten; 7 uur lof, rozenhoedje en gebeden van de Broederschap v. O.L. Vr. v. Alt. Bijst. Kerkpoetsen: Anny Philipsen en Mia Strijbos. PAROCHIE LEUNEN 4de Zondag na Driekoningen: 7 u H. Mis v. Gerard Voesten, 8 u. t.i., 9 u. v. overl. vader, 10 u. hoogmis vd. parochie, maandcollecte voor onze kerk, 3 u. maandel. aanbid dingsuur. Na de H. Missen en het lof de St. Blasiuszegen. Maandag 7 u. H. Mis tot dank, 7.30 gest. jg. Johanna vd. Pasch en Martinus van den Berg. Dinsdag 7 u. v. Harry Pijpers, 7.30 gest. jg. Maria Janssen. Woensdag 7 u. v. M. Croijmans, 7.30 sol. gest. jg. P. J. Martens, 7.30 's avonds godsdienstcursus v. 18-j. Donderdag 7 u. v. Willem Wis mans en echtg., 7.30 gez. jg. Antoon Vorstermans. Vrijdag 7 u. H. Mis, 7.30 gest. jg. Antoon Derks en echtg. Zaterdag, feest H. Apollonia, pa trones tegen tandpijn en andere geest, en lichamelijke kwellingen, 7 u. H. Mis, 7.30 v. Elisab. Reintjes- de Lauw, 9 u. hoogmis t.e.v. H. Apol lonia,Jtevens huwel. hoogmis bruids paar Claessens-Jacobs. Na de H.H. Missen verering der relikwie. 4—5 en 6.307 u. biechten. 7 u. Marialof Van 16—19 febr. retraite meisjes (ook van Leunen) te Roermond. Van 1922 febr. v. huismoeders. Men geve zich deze week op aan de pastorie. RECTORAAT SMAKT 4e Zondag na Driekoningen: 6.30 lm tot zek int.; 7.30 lm voor overl. fam. LenssenJakobs; 10 u. hoog mis v. overl. fam. KoenenCoppus; 3 u. lof, waarna Blasiuszegen. Maandag: 6.30 lm uit dankbaar heid; 7.30 lm voor zieke. Dinsdag: 6 30 lm v. overl ouders; 7.30 lm voor Antonetta Martens. Woensdag: 4e vd. 9 woensdagen t.e.v. St Joseph; 6.30 lm voor be kering der zondaars; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. St Joseph. Donderdag: 6.30 tot zek. int.; 7.30 lm v.d. zielen in het vagevuur; 7.30 Congregtie vd. meisjes. Vrijdag: 6.30 lm voor zegen in gezin; 7.30 lm t.e.v. 't H. Hart. Zaterdag: 6.30 lm uit dank;'7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw v.d. Berg Karmel; van 57 u. biechten; 7 uur lof. BEL OP BIJ BRAND No. 392

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2