Kerstartikelen serviezen Kerkelijke Diensten Ingezonden. Gevonden: Uit Peel en Maas SPORT Balatum Cocasloper Karpetten enz. Het Warenhuis Meisjes,; ADVERTENTIËN Eet- Koffie- Thee- en Drink- 4jet IQacenhuii fa. van den van 23 tot en met 29 december PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Pater Domitius. 4de Zondag van de Advent: 6.30 lm. overl. fam. van Dijk-Raafs; 7.30 voor leden en overl. leden der Handboogschutterij St. Oda; 8.30 kindermis (MP); 915 hoogmis P. Linders en dochter; 10'30 Hendrica Peeters-Tacken; 11.15 grote con gregatie in kapel van Jeruzalem; 7 u. adventsoefening. Maandag, vigilie van Kerstmis, verplichte vasten- en onthoudings dag: 6 45 zielemis voor alle overl. parochianen; 7.30 lm. W. Wijnho ven; 8.15 uitvaart Wilhelm van der Vegt; 10.30 begrafenis Dr. Janssen, oud-kerkmeester. Biechten 3—6 en 6.308 uur. Dinsdag, Hoogfeest van Kerstmis verplichte feestdag: 12 u. pl. nacht mis, gevolgd door 2 leesmissen. De le vd. parochianen, de 2de v. Th. Weiten en A. de Bruijn, de 3de v. Henk v. Waijenburg; 6 u. herders mis, gevolgd door 2 leesmissen, de herdersmis v. overl. fam. Tillemans- Duijf, de 2de v. Maria Lemmen- Leukers, de 3de v. Gertr. Huijbers; 8 u. zijn 3 H. Missen vd. meest ver laten zielen; 9.10 lm. PietPluijm, 9.35 zekere intentie(V); 10 u. pl. hoogmis Joh. Pijls-Büchel, waarna Uitstelling; 3.30 pl. vespers; 5.30 completen. Woensdag, 2de Kerstdag, dag v. devotie: 6.30 lm. z.int.; 7.30 Harrie Keijzers; 8.30 kindermis; 9.15 hoog mis Henk v. Waijenburg, besteld door de buurt; 10.30 lm. t.e.v. O-L. Vr. van de wonderdadige medaille, waarna uitstelling. Vespers en com pleten als gisteren. Donderdag, H. Joannes, apostel: 6.45 lm. P. Lenssen, echtg. en kin deren; 7.30 Theodor Janssen en overl. ouders F. Janssen-Weiten en P.Theuws-Beterams; 8.15 wed. Kelt - jens en dochter Hendrika; 9 uur hoogmis vd. parochianen; 3 u. ves pers; 5.30 completen met TeDeum als le Kerstdag. Vrijdag, Onnozele kinderen: 6.35 lm. Lambert Kurstjens; 7.30 z.i. (R) 7.30 zijalt, overl. fam. van Mil- Vermeulen; 8.15 gest. jd. ZEw. heer W.H. van Haeff (1H) Zaterdag, H. Thomas: 6.45 O.L. Vrouw-hoogmis; 7.30 lm. v. overl. leden der paardenverz.; 8.15 gest. jd. Petrus Deckers (1H); 9 u. pl. huwelijksmis bruidsp. v. Mill-Ver- meulen; 7 u. Marialof en rozenh. VELTUM Donderdag geen H. Mis RECTORAAT PATERSKERK Vierde zondag van de Advent. H. Missen om 6.30, 7.45 en 10.30; 9 uur hoogmis; Communiceren begint achteraan; le coll. voor Charitatief Centrum, 2e coll. voor onze kerk; 'aavonds 7 uur lof en Advents oefening. Maandag: Vigilie van Kerstmis, vasten- en onthoudingsdag. Tot 's avonds 7 uur gel. om te biechten. Dinsdag: hoogfeest v. Kerstmis. Gen. Absolutie; 4 uur pl. Nachtmis, waarna 2 stille Missen. Na de gez. Mis wordt de H. Communie uitge reikt. Verzoeke dringend bij 't gaan naar de communiebank zich te houden aan de aanwijzingen van orde-commissarissen. Collecte voor onze kerk en voor blssch. noden; 6.30—8 uur 3 stille Missen; 8.30 2 stille Missen om 9.30 pl. hoogmis; order de missen wordt geregeld H. Communie uitgereikt; 's middags 5 uur pl. lof met feestpredicatie. Woensdag: Tweede Kerstdag. H. Missen als op zondag. Communi ceren begint vooraan, 's Avonds om 7 uur lof. Donderdag: H. Joannes, apostel. Vrijdag: feestdag H. Onnozele Kinderen, 's Avonds 7.30 lof. Zaterdag: H. Thomas, bisschop martelaar. Van 3—8 uur gel. om te biechten. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 voor 'n zieke; 7.45 Jean van Bergen; 10.30 Anna Schell- Beurskens. Maandag: 7 uur wed. Arts-Geurts en overl. fam.; 7 uur overl. fam. Versteegen-Moorrees; 7.45 overl. ouders Kruijsen-Thielen; 8.30 Dina Wismans. Dinsdag: 5 uur José Kremer- Vullinghs; 6.30 Willem Lemmen; 7 uur Gerarda van Teeffelen; 7.30 Dina Wismans: 9.30 dr. Schim vd. Loeff. Woensdag: 6.30 Herman v. Ass; 6.30 Chris v. Heijster; 7.45 Henricus Zwitserlood en zoon Harrie; 9 uur overl. fam. vd.Munckhof-Goumans; 10 30 overl. fam. Swinkels-Michiels. Donderdag: 6.30 Arie de Kruijf en echtgenote; 7 uur voor spoedige genezing van twee zieken; 7.45 José Kremer-Vullinghs; 7.45 Dina Wis- mens; 8.30 Martinus vd. Poel. Vrijdag: 7uuroverl.fam.dePonti; 7.45 Jan v.d. Bosch namens Hense- niusschool; 8.30 Anna Schell-Beurs- kens. Zaterdag: 7 uur uit dankbaarheid; 7.45 Chris van Heijster; 8.30 Dina Wismans. PAROCHIE OOSTRÜM 4e Zondag vd. Advent: 7 uur H. Communie; 7.30 de vroegmis; 9 u. H. Communie; 10 u. hoogmis; 3 u. lof, waarna Derde Orde. Maandag: 7.30 best. zm voor Will. Claessens; vanaf 4.30 biechten in beide biechtstoelen. Dinsdaghoogfeest van Kerstmis 12 uur Middernachtmis, gevolgd door twee stille H. Missen; 8 uur twee stille H. Missen; 10 uur de hoogmis; 3 uur lof. Woensdag: tweede Kerstdag, dag van devotie; 7 uur H. Communie; 7.30 H. Mis voor Hongarije; 10 uur de hoogmis; 3 uur lof. Donderdag: 7.30 best. gez. H. Mis voor vr. Vermeulen. Vrijdag: 7.30 best. zm voor overl. fam. BloemenVermeulen. Zaterdag: 7.30 best. zmv. Theod. Kessels; 9.30 pl. huwelijkssluiting en H. Mis voor het bruidspaar Bloemen-Vermeulen; 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO 4e Zondag vd. Advent: 6.30 H. Communie; lm 7 uur en 8.30; 10 u. parochiemis; 3 uur rozenkrans en lof, daarna vergadering H. Familie afd. vrouwen; le collecte voor de kerk, 2e voor het bisdom. Maandag: 7.30 best. hoogmis tot zek. int. vigilie van Kerstmis ge boden vasten- en onthoudingsdag; biechten van 57 uur. Dinsdag: hoogfeest v. Kerstmis; nachtmis om 5 uur gevolgd door 2 lm., onder de le lm. uitreiken vd. H. Communie; 7.30 2 lm; 10 u. de hoogmis; 3 u. vespers v. Kerstmis rozenkrans en lof. Woensdag: feestdag 'vd. H. Ste- phanus, dag van devotie, de H. Diensten als op zondag; 6.30 H. Com munie; Ism. 7 u. en 8.30; 10 uur hoogmis stichting Willem Vogelen zang en Petronella Swinkels; 3 uur rozenkrans en lof. Donderdag: feestdag vd. H. Jo hannes apostel; 7.30 gest. jaarget. Gerardus Kemmelings Anna Maria Geurts en Anna Marg. Kemmelings. Vrijdag; feestdag vd. Onnozele Kinderen; 7.30 maandstond Josef Verstappen. Zaterdag: 7.30 maandstond Josef Verstappen; n.m. 7 uur Marialof; biechten van 57 uur. RECTORAAT SMAKT 4e Zondag vd. Advent: 6.30 lm tot zek. int.; 7.30 lm v. Anna Coppes— Drabbels; 10 uur hoogmis v. Mar tinus Bonants; 3 uur lof en rozen hoedje. Maandag: vigilie van Kerstmis, geboden vasten-en onthoudingsdag; 6.30 lm uit dankbaarheid; 7.30 lm voor de gelovige zielen in 't vage vuur: van 4—8 uur biechten. Dinsdag: hoogfeest van Kerstmis; de plechtige nachtmis is om 5 uur, gevolgd door 2 Ism, waaronder H. Communie; 7.30 de volgende 3 lm; 9 u. weer 2 lm, waarna om 10 u. pl. hoogmis; 3 uur lof. Woensdag: 2e Kerstdag, dag van devotie; 6.30 lm tot zek. int.; 7.30 lm v. Antonia Hof mans; 10 u. hoog mis v. Anna Coppes—Drabbels; na de hoogmis pauselijke zegen; 3 u. lof. Donderdag: 6.30 lm v. overledene; 7.30 lm v. zegen in gezin. Vrijdag: 6.30 lm t.e.v. 't H. Hart; 7.30 lm voor een zieke. Zaterdag: 6.30 lm tot zek. int. uit dankbaarheid; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. vd. berg Carmel; van 57 uur biechten; 7 uur lof. PAROCHIE YSSELSTEYN 4e Zondag vd. Advent: 6.30 lm voor Maria JanssenDroesen; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis v. overl. fam. Rongen; 2 u, lof; 2.30 Congr. vd. vrouwen. Maandag: vigilie van Kerstmis; geboden vasten- en onthoudingsdag; 7.30 lm uit dankb. vd. fam. Janssen- Koppens; biechten van 47 uur en van 7.30—9 uur. Dinsdag: hoogfeest v. Kerstmis; 4 u. pl. nachtmis, gevolgd door 2 lm: le v. fam. BosJanssen, 2e v. Willem Peters en Anna Kous; 7.30 3 lm; le v Gerrit v. Well en Wil- helmina Münsters, 2e v. overl. fam. Loonen, 3e v. overl. fam. Loonen, 3e v. overl. fam. Vollenberg—Arts; 9.30 2 lm: le v. Hendrikus Maessen en echtgenote en hun zoon Jacques, 2e uit dankb. voor fam. Gijsbers Swinkels; ongeveer 10.30 hoogmis: jgt. voor Gerrit v. Dfjck; 3 uur vespers en lof. Woensdag: 2e Kerstdag, dag van devotie; 6 30 lm; 8.10 lm uit dankb. v. fam. Winnenv. Well; 9.15 kin dermis; 10.15 hoogmis: huwelijks mis vh. bruidspaar HensingHer mans; 3 uur lof. Donderdag: 7.30 gez. jgt. v. Wil- helmina ClaessensMichels; Zaterdag: 7.30 maandd. Martin Arts; 6.30 Marialof. Vrijdag 7.30 lm uit dankb. v. fam. PouwelsReint j es. PAROCHIE CASTENRAY 4e Zondag vd. Advent: 2e collecte vh. Dekenaal Soc. Char. Centrum; 10 u. hoogmis v. parochie, daarna congregatie afd. meisjes; 2.30 lof en rozenhoedje; daarna H. Familie afd. vrouwen. Maandag: vigilie van Kerstmis, geboden vasten- en onthoudingsdag; 7.30 gez. H. Mis v. Lambert Zan ders: van 3.30—8 uur biechten in beide biechtstoelen. Dinsdag: hoogfeest v. Kerstmis; 4.30 nachtmis, welke wordt opge dragen vd. parochie; daarna 2 lm waaronder Kerstliederen worden'ge- zongen; 7 u. 2 lm, waaronder Kerst liederen worden gezongen door de kinderen; 7 u. lm v. Peter Janssen, vanwege het liefdewerk van O.L.Vr. van Lourdes; na de Communie van alle H. Missen, behalve vd. hoogmis, wordt de H. Comm. uitgereikt; onder de nachtmis gelieve men 't zangkoor daarbij voorrang te verlenen; 9.30 pl. hoogmis welke wordt opgedragen v. Joanna Strijbos—Baltussen; 2.30 pl. vespers en lof. Woensdag: 2e Kerstdag; feest vd. H. Stephanus, dag van devotie, de diensten als op zondag; 9.30 hoog mis tot zek. int.; 2.30 lof en rozen hoedje. Donderdag: feest vd. H. Joannes, Evangelist; 7.30 laatste vd. zesw. dienst v. Jos. Willemse. Vrijdag: feest vd. H.H. Onnozele kinderen; 7.30 gez. jaard. v. Hen ricus vd. Pasch. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. van Alt Bljst. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 56 uur biechten; 6 uur lof en rozen hoedje. Kerstdag te 7.30 wordt H. Com munie aan de zieken eebracht. Kerkpoets: Elly Tacken, Lies Drabbels. PAROCHIE LEUNEN 4de Zondag vd. Advent, 7 u. H, Mis vd. parochie, 8 u. v. Elisabeth Alsemgeldt, 9 u. v. Ali Bakker, 10 u. hoogmis v. Gerard Voesten, 2.30 congregatie meisjes, 3 u. lof. Maandag, vigilie v. Kerstmis, geb. vasten- en onth.dag, 7 u. H. Mis v. Hendr. en Piet Claessens, 7.30 sol. gest. jg. Petronella Litjens. 24 en 5—8 biechten in beide biechtstoelen. Dinsdag, hoogfeest v. Kerstmis, 5 u. nachtmis gevolgd door 2 Ism., de nachtmis v. Gertr. en Martin v. Dijck, le lm. Helma en Piet van Meijel, 2e lm. Peter J. Rongen en echtg., 8 u. 2 lm., le v. Lena Ver- koeijen, 2e v. Eduard Asselberhs, 10 u. hoogmis vd. parochie, 3 u. vespers van Kerstmis. Tweede Kerstdag: 7 H. Mis Wed. Marcellis-Verstegen, S u. tot int., 9 u. Willem Litjens en Anna Gertr. Jenniskens, 10 u. hoogmis Johanna Asselberghs—Buggems, 3 u. lof. Donderdag 7 u. H. Mis v. overl. ouders Baltussen-Grceneweg, 7.30 Wilhelm Wismans en echtg. Vrijdag 7 u. H. Mis, 7.30 v. Elis. Reintjes-de Lauw, vanw. de buurt. Zaterdag .7 u. H. Mis, 7.30 gest. jg Hendr. Gussen en echtg. Biechten 45 en 6.307 u. 7 u. Marialof. Zaterdag 9.30 pl. huwelijkshoog mis v. bruidspaar Gommans—Ver- schuuren. Deze week geen godsdienstcursus voor 18jarigen. Kerkpoets: Mien ^Jenniskens en Annie van Kempen. RECTORAAT HEIDE Vierde zondag van de Advent; 7.30 lm. uit dankbaarheid; 10 uur hoogmis v.d. zieken vh. Rectoraat, waarna Congregatie v.d. jongens van 18—30; 2.30 lof. Maandag: vigilie van Kerstmis, vastendag; 7.30 Huberdina Wismans 4—6.30 biechten door de Rector; 79 uur biechten door een Eerw. Pater. Dinsdag: hoogfeest v. Kerstmis; 4.30 nachtmis voor ons Rectoraat, waarna een H. Mis tot bijz. int. en een t.e.v. O.L. Vrouw v. Lourdes; i uur H. Mis uit dankbaarheid; i.30 tot bijz. int.; 10 uur hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw der Wonderdadige medaille; 3 uur pl. lof. Woensdag: Tweede Kerstdag, 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vrouw van Tienray; 9 uur H. Communie; 10 uur hoog mis uit dankbaarheid; 2.30 lof. Donderdag: H. Johannes, apostel. 7.10 en 7.30 H. Communie; 8 uur H. Mis tot bijz. intentie. Vrijdag: 7.10 en 7.30 h. Communie; uur lm. Jan Janssen. Zaterdag: 7.10 en 7.30 H. Com munie; 8 uur lm. Wilh. Voesten; 6 uur biechten; 7.30 lof t.e.v. O.L! Vrouw. RECTORAAT VEULEN Heden zaterdag biechten door een eerw. Pater van 5 30 tot ongeveer 9 uur. 4e Zondag vd. Advent: 7 uur H. Communie; 7.30 lm tot int.; 10 uur hoogmis als best. gez. jaarg. v. vr. Clephas; 2.30 4e en laatste Advents viering. Maandag: vigilie v. Kerstmis, ge boden vasten en onthoudingsdag; 7.30 lm v. Willem Engelen; biechten door eerw. Rector van 3—4 en van 5—7 uur. Dinsdag: hoogfeest'v. Kerstmis; 12 u. nachtmis gevolgd door 2 lm. waaronder Kerstliederen gezongen worden; onder beide lm gelegenheid tot communiceren; nachtmis voor overl. fam. v. MeijelPoels; 2e H. Mis tot genezing van een zieke; 3e H. Mis tot bijz. int.; 8 u. 2 H. Mis sen; 10 u. hoogmis; onder de lm. van 8 u. gelegenh. tot comm.; dele H. Mis, v. P. Smedts, kind. en kl.- kinderen; 2e tot bekering van Rus land; 3e genezing van zieke; 3 uur vespers; uitsluitend maandcollecte voor onze kerk; de laatste maand collecte heeft opgebracht f 102.44. Tweede Kerstdag, H. Stefanus, 7 u. communiceren, 7.30 lm. t.int. 10 u. hoogmis als best. jg. J. Rein- tjes, 2.30 lof. Donderdag, St. Jan Evangelist, 7.30 lm. v. d. vervolgden. Vrijdag, Onnozele kinderen, 7.30 lm. Gebr. Direks. Zaterdag 7 30 lm. Gerard Willems en Hendrina Jacobs. Biechten 67. 8 u. Marialof. Wij zullen het zeer op prijs stel len. als wij voor het Kerstfeest, evenals voorbije jaren, bloemen van onze gelovigen zouden mogen ont vangen. BUREAUCRATIAS HEEFT GEZEGEVIERD We hebben U indertijd verteld, hoe in het kamp van Horst- America, een 60-tal Hongaarse vluchtelingen na weken van onzekerheid, een veilig tehuis vonden. Het kamp is immers ingericht voor huisgezinnen, die daar inderdaad behoorlijk woon gelegenheid vinden. Ze zijn gebouwd van de Nederlandse belastinggelden en zo men ze graag ter beschikking van het een of ander doel had ge steld, dan zeker nu. Zo redeneerde zeker 99 pet. van onze Nederlandse bevolking. Behalve een groep... Neen, geen communisten, waarde lezer, maar nette degelijke en brave ambtenaren uit Den Haag. De Ned. Federatie voor de vluch telingen had dit kamp ter beschik king gekregen en was blij, de eerste Hongaarse vluchtingen deze pracht- woonplaats te kunnen geven. Het Ministerie van Sociale Zaken, onder wiens ressort deze kampen feitelijk thuis horen, schijnt echter spoedig berouw gekregen te hebben van die eerste toezegging. Maar ge zien de stemming van het Neder landse publiek, konden ze moeilijk hardop zeggen, dat ze de Hongaren liever kwijt dan rijk waren, wes halve men een andere methode heeft gevolgd. Op de eerste plaats werd de door de Ned. Federatie beschikbaar ge stelde sociale werkster buiten ge gooid. Die moest maar zien, waar ze haar administratie en andere dingen onderbracht, maar uit het kantoorgedeelte moest ze uit. Ze kon haar taak evengoed ver vullen in de kamer, waar ze in woonde. Terwijl het halve kamp leeg staat, was voor die werkster daarin geen andere plaats. Met de tolken, notabene vrijwil ligers, ging het al niet anders. Ze moesten maar zien, dat ze onderdak kwamen. Dan begonnen andere pesterijtjes. Zo lag een Hongaarse moeder al enige dagen ziek en was het hoog nodig, dat ze schone lakens kreeg. De kampleiding besliste echter, dat er een vastgesteld aantal dagen met een bepaald laken gedaan moet worden, volgens de schijnbaar op permachtige reglementen en daar aan had ook déze vrouw zich maar te houden. Laten we U vertellen, dat deze zaak tot in Den Haag is uitgevoch ten geworden en dat het uiteinde lijke en definitieve antwoord van het ministerie van sociale zaken NEEN was en bleef Zo is dit spelletje doorgegaan Is het een wonder, dat de Ned. Federatie de mensen uit dit kamp zo gauw mogelijk heeft weggehaald en ze elders onderdak heeft bezorgd. Het kamp ligt nu wel weer voor het grootste deel leeg, maar sancta bureaucratias kan nu lachend de vlag hijsen. Zij hebben gewonnen Dat diezelfde federatie nu deze vluchtelingen in hotels enz. moet onderbrengen en dat kampen, die daarvoor prima geschikt zijn, half of heel leeg liggen, interesseert deze ambtenaren totaal niet. Het nederlandse volk is er weer goed voor! Het is best mogelijk, dat die Ned. Federatie ook haar fouten heeft, maar het is en blijft een openbaar schandaal, dat niet alléén met deze vluchtelingen zo gesold wordt, maar ook, dat met het geld van het Nederlandse volk zó ge smeten wordt. Sociale zaken Mzaken W. Geachte Redactie. Als er nieuwe plannen zijn, dan kunnen we tekst en uitleg vinden in uw blad. Komen er nieuwe wer ken in uitvoering, dan lezen we hoe 't worden gaat. Daarom is het zo ver wonderlijk, dat over een groot plan, wat tot uitvoering schijnt te komen, totaal niets gezegd wordt. Noch in Uw blad, noch in de gemeenteraad, noch elders. Ik bedoel dan de nieuwe weg van de Deurnese- naar de Wanssumseweg, midden door de Wieën. Reeds eerder hebben hier alle mogelijke mensen gelopen met meet-materiaal, waarvan sommigen wel eens een tekening lieten zien, maar het overige in het duister bleef. In een provinciale staten-zitting is bekend gemaakt, dat deze ver binding in 1957 gereed zou komen, maar werd verder ook niets meer verteld. En tenslotte schijnen nu ambtenaren rond te gaan met zgn. aankoopformulieren, waarop men dus zijn gronden kan afstaan. De weg zal dus ter zijner tijd wel gereed komen. Ik waag me aan geen oordeel over de noodzakelijk heid en het nut van deze weg, hoe wel ik me in kan denken, dat de Venraysemlddenstand.een en ander niet prettig zal vinden. Hij zal in de toekor^st menig auto buiten Venray houden. Maar wel vraag ik mij af of hier niet wat meer voorlichting gegeven kan worden. Het is nu eenmaal zo, dat men hier moet onderhandelen met een overheidsinstantie, die al tijd als stok achter de deur, de ont eigening heeft staan. En dus ge makkelijk onderhandelen kan. Van een ander wordt dan zoveel sociaal begrip gevraagd, dat hij maar direct toehapt. Het feit, dat al verschillende „slachtoffers" de koppen bij elkaar gestoken hebben, bewijst al, dat zij dit begrip niet op kunnen brengen, eenvoudig omdat ze van dit hele plan geen notie hebben. Kunt U misschien nadere inlich tingen geven. J. ANTWOORD: Inderdaad gaat er eer. weg ko men van de Deurnese naar de Wan- sumse weg, door de Wieën. Of dit plan in 1957 verwezenlijkt zal worden, is van vele factoren afhankelijk. O.a. van het nieuwe stationsplan in Oostrum. Men is het er namelijk nog niet over eens ondanks andersluiden- dende berichten of de lijn Vier lingsbeekVenlo verlegd zal wor den. Verder zal de nieuwe financiële regeling ook nog enige vertraging geven Hoe deze weg zal lopen, weet alleen de Provinciale Waterstaat. Het wordt namelijk een provinciale weg, waar de gemeente geen enkele bemoeienis mee heeft. Is een gemeente nog wel eens bereid inzage te geven in plannen, de Prov. Waterstaat doet dit niet gauw. Een der redenen daarvan is, dat met wegen, die zij aan wil leggen, grondspeculaties enz. van veel gro ter gewicht kunnen zijn dan bij de aanleg van gemeentewegen. Denk bijv. aan benzine-stations. Kan gemeentelijk belang nog wel eens in overeenstemming gebracht worden met particulier belang, provinciaal ligt dat ook weer veel moeilijker. Men is dus over het algemeen tamelijk geheimzinnig met deze plannen en komt er eerst mee voor het voetlicht, als reeds alles in kannen en kruiken is. Men schijnt op het ogenblik in derdaad bezig te zijn om te onder handelen over de aankoop van grond. Hierbij zijn natuurlijk regels gesteld, waaraan ook een water staat zich te houden heeft. Vraagt een grondbezitter dus veel meer en kan men niet tot overeen stemming komen, dan is onteige ning mogelijk. Maar dan worden de belangen van de betreffende eigenaars even goed nog in acht genomen. Dat is op het ogenblik het enige, wat over deze kwestie te vertellen valt. Zijn wij goed ingelicht, dan schij nen echter de onderhandelingen welke gevoerd worden op de mees te plaatsen vlot te.verlopen. oorbel, Verhoeven, Julianasingel 1; alpinomuts, J. Gommans, Ch. Ruijs- straat 6a; ijzeren dommekracht, Brandweerloods; 2 hanen en munt biljet, F. Swinkels, Maasheseweg 9; damesportemonnaie m. inh., S tr ij - bosch, Arkstraat 1; kinderpet, Oo- mens, Kemp weg 16; bruine rozen krans, Janssen, Laagh.weg 7; een bankbiljet, Siebers, Burg. vd. Loo- straat 19; heren-glacé's, Kruijssen, Markt 15; vulpen, Say, Station weg 8; damesportem. m. inh., Linders, Odastraat 11; motorhandschoen, Paterslaan5; br. heren-glacé, Borgs Kempweg 14; witleer, handschoen, huissleutel, rozenkrans in étui; halskettinkje m. medaille en een kinderportemonnaie, Politiebureau. van 31 december 1910 De heer Eduard Asselberghs uit Leunen slaagde voor de akte M.O. Staatsinrichting. Dr. Struben werd voorzitter van het Groene Kruis. De Gebr. Oudenhoven en A. Arts waren met f 2135 de laagste inschrijvers voor het bouwen van een woning met winkel en bakkerij aan de Maashese weg, voor reke ning van M. Laurensse. S.V.V.-nïeuws Het eerste schijnt vast besloten te zijn, zich de kaas niet meer van het brood te laten eten. Zo werd zondag j.l. in een goede wedstrijd, Blerick met een 3—0 nederlaag naar huis gestuurd, waar mee weer 2 punten waren verdiend. Of die overwinningenreeks zich consolideren zal, is echtereen andere vraag, zeker nu zondag tegen Irene in het veld getreden moet worden. Deze sterke tegenstander zal geen gemakkelijke opgave zijn voor ons eerste, dat echter de laatste wed strijden weet te vechten en van zich af te slaan. Zo kunnen we zondag een spannende wedstrijd tegemoet zien en durven we in geen geval een prognose te maken. Het tweede wist Irene 2 thuis een gelijk spel af te dwingen, 22 tekende de verhoudingen goed. Zondag a.s. zal men naar Wïlhel- mina 2 moeten en dat is een ge duchte tegenstander. Het zal dan ook wel de vraag zijn of onze spelers het halen zullen. Het derde begint ook uit te schieten. Zondag werd DIS op eigen terrein met 21 geklopt. Morgen kan men hier het derde bezig zien tegen Tienray, een wedstrijd, die gewonnen kan worden. Het vierde versloeg in grootse stijl Lottum met 4—0. M.H.C.V.-nieuws De vastgestelde wedstrijd van zondag jl. tegen Green Star uit Heerlerheide vond geen doorgang wegens het niet opkomen van de gasten. Zondag komt de mede-koploper Weert proberen ons 'n paar puntjes afhandig te maken. Gezien de belangrijkheid van deze wedstrijd mogen we een spannende strijd verwachten. P.D.V. de Zwaluw Morgen 23 december hebben we dan wederom onze jaarlijkse karn- pioenendag, waarop al de leden, die het afgelopen seizoen een diploma behaalden 9 duiven moeten, zetten. Zij die dit niet doen, krijgen f 5.— boete. De overige leden komen na tuurlijk allen deze kampioenen be wonderen. Verder is het morgen uitbetaling van de tentoonstelling-gelden. Ook de laatste kans om kleur en for maat van de kampioenschappen op te geven. De uitslag van de tentoonstelling was al volgt. Oude doffers: 1 9 A. de Riet, 2 Kelders, 3 7 10 P. en J. Hendriks, 4 P. Philipsen H. 5 en 8 J. Strijbos. Jarige doffers: 1 en 10 M. Kelders, 2H.Jansen Y., 3 J. Verstegen, 4 J. Strijbos, 5 J. Kusters, 6 Jaap Janssen, 7 de Riet, 8 Munckhof, 9 K. Sijbers. Jonge doffers: 1 P. Manders, 2 J. Strijbos, 3 en 6 Vermeulen, 4 H. v.d. Heuvel, 5 P. Strijbos, 7 J. Verstegen, 8 en 9 C. Barends. 16 M. de Bruyn. Late doffers 1 M Tonen, 2 P. Strijbos, 3 G. Janssen O., 4 A. Willems. Oude duivinnen 1 v.d. Munckhof, 2 Servio, 3 Maas, 4 Lormans, 5 Joh. Janssen, 6 H. Janssen Y., 7 Jos Vermeulen, 8 J. Verstegen, 9 en 10 P. en J. Hen driks. Jarige duivinnen 1 en 3 M. Kelders, 2 J. Kusters, 4 Gebr. Hendriks, 5 en 6 P. Strijbos, 7 J. Verstegen Jonge duivinnen: 1 3 10 J. Verstegen, 2 Servio, 4 J. Kusters, 5 A Willems, 6 A. van den Munckhof, 7 P. en J. Hendriks, 8 Gebr. Hendriks, 9 Joh. Janssen. Late duivinnen: 1 J Maas, 2 A. de Riet, 3 M. Tonen. Mooiste doffer A. de Riet. Mooiste duivin: A. van den Munckhof. Steeds het nieuwste. fa. Th. Pouwels Zn. ^Hofstraat 10 Julianasingel 2 Alles wordt thuisbezorgd bij moeilijk heden, ofwel voor raad en inlichtingen is de R.K. Vereniging tot bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-S angers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 393; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen, Patersstraat 30, Tel. 588; Mej. T. Paping, Paters straat 30; Mej. M. Pijls, Grote str. 14a, Tel. 673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenne, Geijsteren, Tel. 250; Mevr. vd. Haar, Blitterswijck D 67. Tel. 263 en de navolgende dames correspondenten: C. Tacken-Haegens, Castenray; H. van Rens-Loonen, Heide; M. Asselbergs, Leunen, K 12, Tel. 273; G. Geelen-Boonen, Veulen-Leunen Kerckhof-Vervuurt, Oirlo Tel. 04787—238; M. Lemmens, Oostrum, Tel. 480; J. vd. Winkel-Geurts, Smakt; Janssen-Pubben, Merselo; Zuster Mulder, Groene Kruis, Tel 04784—201, Wanssum. Prachtsortering Alle soorten porcelein glas en aardewerk Alles wordt bezorgd. Hofstraat 10 Telefoon 566 Julianasingel 2 Nieuwste sortering groepen en stallen alle versieringen Het Warenhuis Telefoon 566 Hofstraat 10 Julianasingel 2

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2