Kermis Veiray Kermis Portiuncula Raadsels bij de oplossing van problemen! WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Openstelling Gemeentebureanx gedurende de kermis Een brandramp trof Maashees io de 18e eenw. In de Kermisweek géén marktdag. Zaterdag 4 Augustus 1956 No 31 ZEVEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS CONFECTIE VAN w "EEN RIJK BEZIT DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROTE STRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL I 1.25 BUITEN VENRAY I 1.45 Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat de gemeente-secretarie, het kantoor van de gemeente-ontvanger, het kantoor van gemeentewerken en het woningberijf op 6, 7, 8 en 9 augustus a.s. voor het publiek uit sluitend geopend zullen zijn van 10—12 uur voormiddag. Venray 25 juli 1956. SLUITINGSUUR voor dranklo- caliteiten en openbare vermake lijkheden gedurende de kermis in Venray-Kom in 1956 De Burgemeester der gemeente Venray, gelet op het bepaalde in de Algemene Politieverordening Venray, brengt ter openbare kennis 1. dat aan houders van voor het publiek toegankelijke inrichtingen, als bedoeld in artikel 121 der Alg. Politieverordening Venray, voor zo ver gelegen in de Kom der gemeente, door hem tot wederopzegging toe stemming wordt verleend, om hun lokaliteiten op 5, 6, 7, 8, 9 en 12 augustus 1956 voor het publiek geopend te houden tot des nachts hall een; 2. dat de onder 1 bedoelde toe stemming, zonder enige voorafgaan de waarschuwing, incidenteel of in het algemeen, zal worden inge trokken bij gebleken ongeregeld heden of niet-naleving van door de ambtenaren der politie gegeven voorschriften; 3. dat de openbare kermisver makelijkheden op 5, 6, 7, 8, 9 en 12 augustus mogen geopend zijn tot middernacht te 24 uur; 4. dat in de voor bet publiek toegankelijke inrichtingen waarin met dezerzijdse vergunning muziek mag worden gemaakt of vermake lijkheden mogen worden gegeven, het geven van muziek of de ver makelijkheden zelve 5, 6, 7, 8, 9 en 12 augustus 1956 moet(en) zijn beëindigd om middernacht te 24 u. 5. dat het aan de houders van vergunningslocaliteiten verboden is in die lokaliteiten of hunne aan- horigheden sterke drank te schen ken op 5, 6, 7, 8, 9 en 12 augustus 1956 gedurende het tijdvak van 15 tot 22 uur; 6. dat op strikte naleving van de bestaande of hierbij gegeven voor schriften ten strengste zal worden toegezien. Venray, 25 juli 1956. Afwijking van artikel 144 der Algemene Politieverordening houdende verbod tot het bezoeken van avondvermakelijkheden door jeugdige personen gedurende de kermisdagen. De Burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde bij artikel 144 der Algemene Politie verordening de navolgende ont heffing wordt verleend aan be stuurders of beheerders van een inrichting, waar voor het publiek toegankelijke vermakelijkheden ge geven worden, om gedurende de kermisdagen in deze inrichtingen na des avonds negen uur toe te laten of te laten verblijven personen beneden de leeftijd van 18 jaar. Het bezoeken van de kermis- inrichtingen en van dranklokalen, waar vergunning is verleend voor het maken van muziek (uitgezon derd zijn gelegenheden, waar ge danst wordt) door personen beneden de 18-jarige leeftijd is in begeleiding van ouders, voogden of meerder jarige broers of zusters toegestaan. Kinderen beneden de 18-jarige leeftijd, welke zich in een der inrichtingen of lokalen als bedoeld, na negen uur des avonds bevinden, anders dan begeleid door ouders, voogden of meerderjarige broers of zusters, worden daaruit door de politie verwijderd en tegen hen zal procsverbaal worden opgemaakt. De ontheffing geldt enkel voor de kom Venray. Venray, 25 juli 1956. BEKENDMAKING De Burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat door hem ingevolge het bepaalde bij artikel 127, sub b der Algemene Politieverordening Venray aan de houders der in de artikelen 121, 135 en 137 van evengenoemde verorde ning bedoelde inrichtingen of plaatsen, geen danstenten zijnde, toestemming wordt verleend om op zondag 5, maandag 6, dinsdag 7, woensdag 8, donderdag 9 en zondag 12 augustus a.s. aldaar hun vrouwe lijk personeel gedurende de uit' oefening van het bedrijf dient te laten doen of door of vanwege de houder aanwezig te doen zijn, onder voorwaarde, dat zij de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt en van een onbesproken levenswandel zyn. Deze ontheffing geldt enkel voor de kom Venray. Venray 25 juli 1956. DRINGENDE UITNODIGING aan alle ouders, verzorgers en weldenkende inwoners De Burgemeester van Venray verzoekt de ingezetenen met de meeste aandrang hunne algehele medewerking te verlenen om alle wanordelijkheden en drankmisbruik tijdens de kermis te voorkomen en aan de kasteleins na 3 uur n.m. tot tot 10 uur nm. geen sterke drank te vragen. Aan ouders en opvoeders richt hij in hun eigen belang en dat hunner kinderen de dringende uitnodiging, mede te zorgen, dat de hand wordt gehouden aan het ver bod van bezoeken van avondver makelijkheden door kinderen, voor zover daarvan geen ontheffing is verleend. Dit verbod is in het eigen belang der ouders en der kinderren vast gesteld. Venray, 25 juli 1956.. Al heeft in onze moderde tijd de kermis lang niet meer de betekenis, die zij vroeger had, als familiefeest en enkele dagen vrij, toch is ieder jaar opnieuw de komst der kermis- spullen het teken van vacantie, van familiebezoek, van plezier en vreug de. De boeren zorgen voordien de rogge binnen te hebben, al zullen dit jaar de moeilijkheden groot zijn. De arbeiders hebben voor het merendeel in de kermisweek hun vacantie, evenals de fabrieken en ateliers en vele middenstanders sluiten hun zaak, om ook eens een paar dagen lekker niets te doen. En dat „niets doen" wordt dan om lijst met muziek van de kermis. Al is veel oude romantiek vervlo gen, toch bewaren groot en klein voor de kermis nog altijd een apart hoekje in hun hart. De jeugd weet precies wat er komen gaat en zijn als pauwen zo trots als zij hier of daar een stuk hout hebben mogen dragen of tegen een wagen hebben mogen duwen. En aan het plezier en de verwachting der jeugd hebben de ouderen ook weer hun genoegen. Er is gespaard en er is gewerkt om met de kermis iets extra's te hebben, om deze dagen eens plezie rig te kunnen vieren. De een trekt er uit, de ander blijft hier, maar om Venrayse kermis draait alles. Dat geldt niet alleen voor het dorp zelf, dat geldt evengoed voor de kerkdorpen, die ondanks hun eigen kermissen, toch Venrayse kermis met een bezoek komen vereren. Dat geldt ook voor de gehele streek, waarvan Venray het middelpunt is en dat geldt ook voor de honderden vreemdelingen, die hetzij toevallig hetzij door familie eens kennis heb ben gemaakt met onze Venrayse kermis en ieder jaar opnieuw graag terugkomen. Zo staan we dan aan de voor avond van dit jaarlijks terugkomend feest. De spaarkassen zijn gelicht, de extra boodschappen gedaan, de laatste voorbereidingen getroffen. Vol spanning wacht de jeugd op de dag van morgen als na de plechtige processie het spul gaat beginnen om eerst Donderdag bij sluitingsuur voor dit jaar weer te eindigen. 5 Dagen waarin wij U een prettige en aangename vacantie toe wensen. Plezierig feest engoed weer Op 2 augustus 1216 beklom Fran- ciscus te Perugia het spreekge stoelte en sprak op zijn eenvoudige en innemende wijze tot de dicht opeengedrongen menigte: „Ik wil U allen het paradijs binnenvoeren en verkondig U daarom de aflaat, die ik van de mond des opperpriesters beko men heb. En allen, die heden hier zijt gekomen en allen, die 'jaarlijks op deze dag met goed en rouwmoedig harte komen zullen, zullen ook voor alle hunne zonden vrijspraak van straf hebben. Ik wilde de aflaat voor 8 dagen, doch verkreeg dit niet". In deze woorden werd aan de christenheid een weldaad verkon digd, die geheel en al, onder ieder opzicht nieuw was in de geschie denis der kerk en vermaard werd over de gehele wereld als de aflaat van Portiuncula. Nu de goedheid en barmhartig heid der Kerk de gelegenheden om aflaten te verdienen, zozeer hebben vermenigvuldigd, kan men zich moeilijk een denkbeeld vormen van de indruk, welke Franciscus een voudige predikatie over de gehele christelijke wereld maakte. Toen ter tijd was een volle af laat verbonden aan het deelnemen aan een kruistocht! En daar zou men eenzelfde grote gunst kunnen verdienen door te komen bidden in het kerkske van Portiuncula! Zou die gemakkelijkheid niet* af breuk doen aan de beweging der kruistochten? En waarlijk, de kardinalen, door deze gedachte geleid, drongen er bij Paus Honorius III op aan, de aflaat niet te verlenen. Paus Honorius had echter zijn woord gegeven en wilde dit trouw blijven. Het enige wat zij verkrij gen konden, was dat de Paus zijn vrijgevigheid in zoverre beperkte, dat hij de aflaat slechts te verdie nen gaf vanaf de Vespers op 1 aug. tot aan de Vespers op 2 aug. Toen de Paus van deze aflaat een autentiek schrijven wilde geven weigerde Franciscus dit, het woord van de Paus was hem genoeg. Het eerst officieël schrijven over de aflaat dagtekent dan ook eerst van 31 oct. 1279. Franciscus was geen liefhebber van al die officieële schrifturen. Hij maakte er zelfs een afzonder lijk verbod van, dat zijn broeders, onder welk voorwendsel dan ook, „brieven zouden vragen van het Hof van Rome door zich of door een tussen gezette persoon". Hem, de eenvoudige, was dat officieële overbodig. God zou toch wel zorgen, dat de weldaad van de Portiuncula-aflaat bekend werd. Meermalen vroeg Franciscus aan zijn gezellen: „Hoort gij ook wat ik hoor En als deze bekenden, dat zij niets hoorden, verklaarde hun Franciscus, dat hij de stemmen eh het geluid van vele volken hoorde en vele talen, die opgingen naar de heilige plaats. (Portiuncula). En waarlijk, ondanks de vrese lijke hitte van het jaargetij stroom de jaarlijks op 2 aug. duizenden en duizenden (door elkaar rekende men op 200.000 bezoekers) naar het wonderbare kerkje, waar zo grote genaden hun ijver loonden. Tot in 1480 kon deze aflaat alleen in Portiuncula verdiend worden. In dat jaar gaf Paus Sixtus XV eerst de Clarissen, daarna alle Franciscanen het privilege in hun kerken de aflaat te verdienen. Door Paus Gregorius XV en ook andere Pausen werd dit privilege uitgestrekt tot alle gelovigen, die In oprecht berouw, na gebiecht en gecommuniceerd te hebben een openbare kerk der Franciscanen zouden bezoeken. In latere jaren werd dit privilege uitgestrekt tot verschillende andere kerken buiten de orde. Voor de leden van de Derde Orde werd zelfs bepaald, dat zo zij ver toeven op een plaats, waar geen kerk der drie franciscaanse orden is, zij toch de aflaat kunnen ver dienen, bij een bezoek in hun pa rochiekerk. En dat telkens als dit bezoek herhaald wordt. Wij zijn wel veel verschuldigd aan Sint Franciscus van Assisië, voor het verkrijgen dezer heerlijke gave van vergiffenis en kwijtschel ding. Niet alleen voor ons zelf, maar ook nog voor de gelovige zielen. Voor onze dierbare overle denen is het een zegenrijke gave. „Ik wil U allen in de hemel voe ren", sprak de eenvoudige Francis cus en hij bad voor ons een gave af, die zo beantwoordt aan de be hoeften onzer zielen, aan de ver langens onzer harten! Op 14 Juni 1719 werd Maashees door een brandramp getèisterd, waarbij een oude vrouw om het leven kwam en 14 woningen werden vernield. De toenmalige pastoor Mathias Schuls van Geijsteren, heeft er in zijn Kerkregister een relaas van opgetekend. Ieder te Maashees kende de bier brouwer Jan Cremers, die het huis van Theodor Nabben bewoonde. Wat hij „onder de kurk" had, was van prima kwaliteit. Daarom ook was zijn gelagkamer, vooral op lange winteravonden, een verzamel punt voor allen, die onder 't genot van een glaasje geestrijk vocht verstrooiing zochten. Doch in de zomermaand van 1719 lag de dorpstaveerne in puin en restte er van dit centrale punt der volksgemeenschap, slechts een naar geestige, zwartgeblakerde steen massa. Een enorme felle brand had in het minimale tijdsbestek van zegge en schrijve dertig minuten, niet minder dan 14 Maashese woningen waaronder ook de herberg, in de as gelegd. En daar, zoals het verhaal luidt, „de mensen slechts op lijfbehoud bedacht" hadden kunnen zijn, was er veel van de inboedel en ook veel vee verbrand. Vooral ten huize van genoemde Theodor Nabben had het vuur gretig gegrasduind, ondanks, dat de pastoor zijn kleed gedeeltelijk en zijn schoenen gans en al had verbrand bij zijn pogingen om nog iets aan de laaiende vlammen te ontrukken. Nieuws uit Venray en Omgeving We tobben 'in Venray met ver schillende problemen. Zo is er het onderwijs, waar we allereerst denken aan een kleuterschool en een meis jesschool voor de kom en een lagere school voor de Vredepeel. Daar is verder een uitbreiding van de Am bachtsschool en het Gymnasium. We kennen het probleem van de gymnastiekzalen, sport en ontspan ning, we kennen verder't zwembad probleem. Zitten te tobben met be jaardenzorg en de bouw van een bejaarden-complex, om van een behoorlijke zaal niet te spreken. Een kleine greep uit de vele moei lijkheden, die we als gemeente kennen. Tal van deze moeilijkheden zijn terug te brengen op geldgebrek. We hebben het geld er niet voor en de overheid, hetzij rijk of pro vincie, geeft de benodigde gelden niet. Daar is weinig van te zeggen, in dien men één lijn volgt. En dus ook andere plaatsen in de onmogelijk heid zouden verkeren om deze pro blemen op te lossen. Nu liggen die voor de ene plaats zwaarder dan voor de andere, weet de ene plaats die ook meer te ac centueren dan de andere en dus zal er ook inderdaad verschil zijn. Maar we menen zonder direct voor chauvenist uitgemaakt te worden dat vele van deze pro blemen in Venray zeer groot zijn, dat zij een gevolg zijn van de oorlog. Terwijl andere konden denken aan scholenbouw, zalenbouw etc. meer, moest Venray eerst zijn kapotte prullen oplappen en toen dat ge beurd was, zijn wegen in orde brengen, zorgen voor woningbouw enz., zodat feitelijk eerst de laatste jaren vooral de hierboven genoemde kwesties naar voren kwamen en om oplossing schreeuwden. Nu is er geldgebrek, dat een oplossing stagneert. Nogmaals, we kunnen daarmede accoord gaan, als dat geldgebrek voor iedereen geldt en voor elke plaats. Maar een Venrayer, die in de bouwwereld zit, was zo vrien delijk ons eens te laten zien wat voor werk hij het laatste anderhalf jaar heeft opgeknapt hier in de buurt. Mogen we U het lijstje eens voorleggen. Gennep: verbouw en uitbreiding concertzaal (in samenwerking van particulier met gemeente. Cuyck: nieuwe 6 klassige kleuterschool (voor rekening van gemeente); nieuwe concertzaal (samenwerking tussen particulier en gemeente) Boxmeer: verbouw concertzaal (samenwerking van particulier en gemeente). Wellerlool: nieuwe am bachtsschool (gemeente). Horst: bejaardencentrum (samenwerking zusterorde en gemeente). Grubben- vorst: nieuwe school (gemeente). Vegchel: HBS en ambachtsschool (gemeente). Stamproy: kleuter school, meisjesschool en gemeente huis (gemeente). Someren: be jaardencentrum (zusterorde en ge meente) 2 scholen (gemeente). Dat is dus nogal wat en nog lang niet alles. Maar dan vragen we ons toch wel af, hoe deze gemeenten gelden beschikbaar krijgen. Want als we lezen, dat een gemeente als Heerlen rustig een plan van ander half millioen op tafel legt voor de aanleg van een zwembad, om van andere kleine gemeenten als Bergen enz. nog maar niet te spre ken, dan rijzen er onherroepelijk vraagtekens. We gunnen alle gemeenten het hunne en zijn alleen maar een tikkeltje jaloers dat ze al klaar gekregen hebben, waarmede wij nog moeten beginnen. Maar vragen ons van de andere kant af, waarom dat alles niet in Venray kan? Waarom we nu al een 10-tal jaren zitten te tobben met de scholen kwestie Waarom bejaarden tehuizen wel elders, maar niet hier gebouwd kunnen en mogen worden? Hoe men elders zalen kan verbou wen en nieuwbouwen en plannen voor zwembaden op tafel legt, waar men van duizelt. En dat alles terwijl we hier ons in alle moge lijke bochten moeten wringen om een Schoolstraat opgeknapt te krijgen en nu al weer zitten te kienen hoe een Henseniusstraat het beste naar voren gebracht kan worden. Een straat nb. waarover het grootste gedeelte van het ver keer naar Helmond en Eindhoven moet. Mogen we van een kant trots zijn op alles wat na de bevrijding in Venray is gebeurd, van de andere kant wachten nog zoveel problemen op een oplossing, dat men soms moedeloos wordt, vooral wanneer telkens het geldgebrek een spaak in het wiel steekt. Maar als dan blijkt dat dit „geld gebrek" betrekkelijk is, dat op andere plaatsen wel problemen kunnen worden opgelost, dan vraagt men zich af, waar dan de oorzaak ligt. Blijft dan de gemeente zo in gebreke met het gereed maken van plannen Ons wegenplan en scholenplan om er maar twee te noemen zijn toch al lang klaar en hebben de autoriteiten toch al lang de nood getoond die hier in Venray heerst. Is het dan de provincie, die aan de een wel toestaat, wat ze aan de ander weigert? Dat is toch moei lijk vol te houden, want dan zullen de protesten zeker niet uitblijven. Is het de nieuwe financierings regeling van het Rijk of is het een kwestie geworden van „de zaak te versieren". Hoe het zij, een dood gewoon burger, die kennis neemt van de moeilijkheden hier in Ven ray en de mogelijkheden elders, weet er geen goede raad mee. Iedere dag opnieuw wordt hij op de een of andere wijze met ge noemde problemen geconfronteerd en ieder dag opnieuw ergert hij zich daaraan. Dat is het enigste wat hij kan doen, zolang hij niet weet, waarom en waartoe het hier zo, maar bij anderen zus gaat. Daardoor en dit moet men niet onderschatten ontstaat een gezagscrisis, men gelooft het verder wel en enthousiasme, vooruitstre vendheid veranderen in critiek, lamlendigheid en laat-maar-waaien- stemming. Want in Venray krijgen ze toch niets klaar. Dat deze mening ten onrechte reeds bij velen heeft post gevat, merkt iemand, die over dit alles zo links en rechts eens praat. De interesse voor de oplossing van velerlei moeilijkheden is dan ver te zoeken. We geloven dat een der oorzaken is, dat een behoorlijke voorlichting over het „geldgebrek" in de raad of op andere wijze hieraan veel kan doen en misschien ook de raadsels op kunnen lossen, die men nu ieder dag opnieuw voer zich krijgt. De felheid werd nog verhoogd door de ontploffing van een groot vat buskruit, dat met zulk een hevige knal was uiteengesprongen, dat allen meende, dat de aarde beefde! Geen sterveling bleef dan ook op de plaats des onheils, maar allen snelden heen, alleen bedacht op redding van het vege lijf. In deze wilde, chaotische haast kwam niemand om dan alleen de oude Beckers-Dirksen. Het oude besje werd ongelukki gerwijze getroffen door een stuk brandend dak. Overdekt met schrij nende wonden stortte ze aarde- waarts. Haar toestand was zorg wekkend. De pastoor voorzag het stervende oudje van de laatste H. Sacramenten. Een ogenblik later sloot ze voor goed de ogen. Een enorme gloed verspreidde een verzengende hitte. Goud en zilver zag men smelten. En toen de duivelse vlammen- dans geëindigd was, verzamelde men van tussen de geblakerde ste nen een pond of 16 van dit kost bare edele metaal. Bewogen met het lot zijner buren die door zijn huis in dit ongeluk gekomen waren, beloofde de goed hartige Nabben hen naar zijn ver mogen te zullen helpen. Deze dingen, aldus de pastoor, zijn geschied in het tiende jaar van mijn pastorale bediening. Sinds deze ramp wordt te Maas hees vooral de H. Agatha als pa trones tegen brand aangeroepen! Mond* en klauwzeer Yervoersverbod van varkens De minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening heeft met ingang van 1 augustus voor het gehele land een vervoer- en marktverbod voor varkens afgekon digd. Alleen vervoer van slachtvar- kens boven 70 kg is toegestaan. Het ligt in het voornemen het vervoersverbod tot 20 augustus a.s. te handhaven, tenzij de omstan digheden zich wijzigen. De minister is tot deze maatregel overgegaan, omdat, ondanks het vervoersverbod van lichte varkens in de grensstrook langs de Bel- giscge grens, een verontrustende toeneming van het aantal gevallen van mond- en klauwzeer onder varkens in ons land valt waar te nemen. Reeds is mond- en klauwzeer tot nog toe uitsluitend bij varkens geconstateerd in vijf provincies. In vele gevallen kan met zekerheid worden aangenomen, dat de dieren besmet werden door besmette trans portmiddelen. GROENE KRUIS DONDERDAG a.s. Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom DRANKWET Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter voldoening aan het bepaalde in artikel 16, le lid, der Drankwet (S 1931, no 476 ter openbare kennis, dat op 18 juli 1956 is ingekomen een verzoek van Leo- nardus Mathijs Wilhelmus Janssen, boekhouder, wonende te Venray- Oostrum D 36a, om een vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein, uitsluitend voor ge bruik ter plaatse voor welke de vergunning geldt, voor de zaal, ter grootte van 196m2 van het parochie huis te Oostrum. Binnen twee weken na de dagte kening van deze bekendmaking kan eenieder tegen het verlenen der vergunnning schriftelijk bezwaren bij burgemeester en wethouders in brengen. Venray, 26 juli 1956. Burgemeester en wethouders vrnd. A.H.M. Janssen, burgemeester. H. Vorst, secretaris. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van heden aan het Bestuur van de R.K. Bijzondere Lagere School van de H. Oda te Ysselsteyn medewerking is verleend voor het in orde bren gen der omgeving van het onder zijn bestuur staand schoolgebouw. Venray, 27 Juli 1956. Burgemeester en wethouders vnd. Bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat door de raad der gemeente Venray, in zijn verga dering van heden medewerking is verleend aan het R.K. Parochiaal Kerkbestuur van St Petrus Banden, het bestuur uitoefenende over de R.K. Henseniusschool, gevestigd te Venray, voor de aanschaffing van leermiddelen, meubilair enz. ten behoeve van die school, zulks i.v.m. de uitbreiding van het aantal leer lingen. Venray, 27 juli 1956. GESLAAGD - Mejuffrouw R. van Roy slaag de te Utrecht voor lerares Frans M.O. A. Voor het diploma M.B.A. slaagde te Eindhoven Th. Pouwels van de Langeweg. Mej. Wilmien Peeters, E 29b, Oirlo slaagde voor het practische gedeelte van het examen kinder verzorgster van de Centrale Raad voor Kinderuitzending te 's Graven- hage. Loterij t.b.v. het Rode Kruis De Venrayse Postduivenvereni ging De Zwaluw gaat op 19 augus tus a.s. wederom haar jaarlijkse loterij organiseren, dit maal t.b.v. Het Rode Kruis afd. Venray. Komende dagen zullen U deze loten worden aangeboden en wij hopen dat evenals andere jaren de loten een gretige aftrek zullen vin den en iedereen dit goede doel zal steunen. Hoofdprijs een dames- of herenrijwiel naar keuze. Bevorderd tot le luitenant Onze vroegere dorpsgenoot de adjudant onder-officier J. J. van Gerven werd bevorderd tot le luitenant voor speciale diensten bij het wapen van de verbindingsdienst te Den Haag. Bouwplannen Het architectenbureau Frans Steeghte Velden heeft gegund aan: aannemersbedrijf H. Hendrikx te Broekhuizenvorst, het bouwen van een premiewoning te Leunen voor rekening van dhr. L. Cox te Veulen voor de som van f 17.000. Aan bouwbedr. Gebr. Volleberg te Venray het bouwen van een pre miewoning met bedrijf te Oirlo voor de dhr A. Lemmen aldaar voor de somma van f 29.400. Lotery t.b.v.d. Kruiswegstaties Ten bate van de Kruiswegstaties in de St. Petrus Banden wordt een Loterij-Kermisse-d'été georgani seerd waarvan de trekking op Zon dag 19 augustus a.s. plaats heeft. Naast de vele waardevolle prij zen is er de hoofdprijs met een waardebon van f 175.— JUBILEA BIJ FIRMA BAARS TE CUYCK. Vorige week herdachten bij ge noemde firma verschillende tabaks bewerkers hun 50-, 40- en 25-jarig jubilea. De navolgende Venrayers herdachten aldaar hun 40-jarig dienstverband: Piet Haanen, Alfons Sjjbers en Frans Vermeulen, benevens de vroe gere Venrayenaar Albert Tonen.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 1