Ih uni[aaUuwtt>m 'UitckaaU(es FBÊICÊ Kerst- en Nieuwjaarskaarten fa. u. d. lïlunckhóf Prinsenhof Voetverzorging Foto-lijstjes groot pand slacht Antomatiek Moet HET WARENHUIS Slagerij J. COENDERS J. Woltering fa. Thielen - Fritore of hotel Dr. A. Jaossen overleden Bnrgerlqke Stand Venray ADVERTENTIEN Wed. A. Willemse-Pbilipsen Biechten voor Kerstmis 40-Urengebed voor PEEL EN MAAS van a.s. zaterdag 29 december worden gaarne verwacht, doch uiterlijk tot donderdag 10 u. v.m. mits tijdig besteld, worden nog voor nieuwjaar vervaardigd. Wij hebben ook voor U keus in onze mooie sortering, even als in onze rijke collectie Antonius J. J. Janssen Jobanua Maria de Schotter Eerste Kerstdag gesloten Bijverdienste Coöp. Venlose Veilingverg. G.A. bekwaam agent(e) Het Warenhuis Handwerken en Wol A. van Aarssen verkoopster Inboedel ie Oirlo Te Holtum In Limburg overleed donderdagmorgen om 5 uur zacht en kalm de heer A. J. J. Janssen, arts. Het simpele bericht van de dood van een groot man, die voor Venray zeer veel betekent heeft. Dokter Janssen, de markante fi guur, vriendelijk en gesoigneerd is niet meer. Hij heeft de goede strijd gestreden. Geboren op 25 april 1871 in Grave, heeft hij gestudeerd te Rolduc en aan de Universiteit van Utrecht. Hier promoveerde hij in 1897 tot arts. Hij vestigde zich in Venray als hulsarts en werd auto matisch huisarts in Huize Servatius, toen dit in Venray gevestigd werd. Op verzoek van de Broeders van Liefde ging hij in Duitsland stude ren in de psychiatrie, waarna hij op 7 october 1907 benoemd werd tot geneesheer van Huize Servatius. Hier is hij ondoorbroken aan ver bonden geweest tot maart 1941, toen hij zijn otium cum dignitate kon gaan genieten. Na de oorlog deden de Broeders van Liefde niet tevergeefs een beroep op hem toen dr. Oosterbaan in militaire dienst moest. Van december 1947 tot maart 1949, deed hij wederom dienst als geneesheer aan deze inrichting. Over zijn kwaliteiten als arts kunnen het beste oordelen zijn collega's en patiënten. Zijn collega's kenden hem als een hard werker, aie samenwerking bovenaan stelde en open stond voor elke verbete- iing, die de ziekte van zijn patiën ten kon verlichten. Zijn patiënten leerden hem ken nen als een zorgvol arts, diep be wogen door hun lot, die al het mogelijke en soms zelfs het onmo gelijke deed hun leed en lijden te verzachten en te genezen. Honder den hebben aan hem inderdaad hun genezing te danken. En dat Huize Servatius zulk een goede naam heeft onder de psychiatrische in richtingen in den lande is mede voor een groot deel het werk van deze geneesheer-directeur, die zich zelf nimmer spaarde en anderen een voorbeeld was. Doch niet alleen Huize Servatius had zijn aandacht en werkkracht. Ook Venray, zijn woonplaats, droeg hij een grote liefde toe en heeft hij gediend op meerdere posten. Zo was hij lid van het kerk bestuur en mede-restaurateur van Venray's Grote kerk. Hij was een sociaal voelend mens, zoals bleek uit zijn lidmaatschap van de St. Vincentiusvereniging en zijn voor zitterschap van de arbeidsbeurs in Venray, die hij zelf mede hielp oprichten voor een vijftig jaren terug. Als lid van het gemeente bestuur was hij o.a. mede-bouwer van het nieuwe gemeentehuis. Bij zijn zilveren artsen-jubileum en zijn gouden huwelijksfeest is Dr. Janssen dan ook oprecht harte lijk gehuldigd door velen en dat men ook van hogerhand zijn ver diensten wist te waarderen blijkt uit de onderscheidingen die hem zijn toegekend. Hij was officier in de orde van Gregorlus de Grote en ridder in de orde van Oranje Nassau. Maandagmorgen om half 11 zal in de parochiekerk van St. Petrus Banden een plechtige lijkdienst worden gehouden waarna begrafe nis op het kerkhof aldaar. KERSTSTAL De loterij is voorbij, de meeste prijzen zijn afgehaald en nu is het wachten op de kerststal zelf. Die is men intussen aan het plaatsen n de voortuin van het Gymnasium en als U ons blad ontvangt zal waarschijnlijk de gehele stal reeds klaar zijn. Architect Colsen is de ontwerper van de stal, die iets afwijkt van het gewone model, dat we allemaal kennen. Hier wordt Inderdaad een stal gebouwd, waar men van buitenaf nog wel de beelden zien kan, maar waar toch op de eerste plaats de bedoeling voorstaat, dat men in de stal zelf op bezoek gaat, zoals we ieder huis binnen gaan. De beelden zijn van een Roer- mondse kunstenaar. Hoewel het zeker de bedoeling is, dat ook kin deren deze stal bezoeken, wordt wel de ouders gevraagd hen er op te wijzen, dat een en ander geen speelgoed of speelterrein is. Excursie ouden van dagen Dezer dagen maakten de ouden van dagen een excurie naar de'coöp. Zuivelfabriek Venray. Na ontvangst door de directie werd een rondgang gemaakt door het nieuwe bedrijf. Dat de belangstelling groot was, bleek wel uit het het grote aantal vragen dat aan de rondleiding werd gesteld. Nadien werd een verversing aangeboden. De heer Odenhoven, voorzitter, sprak een dankwoord voor deze in teressante excursie en voor het gastvrij onthaal. Garage van Ham had voor ver voer gratis een bus ter beschikking gesteld. Een geste, die waardering en navolging verdiend. Wie kan helpen? Voor de aankleding van de recreatieruimte der ouden v. dagen zijn enkele zware gordijnen nodig, die tochtwerend zijn. Wie heef t deze misschien over en wil ze ter be schikking stellen? Het Soc. Char. Centrum, Paters- straat zal dan wel zorgen, dat ze ter bestemder plaast komen! Pater Augustinus Ruiters o.f.m. Gisteren vierde Pater Augustlnus Bulters zijn 85ste verjaardag. Wij wensen de krasse grijsaard nog vele mooie jaren Ongeluk Bij de reparatie van een motor sprong Woensdag een stukje staal in het oog van H. W. te Leunen. De te hulp geroepen dokter achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Venlo noodzakelijk. Geslaagd Te Eindhoven slaagde voor het diploma typen de dames: Carla Janssen, Wilma Swinkels, Mia van Treék Mia Hendriksen en Martha Pauwels. Te Eindhoven slaagde voor het diploma typen, mej. Diny Kateman. Zelatricen van het Sint Petrus-liefdewerk De zelatricen die de contributie van dit jaar van het S.P.L. nog niet hebben opgehaald, worden vriendelijk verzocht dit zo spoedig mogelijk op te halen, nog vóór Nieuwjaar. Dat de contributie tot f 1 is verhoogd, zal voorde mensen geen bezwaar zijn, wanneer zij in zien hoe noodzakelijk dit Liefdewerk moet gesteund worden door ons gebed en door onze financiële bij drage, omdat met de opleiding van steeds meer inlandse priesters, het voortbestaan en de groei van de Kerk in de Missielanden gemoeid is. Brood 1 cent duurder De prijs van het brood wordt een cent hoger. De Nederlandse Bakkerij Stichting heeft haar rayonale com missies meegedeeld, dat de brood prijs over de hele linie met een cent per brood van achthonderd gram verhoogd kan worden. Emigrantenschepen naar U.S.A. en Canada Reisbureau Peeters, Venlo en 's-Hertogenbosch, deelt ons mede: De vertrekdatum van de komende emigrantenschepen zijn thans vast gesteld. Dit zullen zijn: R'dam Halifax New York ss Zuiderkruis 12 dec. 20 dec. 22 dec. ss Groote Beer 16 jan. 24 jan. 26 jan. ss Zuiderkruis 21 jan. 30 jan. ss Groote Beer 8 f ebr. 16febr. 18febr. ss Zuiderkruis 12 f ebr. 21 febr. Landbouwschool te Well Voor de bouw van een nieuwe Landbouwschool te Well, heeft reeds 'n onderhandse aanbesteding plaats gehad. De laagste inschrijfster was de Aannemerscombinatie te Well, voor de som van f 226 343..daar na volgden de firma Roelofs te Sie- bengewald voor f 228.000.de fir ma Dings te Castenray voor de som van f 233.685.en de firma Aker boom te Venray voor f 232.400. In dit plan is de bouw van een directeurswoning inbegrepen. „Groene kaart" voor Duitsland Met ingang van 1 januari a.s. wordt voor Nederlanders, die met 'n motorvoertuig (ook bromfiets) de Duitse grens willen passeren, vereist, dat zij in het bezit zijn van een bewijs, dat zij tegen derden ver zekerd zijn. Dit is de z.g. „groene kaart". Is men niet in het bezit daarvan, dan wordt men niet in Duitsland toegelaten en kan men rechtsom keer maken. Landbouw moet binnen 25 jaar 30 pet meer mensen voeden In de komende vijf en twinttg jaar zal onze cultuurgrond door ontginningen en inpolderingen hoogstens met 240.000 ha kunnen toenemen. Tegenover deze landaanwinst staat echter verlies tengevolge van de sterk toenemende bevolking. Er zal van de toeneming dan ook niet meer dan 140-000 hectare voor de land bouw overblijven. Het areaal aan cultuurgrond zal zodoende met nog geen 6 pet stijgen, terwijl de be volking met bijna 30 pet zal toe nemen. Dat betekent geen prettig voor uitzicht wanneer ons land zoals in de jongste wereldoorlog on verhoopt van aanvoer van buiten zou worden afgesloten. Per hoofd van de bevolking zal er in 1980 slechts amper 20 are cultuurgrond ter beschikking staan tegen 24 are op het ogenblik. De opbrengst per are zal dus met ruim 20 percent moeten stijgen, een zelfde jaarlijkse stijging als zich de eerste helft van deze eeuw heeft voltrokken. De produktieverhoging, die daar door een regelmatige watervoor ziening kan worden verkregen, be draagt 20 tot 25 percent. Deze op brengstverhoging van de lichtere droogtegevoelige gronden achtte de heer Mesu van meer belang dan ze in bossen om te zetten. Daarnaast zal door verharding van wegen op uitgebreide schaal de produktiviteit in de landbouw grotelijks kunnen worden verbeterd evenals door een betere verkaveling. van 14 t/m 20 december 1956 GEBOREN: van Voorts Pieternella, Overl.weg la Mommen Regina, Veltum L 67 Minten Theodorus, Overl.weg 21a Duijkers Johanna, Hoogriebr. G37a Massoeurs Martinus, Merseloseweg 23 nw v. Houdt Mathea, Pr. Irenestraat 17 OVERLEDEN: de Schutter Joanna, echtgen. van Huijsmans C. H., 61 jr, Vierlingsbeek Peters Peter J., weduwnaar van Peeters H., 82 jr, Vierlingsbeek. ONDERTROUWD Huijbers Hendricus, 37 jr, opper man te Vierlingsbeek en Arts Catharina, 30 jr, Hoederstraat 21. Dankbetuiging Voor de vele blijken van deelne ming bij de ziekte en het overlij den van onze inniggeliefde echt genoot, zoon, broer, behuwdbroer en oom Theodorus Jos. Willemse betuigen wij hartelijk dank, vooral aan H.H. Geestelijken v.d. parochie, H.H. Doktoren, Eerw. Zusters v. h. Ziekenhuis,. Dr. Bloemen, familie, buren, vrienden en bekenden. Castenray, december 1956. KERKBERICHTEN ST. PETRUS BANDEN De gelovigen worden verzocht met biechten niet tot het laatste te wachten, maar ook zoveel mogelijk vandaag (zaterdag) te komen biechten vanaf half 5. Gedurende de drie kerstdagen is in onze kerk het 40-Urengebed. Het Allerheiligste wordt iedere dag na de hoogmis uitgesteld. Wij vertrouwen, dat de gelovigen gedurende de eerste twee dagen hun aanbidding komen houden. Voor donderdag zijn de volgende aanbiddingsuren vastgesteld Van 1010.30 St Petrus Bandenschool; 10.3011 uur Dr Poels- school; 1111.30 meisjesschool; 121 uur misdienaars; 12 uur H. Familie; 2—3 uur Congreganisten; 45 uur Christelijke moeders. Maria-Congreganisten. Gedurende het 40 urengebed hebben de Con greganisten iedere dag een uur voor de vespers aanbidding. Heden overleed tot onze grote droefheid, na een kortstondige ziekte, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, geheel over gegeven aan Gods H. Wil, onze onvergetelijke vader en groot vader rustend eerste Geneesheer van Huize St. Servatius, Ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote, Officier in de Orde van Oranje-Nassau, weduwnaar van Josefina C.M. Esser in de gezegende ouderdom van 85 jaren. Eindhoven: H. Janssen H. Janssen-v.d. Venne en kinderen Holtum: A. Janssen, pastoor Ysselsteyn: J. Janssen, pastoor Vught: D. v. Wensen-Janssen A. v. Wensen en kinderen Holtum, 20 december 1956. De H. Uitvaartdienst zal worden opgedragen in de kerk van St. Petrus Banden te Venray op maandag 24 dec. om half 11. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in Hotel De Zwaan. Heden overleed in het St. Eli- sabethziekenhuis te Venray, voorzien van de laatste Sacra menten der Heilige Kerk, in de leeftijd van 61 jaren, onze ge liefde echtgenote, moeder en grootmoeder echtgenote van Cornells Huysmans Overloon: C. Huysmans M. Kersten-Huysmans J. Kersten en kinderen H. Huysmans M. Huysmans-v.d. Boomen Wageningen: (Suriname) A. Huysmans A. Huysmans-Turkenburg en kinderen Steenbergen: M. Huysmans G. Huysmans-Rockx en kind Overloon: J. Huysmans Haaren (Gr. Seminarie): J. Huysmans 'Overloon, 16 dec. 1956. De uitvaartdienst met begrafe nis heeft plaats gehad op 19 dec. Hartelijk dank aan O.L. Vrouw voor verkregen gunst. N.N. Voor de talrijke blijken van be langstelling welke wij bij ons hu welijk mochten ontvangen, zeggen wij, ook namens wederzijdse ouders en familie, hartelijk dank. H. Bierens N. Bierens-Litjens Venray, Oude Oostr.weg 28 Loterij St. Nicolaas- winkelactie Overloon. Nog afgehaald kunnen worden bij Deriet, Secretaris Middenstand, de prijzen gevallen op nrs.: 71, 268, 2731. 5523, 5941, 13893, 15296, 26248. T- Vertegenwoordiger gevraagd Venlo en omg., voor avonduren. Kantoor bediende of iets derg. Mooie blij vende bijverdienste. Brieven letter P aan Postbus 819 Rotterdam. Aan allen Zalig Kerstfeest en gelukkig 1957 Hofstraat 10 Julianasingel 2 Telef. 566 Alle bekenden en familie Zalig Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar PIET WILBERS MIA WILBERS— SIJBERS. 1721 Brockstreet South Port Whitby Ont. Canada Karei Oudenhoven M. Oudenhoven-vd. Beuken wensen familie, vrienden en beken den een zalig Kerstfeest en een voorspoedig 1957. 208 Westcoast Rd., Glen Eden Auckland New-Zealand VENLO Alle meermalige emballage moet vóór 1 januari 1957 op de veiling ingeleverd worden of er moet een voorraadsopgave bij het emballagekantoor verstrekt worden. De leden, die een voorraadsöpgave indienen, moeten het aantal opgeven, voorradig op 31 december 1956. Bij de verenigingen waar depots zijn, kan dit eveneens geschieden. Voor emballage, die niet op 1 januari 1957 is ingeleverd, wordt huur-naar-duur berekend vanaf 1 januari 1957. In verband met de voorraadstelling zijn de emballageloodsen te Venlo op 29 december 1956 de gehele dag gesloten. HET BESTUUR Allen een Zalig Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar. H. Aannemersbedrijf OUDENHOVEN Lzn. Pater Jan Oudenhoven m.s.c. wenst allen een zalig Kerstfeest en een gezegend Nieuwjaar. Vanuit Canada wensen wij fami lie, vrienden en bekenden Zalig Kerstfeest Gelukkig Nieuwjaar Jan Heijnen Jo Heijnen- Janssen Frans, Theo, Annemieke, Jimmy, Johny, Mark. 420—18 A Street N10 Calgarij Alta. Canada Grote blindeninsteliing vraagt of vertegenwoordiger om de ver koop op zich te nemen van blin- denwerk in uitgebreid gebied. Ook dames welkom. Brieven onder nr. 1912 bureau van dit blad. tijdens de Kerstdagen gesloten. Zaal van Bergen Gennep 2e Kerstdag in ons café en restaurant TRIO DE BRUYN Droogworst 100 gr. 45, 250 gr. 110 Leverworst 500 gr. 65 Vrijdag en Zaterdag: Runderlappen 500 gram 2.70 A.s. Donderdag 27 dec. zitting voor pedicure en voetbehandeling van 1.30—6.30 uur in Restaurant Janssen, Stationstraat 1, Venray. Pijnloze behandeling van alle voetkwalen, eelt, likdoorns, kalk en ingegroeide nagels, voetwratten gipsafdrukken, steunzolen, elast. kousen. Opgegeven adressen voor beh. aan huis worden na zittingstijd in volgorde afgewerkt. Medisch ged. voetspecialist VENLO Tel. 04700—2582 Prachtsortering Kerstkaarten Nieuwjaarskaarten Nieuwjaarsbrieven Kleine kaartjes alle Schrijfbehoeften Hofstraat 10 Julianasingel 2 Tel. 566 Voor is steeds uw adres wtj geven U elk gewenst advies, Aan allen Zalig Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar. Langeweg 25 Alles voor de Bel 566, alles wordt bezorgd. HET WARENHUIS, Hofstraat 10 fa. Th. Pouwels Zn. Julianasingel 2 Tel. 566 Verhoog uw Kerstsfeer met een Kerst-grammofoonplad Een zfer mooie collectie vindt u bij Hofstraat 6—2a Tel. 314—447 VENRAY in alle soorten HET WARENHUIS fa. ThJouwels Zn. Hofstraat 10 Julianasingel 2 In ons bedrijf is plaats voor een bij voorkeur met ervaring. J. Coenen-Houtackers. Biedt zich aan nette dienstbode of huishoudster Inl. Langeweg 72 tussen 5 en 6 u. Biedt zich aan R.K. meisje 19 jaar voor d. en n„ al3 hulp in de huis houding. Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan meisje 15 jaar voor hulp in de huishouding. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD zelfstandige hulp in de huishouding of huishoudster per 1 jan. Loon f 75 per maand. Arkstraat 5, Venray. TE KOOP vet rund en toom biggen G. Arts, Endepoel N 20. Merselo TE KOOP 10 zware biggen J. van Staveren, Veulen I 25. TE KOOP vette slachtkuikens f2.per kg P. de Kleijn, Oostrum. Te koop 6 biggen L. Vogelzangs, Leunen K 45. Te Vorr best dennen tophout Joh. van Osch, Weverslo. To koop 5 biggen en 20.000 zw. aspergeplanten L. Weijs, D 52 Oostrum. TE KOOP fornuis i.g.s. Rouwkuilenweg 8, Ysselsteyn. TE KOOP partij zware biggen W. Gellings, N 14 Merselo. Te koop witte kookkachel i.g.s. Kruisstraat 32. Te koop beste vaars A stal, goede productie, 3 jan. voldr. P. J. Moorrees, C 21 Oostrum. Te koop toom biggen P. Timmermans, Leunen K 57 Notaris Rejrnders te Horst zal op donderdag 27 december 1956 nm. 1 uur in de schuur bij de heer W. Janssen te Oirlo, ten verzoeke van de heer G. Nelissen, tegen contante betaling publiek verkopen: Inboedelgoederen als huiskamer, glazen kast, haard, electr. fornuis, kolenfornuis, couche met kleed, gangkapstok, theekastje, keuken tafels, stoelen, ledikant met bedde- goed, porcelein en keukengerief, partij inmaakglazen, 200 Keulse potten 1—20 liter, Mulders was ketel 100 lt en wat verder ten ver koop zal wordiin aangeboden. TE HUUR gevraagd eventueel met recht van koop: minimum 8 kamers en keuken. Brieven ondsr nr. 1221 bureau van dit blad. 'Te koop toom biggen J. Willems, Nachtegaal. Te koop bijna voldr. jonge zeug keuze uit drie. H. Coopmans, Laagheidseweg A15 Te koop toom biggen J. Derks, Oostrum D 53. TE KOOP 2 zware biggen v. Lipzig. Veniays Broek A 14a Te koop 9 biggen en 2 dragende varkens M. van Vegchel, Leunen K 36 TE KOOP zware slagkar 32 x 6 b. geschikt achter trekker. Ook te ruil tégen lichtere kar of wagen. J. Josten, Tuinstr. 25, Wellerlooi. TE KOOP toom biggen J. Janssum, Veltum L 10. Te koop kinderwagen xg.a.n. Hoenderstraat 40. TE KOOP «ÏOOH 3T b este 1 vól b 106# vaa rs 3 jan. aan töHih'g. A. van Asten, Peelplan Zuid", Yssélsteyn. Te koop partij biggen A. Janssen, Wieënweg 4, Leunen Te koop vel schot C. Cremers, Steegsbroek I 16. Te koop groot eiken d?essolr m. opstand, eiken buffetkast (Mechels) Adres bureau van dit blad. TE KOOP Mulders spaarketel 200 It. P. Vermazeren, Postbaan 18 Wanssum Te koop wegens aanschaffing auto prima bromfiets met windscherm en lange lederen jas grote maat. Eventueel ruilen, ook apart. M. Wel ten, St. Jozef Deurne, Tel. 604. Te koop 5 dragende varkens Joh. Loonen, Hoogriebroek. Te koop toom biggen en vaarskalf G. Winnen, Overloonseweg A 3 TE KOOP partij rode wortelen en een fikshond P.J. de Klulj^e, Westerbeek. TE KOOP vette konijnen v.d. Broek, V.akwater L76. TE KOOP goedspelende radio Langeweg 41. Te koop keukenkast in zeer g. st. J. L. Michels, M 26 Merselo. Te koop pasgekalfde vaars en bijna voldr. volbloed vaars J. vd Winkel, Smakt. Te koop boerderijtje groot 5 ha. Adres bureau van dit blad. Te koop zwaar slachtvarken geschikt voor huisslachting. Jac. van Vefphel, Merselo.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2