Venrays nieuw stratenplan werd goedgekeurd Wij bouwen op Wij ruimen op fa. van den Munckhof Kom naar onze met ongekende koopjes in alle afdelingen. Let op onze etalages De dames- en heren- confectie moet weg. Hu welij ks- of baby uitzet Ook nu geldl door Onze beddenafdeling Vesten en Pullovers 'n Nieuwe woning 10 gratis kopen gekleed, uw geld goed besleed WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN In verband met onze verbouwing MOET er plaatsruimte komen. U hebt nu prachtkansen voor extra voordelige koopjes. Deze opruiming bij Thomassen spaart U geld. Damesmantels seizoen 1956 v.af 39.50 Heren-en Jongens Overjassen 25.- Kinderkleding onze specialiteit 2pers. bedstukken met prima damast en 2 kapok kussens 56.50 idem met binnenvering en zuivere damast van bekendste merken 79 50 Stalen ledikant lp. m. voetbord 35.75 idem 2ps. 44.50 Lakens en slopen tegen fantastisch lage prijzen. moeten weg. Zware Marquisette b.v. voor 59 ct zware blauwe keper overall in alle maten 8.95 Zaterdag 29 December 1956 No 52 ZEVEN EN ZEVENTIGSTE JAARGAN3 m PEEL EN MAAS CONFECTIE VAI DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MCNCBHOF GROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ot. per m.ra. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL I 1.25 BDITEN VENRAY f 1.45 Ged. S aten hebben ons als een late St. Nicolaas de goedkeuring gezonden van de aanleg van een hockey-veld aan de Leunseweg en het tweede gedeelte van het stra tenplan Venray-Kom. Is het eerste belangrijk voor een deel van Venrays jeugd, 't tweede is voor geheel de gemeente belang rijk. In dit tweede deel van het stratenplan immers zijn opgenomen het Kerkpad, het Schoutenstraatje, Henseniusstraat, Leeuwstraat, de Langstraat tot aan de Hoebertweg en de gehele Paterslaan. Een klein overzicht van wat ge beuren gaat, moge hieronder dan volgen: KERKPAD. In de toekomst loopt 't Kerkpad vanaf Hotel 't Hert achter langs de huizen van de Marktstraat, om uit te monden aan beide kanten van het pad Tillemans. De ingang is al gemaakt op de Markt en die houdt daar 'n breedte van 3 22 M. Er komt door 't Kerk pad, wat uit basaltkeien gemaakt wordt, een riolering. Er verandert weinig, behalve dat voor het kantoor van de gemeen te-ontvanger een behoorlijk trot toir komt van 2 M., zoals dat al te zien is bij de ingang. De ingang vanuit de Eindstraat krijgt ook basaltkeien en wordt 3 M. breed. SCHOUTENSTRAATJE In het Schoutenstraatje komen klinkers liggen. Er verandert daar verder weinig, behalve dat voor het pand Tacken een behoorlijke stoep komt te liggen. LEEUWSTRAAT De Leeuwstraat, thans een hobbe lig geval wordt zijn keien kwijt en krijgt nette klinkers. Doch daarbij blijft het niet. Langs de panden van Janssen-Krijns behouden de nieuwe trottoirs hun oude vorm, alleen de aansluiting op het Hen- seniusplein wordt iets breder. De hoek echter bij pand Claessens wordt veel breder en sluit nu in een soepele lijn aan op de trottoir voor het pand Wijnen. De trottoir langs Hoedemakers c.s. wordt een stuk breder, zodat de Leeuwstraat zelf in de toekomst 4 5 m. breed is. Aan het uiteinde dus waar de Leeuwstraat op de Hensenius straat uitmondt loopt die trot toir met een sierlijke bocht over de thans kaal liggende spits en sluit dan aan op het trottoir van de Henseniusstraat voor pand Bakens. HENSENIUSSTRAAT Ook hieruit gaan de keien ver dwijnen, evenals uit het Korte straatje. Dat krijgt nette klinkers, evenals de Henseniusstraat. De trottoir langs de Edah veran dert weinig, wat zijn ligging betreft, evenmin als die langs het pand Vloet, hoewel het daar toch erg smal is. Wat wil men echter, als de straat zelf 4.5 m. breed moet blijven. Wel maakt men de straat vanaf de Langstraat prettig inrij- baar door het trottoir langs pand café Schaeffers iets smaller te maken. Verderop langs pand Schel len wordt het dan weer wat breder om tenslotte het oude tracé te volgen r.aar de Paterslaan. Het ongelukkige driehoekje bij pand Pouwels komt te vervallen en een heel stuk teruggebracht. Bij Pou wels krijgen we een behoorlijk trottoir voor langs en de rest wordt dan opgevuld met een groen- strookje. Het trottoir van die kant van de Henseniusstraat, dus langs pand Volleberg, wordt ints breder, waar door de weg een breedte krijgt van 4.80 m. en de trottoir ruim 2 m. breed wordt. De inrit van deze straat op de Paterslaan verandert nog al, door dat de trottoirs daar zeer breed worden en met een ruime boog aansluiten op de trottoirs van de Paterslaan. De thans weinige fraaie hoeken gaan daar dus verdwijnen en men kan nu rustig'en veilig over de nieuwe trottoirs van de Paterslaan uit de Henseniusstraat in LANGSTRAAT We vertelden U al, dat het trot toir langs het pand Wijnen het oude spoor volgt, al wordt iets verderop de bocht iets sierlijker gemaakt, waardoor het trottoir automatisch breder wordt. Maar toch zo, dat op het begin van de Langstraat het oude tracé weder om gevolgd wordt. Dan wordt de gehele trottoir iets breder en loopt tot en met de oude café Thielen. Dat is dus hetzelfde als het reeds nu is. Langs de terugliggende panden tot aan de Pastoor Rutten- straat (Toon Jacobs en Stoks) komt een trottoir van 210 m. breed. Tussen de rand van deze trottoir en de doorlopende rand van het trottoir van de Langstraat (die met een grote bocht aansluit op die van de Pastoor Ruttenstraat) komen twee perken, gescheiden door een tegelpad. Ook het trottoir vanaf pand Pouwels tot en met pand Billekens verandert weinig. Het wordt iets breder en de hoek bij Billekens wordt rond in plaats van afgeknot, zoals het nu is. We vergaten met al die trottoirs U nog te vertellen dat de Lang straat een nieuw wegdek krijgt nl. macadam. Het tweede gedeelte van de Lang straat vanaf Paterslaan tot Groene- woldse pad zal een heel ander beeld te zien geven. Daar komen namelijk langs de huizen van beide zijden trottoirs van 2.10 m. breed. Voor langs de bomen komt een trottoirrand te liggen en de ruimte tussen deze wegrand en de trottoir langs de huizen worden groen stroken, die op enkele plaatsen onderbroken worden door tegel paden van de weg tot aan de trot toir. De gehele Langstraat wordt hierdoor iets breder nl. 7 m. en zal als een en ander klaar is onge twijfeld een stuk verbeterd zijn. Tenslotte wordt ook het begin punt van een weg door de Hen- seniusschool-buurt tegenover de kazerne reeds aangelegd. Dat voor behoorlijke aansluitingen en afrondingen van de trottoirs naar Groenewoldsepad, Hoebertweg (nieuwe weg) en Pastoor Rutten straat gezorgd zal worden, is duidelijk. PATERSLAAN En dan tenslotte de Paterslaan. Ook hier komt macadamweg. Maar voordat men daaraan begint wordt vanaf Billekens tot de Hensenius straat een behoorlijk brede trot toir aangelegd. Die volgt ongeveer de thans liggende goot. Daar wordt de Paterslaan 7 m. breed. Wat in houdt dat men vanaf pand Spee tot aan pand Custers' ook een be hoorlijk trottoir kan leggen. Vanaf pand Custers ,^tot en met Huize San Damiano legt men weer een stoep van 2,10mbreed'en maakt daarvoor tot aan de laan zelf een brede groen strook, zodat hier die punt in het groen wordt verborgen. Er is reeds gezegd, dat de aan sluiting van de Henseniusstraat op de Paterslaan sierlijk en rond ver loopt, door de verlegging en de verandering van de trottoirs. Van uit die hoek echter wordt een troittoir gelegd van 2,10 m., tot aan pand Zwitserlood. Daar langs komt dan 'n groenstrook van 3.30m, en dan komt tenslotte de weg zelf. Deze wordt dus opgeschoven in de richting van het Mgr. Wijnhoven- park. Ook door deze groenstrook wor den enkele tegelpaden gelegd, waardoor het mogelijk is de weg vanaf het trottoir te bereiken. Om die wandel-verbreding op te vangen, is, zoals gezegd de weg opgescho ven tot aan de bomen van het Mgr. Wijnhovenpark. Daar legt men nu trottoirbanden voor en achter de bomen komt een trottoir van 2,5m. dus over de bestaande grasperk. Deze trottoir draait aan de ene kant de Kruisstraat in ook over het bestaande plantsoentje en aan de andere kant de Antoniusstraat in, vlak voor het H. Hartbeeld, waar het omheen draait en eindigt. Dan is er tenslotte nog de bus- senparkeerplaats. Hier past men een rigoureuse verandering toe. Langs het Gymnasium in de Anto niusstraat komt een trottoir van 2.10 m. De rand hiervan loopt door toj aan de Paterslaan en draait dan met een sierlijke boog de Leunse weg op. Gaat dus over de thans iiggende „verkeersstoepen", die gaan verdwijnen. De trottoirrand omsluit dus het parkeerpleintje wat daar thans ligt. Dit verdwijnt en hierin komen oude basaltkeien en vormt zo een nieuw pleintje. 0— Zo ziet dit nieuwe gedeelte er uit, waaraan men in aansluiting op de veranderingen in het eerste gedeelte direct zal beginnen zo gauw het Henseniusplein klaar is. Ook hier worden soms rigoreuse veranderingen doorgevoerd en maakt men van de gelegenheid ge bruik oude fouten te herstellen en nieuwe mogelijkheden uit te buiten. We geloven dat de kom door dit herstel zeer behoorlijk er bij komt liggen en dat het verkeer dan ein delijk die armslag krijgt, die het al jaren zo dringend behoeft. Grote Balans - opruiming Let op de spotprijzen. een grootse collectie met zeer ruime keuze Let op en profiteert van onze speciale aanbie dingen in Delana jurkjes en blouses. Daarin zijn nu koopjes te halen. Vergelijk de prijzen Luiers vanaf 45 ct. 6 washandjes voor f 1. Slopen 1.45 Lakens 5.25 Theedoeken 60 brengt ongekende koopjes. Wilt U voorbeelden Ze eisen teveel plaats en or»07 we ruimen ze op met 2U-üU /okorting Zorgt dan dat U erbij bent, want in onze afde ling Woninginrichting zijn koopjes te halen in vitrages, tapijten, traplopers, linoleum en balatum Vraag niet hoe het allemaal kan, maar profiteert ervan. Onze verbouwing vergt plaats, veel plaats, en er moet ruimte komen. U moet ons daarbij helpen. Profiteert van onze koopjes, een klein voorbeeld Daarmede is geld te verdienen. Bovendien kunt U op al onze niet speciaal geprijsde artikelen voor THOMASSEN

Peel en Maas | 1956 | | pagina 1