Israels andere zorg... SPORT Voorbereidende maatregelen voor eventuele rantsoenering van U zult en al OOR zijn PHILIPS TRANSISTOR- HOORAPPARATEN Zaterdag 17 November 1956 No 46 ZEVEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG MAAS GROTESTRAAT 28 TELEFOON 612 GIRO 160652 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per ra.ra, ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 BUITEN VENRAY f 1.45 Onberekenbare koning vormt groot gevaar voor buurland. Terwijl het bloedig gebeuren in de Sinai-woestïjn nog maar nauwe lijks tot het verleden behoort, ziet Israel zich reeds weer gedwongen, zijn aandacht op de andere lands grenzen te concentreren. De Israë lische regering beschikt over on omstotelijke bewijzen, dat de Sowjet Unie, nu het zich de weg naar Egypte afgesloten ziet, een ander buurland van Israel, Syrië, vol met wapens pompt. Toch is het niet daarover, dat men zich het meest ongerust maakt. Nasser ontving al bijna een jaar lang wapens uit het Sowjet-impe- rium, maar de Israëlische troepen hebben tijdens hun korte veldtocht in oost-Egypte mogen ondervinden, dat de kracht van de dictator in Cairo daardoor nog niet veel groter was geworden. Een technisch slecht onderlegd volk, zoals het Egyptische, wordt nog geen sterke militaire natie door leveranties van modern oor logsmateriaal alleen. Voor het Syrische volk geldt uiteraard hetzelfde. Slechts op de langere duur gezien kunnen de communistische wapenleveranties aan de Arabieren voor Israel ge vaarlijk worden. Daarom beziet men het zenden van Russische vlieg tuigen en tanks naar Syrië voor lopig niet met al te veel bezorgd heid. Wel echter houdt men rekening met onaangename verrassingen van Jordaanse kant. Anarchie over de Jordaan Men heeft hier het gevoel, dat Jordanië op de drempel staat van ernstige gebeurtenissen en dat het daarom voor Israel een dringend gebod is, de uiterste waakzaamheid te betrachten. Bij de aan anarchie grenzende toestand, die op het ogen blik in Jordanië heerst, moet Israel overal op voorbereid zijn. Het is geen geheim meer, dat de jonge koning Hoessein de kiem van een van zijn vader geërfde geestes ziekte in zich draagt, zodat hij dik wijls op volkomen onberekenbare wijze op gebeurtenissen reageert. Hetzelfde wordt naar het schijnt, niet zonder reden ook van de chef van de jordaanse generale staf, generaal Ali Aboe Noar, beweert. Een land, waarvan de jonge koning en de eveneens nog jeugdige genera lissimus feitelijke of potentiële geesteszieken zijn, vormt vanzelf sprekend een gevaar voor de huur lieden. En meer dan alle andere staten heeft Israel, dat een gemeen schappelijke grens van 650 kilo meter met Jordanië heeft, reden om waakzaam te zijn. De herhaalde bloedige overvallen in de sector van Jeruzalem en el ders aan de grens zijn geen toe vallige episoden, maar dreigende symptonen van een welberaamd plan, om Israel te provoceren. In zekere zin heeft Israel zich ook laten uitlokken, maar het sloeg toe in de richting, die de belangrijkste provocateur, Nasser, geenszins had verwacht, namelijk in de richting van Egypte zelf. Geen andere weg De militaire vergeldingsacties, die totnogtoe werden uitgevoerd, maakten in Israel niemand geluk kig; inderdaad werd er in hec land zelf veel kritiek op uitgeoefend. Maar wat moest men anders doen? Genraal Burns, thans benoemd tot commandant van het politieleger der V.N. voor Egypte, wist als chef van de bestandscommissie ook geen practischer, moreel-betere wijze van antwoord op de arabische over vallen aan te wijzen. Het enige alternatief was de be vrijdingsoorlog in plaats van de vergelding. Lang, zeer lang heeft Israel geaarzeld voor het daartoe overging. Want het wist, dat het daarvoor, behalve bij Engeland en Frankrijk, die hun eigen moeilijk heden met Nasser hebben, daarvoor in de wereld weinig begrip zou vinden. Israel heeft in Egypte zeer be paalde doelen: de vrije doorvaart door het Suezkanaalen de Golf van Akaba en uitroeiing van de kampen, van waaruit de egyptische overval commando's hun strooptochten naar het israeüsche grensgebied onder namen. Maar daarnevens heeft de regering van Ben Goerion zeer zeker nog andere brandende wensen. De overige leden van de Ara bische Liga hebben hun egyptische bondgenoot in de afgelopen dagen schromelijk in de steek gelaten. Maar Israel maakt er zich geen enkele illusie over, dat een buur land als Jordanië, dat de openlijke strijd uit de weg is gegaan, binnen kort opnieuw zal overgaan tot het ontketenen van bloedige grensin cidenten. Wat Israel vooral van de egyp tische les, die het de wereld heeft gegeven, verwacht, is dit: een vredesverdrag, dat aan zijn grenzen zodanige verhoudingen zal schep pen, dat het niet permanent met de voet aan het geweer behoeft te staan en zich in alle ernst kan wijden aan de opbouw van de jonge staat. S.V.V.-nieuws Venray heeft zondag tegen het zeer zwakke Schinnen een 42 overwinning kunnen behalen. Niet bepaald een denderend wapenfeit, maar misschien, dat deze overwin ning nu eens een andere tijd mag inluiden. Hoewel de wedstrijd van a.s. zondag tegen De Ster, de kop loper, weinig hoop daartoe overlaat. Het tweede was vrij en gaat nu naar VVV 3. In een overwinning hebben we een zwaar hoofd. Het derde was ook vrij en krijgt nu Oostrum thuis. Gezien de resul taten van de laatste bekerronde, zal dit zeker een interessante wed strijd worden en is het onmogelijk te voorspellen wie winnaar wordt, al geven we het derde de meeste kansen. Het vierde mag zondag uitrusten van de wedstrijd tegen Broekhuizen, dat met 4—0 verslagen werd. M.H.C.V.-nieuvvs Het was zondag j.l. een sukses- volle dag voor onze hockeyers. Het le elftal won de lastige uitwed strijd tegen Blerick II met 3—2. Al na 10 minuten had Venray 2 doelpunten geskoord, dank zij een snelle en vlotte start. Pas enkele minuien voor rust wist Blerick eentegenpunt temaken. De 2e helft begon ook weer zeer snel en na een paar minuten was 't weer raak voor Venray 3—1. De zege stond va^t en een ongelukkige bal die via 'n Venray e stick in ons doel verdween kon daaraan niets meer veranderen al verkleinde Ble rick daardoor de achterstand tot 3—2. Door dit fraaie resultaat is Ven ray naar de 2e plaats geklommen. Het belooft a.s. zondag 'n span nende wedstrijd te worden als leider H.M.H.C. III uit Helmond zal aan treden op 'n terrein van Huize St Servatiu*. Ook de dames lieten zich niet onbetuigd en pikten 'n 3—1 zege bij Deurne II weg. Hierdoor tonen de dames meer in hun mars te hebben dan wel eens van duistere zijden wordt gesuggereerd. Bepaalde artikelen van de distributie wet opnieuw van kracht. Het ministerie van Economische Zaken deelt mede, dat een aantal maatregelen is genomen, die nood zakelijk zijn voor de voorbereiding van een eventuele rantsoenering van aardolieprodukten. In de Staatscourant van dinsdag is een koninklijk besluit gepubli ceerd, waarbij enige artikelen van de distributiewet 1939 opnieuw van kracht worden. Bij de eveneens in deze Staats courant verschenen aardoliedistri- butiebeschikking 1956 van de mi nister van Economische Zaken wor den ruwe aardolie en aardoliepro dukten «met ingang van 14 novem ber 1956 tot distributiegoed ver klaard. Onder aardolieprodukten wordt in dit opzicht verstaan: benzine, petroleum, donkere oliën, minera le smeeroliën en minerale vetten, minerale wassen (met inbegrip van vaseline en paraffine), natuuras- falt, asfaltbitumen, alsmede meng sels van deze produkten met an dere mineralen, dan wel met lich tere koolwaterstoffen of andere vloeistoffen, vloeibaar gemaakte aardoliegassen. Eveneens bij beschikking van de minister van Economische Zaken is ingesteld het Bureau voor Aard olieprodukten dat gevestigd zal zijn te 's-Gravenhage, Groot Herto- ginnelaan 70. Tot directeur hiervan is benoemd de heer C. Liefheid. Voorts is be noemd een commissie van bijstand, die tot taak heeft de directeur van dit bureau van advies te dienen. Aanmeldingsplicht Daar het hier slechts voorberei dende maatregelen betreft, is te vens een 'ontheffingsbeschikking gepubliceerd, die voor alle in de distributiebeschikking genoemde aardolieprodukten een fontheffing geeft van het in die beschikking bepaalde. Wel is de bepaling van kracht dat fabrikanten en importeurs van en handelaren in benzine, petrole um en donkere oliën verplicht wor den zich binnen een week schrif telijk aan te melden bij het Bureau voor Aardolieprodukten. Bovendien is ieder verplicht de minister van Econo nische Zaken op diens verzoek de door hem ge wenste inlichtingen te verstrekken. Voorts is een aantal contingentbe heerders aangewezen. Dit zijn instanties, die een even tuele rantsoenering in bepaalde sectoren zullen moeten regelen. De contingentbeheerders zijn: het mi nisterie van verkeer en water- staal en wel het directoraat-gene raal voor de scheepvaart, voor de kust- en zeevaart, het ministerie van landbouw, visserij en voedsel voorziening, voor de land- tuin- en bosbouw en de visserij en de Ne derlandse Bakkerij stichting, voor de bakkers. Voor het industriële en het ove rige verbruik zal een eventueel in te voeren rantsoenering worden geregeld door het Bureau voor Aardolieprodukten. Formulieren halen Het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening deelt mee, dat ondernemers in de land-, tuin- en bosbouw in de loop van deze en volgende week bij de plaatselijke bureauhouder van de provinciale voedselcommissaris in wiens rayon zij hun bedrijf uitoefe nen, formulieren kunnen halen voor het verstrekken van gegevens over de op hun bedrijven aanwezige bedrijfsmotoren, verwarmings installaties enz. Deze gegevens zijn nodig om het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening inzicht te geven in de behoefte van aardolie produkten (bezine, petroleum, gas/ dieselolie, lichte en zware stookolie) per bedrijf, op welke gegevens een eventuele rantsoenering van deze produkten zal kunnen worden ge- basseerd. Een eventuele rantsoenering van aard-olieprodukten voor de visserij- vloot zal via het bedrijfschap voor visserij producten geschieden. van 18 nov. t.e.m. 24 nov. PAROCHIEKERK VENRAY Priester vd. week: Kap. Keijsers Zondag, 26e zondag na Pinksteren 6.30 lm. Gerard Jansen; 7 30 Maria Lemmens-Leukers; 8.30 kindermis (MP) 9.15 hoogmis Hub. Kusters, echtgenoten en dochter; 10.30 lm. Piet Bom en zoon Pierre; 5 uur vergadering christelijke moeders; 7 uur rozenhoedje en lof. Maandag, H. Elisabeth, 6.45 zlm. voor alle overl. parochianen; 7.30 lm. Helena Goumans-Peters; 7.30 (zijalt) Theodor Pouwels; 8.15 gst. jd. Johanna Smits, Antoon Smits en Petronella Bekkers (2kl); 7 u. zielelof en rozenhoedje. Dinsdag, H. Felix van Valois: 6.45 lm. Anna v. Bracht-Brons; 7.30 z.i. (D); 7.30 (zijalt) overl. familie Schreurs-Verdellen; 8.15 gest. jd. Hendrik Poels en Johanna Camps (1H); 9 u. pl. huwelijksmis bruids paar van Hoof-Daniëls. Woensdag: Opdracht van Maria in de tempel; 6.45 lm overl. fam. Janssenv. Meijel; 7.30 lm zek. int. (D); 7.30 (zijaltaar) lm Leonard Gielen; 8.15 best. dienst Christiaan van Heijster. Donderdag: H. Caecilia; 6.45 lm Jos. Hendricx; 7.30 H. Sacraments hoogmis; 8.15 gest. jaard. Hendrina Smulders(2kl.); Vrijdag: H. Clemens; 6.45 lm Adolf Verbeek en echtg.: 7.30 lm zek. int.(R); 7.30 (zijalt.) lm overl. fam. PelzerKusters; 8.15 gest. jrd. Everard Messemakers, Agnes Gee- nen en kinderen (3kl) Zaterdag: H. Johannes v.h. Kruis; 6.45 O.L.Vrouwhoogmis; 7.30 lm Herman van Ass; 8.15 gest. jaard. Maria Gertr. Smits, ouders, broers en zusters(lH); 9 u. pl. huwelijks mis voor bruidspaar Pirlo-Kunzler; 9.30 pl. huwelijksmis v. bruidspaar Zondag— Verheijen. Veltum: Donderdag 7.30 lm Jo hanna Vollenberg. Katechismus: alle schoolkinderen leren de 14de en 15de les. RECTORAAT PATERSKERK Zondag: 26e Zondag na Pinkste ren, H. Missen om 6.30,7,45 en 10 30; om 9 u. Hoogmis, Communiceren begint vooraan. Vandaag le collecte voor onze kerk; 2e v.d. bisschop, noden. Om 7 u. Lof en rozenhoedje. Dinsdag: 6.30 u. gez. H. Mis en 's avonds 7 30 Lof t.e.v. H. Antonius. Donderdag: Feestd.v. H. Caecilia, 7.45 u. gez. jgt. v. Wilhelmus Lem- men. Vrijdag: 7.30 oef. v.d. H. Kruis weg. Zaterdag: Van 3—8 u. biechten. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 Frans Janssen en Ja- comina Lenssen en Nellij; 7.45 overl. moeder; 7.45 overl. fam. Thijs- sen-Jacobs; 9u. Anna Schell-Beurs- kens; 10.30 Henricus Zwitserlood en zoon Harry. Maandag: 7 u. overl. fam. Jans- sen-Doumen; 7 u. Catharina Kupers Knippenberg; 7.45 u. overl. fam. Kruysen-Thielen; 7.45 overl. fam. Oudenhoven; 8.30 Anna Schell- Beurskens besteld door de buurt. Dinsdag: 6.30 hoogmis v. A. van Cuyck; 7 u. overl. fam. Potten-S eer den; 7 u. Theodoras Stevens; 7.45 Maria Janssen-Janssen besteld door de buurt; 7.45 Dina Wismans; 8.30 overl. fam. Direkx-Billekens. Woensdag: 6.30 Catharina Kupers Knippenberg, 7 u. Catharina Jans sen-Clemens en zoon Martin, 7.45 Peter Michiels en overl. fam., 7.45 José Kremer-Vullings, 8.30 Willem Hulsman en fam. Donderdag: 6.30 Antonius Bosch; 7 u. Antoon Poels echtgenote en zoon Harrie, 7 u. Maria Janssen - Janssen als lid v.d. D.O.; 7.45 gez. jgt. Willem Lemmen, 7.45 overl. ouders. Vrijdag: 7 u. overl. fam. Spee- Poels-Gielen, 7 u. Willem Lemmen, 7.45 Jan v.d. Bosch namens de Hen- seniusschool, 8.30 u. Anna Schell- Beurskens. Zaïerdag: 7 u. Catharina-Kupers- Knippenberg, 7.45 overl. fam. Pau- les, 8.30 Dina Wismans. PAROCHIE OOSTRUM 26e Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie; 7.30 de vroegmis; 9 u. H. Communie; 10 u. hoogmis; 3 uur lof. Maandag: 7.30 best. zm v. overl. fam. Op 't VeldMoorrees. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jaarg. v. Wed. Loonen en Elis. van Heijster. Woensdag; feest van Maria's Op dracht in den tempel; 7.30 best. zm voor Martinus Verheijen. Donderdag: 7.30 pl. Caeciliamis voor het kerkkoor. Vrijdag: 7.30 best. zm voor overl. fam. DerksEwals. Zaterdag: 7.30 gest. gez. jaarg. v. Jan Hendrix; 7.30 Marialof. RECTORAAT HEIDE 26e Zondag na Pinksteren: Kerk wijding vd. Basilieken van St Petrus en St Paulus; 7.30 overl. familie Christiaan Janssen—Wijnhoven; 9 u. H. Communie; 10 u. hoogmis tot bijz. int.; 2 30 lof, waarna Congre gatie voor de meisjes v. 1730 jaar. Maandag: H. Elisabeth; 7.30 Lam- bertus Pouwels. Dinsdag: 7.30 Wilh. Loonen en Elisabeth van Heijster. Woensdag: O.L. Vrouw Presentatie in de Tempel; 7.30 voor de jeugd. Donderdag: H. Caecilia; 7.30 overl. fam. WillemsJanssen. Vrijdag: 7.30 Wilhelmus Voesten. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Giezen- Swinkels; 6 u. biechten; 7 30 lof t.e.v. O.L,Vrouw. PAROCHIE CASTENRAY 26e Zondag na Pinksteren: wij- dingsfeest der basilieken v.d. H. Petrus en Paulus; 10 uur hoogmis vd parochie; 3 u. kruiswegoefening en lof. Maandag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. ArtsHeidens. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. voor Martinus Philipsen; 9 30 gez. H. Mis bij gelegenheid vd. inzegening v.h. huwelijk v.h. bruidspaar Geurts— Reynders. Woensdag: feest van O.L.Vrouw opdracht; 7.30 5e vd. zesweken- dienst voor Maria PhilipsenPhi lipsen; 9 uur gez. H. Mis t.e.v. H. Caecilia, patrones v.d. kerkel. zang t.i.v. kerkelijk zangkoor. Donderdag: 7 30 2e vd. zesweken- dienst voor Jozef Willemse. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jrd. voor Peter J. Strijbos. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 6—7 u. biechten; 7 u. lof en rozenhoedje. A.s. Zondag: laatste Zondag v.h. kerkelijk jaar. Kerkpoets: Anny Philipsen, Mia S trijbos. PAROÖHIE LEUNEN 26ste zondag na Pinksteren. 7 uur parochiemis; 8 uur H. Mis v. Ger- trudis Emons; 9 uur H. Mis voor Wilhelm Wismans en echtgenote; 10 uur hoogmis als jrg. v. Hendrik en Rena v. Soest; 3 uur lof; 3.30 H. Familie vd. vrouwen met kruis wegoefening vd. overl. leden. Maandag: 7 uur H. Mis vd. overl. ouders Kuenen-Thijssen; 7.30 Sol- gest. jrg. Theodorus Asselberghs en echtgenote. Dinsdag: 7 uur H. Mis vd. overl. fam. Loonen-de Ponti; 7.30 gez. jrg. Catharina Verheijen-Vullings. Woensdag: 7 uur H. Mis vd. overl. fam. Gommans-Kusters; 7.30 Sol. gest. jrg. Jacobus Peters en familie; 9 uur Sol. gez. zieled. vd. overl. fam. Geurts-Reijnders. Donderdag: 7 uur H. Mis voor Gerard Voesten; 7.30 Sol. gest. jrg. Johannes Meijers en echtgenote. Vrijdag: 7 uur H. Mis; 7.30 Sol. gest. jrg. Mathijs Goemans. Zaterdag 7 u. H. Mis, 7.30 geen H. Mis, 8 u. hoogmis vd. levende en overl. leden der fanfare St. Ca tharina. Biechten 4—5 en 6.307 7 u. Marialof. A.s. Zondag, feest v. St. Cathari na, patrones van onze kerk; laatste zondag vh. kerkelijk jaar, hoogmis Belangrijke DEMONSTRATIE voor SLECHTHORENDEN! In een rustige en vertrouwde sfeer houden onze gehoordeskundigen zitting. op maandag 19 november a.s. van 10.30 lot 13.00 uur in café Den Engel, Grote- sfraai 33 te Venray en van 15.00 tot 19.30 uur in Hotel van Arensbergen, Spoorstraat 101 te Gennep. Wij demonstreren: de nieuwste Betergoedkoper U kuot ook een afspraak met ons maken om btj U thuis te komen demonstreren. Uitvoerige prospectus wordt U op aanvrage GRATIS toegezonden. Overleg eens met Uw dokter, welke mo gelijkheden Philips Transistor Hoorappa- van dankzegging en Te Deum. Kerkpoets: Truus Voermans en Gonda Reintjes. RECTORAAT SMAKT Zondag, 26e zondag na Pinksteren 6.30 lm. Jozef Verstegen en zoon Piet; 7.30 Jozef Verstegen en zoon Piet; 10 u. hoogmis v. weldoeners en hun intenties; 3 u. lof. Maandag 6.30 gez. jaard. Victor Asselberghs en Joh. Verberkt; 7.30 lm. overl. fam. Koopmans-v. Dijk. Dinsdag 6 30 lm. overl. fam. Kers- ten-Geurts; 7.30 uit dankbaarheid. Woensdag 6 30 lm. Jac. Janssen, Anna M. Pauwels en overl. kinderen 7.30 t.e.v. St. Jozef. Donderdag 6.30 lm. Martin Bo- nants en echtgenote, 7.30 voor overledenen. Vrijdag 6.30 lm. overl. fam. Rut- ten-Bonants, 7.30 t.e.v.h. H. Hart. Zaterdag, H. Johannes vh. Kruis, 6.30 lm. t.z i7.30 gez. H. Mis t.e.v O L.Vr. vd. berg Carmel, 5—7 uur biechten, 7 uur iof. PAROCHIE OIRLO Zondag: Solemniteit vd. H. Ma- chutus. 26ste zondag na Pinksteren. 3e zondag vd. maand. 6.30 H. Com munie. Leesmissen om 7 uur en 8.30; pl. hoogmis met feestpreek om 10 uur; na de H. Missen ver ering vd. relikwie; 3 uur pl. lof met kinderzegen, zegening van water en brood; eerste collecte vd. kerk, 2e collecte v.h. bisdom. Maandag: Octaafdag v. St. Ma- chutus; 7 30 maandstond Gerardus Classens; 9 uur best. hoogmis t.e.v. St. Machutus tot int. vd. kinderen van de Ven. Dinsdag: Octaafdag v. St. Ma chutus; 7.30 best. jrg. Bernardina en Carolina de Ponti; 9 uur best. hoogmis t.e.v. St. Machutus uit dankbaarheid tot int. fam. Philipsen - van de Ven. Woensdag: Octaafdag v. St. Ma chutus; 7.30 maandstond Petronella Litjens; 9 uur best. hoogmis t.e.v. St. Machutus. Donderdag: Octaafdag v. St. Ma chutus; 7.30 best. zieledienst Hiero- nimus Rongen en ouders; 9 uur hoogmis t.e.v. St. Cecilia voor de levende en overl. priesters, kerk meesters en leden vh. kerkel. zangk. Vrijdag: 7.30 zieledienst Elisabeth Brüncken. Zaterdag: 7.30 zieledienst Maria Minten; 'savonds 7 uur Marialof; biechtgelegenheid van 57 uur. Gedurende het Octaaf van Sint Machutus iedere dag verering van de relikwie, gelegenheid om zich te laten inschrijven in de broederschap en zegening van water en brood. RECTORAAT VEULEN Zondag: 7 u. gel. tot com., 7.30 lm tot int. v.d. levende en overleden leden der handboogschutterij, 10 u. hoogmis tot int., 2.30 u. Lof. Maandag: 7.30 lm t.e.v. H. Gerar dus tot int. Dinsdag: 7.30 lm. (D.K.M.) Woensdag: 7.30 lm. v.d. overl. fam Reintjes-Bom. Donderdag: 7,30 hoogmis tot int. v.h. kerkelijk zangkoor bij gelegen heid v.h. feest v. St Caecilia. Vrijdag: 7.30 lm. overl. fam. Geurts Ambrosius. Zaterdag: 7.30 lm. v. zal Leo Ja cobs, Van 67 biechten, om 8 u. lof t.e.v. Maria. Woensdagavond 7 u. godsdienst cursus op het zaaltje boven de sac ristie. a.s. Zondag uitsluitend mnd. col. v. onze kerk, welke wij ten zeerste aanbevelen. De laatste mnd. col. heeft f 110,11 opgebracht. Katechismus: klas 1 en 2 les 1 tot 6, klas 3 en 4 vr.- 98 105 108109 klas 5 en 6 les 21-22. Kerkpoetsen: Gonda Reintjes en Hennie Louvet. Accolieten: Jan en Hub v. Gassel. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag, 26e Zondag na Pink steren: 6 30 leesmis, 8.40 lm. voor Josephus de Swart, 9 15 kindermis 10.15 hoogmis, best. zieled. v. fam. Geerets-Fleurkens, 2 u. lof, 2.30 congregatie voor de meisjes. Maandag, feest vd. H. Elisabeth van Hongarije, besteld door Boer- innenbond. Dinsdag 7.30 gez. jg. v. overl. fam. Peters-van Asten. Woensdag 7.30 lm. v. overl. fam. van Soest-van Bracht. Donderdag, H. Cecilia, 7 30 lm. Maria Janssen-Droesen, 9 u. hoog mis t.e.v. H. Cecilia, besteld door het kerkkoor. Vrijdag 7 30 gez. jg, v. Theodora Winnen-Holtermans. Zaterdag 7.30 lm. uit dankbaar heid vd. fam. Philipsen-Ntfssen, 6 u Marialof. Sluit nu een af. Gunstige voorwaarden. Lage premie's. Agentschap: QeqiafeniócndeiH. tyoumans Telef. 592

Peel en Maas | 1956 | | pagina 1