Nieuwe uitbreidingen St. ill SPORT een irl Harmonie „Euterpe" Arts it w Slagerji CO ing Venray Mater Amabilisschool Een nachtelijke begrafenis te Mierlo-Hout. M.P. schoot op Bakclse kermis ADVERTENTIÈN jke Stand Venray Maria Mans jeugjpntie Boerend 0< an F Ceestig alsoupe passé een Ishoi Neme boeieikn OT1HI— WHIIHHIH Willi Aan de inwoners van Venray Het is ongeveer een jaar geleden, dat wij bij U aanklopten voor een bijdrage voor het Uniform-fonds. Door Uw ruime steun was het mogelijk enkele maanden later reeds een „herboren" harmonie aan U voor te stellen. Zoals echter meestal het geval is, zijn de oorspronkelijk geraamde kosten overschreden, in dit geval hoofdzakelijk door het feit, dat het aantal leden aanzienlijk is toege nomen. Op het moment toen wij onze opdracht verstrekten tot het ver vaardigen van de uniformen, was hel aantal leden circa 38. Thans zijn wij het aantal van 50 personen reeds overschreden. Jonge, enthou siaste muzikanten staan weer klaar om binnenkort in het corps te worden opgenomen. Dit kost echter geld en veel geld. Waar wij verder nog een belangrijke financiële ach terstand hebben op verleden jaar, vertrouwen wij, dat U ook dit jaar weer Uw Harmonie op gulle wijze zult steunen bij haar muzikale rondgang. Wij hebben een zeer druk seizoen achter de rug, waarin ons duidelijk is gebleken dat de belangstelling voor onze Harmonie aanmerkelijk is toegenomen. Onzerzijds blijven wij alles doen om het peil van het corps, zowel kwalitatief als kwantitatief, verder op te voeren. Wij zien deze moge lijkheden nog in ruime mate, mits de financiële middelen ons hiertoe in staat stellen. Wij kondigen onze komst weer aan. Laat iedere Venrayenaar een ruime bijdrage werpen in de beurs van Harmonie „Euterpe". HET BESTUUR i mini m: i ,i n iinnjüi.iüijüiiiiiriiii.iüi mi In de periode van 17 tot 27 sept. a.s. zal in onze gemeente een groots opgezette actie worden gevoerd door de plaatselijke B.B.-organi- satie. Het ligt in de bedoeling om de voornaamste straten te versieren met B.B.-vlaggen van het formaat 1.00 x 1.50 meter en voor de ramen affiches op te hangen welke ook betrekking hebben op de B.B. Fancy-fair op Jeruzalem De jaarlijkse fancy-fair op het pensionaat Jeruzalem wordt dit jaar gehouden op 29 en 30 september a.s. De baten van deze groots opgezette fancy-fair komen ten goede aan de missie van de zusters Ursulinen. De cfpening zal plaats hebben op zater dag 29 september. Benoemingen Mej. Riek Vollebergh (Paterslaan) thans onderwijzeres te Leunen is benoemd tot hoofd van de B.L.O.1 school te Spekhozerheide. Met ingang van 1 oktober a.s. is de heer P. F. van Rensch te Melderslo, tot nu toe verbonden als leider aan de Levensschool te Til burg, benoemd tot direkteur van het Dekenaal Sociaal Charitatief Centrum te Venray. Tot onderwijzeres aan de R.K. Lagereschool te Melderslo, werd benoemd mej. E. van Rooij alhier. Hazenconcours De Handboogschutterij St. Oda zal het jaarlijks hazenconcours houden op zondag 21 october a.s. Er zullen vijf hazen en zes konijnen als prijs beschikbaar gesteld wor den. Handboogschutters houdt deze dag gereserveerd voor deze wed strijd. In de week van 17 september a.s. zal de Mater Amabilisschool te Venray starten met ongeveer 125 leerlingen. De kennismaking tussen de leer lingen, het bestuur, de leerkrachten en de leidster zal plaats vinden op donderdagavond 13 september a.s. om 7 uur in de huishoudschool. Ieder, die zich als leerlinge heeft opgegeven, krijgt hiervoor nog een uitnodiging. Zij, die tengevolge van een of andere vergissing geen uit nodiging ontvangen ofschoon zij zich opgegeven hebben, kunnen vanzelfsprekend toch komen even als zij, die tot op heden verzuim den zich aan te melden. De lessen van de avondcursussen zijn 's maandagsavonds van 7 tot 9 uur (theorie) en donderdagsavonds van 7 tot 9.30 (praktijk). De lessen van de dagcursus zullen op zater dag 22 september a.s. beginnen met 24 leerlingen, die werkzaam zijn bij de firma Beeren. Het bestuur hoopt, dat degenen, die zich opgegeven hebben, zullen komen en de school trouw zullen bezoeken. De leidster, mej. Kramer, voor heen sociaal werkster bij het Deke naal Sociaal Charitatief Centrum te Venray, is voor meisjes, ouders en al degenen, die iets over de school of wat daarmede samen hangt te vragen of te vertellen hebben, te spreken in de huis houdschool elke maandag- en don derdagavond van 6 tot 7 uur. Bonte avond van de Vrienden kring van Radio Luxemburg Zondag 16 septemher opent de Vriendenkring van Radio Luxem burg het winterseizoen met een daverend radio cabaretprogramma in zaal Wilhelmina te Venray. Het is reeds de derde maal dat de Vriendenkring in Venray komt. Dit jaar brengen zij het program ma „Zonnig cabaret" bekend van de uitzendingen voor Radio Luxem burg II. De medewerkers zijn: het bekende rado accordeon-duo „De Gerto's", de dikke en de dunne. Zij brengen U in de stemming van de Amster damse Jordaan. Werkelijk U zult schateren van het lachen met deze jongens. Verder werken mee, de „Cocktail Schetsplayers" zij brengen diverse radio-schetsen. Volop humor en vrolijkheid. Aad Warby, de bekende gooche laar en manupilator, trad reeds met veel succes in een televisieprogram ma op in België. Als speciale actractie in dit pro gramma optreden van het Ameri kaanse danspaar „Walt en Disney" zij brengen zowel nieuwe als oude dansen, o.a. de bekende Weense walsen van Johan Strauss. Als conferencier treedt op Bep Koedam. Tevens zal nog medewerken de bekende cabaretière Mary Bosch. Aan de piano Gerard Lambermon. Het programma wordt gepresen teerd door René Frijters Variété. Handboogschutters-concours te Leunen Op zondag 16 september a.s. zal het 4e districts concours gehouden worden van de handboogschutters- bond „De Vriendschap" District XI, op de banen van St Joris te Leunen. Nieuwe kringvoorzitter van Jonge Boeren en Tuinders Door vertrek van de heer Jac. van Osch naar Sevenum, heeft deze functie vdn kring-voorzitter van de Jonge Boeren Tuinders neer moeten leggen. In een gehouden vergade ring werd de heer A. Wismans uit Merselo benoemd, de voorzitter van de Jonge Boeren afd. Merselo. Tot ondervoorzitter van de kring Venray werd benoemd de heer A. Lemmens uit Ysselsteyn. Tijdens het weekend, dat gehou den wordt op 22 en 23 september a.s. zal de heer van Osch afscheid nemen van de kring Venray. FRANS SWINKELS f Op 4 september j.l. overleed alhier dhr. Fr. Swinkels in de ouderdom van 80 jaar. Frans S winkels was een der eerste werknemers van de Coöp. Zuivel fabriek "Venray". Bij de oprichting van deze fabriek in 1905 werd hem de taak van machinistcentrif ugist opgedragen. Voordien was hij reeds in de "zuivel" werkzaam, n.l. in de handkrachtfabriek, gevestigd in het bakhuis van Sjaan Rutten aan de Heide. Gedurende 'n korte tijd was hij nog elders werkzaam om de nodige practische ervaring op te doen Behoudens deze korte opleidingstijd, werd zijn ruim 33-jarig dienst verband aan de Venrayse zuivel fabriek niet onderbroken. Ongetwijfeld heeft deze pionier uiterst veel verdiensten voor de Venrayse Zuivelcoöperatie verwor ven. Door zijn trouwe plichtsver vulling en zijn bekwaamheden maakte hij het mede mogelijk dat het bedrijf kon uitgroeien tot wat het thans geworden is. Met inzet van zijn gehele persoon verrichtte hij zijn dagelijks werk, daarbij zijn persoonlijke belangen terzijde stellend. Bekend is, dat hij gedurende de 33 jaren die hij aan het bedrijf verbonden was, vrijwel geen dag zijn werk verzuimde, noch door ziekte, noch om andere reden. En toen hij de pensioengerechtigde leeftijd bereikte, kon hij niet dan na-eerst zijn opvolger met zijn ervaring te hebben bijgestaan en ingewerkt, van zijn welverdiende rust gaan genieten. Al de goede eigenschappen van deze eenvoudige werker kunnen de jongere generatie tot voorbeeld strekken. Frans S winkels heeft steeds veel belangstelling getoond voor de fabriek aan de Leunseweg. Op zijn dagelijks wandeling bracht hij er nog vaak een bezoek om de be drijvigheid in dit uitgegroeide en moderne bedrijf te bekijken. Een van zijn zoons is nog aan de fabriek werkzaam. Dodelijke vergissing In Arcen is de 28 jarige T., de oudste zoon uit een groot gezin, Dinsdagmorgen door zjjn moeder dood op bed gevonden. Uit een reconstructie van wat er gebeurd moet zijn, meent men te mogen opmaken dat toen hij 'savonds van de Arcense kermis was thuis gekomen, naar de kelder is gegaan. Uit een fles, welke hij daar vond moet hij hebben gedronken en daar na is hij naar bed gegaan. De fles bevatte echter lysol, welke vloei stof de dood van de ongelukkige heeft veroorzaakt. De bevrijdingsfeesten in Eindhoven Vliegdemonstraties die in kwa liteit en veelzijdigheid het Ilsy- luchtfeest dicht benaderen zullen hun medewerking verlenen aan een programma, dat alleen in kwantiteit onderdoet voor het Haagse festijn, maar daarnaast twee primeurs voor Nederland vermeldt: de parachute sprong met vrije val en een demon stratie met de zo pas in Nederland aangekomen Super-Sabre, die zelfs horizontaal-vliegend de geluids barrière doorbreken. Het gemeentelijk programma is verdeeld over zes dagen: van dins dag 17 tot en met zondag 23 sep tember. Het enige programma punt van allure, dat op de eigenlijke bevrij dingsdag 18 september is vastgesteld, is de aankomst van de door lopers en wielrenners uit Bayeux te halen fakkel, de ont vangst daarvan door de burgemees ter en de ontsteking van het be vrijdingsvuur. De overige festivi teiten zijn over de andere dagen verdeeld. Noodlottige val in put In Tilburg is dinsdag in alle vroegte de 69-jarige voerman M.W. uit de Stokhasselkerkstraat over leden na een val in een put achter zijn woning, 's Nachts was de man, toen hij zijn huis wilde binnengaan, gestruikeld over verbouwingsmate riaal, dat daar lag opgeslagen. Hij viel daardoor in de put, waaruit een taxi-chauffeur en een buurman hem met veel moeite wisten te be vrijden. In het ziekenhuis is W. echter kort nadien overleden. f 6.900 grens premieheffing? Het maximum-bedrag, waarover de premie voor de ouderdomsver zekering geheven gaat worden, zal vermoedelijk f 6.900 gaan bedragen, terwijl de uitkering resp. f 1.404 en f 846 groot zullen zijn. Dit heeft minister S uurhof f medegedeeld in een rede voor de Bond van S taats- pensionering te Ilpendam. Bij ongevallen in ons land 15.551 doden In vier jaar tijds zijn er bij on gevallen in ons land 15.551 doden te betreuren geweest. Dat maakt op een totaal sterftecijfer van 317.196 een percentage van 4.90 uit. Van het totale aantal ongevallen waren er 6.379 te wijten aan het verkeer: dat is 41.02 procent. Na de verkeersongevallen nemen de valpartijen van een trap, een ladder, een hoogte of gelijkvloers de tweede plaats in: 3236, ofwel 20.80 procent. Op de derde plaats staan de verdrinkingsgevallen met uitzondering van die bij ver keersongeval met 1793 ofwel 11.52 procent. De overige 26.66 pet waren ver giftiging door vaste of vloeibare stoffen, vergiftiging door lichtgas, kolendamp en andere dampen, on gevallen met vallende voorwerpen of bij instortingen, met machines, door elektriciteit, brand of brand wonden, met vuurwapers en muni tie, verstikking, bliksem en nog enkele minder voorkomende oor zaken. Dit waren 4143 gevallen. Deze cijfers komen voor in de maandstatistiek van de bevolking, samengesteld door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zij zijn samengevat in een statistiek, onder verdeeld naar oorzaken, naar kunne en naar leeftijdsgroepen en betref fen de jaren 1952 tot en met 1955. Door slechte weer prijs van runderen gedaald Tengevolge van de slechte weers invloeden in de afgelopen maanden is er de laatste weken hier te lande op de rundveemarkten een versterkt aanbod van slachtvee gekomen met het gevolg, dat de prijzen van de runderen zijn gedaald. Als gevolg daarvan verwacht men, dat ook de vleesprijzen lager zullen worden, al zal dat van tijdelijke aard zijn. Men zal er echter rekening mee moeten houden, dat zij in de a.s. winter weer flink omhoog zullen gaan, omdat tengevolge van het slechte weer de voederkosten belangrijk hoger zullen zijn dan normaal. Door wagon overreden Op liet rangeerterrein van de kolenmijn Oranje Nassau III te Heerlerheide is woensdagmorgen de 47-jarige J. H. Habets uit Klim men onder een wagon geraakt en op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Landbouwprijzen hoger Het prijsindexcijfer voor land- bouwprodukten is in juli met 3 punten gestegen tot 107. In juli 1955 bedroeg het indexcijfer 95 (basis 1949—'50 1952—'53 is 100). Ten opzichte van 1955 zijn de prij zen met ongeveer 12l/2 pet gestegen. Het groepsindexcijfer voor de akkerbouwprodukten daalde met een punt tot 120. Dit cijfer ligt ruim 21 pet boven dat van juli 1955 (99). Het groepsindexcijfer voor veehouderijprodukten steeg met 3 punten tot 103. De prijzen voor rundvee en paar den daalden, maar voor overige vee houderijprodukten golden hogere prijzen. Mierenplaag Al enkele weken lang wordt het zuidelijke gedeelte van Putten op de Veluwe geplaagd door een grote invasie van vliegende mieren. Hele wolken insecten storten zich op de huizen dringen binnen door open staande ramen en zelfs door schoor stenen. De vliegende mieren zijn een grote plaag voor de huisvrouwen, want ze laten op het wasgoed grote bruine vlekken achter. Bovendien zijn de steken van deze insecten pijnlijker dan die van een wesp. Ook het verkeer ondervindt last van de insecten-invasie. Op de rijks weg komt het voor, dat automobi listen hun wagen stilzetten om de voorruit van mieren te ontdoen, omdat deze zich als een dikke massa op de ruiten vastzetten. Ook de wielrijders hebben last van de dieren die in hun ogen vliegen. Het is nog niet bekend met welk soort men te doen heeft. Het zijn rode mieren, die dunner en kleiner zijn dan de rode bosmier. Felle brand In Helmond Zondagmorgen om ongeveer half twaalf is aan de Kanaaldijk ce Hel mond door tot nu toe nog onbeken de oorzaak brand uitgebroken in de smederij van Breithardt's Industrie- en Handelsmij. De brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt en wegens de geweldige rookontwikkeling met zuurstofmaskers moest werken, wist nog tijdig drie zuurstofcylin- ders uit het brandende perceel te halen en ze in de Zuidwillemsvaart te deponeren, voor ze tengevolge van de hitte konden ontploffen. De smederij, welke is gelegen in een dicht complex van fabrieksge bouwen, brandde geheel uit. Dejpro- duktie van weefkammen zal door de brand enige stagnatie onder vinden. Auto tegen boom De 22-jarige P. uit Helden is te Neer verongelukt, doordat hij met zijn bestelwagen tegen een boom is gebotst. Hij werd ernstig gewond. In het ziekenhuis te Roermond, waar men de jongeman had ge bracht, is hij kort daarop overleden. Meer vrouwen dan mannen in Nederland Nederland telt 40.000 meer vrou wen dan mannen. Om precies te zijn: op 31 december 1955 telde ons land 40.259 meer vrouwelijke in woners dan mannen. Er waren toen n.l. 5.390.751 mannen en 5.430.910 vrouwen. Van deze 10.821.661 inwoners wa ren 5.526.994 ongehuwd (2.848.292 mannen en 2.678.702 vrouwen). Er waren er 4.746.401 gehuwd (2.370.004 mannen en 2.376.827 vrouwen) en 465.827 hadden de weduwstaat (140.762 mannen en 325.065 vrou wen). Voorts waren er 82.439 ge scheiden personen (31.693 mannen en 50.746 vrouwen). Aldus wordt meegedeeld in een publikatie van het centraal bureau voor de sta tistiek. SLECHT HONING JA AR In tegenstelling met de prachtige oogsten van 1955, is 1956 een bij zonder slecht jaar geweest voor de bijen en de imkers. De abnormale temperatuur en de vele regens zijn daar oorzaak van. Enkele imkers, die in het voor jaar hun bijen naar het koolzaad hadden gebracht, hebben daarvan een redelijke oogst geslingerd. Anderen echter hebben er veel bijen en soms hele volken verloren, omdat er op dit gewas zonder overleg gespoten werd met de voor bijen giftige stoffen. De zomerdracht is overal een misrekening geweest. Er was een minimum aan zonnige dagen en dus ook een minimum aan dracht- dagen. De laatste hoop was geves tigd op een droge en zonnige na zomer. De heide stond er vooral op de zandgronden goed bij en kort voordien bloeide het wilge roosje buitengewoon mooi. Ook deze dracht is echter door het slechte weer op een mislukking uitgelopen. De imkers halen thans hun bijen naar huis, omdat de meeste ook in sterkte zijn achteruitgegaan. Door ze in de eerste weken regelmatig bij huis te voeren kunnen de konin ginnen nog gestimuleerd worden tot een behoorlijke eierleg en de volken weer op enigszins normaal peil worden gebracht. Ik hoop niet, dat de lezer griezelt van m'n verhaal, maar 't moet mij van 't hart om een wantoestand onder 't oog van de lezer te bren gen, zo schrijft iemand uit Mierlo- Hout aan de Helmondse Courant t Was zondagmiddag pl.m 6.30 toen er op de Helmondse weg in Mierlo-Hout een menigte op de been was en er van mond tot mond klonk: „Hannes is dood, hij ligt al 2 a 3 weken dood in de beddekoets" De gemeente had moeten voorko men, dat deze man al 2 jaar in een ergerlijke staat van vervuiling leefde, zelfs zo erg, dat de bewo ners van de aangrenzende percelen er behoorlijk last van hadden. Dit was dan ook de reden, dat deze bewoners meerdere malen de pen genomen hebben, om zich tot di verse instanties te wenden, maar helaas, zonder resultaat. Nu was het dan zover, dat Han- Hannes zijn krotje ging verlaten, maar dat ging niet zo gemakkelijk als u wel denkt, want dit werkje nam vele uren in beslag. Ik uit langs deze weg mijn waar dering voor het moedige werk van de plaatselijke arts en de vrijwil lige brandweer, die onder ondra gelijke stank en viezigheid deze begrafenis tot een goed einde heb ben gebracht. Tijdens deze werkzaamheden die bestonden uit het verwijderen van vliegende insecten, van tapijten en het in verre staat van ontbinding verkerende lichaam, kregen de naaste bewoners het zo erg te pak ken, dat zij ijlings met wat bedde- goed de vlucht namen en ergens anders een onderkomen zochten, omdat zij van de lucht het bewust zijn haast verloren. Zo ging Hannes dan z'n laatste weg naar het kerkhof. Om 3.15 uur in de morgen kwam met enkele ge bedeneen einde aan deze begrafenis. Maar daarmee is geen einde aan deze wantoestand. De naaste be woners hebben niet anders ver diend dan een betere woning (met de luxe van een w.c.) voor al de moeite, vuiligheid en last die zij hebben ondervonden. 13.000 middenstandszaken verkopen op afbetaling Rond dertig percent van de mid denstanders, waarvan de branche zich leent voor afbetalingstrans acties, leverde in 1953 op afbetaling. Als men weet, dat in 1954 de ver koop op afbetaling minstens 40 pet. hoger heeft gelegen dan in 1953, dan wordt het duidelijk, dat de be tekenis van het afbetalingssysteem voor het midden- en kleinbedrijf zeer belangrijk mag worden ge noemd. Aldus een rapport van het Economisch Instituut voor de Mid denstand over enkele financiële gegevens over de ondernemingen in ambacht en detailhandel, dat ge baseerd is op een onderzoek, dat in 1953 werd ingesteld. In het rijwielkleinbedrijf leverde zelfs meer dan de helft 52 pet. dér ondernemers op afbetaling, in het elektrisch installatiebedrijf 42, in de woninginrichting en het loodgietersbedrijf 12 pet. Het totaal aantal zaken, dat zich met afbeta lingstransacties bezig houdt wordt geraamd op 13000, dat is bijna vijf pet van alle middenstandsonder nemingen. SINT ANNA JUICHT In aanwezigheid van talrijke ge nodigden werd Donderdag j.l. het nieuwe paviljoen Sainte Marie van „St Anna" ingezegend. Ter gelijkertijd werd het complex „Don Bosco" geopend. Moderne voorzieningen, als gevolg van een toevallig experiment, heb ben geleid tot de bouw van pavil joen Saint Marie. Paviljoen eigenlijk een verkeerde naam, het ging n.l. om de opening van een straat. Een straat met zes huizen elk huis ingericht voor 16 patiënten en zelfs een buitenstaander zal weten, dat de verpleging in psy chiatrische inrichtingen als regel niet in afzonderlijke huisjes ge schiedt. Niet, dat het onderbrengen van enkele daarvoor in aanmerking komende patiënten in een afzonder lijke woning een unicum in Neder land is. De geneesheer-directeur, dokter J. B. M. Veraart wenste, dat bepaald niet te suggereren. Dat gebeurt meer. Doch dat deze ge dachte de gedachte dus, dat ver pleging in kleine min of meer gesloten gemeenschapjes gunstig is voor de patiënten leidde tot de aanbouw van een heel straatje, dat mag wel nieuws heten. En een straatje is het. Het weg dek is geasfalteerd, er staan heuse Behalve de knallen van voetzoe kers, klonken in Bakel op de late avond van kermis-dinsdag plots enige minder onschuldige geluiden uit de revolver van een M.P. Wat was het geval Een inwoner- dienstplichjig-soldaat had omwille van de kermispret zijn vertrek naar zijn garnizoensplaats eigenmachtig een dagje uitgesteld. De militaire commandant kon zich blijkbaar hiermee niet verenigen en zond een patrouille van de militaire politie op onderzoek uit. Te midden van de kermisdrukte trof deze haar slachtoffer aan in een café. Op staande voet werd de .spijbelaar" ingerekend om per jeep op transport gesteld te worden naar zijn garnizoen. Mede-kermisgasten en anderen vonden een dergelijke kermisstoring niet op zijn plaats en bemoeiden zich met het geval. De M.P.'s zagen zich in de uit oefening van hun opgedragen taak tenslotte dusdanig belemmerd dat één hunner zijn vuurwapen han teerde en waarschuwingsschoten in de lucht afvuurde. Hiermede was het sein tot de aftocht geblazen. De militair-kermisgast kreeg een kosteloos vervoer naar zijn leger plaats, waar hem vermoedelijk Bakelse kermis nog enige dagen in het geheugen zal blijven Slecht aardappeljaar in Groot-Brittannië Ook in Engeland zowel als in Ne derland, vrezen de landbouwers het ergste van de oogst, gezien de bui tengewoon slechte weersomstandig heden. Vooral de aardappeltelers zijn er reeds van overtuigd grote schade te zullen ondervinden. In een van de belangrijkste aard appeldistricten van Engeland, Lan cashire, staan vele honderden ha aardappelland reeds weken onder water als gevolg van de onophou delijke regenval. De aardappeloogst heeft reeds aanzienlijke vertraging ondervonden en de telers zijn er van overtuigd, dat ook al zouden de weersomstan digheden op slag verbeteren, de achterstand niet meer in te halen is. Onder de reeds geoogste aard appelen wordt door de telers boven dien veel meer ziek aangetroffen dan normaal is. In het algemeen acht men het niet mogelijk, dat de Britse aard appeloogst, die zich aanvankelijk zeer gunstig liet aanzien, nog on gunstiger zal zijn dan vorig jaar, toen de teleurstellende aardappel- produktie tot grote invoeren onder meer Nederlandse aardappelen noodzaakte. ^S.V.V.-nieuws j.l. Zondag speelde S.V.V. tegen Schijndel, een le klas amateur. Er werd een aardig partijtje voetbal weggegeven. Het samenspel was goed en ook het tempo lag behoor lijk hoog. Vooral in de eerste helft werd goed gevoetbald. Eindstand 41. Zo spelend kan er in de a.s. competitie nog een woordje mee gesproken worden. Morgen Zondag wordt de laatste oefenwedstrijd gespeeld van dit sei zoen tegen Roermondle kl. am.) Wij geven met dankbare vreugde kennis van de geboorte van ons dochtertje RIEKSKE Bij het H. Doopsel ontving zijde namen: Henrica, Antonia, Maria. A.W. JANS E.H.A. JANS-VERHEGGEN Oostrum, 31 aug. 1956. Te koop 5 zware biggen, guste zeug en volbl. vaars 20 mnd. melklijsten ter inzage. J. Bastiaans, Gasstraat 30 lantaarnpalen, ieder van de zes huizen heeft zijn eigen deur, zijn eigen tuin, zijn eigen bel en zelfs zijn eigen huisnummer. Daarin wonen thans bepaalde groepjes patiënten. Dat betekent dus, dat ze er niet de gehele dag vertoeven, dat ze werken, en dat geeft ons gelegenheid ook nog even de aandacht te vestigen op het complex „Don Bosco", dat tegelij ker tijd met „Sainte Marie" ge opend werd. „Don Bosco" is o.m. een complex werkvertrekken, een centraal bad huis annex kapsalon en een up to date gymnastieklokaal. Hier wordt dus de arbeidstherapie beoefend, door lichte werkzaamheden. En hoe het regelmatig (zelfstandig) baden kan meehelpen tot herstel der pa tiënten spreekt voor zich. Dit geldt ook voor de kapsalon, modern ingericht en gereed om de dames te voorzien van watergolf en permanent, een verzorging die ze wellicht te lang ontbeerden. Al met al heeft St. Anna weer een practische en grootse uitbrei ding gekregen. Een uitbreiding die nog slechts een etappe is in het grote plan van nieuwe projecten, waarmee St. Anna haar moderne geneesmethode hoopt te verwezen lijken. van 31 aug. t/m 6 sept. 1956 GEBOREN: Kersten Johanna, Vierllngsbeek Jans Henrica, Oostrum C 28 Claessens Elisabeth, Deurnesew. 32 S tevens Wilhelmina, Oostsingel nw 8 Claessens Wilhelmina, Oirlo E 3 Goumans Petrus, Molenhofweg 4 Kolkman Gerardus, Hoenderstr. 45 Barents Lambertus, Smakterweg 52 Schröer Cornelis, Pr. Margrietstr. 15 Feller Carolus, Oude Oostr.weg 7 Smits Wilhelmina, O verbroek H 9a OVERLEDEN: Crouwers Theodorus, wed. van Boekholt G. J., 85 jr, Vierlingsbeek Swinkels Frans, wed. van Ewals A. M., 80 jr, Leunseweg 19. ONDERTROUWD van Heuven Petrus J., 23 jaar, landbouwer te Deurne en v. Rijs- wijck Helena M., 22 jaar, Merselo. Geurts Willem J.J., 23 jaar, land bouwer te Horst en Swinkels Maria J., 22 jaar, Veulen. GETROUWD Gerrits Peter J. J., timmerman en Heijnen Hendrika M., 26 jaar, beiden te Venray. van Rhee Johannes L.H., 28 jaar, broodbakker en Achten Catharine L.E.M., 23 jaar, beiden te Venray Op woensdag 12 september ho pen onze Ouders Hendrik Keysers en Gertruda Derkx hun 25jarig huwelijk te herdenken. Ter hunner intentie wordt om 9.30 uur een plechtige Hoogmis opge dragen in de kerk van St. Petrus Banden te Venray. Dat God hen nog lang moge spa ren hopen hun dankbare kinderen. Oostrum C 59. Heden overleed na een kortston dige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Venray, onze lieve moeder, groot moeder, zuster en nicht weduwe van Hendricus Maessen in de ouderdom van 71 jaar. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uwe god vruchtige gebeden aan Ysselsteyn: G. Willems-Maessen S. Willems en kinderen Veulen: M. Mulders-Maessen P. Mulders en kinderen Nachtegaal: A. Willems-Maessen J. Willems en kinderen Ysselsteyn: H. Maessen J. Maessen-Swinkels en kinderen Ysselsteyn: G. Maessen L. Maessen-Poorters en kinderen Valkenswaard: W. Maessen M. Maessen-v.d. Munckhof en kind Ysselsteyn: M. Buise-Maessen A. Buise en kinderen Ysselsteyn: J. Maessen en verloofde Ysselsteyn, 6 sept. 1956. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, zal plaats hebben op maandag 10 sept. a.s. om 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Oda te Ysselsteyn. Trina A v ee Hm |e Met grote vreugde en dankbaar heid jegens God geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje MAJA dat bij het H. Doopsel de namen Maria Petronella Theresia ontving. F. van Opbergen R. van Opbergen- Peters Venray, 5 september 1956 Leunseweg 19b Tijdelijk adres: kamer 28, St. Eiisabethziekenhuis Huub hopen ell het woensdag in de pa] Geboorte Oostrui Casten] Dag- ei fl.Sacr; te d %ernber o van «rut». rsMüs iüg ad - J. JaBe' Recept» Jr, Bij het i van de brengen 1 K.A.V. - va»» i en led' zv.rt,. vv™jank leidsters van h' voor de pejflagen o ren bezorgq en lec Tijdeijfermis t geen j, ontvai Pal dinsdag eope V Wegem «eomsta a.s. Vitidag ge Thaiinsen Zisklef A VERLOS zwarte iaistas nr T.b.t.t.b.<>: Cupper bnssums Ruilobjesawezig. Brieven ;Phr. 69 l dit blad. Wie kan»öng ech aan een woont helpen, liöi centri Is genegeipe huur Brieven a nr. 48 1 dit blad. Uit voorraiierbaar alfe grsn kla ■gsels voor blijvsgrasland hooiweide. Verhei: Zaad Droog worst l£r. 45, Bakbloedwffi 50 Vrijer Zater Vers gehaii 5 In de Pas» der I ciscanen ir li Haag, WOLFGAMordt g< die in staaili&lfstan houding telën» Inlichtingen de ter WolfgaBjfeuhuy Aan de PJ-,ag- Ti te Venray W- per gevraagd voor 48 uur P< week uur bruto. \'ftntiet< per jaar. v< regeling, lm met Sollicitaties enden recteur deis*»- St InlichtingS'krug werkdagen rê'—12 uur. Kiens h De 1 gevraagd week, in gesiftn 2, Adres bureMyan c GEVRAAGD net i# 15 voor hulp genegen vtfjle*di A. van AH**' GEVRAAGD beneden 20 Jan Wilfl*0®®' v

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2