Prodnktiviteitsbevordering geen mode, maar noodzaak alabastine Kerkelijke Diensten J. Mirlon garen fa. m den Mnnckhof Meisjes,; Dagelijks komt men tegenwoor dig in kranten en vaktijdschriften woorden tegen zoals: efficiency, specialisatie, parallelisatie en pro- duktivlteit. De lezer die de inhoud van deze begrippen niet of onvol doende kent, is al gauw geneigd deze „ingewikkelde dingen" maar over te slaan. Hij beschouwt ze, vaak gemakshalve, als bedenksels van degenen die hun krantenartikel een „duur" tintje trachten te geven. Zou men echter de moeite nemen de betekenis van die veelgebezigde uitdrukkingen te leren kennen, dan krijgen deze kranten- en tijdschrift artikelen wel degelijk inhoud en zo zou b.v. menige middenstander tot de conclusie kunnen komen, dat hij met die wetenschap zijn voor deel kan doen. Laat ons b.v. het begrip „pro- duktiviteit" eens nader beschouwen in verband met de middenstands- onderneming. Wat is produktiviteit? Spreekt men over produktiviteit in de middenstand dan bedoelt men de verhouding tussen de hoeveel heid goederen en diensten, die aan de consument worden verschaft en de hoeveelheid kosten, die daarvoor worden gemaakt. De produktiviteit kan in twee richtingen toenemen: 1) ofwel door verlaging van de kosten bij gelijkblijvende hoe veelheid en kwaliteit van aan de consument verschafte goe deren en diensten; 2) ofwel door aanbieding van meer of betere goederen en diensten met gelijkblijvende ko3ten. Men kan het dus zowel in de hoeveelheid als in de kwaliteit zoeker. Het effect is in beide ge vallen hetzelfde; een verlaging van de kosten per eenheid van de goederen en diensten. Nu kan deze kostenverlaging tot een prijsverlaging leiden en dan heeft de consument een voordeel. Er zullen meer goederen en diensten worden omgezet, hetgeen van in vloed is op de rentabiliteit van de bedrijven en verder op de werk gelegenheid en de koopkracht van de bevolking en dus weer op de omzetten. Als de kostenverlaging niet tot uitdrukking komt in een prijsver laging, is de hogere produktiviteit van directe invloed op het rende ment van de bedrijven. De welvaart van de middenstander zal daardoor toenemen, althans tijdelijk. De mid denstander dient n.l. wel te beden ken, dat wanneer hij de voordelen die produktiviteitsverhoging op levert niet ten goede laat komen aan zijn afnemers, zijn Concurren tiekracht zal verzwakken. Hij loopt dan de kans uitgeschakeld te worden van het produktie- en distributie proces. Opvoering van de produktiviteit Is noodzaak Verhoging van de produktiviteit is een algemeen belang en een belang voor iedere zakenman. Vooral onder de huidige omstan digheden is opvoering van de pro duktiviteit ook in de middenstands onderneming bijzonder belangrijk. De concurrentie is de laatste jaren nu er sprake is van een „kopers markt" d.w.z. nu het aanbod van goederen in vele goederen in vele gevallen de vraag overtreft aan zienlijk scherper geworden. Voor de ondernemers, die zich vestigden in de tijd, toen de goederen nog schaars waren en we een „ver kopersmarkt" kenden, betekent dit de eerste kennismaking met de concurrentie. Vooral deze zaken lieden zullen zich de kunst moeten eigen maken hun kostencijfers kritisch te bekijken en hun onkos ten zoveel mogelijk te drukken. De nieuw gevestigde bedrijven hebben bovendien het nadeel, dat hun kosten over het algemeen veel hoger liggen dan die van oudere bedrijven. De middenstander ziet zich thans voor het probleem geplaatst, de stijgende kosten (ionen, sociale lasten, hogere eisen van de klant) op te vangen, terwijl hij zijn prijzen volgens de scherpe concurrentie niet of onvoldoende kan verhogen en dit met het oog op het algemeen belang ook niet gewenst is. Daartoe is hij alleen maar in staat, wan neer hij met alle kracht de pro duktiviteit in zijn onderneming bevordert. Het grootbedrijf schenkt jaren lang grote aandacht aan de pro- duktiviteitsbevordering en boekt op dit terrein belangrijke successen. De middenstand zal er in al zijn geledingen voor moeten waken, hierbij niet achter te blijven. Hoe te handelen Als men inziet, dat verhoging van de produktiviteit nodig is, rijst de vraag, „hoe kan ik dat in mijn eigen bedrijf bereiken Vele middenstanders zullen ge neigd zijn te denken, dat de pro duktiviteit in hun bedrijf niet kan worden opgevoerd, omdat zij niet in dezelfde mate als de industrie kunnen mechaniseren. Er bestaan echter voor een mid denstander verschillende andere mogelijkheden voor het bereiken van een hogere produktiviteit: doelmatiger werken, verbetering van werkmethoden, betere gereed schappen en machines, betere orga nisatie en betere administratie. Het gaat er niet om meer uren te maken, maar de uren, die men werkt, beter en doeltreffender te besteden. Men behoeft het niet zozeer in grote dingen te zoeken. Hoeveel kleine verbeteringen zouden in het bedrijf kunnen worden verwezen lijkt, als men de moeite nam de gang van zaken in het bedrijf te analyseren en te bekritiseren. Om enige voorbeelden te noemen: Is de inrichting van de winkel of werkplaats doelmatig Hoeveel uren heeft het verkopend personeel niets te doen Verschaft de boek houding voldoende inzicht in het bedrijf Hoe groot is de omzet- snelheid Kan het assortiment niet worden verbeterd en zijn de voorraden soms niet te groot Voor elke onderneming ligt hier een taak. En wat de middenstander individueel niet kan, zou kunnen gebeuren in samenwerking met anderen. De sterke ontwikkeling van de inkoopcombinaties en de groei van het vrijwillig filiaal bedrijf bewijzen, dat in samenwer king iets kan worden bereikt. Voor verschillende branches zijn thans produktiviteits-onderzoekingen gaande (bakkers, slagers). In de vakbladen is hieraan de nodige bekendheid gegeven. Voor de middenstander in het bijzonder geldt, dat hij zich slechts kan handhaven als hij zijn econo mische functie zo doelmatig moge lijk verricht. Het gaat er om aan de consument meer of betere goederen en diensten ter beschik king te stellen tegen de laagst mogelijke kosten. Als de midden' stand zijn economische functie niet goed vervult, zullen andere groepen klaar staan om zijn plaats in te nemen. Middenstander, „let op U saeck". Middenstanders die nader op de hoogte wensen te worden gesteld van de methoden die er bestaan om tot produktiviteitsverhoging te komen, kunnen zich wenden tot de middenstandsconsulent in hun pro vincie. De adressen der midden standsconsulenten zijn: Voor Limburg, Drs J.H. vd. Linden Deken van Oppensingel 23, Venlo. Voor Noord-Brabant, Drs G. J. H. J. Joosten, Stationsweg 33, 's Her togenbosch. M.H.C.V.-nieuws De belangrijke wedstrijd van zon dag jl. tegen Tegelen II bracht M.H.C.V. I geen winst. Na enkele minuten stond Venray al met 1—0 achter, zodat men de hele wedstrijd tegen een achter stand moest aankijken. Hoewel Venray 't doel van Tegelen voort durend belaagde, mocht 't niemand lukken 'n goal te maken. Deze enigszins teleurstellende uitslag is hopelijk niet van invloed op de belangrijke ontmoeting van a.s. zondag als M.H.C.V. naar Heer len gaat om daar de strijd op te nemen tegen Green Star II, ook een van de kampioenskandidaten. 't Tweede elftal was zondag jl. ook weer eens in aktie. Deume II bleek echter duidelijk de meerdere. De ploeg vertoonde kennelijk 'n betere konditie. Al spoedig had Deurne 'n 20 voorsprong, toen raakte Venray wat ingespeeld. De achterstand werd verkleind tot 2—1. Vlak voor rust joeg Deurne 'n derde treffer in de touwen. Na rust begon Venray er pas goed in te komen en was telkens gevaarlijk voor 't Deurne doel, wat voor Venray 'n tweede goal ople verde. Jammer was 't dat de gelijk maker er niet meer uitkwam. Enkele minuten voor 't einde maakte Deurne er 4—2 van. P.D.V. de Zwaluw Hedenavond onze jaarlijkse feest avond. Aanvang 7 uur. Wij wensen alle deelnemers een gezellige en genoegelijke avond. Morgen, zondag 20 januari zullen in café P. Schellen de duiven van J. van Leuken verkocht worden. Hier is dan de gelegenheid om een prima ras-duif aan te schaffen. We weten allen dat op dit hok kosten noch moeite gespaard zijn om het beste aan te schaffen. Dus liefheb bers grijpt deze kans. De duiven zijn te bezichtigen van 10 tot 12 uur, waarna verkoop. Gevaarlijke duik in ijskoude Manie Er woei een snijdende wind, het water van de Marne was ijskoud, maar pastoor S imon van het Noord- franse dorpje Saune waagde zijn sprong van de 35 meter hoge spring- toren. Tienduizenden toeschouwers keken vanaf de oevers toe. Zij klap ten in hun handen, toen de koene abbé naar de kant zwom. Het was de 44-ste maal, dat abbé Simon zijn dodensprong deed, al was de toren de vorige 43 keren niet zo hoog. Hij maakte die duiken niet om records te verbeteren, maar enkel en alleen om geld bij elkaar te brengen voor zijn noodlijdende parochie. Tweemaal kon hij zijn kerk laten restaureren uit de opbrengst van zijn duiken. Verder wordt er een rij arbeiderswoningen gebouwd van het geld, dat abbé Simon aldus bij elkaar bracht. Nu hebben wij alle bewondering voor de dappere pastoor, maar is het niet een beetje triest, om zó aan geld voor parochiewerk te moeten komen? van 20 t.e.m. 26 januari PAROCHIEKERK VENRAY Priester vd. week: Kapl. Heijmans. 2e Zondag na Driekoningen: 6.30 lm Cornelis Verbeek; 7.30 lm uit dankbaarheid bij 25-jarig huwelijk (In deR-T); 8.30 kindermis tot zek. int.; 9.15 hoogmis vd. parochianen; 10.30 lm overl. fam. Huijbers-Arts; 5 u. vergadering van Christelijke moeders; 7 u. rozenhoedje en lof. Maandag: H. Agnes; 6.45zmvoor alle overl. parochianen; 7.30 lmJo hanna v.d. Tillaert-Heijkants; 7.30 (zijalt.) lm Leo Persoon; 8.15 best. jrd. overl. fam. Loonen-v. Heijster; 7 u. zielelof en rozenhoedje. Dinsdag: H. Vincentius en Anasta- sius; 6.45 lm zek. int.; 7.30 lm overl. familie v.d. TillaertLurvink; 7.30 (zijalt.) lm Lambert vd. Berg; 8.15 gest. jrd. Godfried Smulders(2kl.) Woensdag: H. Raymundus de Pennafort; 6.45 lm A. v. Cuijck, best. door schutterij St Anna; 7.30 lm Wilhelm vd. Veght—vd. Bogaert; 7.30 (ziialt.) Wilhelmina Ouden hoven—Custers, best, door Christ, moeders: 8.15 gest. jaard. Martin Wismans en echtg. Maria en Ber- nardina Wismans(2kl.) Donderdag: H. Thimotheus; 6.45 lm P. Lenssen, echtg. en kinderen 7.30 H. Sacramentshoogmis; 7.30 lm uit dankbaarheid(D) (ziialt.)8.15 best. jaard. Petronella Nijs—Bis- tervels. Vrijdag: bekering van H. Paulus; 6.45 lm Paul Kuijpers en echtg.; 7.30 lm Frans Aerts; 7.30 (zijalt.) zek. int.(R.); 8.15 best. hoogmis overl. fam. Loonenv. Heijster. Zaterdag: H. Polycarpus; 6.45 O.L.Vrouwhoogmis; 7.30 lm Dina Wismans; 7.30 (zijalt.) lm Gertruda DeckersLoonen; 8.15 gest. jaard. C. Lagerberg, echtg. en wederzijdse ouders (1H.); 7 uur Marialof en rozenhoedje. LEVENDE ROZENKRANS: 20 en 21 januari zijn de voor Venray aangewezen dagen om van 921 uur de rozenkrans te bidden. In de kerkportalen hangen lijsten waarop iedereen kan zien, wanneer hij verzocht wordt het rozenhoedje te bidden. Wij vertrouwen dat ieder aan dit verlangen van onze bisschop gehoor zal geven. KATECHISMUS: Alle schoolkin deren leren deze week de 29e en 30e les. RECTORAAT PATERSKERK 2e Zondag van Driekoningen: H. Missen 6.30, 7.45 en 10.30, 9 uur hoogmis. Communiceren begint vooraan. Ie coll. v. bissch. noden, 7 u. lof en rozenhoedje. Dinsdag 6.30 gez. H. Mis, 7.30 t.e.v H. Antonius. Vrijdag 7.30 lof. Zaterdag 3—8 biechten. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. MIS-INTENTIES Zondag 6.30 Gerardus Wismans, 7.45 Henricus Zwitserlood en zoon Harrie, 9u. Gerardus Hoedemakers 10.30 Maria van Dijck-Pelzer. Maandag, H. Agnes: 7.45 Jan vd, Bosch, namens de Henseniusschool. Dinsdag, H. Vincentius en Anasta- tius: 6 u. t.z.i., 7 u. Cornelia Wils, 7.45 wed. M. Hoedemaekers. Woensdag, verloving v. Maria: 7 u Willem Lemmen, 7.45 overl. ouders V oerm ans-Leissen. Donderdag, H. Timotheus: 7.45 Maria Ambrosius en ouders, 8.30 wed. Janssen-Maurus, besteld door de buurt. Vrijdag, bekering van St. Paulus: 7.45 overl. fam., 8.30 t.z. Zaterdag, H. Polycarpus: 7.45 Jozef Vosters en dochter Annie 9 u. gez. huwelijksmis bruidspaar Altena-Dechnar. PAROCHIE OOSTRUM 2e Zondag na Driekoningen; 7 u. H. Comm.; 7.30 de vroegmis; 9 uur H. Comm.; 10 uur hoogmis; 3 uur kruisweg en lof. Maandag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor overl. fam. Berdenv.Deursen. Dinsdag: 7.30 best, zmvoor Mich. Vennekens. Woensdag: 7.30 best. zm voor de fam. Bouten. Donderdag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor past. van den Berg. Vrijdag: 7.30 best. zm v.L. Maas. Zaterdag: 7.30 gest. gez. jaarg. v. overl. fam. vd. Bergvd. Broek; 7.30 Maria-offer. PAROCHIE OIRLO Tweede zondag na Driekoningen. Derde zor.dag der maand. Algem. H. Communie vd. Mariacongregatie; 6.30 H. Communie; leesmissen om 7 uur en 8.30; parochlemis om 10 u.; 2 uur Mariacongregatie; 3 uur lof t.e.v. O.L. Vrouw v. Altijdd. Bijst.; eerste collecte v,d. kerk, tweede collecte voor 't bisdom. Maandag: 7.30 gest. jrg. Henricus Heidens en Anna Louisa Bots. Dinsdag: 7.30 zieled. overl. fam. Peeters-Sanders. Woensdag; 7.30 zieled. fam. Lamb, vd. Sterren, Anna Maria Hagens, Hendrika Smits en Petr. Lit j ens. Donderdag: 7.30 maandst. Joh. Houwen. Vrijdag: 7.30 maandst. Petronella Litjens. Zaterdag: 7.30 zieled. overl. fam. v. Rijks wijk-vd. Ven; 9,30 huwelijks mis bruidspaar Korsten-Versleijen; biechtgel. van 57 uur; Marialof om 7 uur, Kerkpoetsen: Ton Peters, Leen Peters en Annie Duijkers. PAROCHIE CASTENRAY Tweede zondag na Driekoningen. Herenigings-zondag, gewijd aan de terugkeer der Oosterse afgescheiden christenen. 10 uur hoogmis voor de parochie; 3 uur kruiswegoefening en lof. Maandag: 9.30 gez. jrd. voor Piet van Rhee. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. voor Lamberdina Thielen-Weijs. voor het ophangen van zware voorwerpen! U kunt nu de zwaarste voorwerpen ophangen door schroeven, duimen en spijkers vast te zetten met ALABASTINE. ALABASTINE zet uit bij het drogen. Wat kunt U nog meer met ALABASTINE doen? Dicht maken van scheuren, kieren en gaten in muren en plafonds. Bevestigen van tegels. Glad maken van ruwe houtoppervlakken, opvullen van naden tussen board. Ook voor mynschade aan Uw huis Woensdag: 7.30 gez. maandd. v. Hendrika Dinghs-Friezen. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Kunen-vd. Water. Vrijdag: feest vd. Bekering van St. Paulus. Laatste dag vd. Intern. Bidweek. 7.30 gez. H. Mis vd. overl. fam. Emonts-Geurts. Zaterdag: gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 5—6 uur gel. tot biechten; 6 uur lof en rozenhoedje. Morgen zondag, kerkdeurcollecte vd. „Memisa". de Kath. Medische Missie-Actie. A.s. zondag, tweede collecte vd. Kath. Actie in ons bisdom, A.s. woensdag, 23 jan. is de voor onze parochie vastgestelde dag van de „Levende Rozenkrans" in ons bisdom. Van 99 uur onafgebroken rozenkransgebed tot de vlg. int. van de bisschop: „Mogen zij, die van de kerk vervreemd zijn door Maria's voorspraak het contact met Christus weer vinden in 't geloof en in de sacramenten". Kerkpoetsen: Jo Cuppen en To Gellings. PAROCHIE YSSELSTEYN 2e Zondag na Driekoningen: 6.30 lm., 8.10 Maria Maessen-Mans, 9.15 kindermis, 10.15 hoogmis best. jg. Antoon Jenneskens en Wilhelmina van de Pas, 2 u. lof, 2.30 Congre gatie voor de meisjes. Maandag 7.30 lm. Henr. Maessen echtgenote en zoon Jacq. Dinsdag 7.30 lm. v. Petronella Nijssen-Billekens. Woensdag 7.30 lm. z.i. Donderdag 7.30 lm. Martinus en Henricus Arts. Vrijdag 7.30 lm. Marie Claessens. Zaterdag 7.30 maandd. v. Martin Arts, 6 u. Marialof. Vrijdag 25 jan. is voor onze pa rochie, de dag van de levende ro zenkrans. Wij vertrouwen, dat allen op de aangegeven uren de rozen krans zullen bidden. De aangegeven intentie is: Mo gen zij, die aan de Kerk vervreemd zijn, door Maria's voorspraak het contact met Christus weer vinden in het geloof en de sacramenten. PAROCHIE LEUNEN 2e Zondag na Driekoningen: 7 u. H. Mis voor Peter Joh. Rongen en echtg.; 8 u. tot int.; 9 u. voor de parochie; 10 u. hoogmis voor overl. fam. Martens—Wijnen; 3 uur lof; 3.30 H. Familie der vrouwen; buiten de kerk collecte voor de medische Missieaktie; na de hoogmis betaling der kerkbanken. Maandag: 7 u. H. Mis v. vrouw van Peter Lucassen; 7.30 gez. jgt. Henri Martens. Dinsdag: 7 u. H. Mis voor Willem Wismans en echtg.; 7.30 gest. lm voor Petronella vd. Berg enafgest. familie. Woensdag: 7 u. H. Mis v. Elisabeth Reintjes—de Lauw; 7.30 gest. lm Antonius en Jacobus Lemmens; n.m. 7.30 godsdienstcursus v. 18-jarigen. Donderdag: 7 u. H.Misv. Gerard Voesten; 7.30 H. Mts voor Jacob Buggems en Gertrudis Camps. Vrijdag: 7 u.H. Mis; 7.30 gest. jgt. Peter Ant. Smits; heden de dag van de „Levende Rozenkrans" voor Leunen; v. 's morgens 9 tot 's avonds 9 wordt de rozenkrans gebeden hetzij thuis hetzij in de kerk, tot intentie van onze Bisschop. Zaterdag: 7 u. H. Mis; 7.30 gez. jgt. Martinus Manders (Laagrie- broek); biechten van 4—5 en van 6.30—7 u.; 7 u. lof t.e.v. O.L.Vr. Van 16—19 febr. is retraite van meisjes van Leunen te Roermond; van 19—22 febr. is retraite van huismoeders te Roermond. Men geve zich tijdig op hiervoor op de pastorie; A.s. zondag collecte voor de Ka tholieke Actie in ons bisdom. RECTORAAT SMAKT 2e Zondag na Driekoningen, Her enigings-zondag: 6.30 lm. Petronella Goumans-vd. Ven, 7.30 overl. fam. Koenen-Coppus, 10 u. hoogmis vd. weldoeners en hun intenties, 3 uur lof. Collecte vd. Memisa aan de kerkdeur. Maandag 6.30 uit dankbaarheid, 7.30 voor gelovige zielen. Dinsdag 6.30 lm., 7.30 Theodora Janssen-Vermeulen. Voor n m001 Woensdag, 2e vd. 9 woensd. ter voorber. St Jozefsfeest, 6.30 lm. 7.30 pl. hoogmis t.e.v. St. Jozef. Donderdag 6.30 lm. v. Theodora Janssen-Vermeulen, 7.30 lm. Vrijdag 6.30 en 7.30 lm. t.e.v. H. Hart. Zaterdag 6.30 lm., 7.30 hoogmis t.e.v. O.L.Vr. vd. berg Karmel, 9 u. huwelijksmis bruidspaar Mulder- Philipsen, 79 biechten, 7 u. lof. OVERHEMD NO-IRON hemden EBBERINK Marktstraat 5 Schoolstraat 11 Telefoon 628 VENRAY VERHECR complete gelegenheids kleding KECTOBAAT VEULEN Zondag: 2e zondag na Driekon. 7 u. gel. tot com., 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vr. Sterre der Zee tot int.; 2.30 u. Lof, daarna H. Fam. v.d. vrouwen en meisjes. Vandaag uitsluitend collecte v.d. exploitatie v. onze ver warming, welke collecte wij in uw aller mildadigheid ten zeerste aan bevelen. Maandag: 7.30 best. gez. jgt. v. zal. Harrie Verbugt. Dinsdag: 7.30 lm. (D.K.M.) Woensdag: 7.30 lm. t.e.v. O.L.Vr. tot bijz. int. Donderdag: 7.30 v. zal. vr. Clephas. Vrijdag: 7.30 best. hoogmis t.e.v. O.L. Vr. van Alt. Bijstand tot bijz. intentie. Zaterdag: 7.30 lm. zal. Maria Mans echtgen. v. Henricus Maessen en hun zoon Jacques, biechten v. 67, om 8 u. Lof t.e.v. Maria. a.s. Zondag is de 2e col. v.h. werk der K.A., welke col. wij ten zeerste aanbevelen in uwe mildadigheid. Op zondag 20 jan. a.s. is het her enigingszondag v. h. apostolaat der hereniging. Algem. com. v.h. gehele Rectoraat v.d. Oosterse afgeschei den kerken. Wilt U ook in deze week in ge bed en misoffer nog eens tonen uw medeleven met de internationale bidweek, voor de eenheid der ker ken. Woensdagavond om 7 u. gods dienstcursus op het zaaltje boven de sacristie. Accolieten: Ben Burgers en Hub. van Kempen. Kerkpoetsen: Dora Hagens en Tilla Erben. Katechismus: klas 1 en 2 les 10; klas 3 en 4 206, 210, 213, 215, 217, 218; klas 5 en 6 les 33. ADVERTENTIEN Warmwaterkruiken Warmwaterzakken i. Coenen-Houtackers 20 x sterker dan gewone sokkenwol. Alleenverkoop: P. COOPMANS, Langstraat EBBERINK, Marktstraat een Het béste in werkkleding bij EBBERINK Marktstraat 5 bij moeilijk heden, ofwel voor raad en inlichtingen is de R.K. Vereniging tot bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-S angers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 393; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen, Patersstraat 30, Tel. 588; Mej. T. Paping, Paters straat 30; Mej. M. Fijls, Grote str. 14a, Tel. 673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenne, Geijsteren, Tel. 250; Mevr. vd. Haar, Blitterswijck Dt67, Tel. 263 dames correspondenten: C. Tacken-Haegens, Castenray; H. van Rens-Loonen, Heide; M. Asselbergs, Leunen, K 12, Tel. 273; G. Geelen-Boonen, Veulen-Leunen Kerckhof-Vervuurt, Oirlo Tel. 04787—238; M. Lemmens, Oostrum, Tel. 480; J. vd. Winkel-Geurts, Smakt; Janssen-Pubben, Merselo; Zuster Mulder, Groene Kruis, Tel 04784201, Wanssum.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2