De wederkomst des Heren. Venrays Vroede Vaderen vergaderden. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Zaterdag 8 December 1956 No 49 ZEVEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG CONFECTIE VP m M PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.ra. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 BUITEN VENRAY f 1.45 Nieuw Sportpark in zicht. Onteigeningsplannen voor Zuid en Oostrum goedgekeurd. Hensenius, waar blijft ge Dat de echte, gulle St. Nicolaas- stemming ook over Venrays Raad vaardig was geworden, kon men jl. Dinsdag niet zeggen. Maar daar was de agenda ook niet naar. Alléén het slot- en klapstuk van de avond, de grondaankoop voor het nieuwe Sportpark, ging zei het na lang en breed gepraat toch zonder hindernissen onder de hamer door en bracht de Sinter klaasstemming mee. Maar voordien was men al door een lange en zware agenda heen gewandeld, waarvan wij U dan eerst een verslag zullen geven. De ingekomen stukken waren o.m. goedkeuringen van Ged. Sta ten over genomen raadsbesluiten. Zo kan de Vredepeel nu verder mechanisch ontgonnen worden en kunnen verschillende hypotheken aan de aanvragers verleend wor den. VENRAY-ZUID. De grondaankopen in Venray- Zuid, ter verwezenlijking van het uitbreidingsplan gingen zonder slag of stoot onder de hamer door. Dat betekent, dat aan P. Janssen Leeuwstraat en cons, f 10.003 60 zal worden uitbetaald voor 6812 m2 grond in die streek, in welke prijs dan evenals bij de volgende bedrijfsschade enz. meer is inge calculeerd. Het Kerkbestuur van Merselo krijgt f 1002 voor 2004 m2; E. Ou denhoven f 2080 65 voor 1025 m2 en Mevr. Poels-Verkuijl f 250 voor 500 m2. Ook de onteigening van de overige gronden werd uitgesproken, waar bij het volgende werd overwogen bij de indertijd ingebrachte bezwaar schriften. De bezwaren van F. Ste vens, Oud Oostr.weg, zijn intussen opgeheven, doordat de gemeente zijn gehele bedrijf heeft overgeno men in ruil voor een ander in de Meerselse Peel. De Broeders van Liefde hadden als bezwaren: inkrimping van het bestaand land- en tuinbouwbedrijf en minder mogelijkheden voor de arbeidstherapie. Nu de gemeente de gronden van Stevens heeft, bestaat de moge lijkheid, deze gronden te ruilen voor die, welke de Broeders moeten afstaan. Ingevolge het verzoek van H. Poels, Langstraat, is niet alleen de grond voor de wegaanleg in ont eigening gebracht, maar het gehele complex. Afrekening hiervan ge schiedt volgens de schadevergoe dingsregeling. A. Tacken, Wilhelminastraat, vroeg grondruil aan en die werd ook toegezegd. A. van Bracht, Oud.Oostr. weg, vroeg een andere mogelijkheid om kippen te kunnen houden en ook die is thans aanwezig. Aan de bezwaren van Fa. van Leuken Zn. kan door grondruil tegemoet gekomen worden. Hier kan alles dus in pais en vree gebeuren. OOSTRUM. Met Oostrum ging het niet zo best. Ook hier kon men gronden kopen in het uitbreidingsplan. Zonder bezwaar ging de Raad over tot aankoop van G. Volleberg die f 4428 krijgt voor 6820 m2, maar de Raadsleden begonnen te brommen bij het voorstel om aan de Zuivelfabriek f 1000 te betalen voor 500 m2. Fr. JANSSEN voerde hier het verweer, dat hij f 2 per m2 voor bouwgrond in de Trapstraat, wel wat al te veel van het goede vond. De VOORZITTER wees op het belang van 2 bouwrijpe bouwter reinen, maar werd op zijn beurt weer op de vingers getikt, dat dit bouwrijp, met al die oude wegver harding er in, maar betrekkelijk is. DERICKX en andere wezen er op, dat er geen oude verharding in zit, maar dat alles kon Fr. JANSSEN niet bewegen, om tegen te stemmen. Men liet hem echter alleen staan. Bij zijn volgende aanval had hij meer succes. Dat was tegen het voorstel om van de erven Lem- mens-Poels 115 m2 grond te kopen voor f 1705.98. Die grond kostte f 69, maar een daarop staande kerseboom en kippenhok zorgde voor deze prijsverhoging. Een formidabele prijsverhoging, aldus Fr. JANSSEN, die vreesde, dat in de toekomst op alle ontei- geningsgevallen kippenkooien en kersebomen zouden gaan verrijzen, als daar zulk een prijzen voor worden betaald. Ook STEEGHS vond dit wel wat bar gaan worden en zou wel eens onderzocht willen zien, of daar wel een kippenhok mocht staan. Ook vaa andere zijden staken er stormpjes op, waarop de VOOR- i ZITTER het bakzeil maar inhaal de en het voorstel terug nam. En toen begon men maar aan de onteigening van genoemd plan. Het bezwaar van de Kleijn, die 160 m2 kwijt wordt en daarom een weg omgelegd wilde hebben, werd niet geaccepteerd. Ook het voorstel van P. Moor rees om voor 1225 m2 weiland, maar een ha. ander weiland terug te geven, vond men te bar en werd aan de kant gelegd. Het bezwaar van de Erven M. Hendriks werd wel geaccepteerd. Zij waren van mening, dat door de voorgestelde onteigening hun erf te klein zou worden en daarom werd de onteigening nu zover terug ge bracht, dat hun erf nog 75 are groot is. Tot zover ging alles goed. Maar er was nog een bezwaar, t.w. van P. Camps, Wanssumseweg, die in ruil voor zijn grondverlies een stuk gemeentegrond wilde kopen van 1,5 ha. B. en W. wilde dat t.z.t. wel eens bekijken, maar Fr. JANSSEN vond dit niet reël. Deze man heeft, aldus spreker, nu voor de derde maal een offer te brengen voor de gemeente. Hij heeft dat altijd met alle begrip gebracht, maar nu hrj eens een heel redelijk tegenvoorstel brengt, nu zullen B. en W. het wel eens bezien. Waardoor deze man geen enkele zekerheid heeft en maar moet afwachten of het ooit wat geven zal. Spreker meende, dat B. en W. wel eens royaler uit de hoek gekomen zijn o.a. in het geval van Osch. En als B. 'en W. met het praatje komen, dat ter zijner tijd in de ruilverkaveling Camps genoeg doening zal. kunnen krijgen, dan blijft ook hier niets van over, want dat duurt nog wel 20 jaren. Ook DERICKX viel spreker bij. De gevraagde compensatie is alles zins redelijk, waarom zou men die dan niet geven, gezien het vele, wat die man al gegeven heeft. STEEGHS was dezelfde mening toegedaan. Deze man staat eigen dom af en houdt op het laatst alleen gepachte gronden over. Hier mede heeft hij dus ook bij een toekomstige ruilverkaveling niets te zeggen. Het is dus billijk, dat terugge kocht kan worden. De VOORZITTER kon deze rede natie goed volgen en had z.i. ook geen enkel bezwaar tegen compen satie, alleen het was nog niet in B. en W. besproken en ook de Landbouwcommissie had nog geen advies uitgebracht. Daarom stelde hij voor te wachten. Maar dit zinde noch Derickx, noch Fr. Janssen en zij betoogden nogmaals, dat hier geen enkele zekerheid werd gegeven. Tenslotte bracht de VOORZITTER uitkomst, door in het besluit op te nemen, dat Camps door aankoop van grond gecompenseerd zou worden voor het verlies wat hij nu leed. Daarbij jn het midden latende welke grond en hoeveel dat zou zijn. Dat zal dan later worden uit gemaakt. En toen ging ook Oostrum onder de hamer. VERPACHTINGEN De verkoop van de noodwoning aan de Smakterweg 9 aan P. J. Denissen voor f 1200 werd z.h.s. goedgekeurd. Opgeruimd staat net jes, aldus de Raad. Dan begon men aan de verpach tingen. M. Rongen, Oirlo E 36, kan het volgend jaar rustig doorboeren op het door hem van de gemeente gepachte stuk (75 are) in de Oostrumse heide. Die verlenging werd zonder meer goedgekeurd. De pachtverandering, die daarna werd voorgesteld, kreeg commen taar van Fr. JANSSEN. Het voor stel was om een perceel grond groot 2,35 ha, dat eerder aan P. Vermeulen D 18b was verpacht, nu te verpachten aan Mej. M. Pubben. Vermeulen gaat daar namelijk vertrekken en deze juf frouw wil als eigenaresse van de boerderij daar gaan wonen. Zij treedt verder binnenkort in het huwelijk. Fr. JANSSEN meende, dat grond pachten een bij uitstek mannelijke aangelegenheid is en dat boven dien in deze tijd van grondgebrek veel eerder jonge boeren in aan merking daarvoor komen als een dame, die nog moet gaan trouwen en wier toekomst toch altijd nog onzeker is. Maar vele andere raadsleden waren het met deze zienswijze niet eens. Deze gronden hebben al jaren bij die boerderij gehoord en zijn nog altijd verpacht geweest» aan de bewoner van die boerderij. Is het niet logisch dat die nu ook ver pacht worden aan de nieuwe be woonster-eigenaresse van dit be drijf Fr. JANSSEN was niet te over tuigen van de dermate voorge- schreden emancipatie der vrouw en eiste stemming. De raad liet hem weer alleen staan. De gebr. van Cuijck hebben on derling stukken gepachte gemeente grond aan Kempkesberg geruild en met een hamerklap sanctio neerde de raad dit broederlijk handeltje. En met eenzelfde hamerklap werd eens en voor alle tijd een einde gemaakt aan het Sraaalpedje, Venraods schonste stukske grond, zoals een plaatselijk dichter het eens noemde. Vrijende paartjes zullen dus op raadsbevel andere plekjes moeten zoeken om te min nekozen. GELD Zij, die het voorrecht hebben een verdiepte inrit in het trottoir voor hun huis te hebben zullen in de toekomst dit voorrecht dienen te betalen en wel f 0,50 per m2 inrit. Aldus het volgend raads besluit. De scholen kregen uiteindelijk ook de vergoeding vastgesteld voor 1955 en kunnen dus ook afrekenen. De begroting werd verder ge wijzigd, omdat men nu de defini tieve cijfers had, o.a. van de aan leg van electriciteit in de Vrede peel en op de Smakt. GRONDVERKOPEN Indertijd kon bij het opknappen van de Maasheseweg een stukje grond niet worden aangekocht. De weg is er intussen toch gekomen en de eigenaressen waren nu wel bereid tot verkoop. Fr. JANSSEN vroeg zich af, of de gemeente daar nog wel interesse in moet hebben, maar de Voorzitter wist zulk een ijsselijke hoeveelheid instanties op te noemen, die dat allemaal wenselijk achten, dat het iemand begon te duizelen. Echter niet Fr. Janssen, die stem ming vroeg, temeer waar met de verkopers op ander terrein nog een appeltje te schillen is. Maar ook hier liet de Raad hem alleen staan. De Wed. RongenVerhalle Deur- neseweg, kan echter zonder bezwaar een ha gemeentegrond kopen om hierop een woning te zetten. De commissie van advies als be doeld in art. 8 van de woonruimte- wet 1947 moest ook weer herkozen worden. De heren H. Janssen Gou den Leeuw, L. Janssen Lull C 6, H. v. Gerven Merseloseweg 12a, P. Steeghs Castenray en P. van Op bergen Markt, werden natuurlijk herkozen. En B. Geurts, die zijn krotwoning Beekweg 16, wil opruimen en een nieuwe woning wil bouwen, kreeg zonder meer de gevraagde subsidie voor dit doel. SPORTPARK Het St Nicolaascadeautje van B. en W. was dit jaar de aankoop van 2,75 ha grond aan Leunenseweg en Kwezelpad, voor de som van f 34.000 en bedoeld als het schuchtere begin van een sportpark in Venray. Tegen dit presentje kwam in de aanvang nog al wat verweer. Om velerlei redenen. Dr. VERAART was zeer verheugd, dat hiermede een begin gemaakt werd met de oprichting van een sportpark voor Venray. Hij betreur de het echter, dat dit was losge maakt uit het plan voor 't recreatie oord en hiermede ook totaal geen bindig had. Z.i. zou daardoor het recreatieoord aan waarde verliezen en zelfs steriel worden. Hij had liever gezien, dat men als in Wijchen dit als een twee-eenheid had be handeld. De grondpolitiek van vroeger jaren zou van een en ander wel de treurige oorzaak zijn. Ook STEEGHS had verwacht in het recreatieoord de sportvelden terug te vinden in plaats van achter de St Petrus-molen. Die grond vond hij in meer dan een opzicht hier voor veel te kostbaar en hij vroeg zich bezorgd af, wat dit wel ging kosten. VAN HAAREN had ook liever een binding gezien met het recreatie oord, terwijl VERHEUGEN zelfs meende, dit oort rendabeler te kun nen maken met sportvelden. Beide sprekers vroegen of die grond niet harder nodig was voor woningbouw. De BRUYN sloeg spijkers met koppen met zijn opmerking, dat voor alles, de grond toch wel ge schikt diende te zijn en vroeg naar de mening der deskundigen. Ook Fr. JANSSEN wilde weten, of de betrokken sportbonden hierin waren gekend en wat hun oordeel •"as. ODENHOVEN was geschrokken. Zulk een bedrag voor een sport terrein en dan op zulk een plaats- De VOORZITTER was geenszins overdonderd door al die opmer kingen en vragen. In een overtui gend betoog toonde hij aan, dat dit de meest geschikte grond voor een dergelijk sportpark is. Het recreatie oord is en door ligging en door samenstelling van de grond, totaal ongeschikt. Planologische dienst en steden bouwkundigen, hebben dit plan op zijn stedebouwkundige merites be oordeeld en prima bevonden. Overleg met de sportbonden komt eerst nader aan de orde, wanneer de aanleg zo ver is. Men moet niet menen, dat hier een veld terug komt zoals het nu verdwijnende sportterrein aan de Leunenseweg. Neen, dit wordt een 12—14 ha groot sportpark, waar voetbal-, tennis-, hockey-, korfbal-, atlethiek en oefenvelden worden aangelegd in een passende om geving. Ze komen te liggen vlak bij grote wegen als Leunenseweg, Kruisstraat en de nieuwe weg door de Wieën. Bovendien komt er een verbin dingsweg met het recreatieoord. Zodoende ligt het vlak bij de kom en kunnen de scholen er direct van profiteren. Zowel de lagere scholen, als de mulo, het lyceum en de am bachtsschool. Het recreatieoord dient een ander doel, ofschoon daar ook sport be oefend kan worden op de zgn. speel weiden en in het zwembad. De grond is duur, maar men moet zich, aldus de Voorzitter, realiseren, dat men hier iets groots gaat maken, dat aan alle eisen, die men stelt, voldoet. Dat kost nu eenmaal geld en veel geld zelfs, maar de Raad moet kiezen of delen. Komt men aan de heus niet hoog gestelde eisen van het publiek tegemoet, dan moet men zich realiseren, dat dit veel geld gaat kosten, maar dat men daarnaast ook medewerkt aan de vooruitgang aan de vooruitgang van Venray op dit terrein. Deze visie van de VOORZITTER stelde de zaak bij vele raadsleden in een ander daglicht. STEEGHS erkende dit eerlijk, maar vroeg zich af, of inderdaad de grond daar zo prima was. Met afwatering en droogte zal men ontegenzeggelijk moeilijkheden heb ben. Een andere vraag was voor hem of het inderdaad onmogelijk zou zijn minder kostbare en minder dure grond met compost en ander materiaal tot even goede sportvel den te maken. Een vraag, die ook VAN DIJ CIC stelde. ODENHOVEN noemde met name Jerusalem, dat dit experiment reeds met goed gevolg heeft uitgevoerd en wilde dit voorbeeld de gemeente ter navolging aanraden. Want waar gaat dat zo heen aldus spreker. De VOORZITTER wees er op dat Jerusalem inderdaad enkele tien tallen m2 grond zo in orde gebracht heeft, maar dat is nog altijd een tikkeltje kleiner dan 12—14 ha. Bovendien zit men dan met afstan den en hoe groot wordt dan wel het recreatieoord? Dr. VERAART had uit het betoog van de Voorzitter inderdaad nieuwe gezichtspunten ontdekt en raadde zijn collega's toch aan te bedenken welke een groot goed hier gediend werd. DERICKX bracht de wagen op een ander spoor door te wijzen op vele andere noodwendigheden, die Venray nog kent en speciaal de kerkdorpen. Zullen woningbouw en wegenaanleg niet lijden door de aanleg van sportvelden. De VOORZITTER stelde nadruk kelijk dat woningbouw primair blijft en dat men het niet zo moet stellen, dat over een jaar dit sport park klaar is. Dit gaat geleidelijk gebeuren, al naar gelang de moge lijkheden en de financiën, die ter beschikking staan. VAN DIJCK wees op de veelal slechte wegen rond de oude land bouwgronden, maar Dr. VERAART bracht de wagen in het rechte spoor met de opmerking, dat het hier over sportvelden ging en niet over wegen. Gaat men accoord met de aankoop van deze gronden, dan is een begin van de sportvelden gemaakt. Een klein begin. En zal men t.z.t. de wegen behandelen, wat een apart en zeer voornaam hoofdstuk is. ODENHOVEN kon zich maar moeilijk verenigen met de gang van zaken en kwam met reeds vertelde argumenten nogmaals naar voren. De VOORZITTER vroeg echter of men stemming wilde en toen bleek de raad ditzij het.dan dure presentje niet te willen Wie kent niet de Getuigen van Jehova, die het ons zo lastig kun nen maken met hun dweepziek gepraat over het einde der wereld, dat nabij is, omdat Christus spoe dig zal terugkomen. Daar zijn zij zo vol van, dat zij er met iedereen over moeten praten. Wij hebben ons misschien vrolijk gemaakt over hun gepraat en dach ten er niet aan, dat er heel veel waarheid in hun getuigenis beslo ten ligt, ook al zijn ze er helemaal naast, wanneer ze beweren, dat Christus spoedig zal terugkomen en zij er zelfs jaar en datum voor aangeven. Dat is in tegenspraak met de woorden van Christus, die gezegd heeft, dat die dag van Zijn terug komst aan niemand, zelfs niet aan de Engelen, bekend is. Dat Christus eenmaal op aarde terugkomt met grote macht en ma jesteit, niet alleen om levenden en doden te oordelen, maar ook om Zijn verlossing helemaal te vol tooien, dat is een belangrijke waar heid van ons heilig geloof. Het Evangelie maakt het ons duidelijk, dat Christus er dikwijls en uitvoerig over gesproken heeft. Dus moet het ook een grote plaats in ons geloofsleven innemen: dat uitzien nl. naar Christus' terug komst. De eerste Christenen hebben ver langend naar de terugkomst van Christus uitgezien en naar de nieu we hemel en nieuwe aarde, die dan zullen komen. Ze stonden als te trappelen van ongeduld. „We zijn er zo vol van, dat deze vreugde nooit uit onze gedachte verdwijnt", zo laat de schrijver Mi- nucius Felix een christen zeggen. En Octavius, een heiden, verklaart van de Christenen: ,.Men zou zeg gen, dat deze mensen reeds ver rezen zijn." De Christenen in onze tijd, zien Christus' komst niet zo reikhalzend tegemoet. Als zij aan Christus' terugkomst denken, zien zij die te veel als een verschrikking, waaraan men liever zo weinig mogelijk denkt. Misschien wordt er in de kerk door de predikanten teveel de na druk gelegd op de gestrengheid van Christus als Rechter en te weinig gewezen op de vreugde van het Christendom. Bij de christenen is er teveel be zorgdheid om op het laatste nip pertje de eigen ziel te redden; men vindt er te weinig de diepe vreugde om de verlossing door Christus, die ons roept tot Zijn Koninkrijk en tot de blijde onsterfelijkheid. Geen wonder, dat de godlooche naar Nietzsche de moderne christen verweet, dat hij er zo bitter weinig „verlost" uitzag. Kan men aan de tegenwoordige christenen zien, dat zij zich voorbereiden op een eeuwig bruiloftsfeest in het andere leven, op het hoogste Levensfeest? Men zal misschien kunnen zeggen, dat de mensen ook al meer dan 1900 jaren op Christus' terugkomst wachten en vanzelfsprekend niet altijd vol spanning naar die komst blijven uitzien. Men zal wel zien als het zó ver is. En inderdaad, zijn veel christenen zo gestemd. Er zijn er zelfs die er geen verraad aan het christelijk geloof in zien, tegen iedereen te zeggen: Er is nog nooit iemand teruggekomen, die ons kwam zeg gen, hoe het daarginds was. En toch is heel ons menselijk leven gericht op de wederkomst van Christus. Want de Heer zal een nieuwe hemel en een nieuwe aarde scheppen, waar vrede en gerechtigheid zullen heersen. De afgestorvenen zullen dan ver rijzen en de getrouwen zullen leven in gemeenschap met Christus, de Heer. Dan zal het Koninkrijk van God er zijn in iedere mens en in heel de wereld. Het zal tegelijk een menselijk en goddelijk geluk zijn. Dit zal de bewuste en uiteindelijke vervulling zijn van al onze mense lijke verlangens. En al kan die wederkomst van Christus nog lang op zich laten wachten voor God is anders 1000 jaren niet meer dag één dag voor iedere mens afzonderlijk wordt echter die wederkomst van Christus alvast werkelijkheid bij zijn dood. Als men sterft, staat men reeds op datzelfde ogenblik van aangezicht tot aangezicht tegen over Christus, die dan zal oordelen over heel ons leven en over iedere daad van ons leven. Als wij nu meer de liefde beoefenen, zullen wij dan spoedig met Christus zijn bij de gelukzaligen. missen en zonder slag of stoot kan nu de eerste grond voor Venray's nieuwe sportpark aangekocht worden. Van haar kant toonde de raad zich ook royaal door als een andere St. Nicolaas B. en W. toestemming te verlenen tot mechanisering van de bevolkingsadministratie, invoe ring van een gemechaniseerde huur- en belasting-administratie, de ma terialen en machines daartoe aan te schaffen een en ander voor de somma van f 15,000.te putten uit een oud spaarpotje van het vorig jaar. Hierdoor zullen de namen van alle inwoners van Ven ray in onvergankelijk materiaal geponst worden en kan men met een tik op de knop voortaan precies zien hoeveel ieder onzer aan hand en spandiensten moeten betalen. En tenslotte speelden we allemaal voor Sinterklaas, want we stellen einde Januari, ondanks eigen nood, twee woningen beschikbaar voor Hongaarse vluchtelingen-families, die zo na jaren strijd en onder drukking een nieuwe toekomst in ons aller Venray tegemoet mogen gaan. Waarbij we slechts hopen dat het in vrede en welvaart moge zijn. HENSENIUS EN DE BOUWVERORDENING Dan zaten we al in de rondvraag, die ditmaal DERICKX opende met de vraag hoe laat de straatverlich ting op de kerkdorpen uitging. Dit bleek, aldus de VOORZITTER eerst onlangs gewijzigd te zijn van 11 uur op half 12 nam., waarop spreker wees op de laatste trein van zondag, die om half 12 binnen komt. Men zal nu voor Oostrum een andere regeling ontwerpen. Een andere vraag van DERICKX was of in het uitbreidingsplan reke ning gehouden is met de nieuwe kleuterschool. En dat bleek het geval te zijn. Weth. WINTELS wist Fr. Jans sen op de desbetreffende vraag te antwoorden, dat de voorrangs kruising Julianasingel-Poststraat en Prins Bernhardstraat alleen nog maar wacht op de borden, die besteld, maar nog niet klaar zijn. Dan vroeg Fr. JANSSEN hoe het stond met Hensenius, waarover allerlei geruchten lopen. De VOORZITTER vertelde, dat de beeldhouwer hieraan bezig was, maar bleek zelf hierin weinig ver trouwen te hebben, omdat hij tevens beloofde Sociale Zaken in den Haag te willen vragen spoed te betrachten. Fr. JANS SEN had verder gelezen over een Prov. rijwielpadencommis sie, die nog al wat centen als sub sidie krijgt. Hij hoopte, dat ook Venray enkele korreljes zou mee pikken van deze subsidie. Uit des voorzitters antwoord bleek, een en ander nog zo'n vaart niet te lopen, maar men zou „er bij op blijven". Dan begon Fr. JANSSEN de bouwbepalingen op de korrel te nemen. Bepalingen, welke de Raad heeft vastgesteld, zonder er veel kennis van te hebben. Nu klagen we steen en been over de weinig stijlvolle dingen, die in Venray wor den gebouwd, maar praat men eens hierover met de architecten, dan wijzen die alles terug naar de ge meente. De bouwbepalingen schij nen een dermate nauw keurslijf voor deze heren te vormen, dat het practisch uitgesloten is, iets behoor lijks uitgesloten is, iets behoorlijks te bouwen. Spreker had ook zelf deze be palingen eens bekeken, maar moest bekennen, zelden een onbegrijpe lijker stuk gezien te hebben. Alles staat hierin voorgeschreven en hoe wil men dan verscheidenheid krij gen. Dat bestaat niet, aldus spreker, die voorstelde, om op korte termijn al die bepalingen eens in aanwezig heidvan deskundigen op hun merites te beoordelen. Om zodoende tot een betere en soepeler verordening te komen. De VOORZITTER had hiertegen geen bezwaar en nu zal dan de Commissie van Openbare werken met architecten en stedenbouwkun digen eens bekijken, of dit niet anders kan. Als gewoonlijk, sloot ODEN HOVEN de rij sprekers en nu met de vraag, hoe het met het stam- riool staat. Als laatste suprise deelde dan de VOORZITTER mede. dat volgende week een en ander zijn beslag gaat krijgen, zodat binnen afzienbare tijd hieraan een definitief einde gemaakt zal worden. Waarop de vergadering gesloten werd en traditiegetrouw 28 dec., als laatste vergaderdag van dit jaar werd aangewezen. Ex ore infantium.... Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s. Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Venray en de daaronder resorterende post- inrichtingen werd gedurende de maand november 1956 ontvangen f 58.936,33, uitbetaald f 78.267,34.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 1