gekleed Door THOMASSEN uw geld goed besleed Mirlon St. licolaas Vlugge jongen Legeipederen fa. vd Munekhof ruim borgerwoonhnis Slagerij J. COËiMRS Parker ADVERTENTIËN Gezinszorg profiteer van onze talrijke nuttige St. Nicolaas koopjes Borgerlijfee Stand Venray K.A.J. afd. Venray Schutterij St. Anna Bij schade K.A.V. Paardenverzekering sokkengaren schildersgezel, halfwas of leerling winkeljuffrouw Nieuwsomtrent Feesfmilag voor de Venrays jeugd DE VELTUMSEN BEKER gevraagd voor hele of halve degen voor licht werk en boodschappen ter Drukkerij van dit Blad. Petroleumkachels Inzameling voor Hongarije De alhier gehouden inzameling ten bate van Hongarije heeft opge bracht: f 1500.— f 436.— f 304.— f 36.— f 45.— f 137.— f 75.— f 65 f 65.— Venray-kom Leunen Oostrum en Oirlo Smakt Castenray Merselo Veltum-Heide-Volen Veulen Ysselsteyn Totaal f 2665.— Daar het ons onmogelijk was om overal te komen, zal er gelegenheid zijn te storten op gironummer 52742 Nederlandse Credietbank ten bate van het Ned. Rode Kruis. Gevonden voorwerpen: bruine damesglacé, groene pan toffel, schietlood en zwarte rozen krans, politiebureau; zwarte dames handschoen, MinHenseniusstraat 6: plank, Kleuskens, Schoor; witte nylon handschoen, Relou Kemp weg 31; balpointpen, Gielen Akker- weg 23; plastic kindeiportemonnaie C. Peeters, Willemstraat 12; witte hond, Poels Merselo M 7a; rubber laars, Martens Schoolstraat 12. bruine rozenkrans, wmr. v. Lierop Hagel weg; damessjaal, vd. Bekerom St Odastraat 18; gestreepte dames sjaal, van Vegchel Beek weg 4; rozen krans, vd. Heuvel St Odastraat 2. Gezinszorg jubileerde Zondag herdacht de Gezinszorg Venray haar 10-jarig bestaan. Bij die gelegenheid werd in de Recto- raatskerk der Paters een plechtige H. Mis opgedragen, waarbij o.a. aanwezig waren alle gezinsverzorgs ters, die in Venray gewerkt hebben. Op de receptie in San Damiano waren de geestelijke en wereldlijke autoriteiten aanwezig om het be stuur van Gezinszorg en de jubi lerende leidster mej. Raedts te feliciteren. Aanwezig waren ook de zeereerw. paters Rufus en Adjutor, die vroeger de Gezinszorg leidden. Op deze receptie werd o.a. het cadeau van het Dekenaat aangeboden, bijeengehaald in de enveloppe-actie, welke ongeveer f 1660.heeft opgebracht. In de middag was er een gezellig samenzijn van bestuur en gezinsverzorgsters. O. en O. Voor de eerste maal zal het Bra bants Kamerorkest in Venray op treden. Dit Kamerorkest is de keur van het Brabantsorkest, een ensem ble dat behoort tot de groep grote beroepsorkesten in Nederland. Op initiatief van een der leden van dit orkest is later gevormd het Kamer orkest. We herinneren in deze nog aan het optreden van het Residentie Kamerorkest in Venray, enkele jaren geleden, dat een groot succes is geweest. Dit verschijnsel, het vormen van kamerorkesten met geroutineerde musici uit een groot orkest, zien wij in meerdere muziekcentra. Het is gebaseerd op de behoefte naar goede kamermuziek, te brengen door groepen bestaande uit onge veer 20 musici. Bekend zijn vooral de London Mosartplayers en de Virtuosi di Roma. Gezien ook het grote aantal gramophoonplaten met kamermu ziekopnamen is dit soort concert in de laatste jaren zeer populair geworden. Een avond van hoog gehalte staat Venray dan ook te wachten. Retraite voor meisjes en moeders. Behalve de retraite voor de meisjes van Venray van 21 tot 24 november, wordt er in Roermond ook een retraite gegeven voor moe ders van 27 tot 30 november. Al wordt er in Venray zelf elk jaar een soort retraite gegeven op „Jeruzalem", er gaat toch niets bo ven een besloten retraite in een retraitehuis. Daar kan men pas echt eens alle beslommeringen uit z'n hoofd zetten en zich goed be zinnen op het wezenlijke in ons mensenleven. Vraagt inlichtingen bij de Pa rochiegeestelijkheid, bij Pater Do- mitius, Patersklooster, of ook bij mej. Olga Pijls, Grotestraat. Zondag H. Familie voor alle leden Nu Zondag is weer de maande lijkse vergadering in de Parochie kerk om 5 uur. We verwachten, dat alle leden, die niet werkelijk ver hinderd zijn, de maandelijkse ver gadering bezoeken. Er zijn leden, die men zo goed als nooit op de maandelijkse vergadering ziet, voor al onder de jongeren. We zouden willen voorstellen: komt trouw elke maand naar de vergadering, öf als U daar niets voor voelt: sluit U dan aan bij de „Ecclesia-groepen". Anders zal het moeilijk zijn, trouw Uw leefregel na te komen. Er is voorgesteld om de verga dering Zondags om 4 uur te laten Maar dan kunnen de mannen, die graag naar het voetballen gaan, of met vrouw en kinderen willen wandelen, weer niet komen. En de H. Familie is toch geen vereniging alleen voor oudere mensen. We be ginnen om 5 uur en om kwart voor 6 kunt U weer op het kerkplein staan. Mededeling voor de Derde Orde Zondag 11 November. Om drie uur zieledienst in de Paterskerk voor de overledenen, vooral voor hen, die in de loop van dit jaar zijn overleden. Opdracht Aan het bouwbedrijf van Gend werd de verbouw van een der vil la's van Huize St. Anna onderhands gegund. Geslaagd Mejuffrouw Welters onderwijze res aan de meisjesschool te Leu nen, slaagde te Venlo voor acte huishoudkunde. „ECCLESIA-GROEPEN" op Donderdagavond Door de langdurige bid weg is de oprichtingsvergadering verleden dinsdagavond veel te laat kunnen beginnen en konden veel mensen, die belangstelling hadden, niet ko men. Toch bleek dinsdagavond reeds dat we hier in Venray met meer dere Eccelesia-groepen zullen kun nen starten. De diocesane leiders zullen a.s. donderdagavond 15 november om 8 uur 's avonds bij H. Swaghoven, Maashese weg, voor allen, die mee willen doen of belangstelling heb ben, nog eens een duidelijke uit eenzetting geven van de Ecclesia- beweging. En dan zullen de groepen defini tief worden opgericht. K.A.B.-nïeuws In de culturele vereniging van de K.A.B. hebben verschillende be stuursmutaties plaats gehad. Tot voorzitter werd gekozen de heer J Swinkels in de vacature H. Hart man, die wegens drukke werkzaam heden moest bedanken. Tot secre taris werd benoemd M. v. Houdt. Tijdens de vergadering werd de a.s. St. Nicolaas- en Kerstactie besproken. Ongelukken De kleine van G. had het ongeluk nabij het St. Anna-kappeltje van een tractor te vallen, waarbij ze een lichte hersenschudding opliep. Donderdagmiddag botsten op het kruispunt Julianasingel-Poststraat een drietal auto's op elkaar, waar bij gelukkig geen persoonlijke ongelukken voorkwamen maar de materiële schade toch beduidend was. Ongeluk Donderdagmorgen leverde het kruispunt Merseloseweg-Langeweg weer de traditionele botsing op, dit maal tussen een scooter en een luxe wagen. Er was nogal wat ma teriële schade, maar de beide scoo terrijders konden na verbonden te zijn toch op eigen kracht naar huis rijden. Op stropers jacht De laatste weken hebben de heren stropers niet bepaald geluk. De intensieve actie die bezig is om deze heren het leven lastig te maken heeft nog al resultaten. Al verschillende stropers hebben een bon te pakken en ook deze week weer. Nu in Oirlo waar B. niet alleen zijn lichtbak, vangnet en geweer kwijt raakte, maar boven dien zijn gevangen patrijzen naar elders zag verhuizen. H.K.W. vergaderde De bond van Handels-Kantoor en Winkelbedienden, afd. Venray en omstreken heeft een vergadering gehouden te Wanssum. Drs. M. Coopmans hield een interessante lezing over de P.B.O. De vergadering stond onder lei ding van de heer J. Cox uit Venray, die een opwekkend woord sprak tot de niet georganiseerden. Keieschietersbal uitgesteld In verband met de gebeurtenis sen in Hongarije heeft de Vastel- aovesklup de Piëlhaas besloten om het keieschietersbal, waarmede tra ditiegetrouw de lie van de 11e werd opgeluisterd uit te stellen tot nader te bepalen datum. Schaaknieuws. Zondag jl. speelde Venray II tegen Venlo III. Het resultaat was 62 voor Venlo. Niet de moed ver liezen, een volgende keer beter. SIMULTAANS ÉANCE Zondag 18 november a.s. om 3 uur zal de heer G. van Megen uit Arcen in hotel De Keizer gelijktijdig tegen alle spelers die zich daarvoor aan melden spelen. Ook niet-clubleden kunnen meedoen. Meldt u tijdig aan bij de heer J. Brouns, Lange- weg. Aanzienlijke prijsstijging van drank en benzine Een liter jenever wordt minstens 85 cent duurder (sommige merken zelfs meer dan een gulden) en de Drijs van een liter benzine stijgt jijna acht cent, als de Kamers de wetsontwerpen goedkeuren, die de nieuwe minister van Financiën, de heer Hofstra, zo spoedig mogelijk zal indienen. Bezoek van de gouverneur aan de gemeente Horst Dinsdag bracht de Commissaris der Koningin, mr. dr. Houben, een bezoek aan de gemeente Horst. Alhoewel dit bezoek slechts een administratief karakter droeg, ging dit toch niet geheel onopgemerkt voorbij. Na de begroeting door het college van burgemeester en wet houders werd een korte raadszitting gehouden. De voormiddag werd besloten door een bezoek aan de dekenale kerk en pastorie. Voordien had de Horster jeugd middels een aubade de hoge gast verwelkomd. Na de middag werden de zuive ringsinstallatie, de brandweer kazerne, alsmede de gemeentewerk- plaatsen bezocht. Vervolgens vertrok het gezelschap naar Melderslo, alwaar de kerk eveneens werd bezichtigd. Evenzo werden de kerkdorpen Meterik, He- gelsom en America bezocht. „Borrel met een kop" gaat verdwijnen De „borrel met een kop erop" zal binnenkort niet meer te krijgen zijn in de ruim 14.000 kleine en zeer kleine café-bedrijven in het land die zijn aangesloten bij het bedrijfschap Horeca. Het bestuur van het bedrijfschap heeft donder dag met algemene stemmen een verordening aangenomen, waarin de borrelmaat wordt vastgesteld op 35 tot 40 cc, met een ruimte van 3 cc naar boven of naar beneden. Juist in de kleinere bedrijven heeft jarenlang het euvel bestaan, dat men klanten probeerde te lok ken door een „flinke" borrel te schenken, wat meer invloed op de consument schijnt te hebben dan de prijs. De regeling geldt uitsluitend voor sterke dranken met 30 tot 40 percent alcohol. Horeca tegen verhoging gedistilleerd accijns Het bedrijfschap Horeca, waarin zijn verenigd het hotel-, restaurant-, café-, pension- en het kamerver huurbedrijf, heeft ernstige kritiek op het besluit van minister Hofstra om de accijns op gedistilleerd en benzine te verhogen. Tijdens een openbare vergadering, donderdag werd besloten zich volkomen te scharen achter het produktschap voor gedistilleerde dranken, dat zich thans beraadt over deze ac cijnsverhogingen. Te verwachten is, dat ook het produktschap fel zal protesteren. - Volgende week komen duizend Hongaren De komende week zullen duizend Hongaarse vluchtelingen in twee groepen van 500 uit Oostenrijk naar Nederland vertrekken. Er is voor hen plaats voor voorlopig verblijf in de voormalige DU W-kampen in de Peel. Een Nederlandse commis sie, bestaande uit drie leden die de departementen van Justitie,[Sociale Zaken en Maatschappelijk Werk vertegenwoordigen is naar Wenen vertrokken. Zij gaat gegevens ver zamelen over de vluchtelingen. GEVRAAGD Lies Janssen Frits Dupont hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de inzegening plaats heeft op maandag 12 november a.s. te 9.30 uur, in de parochiekerk St. Petrus Banden te Venray. Receptie 12 u. Stationsweg 53. Bestuur en leidster van de betuigen langs deze weg hun har telijke dank aan allen, die hebben meegewerkt om onze zakjesactie en de viering van ons 10jarig be staan zo buitengewoon te doen slagen. De belangstelling, die we aller wegen mochten ondervinden, heeft ons weer eens bewezen hoe geheel Venray met ons werk sympathiseert Dit geeft ons moed om verder te werken op de ingeslagen weg. van 1 t/m 8 nov. 1956 GEBOREN: Duijf Petronella, Maasheseweg 42b Swinkels Maria, Past. Jacobspeel 4 Willems Wilhelmus, Leunen IC 40 Janssen Hermanus, Mersel.w. nw 3 Evers Herman, Vierlingsbeek van Cuijck Leonarda, Merselo N 12a OVERLEDEN: Willemse Theodor J,, echtgenoot van Philipsen J.M. A., 49 jr, landb., Klein-Oirlo F 46. Noij Johanna, echtgenote van van Loon J. W.. 38 jr, Vierlingsbeek. ONDERTROUWD Drabbels Hendrikus M., 26 jr, metselaar te Wanroy C 29 en van de Ven Hendrika E., 24 jr, Oirlo E 26b. GETROUWD Claessens, Peter J.A., 25 jr, fa brieksarbeider en Jacobs, Josephina F.H., 24 jr, beiden te Venray van ICrey, Arnoldus A. M., 26 jr, verpleger en Martens, Carolina H., 23 jr, beiden te Venray Vanlier, Willem J., 30 jr, land bouwer te Deurne en Broeren, Maria H.Th., 29 jr, te Venray van den Berg, Hubertus E., 30 jr, fabrieksarb. en Munninghof, Pe tronella, 22 jr, beiden te Venray Op woensdag 14 november hopen onze geliefde ouders en groot ouders Antoon Ksssels MechtildaKessels-Sweemers hun 40jarige echtvereniging te her denken. Ter hunner intentie zal op die dag om 9 uur een plechtige H. Mis uit dankbaarheid worden op gedragen in de parochiekerk van O. L. Vrouw Geboorte te Oostrura. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dier bare kinderen en kleinkinderen Oostrum D 54. Dagadres: Parochiehuis Oostrum. Te koop aangeboden KEF spuitmachine 40-50 ltr/min. 4wielig, tankinhoud 600 liter. Wisconsin motor 7 PK met slangen, spuitgeweren en vul- inrichting. Machinefabriek Gebr. Douven n.v. Horst, Tel. 04709-451, na 6 uur f of 495. Uitslag Loterij Ruiter Fancy-Fair Leunen. Hoofdprijs Mulders spaarketel 634, le prijs 427, 2e 310, 3e 1053, 4e 260, 5e 170, 6e 331, 7e 1050, 8e 358, 9e 961, 10e 294, 11e 1043, 12e 1287, 13e 1026, 14e 765,15e 1363 16e 621, 17e 1514, 18e 601, 19e 1130, 20e 971, 21e 90. Prijzen afhalen vóór 25 nov. bij H. Claessens, K 67 Leunen. Nadien vervallen ze aan de ver eniging. In verband met de gebeurtenis sen in Hongarije, hebben wij be sloten de feestelijkheden rond ons 10-jarig bestaan tot nader data uit te stellen. Bestuur K.A.J. Prijsschieten met windbuks Zondag 11 november in de café's P. Schellen, Kemps en Swaghoven. Afkampen voor de finale zondag 18 november 7 uur in het Gilde- huis Sanders. spelen polisvoorwaarden en maat schappij-aard een grote rol. Oók de agent doet dan zijn vakwerk. Sluit daarom via Assurantiekantoor Kruijsen-Meesters Juliasasingel 25 Tel. 462 en 705 Donderdag 15 november om kwart voor 8 vergadering in de Burg graaf. Als spreker treedt op onze Geestel. Adviseur. Trouwe opkomst verwacht het Bestuur. Onderlinge VENRAY Premiebetaling Zondag 11 november '56 v.m. van 11 tot 12 uur in café Wed. Litjens Leunen. Premie 1 Biedt zich aan dagmeisje 21 jaar Brieven onder nr. 711 bureau van dit blad. 20 x sterker dan gewoon sokkengaren. Alleenverkoop: P. COOPMANS, Langstraat EBBERINK, Marktstraat Schaeffers Schildersbedrijf Patersstraat 14 GEVRAAGD APPELS Textielhandel, naast Raadhuis, Venray. Pers. sollicit. 's avonds na 8 uur of bij afspraak per tel. 473. GEVRAAGD voor direct (link meisje voor d. en n 20 jaar of ouder, in gezin met kl. kinderen. Hoog loon. Hulp voor kinderen aanwezig. Mevr. Burgman, Hilversum. Aanmelden Beekweg 22, Venray Te koop aangeboden HOLDER spuitmachine cap. 40 ltr/min. 3 cylinder, 2wielig. Tankinhoud 400 liter, geh. compl. Machinefabriek Gebr. Douven nv. Horst, Tel. 04709-451, na 6 uur 628 of 495. Te koop partij pootaardappelen Record klasse A, Bintje A en Eerstelingen A. Wed. H. vd Pasch, G 4 Castenray TE KOOP dragend varken of zeug met biggen en partij biggen J. H. Michels, Ringweg 8. Ysselsteyn Te koop partij blauwe oude h. pannen Joh. Hendrix, Veltum L 84. Te koop hoogdrachtige RvJ zeugen H. Jenniskens, Paardenkopweg 9 Ysselsteyn, tel. 282. TE KOOP flinke partij geplukte Bellefleur appelen P. Koopmans, Holthees B 121. DANK aan Henri Belletable voor op zijn voorspraak verkregen gunsten. N.N. Te koop 2 jongens winterjassen voor 11 en 13 j. Adres bureau van dit blad. TE KOOP partij biggen H. Mulders, Paardenkopweg 16 Ysselsteyn Te koop dragende varkens ook ruilen tegen slachtvarken. M. Poels, Merselo M 55. Te koop 3 dr. varkens 15 w. dr. P. J. van Hoof, Paardekopweg 19 Ysselsteyn. Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren C. Kremers, Vierlingsbeek Telef. 04781—292 Te koop 2 dragende vaarzen aan telling 15 nov. en 20 dec. M. van Kempen, Leunen K 96 Te koop drachtige vaarzen W. Coppis, B 124 Holthees. TE KOOP schoolbank en 2 poppenwagens Oranjestraat 7. TE KOOP klein wit fornuis, wandelwagen ge schikt v. poppenwag, kippenhok gesch. voor kanaries, Kroon Deken Thielenstraat 14. Te koop Een paar g.o. voetbalschoenen maat 33 en een filmtoestel Schoolstraat 2a Te koop met tuin, in de kom van Venray. Spoedig te aanvaarden. Hoenderstraat 17. Op woensdag 28 november ru 2.30 uur in Zaal Wilhelmina zal, zoals eerder afgesprolg St. Nicolaas zijn bezoek brengen aan de kinderen van dj Jan ten van In verband hiermede is het NOODZAKEIJK dat de kinderen die deze feestmiddag bezoeken, zich in de weekun 11 tm 17 novem ber opgeven bij de Veltumsen Bekker, en indfcn mogelijk de ge spaarde Kroontjes inleveren. Wanneer je de Krontjes nog niet bij elkaar hebt, geef je dan evengoed op, opdat StNicolaas zal weten hoeveel kinderen er zullen komen en Hij moe' toch voor iedereen wat meebrengen. Denk er dus aan uiterlijk 17 "ov#ber opgeven! Gekookte ham 100 gr. 55, 250 gram 1.30 Tongworst 100 gram 24, 250 gram 60 Vrijdag en Zaterdag: V arkensbraad worst 1.40 Te koop 12 zware biggen v. Schijndel, Veltum L 15. Te koop partij biggen G. Jenniskens, Wieënweg 5, Leunen TE KOOP partij valappelen G. Derikx, Volen L 52. Te koop 8 zware biggen P. van Lipzig, Laagheidseweg 14a Te koop jonge JvR zeug m. 11 biggen dagen oud. J. Droesen, Heide. TE KOOP rode wortelen Vlakwaterweg 8. TE KOOP 2000 kg stekruben H. van Hoof, Kruitweg 2. Te koop toom biggen P. Jeuken, Stationsweg C15. Te koop 11 zware biggen J. Reintjes, Overbroek. H. Te koop partij biggen Kleuskens-Kusters, Veltum L 71 TE KOOP 4pits gaskomfoor Stationsweg C 10. TE KOOP partij witte kool H. Verheijen, D 32 Oostrum. TE KOOP emaille wasmachine met Ellex wring, een dubbele draaideur Broekweg 8a. Te koop toom zware biggen H. Nellissen, Schoor G 45 Castenray Tel. 206 VERLOREN rode damesportemonnaie met inhoud. T.b.t.t.b. bij M. Emonts M 18 Merselo. Voordelig te koop vulkachel in goede staat Wed. C. Ewals-Rambags, M 14a Merselo. TE KOOP 9 zware biggen A. Sikes, Overloonseweg A 2. o.a. regenjasso, regenpakken voor bromfietsers. 7erder regenbroeken leren mutsen, petjes, Can. jacks, field jacks, oveij assen grote maten, windjacks, werkbroeken, werkhem- den, cam. jasien, overalls, grijze dekens, werksotken, koppelriemen, truien, enz. A. SGHEEPEIS, Schoolstr. 22 Tdef. 375 Goedkoop Reukloos In voorraad BES PEX SUPER DEMON SOLAR J. Coenei-Houtackers EEN ECHTE -VOOR (21.- Ja, op en top Parker feilloos inktsysteem, „pli-glas" inktreservoir slank, elegant model, iets kleiner dan de andere Parker mo dellen - dat is de Parker Slimfold. Kies uit 4 kleuren houders en 8 pen- punten de Slimfold naar Uw smaak, naar. Uw hand.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2