Bal in „p< kutn\ in Venrayse Sag Autorijschool intac Burgerlijke Stand Venray Fraociscas van de Goor Helena Smits-lans Bekendmaking Loterij S. HAMEN, Vredestraat 11 Venlo werkster garageboxen Het Warenhuis Worst pittig pj is in trek bij iece I net meisje of poetsvrouw lil n< or i HET (ARE Nieui Sc 't Kupe Welk meisje Werkmeisje 2 meisjes 10 en 17 jaar Winkelmeisje Viering zilveren priesterfeest H.E. Deken Loonen Van een feestelijke her denking van het zilveren priesterfeest van de Hoog Eerw. Heer Deken Loonen kon indertijd geen sprake zijn. De Vastentijd stond allereerst een dergelijk feest niet toe. maar boven dien was de gezondheid van de heer Deken toen zodadig, dat rust geboden was. Zijn dringend ver zoek de viering tot nader vast te stellen datum uit te stellen, was dan ook een gebod, dot wel moest opgevolgd worden. Gelukkig is de gezond heidstoestand van onze geestelijke herder dermate vooruit gegaan, dat hij weer geruime tijd zijn zware taak normaal kan vervullen. En zo is hij dan ook voor de aandrang bezweken om op Zondag 2 September a.s. een feestelijk herdenken van zijn zilveren pries ter jubileum mogelijk te maken. Het is echter op zijn uit drukkelijk verzoek dat deze herdenking zo sober mogelijk zal worden gehouden. Een eventueel programma zal door het organiserend comité volgende week in ons blad worden bekend gemaakt. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling dat op die dag door de jubilaris een plechtige Hoogmis zal worden opgedragen in de St. Petrus Band en, waaronder een bekend predikant de feestpredicatie zal uitspreken. Na de Eloogmis zal waarschijn lijk in de St PetrusB.-school een receptie worden gehouden, op welke -receptie o.a. ook het fèestgeschenk der parochie, de nieuwe kruiswegstaties zullen worden aangeboden. Bij de gasten van die dag verwacht men ook Mgr. Dr. Hans- sen de Bisschop Coadjutor van Roermond. Nadere bijzonderheden over de viering volgen nog. De baar was gedekt met bloemen der familie en kransen van Huize Assisië, Servatius, het verplegend personeel van Huize Servatius en de vereniging van R.K. Reclas sering. Met het overlijden van Dr. G.A. H.M. Wessels, geneesheer-directeur van de psychiatrische inrichting St Servatius, verliest de katholieke psychiatrische wereld een veel belovend werker op het gebied van de geestelijke volksgezondheid. Een verlies, dat te zwaarder telt omdat het aantal katholieke psychiaters toch reeds zo klein is. Dr. Wessels was sinds 1 Juli werk zaam in de inrichting te Venray, waar hij Dr Havermans opvolgde. Met een zekere schroom had hij deze taak op zich genomen, zich bewust van de verantwoordelijk heid van het werk. Maar al spoe dig bleek hem, dat hij hier een werkterrein had gevonden, dat hem bijzonder lag en waaraan hij zich geheel kon geven. Daarnaast behield hij zijn belang stelling voor de psychiatrische kant van het reclasseringswerk en voor de forensische psychiatrie. Hij bleef psychiatrisch adviseur voor het Centraal Bureau van deR.K. Reclas- seringsvereniging te 's-Hertogen- bosch. Juist op weg naar een ver gadering van deze Reclasserings- vereniging overkwam hem het dodelijk ongeval. Dr Wessels werd op 3 Februari 1918 te Utrecht geboren, studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en was semi-arts toen hij, in 1943, onderdook en toevlucht zocht in Huize Assisië te Udenhout, het zwakzinnigengesticht voor jongens, waar dr. J.B.M. Veraart, toen ge neesheer-directeur was. Hij bleef er tot Mei 1945 werkzaam, zette daarna zijn studie voort te Utrecht, voltooide haar, ging in militaire dienst en werd tegelijkertijd als geneesheer verbonden aan Huize Assisië. Zijn belangstelling voor de psy chiatrie was gewekt en hij spe cialiseerde zich na een opleiding in Voorburg-Vught en bij dr Prick, hoogleraar in de neurologie en psychiatrie te Nijmegen. Daarna keerde hij terug naar Udenhout, w.aar hij werkzaam bleef tot zijn benoeming te Venray. Diakenwijdingen te Weert Op zondag 26 augustus zal mgr. Kramer O.F.M., bisschop vanLuan in China, in de Minderbroederskerk te Weert, de H. Diakenwijding toe dienen aan een dertigtal fraters; onder wie Gustaaf Wijnhoven uit Venray. Geslaagd Voor het diploma Mulo slaagde mej. J. Hendrikx uit Oostrum. Voor het diploma gezel-timmerman de heer J. Hoex uit Oostrum. Zilveren dienstjubileum Zondag zal de heer Hub. Stevens de dag herdenken, dat hij voor 25 jaren in dienst kwam bij de Ned. Credietbank N.V. Bijkantoor Venray Al die jaren door heeft hij voor namelijk de incasso-afdeling gehol pen met het innen der kwitanties en is zo bij vele zakenmensen een goede bekende geworden. Daarom gaat men hem heden Zaterdag eens in de bloemen zetten en zullen directie en personeel der bank de zilveren jubilaris met zijn familie in intieme kring eens hul digen met dit feit. Rectoraat Heide A.s. Zondag zal vanaf de kansel het Bisschoppelijk Besluit worden voorgelezen, waarin het rectoraat Heide, tot zelfstandig rectoraat wordt verheven. In dit Besluit zul len de voorwaarden vermeld wor den, alsmede de grenzen van dit nieuwe rectoraat en de tijd, waarin gelegenheid bestaat eventuele be zwaren hiertegen naar voren te brengen. Benoeming Tot Godsdienstleraar aan de Mulo- school te Venray, is benoemd als opvolger van Pater Cunibertus Sloots, Pater Macarius Ebing o.f.m. Hij was tot heden werkzaam te Maastricht. Hij staat voor U Staat U achter hem Over wie gaat het V Het is de leus van het Nationaal Katholiek Thuisfront en het gaat over onze jongens in militaire dienst. De sol daat is in dienst van het vaderland. Hij heeft het niet gemakkelijk. Hij is nog jong en heeft veel steun, vooral geestelijke steun nodig. Daar om de vraag: Staat U achter hem? Staat U achter hem door mee te werken aan het Katholiek Thuis front, dat zorgt voor een goede geestelijke verzorging van de sol daten? Weet U dat daar geld, veel geld voor nodig is? Nu Zondag, 26 Augustus, vindt in Venray-kom de collecte plaats aan de kerkdeuren. Ijverige collec tanten zullen U een speldje aan bieden met de leus: Hij staat voor U Staat U achter hem? Moge het edelmoedige offer in de collectebus ervan getuigen, dat wij achter onze soldaten staan, als een waardig thuisfront. Dienstplichtigen-retraite Van 27 tot 30 September wordt in Venlo een retraite gegeven voor jongens die binnenkort in militaire dienst moeten gaan. Men wordt ver zocht zich zo spoedig mogelijk daar voor op te geven bij de parochie geestelijkheid, ook bij Pater Domitius Patersklooster. Rode Kruis nieuws Dr. W.M. Oosterbaan, die colonne commandant is van de Rode Kruis colonne der afd. Venray is door het Rode Kruis bevorderd in de rang van majoor. Jonge Boeren Te Merselo werd een nieuw be stuurslid gekozen, nl. H. vd. Zanden, Vredepeel. Het overige bestuur bleef gehandhaafd. Aan het Veulen werden gekozen J. Fleurkens en W. Geurts, als opvolgers van W. Clephas en H. Groetelaers. Zitdagen huisvestingcommissie Op Dinsdag 28 en Vrijdag 31aug. zal de huisvestingcommissie geen zitdagen houden op het Gemeente huis. Sigaren duurder De verhoging van de sigarenprijs, welke de Volkskrant op 21 augus tus aankondigde, zal ingaan op 1 oktober en gemiddeld driekwart cent per stuk in alle prijs-klassen bedragen. De dood op de weg Toen de vierjarige Frieda van Stekelenburg met haar driewieler in de buurt van het in aanbouw zijnde ziekenhuis aan de Wessel- manlaan te Helmond aan het spelen was, geraakte zij onder een zware zandauto, die achteruit een oprit naar het ziekenhuis inreed; zij werd daarbij op slag gedood. De ouders van het meisje verbleven met va kantie in het buitenland. Directeur Bisschoppelyk College te Roermond. Z.H. Exc. de Bisschop van Roer mond heeft drs. H. Jochems be noemd tot directeur van het Bis schoppelijk college te Roermond, als opvolger van de Z.Ew. heer A. van Thiel, aan wie eervol ontslag is verleend. Drs. Jochems is thans leraar aan het Bisschoppelijk college te Weert. Op weg naar huis verongelukt De 32-jarige mijnwerker H.D. uit Maastricht is Dinsdagmiddag toen hij van de mijn te Genk(B.), waar hij werkzaam is, naar huis terug keerde met zijn motor, in de buurt van Genk over de kop geslagen. De Maastrichtenaar was op slag dood, Gevaarlijke traverse door Heijen wordt verbeterd. Op een ongeveer één kilometer lang gedeelte van de rijksweg Nij megenMaastricht in het dorp Heijen, zijn in twee jaar tijd vele ongevallen gebeurd, waarbij vijf doden en zestien gewonden vielen en een grote materiële schade is aangericht. Naar de ANWB van de rijkspo litie heeft vernomen, worden deze ongevallen toegeschreven aan een verouderd dwarsprofiel èn aan de omstandigheid, dat de weg hier twee opeenvolgende bochten ver toont, waartussen zich een kort recht gedeelte bevindt. Door een herziening van het weg- profiel en door van de twee afzon derlijke bochten één lange flauwe bocht te maken, zal worden ge streefd naar een verhoging van de veiligheid, zo bericht de ANWB. Schoenfabriek Van Loon naar Groesbeek De schoenenindustrie fa. Van Loon uit Dongen, wordt gedeeltelijk overgeplaatst naar Groesbeek bij Nijmegen. Men begint voorlopig met een fabriekshal, die plaats zal bieden aan 100 man personeel. Het ligt echter in de bedoeling van de direc tie mettertijd het gehele bedrijf naar Groesbeek, waar veel vak lieden in de schoenmakerij te vinden zijn, over te brengen. Een tweede voordeel ziet het bedrijf in de op leidingsschool voor schoenmakers, die reeds jaren in Nijmegen is ge vestigd. Franse Consul te Maastricht met familie vermist Sedert zeven dagen is de Franse consul in Maastricht, de heer M. Hollman, op bevreemdende wijze verdwenen. Vrijdag jl. ontving hij op vakantie aan het Comomeer in Noord-Italië een telegram waarin hem werd verzocht onmiddellijk naar Maastricht te komen in ver band met een ernstige ziekte van zijn schoonvader, de heer Grossim- linghaus, die inmiddels is overleden. De heer Hollman heeft onmiddellijk terug getelegrafeerd, dat hij dezelf de dag zou vertrekken. Dit is ge beurd. Sedertdien ontbreekt elk spoor van de heer Hollman, zijn echtgenote en vier kinderen. Zij zijn nog niet in Maastricht gearri veerd. GOUDEN STIER VOOR FRIESLAND. Het Provinciehuis te Leeuwarden herbergde maandag een merkwaar dig en kleurig gezelschap. Twee dames, in origineel Texaans cos- tuum, werden officieel door het provinciaal bestuur ontvangen. Mevr. Gloria King was speciaal uit Texas naar Nederland komen vliegen om in Friesland, gekleed in Texaans costuum, een gouden stier aan te bieden. De stier, bedoeld als huldeblijk voor de prestaties van de Friese veefokkers, was afkomstig van de vereniging van veefokkers in Hous ton. Mevr. King, die in Texas een enorme farm heeft, die ongeveer een oppervlakte moet beslaan als die van heel Friesland en waarop ongeveer 175.000 stuks vee grazen, overhandigde de gouden stier aan de commissaris der Koningin in Friesland, mr. Linthorst Homan. Deze trok een vergelijking tus sen Texas en Friesland en ver klaarde dat in beide landen het vee een enorme plaats inneemt. Voorts wees hij op de contacten, die er al sinds het grijs verleden bestaan tussen de Verenigde staten en Friesland, o.m. door het grote aantal emigranten, dat vooral in de vorige eeuw naar Amerika is getrokken. De gouden stier, die wellicht kan worden beschouwd als een aanvul ling op de metalen veestapel, die Friesland reeds heeft in de vorm van een bronzen koe te Leeuwar den, is geen Friese stier, maar een zeboe-stier. De zeboe is namelijk de stamvader van het Texaanse veeras, dat verder zijn ontstaan dankt aan een kruising met de dairy shorthorn. De Friezen zijn vanouds de grote promotors van het zwartbonte vee geweest en de shorthorn is ook zwartbont. Een redacteur van de Leeuwar der Courant kreeg argwaan, infor meerde en hoorde, dat mevrouw King wel uit Texas kwam, maar helemaal niets wist van de vee fokkerij wat hij bij een officieel bezoek aan de boerderij al had ont dekt. Mevrouw King, zeer gefortu neerd en zeer gezien in Houston, is nu op weg naar Texas met foto's en krantenknipsels over haar wel geslaagde stunt. van 17 t/m 23 augustus 1956 GEBOREN: Kroon Hendrikus, Deken Thielenstraat 14 Machielsen Charles, Hansenberg B 26 Janssen Wilhelmus, Vierlingsbeek Goumans Marcus. Stationsweg la Claassens Theodora, Broekweg 10 Claassens Josephina, Broekweg 10 Classens Peter, Veulen H 40c Burhenne Franciscus, woonwagenkamp; Deurneseweg Pouwels Peter, Ringweg 4, Ysselsteyn Vermeulen Leonarda, Veulen H27c Philipsen Peter, Deurneseweg 26 OVERLEDEN: Vlietstr Engelina, echtg. v. Smits A. L., 76 jr, Haarlem. Maessen Wilhelmina H., wed. van Aarts P. J., Langstraat. ONDERTROUWD: van Issum Martin, 29 jr, chauf feur, Horst en Kelders Francisca, 29 jr, Smakterweg 1, GETROUWD: van Gerven Jacobus, 30 jr, chauf feur en de Bruijni Maria, 30 jr, beiden te Venray. v.d. Tillaart Jean, 27 jr, musicus, Venray en Lurvink Theresia, 25 jr, Doetinchem. Janssen Leo, 26 jr, metselaar en I?elzer Mechtilda, 25 jr, beiden te Venray. Tot onze diepe droefheid over leed plotseling, tengevolge van een ongeval, onze geliefde echt genoot, zoon, broer en zwager echtgenoot van Margarethe Daehn in de ouderdom van 38 jaar. Ober Dollendorf am Rhein: M. van de Goor—Daehn Venray: Fam. van de Goor Ober Dollendorf: Fam. Daehn De plechtige lijkdienst heeft plaats gehad donderdag 16 aug. in de parochiekerk te Ober Dol lendorf (Dl.) Voor de blijken van deelneming bij het plotseling overlijden van onze innig geliefde zoon en broer Herman van Ass zeggen wij hartelijk dank. Vooral dank aan heren geeste lijken, doktoren, leeraren en leerl. Land- en Tuinbouwschool, Jonge Boeren, de buurt en bekenden. G. van Ass R. van Ass-Derikx en kinderen Veltum L 14. Voor de blijken van belangstel ling ondervonden bij het overlijden en de begrafenis van onze lieve echtgenote en moeder zeggen wij hartelijk dank speciaal aan heren geestelijken, heren dok toren, de buurt en K.A.V. G. L. Smits en kinderen Broekweg 9. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat gelegenheid bestaat tot koop op stam van de haver op het perceel gemeentegrond in de Geysterseheide, gelegen naast het pand Oostrum D 46, groot 2.05.00 ha. Inschrijvingen moeten uiterlijk voor maandag 27 augustus 1956 12 uur voormiddag ten gemeente huize worden ingediend. Op de enveloppe dient te worden vermeld verkoop haver. De betaling van de koopsom moet terstond na de gunning geschieden. Venray, 22 aug. 1956. Burgemeester en wethouders vnd., P. PUBBEN, l.b. H. VORST, secretaris P.D.V. „De Zwaluw" Prijswinnaars 2043, 1337, 2841, 872, 1198, 4144, 2176, 1925. 2685, 1188, 2781, 3295, 2185, 939, 918, 2420 2694, 739. Prijzen kunnen worden afgehaald tot 3 sept. Hoenderstraat 24. Na die datum vervallen deze aan de vereniging. Bij voldoende deelname per autobus op 9 september a.s. Opgave bij mej. M. Wijnhoven, Henseniusstraat of J. Min-Verbeek Grotestraat. Vanaf f 10.- per maand mantelcostuums, herencostuums, kinderkleding, wintermantels, loden jassen, gabardine en regenkleding, baby-uitzetten, wollen dekens, wo ningtextiel, leren jassen, stalen meubels, etc. Vraagt inlichtingen aan Verkoopkantoor Telefoon 2227 Te koop een toom biggen J. Bastiaans, Gasstraat 30 Steeds in voorraad Serradellazaad Spurriezaad Westerw. en Ital. raygras Verheijen's Zaadhandel Leunen, Tel. 550. Voor al uw Verzekeringen, Financieringen van auto, bromfiets, etc. Assurantiekantoor F. H. BERGMANS ZN. Leunseweg 25b VENRAY Telefoon 677 Wie heeft bij vergissing een damesregenjas geruild Kermis-maandag bij Slagerij Gou mans, Patersstraat Terug te bez. bij J. Janssen, Weverslo M 81a. VERLOREN dubbele fietsentas T.b.t.t.b. bij P. Janssen, Kruisstr.6 GEVRAAGD voor 2 voormiddagen. Mevr. Termote, Maasheseweg 19c Zondag 2 september a.s. hopen onze ouders Bernhard Kronenberg en Catharina Clancette hun 30jarig huwelijksfeest te vie ren. Tot hun intentie zal een H. Mis worden opgedragen. Dat God hen nog vele gelukkige jaren moge geven, is de wens van hun dankbare kinderen JOZEF LEO BERNIE THEO FR ANCIEN STEF LAMBERT CECILIA ANDRÉ in de Henseniusstraat. Inlichtingen fa. Volleberg, Henseniusstraat 20 Te koop partij biggen J. Meijers, Overbroek H 13. Te koop trapnaaimachine in goede staat. A. Dijkmans, Past. Ruttenstraat 15. Te koop toom biggen 12 stuks Loenen-Verschuuren, Leunen K 44 TE KOOP 2 tomen zware biggen H.Nelissen, Schoor, Castenray. Te koop zware-ruin keuze uit drie W. Deriet, Overloon. Te koop partij biggen A. van Dijck-Bouten, Overbroek H 14. TE KOOP 1200 goede handpannen, 1 drielichter glasraam, 2pers. ledikant m. matras Langêweg 54. Te koop een haard Sijbers, Langstraat 47. TE KOOP suikerperen 10 ct. p. kg zelfgeplukt C. Cremers, 116 Steegsbroek. TE KOOP volbloed vaars aan telling 7 sept. en partij biggen H. Hellegers, Ysselsteyn. TE KOOP voldragen zeug P. vd Beuken, Peelplan Zuid. Te koop partij zware biggen Ewals, Heide. Te koop zware biggen A. van Bracht, O. Oost.weg 18 Te koop 50 are nagras a.d. Overloonseweg. Wed. Lemmen, Brukske. Te koop dragend varken 15 w. dracht, 2 zware biggen en ijzeren gierpomp in goede staat. Wed. G.de Mulder, Merselo. TE KOOP bromfiets Kaptein Mob. Maasheseweg 24. TE KOOP 5 zware biggen M. Jenniskens, Leunen K 70. Te koop compleet Buta gasstel en electr. wasmachine Broekweg 3a. Voor de Naaischool Radeerraadjes Kopspelden Centimeters Rood en blauw potlood Naalden Naaidozen en kistjes Scharen Patronenpapier Tornmesjes enz. enz. Hofstraat 10 Vrijdags tot 9 uur geopend Zondag aanvang 6 uur gnt Muziek van DE FAVORN Week van 2430 aug, Tongworst 100 gram 25, 2!gra Gekookte metworst 100 gram 38, 2igra Vrijdag en Zaterdag: Braadworst 50Cam Vanaf heden lessen voor allibewi Inlichtingen worden verstrekt door rgetel Elke Vrijdagavond half 9 theorielessen. Aar PIERRE CLAESSENS Leeuwtat 6 Te koop suikerperen 15 ct. per kg Th. Hendrix, K 38 Brienshoek. Te koop suikerperen P. Loenen, Leunen K 33. Te koop zg.a.n. schrijfbureau H. vd Heuvel, O.Oostr.weg 37 Te koop suikerperen Joh. Moorrees, Stationsweg C21- Oostrum. GEVRAAGD nette loopjongen voor de namiddag. Boekhandel Messemaeckers. GEVRAAGD voor enkele halve dagen per week. De Rijwielkoning, Patersstraat 24 Mevr. Burgman te Hilversum vraagt voor haar gezin met zes kleine kinderen per 1 October of eerder een meisje voor d. en n. liefst 18 jaar of ouder. Geboden wordtprettige betrek king in modern huis, eigen kamer met centr. verw. en radio, hoog loon. Meerdere hulp aanwezig. Aanmelden Maandagavond na 7 uur bij Mevr. Burgman. Beekweg 22, Venray. üeven Alles nfc thui fa. Nouwel Hofstral! Jul BoterhamwlOO j Ontbijtspek gr. Vrijen Za Vers gehakt r! Slageif. 0 Voor allensters- tikek Schoolstraat T of bejaarde juffrouw wil het huis houden op zich nemen in een mid denstandsgezin, waar de vrouw de winkel doet. Wij bieden U goed loon, goede behandeling, huiselijk verkeer en eigen kamer. Electro-Technisch Bedrijf A. van Wanrooy, Steenstraat 4, Venlo, Tel. 2264. biedt zich aan voor hele of halve dagen. Brieven onder nr. 238 bureau van dit blad. Mevr. Dr. DE JONG, Oostsingel 18, Venray, vraagt hnlp in de hoishooding voor dag en nacht. Liefst 18 jaar of ouder. Bieden zich aan voor hulp in de huishouding, bij voorkeur in Venray. Brieven onder nr. 821 bureau van dit blad. GEVRAAGD voor direct of later hulp in de huishouding en een loopjongen Prima lonen. Prettig werk. J. Coenen-Houtackers. GEVRAAGD: flinke nette jongen voor opleiding tot hovenier. Adres P. J. v. d. Putten, Kruis straat 10. biedt zich aan voor 23 dagen per week. Adres bureau van dit blad. Te koop partij zware biggen A. Verstegen, Overloonseweg 31. Heerlijhpp Deïe'k rei 22 per Banketbalrij-K OL :tions en alle ató inm; J. Com-Ho Gratis thuisorgd. Stcmg 's maUgs g< zatags t< Neemt eens'ef mi dryiAasI bel uw goedweer Rouwgoed men Depol-oo Igsfra Uit voorra Verheijf Za Leunen Wij bezorf'eder coMm aar» PP Niet benei2^ kg G. CUÊRS rpgjjjl 0478 Biedt ziet1 wjiillm

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2