Joh. Claessens Kindcr-vacaotiewerk Venray Kermesse d'été ito onze tuinders J.l Krópen-Meesters Souvenirs VERRAY Joh. Claessens Volkswagen Priesterwijding in Venray Voorde politierechter t.b.v. nieuw» Kruiswegstaties in de St Petrus-Bandenkerk Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Wed. E.Michiels-Rosbender J. Beerkens-Stoiïelen Slagerij J. COENDERS Hervatting praktijk H. v.d. Homhergh J. M. RUYTEN Tandarts Janssen FRITS VASKE P. JACOBS ZH. Kantoor gesloten Voor feestji groot of klein yerlmurt|l> bestek porcelein Verloren voorwerpen Rode giro-enveloppe inhoudende brief en foto's verloren in Hofstraat of Qrotestraat, terug te bezorgen bij v. Opbergen Maasheseweg 4a. Oostprïesterhulp-actie Venray zal van 22 tot 30 aug. a.s. in het teken staan van de Oost- priesterhulp. Tijdens die dagen zal een kapelwagen ons dekenaat be zoeken en een film draaien over het werk van de Oostpriesterhulp. De actie, die reeds in alle pro vincies van het land gehouden is, zal voor Limburg starten te Gen nep. Na dit dekenaat zal Venray aan de beurt komen. Concert in Huize St. Anna Traditie-getrouw gaf de harmonie Euterpe het jaarlijkse concert voor de bewoners van huize St. Anna. Op 22 augustus a.s. zal de jaarlijkse kermis in deze inrichting gehouden worden. Ook hieraan zal de harmo nie wederom haar medewerking verlenen. Varkenspest Wederom is in onze gemeente de door de landbouwers zo zeer gevreesde varkenspest uitgebroken nl. te Leunen-Veulen. Maatregelen zijn hier van hoger hand reeds genomen. Ongewenst bezoek Toen de kapper K. dinsdagnacht thuis kwam ontdekte hij dat er ongewenst bezoek in zijn huis ge weest was. De Rijkspolitie die van dit voorval op de hoogte werd gesteld, heeft per speurhond spoedig de zaak weten op te lossen. Een buurjongen met een logé hadden de grap uitgehaald bij K. binnen te dringen om aldaar de zaak eens even overhoop te halen, terwijl hij afwezig was. Mgr. Kramer O.F.M. in Venray Afgelopen week heeft de francis- kaanse bisschop Mgr. Kamer, die uit China is verdreven, een retraite geleid, welke in het Minderbroeders klooster alhier is gegeven voor de franciskaanse pastoors in Neder land. Nieuwe koorbanken in de St. Petrus Banden De inventaris van de St. Petrus Banden is wederom verrijkt met nieuwe koorbanken. Deze zijn ge maakt uit eerste klas gestoomd, gedroogd Slavonisch eikenhout en vervaardigd op tekening van Ir. Keyzer uit Venlo, door de timmer fabriek van de fa. Verhoeven, die hieraan meer dan 1600 uren heeft besteed. Met recht kan deze firma trots zijn op dit „Venrays" werk en de Petrus Banden heeft weer een stukje oude glorie terug. Nieuwe kapelaan St. Petrus Banden-parochie Door Z. Exc. Mgr. G. Lemmens is benoemd tot kapelaan te Venray (St. Petrus-Banden-parochie) de weleerw. heer Heijmans. De nieuwe kapelaan is geboren in Stramproy. Hij volgde de gym nasiale studies op het Bisschoppelijk College te Weert en Rolduc. Zijn philosofische studies volgde hij in Rolduc en aan het groot Seminarie te Roermond. De weleerw. heer Heijmans is dit jaar tot priester gewijd. 35-jarig Jubileum De toneelvereniging „Comedia" uit Leunen zal haar 35-jarig be- staanfeest vieren op Zondag 14 en Maandag 15 October. Bij dit jubileum zal worden op gevoerd de klucht in 3 bedrijven „Amor en de vliegende schotel". Nieuwe kerk te Well In de laatste oorlogswinter werd de oude St. Vituskerk aan de Maas te Well opgeblazen. Er bleef slechts een puinhoop over. Inmiddels is door het kerkbestuur te Well ver gunning ontvangen voor de bouw van een nieuwe kerk, welke is op gedragen aan de Gebrs. Linskens uit Blitterswijk voor de som van f 308.000.—. Meester van den Bosch Woensdagmorgen had teVortum- Mullem de begrafenis plaats van meester van den Bosch, die zater dag in het ziekenhuis te Venray overleed. Alle leerlingen van de school uit Venray met het onder wijzend personeel waren ter be grafenis aanwezig, alsmede vele collega's en vrienden van de over ledene. De overledene bereikte de leeftijd van 30 jaar. Vos geschoten De heer G. Mulder uit Overloon wist wederom een vos te vangen. Daar de kippenhouders de laatste tijd zeer veel last hadden van kip pendiefstal, zal thans weer enige rust in de kippenhokken komen. Miljoenen kilo's fruit in Zeeland afgewaaid. Groot is de schade, die de storm van de laatste dagen heeft veroor zaakt in de Zeeuwse fruitteelt. Het is onmogelijk bij benadering te zeggen, hoe groot de schade is, maar zeker is, dat miljoenen kilo's fruit zijn afgewaaid. Op vele bedrijven is meer dan de helft van het fruit afgewaaid. Eerste appels in Zeeland. Op de Zeeuwse fruitveilingen zijn de eerste appels van het nieuwe seizoen aangevoerd en geveild. Het betrof het ras Yellow Trans parant, waarvan de aanvoer voor het eerst was toegestaan. De prijs lag tussen 75 ct en f 1 per kg. Groot aanbod wordt de eerste dagen nog niet verwacht. Woensdag was een hoogtij dag. Op de eerste plaats voor de wijde lingen de fraters Anastatius Mar tens uit Meerssen, Benedictus Sax uit Grevenbicht, Eligius Willems uit Geleen en Innocentius Scheepers uit Zevenbergen, toen zij uit han den van Mgr. Lemmens de H. Pries terwijding mochten ontvangen. Het was een hoogtijdag voor de fraters Matthias Houtvast uit Schinnen en Bernardinus Heems kerk uit Hazerswoude, die tot sub diaken werden gewijd. Maar verder ook voor de orde der Ongeschoeide Carmelieten, uit wier rijen de wij delingen zijn voortgekomen. En tenslotte was het een hoogtij dag voor de kathedraal der Peel, de oude Petrus Banden, die voor het eerst in zijn geschiedenis een pries terwijding binnen zijn muren mocht beleven. Even voor 9 uur werd 'Vader Bisschop, begeleid door heren gees telijken en wijdelingen Ingehaald, waarbij het kerkkoor hem het meer stemmig „Ecce Sacerdos" toezong. De kerk was vol gelovigen. De eerste rijen waren gereserveerd voor de familie der wijdelingen, alsmede voor de burgemeester en wethouders van Venray, het kerk bestuur van de Smakt, vertegen woordiging van het onderwijzend personeel uit Smakt en Holthees, en van de Smaktse verenigingen en voor het overige waren het be langstellenden en parochianen. De H. Wijding ging zich dan vol trekken, waarbij Mgr. Lemmens werd geassisteerd door de H.E. Heer Deken Loonen en de provinciaal der Ongeschoeide Carmelieten de H.E. Pater Romaeus Leuven. Ven rays Kerkkoor verzorgde de wisse lende gezangen. De indrukwekkende plechtigheden als de Litanie van alle Heiligen, de Handoplegging, de Vermaningen, het H. Misoffer, en het verlenen van de macht om van zonden te ontslaan, waren zeer goed te volgen. Na afloop hiervan trokken de nieuw gewijde priesters en subdia kens naar Jerusalem, waar een receptie gehouden werd. Omringd door hun familie mochten daar de wijdelingen de eerste gelukwensen in ontvangst nemen. In de middag was er receptie op de Smakt, waar in de Carmel St. Jozef de blijde dag verder werd gevierd. De fanfare Excelsior uit Holthees Smakt bracht een serenade, alsmede het Zangkoor. Dhr. Fr. Kersten was de tolk van de bevolking van Smakt toen hij de wijdelingen de gelukwensen aanbood op deze voor hen zo feestelijke dag. Van de zijde van het K.V.W. deelt men ons mede: Via Dr. Baal, kinderarts, verbon den aan het ziekenhuis te Venray, is contact opgenomen met de inspectie „Volksgezondheidsdienst". Deze dienst heeft geen bezwaar tegen doorgang van het K.V.W. te Venray. Gezien de vele berichten verband houdende met de thans heersende kinderverlamming, zal dit bericht voor vele ouders een geruststelling betekenen. Er is dus geen enkel bezwaar Uw kinderen aan het K.V.W. te laten deelnemen. te zijner tijd aan belanghebbenden worden bekend gemaakt. Het is een landsbelang, dat het mond- en' klauwzeer' zo spoedig mogelijk wordt uitgeroeid, daar enkele landen hun grenzen voor ons vee hebben gesloten, aldus het ministerie. Zomer 1956: bar en boos Maar weest getroost: 1907 was somberder Zomer 1956 heeft gedurende de eerste twee zomermaanden: juni en juli, maar heel weinig van zich laten merken. De gemiddelde tem peratuur van beide maanden was onder normaal en van het aantal zomerse dagen moet hetzelfde worden gezegd. Zelfs was het in De Bilt sedert het begin der waar nemingen in 1848 nog nooit voor gekomen, dat het aantal zomerse dagen (dagen met een temperatuur van 25 gr) tot augustus slechts drie bedroeg, zoals nu het geval is. Mei leverde één, juni geen en juli slechts twee zomerse dagen, terwijl het normale aantal in totaal zestien bedraagt. Zelfs de nog vaak ge noemde slechte zomer van twee jaar geleden had het op 1 aug. al tot zeven van deze warme dagen gebracht, dank zij de maand mei, die toen erg mooi was. Het aantal uren zonneschijn van de afgelopen juni en juli tezamen bedroeg in de Bilt 275 tegen 423 normaal, een tekort dus van ge middeld bijna twee en een half uur per dag. Tot nu toe in deze eeuw waren deze maanden alleen in 1907 nog somberder geweest, toen wer den in de Bilt slechts 259 uren zon geregistreerd. De hoeveelheid regen was in dit tijdvak op de meeste plaatsen groter dan normaal; alleen in Zuid-Holland en Zeeland werd op tal van plaatsen de normale hoe veelheid niet bereikt. Mgr. M. Staverman O.F.M. naar ons land De nieuwbenoemde apostolisch- vicaris van Hollandia (Nw.-Guinea) mgr. M. Staverman O.F.M.. zal zondag 12 augustus per K.L.M. in Nederland arriveren. Deapostolisch- vicaris zal woensdag 12 september te Leeuwarden tot bisschop worden gewijd. Brand in trein te Sevenum Vrijdagmorgen brak brand uit in een wagon geladen met fosfor op het station te Sevenum. Een geweldige brand was oor zaak van vernieling der spoorbaan zodat het spoorverkeer tussen Venlo en Eindhoven ernstig werd gestagneerd. Gevonden voorwerpen Groot rozenkranskruis, J. Philip- sen, Oostrum C 39a; winkelhaak, Schell, Patersstraat 24; portemon- naie met inhoud, Aarts, Langeweg 20; meisjesfiets en 2 couponnetjes stof, politiebureau; zilv. rozenkrans, Maassen p/a Gouden Leeuw; Lips sleutel, L. Custers, Deken Thielen- straat7; rozenkransbeursje, H.Cre- mers, Julianasingel 31. Boerdery te Deurne uitgebrand Woensdagmorgen woedde te Deurne een felle uitslaande brand bij de landbouwer Mennen op het Riet. De brandweer was spoedig ter plaatse maar kon niet voorko men, dat woonhuis en stallen ge heel uitbranden. Het vee werd evenwel gered. EMIGRATIE VOOR ALLE BEROEPEN MOGELIJK. Woensdag is te Den Haag een nieuwe Nederlands-Australische mi gratie-overeenkomst ondertekend. In de jaren 19511955 zijn 57.768 Nederlanders naar Australië ver trokken. Een belangrijke verbetering is, dat de emigratiemogelijkheid niet meer begrensd wordt door een aan tal van tijd tot tijd vast te stellen beroepsgroepen, doch dat de vesti ging in Australië voortaan voor alle beroepen onbeperkt zal open staan. Mond- en klauwzeer bedreigt vee-export Na opheffing van het vervoer - verbod zal transport van vee slechts mogen geschieden indien het ver voermiddel is ontsmet. Dit moet blijken uit een ontsmettingscerti ficaat, dat na ontsmetting onder toezicht zal worden uitgereikt. De ontsmettingscertificaten zullen overeenkomstig artikel 6 bis van de veewet slechts één week geldig zijn, zodat elke veetransportwagen minstens eenmaal per week dient te worden ontsmet. Nadere bijzon derheden, waar en wanneer de ontsmetting kan geschieden, zullen Voor de rechter stond een dikke en een dunne heer. De goedaardige dikkerd, die zo veel op het ros Beiaard geleek, had het schrielige manneke op een van de schaarse warme zomerdagen een zodanig pak slaag gegeven, dat zelfs de omstanders het bar en boos von den. Zij hadden een surveillerende agent gehaald en die maakte aan het treffen een einde. Anders zou hij misschien nu nog op dat kleine kereltje hebben getimmerd. Want zijn woede was groot. Dit alles geschiedde op een hete dag. De zon probeerde de schade van een koud voorjaar in één dag in te halen, wat haar tamelijk goed lukte. Op die dag sjorde de benige getuige een zwaar beladen handwagen door de stad. Het kost te hem veel moeite, en in zijn ver beelding zag hij de weg achter zich aangegeven met zweetdruppels, ge lijk Klein-Duimpje dat met kiezel steentjes deed. De moed zonk in de schoenen van de getuige toen hij een stijle helling moest nemen. Met knikken de knieën duwde hij het zware wagentje naar boven. Halfweg kon hij echt niet meer, verklaarde hij, Op critieke ogenblik kwam als een wat corpulente engel de dikke getuige op hem toe stappen. Hij bood aan te helpen. De kleine wa genvoerder nam dat aanbod dank baar aan. De dikkerd zette zijn hele gewicht tegen de kar. Kreunend en steunend sukkelde het geval de helling op, terwijl de rechtmatige bestuurder van de handwagen er klagend en met één hand duwend naast liep. Het verdroot de dikkerd dat de ander hem het werk vrijwel alleen liet opknappen. Maar zijn goedaar dig karakter liet niet toe, dat hij daar op straat een aanmerking over maakte. Boven gekomen zette het tweetal de handwagen neer. De dikkerd zette zich zuchtend op een van de bomen en begon zich het zweet van het voorhoofd te wissen, terwijl hij een beetje kribbig loenste naar de getuige, die ondertussen weer zo fris als een hoen was. Op dat fatale ogenblik stak de getuige een hand in zijn binnenzak. „Rookt u?', vroeg hij uitnodigend. „Ja," antwoordde de dikkerd gre tig. „Dat dacht ik wel," zei de ge tuige, „u hijgt zo!" En hij vatte het wagentje om verder te gaan. Dit nu was de druppel, die de emmer van de toorn des hulpvaar digen deed overlopen. Er zwol een kreet uit zijn borst, en terstond wierp hij zijn volle tweehonderd pond op de schriele getuige, die even later als een geknakte tweede hands lelie op het plaveisel lag, de onderkant van zijn wagentje be kijkend. De dikke stond er maar zenuw achtig bij in het getuigenbankje. „Ik wil u wel beloven, dat ik het nooit meer zal doen, edelachtbare," zei hij, „maar u moet me niet vra gen of ik er spijt van heb." Dat vroeg de rechter ook niet. Vijf gulden boete kreeg de man. Maar hij zal in de toekomst wel niet meer helpen als er gestrande handwagens op hellingen staan. Het comité, dat op zich heeft ge nomen bij gelegenheid van het zil veren priesterfeest van de H.E. Heer Lobnen, namens Venray de Kruis wegstaties aan te bieden voor de St Petrus Banden, heeft ruim f7000 bijeen. Aangezien de staties echter f 13.500 kosten moeten er dus nog eens f 7000 bij. Mede voor dit doel heeft men besloten een Kermesse d'été, een zomerkermis te houden. Óp Donderdag 15 Aug. het feest van Maria Hemelvaart, begint dat feest en wel in de Ambachtsschool. Mocht het schandalige weer van de laatste maanden aan blijven hou den, dan is er niets verloren, want men zit veilig droog. De Zaterdag en Zondag daarop gaat dat feest door, om Zondag avond gesloten te worden. Op die kermesse zullen van aller lei attracties zijn, die, hoewel be doeld om U op een eerlijke wijze geld uit zak te kloppen, toch de nodige spanning en amusement zullen geven. Er komt een grote loterij waar van de eerste prijs liefst f 175 in waardebonnen is en die men dus besteden kan zoals men zelf wil. De harmonie verleent muzikale medewerking, terwijl een orkest in de ambachtsschool zelf voor het nodige vertier zal zorg dragen. Kortom, mag men de initiatief nemers geloven, dan zullen het drie prettige dagen worden, waar ieder een graag zal komen. Poging tot moord op 16-jarig meisje De Eindhovense recherche heeft een 17-jarige timmermansknecht P. V. uit Woensel, gearresteerd, die verdacht wordt van een poging tot moord op een 17-jarig winkelmeisje uit het stadsdeel Gestel, Riet van der M. De jongeman, die bij het meisje een blauwtje liep, had mede uit jalousie tegenover een vriendje, dat meer succes had enkele rumbonen met rattenvergif gevuld. Toen het meisje een van de twee rumbonen, die de jongen haar aan bood, in de mond stak, proefde ze een vieze) smaak. Ze spuwde de rumboon uit, die later bij onder zoek het zware vergif bleek te be vatten in een dosis, die bij con sumptie ongetwijfeld dodelijk was geweest. De jongeman heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij is nog nimmer met de justitie in aanraking geweest. Het bonengewas staat er zeer slecht bij, want op vele plaatsen beginnen de bladeren reeds te vergelen, omdat de wortels verrot zjjn. Slechts de tuinbonen hebben een behoorlijke opbrengst gehad, doch de oogst hiervan is bijna afgelopen. Ook de aardappelen hebben veel te lijden gehad en op vele percelen liggen de knollen als een zieke, slijmerige massa in de grond. Vele tuinders berekenen hun schade op 3 tot 5000 gulden en meer. De oogstdepressie doet zich in min of meer sterke mate in het gehele Noordlimburgse tuinbouw gebied gelden, maar vooral het Peelgebied is zwaar getroffen, daar zich juist daar veel zware onweders hebben ontwikkeld. De granen hebben minder te lijden gehad en beloven zelfs een goede oogst. Alleen zullen vele boeren op de ouderwetse manier met de zeis moeten maaien, omdat de zware tractoren in de zompige grond zouden wegzakken. Asperge-oogst viel tegen De aanvoeren van asperges op de Venlose veiling hebben dit jaar niet meer dan 0,975 miljoen kg bedragen tegenover drie en een half miljoen kg verleden jaar. De abnormaal strenge vorst en het schrale voorjaar zijn er oorzaak van geweest dat de aspergeoogst is tegengevallen. Een pleister op de wonde was, dat de aanvraag van handel en industrie evenals vorige jaren groot was, zodat de prijzen gedurende het gehele asper geseizoen bevredigend zijn gebleven. P.D.V. DE ZWALUW Voor het nationale concours op Dax werden hier slechts 26 duiven ingemand, welke op Zaterdagmor gen om 6.30 uur in vrijheid werden gesteld. De eerste duifviel'savonds om kwart over acht, afstand 1015 km De rest werd eerst op Zondag ge klokt. De uitslag was: I P. en J. Hendriks, 2 7 A. de Riet, 3 J. Verstegen, 4 M. Hendriks, 5 Chr. Heiligers, 6 P. Janssen en Zn, Van de jonge duiven zullen we ditmaal slechts de eerste 25 ver melden. Uitslag Java: 1-14-15 J.Gommans, 2-7-8 W. Lormans, 3-9 A. Willems 4 E. Vermeulen, 5-20 J. v. Gassel, 6 P. en J. Hendriks, 10 A. Loonen, II Oudenhoven, 12 Jac Verstegen, 13 St. B., 16 P. Janssen Gr., 17 P. Manders, 18 19 Jos Vermeulen, 21 Gebr. Ewalds, 22 Kleuskens, 23 F. Vermeulen. 24 J. Maas, 25 J. Ver stegen Zn. Op de eerstkomende vluchten zijn enkele zeer mooie ere-prijzen te verdienen zo o.a. op Noyon een korf met beien. Steunt allen de kas van onze vereniging door het zet- van uw duiven op de ere-prijs. In uitgestrekte delen van Noord- Limburg, vooral aan de Peelrand, hebben de te velde staande gewas sen grote schade geleden door de overvloedige regenval, welke met de vele onweersbuien in juli ge paard ging. De akkers met minder gqede afwatering konden het vele water niet meer verwerken en kwamen hier en daar zelfs blank te staan. Als gevolg van daardoor ontstane luchtgebrek bij de wortels zijn de planten gaan rotten, juist nu zij langzamerhand oogstklaar werden. Aan de Venlose veilig kampt men andere jaren omstreeks deze tijd met personeelsgebrek wegens de enorme aanvoeren van diverse groentensoorten, doch thans kan het vaste personeel het werk ge makkelijk af. Gewoonlijk kwamen er in de laatste weken van juli reeds flinke augurkenaanvoeren. th&ns is er nog geen augurk ge veild. Te Venlo wordt in normale jaren van 8 tot 9 miljoen kg augur ken aangevoerd. Dit seizoen ver wacht men niet meer dan 3 tot 4 miljoen kg en dan slechts, indien het weer de komende weken aan zienlijk* zal verbeteren. Bonengewas staat er slecht by Naast de augurken vormen de diverse bonensoorten de belang rijkste teelt op de koude grond. De dagelijkse aanvoeren hiervan be dragen niet meer dan tien tot vijftienduizend kg, hetgeen slechts 10 procent is van de normale kwan titeit. LAND- EN TUINBOUW BLADKOOL Bladkool is een stoppelgewas, dat in het bedrijf aandacht verdient. Het geeft een goede opbrengst, wordt goed opgenomen door het het vee, geeft bij vervoeaering nog minder bezwaren dan stoppelgroen, laat zich zeer gemakkelijk oogsten en blijft lang in de herfst goed bruikbaar. Het lijkt veel op merg- kool, zonder de dikke stengels en kan eenvoudig gemaaid worden bij het oogsten. Het is zeer geschikt voor het vervoederen op stal en het verdraagt wat vorst. De teelt vraagt vrij goede grond en zware bemesting evenals stop pelknollen. Men ploegt de grond en rolt met de cambrigerol voor het zaaien. Men zaait 6 tot 8 kg zaad per ha bij rijenzaai van 35 cm. of 10 kg bij breedwerpige zaai. De beste zaaitijd is rond 10 aug. Als het mogelijk is, geeft men stal mest of gierbemesting. De bemes ting kan zijn per ha. 700 kg. KAS, 200 kg. kali 40 en 300 super. Op erwtenland en bij gebruik van stal mest of gier geeft men 500 kg. KAS en bij stalmest en gier kan men de kali weglaten. 150 Kg kie- seriet per ha is gunstig. Het gewas kan geschoffeld wor den en desnoods geëgd. Het bleek een zeer geschikt voeder te leveren vanaf half October tot een vrij sterke winter invalt. Het gewas gaat pas lijden bij sneeuwval door het afbreken van het blad. Het is gewenst een goede varië teit ze zaaien. Voor 1956 is het mo gelijk zaad te betrekken rechtstreeks van een teler. De prijs bedraagt f 3.per kg en de opgave hiervoor kan geschieden bij de rayonassis tenten A. Willems, Venray, tel. 918 en J. Claessens, Blitterswijck 298. van 27 juli t/m 2 aug. 1956 GEBOREN: Pelzer Cornelis, Veltum L 82 Op 't Veld Paul, Oostrum C 33e v. Tilburg Antonius, Merselo M 102 S winkels Hubertina, Bontekoestr. 10 Arts Hubertus, Pr. Margrietstr. 20 Loenen Johanna, Vredepeel ka. 20 Poels Catharina, Grotestraat 23 Pouwels Peter, Oostrum C 62 OVERLEDEN: Hofmans Antonia P. J., 41 jr, te Vierlingsbeek. van den Bosch Johannes R. J., 30 jr, onderwijzer, Henseniusstr. 11a ONDERTROUWD: van Geven Jacobus H. J., 30 jr, chauffeur, Langstraat 42a en de Bruijni Maria P., 36 jr, Scheide K 89 Peelen Henricus J., 29 jr, landb., Meerlo en van Dijck Maria J., 26 jr, Overbroek K 108 GETROUWD: Rutten Loduvicus, 26 jr, onder wijzer en Janssen Maria J., 25 jr, beiden te Venray. van Aerts Leonardus, 27 jr, landb., Broekhuizen en Jacobs Helena H., 29 jr, Venray. van den Broek Jacobus, 30 jr, bankwerker, Boxmeer en Cremers Maria W., 30 jr, Venray. Tronik Wilhelmus C., 23 jr, ver warmingsmonteur, Vleuten en van Ingen EngeUna, 20 jr, Venray. Clephas Theodorus W. G., 24 jr, loodgieter en Pluijm Antonetta P, M., 22 jr, beiden te Venray. Dankbetuiging Onze hartelijke dank voor de tal rijke blijken van deelneming bij het overlijden en de begrafenis van onze dierbare echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader PETER MICHIELS kinderen en kleinkinderen Venray, Antoniusstraat 7. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van deelneming bij het over lijden en de begrafenis van onze geliefde echtgenoot, vader, zoon, schoonzoon en broer Peter J. C. Thijssen Bijzonder dank aan de heren gees telijken en doktoren, Gymnasium, Zusters v.h. Ziekenhuis, kameraden oud-militairen en verder Begr.ond. Goumans voor de keurige verzor ging van de begrafenis. P.M. THIJS SEN-JACOBS CHRIS JE Familie Thijssen Familie Jacobs Venray, aug. 1956. Met grote vreugde en dank baarheid jegens God, geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje TOOS Bij het H. Doopsel ontving zij de namen: Catharina Petronella Al- fonsa Maria. J. POELS M. POELS-KERSTEN HARRY Venray, 2 aug. 1956 (Tijdelijk St. Elisabethziekenhuis k. 30.) Dankbetuiging Hierbij betuigen wij, ook namens onze kinderen Gerrie en Willie, hartelijk dank voor de belangstel ling bij ons Zilveren Huwelijks feest. Henseniusstraat 2 Hartelijk vaarwel aan vrienden en bekenden. P. Aibers Th. Albers- Hendrix a.b. Joh. van Oldenbarnevelt. Hierbij maak ik bekend vanaf heden geen enkele begrafenis meer te regelen en uit te voeren voor de Coöperatieve Vereniging D.E.L.A. te Eindhoven. Begrafenisonderneming J. GOUMANS, VENRAY Schoolstraat la Tel. 592 Reclamevan 3 t.m. 11 augustus is alle rundvlees van soepvlees tm filet met 10 ct. per pond verlaagd. Onze vleeswaren-reclame is: Rookvlees 100 gr. 70, 250 gr. 170 Gek. ham 100 gr. 55, 250 gr. 135 Prima zure zult 500 gram 40 Alleen bü maandag 6 augustus gewone spreekuren Arts Vanaf dinsdag 7 augustus is de praktijk van TANDARTS verplaatst van Kempweg 17 naar Julianasingel 28 AFWEZIG vanaf zaterdag 4 augustus tot 13 augustus Spoedgevallen Tandarts Ruyten. GESLOTEN wegens vacantie van zaterdag 4 aug. tot maandag 13 aug. Merseloseweg 11a. Onze zaak is gesloten van 4 tot 12 augustus Maasheseweg 19 Gas- en Waterleidingbedrijf Rijwielen Electrotechnisch bureau 6 en 7 augustus Assurantiekantoor Kruijsen-Meesters Julianasingel 25 Verloskundige Julianasingel 25 Wekelijks spreekuur Woensdag van 24 uur Voor deze week VERVALT het avondspreekuur van 6.307.30 uur. Steunt in deze kermisweek de beide loterijen t.b.v. het Roode Kruis afd. Venray en t.b.v. de kruiswegstaties voor groot en klein Giotesbaat 29 Tel. 385 te huur zonder chauffeur. Alles-verzekerd. H. STOKS, Langstraat 22 Te koop 1.20 ha. haver en OELare rogge J. Achten, Heide L 32. TE KOOP jonge drachtige zeugen 11-14 wk. dracht J. Kunen, Veulen H 26. Te koop vette zeug ca. 270 kg en ree-pincher (reu) J. Rongen, Heide L 36. Te koop quo* - nS3 j»rtij biggen M. ArtS'Jénniskèns, Paardenkop weg 11, tel.272;1 Ysselsteyn. Op bestelling leverbaar Zie verder mededeling in dit blad. Verheijen's Zaadhandel, Leunen Tel. 550. Te koop toom biggen W. Claessasr-Overbroek H 8. TE KOOP drageide varkens G. Willemwd Munckhof, K 54, Leunen. TE KOOP 2 zeuge«14 en 15 w. dr. !e worp G. Kunen, Geijsteren. TE KOOP 15O0n2 planken ruw 2 cm, te»te 3—6 cm. Vraagt pnji- HouthanddSebr. Bouman, Dijtestraat 31, Helmond TE KOOP tod biggen of zengnet biggen, en zware vaati.28 aug. a.telling Th. Heileg®. Oirlo E 8. Te koop 95 pulleoW x H 4 mnd. H. MuijstsHeidsepeelweg 9 Te koop klein witiirnuis „Pelgrim" Deken Tuinstraat 14. TE KOOP Cr piano en ac°rdeon 120 bs. m Adres burf® van dit blad. TE KOOP geheel «»embare betonnen kippenkoü 9 x 5.50 m. 1®— franco, divers# M°nschuttingen J. van GS*». Broekweg 12. Grotestraat 2s Tel. 385 Bezorg®81 ^alen gratis. Ui la: OC

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2