VM Bvüwiiureaiix maken slachtoffers Kom en kerkdorpen Hei Nederlandse ei kampi met toenemende concurrentie Voorlopig overzicht loop der bevolking over 1956 weekblad voor venray en omstreken PRLJSKPEB K\VAR T A A L f 1.40 BUITEN VENRAY f 1.60 Ouders laat ow kind dd weer inenten! Twee-preekstoelen-ge&prek Plannen voor wateraanvoer in Horst en ïcnray Zaterdag 12 januari 1957 No 2 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG ONDERVINDT PEEL EN MAAS -- CONFECTIE VAf ié DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MÜNCKHOF GROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 De vragen, welke het Tweede Kamerlid Peters aan de Minister heeft gesteld, in verband met de werkwijze van bepaalde bouwbu reau x, hebben weer eens te meer de aandacht gevestigd op een werkwijze, die ook in Venray al enkele slachtoffers heeft gemaakt. De heer Peters vroeg de Minis ter, of het hem bekend was, dat bepaalde, zich noemende bouwbu- bureaux, onder voorspiegeling van het verlenen van een belangrijke mate van service aan gegadigden voor eigenbouw en van deze via een schriftelijke overeenkomst, voorschotten innen, zonder dat hier gelijkwaardige diensten van deze bureaux tegenover staan. En zo de minister daarmede be kend was, welke maatregelen hij tegen deze bedenkelijke praktijken wenst te nemen Dan blijkt uit het antwoord van de Minister, dat hij inderdaad van genoemd euvel op de hoogte is. Van de zijde van het departe ment is een onderzoek ingesteld en is zelfs tegen enkele van deze bureaux een proces aanhangig gemaakt. Het blijkt, dat deze bureaux re clame maken in verschillende streekkranten. Mensen, die daarop ingaan, moeten dan een schrifte lijke overeenkomst tekenen, waarin de bureaux zich tot weinig of niets verplichten, maar de gegadigden o.m. een bedrag als voorschot moeten storten, dat soms enkele duizenden guldens bedraagt. De moeilijkheden komen meestal als blijkt, dat de voorstelling van de zijde der bureaux niet in over eenstemming is met de werkelijk heid. Behalve eventueel langs straf rechtelijke weg bestaat geen mo gelijkheid voor een rechtstreeks optreden tegen deze bedenkelijke praktijken, aldus de Minister. Voor de betrokken aspirant-bou wers is veelal grote teleurstelling en veelal grote teleurstelling en vaak aanzienlijke schade het gevolg van hun contrakten met dergelijke bureaux. Gegadigden kunnen zich hier tegen vrijwaren door, alvorens op aanbiedingen van dergelijke aard in te gaan, zich om in lichtingen te wenden tot de hoofdingenieur-directeur van de Volkshuisvesting in de provin cie van hun inwoning. Hieraan hoeft weinig te worden toegevoegd. Als er mensen zijn, die menen, dat zij een bouwbureau nodig heb ben, in verband met de vele pa parassen en formulieren, die nu eenmaal hoognodig schijnen te zijn voor de particuliere bouw, laten zij dan toch hun verstand gebruiken en niet bij de eerste de beste een handtekening zettenen geld geven, terwijl ze nog niet eens weten, of dat bureau inderdaad wel helpen kan of wil. Daarnaast wijzen we ook op een ander euvel. Nog te veel mensen moeten te lang op een woning wachten. De woningnood telt ook hier nog vele slachtoffers. En de verleiding Is dan o zo groot om een eigen huisje te bouwen. Ande ren doen dat toch ook en als zij het kunnen, waarom wij dan niet.... Deze mensen worden ook slacht offers. Soms al direct. Want hier zijn gevallen, dat buitensteedse architecten voor zo iemand zeer bereidwillig een teke ning maken en een bestek, terwijl ze practisch zeker zqn, dat deze mensen, gezien hun financiële middelen onmogelijk zelf bouwen kunnen, ondanks premies en subsi dies die het Rijk de eigenbouwer geeft. Als het slachtoffer na veel teleurstelling en geloop eindelijk ook tot die conclusie komt en inderdaad moet inzien, dat eigen bouw voor hem onbegonnen werk is, dan heeft intussen de architect wel gezorgd, dat hij zijn centen voor de tekening binnen heeft en staat de aspirant-eigenbouwer met enkele, honderden guldens lichter en een illusie armer op de keien. We praten dan niet over eigen bouwers, die zij het met kunst en vliegwerk wel tot bouwen gebracht hebben. Nog te dikwijls blijkt, dat er verschillende mensen zijn, die zich niet realiseren, dat men er met de aanbestedingssom niet is. Dat een meer- en minder - werltrekening gewoonlijk tegenvalt, en dat er dan tenslotte een leeg en kaal huis staat, dat nog aangekleed moet worden en waarvoor dikwijls nog honderden guldens nodig zijn. Men meent zo gauw, dat de rente en aflossing van hypotheken e.d. wel op te brengen zijn en later valt dat tegen. Het is helemaal onze bedoeling niet, om de mensen af te schrik ken van eigen bouw, maar de harde feiten liggen er, dat hier in Venray duizenden guldens aan bouwbureaus zijn verknoeid, die men misschien langs gerechtelijke weg wel eens terug zal kunnen krijgen, maar toch voor het grootste gedeelte afgeschreven kunnen worden. Het is een feit, dat hier in Venray verschillende mensen slachtoffer geworden zijn van een laakbare handelwijze van architecten of na gereedkomen van de bouw, voor zeer grote financiële moeilijkheden zijn geplaatst. En alleen omdat men niet meer nuchter nadenkt, wat daar dan ook de oorzaak van moge zijn (te hoge huren, woningnood e.d.). Omdat men zich dood staart om een premie van f 5000.van het rijk, maar vergeet, dat gewoonlijk daarnaast nog minstens f 15000. uit eigen zak moeten worden ge fourneerd. En al is het geld minder waard dan vroeger, f 15000.is nog altijd een bedrag, dat de moeite waard is en dat niet een-twee-drie is verdiend geworden. Uitbreiding pluimveestapel niet gewenst De afdeling pluimveehouderij van het Landbouwschap heeft zich be raden over de huidige situatie ten aanzien van de produktie en afzet van eieren mede naar aanleiding van de sterke prijsdaling van de laatste weken. Dit beraad heeft tot de conclusie geleid, dat deze prijsdaling een gevolg is van verschillende facto ren. In het belang van een gezonde en evenwichtige ontwikkeling van de pluimveehouderij is het zaak, dat de pluimveehouders zich hier van 'n zo juist mogelijk beeld vormen. Op de Westeuropese markt heeft het Nederlandse ei met een toene mende concurrentie te kampen. Door het steeds verder inschrom- pelen van de export naar Engeland, welk land tengevolge van de daar te lande gevoerde subsidie-politiek steeds meer haar behoefte door eigen produktie gaat dekken, zijn zowel Denemarken als Australië en Zuid-Afrika gedwongen zich meer dan voorheen op de Duitse markt te richten. Ook komen er uit Oost- Europa, met name uit Polen en Zuid-Slavië, meer eieren op de Duitse markt, terwijl voorts Argen tinië en de Verenigde Staten pogen vaste voet op deze markt te krijgen. Hier komt nog bij de aanzienlijke hogere Nederlandse productie van plus minus 350 miljoen stuks meer dan in 1955, welke productie gro tendeels geëxporteerd moet worden. Weliswaar neemt het verbruik zowel in Duitsland als hier te lande gestadig toe, doch de uitbreiding van de produktie is het laatste jaar met te grote schokken gegaan. Op grond van deze factoren is de afdeling pluimveehouderij van mening, dat de huidige situatie noodzaakt tot het voeren van een weloverwogen beleid van stabili satie. In algemene zin lijkt een verdere uitbreiding van de pluimveestapel zeer zeker thans niet gewenst, temeer omdat bij het broeden van eenzelfde aantal kuikens als vorig jaar de eierproduktie in 1957 toch al groter zal zijn dan in 1956. Anderzijds is er echter evenmin reden voor ernstige ongerustheid, welke zou kunnen leiden tot een aanzienlijke inkrimping van de pluimveestapel. Iedere pluimvee houder dient echter voor zichzelf te bepalen, wat onder de gegeven omstandigheden voor zijn bedrijf verantwoord is. 60.000 nieuwe auto's in één jaar. In één jaar tijds van 1 aug 1955 tot 1 aug. 1956 is het aan tal personenauto's in Nederland met 60.000 stuks toegenomen, Dat betekent een stijging van 22 percent. Er waren op 1 aug. van 't vorig jaar 327.466 personenwagens of 1 per 33 inwoners. In Limburg kwamen verhoudings gewijs de meeste nieuwe auto's op de weg. Daar bedroeg de stijging van het aantal personenwagens 29 percent, tegen slechts 18 percent in Friesland, waar de stijging het geringst was. De meeste auto's heeft de pro vincie Zuid-Holland, namelijk 85.738. De cijfers, die tussen haakjes zijn geplaatst, zijn die over 1955 Bevolkingscijfer op 1 januari 1956: mannen vrouwen totaal 9615 9406 19021 (9375) (9197) (18510) totaal 527 (478) 968(1020) VERMEERDERING: mannen vrouwen Geboorten: 287(264) 240(214) Vestiging: 494(491) 474(529) Totaal: 781(755) 714(743) 1495(1498) VERMINDERING: mannen vrouwen totaal Overlijden: 95 (74) 73 (63) 168 (147) Vertrek: 398(442) 458(461) 856 (903) Totaal: 493(516) 531(534) 1024(1050) Verschil tussen vermeerd. en vermindering 288(239) 183(209) 471(448) Bevolkingscijfer op 1 januari 1957: 9903 9589 19492 In deze cijfers zijn niet begrepen de personen, opgenomen in het woonoord Vlakwater (Ambonnezen). In 't woonoord zijn ondergebracht 34(32) gezinnen en 3(5) personen, die geen deel uitmaken van enig gezin. In totaal wonen hier 151(139) personen, t.w. 80(73) mannen en 71(66) vrouwen. In 1956 werden in het woonoord 5(10) kinderen geboren t.w. 2(7) jongens en 3(3) meisjes. Aantal huwelijken in de gemeente in 1956: 146 (155) Vertrokken naar het buitenland: 24 (38) m. 30 (31) vr. totaal 54 (69) Vestigingen vanuit 't buitenland: 27 (42) m. 25 (40) vr. totaal 52 (82) Elders in dit blad vindt men de loop van de bevolking over 1956 in onze gemeente. We constateren dan dat we dit jaar waarschijnlijk de 20.000ste inwoners zullen kunnen begroeten en dat we groeien in getal en in last. Zo zonder meer zijn er weinig andere conclusies uit te trekken. Waarom zijn er dit jaar meer doden dan in het voorgaande jaar Is dat het gevolg van meer oude mensen Wat is de invloed van de kloosters en instellingen op de vertrek- en aankomstcïjfers enz. enz. Tenslotte is zonder meer niet uit te maken waar het overschot van dit jaar nu weer gebleven is Dit is o.a. ook van belang voor de toekomstige ontwikkeling van de kerkdorpen. Onze acht kerk dorpen vormen met de kom een gemeente. De gemeente Venray, die nog overal staat aangeduid als een agrarische gemeenschap, maar die langzaam maar zeker zich ont wikkelt in een andere richting, nl. naar een industrie-gemeenschap, zeker wat de kom van de gemeente betreft. Hieruit zijn en worden de landbouwers verdrongen en hierin worden landbouwgronden voor andere doeleinden gebruikt, als voor woningbouw, speelterreinen, industrieterreinen, wegen en plei nen. Dit proces is vooral na de oorlog in sterk tempo verlopen en ieder jaar heeft de kom meer landbouw gronden nodig voor andere doel einden. Ieder jaar wordt hier dus een groot offer gevraagd. We zijn in Venray immer zo gelukkig geweest nog uitwijk mogelijkheden te hebben. We heb ben na de oorlog in Peelplan-Zuid, Vredepeel en Meerselse peel onze landbouwareaal geducht kunnen uitbreiden en naast eigen boeren ook nog andere aan de zo begeerde landbouwgrond kunnen helpen. Maar die mogelijkheden zijn voort durend kleiner geworden. In de oudere kerkdorpen is al sinds lang sprake van grondgebrek en al kan door intensevering van verschillen de onderdelen van het boerenbedrijf nog wel een plaats gevonden wor den voor een jongere, voor het overgote deel zijn de plaatsen bezet en is de opvolgingsmogelijkheid zeer klein. Van de ene kant zien we dus een kom, waaruit het agrarisch ..ele ment" verdrongen wordt en waar in andere bedrijfstakken, o.a. in handel en nijverheid, werk gevon den wordt. Van de andere kant kerkdorpen, waar een boerenbond nog de feitelijke leiding heeft, omdat het overgrote deel van de inwoners landbouwers zijn. Dat brengt onherroepelijk span ningen tussen kom en kerkdorpen, omdat de belangen van beide groepen inwoners op soms heel verschillende terrein liggen en de een niet altijd kan begrijpen dat iets voor een ander vanzelfspre kend is. Maar nu we ook wat de nieuwere kerkdorpen betreft zo langzamer hand de grens gaan naderen van ons landbouwareaal, zal dit in de kerkdorpen zelf spanningen met zich brengen. Waar de opvolgings mogelijkheden beperkt zijn, zullen vele jongeren hun werk in een andere kring moeten zoeken. Van de drie grootste steden telt Amsterdam de meeste personen wagens: 38.459, dat is meer dan de provincies, met uitzondering van Zuid- en Noord-Holland. Bijna de helft van de personen wagens in Nederland is van Duitse herkomst, nl. 47.1 percent. Wat niet zeggen wil, dat ze persé hun dorp moeten verlaten. Ook hier zal handel en nijverheid dan méér kansen krijgen, zoals we al in een enkel kerkdorp kunnen constateren. Ook dat eist weer grond, ook dat brengt weer een andere men taliteit en geest in een dergelijk dorp. Andere kerkdorpen zullen mis schien een wegtrekken van inwo ners gaan kennen. We kennen nu al moeilijkheden met scholen, die minder klassen kunnen aanhouden, omdat kinder rijke gezinnen naar elders, o.a. naar d.e kom trekken. Ook hier dus weer moeilijkheden, ook hier weer spanningen, die de samenleving in de grote gemeen schap Venray minder gemakkelijk maakt. We geloven, dat op dit terrein, waarop we toch zelf de laatste tientallen jaren grote veranderin gen zich hebben zien voltrekken, weinig is gebeurd. In die zin, dat we overdit pro bleem nooit eens dieper hebben nagedacht en geprobeerd hebben om die ontwikkeling zo soepel mo gelijk te doen verlopen. De methode, om Gods water over Gods land te laten lopen, is nu wel het gemakkelijkst, maar zal voor de toekomst zeker niet de beste zijn. Integendeel, een wetenschappelijk onderzoek van de mogelijkheden en moeilijkheden, een behoorlijke voorlichting van wat op redelijke gronden verwacht kan en mag worden, zal veel moeilijkheden in de toekomst kunnen besparen en een betere samenleving bevorderen. Al meerdere malen hebben we het hier betreurd, dat van 't we tenschappelijk sociologisch onder zoek onzer gemeente niets, maar dan ook niets is terecht gekomen. Bij een dergelijk onderzoek zou ook dit probleem ongetwijfeld de aandacht gekregen hebben en zouden adviezen zijn bijgevoegd welke wegen men het beste kan bewandelen om tot zo goed moge lijke oplossing te geraken. Dat kon toen niet, dat moest in groter verband gebeuren en nu gebeurt er totaal niets. Men schijnt zich er bij neergelegd te hebben, dat zowel het daarin gestoken geld als het onderzoek zelf totaal niets heeft opgeleverd. En wat nog erger is, men schijnt de schrik voor een dergelijk onderzoek zodanig te pakken te hebben, dat men zich aan geen tweede durft wagen. Maar wel durft men al deze te verwachten problemen aan, zonder enig gegeven, zonder enig onder zoek. Men zal dan niet vreemd op moeten kijken als later blijkt, dat er grote stukken en brokken ge maakt zijn ten koste van de hele samenleving. deden zich zelfs tot in november nog opeenhopingen van ziektgeval- len voor. De medische autoriteiten oordeelden daarom, dat in derge lijke provincies en gemeenten de inentingen nog niet moesten wor den hervat. In tegenstelling daarmee waren er andere streken des lands, waar reeds in de herfst alle vaccinaties konden worden hervat. Van half december mocht echter overal weer worden ingeënt: de epidemie van kinderverlamming was toen geheel geweken. NIET DRALEN. Maar wie zal zeggen of de zomer van 1957 niet opnieuw gevaar voor kinderverlamming en dus de eis van het stopzetten van inentingen meebrengt? In het ongunstigste geval resten er dan slechts ongeveer vijf maan den om de schade van het in 1956 verzuimde in te halen 1 Vanzelfsprekend willen de genees kundigen zonder dralen aanpakken: alle kleintjes, die ervoor in aan merking komen, zullen dus nu door inentingen onvatbaar moeten wor den gemaakt tegen pokken, difterie en kinkhoest, eventueel ook tegen tetanus. De inenting tegen pokken moet voorrang hebben, want die is aan leeftijd gebonden. De vóór de eers te, desnoods vóór de tweede ver jaardag verrichte pokken-vaccina ties leveren geen gevaar voor her senontsteking op. Dat kan helaas niet worden ge zegd bij pokinentingen bij oudere kinderen en volwassenen (wel te verstaan: het is dan alleen de eerste vaccinatie, die soms hersencompli caties veroorzaakt, van herhalingen echter is zoiets niet te vrezen). WETTELIJK GEREGELD De pokken-vaccinatie is wettelijk geregeld: ouders zijn verplicht hun baby eraan te onderwerpen. Voor de inenting tegen de difte rie en verdere infectieziekten geldt dit niet. Hier hangt het dus uitsluitend van het begrip en de goede wilder ouders af, of zij hun kinderen on vatbaar laten maken. Voor eenieder, die weet welk een vreselijke ziekten difterie en ook kinkhoest zijn (de laatste ziekte is vooral voor babys hoogst gevaar lijk) zal het niet moeilijk zijn met zuigeling of kleuter naar de dokter te gaan voor de inenting tegen die beide aandoeningen. Het is gemakkelijk, dat de vac cinatie tegen difterie met die tegen kinkhoest en tetanus kan worden gecombineerd! De kleintjes zijn van die inspui tingen als regel niet ziek; dit in tegenstelling met de enigszins zorg wekkende toestand, die soms ont staat als er pokjes „opkomen" na de pokken-vaccinatie. Nieuws uit Venray en Omgeving In de zomer van 1956 werd reeds vroeg door de artsen gestaakt met de gebruikelijke inentingen van kinderen tegen pokken, difterie, kinkhoest en tetanus. Dit hield verband met de toen heersende epidemie van kinderverlamming. Er zijn in zulk een periode na melijk enkele gevaren aan het in enten verbonden. De epidemie heeft in het afgelo pen jaar geruime tijd geduurd. In sommige streken van 't land GROENE KRUIS DONDERDAG a.s. Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom. Bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van heden, aan het bestuur der bijzon dere school voor gewoon lager onderwijs te Oostrum medewerking is verleend voor het huren van een lokaliteit voor het geven van het vak lichamelijke oefening aan die school. Venray, 28 december 1956 Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter openbare kennis, dat bij hun be sluit van heden, no.898, aan J.W.L. M. Jenniskens, wonende te Venray, Vredepeel kavel 25, vergunning is verleend tot het vervoeren van per sonen met een huurauto. Venray, 27 december 1956 Gouden bruiloften in 1957 In April: Jozef Croymans en An- tonia Peeters O verbroek; Jacobus Geurts en Maria Croymans Veulen Jacob Hendriks en Reglna Janssen, Maasheseweg. Zilveren Huishoudscholen Op 26 januari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Huishoudschool alhier officieel werd geopend. Ook te Horst zal dit binnenkort op feestelijke wijze herdacht worden. Of dit in Venray ook het geval zal zijn, hiervan is ons niets bekend, Retraite voor meisjes van Venray Van 18 tot 21 januari, dat is van vrijdagavond tot maandagmiddag, wordt in Roermond een retraite gegeven, ook voor de meisjes van Venray boven de 17 jaar. De retrai- tekas geeft minstens f 5,— reductie. Opgave zo spoedig mogelijk bi mej. Olga Pijls, Grotestraat, of bi pater Domitius, Patersklooster. Venray en omgeving zal binnen kort met een voor Nederland geheel nieuwe preekmethode kennis kun nen maken. In meerdere steden van ons land werd ze reeds toegepast en ver oorzaakte een grote toeloop van luisteraars. Behalve de gewone preekstoel, staat er nog een tweede preekstoel opgesteld aan de Epistel- zijde. De ene predikant stelt het volk voor dat vragen stelt en moei lijkheden maakt; de andere predi kant geeft antwoord en uitleg. Zulk een dialoog doet de mensen beseffen dat de problemen moeilijker zijn dan de gewone preek vermoeden doet; de Inhoud wordt erdoor ver diept en ze spreekt tevens meer aan. Twee paters Franciscanen uit Woerden, zullen op 5 achtereen volgende dinsdagen 's avonds om 8 uur, te beginnen dinsdag 29 jan., in de parochiekerk van St. Petrus' Banden dit twee-preekstoelen-ge sprek houden voor allen die dieper willen ingaan op de godsdienstige problemen van onze tijd. De Provinciale Waterstaat van Limburg heeft plannen uitgewerkt voor de wateraanvoer naar het ruim 10.000 ha grote gebied in de ge meenten Horst en Venray in Noord- Limburg, dat in 1955 is ingericht als proefgebied voor het onderzoek naar verstuivings- en verdroglngs- verschijnselen. Dit is door Gedeputeerde Staten medegedeeld. De watervoorziening in dit proefgebied zal tegelijk wor den uitgevoerd met de ruilverka veling, waarover, naar Gedeputeerde Staten verwachten, in 1957 of 1958 zal worden gestemd- In de loop van dit jaar zal de Rijkswaterstaat ten behoeve van het proefgebied overgaan tot het plaatsen van een voorlopig gemaal in Panheel en het opschonen van de daarvoor in aanmerking komen de kanaaldelen. Hiervoor heeft het Rijk een be drag van f 300.000,uitgetrokken. Waarschijnlijk mede als gevolg van het feit, dat de verbetering van de afwatering in dit gewest reeds voor een groot deel zijn vol tooid, is de door de zware regenval in juli en augustus van 1956 in Limburg geleden schade, niet van die omvang geweest, als in ver scheidene andere delen van Neder land. Waar zulks nodig blijkt, zal hulp worden geboden, aldus Gede puteerde Staten. Er zijn echter nog geen aanvra gen voor het toekennen van aan vullende hulp ontvangen. Dekenaal Sociaal Charitatief Centrum te Venray. Op dinsdag 15 januari, 's avonds 8 uur is de tweede vormingsavond voor alle belangstellenden in „de Burggraaf". Op deze avond zal de heer Q. van der Heijden, ambtenaar ter reklassering te Roermond, spreken over de kriminologische achter gronden van het reklasseringswerk. Het bestuur rekent op een grote belangstelling. Nieuwe schoolarts voor Noord-Limburg Tot schoolarts van het district Noord-Limburg, omvattende de ge meenten Gennep, Bergen, Wanssum Meerlo, en Venray werd door het bestuur van het Limburgse Groene Kruis benoemd mej. dr. Erebeemt uit Vught. Mej. dr. Erebeemt volgt dr Adri- aanse uit Venray op, die zich ge vestigd heeft als huisarts te Cuyk. Di. Erebeemt zal per ingang van 1 febr. in dienst treden. Dr. Adriaan- se heeft vrijdag jl. afscheid geno men van de schoolartsendienst Noord-Limburg. Kerstavond Harmonie Zaterdagmiddag was de Wilhel- minazaal geheel gevuld met kinde ren van leden van de harmonie, die een kerstavond kregen aangeboden. In de zaal was een prachtige kerst stal en een versierde boom ge bouwd, vol verrassingen. Door de president van de harmonie werd aan de kinderen de bedoeling van deze avond uitgelegd. De bijeen komst werd o.m. bijgewoond door deken A. Loonen, die ook liet slot woord sprak. Toneeluitvoering Toneelvereniging „Comedia" uit Leunen zal zondag 20 en maandag 21 januari in 't Patronaat aldaar opvoeren 't toneelspel „Dolle Toon"* in 4 bedrijven door A. Boere ten bate van de Handboogschutterij „St. Joris" Boerenkermis Veulen Het comité Boerenkermis, het welk reeds enkele malen vergaderde ter voorbereiding van de Boeren kermis 1957, heeft besloten, dit jaarlijks gebeuren te doen plaats vinden op 11, 12 en 13 mei. BEL OP BIJ BRAND No. 392

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1