SPAREN 3% Bankboekjes Nederlandsche Credietbank N.V. SPORT Kerstbomen Slagerq J. COEiYDERS Dr. H. v.d. Bijkantoor VENRAY Ingezonden Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Leonardus Hubertus Maas licnricas van Waayenburg Ontwikkeling en Ontspanning „Spel met het noodlot" EEUWIGE LENTE Bekend rmakmge n huishoudster net R.K. tweede meisje r Vanaf 1 december kunt U ook bij onze instelling Wij stellen voor eenieder beschikbaar Reglementen en inlichtingen zijn aan onze kassen te verkrijgen. Correspondentschappen GENNEP, HORST, BOXMEER GEVONDEN VOORWERPEN Bruin lederen herenhandschoen, J. Smits, Stationsweg C 9; kinder- portemonnaie met inhoud, W. Rut ten, Landweertweg 12; rozenkrans, H. Arts, Pr. Beatrixstraat 6; twee bankbiljetten van waarde, Vermeu len, Maashese weg 22; wollen heren handschoen, Verheijen, Maashese weg 18; heren- en jongensrijwiel, St. Servatiusgesticht; handverwar mer van rijwiel, A. van Rijswijck, Merselo M121a; bruin lederen glacé handschoen, F. Janssen, Leunen K 62; zilveren rozenkrans, Voesten Gasstraat 34; grijze nieuwe heren sokken, Heidens, Nieuwlandstr. 28; regeripijpje, Otten, Henseniusstraat; herenrijwiel, Laurensse, Langstraat 10; grijze geblokte sjaal en zwarte handschoenen, Politiebureau. GESLAAGD Voor het diploma typen van de Examencommissie Tilburg, slaag den de dames I. Peeters, A. Theuws, H. Laurensse, W. Maessen en de heer W. Michiels. Voor het diploma kantoor-stenografie de dames H. Sanders, M. Janssen en R. van Lipzig. Opening leeszaal en bibliotheek Volgende week zaterdag zal de R.K. Openbare Leeszaal en Biblio theek, op plechtige wijze worden geopend. We hopen op deze gebeur tenis nader terug te komen. O. en O. Dinsdag a.s. is de derde avond in het O. en O. seizoen. Ditmaal met het toneelgezelschap, de Speelgroep Limburg, wat brengt de thriller: Spel met het noodlot. Van de inhoud zullen we hier niets meedelen, doch het is onge twijfeld waar,'dat dit soort ontspan ning, hetzij in boekvorm, hetzij als toneel door velen ten zeerste wordt gewaardeerd. Bij de opvoering van de première van dit stuk is gebleken, dat de speelgroep Limburg een goede keuze had gemaakt en zijn de verschil lende recensies zeer waarderend geweest. Een avond van goed ge halte, in de sfeer van de detective roman, staat de leden dan ook te wachten. Uitslag poppenactie 1956 van de Kath. Inv. Bond „St Li- duina" Dek. Afd. Venray. Door de rijkspolitie te Venray, werden de navolgende prijswinnaars getrokken. Voor pop: S idonia: C. Pluk, Merselo N 9. T herisia: v. Tilburg, Zwart Water N 16b, Merselo. N elly: A. Janssen, Langeweg 43, Venray. I sabella: L. Pouwels, Langstraat 16a, Venray. C lara: O. Stevens, Gussenstraat 19 Leunen. O Iga: Leoni Custers, Deken Thie- lenstraat 7 Venray. L aurentia: J. Engels-van Meijel, Haag, Merselo. A strid: P. Stroeken, Koningsstr.7 Tegelen. A polonia: G. Ewals, Heide L 54. S ophia: J. Bertijn, Frans Michels- straat 27 Venray. Voor het paard: Prix; niet geraden. Damesmantel, beschikbaar ge steld door de Fa. Thomassen, Grote straat Venray: Mevr. L. Volleberg, Vlakwaterweg 2a Venray. Het bestuur dankt allen hartelijk welke hebben medegewerkt, deze actie zo te doen slagen. In het bij zonder danken zij de dames collec- trice's, de directie zuivelfabriek, Fa M. Hoedemaekers, P.G. Mooren, L. A. Nelissen, reel, bureau Y. Pijper en Fa. Thomassen, allen te Venray en de firma J.H. Franssen te Blit- terswijek. St Nicolaas in Venray De blijdeincomste van St Nicolaas in onze gemeente, is zondag j.l. weer prettig verlopen. Om goed 2uur arriveerde de Sint in Huize Servatius, van waaruit hij na een kort oponthoud zijn trouwe schimmel besteeg en naar het stad huis reed, waar Z.Exc. door de heer Burgemeester hartelijk welkom werd geheten. In zijn antwoord be nadrukte de Sint, dat de kinderen in het steeds groter en sneller wor dende verkeer toch vooral voor zichtig dienen te zijn. Daarna begon zijn triomftocht door Venray, waar bij Harmonie Euterpe, voor een klinkende muzikale begeleiding zorgde. Een door hen gespeelde potpouri van St Nicolaasliederen, werden door de honderden kinderen mee gezongen, zodat de Sint een even overwachte als aardige aubade kreeg aangeboden. De tocht door Venrays straten duurde lang en honderden kilo's strooigoed, gaven de jeugd een beeld van wat op de feitelijke verjaardag nog allemaal te wachten stond. De onvermoeibare Sint bracht diezelfde dag nog een bezoek aan Oostrum, waar hij met hetzelfde enthousiasme door jong en oud werd ontvangen. Henseniusschool overbevolkt Doordat in de nieuwe buurt rond de Henseniusschool talrijke kinder rijke gezinnen gevestigd zijn is de Henseniusschool overbevolkt ge raakt. Men heeft nu maar weer een beroep gedaan op de barak in de Paterstraat en daar een gklas in ondergebracht. Maar dit zijn na tuurlijk maar lapmiddelen en aan gezien nog meerdere gezinnen'zich daar gaan vestigen zal het zaak zijn dat ook een nieuwe jongens school als plan wordt opgesteld en binnen afzienbare tijd tot uitvoe ring komt. Bijbelcursus Vrijdag 14 december a.s. zal Pa ter Dr. Clemens Epping zijn eer ste les van de Bijbelcursus geven in San-Damiano om half acht. Wegens het bizonder groot aan tal deelnemers is het niet doenlijk ieder persoonlijk te verwittigen. Danscnrsus kan starten met zeer veel cursisten De demonstratie- en propaganda- avond maandagavond 3 december, georganiseerd door het Jeugd-Fo- rum, is een groot susses geworden. Mevr. Jeanne van Rooy uit Venio heeft door haar demonstratie van klassieke en moderne dansen en door haar geestige en rake uiteen zetting de jeugd van Venray zo be geesterd, dat er die avond al ruim 130 personen zich voor de dans- cursus opgaven. Deze week wordt er over onder handeld of er twee groepen van gemaakt worden. Wie zich nog voor deze cursus wil opgeven, zal dit nog voor a.s. maandagavond moeten doen bij het bestuur van het Jeugd-Forum, of op het kan toor van het Dagblad van Noord Limburg, Grotestraat, bij de secre taresse. Er zal nog in dit blad bericht worden wanneer de cursus precies begint. Dodelijk ongeluk Zaterdagmiddag vond op de Sta tionsweg een ernstig ongeluk plaats, toen de heer Waayenburg uit de toegangsweg naar Huize Servatius, kwam fietsen en daarbij gegrepen werd door een vrachtwagen, die naar Oostrum reed. Hoewel de chauffeur al het mo gelijke deed om zijn wagen tot stil stand te brengen, was een botsing onvermijdelijk. De klap kwam zo hard aan, dat de heer W. practisch op slag werd gedood. De deelneming met dit plotselinge verlies was al gemeen. UITSLAG LOTERIJ ten behoeve van de Kerststal De trekking heeft plaats gevon den op 1 december 1956 ten over staan van de Rijkspolitie te Venray. De prijzen zijn gevallen op de volgende nummers: 1 1624 2 2579 3 4454 4 3548 5 2673 6 1432 7 2417 8 4843 9 1475 10 4757 11 3151 12 4172 13 4689 14 3386 15 3922 16 3935 17 3015 18 3911 19 3948 20 4630 21 1501 22 4151 23 2067 24 3534 25 4417 26 2668 27 4890 28 1627 29 4801 30 4664 Ongelukken De heer H. kwam zondag j.l. met zijn brommer op de Leunenseweg te slippen en sloeg tegen de grond. Met hersenschudding moest hij in het ziekenhuis worden opgenomen. Uitbreiding Venrays industrie Bouwbedrijf Verhoeven is op het ogenblik druk bezig met een uit breiding van Custers' machine fabriek op het industrieterrein alhier. De nieuwe bouw, die vorig jaar klaar kwam, bleek weer te klein te zijn voor de stroom van orders, die Custers' machinefabriek in steeds grotere mate krijgt opge dragen. Daaromf heef t men besloten deze hal nog eens zo lang te maken en meteen een nieuwe hal er bij te bouwen, zodat de oppervlakte van dit bedrijf practisch 2 x zo groot wordt. Dat het met die orders inderdaad prima gaat, moge o.a. blijken uit het feit, dat voor N.A.T.O. vlieg velden in Turkije, producten van deze fabriek gebruikt worden. Bovendien gaat de N.V. Custers in de toekomst verschillende Duitse installaties en apparaten in licensie bouwen. Zij verzorgt mede demon tage, het onderhoud en de service voor deze Duitse fabrieken. Dat be tekent, .dat in de toekomst nog meer dan thans volledig geschoolde arbeiders nodig zijn, die hun vak grondig kennen. Plannen voor een intensieve vakopleiding daartoe is men aan het opstellen. KAARSEN-ACTIE Mensen in nood In de komende dagen zullen ze in Venray vanwege de Bond-Zonder- Naam weer rondgaan met de kaar sen voor de mensen-in-nood. Door deze mooie kerstkaarsen te kopen bent U heus niet miskocht; U krijgt waar voor Uw geld en tege lijk stelt U de B.Z.N. in staat veel goed te doen aan de noodlijdende mensheid. De kleine kaarsen kosten 10 cent; grote kerstkaarsen 25 cent; kleine tafelkaarsen 50 cent; grote tafel- kaarsen f 1,25 en sierblokkaarsen f2,50. Algemeen carnavalslied De Regionale Omroep Zuid schrijft een prijsvraag uit voor een inter - locaal Limburgs Carnavalslied. Er werd namelijk de behoefte ge voeld aan een lied, dat gezongen kan worden bij gezamenlijk optreden van carnavalisten uit verschillende vorsten- en prinsdommen. Nadere gegevens zijn verkrijgbaar bij Radio Zuid Postbus 94 Maas tricht. St. Nicolaas-avond K.A.B. Bij de vele bezoeken, die onze goede H. Man in Venray heeft ge bracht, mag zeker dat aan de KAB een eervolle vermelding krijgen. Vele leden waren opgekomen om naar de wijze woorden van de Sint te luisteren, die o.m. de KAB-ers laakte voor de te geringe belang stelling op de ontwikkelings avonden, welke hij van groot belang achtte voor de goede vorming der leden en voor een goede geest. Voor ieder der aanwezigen had de Sint een kleine verrassing mee gebracht en mede hierdoor was de stemming opperbest en sloeg het klokje van gehoorzaamheid veel te vlug. Oudste inwoonster van Venray jarig Vrijdag 14 december a.s. zal mevr. de Wed. Vorstermang-vd. Munckhof, haar 95ste verjaardag vieren bij haar heer-zoon Pastoor Vorstermans in Leunen. Zij is de oudste inwoonster van Venray. Mevr. Vorstermans is nog zeer kras en hoewel het wisselvallige weer haar dwingt in huis te blijven, nog goed gezond. J. Nelissen f OIRLO. In de ouderdom van 76 jaren overleed alhier de heer J. Nelissen, oud-koster van Olrlo en oud-wethouder van de gemeente Venray. Heden zaterdagmorgen heeft de begrafenis plaats. Geen benzine naar Duitsland De inspecties Enschede, Almelo en Oldenzaal van de dienst invoer rechten en accijnzen hebben een maatregel genomen tegen Duitsers, die gewoon zijn benzine te tanken in ons land, waar de prijs veel la ger is dan in hun eigen land. De maatregel is zondag j.l. van kracht geworden en houdt in dat Duitsers, die binnen vijftien kilometer van de grens wonen, niet meer benzi ne mee naar hun land mogen te rugnemen dan zij bij zich hadden, toen zij bij de douane aankwamen, met dien verstande dat een hoe veelheid van tien liter vrij is. De douane zal bij terugkeer de inhoud van de tanks der auto's meten. Uitbreiding Ambonezen- woonoord te Well Het Abonezenkamp „Oude Mo len" te Well (gemeente Bergen) zal aanmerkelijk worden uitgebreid. Het ligt in de bedoeling van het Commissariaat Ambonezenzorg hier 100 Ambonese gezinnen te huisvesten. Thans zijn er 28 gehuisvest. Voor de uitbreiding zal het bijplaatsen van 15 barakken nodig zijn. DRONKEN ACHTER HET STUUR. De rechtbank te Arnhem heeft de SOjarige aannemer A. van H. uit St. Anthonis veroordeeld tot an derhalf jaar gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vijf jaar. Volgens de tenlastelegging had hij op 12 aug. 1956 in beschonken toestand achter het stuur van zijn vrachtauto zittend, op deMaasban- dijk te Appeltern een fietsend paar aangereden. Het vierjarig zoontje kwam daarbij om het leven. De eis was 3 jaar gevangenis straf en 5 jaar intrekking van het rijbewijs. Burgemeester van Born Bij K.B. is met ingang van 16 december benoemd tot burgemees ter van Born mr. J. Onland, eerste ambtenaar ter secretarie van Gre- venbicht. Van het Nederlands Oorlogs graven Comité, Hoofdkantoor Am sterdam, ontving ik het volgende schrijven: Met bijzondere waardering en er kentelijkheid bevestigen wij de ontvangst van het bedrag f 489,63, zijnde de opbrengst van de door U georganiseerde Klaproosinzameling 1956. Het is ons helaas niet mogelijk, allen, die aan deze inzameling heb ben deelgenomen, persoonlijk te danken. Ware het mogelijk om dit te doen, dan zouden wij zeker tot uitdrukking brengen, hoe wij diep waren getroffen door het prachtige resultaat van deze collecte, waaruit weer duidelijk is gebleken, dat ons volk het offer van zijn bevrijders nog niet is vergeten. Dat dit fraaie resultaat bereikt kon worden, is in de eerste plaats te danken aan de vele moeite, welke U en Uwe medewerkers (sters) zich hebben willen getroosten om de gelden in te zamelen. Wij zeggen U hiervoor oprecht dank en verzoeken U deze dank te willen overbrengen aan allen, die U bij deze inzameling hulp hebben verleend. Wij zijn er van overtuigd, wan neer alle plaatselijke uitkomsten zo gunstig zijn als de Uwe, ons comité grote reden tot tevredenheid mag hebben. Wij hopen in de toekomst op aller zeer gewaardeerde medewerking te mogen rekenen. N.O.G.C. afdeling Venray. De secretaris, P. VAN OPBERGEN Jzn. S.V.V.-nieuws Zondag j.l. mocht Venray I een goede 2-1 overwinnig boeken op Lindeheuvel. Venray bleek tegen deze strijdvaardige club goed opge wassen en slaagde er in de twee puntjes als St. Nicolaas cadeau mee te brengen. Morgen gaat het naar Arcen een oude en gevreesde tegenstander. Hopenlijk is de strijdgeest niet ge blust, want in dat geval zit er een overwinning in. Aangezien het terrein werd afge keurd ging de wedstrijd van het tweede tegen Blerick niet door. Ze mogen nu proberen het derde van Wilhelmina te verslaan. Het derde kon zondag de vlag uitsteken. Met 4-1 werd het sterke Melderslo af gemaakt en daarmede werd de eer ste overwinning geboekt. Als men zondag Wittenhorst 3 weet te verslaan komen ze uit de buurt van de onderste plaats. Het vierde ging met* 4-1 roemloos ten onder in Geysteren en mag ook a.s. zondag over de gevolgen daarvan nadenken. Binnenkort zal het nieuwe club huis worden geopend. Schaaknieuws Voor de schakers is er werk aan de winkel- Zondag 9 december a.s. speelt Venray II tegen Venlo IV in de Keizer te Venray. Hiervan hebben wij de beste verwachtin gen. Venray I ontvangt donderdag 13 december de Gennepse Schaak club. Er wordt in Venray gefluis terd: deze wedstrijd moet gewon nen worden. Allen present, en allen doen hun best. M.H.C.V.-nieuws De wedstrijd tegen Asten van zondag j.l. werd met ruim ver schil gewonnen n.l. 6-2. Dit resul taat was vooral te danken aan het snelle en doortassende spel van onze voorhoede, waarvan ie dereen 'n goal maakte; wel 'n be wijs dat men aan spelverdeling deed. M.H.C.V. II speelde 'n nuttige oefenpartij tegen 'n elftal van 't Gymnasium uitslag: 2-2. Zondag Blerick II op bezoek, een gevaar lijke tegenstander, waarvan in de uitwedstrijd nauwelijks werd ge wonnen. Gezien de goede konditie van onze heren, mogen we wel een overwinning verwachten. Zondagavond brengt St. Nicolaas een verlaat bezoek aan de hele M.H.C.V.-familie, die in een jaar tijd aanzienlijk is uitgebreid, zodat de Sint wel verrast zal opkijken. P.D.V. de Zwaluw Op 24 november jl. had de tradi tionele nachtvlucht weer plaats voor de liefhebbers zelf. Een 26-tal doffers werden om 9 uur 's avonds ingezet. In een totaal verduisterde wagen werd de reis begonnen. Na 10 minuten rijden wist niemand meer waar ze waren, al meenden vele dat ze het precies wisten. Na een uur rijden werd halt gehouden en kregen onze doffers de vrijheid. Ze bevonden zich toen in de Scha- dijkse bossen aan de Horster grens. Precies om 10.55 had de lossing plaats. Intussen heerste er de nodige spanning ten huize van J. Hendriks aan de Maasheseweg, waar de deelnemers geklokt en op een ver frissing onthaald werden. Om 11.40 kwam de eerste weduwnaar binnen, onmiddellijk gevolgd door een nest- doffer. Nu kwamen ze druppels gewijs afzetten, maar er waren er ook bij die zelfs in Horst, Sevenum, Meterik en Peelplan Zuid terecht kwamen. Deze hadden een hele afstand afgelegd. Om half 3 smor- gens kwam de laatste binnen. Dé uitslag was: 1 P. Janssen K, 2 H. Voesten, 3 J. Maas, 4 Kouse makers, 5 Jan Verstegen, 6 A. Hen- drikx, 7 J. Hendriks, 8 H. Ewalds, 9 J. Janssen L, 10 A. de Riet. Oude: 1 P. Strijbos, 2 H. Ver meulen, 3 P. Janssen Gr. A.s. Donderdagavond is het hok ken opbouwen. Zij die zich opge geven hebben, moeten op tijd komen. Vrijdagavond is het duiven inzet ten voor de deelnemers. van 29 nov. t/m 6 dec. 1956 GEBOREN: Hendrix Nicolaas, Merselo M 6a Hanssen Marcellus, Wilhelminastr. van Hoof Johannes, Overl.weg 13 Mooren Peter, Grotestraat 10 Roos Maria, Hoederstraat 9 vd. Meiracker Alfrieda, Maash.weg Peters Maria te Bergen OVERLEDEN: Claessens Peter J., echtgen. van Wijnhoven J. M., 67 jr, Grotestr. 29 Beek Helena, wed. van Schoen makers W., 78 jr, Bergen. Maas Leonardus H., echtgen. van Martens A. M., 72 jr, Oostrum D 5d Euwals Johanna M. H., 3 maan den, Wanssum. van Waaijenburg Hendricus, echt genoot van Janssen P. H., 59 jaar, Wilhelminastraat 18. Nelissen Jacobus H., echtgenoot van Ewalts A. C., 76 jr, Oirlo E 16a. ONDERTROUWD van Mil, Victor H., 29 jr, kleer maker, Maasheseweg 2 en Ver meulen, Alphonsa M.B., 27 jr, kan toorbediende, Stationsweg 24a. Hendfiks, Karei M., 26 jr, fabrieks arbeider, Vlakwaterweg 2c en Maas, Paula E.Th. 18 jr, Oude Oostf.weg!5. Gommans, Johannes W.A., 25 ja, electriciën, Oirlo F 43 enVerschuu- ren, Martina A.M.22 jr, LeunenK15b Bloemen, Hendrikus A., 27 jr, ver- verpleger, Stationsweg 32 en Ver meulen, Maria G.M.E, 22 jaren, Oostrum C 23 Michels, Franciscus J., 27 jr, mo lenaar, Oirlo F 9 en van Rhee, Jo hanna W., 31 jr, Castenray G 7. GETROUWD: Kuijpers, Antonius M.M., 22 jr, loodgieter en Rongen, Hendrina Th. C., 22 jr, beiden te Venray Boterhamworst 100 gr. 30, 250 gr. 70 ct Tongeworst 100 gr. 24, 250 gr. 60 ct Vrijdag en zaterdag: Vers gehakt 500 gram f 1.40 Geploeter rond een lege plek Meer en meer groeit de actie, om te komen tot een nieuwe Kerktoren St Petrus Banden. Deelden wij U vorige week mede, dat er 23 collectanten hard werkten om de kwartjes bijeen te halen, kunnen wij U thans melden, dat dit geval reeds tot 28 is uitgegroeid. Aan het merendeel van de pa rochianen welke om verschillende reden nog niet mee offerden, zijn giro-stortings-biljetten verzonden. Ook deze girostortingen blijken een succes te worden. Als U het biljetje nog niet in vulde, doe het dan vandaag nog. Aan onze toren is Uw geld goed besteed. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het St. Elisabeth- ziekenhuis te Venray, voorzien van de H. Sacrameoten der ster venden, zacht en kalm, onze dierbare echtgenoot, vader, be huwd- en grootvader, broer en zwager echtgenoot van Anna Maria Martens in de ouderdom van 72 jaren. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uw godvruch tige gebeden aan. Oostrum: A. M. Maas-Martens Venray: M. Claessens-Maas W. Claessens en kinderen Oostrum: G. de Kleyn-Maas H. de Kleyn en kinderen Venray: T. Clephas-Maas H. Clephas en kinderen Oostrum: J. Janssen-Maas J. Janssen Blerick: H. Maas D. Maas-Stoks en kind Bemelen: A. Frints-Maas W. Frints Venray: T. Verberkt-Maas A. Verberkt en kind Familie Maas Familie Martens Oostrum, 1 december 1956 De plechtige uitvaartdienst en begrafenis hebben plaats gehad dinsdag half 10 te Oostrum. Tot onze grote droefheid over leed heden plotseling, tengevol ge van een noodlottig ongeval, voorzien van het H. Oliesel, mijn inniggeliefde echtgenoot, onze vader, behuwd- en grootvader, broer en zwager echtgenoot van Petronella HenricaJanssen in de ouderdom van 59 jaren. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uw godvruch tige gebeden aan. P. H. van Waayenburg Janssen M.E.H. Hendrix— van Waayenburg P. H. Hendrix en kinderen Anny van Waayenburg Henk Nelly en verloofde Riek en verloofde Frans Jan Fam. van Waayenburg Fam. Janssen Venray, 1 december 1956 Wilhelminastraat 18 De plechtige lijkdienst en be grafenis hebben plaats gehad woensdag 5 dec. om half 10 te Venray. dinsdagavond 8 uur in de aula van hei Gymnasium de Speelgroep LIMBURG mei Thriller in 3 bedrijven. Entree f 3. Voorradig uitgezochts sparren in diverse maten. Schoolstraat 2 Tel. 450 I Heden overleed plotseling, voor zien van het H, Oliesel, onze geliefde echtgenote, moeder, be huwd- en grootmoeder, zuster en tante Johanna Geurts echtgenote van Gerardus Hub. Nelissen in de ouderdom van 72 jaar. Wij bevelen de ziel van de overledene in uw godvruchtige gebeden aan. Oirlo: G. H. Nelissen Venray: A. Verschuuren-Nelissen M. Verschuuren en kind Oirlo: H. Nelissen J. Nelissen-Mooren en kinderen Boxmeer: T. Janssen-Nelissen M. Janssen en kinderen Heijthuijsen- N. Bistervels-Nelissen G. Bistervels en kinderen Oirlo: L. Nelissen M. Nelissen-Keiren en kinderen Fam. Geurts Fam. Nelissen Oirlo, 7 december 1956 Kerkhoek E 20 De plechtige Hoogmis voor de zielerust van de overledene, waarna begrafenis, zal plaats hebben op maandag 10 dec. a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Gertrudis te Oirlo. Met grote vreugde en dankbaar heid geven wij kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje FRIEDA Bij het H. Doopsel ontving zij de namen Alfrieda Johanna Maria. J. MEIRACKER J. MEIRACKER—KERSTEN NELLEKE Venray, 5 december 4956 Maasheseweg 15a Tijdelijk St. Elisabeth-ziekenhuis kamer 23. Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje PETER H. MOOREN R. MOOREN-ACHTEN KARINE FRANCINE Venray, 3 dec. 1956 Grotestraat 10 De burgemeester der gemeente Venray brengt ter openbare kennis dat het besluit van de raad dezer gemeente van 4 december 1956, no 847 strekkende tot onteigening ten name der gemeente van grond, be nodigd voor de verwezenlijking van het uitbreidingsplan, aanwijzende de bestemming in onderdelen voor Venray—Zuid, vanaf 10 december 1956, gedurende drie weken voor eenieder ter inzage is neergelegd op de secretarie der gemeente, af deling I. Venray, 4 december 1956. De burgemeester voornoemd, Mr. A.H.M. JANSSEN. De burgemeester der gemeente Venray brengt ter openbare ken nis, dat het besluit van de raad dezer gemeente van 4 december 1956, no. 848, strekkende tot ont eigening ten name der gemeente, van grond, benodigd voor de ver wezenlijking van het uitbreidings plan aanwijzende bestemming in onderdelen voor de kern „Oostrum" vanaf 10 december 1956, gedurende drie weken voor eenieder ter in zage is nedergelegd op de secreta rie der gemeente, afdeling I. Venray, 4 december 1956. De burgemeester voornoemd, Mr. A.H.M. JANSSEN. maandagmorgen geen spreekuur Biedt zich aan- voor R.K. pastorie. Prima referenties. Brieven onder nr. 124 bureau van dit blad. GEVRAAGD niet boven 17 jaar. Verheugen, Grotestraat. Te koop lichte motorwielen met as geschikt voor fietswagentje. Kruisstraat 6. Te koop 5 biggen C. Cremers, Steegsbroek I 16 Te koop zware biggen W. Willems-Loonen, Leunen K 40 Te koop toom biggen J. Willems, Nachtegaal.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2