SPAREN HID0 FBÊiCÏÏ Nederlandsche Credietbank N.V. I G. BAKENS I 3 Bankboekjes dsasfc. Bijkantoor VENRAY Gemeenteraads- Kinderpostzegels 1956 Toneeluitvoeringen Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTïEN U.K. hulp in de huishouding Friese en'Zaanse klokken vanaf f135.- CAMPS, Horlogerie hnlp in de huishonding Wed. M.E. Jacobs-Schmeits Benul uw kans! POPPEN-ACTIE K.A.V. Café „De Sport" Paardenverzekering Voor niv verlanglijstje Kappen Kronen Wandlichten Schemerlampjes Bureaulampen Bedleeslampen Devotielichtjes Stofzuigers Strijkijzers Snelkokers Theelichten Broodroosters Verwarmings kussens Infraphil Ultraphil Philishaves Slagerij J. CU Storing elecli installatie? •2o nde m: M Mei ingang van 1 december a.s. kuni U ook bij onze instelling Wij stellen voor eenieder beschikbaar Reglementen en inlichtingen zijn aan onze kassen te verkrijgen. CorrespondentschappenGENNEP, HORST, BOXMEER de meeste onkosten reeds gemaakt waren wordenuit gesteld, omdat de toestand in Hongarije zulks gebood, op deze tweede avond liet de Raod- se Bloaskapel op het laatste mo ment de Raad van 11 in de steek, zodat practisch aan het begin van de dansavond nog voor muziek ge zorgd moest worden. Het is er gekomen, maar intus sen waren vele bezoekers afge schrikt en was de belangstelling niet zo groot als men op Hazepae- per gewend is. Toch heeft men wat gemist, want de buutreedner Heidens bleek een zeer goed humorist, die een zeer fijn en beschaafd nummer bracht. Prins Sraar plengde zijn laatste traan en werd tot worst vermalen, zodat Venray op het ogenblik zon der Prins Cameval door het leven moet. En nu maar de boerekielkes uit de mottenkist halen voor het a.s. Nieuwjaarsbal. Dinsdag a.s. zal de Venrayse ge meenteraad in openbare vergadering verschillende voorstellen van B. en W. behandelen. Deze stellen o.a. voor gronden aan te kopen ter verwezenlijking van de uitbreidingsplannen in Venray Zuid en Oostrum. In Venray Zuid: 6815 m2 van P. Janssen en consorten voor f 10.000; 2004 m2 van het kerkbestuur te Merselo voor f 1002; 1025 m2 van E. Oudenhoven voor f 2070.65 en 500 m2 van Mevr. VerkuijlPoels voor f 250. In deze prijzen zijn inbegrepen de bedrijfschade, de vergoeding voor de opstallen, bomen enz. en de in komstenderving. In Oostrum: 115 m2 van de erven Lemmen-Poels voor f 1705.98; 6820 m2 van G. Volleberg voor f 4428 en 500 m2 van de Zuivelfabriek voor f 1000. Ook hierin zijn bovengenoemde factoren in de prijzen verwerkt. Een ander voorstel is om de noodwoning S makter weg 9 te ver kopen aan P. J. Denissen voor f 1200 onder zekere bebouwings- voorwaarden. Een lopend pachtcontract met M. Rongen te Oirlo wordt voorgesteld om te verlengen, maar een ander contract ten name van P. J. Ver meulen te Oostrum wordt ontbon den en komt op naam te staan van Mej. M. Pubben, die de boerderij over gaat nemen. Het oude „Smaal Pedje", nu al reeds dichtgegroeid en doorgroeid, zal aan het openbare verkeer wor den onttrokken, omdat hierover de speelplaats van de St. Petrus-Ban- den-school komt te liggen. Weg schone oude herinnering.... Dan zullen bezwaarschriften ter tafel komen tegen voorgenomen ontginningen in Venray—Zuid. Ze staan te namen van F.Stevens O.Oostr. weg 22, Broeders v. Liefde, H. Poels, Langstraat, A. Tacken. Wllhelminastraat, A. van Bracht, O.Oostr. weg en Wed. van Leuken- Reijnders, Leunense weg. Ook tegen de geplande onteige ningen in Oostrum zijn bezwaren gekomen en wel van P. de Kleijn Geijsterseweg, P. J. Moorrees, Sta tionsweg, P. Camps, Wanssumse- weg en de Erven Hendriks in Oos trum. Ook deze bezwaarschriften zullen worden behandeld. De nieuwe bestratingen kosten te veel geld, daarom zullen in de toekomst de „inrit-bezitters" 50 et. per jaar moeten betalen, voor elke m2 inrit. Op de agenda staan dan enkele financiële kwesties, als de vergoe ding aan scholen en wijziging van de begroting in verband met de aanleg van electriciteit op de Smakt en in .de Vredepeel. Voor de verbetering van de Maasheseweg wordt een stukje grond aangekocht en aan de Wed. Rongen-Verhalle, Deurneseweg een ha. verkocht, waarop een nieuwe woning geplaatst mag worden. Er zal ook weereen nieuwe com missie van advies, als bedoeld in art. 8 van de Woonruimtewet 1947 moeten komen, maar de heren H. Janssen, L. Janssen, J. v. Gerven, P. Steeghs en P. v. Opbergen zullen zich weer herkiesbaar stellen. En tot slot vinden we dan het voorstel op de agenda, om grond aan te kopen gelegen tussen de Kwezelpad en de Leunseweg, bijna 3 ha. voor de prijs van f 34.000. Dit gebeurt dan aldus B. en W. in haar toelichting, om in de toe komst een sportpark te kunnen oprichten, waarvoor men eerstdaags met de volledige plannen wil ko men. Er wordt vaak, héél vaak zelfs, een beroep op ons gedaan voor het een of andere liefdadige doel. Het is begrijpelijk, dat soms dan wel eens de gedachte bij ons opkomt: Neen, dit keer kan ik toch echt niet meedoen. Begrijpelijk, maar toch... Beseffen wij bij al die verzoeken om medewerking wel altijd vol doende, waarvoor onze medewer king wordt gevraagd. In deze maanden wordt een beroep op u gedaan voor de kinderpost zegelactie. Wij allen zien de levens lustige groepen kinderen dagelijks thuis, in de school, op straat en waar niet al, spelen en ravotten. Maar realiseren wij ons wel vol doende de zee van ellende, die achter de postzegelactie verborgen ligt? Het gaat om kinderen, die ziek, gebrekkig, of geestelijk niet nor- de ENIGE 100 pet. waterdichte kan gediagen worden bij alle werk zaamheden en elke sport. Henseniusstraat 10 maal zijn. Het gaat om kinderen die zo ontzaggelijk veel moeten ont beren... Als we ons dat allemaal reali seren dan stappen wij zeker over onze aanvankelijke bezwaren heen. Dan zal het voor ons een vreugde zijn om door het kopen van kinder postzegels voor onze corresponden tie te mogen bijdragen voor de vreugde van talloze jongens en meisjes die minder gelukkig zijn dan de vele stoeiende en spelende kinderen die wij dagelijks in onze omgeving mogen zien. Daarom neem een resoluut be sluit en doe mee aan de kinder postzegelactie 1956 en koop voor uw correspondentie kinderpost- U kunt dan in ieder geval de vol doening hebben uitnemend werk te hebben gesteund en daarbij mogen wij niet vergeten: vele kleintjes maken een groot! Het plaatselijk comité voor de verkoop van kinderpostzegels rekent op de inwoners van Venray. Vorig jaar was de opbrengst van de ver kochte postzegels in onze gemeente ruim f 1 300,Moge dit jaar het bedrag van f 1.500 bereikt worden! Het plaatselijk comité voor de verkoop van kinderpostzegels te Venray. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Venray, brengen ter openbare kennis dat de „verorde ning tot aanvulling van de bouw verordening der gemeente Venray" vastgesteld door de raad dezer ge- meent op 30 oktober 1956 en goed gekeurd door gedeputeerde staten van Limburg bij besluit van 12 no vember 1956, 4e afdeling, nummer B 21829, ter gemeente-secretarie gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Venray, 21 november 1956. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat met ingang van 30 okto ber 1956 in de premieregeling wo ningverbetering en -splitsing 1953 de volgende wijzigingen zijn aan gebracht: 1. Indien voorzieningen tot wo ningverbetering mede betreffen het vervangen van een primi tief privaat door een naar ge lang van de plaatselijke moge lijkheden meest hygiënische in richting, wordt voor de bereke ning van de premie ten hoog ste een bedrag van f. 3.000,- per woning als verbeteringskosten in aanmerking genomen; 2. Indien voorzieningen tot wo ningverbetering uitsluitend strekken tot vervanging van primitief privaat door een naar gelang van de plaatselijke mo gelijkheden meest hygiënische inrichting, wordt voor de bere kening van de premie ten hoog ste een bedrag van f.300,- per woning als verbeteringskosten in aanmerking genomen. Venray, 21 november 1956. Gemeenteraadsvergadering Dinsdag a.s. zal de Venrayse ge meenteraad in openbare vergade ring enkele voorstellen van B. en W. gaan behandelen. Sinterklaasavond K.4.B. Dinsdag 4 december 's avonds 8 uur zal St Nicolaas in zaal Wilhel- mina op bezoek komen bij alle K.A.B.-ers, hunne echtgenoten en verloofden. Deze avond is alléén voor vol wassenen. St Nicolaas komt dan speciaal voor hen. Het - belooft een gezellige avond te worden en misschien brengt de Sint nog wat mee ook. Er mag geen enkele K.A.B.-er ontbreken! St Nicolaas bij de Mater Amabilisschool Maandagavond had café Prinsen hof hoog bezoek, toen namelijk de Sint een avondje uit was temidden van de leerlingen van de Mater Amabilisschool. Dat in deze onderwijsinrichting een zeer gezellige sfeer heerst en, dat de onderlinge samenwerking zeer prettig is, werd op deze avond nog eens benadrukt, daar ook de Sint zijn volle tevredenheid uit drukte over wat hij in het korte tijdsbestek, dat de school bestaat, gehoord en gezien had. Men was best tevreden over deze eerste avondbijeenkomst. Huldeging H. Oudenhoven Op de Cecilia-avond voor het Kerkkoor van St. Petrus Bandenis maandagavond dhr. Hubert Ouden hoven gehuldigd, in verband met zijn 50 jarig lidmaatschap van dit koor. De H.Ew. heer Deken bracht hem namens parochiegeestelijkheid en parochianen dank voor zijn werk, wat hij ter opluistering van de ere diensten in al die jaren belangeloos heeft gedaan. De hr. Th. Vermeulen bood de jubilaris als cadeau van het koor een gemakkelijke leunstoel aan en stelde zijn plichtsbetrachting ten voorbeeld aan de andere leden van het koor. De jubilaris dankte aan gedaan. Verder werd de avond in gezel lig samenzijn doorgebracht. Met pensioen Met ingang van 1 december gaat Merselo's postbode Hub. Hendrix, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd met pen sioen, na een diensttijd van meer dan 40 jaren. GEVONDEN VOORWERPEN 1 paar dameshandschoenen, Jen- niskens, Deurneseweg 15; tube mayonnaise, bruin-groene hand schoen, tabaksdoos, broche, sjaal, wollen dameshandschoen, sjaal, politiebureau; bril in etui, Volle- berg, Henseniusstraat; bruine kin- derportemonnaie, Poels, Kruisstraat 28; zilverbon, Verhoeven, Juliana- singel 1; bruine glacé handschoen, Kleuskens, Leunen K 29a; zakmes, C. Arts, St. Odastraat 22; armbandje en zakkam, Litjens, Oude Oostr. weg 28; kinderborstrok, Noy, Lange- weg 50; muntbiljet, Claes, Maas heseweg 53; kinderwanten ballpoint, Verheggen, Julianasingel 26; munt biljet, v. Hoof, Veltum L 75; blauwe gebreide handschoen en groene sjaal, Schmeitz, Pr. Bernhardstraat 41; vulpen, vd. Bekerom, Servatius- weg 11; duitse herdershond. M. van Tilburg, Zwart water N 16; een herensjaal, Maas, Heide L 59. Geslaagd Te Eindhoven slaagde voor het Praktijkdiploma machineschrijven als typiste, mej. Ria Jansen, Over- loonseweg alhier. Autoloze Zondag De autoloze zondag was oorzaak, dat het op de weg en op de straat absoluut ongevaarlijk was. Waar men andersin de maandagochtend kranten kan lezen van diverse on gelukken, daar zocht men in de kolommen tevergeefs naar verkeers ongevallen. Het staat dus wel vast, dat meerdere levens gespaard zijn. P.D.V. de Zwaluw Hedenavond maandvergadering, waarop opgave moet geschieden voor de tentoonstelling in Horst, en de onderlinge tentoonstelling van onze vereniging, welke op zondag 16 dec. wordt gehouden. Ook moet de contributie aangezuiverd worden. Voor verslag van de nachtvlucht zie volgende week. BRAND TE OOSTRÜM. Donderdagmiddag brak brand uit in de rijwielreparatie-werkplaats van de heer P. Potten te Oostrum. Door de aanwezigheid van olieën en vetten stond het gehele gebouw direct in brand en werd daardoor het woonhuis en het belendende pand van melkhandel Kessels on middellijk bedreigd. Dank zij de aanwezigheid ter plaatse van een goed getrainde blok- ploeg van de Bescherming Bevol king, welke onmiddellijk begon met de brandbestrijding, kon het ergste worden voorkomen en kon deze brand met vereende krachten en met het eigen blokploegmateriaal worden bestreden. Toen de Venrayse vrijwillige brandweer, al was deze ook spoe dig gearriveerd, ter plaatse aan kwam, restte deze alleen nog de taak van nablussing. Dit is in korte tijd reeds het tweede geval van brand in Oostrum, waarbij de blokploeg zich op uit muntende wijze van haar taak heeft gekweten. Op 20 september jJL brak brand uit in de kapitale boerderij „Het Spraland". Ook daar werd door het actief optreden der blokploeg het vee en een belangrijk deel van de inventaris gered. OIRLO. Zondag 2 december zal Overloons toneelvereniging in zaal van Heesch, een opvoering geven van het toneelstuk: „Ver zegelde lippen", van T. Dekker. Met dit stuk, ook wel ,,'t Biechtgeheim" getiteld, oogstte deze toneeelvereni- ging in eigen plaats veel succes. Gezien de reputatie dat Overloons toneel heeft, wacht de toneelliefheb bers dus een genotvolle avond. De organisatie hiervan gaat uit van de R.K. Voetbalvereniging D.I.S. LEUNEN. Door de toneelver eniging „Comedia", is in studie ge nomen het toneelspel in 4 bedrijven „Dolle Toon", van A. Bovee, en zal worden opgevoerd 20 en 21 Jan. '57, ten bate van de handboogschutterij „St Joris". VEULEN. Op zaterdagavond 8 dec., zal om 7 uur in zaal van Gassel, door de toneelgroep Edel- weis uit Venray, een toneelavond worden gegeven ten bate van de kerk. Ongevoerd zal worden „De geheimzinnige dievegge", een toneel spel in 4 bedrijven van H.Frieling. Verkeersongeluk De 66 jarige L. S., die op het trottoir liep, werd Woensdagmorgen in de Lomstraat te Venlo, door een slippende bestelauto tegen een win kelruit geslingerd. Zwaar gewond moest het slachtoffer naar het zie kenhuis worden overgebracht, waar hij spoedig overleed. Honderdduizend op lot no. 2654 In de Staatsloterij is de honderd duizend gevallen op lot nummer 2654. Het lot is verkocht in Amster dam en Harderwijk. De vijftig duizend is eveneens uitgeloot en wel op lot nummer' 8550. Biesbosch-boeren zien in de massale trek van vogels een vroege winter Dé boeren in de Biesbosch voor spellen een vroege winter. Voor de vorst van de afgelopen week zijn grote vluchten ganzen en zelfs wilde zwanen naar de Biesbosch gekomen. In deze massale trek ziet de kooiker Reuser van de Hofmans plaat een duidelijk bewijs voor het succes van de grote voeder-actie van het waterwild in de de afge lopen strenge winter. De kooiker en dierenvriend bij uitstek, ving vorige week op zijn kooi nog een mooie gezonde wilde eend; hetzelfde dier dat hij vorig jaar in de wintermaanden achter zijn fornuis van een wisse dood heeft gered. Dat was aan de ring te zien. Vier militairen verongelukt Vier militairen van de luchtmacht zijn maandagmorgen op de vlieg basis Leeuwarden, door een auto ongeluk om het leven gekomen. Twee personen werden ernstig ge wond. van 23 t/m 29 nov. 1956 GEBOREN: de Bock Maria, Henseniusstraat 14 Sijbers Gertruda, Henseniusplein 10 Creemers Hubertus, Vlakwaterweg M 72 Goumans Elisabeth, Kempweg 15 i Manuputty Johanna, woonoord Vlakwater Sanders Petronella, Heidse Peelw. 4 Beerkens Huberta, Hiept M'86 Klokke Ronny, Marktstraat 2 Claessens Oda, Henseniusplein 3 Martens Josephus, Leunen K 24a Vermeulen Maria, Groenew.pad 6 v.d. Stap Marcia, Oranjestraat 23 OVERLEDEN: Sitaniapessy Johan, 5 dagen te Bergen. ONDERTROUWD Mïchels Johannes G., 40 jaar. kleermaker, St. Antoniusstraat 7 en Clevers Josephlna J. M., 34 jaar, Henseniusstraat 8. GETROUWD: Pirlo Martinus H., 31 jr, coupeur en Kunzler Aldegonda W. H., 24 jr, beiden te Venray. Seijkens Mathijs, 28 jr, constr.- bankwerker te Asten en S winkels Maria H., 32 jr, Venray. Met grote vreugde en dankbaar heid jegens God, geven wij kennis van de geboorte van ons dochter tje en zusje LISABETH, dat bij het H. Doopsel de namen Elisabeth Anna Francisca Maria ontving. J. GOUMANS M. GOUMANS-JANSSEN Hanneke Chris Annemieke Mariet Cath'rientje Venray, 24 november 1956. Peter: Fr. Janssen Meter: A. Janssen-Castermans Op het feest van Sint Oda werd ons geboren een dochtertje en zusje, dat bij het H. Doopsel de namen ontving: Oda Antonia Maria Johanna. Wij noemen haar ODA TH. CLAESSENS A. CLAESSENS-SANDERS Mieke, Jos, Trees je, Michael en Hanneke. Venray, 28 november 1956. GEVRAAGD voor 1 Januari Bakkerij J. Verheijen-Kessels Oostrum GEVRAAGD voor 3 halve dagen per week. Adres bureau van dit blad Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren C. Kremers, Vierlingsbeek Hiermede vervullen wij de droeve plicht kennis te geven, dat heden na een zeer langdu rig en smartelijk lijden, nog voorzien van het H. Oliesel, in het St. Elisabethziekenhuis al hier, zacht en kalm op 67jarige leeftijd overleed onze lieve echt genoot en zorgzame vader, be huwd-vader, grootvader, broer en oom Peter Joh. Claessens echtgenoot van Joh. Maria Chr. Wijnhoven Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uw gebeden aan. Venray: M. Claessens-Wijnhoven J. Verheggen-Claessens J. Verheggen en kinderen Middenmeer: T. Coenen-Claessens N. Coenen en kinderen Valkenburg: D. Obers-Claessens A. Obers en kinderen Tegelen: W. Hover-Claessens R. Hover en kinderen Venray: Tn. Claessens G. Claessens-Poels en kinderen fam. Claessens fam. Wijnhoven. Venray, 29 nov. 1956 De uitvaartdienst wordt gehou den op zaterdag 1 december om 10 uur in de parochiekerk St. Petrus Banden te Venray, waar na begrafenis op het R.K. Kerk hof aldaar. Bijeenkomst Grote straat 29 om 9.45 uur. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij het plot seling overlijden en de begrafenis van onze geliefde echtgenoot, va der, behuwd- en grootvader MARTIN JACOBS zeg ik, mede namens de familie, hartelijk dank. Venray, november 1956. Deze week worden de formulie ren van de nog opgehaald in Venray-Kom. Heide, Ysselsteyn en Merselo. Mochten door omstandigheden in het Dekenaat Venray deze for mulieren nog niet alle zijn opge haald, dan is het mogelijk deze tm 4 dec. 9 uur 's avonds in te leve ren bij fa. vd Munckhof, Gr.straat. Doe het nu 5 Dec. trekking door Politie van Venray. Maandag 3 dec. St.Nicolaas- avond voor de leden kwart voor 8 in De Burggraaf. 75 ct. voor surprises. U wordt verwacht door het Bestuur. zondag vanai 6 uur gesloten Onderlinge VENRAY Premiebetaling Zondag 2 december '56 v.m. van 11 tot 12 uur in café H. van Asten te Ysselsteyn. Premie 1 Telef. 04781—292 i Hofstraat 6—2a Tel. 341—447 VENRAY Te koop zware windbuks, fotot met tas en vertz'. licl prima 8 watts ve: Grotestraat 12. Te koop gecomb. kolen/5 Ju ta 2e hands radio, kin P. Kusters, Velijum Te koop bromfiets i.g.s. Nieuwlandstraal 28. Te koop filmtoestel com pi. mt Langstraat 11 Te koop haardkachel en 2pits gasc Adres bureau dezer. Te koop toom tiigg J. Rambags, G ;i|7a, Te koop f fietswagentje v. achte uit twee, en priioa k Kruitweg 2a. Te koop partij zware J. Linders, Deurnes< Te kcop tegen elk redel: 2pits gascon in prima staat, des emaille onderbord en Adres bureau van d Te koop hoogdr. volhlos Joh. Muijsers, Mersi Kle: VERLOREN armband met i Adres bureau van d Biedt zich aan net rreii voor dag of dag en n. Adres bureau v^,\ di Leverkaas 100 gr. Gekookt spek 100 gr. 4( Vrijdag jen Zal< Varkenscoteletten 5' Bel 638 V F. TUMHERS-C Maashesfwej Wij staan voor l IJ ni( Ds'.'s Hebt vierk? aan. 1 VDor l r:cr h< klokke Ook a

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2