lii(« Ysselsteyn opende Gemeenschapshuis Rijkswerkplaatsen Belangrijk 04780-841 leveren tal van kundige vaklieden af MORGEN Vóór 1 februari: de bruine ratten bestrijden Zaterdag 19 januari 1957 No 3 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG Yf CONFECTIE VP i3 PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF WFFïCRT AH VOOR VFNRAY FN OM^TRPKFN ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 VV JCrErIV.DJU^i.l-1 V UUA V Lri>l\rt, I ErlY WiVIJ 1 PRIJS PER KWARTAAL t 1.40 BUITEN VENRAY f 1.60, Burgemeester speelde voor kastelein Met een vlot routine-gebaar trok burgemeester Janssen dinsdagavond in de stijlvolle toneelzaal van het nieuwe Gemeenschapshuis te Ysselsteyn een kurk uit een fles en verklaarde niet dit symbolisch gebaar dit Gemeenschapshuis voor geopend. De daverende mars van Ysselsteyn's muziek corps compleet met een nieuw trommelcorps gaf uiting aan de vreugde van geheel Ysselsteyn met de tot standkoming van dit Gemeenschapshuis, in de letterlijke zin van het woord. Men realiseert zich ternauwer nood als men nu in het peeldorp Ysselsteyn komt, dat hier veertig jaren geleden niets was. Niets dan wat dorre peelgrond, een enkele karweg en wat vennen. Nu een aardig dorp, met goede wegen, met prachtige boerderijen en.... met mensen waar pit in zit. Anders had men die dorre peelgrond niet kun nen ontginnen en anders had men veel niet tot stand kunnen brengen, wat dit dorp nu een voorbeeld maakt, zoals de burgemeester zei, voor vele andere dorpen. Toen Peelplan-Zuid in de na oorlogse jaren na vele strubbe lingen dan eindelijk ontgonnen was, bleek de pioniersgeest niet verdwenen te zijn. Integendeel. Men wist de; moeilijkheden met de boer- derijboüw in goed samenspel te overwinnen. Men wist goede wegen te krijgen, de watervoorzieningen en de electriciteit in orde te krijgen. Men bouwde een kasteel van een silo, ook als een uiterlijk teken van welvaart en men zette nu de kroon op het werk door de stichting van dit Gemeenschapshuis. Het is hier in enkele regels zo gauw neergeschreven, maar wat dit alles heeft gekost, wat dit alles aan moeilijkheden overwinnen gaf, hiermede zijn boekdelen te vullen. Maar even stug als destijds de peelgrond overwonnen werd en werd omgeschapen tot vruchtbare grond, even stug heeft men zich door de na-oorlogse moeilijkheden geslagen en op dit moment kan iedere inwoner van Ysselsteyn met recht trots verklaren: In goede samenwerking hebben we ons dorp tot een plek gemaakt waar het goed is om te leven. GEMEENSCHAPSHUIS Zo kon er oprechte vreugde zijn bij de opening van dit nieuwe Ge meenschapshuis. Inderdaad een huis van de gemeenschap, waarvoor deze zware offers wist te brengen en waarvoor, zo zeide pastoor Janssen, ook in de toekomst nog zware offers gebracht moeten wor den. Maar de vaste overtuiging, dat Ysselsteyn dit ook op zal bren gen, is de reden, aldus de heer pastoor, dat we dit hebben aange durfd en dat we thans dit schone gebouw hebben kunnen inzegenen en openen. Architect Lerou heeft hier inder daad een mooi gebouw neergezet. Modern, stijlvol en practisch. Met een pracht van een toneelzaal, een intieme vergaderzaal, een handige garderobe, die meteen tot wacht kamer kan dienen voor het tevens in dit gebouw ondergebrachte consultatiebureau. Met een schit terende verwarring en een uiterst doelmatige verlichting. De aanne mers Theunissen en Gooren hebben in goed samenspel met de fa Keijzers en Custers aangetoond een prima stuk werk te kunnen leveren, dat de toets van elke critiek kan door staan. ZWARE, ZORGEN. Voorzitter Wismans was in zijn openingswoord dan ook zeer dank baar voor hun hulp en steun bij de totstandkoming. Evenals hij dankbaar memoreerde, hoe de stichting sinds;i955, toen de eerste plannen geboren waren voor dit gebouw, van alle kanten hulp en steun heeft mogen ondervinden. Hij verheelde niet, dat 't bestuur zwarezorgen heeft,; ook voor de toekomst, maar dank zij de sa menwerking, die gelukkig in ons dorp nog altijd te vinden Is, hoop te hij dit gebouw te kunnen be houden, dat van zulk een grote waarde zal blijken te zijn voor oud en jong, waarvan vooral de jeugd nu goede kansen krijgt voor ont wikkeling en ontspanning. De Burgemeester feliciteerde Ys selsteyn met dit gebouw, dat een voorbeeld voor andere dorpen en dat een monument is van wat sa menwerking vermag. Hij hoopte, dat inderdaad de jeugd hiervan vooral zou profiteren, niet alleen voor de zo nodige ontspanning, maar ook voor de culturele vor ming. Hij riep de inwoners van Ysselsteyn op, deze samenwerking te bewaren, die reeds zovele en zo goede resultaten;voor dit kerkdorp mocht veroveren. Met het opentrekken van een fles wijn, werd dan het gebouw door hem geopend verklaard, waarna de fanfare in een feestelijke mars de dankbare stemming der inwoners vertolkte. Pastoor Janssen was de laatste spreker, die gelukwensen aanbood. Hij wees zijn aandeel in de tot standkoming af, want dit gebouw is met recht een gebouw van de gemeenschap, die zware offers heeft weten te brengen, om dit op te bouwen. Hij vertrouwde, dat ook voor de instandhouding daarvan nimmer een vergeefs beroep op de inwoners gedaan zou worden en hoopte, dat het gemeenschapshuis met Gods zegen een vruchtbaar middelpunt van het dorp zou mo gen worden. In een gezellige avond werden verder de grote mogelijkheden van het toneel getoond en werd het nieuwe gebouw stijlvol ingewijd. Ysselsteyn kan met recht trots zijn op de totstandkoming daarvan. Een Franse studiecommissie, die tot taak heeft het opvoeren van de productiviteit, heeft verleden jaar een bezoek aan de Rijkswerkplaat sen in ons land gebracht en ook de stand der Rijkswerkplaatsen op de E 55 bezichtigd. Vooral de beroepsopleiding had de aandacht van deze commissie. In de onlangs daarover verschenen rapporten werd meermalen de Rijkswerkplaats te Maastricht genoemd, waarvan de heer W. de Ras directeur is en waar de individuele methode tot belangrijke resultaten geleid heeft, Deze rapporten adviseren tot blij vend wederzijds contact, om elkan ders ervaringen uit te wisselen. De heer de Ras had in 1953 al kennis gemaakt met de vakopleiding in Frankrijk. KANS OP BETER BESTAAN Naar aanleiding van deze rap porten brachten ook wij een bezoek aan de Rijkswerkplaats en lieten ons door de directeur voorlichten. In de provincie Limburg zijn vier Rijkswerkplaatsen gevestigd t.w. Heerlen-Maastricht-Venlo en Weert. De directeur ziet zijn taak ruimer dan de uitsluitend technische vor ming. Hl] onderkent, dat ook in zijn werkplaats de karaktervorming uiterst belangrijk is. De toekomstige vaklieden moeten verantwoordelijk heidsgevoel bezitten. De werkgever, die straks zijn kostbaarste appara ten voor het precisiebankwerlcen aan deze vaklui moet toevertrouwen, moet kunnen rekenen op mannen met groot verantwoordelijkheids besef. De cursisten moet aanpas singsvermogen bijgebracht worden. Er komt dus meer paedagogie bij te pas dan men oppervlakkig zou denken. In de Rijkswerkplaatsen is de gehele opleiding sterk individueel Er zijn geen klassen en de nieuwe leerlingen behoeven niet te wach ten op het beginnen van een nieuwe cursus. Op elk ogenblik kan men begin nen en dat is buitengewoon effec tief. DEGELIJKE SCHOLING Het doel van de Rijkswerkplaats is omscholing en herscholing van ouderen. De jongeman, of oudere man die hier vertrekt is een aan komend vakman, die na een of twee jaar pracktijk zijn proef op de Rijkswerkplaats komt afleggen om zijn diploma te krijgen. Men kan het belang der Rijks werkplaatsen nauwelijks overschat ten. De cursisten zijn de grond leggers van een nieuwe generatie van vakmannen. Deze mannen, die dank zij de Rijkswerkplaatsen nog vakman konden worden, zullen wel zorg dragen, dat hun kinderen bijtijds naar de technische school gaan. Zo zal de Rijkswerkplaats bevruchtend voor een verdere toe komst werken. Wanneer deskundigen de Rijks werkplaatsen bezoeken, laten zij zich meestal zeer prijzend over de prestaties uit, zoals onlangs voor zitter en secretaris van de Archi tectenvereniging met bewondering naar het stucadoorswerk stonden te kijken en verklaarden: „als wij zo'n stucadoorwerk overal vonden, zouden we weinig hoeven af te keuren". Nu is het stucadoorwerk een beetje het troetelkind op de Rijks- werkplaats. Het enorme tekort aan deze vaklieden heeft men weten op te vangen met een prima opleidings mogelijkheid. Het is dit voortduren de contact met de mannen van de praktijk, dat telkens de tekorten voorop stelt. Momenteel is er ook een zeer grote vraag naar tegel zetters. Wij zagen een tegelzetter met liefde en vaart aan de gang. Straks wordt zijn werk natuurlijk gesloopt voor een ander werk, maar het is een van de psycholo gische trekken van de leiding in de Rijkswerkplaatsen, dat het slopen altijd gebeurd door een andere cursist en nooit door de man die het zelf gebouwd heeft. In de open lucht zijn ook de betontimmerlieden bezig. Het gaat er niet alleen om, dat zq de be kisting nauwkeurig leren maken, maar hout is kostbaar en daarom leren zij een bekisting maken zonder dat de zaag er praktisch aan te pas komt; zoveel mogelijk dus aan de hand van de afmetingen die zij ter beschikking hebben. Ook het betonijzervlechten wordt er geleerd. We hebben een les bijgewoond in het hanteren van de metseltroffel waar op de gongslag van de instructeur de beginnelingen de juiste handgreep leren, die de pols van de toekomstige metselaar „los" moet maken. Anderen zitten intussen in de theorieklas waar zij allemaal individueel hun reken- of tekenopgave maken, want zij moeten eenvoudig tekenwerk kunnen uitvoeren en een tekening kunnen lezen. PRECISIE WERK Met respect staan we naast de kostbare apparaten van de precisie- bankwerkers en al kunnen wij het met het oog niet controleren, hier wordt nauwkeurig werk gemaakt tot op een minimale fractie van 'n milimeter. Een militair, die een hand ver loor, is omgeschoold tot een onder- houds-bankwerker, die bij geen normale behoeft achter te staan. Onder de leerlingen (cursisten) zijn Indonesiërs en Ambonezen en we treffen er een jongeman, die zijn landbouwdiploma klaar heeft om naar Canada te emigreren, maar die hier nu nog een cursus volgt in een soort technische eerste hulp bij ongelukken, welke overal in het landbouwbedrijf zeer nuttig is. Deze toekomstige landbouw-emi- grant leert een beetje houtbewer king. Hij kan op her veld bij wijze van spreken handig zijn eigen werktuigen repareren, maar hij kan ook een schuurdeur timmeren. Hij kan smeden en lassen en hij repa reert provisoir de dorsmachine, tot dat de specialist-vakman het defi nitief kan komen doen. Een scheefgezakte muur kan hij repareren totdat de aannemer komt om het diflnitief te doen. Men begrijpt, dat deze emigrant in Canada heel wat meer waard is dan zijn landbouwdiploma zou doen veronderstellen. De cursisten ontvangen een loon derving om tijdens het volgen van de cursus in hun onderhoud te voorzien en wanneer ze van elders komen krijgen ze ook reisvergoe- ding. Het aantal vaklieden, die in de Rijkswerkplaats nog bijtijds een vak hebben geleerd, terwijl ze aan vankelijk dachten, dat ze te laat waren, is al zeer aanzienlijk en zij blijven er hun levenlang dankbaar voor. STEEDS BETER. Op de Rijkswerkplaatsen voor vakontwikkeling is men er thans toe overgegaan om de cursisten, die een scholing in een der bouw vakken ambiëren, met een zgn. grondcursus te doen beginnen. Aan de hand van de in deze grondcursus behaalde resultaten kan, evenals reeds geruime tijd voor de metaalvakken geschiedde, het beroep waarvoor de cursist het beste verder kan worden opge leid, worden bepaald. Derhalve zal eerst, wanneer de grondcursus is beëindigd, de defi nitieve schollngs-richting, t.w. met selaar, timmerman, stucadoor enz. worden vastgesteld. Uiteraard wordt door de uitslag van de test, welke aan de toelating tot de Rijkswerkplaats voorafgaat, reeds voor zover mogelijk de be roepsrichting aangegeven, waarin de cursist kan worden geschoold, doch de resultaten, tijdens de grond cursus behaald, zullen moeten uit wijzen, voor welke bepaalde leer gang betrokkene het geschikst is. RESULTATEN. Bezien wij de resultaten van deze scholing, daarbij vooral lettend op millieu waaruit afkomstig, dan kan geconstateerd worden, dat deze zeker gunstig mogen genoemd wor den. In 1955 zijn in totaal 399 perso nen op de Rijkswerkplaatsen in Limburg opgeleid. Hiervan waren 287 personen be neden de 30-jarige leeftijd en 112 personen ouder dan 30 jaar. Zo kwam van een aantal van 399 volledig opgeleide cursisten in 1955 84 pet. of een aantal van 335 cur sisten in de provincie Limburg in een beroep overeenkomstig hun opleiding terecht. Slechts 40 personen of 10 pet. werken er niet overeenkomstig hun opleiding, waarbij uiteraard de hoge beloning van volstiekt ongeschool de arbeid nog bijzonder in beschou wing moet worden genomen. 7 of 1.8 pet. zijn in mil. dienst; 12 personen zijn geëmigreerd en van 2 personen konden geen ge gevens meer verkregen worden. Al weer iets nieuws. De zondag, die in de Internationale Bidweek voor de Hereniging der Kerken valt, wordt voortaan Herenigings zondag genoemd. We zullen aan die nieuwigheid wel langzamerhand wennen. Zoals we ook vertrouwd zijn geraakt met de jaarlijkse Missie-zondag. Zoals de Missie-zondag ons elk jaar weer herinnert aan onze plicht om het Missiewerk zoveel mogelijk te steunen door gebed en offer, zo moet de Herenigings-zondag ons elk jaar weer krachtig opwekken om iets te doen, opdat Christus' vurigste wens vervuld mag wor den: dat allen, die in Christus ge loven, één mogen zijn onder elkaar. Om die eenheid van Zijn volge lingen, die zich Christenen noemen, heeft Christus met aandrang ge beden op de avond vóór Zijn lijden en dood. Voor die eenheid van de Chris tenen heeft Hij Zijn bloed en leven gegeven. Wie voor die hereniging van alle Christenen niet eens wü bidden, moet Christus wel zeer pijnlijk teleurstellen. Christus heeft maar één Kerk gewild en maar één Kerk gesticht. En de Heilige Rooms-Katholieke Kerk is die éne Kerk, waartoe alle Christenen moesten behoren. Terwijl de helft van alle mensen nog heidenen zijn, zijn zij, die in Christus geloven, verdeeld over talloze Kerken en godsdienstige sekten: nog niet de helft van alle Christenen behoort tot de Katho lieke Kerk. Men kan hier werke lijk spreken van een verscheurde Christenheid. Wie enig besef heeft van wat de Kerk van Christus is, kan deze verscheurdheid onder de Christenen niet onverschillig aanzien. Christus wil in die éne en door die éne ware Kerk alle mensen voeren tot hun eeuwig geluk. De Kerk is de Bruid van Christus, die aan de mensenkinderen het god delijk leven moet schenken en het Kindschap Gods. We noemen haar terecht onze Moeder de H. Kerk, omdat zij als een liefdevolle moeder ervoor zorgt, dat al haar kinderen het goddelijk leven toch mogen hebben en in overvloed mogen hebben, vooral door de prediking van Gods woord, door het opdragen van het H. Mis offer en door het toedienen van de heilige Sacramenten. Buiten de Kerk geen zaligheid". ,Wie de Kerk niet tot Moeder heeft, zal God niet tot Vader heb ben". Al zijn deze spreuken alléén van toepassing op hen, die zich opzettelijk van de Kerk van Chris tus verwijderd houden, toch is het al erg genoeg, dat de Protestanten niets willen weten van de H. Mis en meerdere kostbare Sacramenten en dat zij, evenals de afgescheiden Christenen uit het Oosten, groot gevaar lopen steeds verder af te dwalen van de weg des heils, om dat zij niet de rots van Petrus als fundament hebben. Vele Protestanten verlangen dan tegenwoordig gelukkig weer vurig naar eenheid en bidden in deze Internationale Bidweek samen met ons Katholieken tot die intentie. Toch zal er nog veel moeten ge beuren voordat alle Christenen el kaar zullen vinden in de éne Hei lige Kerk van Rome. Er zal o.a. veel meer gebeden moeten worden, om die eenheid onder alle Christenen van God af te smeken. Er zijn nog maar weinig leden van het Apostolaat der Hereniging, die op zich nemen iedere dag iets te bidden voor die intentie en een jaarlijkse bijdrage van een gulden geven om dit apostolaat financieel mogelijk te maken. Er zal ook meer wat men noemt oecumenische gezindheid moeten komen, even goed onder de Katholieken, d.w.z. méér begrip en meer toenadering tegenover an dersdenkenden Al te dikwijls hoort men nog afgeven op de Protestanten, alsof alle dominees zijn zoals die twee in Den Haag, die zo te keer gin gen, omdat er een katholieke bur gemeester benoemd werd. Wij, Katholieken, moeten verder door een goed voorbeeld voor de Met ingang van vrijdagmiddag 11 jan. 1957 om 14 u. is het telefoonnummer der gemeente Venray: (4 lijnen) andersdenkenden, de terugkeer tot Christus' Kerk gemakkelijk maken. Als er onder de Katholieken meer naastenliefde beoefend werd, zou den de andersdenkenden zich meer tot de Katholieke Kerk aangetrok ken voelen. Zij zouden ook gemakkelijker gaan geloven in het heilig Misof fer, wanneer zij ons in onze kerken met groter geloof actief zagen deelnemen aan dat centrum van ons heilig geloof. En wij, Katholieken, kunnen heus ook wel iets leren van de Protes tanten. Zij worden niet moe Zondags tweemaal een gedegen preek over het Evangelie aan te horen. Zeer velen onder hen laten zich eiken dag door God zelf onderrichten en putten onnoemelijk veel troost door dagelijks een gedeelte uit de H. Schrift of de Bijbel te lezen. Als dit dagelijks lezen in de Bijbel en die eerbied voor Gods Woord onder ons Katholieken weer iets vanzelfsprekends zou gaan worden, dragen wij Katholieken ook ons deel bij om de andersdenkenden de terugkeer tot de éne Heilige Kerk van Rome gemakkelijker te maken, opdat het spoedig worden: „een kudde en één herder Duldt gij het, u nodeloos schade te laten toebrengen? En soms veel schade! Toch komt bet herhaaldelijk voor, dat ratten in kleiner of groter aan tal in hetzelfde huis of bedrijfsge bouw jaar in jaar uit hiermede doorgaan, zonder dat maatregelen worden genomen. Waarom kan dit voor komen Sommige menen, dat een ratten- plaag niet effectief te bestrijden is. Dezulken zijn met hun kennis hierover dan niet bij de tijd. Velen in Limburg hebben ervaren dat een bestrijding afdoende kan zijn, mits deze deskundig geschiedt. Mislukkingen zijn vrijwel steeds op ondeskundigheid terug te herleiden. Men moet immers met de leef wijze van de rat op de hoogte zijn om het gif op die plaatsen te kun nen uitleggen, waar de rat het ook zal ontmoeten. Leg dus niet zelf het vergif uit, maar laat een deskundige het ver zorgen: wendt u tot de gemeente lijke rattenbestrijder inuw gemeen te. Zij zullen u tegen zeer geringe kosten niet alleen het vergif kun nen verschaffen, maar het ook uitleggen. Vanzelfsprekend kunt u het ge hele jaar door een beroep op hen doen. Doch het is het verstandigst dit vóór 1 februari te doen, omdat de bestrijding van de bruine rat nu gunstig is. Om deze reden is dan ook een speciale bestrijdingsperiode vastge steld voor de tweede helft van januari, waarin zowel de gemeen telijke rattenbestrijders als de Plan- teziektekundige Dienst u bijzonder ten dienste zullen staan. Het komt helaas voor, dat niet ieder het voordeel inziet van huis en bedrijfsgebouwen ratvrij te heb ben. Niet zelden schuilt de reden in duur betaalde slordigheid. Vanuit zulke haarden kunnen de ratten zich zo gemakkelijk naar de omgeving verspreiden! Laat eenieder zijn eigen omge ving aansporen, opdat de ratten bestrijding zo volledig mogelijk zij. Laat vóór 1 februari alle bruine ratten verdelgen Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s. Consultatiebureau voor zuigelingen uit de kerkdorpen. Overplaatsing De commies G. F. J. Janssen van de belastingdienst is overgeplaatst van Venray naar Horst. Geslaagd Op het te Cuyk gehouden examen van de St. Gregoriusvereniging slaagde voor het directeursdiploma Gregoriaans de heer W. Hendriks, onderwijzer te Merselo. Dodelijk ongeluk Maandagavond gebeurde op de Stationsweg een dodelijk ongeluk. De 21-jarige opperman G. Meijer uit Well kwam met zijn brommer van de Landweerdweg rijden, op hetzelfde moment dat de stations bus aldaar de kruising zou passe ren. Waarschijnlijk heeft hij te laat de stationsbus aan zien komen, waardoor een botsing onvermijde lijk werd. Het slachtoffer was vrij wel op slag dood. Wild West in Venray Maandag beleefden we een soort Wild West-film, toen een koe afge laden werd in de Grotestraat om geslacht te worden. Het beest kreeg waarschijnlijk in de gaten, dat haar leven ten einde liep en besloot in een dolle bui, om die executie zo lang mogelijk uit te stellen en haar leven zo duur mogelijk te verkopen. Daarom nam ze de benen. En nog niet zo kalm ook. De boer, die haar binnen wou brengen, werd een eindweegs mee gesleurd, zodat hij het touw moest laten schieten en toen ging het spoorslags de Grotestraat in, terwijl slager en politie de achtervolging ln zette. In de Hofstraat en op de Maas- heseweg verwekte de rennende koe veel consternatie en de argeloze wandelaar op de Gasstraat wist niet beter dan maar een huis bin nen te vluchten, toen de dol ge worden koe met opgerichte staart recht op hem aankwam. De Gasstraat werd in recordtijd afgerend en toen schoot het beest de Beekweg op. Ook deze werd een heel eind „genomen" voordat het beest moe begon te worden en de politie kans kreeg om daadwerke lijk op te treden. De koe had zich echter zo strategisch opgesteld, dat in eerste aanvang geen schot gelost kon worden en dat eerst een hele omtrekkende beweging gemaakt moest worden, voordat eindelijk een karabijnschot toch het einde bracht van dit koeien-leven. Nieuwe vuilniswagen De oude vuilniswagen verscheen maandag voor het laatst in active dienst, maar een gedienstige hand had al de mededeling op zijn flan ken geschreven: „morgen ga ik met pensioen". Dat is dan ook inderdaad gebeurd, want dinsdagmorgen verscheen de nieuwe trommel-vuilniswagen, die heel wat meer laden kan en buiten dien geen restanten meer achter laat, omdat hier alles netjes in bewaard kan worden, zodat de wind er geen vrij spel meer mee heeft. Alléén zal men nu een of ander waarschuwingssysteem in moeten voeren, nu deze nieuwe wagen zijn werk geruisloos doet en niet, zoals zijn voorganger, door allerlei on- deraardse geluiden zijn komst al van verre aanKondigde. De nieuwe school in de Vredepeel. De benodigde goedkeuringen voor de nieuwe school in de Vredepeel zijn nu allemaal binnen en men hoopt nu, dat eerstdaags de Firma Rutten Lichteveld uit Overloon met de bouw van de school zullen beginnen, om zo voor de a.s. herfst de kleinen uit de Vredepeel de verre reis naar Merselo te kunnen besparen. L.L.T.B. Venray. Op de vergadering van de L.L. T.B. Venray, werden de bestuurs leden L. Coopmans, G. Geurts, H. Janssen, Th. Voermans en J. van de Winkel als zodanig herkozen. Bij de voorzittersverkiezing volgde J. van de Winkel H. Janssen op. Op de hierna volgende LIMCO- vergadering bleek, dat er ruim 800 varkens waren omgezet voor bijna f 150.000. De varkenshandel is goed gestegen. De handel in runderen en kalveren is achteruit gegaan. In het bestuur der afd. Limco werd gekozen de heer van Osch. Schuttersfeest uitgesteld. De vastgestelde kringschuttersdag van de Bond van Schuttersgilden, die dit jaar in Venray zou gehou den worden, is uitgesteld tot vol gend jaar, daar men momenteel, geen geschikt terrein kan vinden.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1