Venray's vroede vaderen vergaderden. TAXI Bel 233 Zaterdag 3 November 1956 No 44 ZEVEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG "EEN RIJK BEZIT PEEL EN MAAS 28VE WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRLJEKPER KWARTAAL f 1.25 BUITEN VENRAY f 1.45 Met frisse moed begon Venray's gemeenteraad aan een maar liefst 35 punten tellende agenda. Met slaande trommels en wapperen de vaandels werden de ingekomen stukken voor kennisgeving aange nomen. .Het betroffen o.a. goed keuringen van Ged. Staten van 't raadsbesluit om een gedeelte van de Bakelse dijk en de Hazenhutweg af te sluiten; de verkopen van grond aan J. Zeelen te Venlo, J. Linders te Oostrum, C. de Vries, C. Bonants P. Kruysen en A. M. Janssen te Venray; van de aankoop grond van Verkuijl-Poels, Den Haag en van 't verlenen van pachtvergoeding aan v. Osch en gebr. Backus te Venray. GROND-AANKOPEN. Het voorstel om ten behoeve van verbetering en verbreiding van de Schoolstraat en Schoutenstraat stukjes grond aan te kopen van verschillende grondeigenaren voor f 4 per m2 kon de goedkeuring van de Raad hebben. Alleen maakten Fr. JANSSEN en DE BRUIJN de opmerking, dat dit en vele andere punten mosterd na de maaltijd waren, omdat een en ander al lang was uitgevoerd. Indertijd besloot de Raad van J. Janssen, Langstraat 25, 25.85 m2 grond aan te kopen langs de Groe- newoltsepad. Toen is de prijs ge noemd van 25 ct. Nu men na opmetingen etc. meer de akte wilde opmaken, bleek dat Janssen f 1 per m2 was toegezegd en hij niet met 25 ct akkoord ging. Ook al omdat de grond dit wel waard is, wilde B. en W. dat eerste raadsbesluit maar intrekken en er nu f 1 per m2 van maken. Hiertegen had de raad geen be zwaar. Om de Odastraat te kunnen ver breden heeft de Gemeente 248 m2 grond nodig van de woningbouw vereniging. De Raad ging er mee accoord, dat deze voor f 1.per m2 wordt aangekocht. Voor de uitvoering van het onder delen plan Venray-Zuid stelden B. en W. voor aan te kopen: 575 m2 van H. Litjens O. Oostrum- seweg voor f 1.per m2. 2090 m2 grond met daarop staande opstallen van G. Linders O. Oos- trumseweg voor f 1.40 per m2. Daar bij komt nog een bedrag voor in- komstenschade, zoals dit door des kundigen is vastgesteld. Ook dit werd zonder meer goedgekeurd. Voor de aanleg van het stamriool stelden B. en W. verder voor grond te kopen van: J. Keysers, Schoolstraat, 1025 m2 ad f 0.75 per m2 met bovendien een vergoeding voor inkomstenderving, en van M. A. Vermeulen Bergweg, 187 m2 grond met opstaande fruit bomen voor f 1.25 per m2. De Raad ging hiermede volledig accoord. 2 Percelen grond op de hoek van de Hoenderstraat en de Langeweg met een gezameiijke grootte van 4295 m2 kan de gemeente aanko pen van P.J. Verhoeven voor de prijs van f 2.50 per m2 wat het voorterrein betreft. Bovendien ont vangt hij dan nog een bedrag wegens inkomstenderving, wat ook weer is vastgesteld evenals de voorgaande door de Rijksconsulent voor grond- en pachtzaken. DE BRUIJN had zich wel afge vraagd, waarom hier nu bedrijfs schade verstrekt werd, want men kan dit toch moeilijk een bedrijf noemen. VOORZITTER gaf toe, dat deze formulering foutief was. Men kon beter van inkomstenschade spreken, want hier lijdt de verkoper inder daad schade aan zijn inkomen. ODENHOVEN vroeg zich af, waarom de gemeente nu gronden ging kopen, die ze voorlopig toch niet nodig had, want wanneer zou men aan het plan West beginnen? De VOORZITTER vertelde kort en bondig, dat de gemeente geen enkele kans meer voorbij mag la ten gaan om gronden te kopen, ge zien de grote grondnood. Als we deze pas over 5 jaren kunnen ge bruiken, heeft de gemeente nog al tijd winst, want die is dan direkt voor de aanpak en we hebben aan de lijve moeten ondervinden, hoe erg stagnatie is. In Oirlo-kom kan men van de Erven Hellegers 1225 m2 grond kopen, waarop dan nog 4 woningen geplaatst kunnen worden ad. f 1.75 per m2, Aangezien Oirlo nog best wat woningen gebruiken kan vond de Raad dit een buitenkansje en was er direct voor. GRONDVERKOPEN H. W. Maessen, Peelweg 8, ver zocht om aan hem te verkopen 17,84 ha ontginningsgrond, welke hij thans van de gemeente in pacht heeft. B. en W. waren voor dit plan mits er f 1700. per ha voor betaald wordt. Maessen kan daarmede ac coord gaan, mits hij een deel van de koopsom als hypotheek kan la ten staan. Hiertegen had niemand bezwaar. L. Janssen Merselo M 127a, ver zocht de door hem gepachte grond groot 10 ha van de gemeente te kunnen kopen, alsmede het daarop gelegen noodboerderijtje, dat hij na stichting van een eigen bedrijf wil ombouwen tot veestal. B. en W. stelden voor deze grond inderdaad te verkopen onder de volgende voorwaarden: f 1000 per ha. voor 1.61 ha., f 1750 per ha. voor 8.41 ha. en f 500 voor het noodboerderijtje. Omdat de commissie voor iandbouwaange- legenheden dit alles al in studie gehad heeft en haar fiat er aan heeft gehecht, kon de Raad al moeilijk iets anders doen. G. Thoone is door de aanleg van het vliegveld de door hem gepachte grond kwijt geworden. Hij verzocht daarom de gemeente hem te willen verkopen kavel 5 van de Meerselse peel, groot 11,5 ha voor f 1500. per ha. De commissie landbouw- aangelegenheden ging er reeds eerder mee accoord en nu deed de Raad het ook. Een verzoek van een bewoner van de Vredepeel om de nog op te stellen koopakte en wat dies meer zij, op naam te stellen van zijn zoon, waardoor hij later niet meer over behoeft te schrijven en extra kosten moet maken, kreeg de goed keuring van de Raad, die in de ouderdom van de vader een redelijk argument voor deze transactie zag. Verschillende pachtkontr akten, die verlengd moesten worden, gin gen zonder meer onder de hamer door, terwijl eveneens goedgekeurd werd, dat Theeuwen van Gas straat 4a naar Gasstraat 4 verhuisd, dat is leeg gekomen. STICHTING WERK PLAATS Indertijd heeft de gemeente voor de Stichting Werkplaats naar de Kruisstraat doen overbrengen twee barakken, die in het Vlakwater hebben gestaan. Die zijn netjes opgeknapt en nu een pracht werk ruimte voor hen, die door lichame lijke en of geestelijke gesteldheid niet in het normale arbeidsproces kunnen worden opgenomen. Een en ander kostte de gemeen te bijna f 22.000. Genoemde Stich ting moet hier natuurlijk huur over betalen, maar een huurkontrakt kan nog steeds niet worden opge maakt. B. en W. stelden nu voor, aan de hand van een uitgebreide becijfe ring, die huur vast te doen stellen op f 1850 per jaar, wat ruim 8 pet is van het geld, wat er de gemeen te in gestoken heeft. (Menig huiseigenaar zou in zijn handen klappen, als hij dat percen tage kon halen.) Het was dan ook geen wonder, dat Fr. JANSSEN namens het bestuur der Stichting zijn spijt uit sprak, dat de gemeente in deze een dergelijke houding aannam. Gezien de becijfering, zal het allemaal wel kloppen, maar het is een erge cententellerij. De VOORZITTER gaf hierop geen commentaar en de Raad nam het zonder meer aan. Een koper van een woning, die indertijd met de financierings regeling woningbouw 1947 is ge bouwd, zou graag de oude gemeen tehypotheek meteen overnemen. Hiertegen had de Raad geen be zwaar. St JOZEFLAAN. De inwoners van de Smakt von den aan de naam van S makter grintweg bepaald niet veel aan. Een grintweg is en blijft ook maar een grintweg en daarom hebben ze het verzoek ingediend om die naam te veranderen in St. Jozef laan. Men had daartegen van hogerhand geen bezwaar. Alléén ODENHOVEN vondt dat „laan" wel wat deftig en had liever de oude naam gezien, maar men moest het zelf weten. Het voorstel van Ged. Staten om de jaarwedden der wethouders in Limburg te herzien, kon geen genade vinden in de ogen van de Raad. Over een dergelijk voorstel moeten alle gemeenten eerst het hunne zeggen, voordat het definitief gaat worden, dus tot dan nog even ge duld. DE BRUIJN wenste toch wat commentaar te geven. Hij had ge zien, dat enkele gemeenten, on danks een kleiner inwonertal toch een groter wethouders-salaris ge ven. Hij vroeg waarom Venray niet bij die uitzonderingen behoorde. Hij kan niet anders zeggen, dan dat de salariëring zeer schriel is. De VOORZITTER had gezien, dat het enkele mijngemeenten betrof en vroeger ging 't verhaal, dat daar de levensstandaard hoger lag, maar of dit nu ook het argument was, wist hij niet. Fr. JANSSEN vond dit daveren de nonsens. Daar steekt de oude smoes van 't goedkopere leven op 't platteland weer de kop op en daar moet men onderhand ook maar eens van af. Men vergeet dat Ven ray de grootste en meest uitgestrek te gemeente van Limburg is. Als hier een wethouder de Peel in moet op zijn fiets, zal hij 'savonds heel wat vermoeider zijn dan een collega in een grotere plaats. En mocht hij dan misschien voordeliger leven, dan eet hij door die fietserij oak voor twee. Bovendien staan er drie mijngemeenten op en waarom die dan wel en de andere niet? Hij drong aan, d at Venray's wethouders beter gesalieerd zouden worden en zou in die zin Ged. Staten willen adviseren. En dat was 't standpunt van de hele Raad. KROTWONINGEN Langstraat 3, scheef en krom ge zakt, zal het predikaat: „onbewoon baar" eerstdaags aan de deur krijgen hangen. Z.h.s. nam de raad een desbetreffend voorstel aan. Twee andere woningen kregen het predikaat: „krot" opgehangen, zodat de eigenaars een nieuw kun nen bouwen en daarbij kunnen pro- fiteren^van de premie, welke bij krot woning-opruiming gegeven wordt. B. en W. stelden voor, hiervoor 50 pet van de premie beschikbaar te stellen, mits het rijk de andere 50 pet. geeft. Hier had de Raad vrede mee. RAADSCOMMISSIES Het Rijk wil hebben, dat de leden van de huurcommissie vacantie- gelden krijgen voor de dagen, dat zij zitting hebben. Ze is zelfs be reid daarvoor f 10 per dag aan de gemeente terug te betalen. Maar aangezien hier het tarief voor alle commissies f 2,50 per zitting is, stelden B. en W. voor, ditzelfde be drag ook aan de leden van de huur commissie te geven. De Raad keurde dit voorstel goed. De Commissie voor georganiseerd overleg heeft een jaar gezeten en moet het veld ruimen. Maar aan gezien dezelfde heren weer herkies baar waren, was het duidelijk, dat de heren v. Haaren, Fr. Janssen en de Bruijn, ook het komende jaar wederom met het gemeente-perso neel e.a. overleg zullen plegen over salarissen etc. meer. Dr. H. Sala werd bij zijn periodiek aftreden als lid van het Burgerlijk Armbestuur wederom als zodanig gekozen. WEG MET EEN WEG De wed. G. v. Dijck wil een boer derij gaan bouwen bij de Bakelse dijk, bij de daar reeds staande ge bouwen. Door allerlei omstandig heden kan die niet anders komen liggen, dan op een gedeelte van een weg, die over het perceel H 2528 loopt. Genoemde v. Dijck wil nu die weg kopen als bouwgrond voor de boerderij, maar dan moet hij eerst aan het openbaar verkeer ontrokken worden, waarvoor een raadsbesluit nodig is. Dat raadsbesluit viel zonder meer, dus de weg is nu weg en als anderen geen bezwaar in dienen bij de provincie staat niets meer in de weg om te gaan bouwen, behalve de koopsom, maar daar zal later nog wel over gepraat worden. SCHOLEN Het scholenhoofdstuk vroeg ook nu weer de aandacht van de Raad. Allereerst was er het verzoek van de Ursulascholen om mede werking te verlenen bij de aanschaf van leermiddelen voor het 5e leer jaar. Gezien het gunstig advies van de inspectie kon de Raad moeilijk anders. Dan zal de U.L.O.-school weder om moeten worden uitgebreid met een tweetal klassen. Hiervoor vroeg het Schoolbestuur de nodige mede werking opdat plannen enz. gereed kunnen worden gemaakt, zodat een komend schooljaar niet meer de moeilijkheden oplevert, die er thans zijn met overbevolkte lokalen e.d. Ook hiermede ging de Raad accoord. De vergoeding in de kosten van vervoer naar de Prot. Christ, school in Boxmeer ad f 16.60 per maand krijgt een onzer inwoners vergoed volgens een derde raadsbesluit. Een vierde was de afwijzing van een aanvraag om reisvergoeding, die een inwoner van de Vredepeel had ingediend voor zijn zoon, die hier de ambachtsschool bezoekt. B. en W. stelden, dat hier geen sprake van was, omdat alléén voor het bezoek aan lagere scholen reis- vergoedingen mogen worden ver strekt. Het argument van VAN HAAREN dat deze jongen op de ambachts school zijn leerplicht volbracht, die hfj anders op de lagere school in Merselo moet volbrengen, mocht niet baten. De VOORZITTER, ook al be angst voor de grote konsekwenties, die er aan vastzaten als men die stelling ging hanteren, hield zich aan de lagere onderwijswet, die hierover niets zei. Wel akkoord ging de Raad met het van toepassing verklaren van het zg. verplaatsings-kosten-besluit voor onderwijzend personeel. Deze regeling bestaat al langer voor gemeente-personeel en houdt in, dat een tegemoetkoming kan worden verleend bij verandering van standplaats of in de reiskosten van belanghebbende of zijn gezin, in de verhuiskosten en zelfs tot 90 pet in de pensionkosten. Het aantrekken van onderwijzend personeel, waar nogal gebrek aan is, zal hierdoor wel vergemakke lijkt worden. Aangezien de kosten geheel voorde gemeente zijn, stond de Raad er wel op, dat elk geval op zich bekeken zal worden. Die regeling zal dan gelden voor de lagere scholen, ulo, bio en kleu terscholen. VREDEPEEL. De Vredepeel-bewoners ztfn niet akkoord gegaan met de jongste vervoerregeling voor hun kinderen naar school. Zoals bekend, nam de Raad de vorige vergadering het besluit, om een bus te laten rijden tot de le parallelweg en van de ouders 30 ct per kind te vragen tot een maximum van 3 kinderen. De peelbewoners gaan daarmee niet akkoord. Ten le vinden zij dit bedrag een te hoge last, ten 2de omdat de bus verder moet rijden. Zij stellen nu voor de bus door de Vredepeel te laten rijden, tegen f 30 per jaar per kind. B. en W. hebben deze zaak lang bestudeerd, daar een en ander de gemeente circa f 5100 gaat kosten. De argumenten der ouders kan men ook begrijpen. Tenslotte heeft men mede omdat men de goedgekeurde plannen voor een school had ont vangen, het plan van de ouders overgenomen en was 't nu aan de Raad om er 't hare over te zeggen. Fr. JANSSEN ging met de rege ling accoord, maar hoopte toch, dat men eindelijk eens die school zou krijgen. Eenzelfde wens sprak ook van HAAREN uit. De VOORZITTER vertelde, dat de plannen voor de school, zoals gezegd was, waren goedgekeurd. Het lag nu aan het schoolbestuur of die voor de beschikking staan de gelden een aannemer bereid zouden vinden om die school te bouwen. Datzelfde geldt voor de nieuwe kleuter- en meisjesschool in het rectoraat, waarvan de plan nen zijn goedgekeurd. De gronden liggen klaar, contracten zijn ge sloten met de paters en met de patronaatscommissie, men kan dus beginnen. Onofficieel is hem medegedeeld, dat ditmet de kleu terschool in het rectoraat reeds het geval is. De aannemer is ge vonden, de prijs is goed, dus men kan eerstdaags beginnen. De raad zat bij dit alles toestem mend te knikken en ging toen ook accoord met de nieuwe Vredepeel - reis-vereniging. Indertijd werd de bouwverorde ning zo gewijzigd, dat iemand, die een meer-gezinswoning ging'bouwen moest zorgen voor een behoorlijke schuilplaats bij die woningen. Nu mag er op voorstel van Den Haag wederom een wijziging aangebracht worden, die inhoudt, dat voor der gelijke schuilplaatsen ontheffing kan worden aangevraagd. Men zou in Den Haag ook eens zonder werk komen zitten. Daarom keurde de Raad ook deze wijziging maar weer goed. En de aanvraag van de A.N.W.B. om de jaarlijkse subsidie van f 25.— op f 50.te verhogen, kon na al die cijfers, moeilijk anders dan goedgekeurd worden. WONINGBOUW Het makelaarskantoor Zeelen heeft gevraagd 7950 m2 grond te kunnen kopen langs de Kolkweg voor de bouw van 24 woningen, welke dan aan particulieren ver kocht worden. Het zullen dezelfde typen woningen worden als door dit zelfde kantoor al gebouwd zijn langs de Prins Bemhardstraat. De Raad ging met het voorstel van B. en W. mede, die 7626 m2 wil verkopen voor f 4.40 per m2 en het overige voor f 4.70 per m2. Fr. JANSSEN was echter wel een tikkeltje bang, dat bij de nieuwe toewijzing van bouwvolume in 1957 misschien rekening zou gehouden worden met deze extra-bouw volumen en dan was Leiden in last. Spreker hoopte, dat door dit be sluit eventuele particuliere bouwers in de toekomst niet gedupeerd zou den worden. De VOORZITTER geloofde vast, dat daar geen kans voor was. Of men in de toekomst nog met bouw volumen zal werken, moet men af wachten, maar zeker zal ook gelet worden op de bouwcapaciteit zoals het afgelopen jaar. En om dan te rekenen met huizen, die al gebouwd zijn is wel een beetje dwaas. Spreker hoopte, dat men op deze voet zou doorgaan. Eindelijk hadden nu alle eigen-bouwers him papieren thuis, dus zij kunnen allen vooruit. Dat is nog niet het geval geweest. Uitbreiding ambachtsschool Voor de afdeling metselen een nieuwe uit de kluiten gegroeide afdeling van de ambachtsschool wil het schoolbestuur een Poly- norm-hal bouwen op een van de Zusters Ursulinen gehuurd terrein. Een en ander zal f 48.700 gaan kosten, waarvoor het schoolbestuur een lening wil aangaan. De vraag was nu of de gemeente zich garant wilde stellen voor de betaling van rente en aflossing. Fr. JANSSEN wilde weten of dat „huur" niet gevaarlijk was. Hij was trouwens van mening, dat eerder gesproken was over „koop". De VOORZITTER had dit ook ge hoord en zou in ieder geval aan dringen op koop, maar het school bestuur moest tenslotte zelf weten, wat ze deed. Met een begrotingswijziging, die het mogelijk zal maken dat aan de Hensenius- en Dr. Poelsschool, als mede aan de Mulo fietsenberg plaatsen kunnen gebouwd worden, besloot men de officiële vergade ring, om aan de rondvraag te be ginnen. WEGENPLAN VAN DER STERREN drong aan, dat men nu eindelijk zou komen tot een groot plan om alle sintel- en puinwegen te verharden, zodat men binnen enkele jaren van de steeds terugkerende klachten over deze wegen af zou zijn, een verzoek waarmede Derickx, Maas, Houben en Steeghs van harte instemden. VOORZITTER wist te vertellen, dat men bij Gemeentewerken reeds druk doende was een dergelijk plan op te stellen en dat dit zeker voor een gedeelte op de begroting 1957 zou voorkomen. De heren moeten dus nog even geduld hebben. STEEGHS had graag nog over leg gehad van te voren met de raadsleden, maar de Voorzitter stelde hem gerust, de Castenrayse straat stond er zeker op. VAN DER STERREN vroeg hoe het stond met de door de raad goedgekeurde plannen voor de uit breiding van de verlichting op de kerkdorpen. De VOORZITTER vertelde, dat men moest wachten op de goed keuring van Ged. Staten. ZAALRUIMTE DE BRUIJN hoorde klachten over zaal-gebrek in Venray, maar kon dan maar moeilijk begrijpen, dat men dan iemand, die een goede zaal wil bouwen maar aan laat tobben. Hij heeft al kosten ge maakt voor een tekening, maar het wordt maar niets. Ten einde raad heeft hij naar Maastricht ge schreven en zegge en schrijven 5 maanden daarna krijgt hij als ant woord, dat na ingewonnen forma tie te Venray blijkt, dat men ernstige bedenkingen heeft tegen deze plannen, omdat ze onder meer niet in overeenstemming zijn met het wederopbouwplan. Daar had men geen 5 maanden op behoeven te broeden op een dergelijk ant woord. Spreker stelde voor om op zeer korte termijn de stedebouw- kundige een rapport over deze kwestie te laten opstellen, waar dan meteen in bekeken kan worden hoe de zaak wel opgelost kan worden, zodat Venray, de man en de raad geholpen wordt. De eerste aan een behoorlijke zaal, de man dat hij weet wat hij doen moet en de raad, dat ze hier een behoorlijk oordeel kan uitspreken. VOORZITTER vertelde, dat deze zaak al in onderzoek was bij de stedenbouwkundige en dat ter ge legener tijd de raad wel meer zou horen, maar De Bruijn zou dat op zeer korte termijn willen. De Voor zitter beloofde zijn best te doen. SPOORWEGEN Fr. JANSSEN had vier vragen: Wat is er waar van de omleg ging van het spoor Hij kreeg ten antwoord, dat hierover een inlei dende bespreking geweest was, maar dat er verder niets bekend was. Kunnen niet in navolging van andere plaatsen de schoolspeel- plaatsen na schooltijd ter beschik king komen van de jeugd, die hier dan de ruimte heeft om te ravot ten Antwoord: deze suggestie zal aan de schoolbesturen worden door gegeven. De Smakt krijgt via de PNEM zijn verlichting. Is het niet moge lijk dat deze maatschappij ook enkele afgelegen woningen op de Spurkt meteen aansluit Antwoord: zal niet gemakkelijk zijn, omdat dit een Brabantse maat schappij is, maar er zal overleg gepleegd worden. Waar blijft het receatieplan Antwoord: daaraan is men druk bezig. Op de begroting van 1957 hoopt men een gedeelte te ver wezenlijken. ELECTRIFICATIE MAAS, v. DIJCK en WISMANS vroegen hoe het stond met het grote electrificatieplan, waarbij de laatste petroleumlampen in Venray zullen worden opgeruimd. WIS MANS vroeg zich af of de gemeen te niet beter deed eerst een finan cieel plan op te stellen, dan schoot de PLEM misschien ook beter op. DE VOORZITTER vertelde dat de PLEM druk bezig is met het technisch plan, waarin de diverse mogelijkheden bekeken worden en dit is niet zo eenvoudig. Is men daarmede klaar, dan komt het fi nancieel plan, en eerst dan kan de Gemeente gaan kijken hoe ze de moeilijkheden kan oplossen. Tot nu toe is het enige wat men doen kan, de PLEM vragen haast te maken. WATERLEIDING WISMANS klaagde er over dat aan de Deumseweg al lang niets meer gedaan wordt aan de aanleg van de waterleiding. Hij wilde weten hoe dit kwam en wilde verder we ten of het nu uitgesloten was dat de 35 pet. die in Ysselsteyn niet aangesloten waren op de waterlei ding, dit nog ooit zouden krijgen. De VOORZITTER vertelde dat men door tegenwerking van parti culiere zijde aan de Deurneseweg niet verder kan en daarom met het materiaal naar elders is gegaan. Men is doende een oplossing te vinden. Om de rest van Ysselsteyn aan gesloten te krijgen tenminste die langs de wegen wonen zal men overleg plegen met de Waterleiding. POSTKANTOOR Van HAAREN verzocht B. en W. toch eens te proberen de PTT te overtuigen dat wachttijden van 'n half tot anderhaf uur, zoals die nu op het postkantoor voorkomen, niet bepaald economisch zijn. Opmerking van de redactie: Als men dan toch aan het klagen is, kan men tevens eens vragen waarom de postbode wel voor 7 centen tot achterin de Vredepeel wandelt, maar het pertinent wei gert als hij verder moet dan de Servatiusweg, want dan moet er 10 cent op een brief zitten. Ra ra hoe kan datin een en de zelfde gemeente. Kavels in de Peel STEEGHS wou de 2 overblijven de kavels in de Meerselse Peel maar verkopen, men had immers nog enkele kavels in de Vredepeel te goed en er waren toch veel jonge boeren, die nog graag een kavel zouden kopen. De VOORZITTER was daar per tinent op tegen, want de toekoms tige uitbreiding van Venray zou het zeker noodzakelijk maken enkele kavels grond ter beschikking te hebben voor gevallen, die op geen andere manier opgelost kunnen worden. Zowel van de kavels van de Meerselsepeel als die van de Vredepeel moest men mooi afblijven. STEEGHS zou het een jaar aan zien. STAMRIOOL ODENHOVEN vond het maar treurig, dat het stamriool nog maar niet klaar komt, maar nog treuri ger vond hij het, dat de Beekweg en de Overloonseweg blijven liggen, zoals de heren die hebben open gebroken. De Overloonseweg is op zekere plaats voor de helft open gebroken, maar dat blijft maar liggen. Dat klopt niet en daar wenste hij verbetering in. Uit, amen, af, en de Voorzitter kon nog ternauwernood beterschap beloven voordat de vergadering ten einde was. P. STOKS Henseniusplein Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s. Consultatiebureau voor zuigelin- uit de Kom Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray berichten, dat op heden van de obligaties der ten laste dezer gemeente per 1 februari 1952 uit geschreven obligatielening, groot f 200.000 zijn uitgeloot de navolgen de nummers: 54 en 73 elk ad f 1.000, 113—115 en 129 A en b) elk èi f 500 151 en 186(C t/m L) elk ad f 100. De uitbetaling geschiedt ten kan tore van de gemeenteontvanger van Venray, alsmede op het bijkantoor Venray van de Nederlandse Crediet- bank N.V. en de in Venray geves tigde Boerenleenbanken tegen over gave van de uitgelote obligaties met de daarbij behorende per 1 februari 1957 niet vervallen coupons. Het bedrag van de eventueel ont brekende coupons wordt afgehou den van het op de obligaties af te lossen kapitaal. De uitbetaling zal geschieden op of na 1 februari 1957. Venray, 19 oktober 1956.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 1