SPORT Verbond voor veilig verkeer Aft VENRAY Bnrgerlijke Stand Venray Tweede INENTING tegen diphterie, kinkhoest en tetanus Firma G. VAN LEUKEN Zn. ADVERTENTïEN de Eerw. Moeder Floscnla W. Sijbers M. Maria Gommans-van de Yen Wed. G. Relouw-Linders ZOMERFEEST P. Vermeulen Holtermans Een dezer dagen is bij U aange boden 'een folder over de op te richten vereniging voor Veilig Ver keer voor de gemeente Venray. Wij zijn in de kom dezer gemeen te gestart en zullen ook al de bui tenparochies binnen zeer korte tijd bereiken. Deze folder was gesloten in een enveloppe. Daarbij was een aan meldingsformulier, waarop Uzelf Uw contributie kunt bepalen. Dat aanmeldingsformulier wordt bij U thuis afgehaald in het begin van de volgende week. Daarna wordt Uw lidmaatschapskaart aan geboden. Wanneer dit aanmeldingsformu lier bij U wordt afgehaald, kunt U dit insluiten in de enveloppe door U aangetroffen bij de aanbieding van de folder. Het doel der a.s. vereniging is, om met aller .medewerking te ko men tot een veilig verkeer in deze gemeente. Wij trachten dit doel te bereiken door het geven van attractieve voorlichtingsavonden as. winter, door het geven van een bromfiets cursus, door het instellen van acties voor kosteloze keuring van motor rijtuigen en bromfietsen. Wij stellen ons voor eveneens iedereen van advies te dienen op verkeersgebied. U hebt dezer dagen al iets kun nen zien, wat het Verbond van Veilig Verkeer doet voor de jeugd, toen door de leerlingen van de hoogste klassen het praktisch ver- keersexamen werd afgelegd. Voorwaar geen kleinigheid, als men bedenkt, dat er ongeveer 500 kinderen dit examen deden. Mogen wij door Uw lidmaatschap de morele steun ondervinden, om op het gebied van verkeersveilig heid niets na te laten in Uw belang en het belang van uw kinderen! Gevonden vulpotlood, Peter Hoeba, Oirlose- weg 2b; poppenwagentje met pop, Evers Kempweg 37; munt biljet, Schuurmans Groenewoldse- pad 14; zwarte damesglacé, jongens colbertjasje, les 4 van opleidings cursus en schroevendraaier, Politie bureau; etui met 2 sleutels, Relouw Merseloseweg 15; stofbril, J. Steegs KI. Oirlo F 40a; plastic wieltje met kogellager, Dijkman Oostrum C24; huissleutel, Swüste Kempweg 3; beige portemonnaie met inhoud, S. de Jong Oostsingel 18; vulpen in etui, M. S winkels, Wieënweg 3; muntbiljet, Jo v. Leuken Fr.Michels- straat 3; herenportemonnaie met inhoud, v. Lieshout, Fr Michelsstr. 1; blauw kinder jasje, Langeweg 22; bontjas, Swinkels Schoolstr. nw 2; schopje, W. van Straten, Pr. Bern- hardstraat 51; rode damesportemon- naie m. inh., Daniels Kempweg; wit kinderschoentje, Fransen Deurnese- weg 2; 1 paar dameshandschoenen, P. Fleurkens Lull C5; zwart brosje, Barends Maasheseweg 38. PATER FORTE-SCHOOL IN VENRAY Om te komen tot de oprichting van een Pater Forte-school in Ven ray, een school waarvan vooral de jonge arbeiders kunnen profiteren, is een comité gevormd ter voorbe reiding. Daarin hebben zitting: Aalmoezenier Sampers uit Venlo, L. Laurensse en P. Burgman uit Venray, H. J. Franssen uit Blitters- wijck en Mr. Nederveen uit Venlo. Deze laatste is o.m. secretaris van de Limb. R.K. werkgeversbond. LUXOR THEATER Betrekkelijk kort na de première brengt Luxor Theater deze week de grote Cinemascope film Helena van Troja. Het klassieke verhaal van de Griekse dichter Homerus over de strijd tussen de Grieken en Spar tanen om de geschaakte konings dochter heeft hierin zijn filmische vertolking gekregen. We zien de Grieken uitvaren naar Troje, de trotse stad, waarin de geschaakte Griekse koningin Helene wordt vastgehouden. We zien de strijd tussen de grote Helden Achil les en Hector en zien tenslotte de krijgslist, het houten paard, waar mee de Grieken uiteindelijk Troje wisten binnen te dringen en Helena terug te veroveren. Aangezien men kosten noch moeite gespaard schijnt te hebben, om een zo juist mogelijke reconstructie van het gebeuren te geven, zal daarom alleen al deze film het aanzien waard zijn. Waar het boven dien hier de verfilming betreft van een der meest klassieke drama's zal het zeker niet aan belangstel ling ontbreken. K.A.V. op excursie Woensdag hebben de Kath. Ar beidersvrouwen voor de eerste maal als organisatie een excursie geor ganiseerd en wel naar de nieuwe Inalfa-fabrieken alhier. Allereerst werden de meer dan 50 dames door de fabriek geleid, waarbij hen deskundig tekst en uitleg van de verschillende werk zaamheden werd gegeven en de verschillende bewerkingsmethoden werd uitgelegd. Vervolgens werden ze in de nieuwe cantine een verfrissing aangeboden, waarbij de directeur Burgman, hen wees op de sociale voorzieningen welke zijn en nog worden getroffen voor de arbeiders in dit bedrijf. Hij sprak verder over de op te richten Mater Amabilisschool, waar aan de Inalfa ook haar steun heeft gegeven. Tot slot kregen de dames een souvenir aan hun bezoek aange boden. Mevr. Arts kon in haar dank woord de grote tevredenheid der excursie-deelnemers betuigen, voor deze leerzame en gezellige middag. Bedevaart den Briel Voor de bedevaartgangers is er om 5.45 (kwart voor 6) een H. Mis in de paterskerk, waaronder H. Communie. Wij vertrekken om 7 u. precies. A.B.K.A. 10 jaar 16 april 1956 was het tien jaar geleden, dat de afd. Venray, der Algemeen Rooms Katholieke Amb- tenarenvereniging werd opgericht. Op maandag 25 junijl. werd dat feit te Oostrum feestelijk herdacht. Des avonds om half 8 werd door de geestelijk adviseur der afd. de Z.E. Heer kapelaan M. Keijsers, een H. Mis opgedragen voor het gees telijk en tijdelijk welzijn der leden en voor de zielerust van de over leden leden. Na die H. Mis begaven allen, de leden met hunne dames en de genodigden, zich naar het parochiehuis voor de feestver gadering. De voorzitter, de heer J. H. Vis sers, opende de bijeenkomst met een korte inleiding waarin hij enkele feiten uit de voorbereidingstijd voor de oprichting der afdeling naar voren haalde. Speciaal wilde hij echter geen namen noemen, omdat daarvoor de geschiedenis van de afdeling nog tekort is. Eén uitzon dering meende hij te moeten maken voor de heer Frans Aerts, zaliger gedachtenis, die tesamen met een collega zovele verdiensten heeft ge had bij de oprichting en daarna in de activiteiten der afdeling. Naast enkele hoofdbestuursleden waren o.a. ook aanwezig de burge meesters van Venray en Broek huizen, de Z.E. Heer Pastoor van Oostrum, alsmede vertegenwoor digers van de zusterorganisaties. Na de inleiding van de voorzitter is de feestvergadering voor allen inderdaad tot een feest geworden, waardoor de onderlinge band onder de leden ongetwijfeld versterkt zal zijn. Ongevallen Dinsdagavond heeft de heer H. te Oostrum bij het voetballen zijn enkel gebroken. H. moest worden overgebracht naar het ziekenhuis ie Venray. Hier werd verder binnengebracht het 8-jarig zoontje van de familie Raijmakers uit Overloon die met zijn rijwiel zo ernstig kwam te vallen dat hij een been brak. Processenverbaal aan de lopende band Woensdag hield de Rijkspolitie wederom een controle op de ver- keersvoorschriften. Vooral op 't kruispunt Merseloseweg-Langeweg en de kruising Patersstraat-Paters- laan, werden de verkeerszondaars aan de lopende band opgeschreven. Een waarschuwing om de juiste voorschriften nog eens goed te bestuderen. PATRONAAT Zomerprogramma In de zomermaanden, vandaag te beginnen, is er alleen patronaat zaterdagavond van half 8 tot half 10 voor de jongens boven de 14 jaar of die dit jaar nog 14 jaar worden. En zondags is er patronaat 's mor gens van 10 tot 12 uur voor de jongeren die in 1943 en 1944 ge boren zijn. Wel zal er elke zondag middag voetbal of volley-bal ge speeld worden. Maar wie weer bij het patronaat komt, zal zich voortaan goed aan het reglement moeten houden. Nu zaterdagavond moet men zich ook opgeven als men mee wil doen aan het bivak in Zuid-Limburg van 1219 aug. waarvan de kosten f 10.zullen bedragen. Mededelingen voor leden van de Derde Orde Wegens de bedevaart naar den Briel zal zondag 1 juli geen verga dering van de Derde Orde gehou den worden. Deze wordt verzet tot 29 juli. Dan zal de afscheidsverga- dering van de directeur de Eerw. Pater Aegidius, gehouden worden om 10.15 in San Damiano. Bekroond Op het Federatief muziekconcours te Beek bij Maastricht behaalde onze jongste fanfare „De Peel- klank" uit Ysselsteyn de eerste prijs in de vierde afdeling met 303 punten. Men was vol lof over de prestaties van dit „jonge" corps. In Ysselsteyn werd dit succes goed gevierd. Examens Gymnasium I.C. Geslaagd voor Gymnasium A: Martien Dekkers te St. Anthonis Bert Oudenhoven te Venray Bert Taverne te Haarlem Geslaagd voor Gymnasium B: Henk van den Borne te Gemert Jan van Enckevort te Sevenum Henri Geurts te Venray Toon Goemans te Overloon Rob Goris te Geleen Ruud Havermans te Venray Martien Janssen te Venray Jan Jenneskens te Horst-Meterik Hans Wiezer te Gouda Martien Willems te Venray Het examen wordt nog voort gezet met volgende candidaten. GESLAAGD Aan de Bisschoppelijke Kweek school te Echt slaagden voor on derwijzeres de dames A. Bouten te Venray en L. Maessen te Oostrum. Aan de M.M.S. van het pen sionaat Jeruzalem te Venray slaag den voor het einddiploma de dames: B. Janssen, R. Janssen, F. Ouden hoven en A. Schaeffers uit Venray; G. Boermans uit Leunen; II. Geurts uit Gennep; E. Berendsen uit Vier lingsbeek; A. v. Heyst uit'Groenlo; M. Savelberg uit Heerlen; N. van Oord uit Maastricht en M. Hulshof uit Lichtenvoorde. Aan het gymnasium van hetzelfde pensionaat behaalden het eind diploma de dames: M. Werner uit Den Haag; L. vd. Akker uit Voor burg en W. Klinkenberg uit Haarlem. Te Rolduc slaagde voor het Gym nasium-diploma A W. Raedts te Oostrum en voor B: J. Maes te Castenray. De nieuwe Kruiswegstaties in onze Parochiekerk. Ter goedkeuring voor de Bis schoppelijke commissie en die van Monumentenzorg, heeft de schilder Petran Vermeulen zijn ontwerpen voor de nieuwe Kruiswegstaties in de doopkapel van de parochiekerk geplaatst. Een crayon-tekening in de kerk geeft de groote en de uit voering van de nieuwe staties aan. LIMCO-vergadering Woensdag vergaderden de leden van de LIMCO ter bespreking van het algemeen jaarverslag 1955. Het blijkt, dat het ledenaantal in de kring Venray belangrijk is toege nomen, alsmede de omzetten. Nu zijn er 723 leden, in 1954 706. Zij leverden 19.968 varkens (14.947 in 1954), 239 kalveren (265), 330 runderen (134) en 37 stuks gebruiks- vee. Daarvoor werd uitbetaald f 3.918.308 (3.297.737). Trouwens in alle kriDgen is de omzet omhoog gegaan, zodat de aanvoer 30 pet. groter was dan in 1954, terwijl de totale omzet in geld met ongeveer 10 pet. vermeerderd is. De prijzen hebben zich goed ont wikkeld, vooral voor grootvee. Ook de kalverenprijs is goed geweest. De varkensprijs was, ondanks de vele moeilijkheden, niet ongunstig. Per week worden nu ongeveer 2500 varkens geslacht, waarvan 1000 naar het Amerikaanse leger gaan, 700 voor bacon worden ver werkt en 800 met uitzondering van de hammen in het binnenland worden geconsumeerd. Gaat St Petrus-molen verdwijnen? Op de honderdste verjaardag van de St Petrus-molen heeft de heer Stoks de plannen gereed voor een grootse verbouwing van de molen die hierdoor zijn hele karakter gaat verliezen. De heer Stoks wil er een silo van maken, waarvoor het nood zakelijk is om wieken en kap te slopen. Een andere oplossing wordt nog gezocht, maar er is weinig kans, dat de molen behouden blijft. Examen melkcursus Leunen Op 25 juni j.l. had te Leunen het examen plaats van de aldaar ge geven melkcursus, georganiseerd door de Coöp. Zuivelfabriek Venray. De theoretische lessen aan deze cursus werden gegeven door dhr. Boormans en de praktische lessen door dhr. v. Dommelen, beide in dienst van voornoemde zuivelfa briek. Het practisch onderricht vond plaats op het bedrijf van dhr. M. van Kempen, Scheide, alwaar ook het examen werd afgenomen. Bij dit examen waren aanwezig de Rijkszuivelconsulent voor Lim burg, de leraar-voormelker van de Zuivelbond te Roermond, alsmede de voorzitter en directeur van de zuivelfabriek en enkele genodigden. Na afloop werden de cursisten toegesproken door de Rijkszuivel consulent, Ir. Van Wijk, en door dhr. De Kroon, directeur van de zuivel fabriek namens voorzitter en be stuur. Hierbij werden de cursisten nog eens gewezen op het grote belang van een hygiënische inelkwinning in verband met het verkrijgen van een goed product. Voorts werden de geslaagden gefeliciteerd met het behaalde diploma. De geslaagden zijn: Jan Willemse, Truus v.Dijck, Mar tien Dircks, Dora van Dijck, Jan Michels, Frans Jenniskens, Marie van Kempen,, Nelly Willemse, Wim Janssen, Louis Reintjes, Ant. Voer- mans. Jan Reintjes en Tony van Meijel. Zomerfeest KAB te Well Zondag 8 Juli zal, zoals we reeds meldden, het jaarlijkse zomerfeest worden gehouden. Alle bestuurs leden der standsorganisaties uit Noord-Limburg, worden 's morgens om 11 uur in de plechtige hoogmis verwacht, die op het kasteelpein zal worden opgedragen. Daarna spreekt Pater Dr A. Gerats, in een grote kaderbijeenkomst over kuituur in de dorpsgemeenschap. 's Middags is er het grote land juweel, waarin van alles te zien zal zijn. Hieraan verleent ook Sint Christoffel haar medewerking met dansen, knotsoefeningen en pyra- miden. Om half 9 's avonds zal Polyhymnia op het kasteelplein een opvoering geven van haar operette: „Du Darfst nur eine lieben". Gezien de grote belangstelling die het vorig jaar voor het zomerfeest bestond, zal het ook Zondag a.s. on getwijfeld druk zijn in Well. Schadevergoediog voor nazi-slachtoffers Acht Westeuropese landen hebben geëist, dat West-Duitsland schade vergoeding betaalt aan hun onder danen, die tijdens de bezetting door de nazi's vervolgd zijn, zo werd vandaag van diplomatieke zijde vernomen. De gemeenschappelijke stap is gedaan door Groot-Brittan- nië, Frankrijk, België, Nederland, Luxemburg, Noorwegen, Denemar ken en Griekenland. Zij willen schadevergoeding voor onderdanen, die door de Gestapo mishandeld zijn, in concentratie kampen opgesloten zijn geweest of op andere wijze tijdens de bezetting slachtoffers van de nazi's zijn ge worden. Zij willen ook pensioenen voor de nabestaanden van mensen, die wegens hun werk, in de onder grondse of als gijzelaars terecht gesteld zijn. In nota's aan het ministerie van buitenlandse zaken hebben zij er op gewezen, dat de nieuwe wet op de schadeloosstelling, welke onlangs door het Westduitse parlement is aangenomen, niet voorziet in scha devergoeding aan niet-Duitsers. De wet erkent slechts aanspraken van Duitsers, die gewoond hebben bin nen de Duitse grenzen van 1937. In navolging van Venray Na de gemeenten Roermond en Venray heeft nu ook de burgemees ter van Maastricht een schrijven gezonden aan de vergunning- en verlof houders in die gemeente over het verbod van televisievertoningen. In dat schrijven staat, dat het de eigenaar of houder van een voor het publiek toegankelijke plaats verboden is vertoningen of andere vermakelijkheden te houden of toe te laten, tenzij met een vergunning van de burgemeester. Onder dit ver bod dient ook begrepen te worden het geven van televisievertoningen. Bouwgrond voortaan vrij in prijs De Eerste Kamer heeft woensdag met 25 tegen 12 stemmen goedge keurd, dat de prijsbeheersing van bouwgrond wordt afgeschaft. De fractie van de socialisten en de twee communisten in de senaat stemden tegen. Tot nu toe was de prijs van bouwgrond bevroren op het peil van 9 mei 1940. De tegen woordige regeling „werkt apart onbillijk", zei minister Witte (We deropbouw en Volkshuisvesting). De nieuwe regeling neemt dit weg. Bovendien werd de woningbouw er door gestagneerd. De grondeigena ren waren lang niet altijd bereid grond te verkopen. Het grootste bezwaar van de socialisten is, dat volgens hen de prijzen van de bouwgrond zullen stijgen. Er zit iets scheefs in, zei mr. dr. In 't Veld, dat men aan de ene kant de prijs van de bouwgrond loslaat, maar aan de andere kant de huurprijzen vasthoudt. Minister Witte trachtte dit bezwaar weg te praten. Het was zijn overtuiging, dat de prijzen van bouwgronden in het meest ongunstige geval slechts zeer gering zullen stijgen. De prijs van de bouwgrond is bovendien van zeer weinig invloed op de huur prijs. Deze prijs maakt slechts 1.95 percent uit van de totale stichtings- kosten van een woning. Eieren zonder stempel Minister Mansholt zal er zich niet tegen verzetten, dat de stempe ling van eieren voor de binnen landse consumptie wordt afge schaft. Hij heeft dit tijdens een bespreking met een delegatie uit het bestuur van het Landbouwschap meegedeeld. Vorige week besloot het bestuur van het Landbouwschap met kleine meerderheid van stem men tot afschaffing van de stem peling. Het argument van minister Mans- holt is, dat het zeer moeilijk is te bereiken, dat de verplichte stempe ling niet wordt ontdoken. Handha ving van de verplichting heeft dan weinig zin. Het productschap voor pluimvee en eieren zal ook nog moeten be sluiten tot afschaffing van de stem peling. Als dat gebeurd is zal de minister dit besluit goedkeuren. Wijziging toeslagregeling bij siachting van lichte varkens In verband met de gunstige af zetmogelijkheden van bacon op de Engelse markt heeft het produkt- schap voor vee en vlees besloten met ingang van maandag 2 juli 1956 geen toeslag meer uit het vleesfonds te betalen voor geslachte varkens in de gewichtsklasse van 63 tot en met 72 kg. koud geslacht gewicht. Voor de gewichtsklasse 73 toten met 77 kg blijft de toeslag tot na der order gehandhaafd op 10 cent per kg koud geslacht gewicht. Infectueuse bronchitis bij kippen De directeur van de Stichting Gezondheidsdienst voor Pluimvee te Soesterberg, de dierenarts W.J. Roepke, zal in de uitzending van de rubriek van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening maandag 2 juli 1956 te 19.45 uur over de zender Hilver sum I spreken over de infectueuse bronchitis bij kippen. HET DODELIJK ONGELUK ONDER DEURNE De kantonrechter te Helmond had J. K. uit Bakel veroordeeld tot 1 week hechtenis en 2 jaar ontzeg ging van het rijbewijs terzake van het roekeloos rijden op 4 juli 1955 onder Deurne, tengevolge waarvan hij een kleine bus raakte. Het gevolg was dat verdachtes auto en 't busje tegen bomen botste, tengevolge waarvan de bus chauffeur overleed. Eis 3 weken hechtenis en 2 jaar ontzegging. HET VERKEERSDRAMA ONDER OPLOO Voor de Bossche rechtbank stond terecht B. B. uit Asten, verdacht van op 4 februari jl. te Oploo als autobestuurder hoogst roekeloos, ondoordachtig en onvoorzichtig te hebben gereden. De weg was toen spiegelglad en daarom was een snelheid van 50 km. te groot. Toen hij een voor hem met 30 km rijdende auto, die in verband met de gladheid op het middengedeelte van de weg bleef rijden, daarom niet kon passeren, mede omdat de bestuurder van de eerste auto niet reageerde op de claxon, zette hij de bedrijfsrem in werking, met het gevolg, dat de auto tegen een boom botste en de naast verdachte zittende 60jarige dame P. V., daardoor zo zwaar ge wónd werd, dat de dood na zeer korte tijd intrad. De voor hem rijdende autobe stuurder als getuige gehoord, be weerde de claxon niet te hebben gehoord. Hij hoorde eensklaps een zware slag en na de botsing tegen de boom heeft hij de dame in ster vende toestand aangetroffen. De officier van justitie was van oordeel, dat verdachte geen inzicht heeft getoond, noch inzake de ver eischte voorzichtigheid, noch in de gevolgen. Hij eiste 4 weken hechtenis en 2 jaar intrekking van het rijbewijs. Schoolcompetitie P.Banden b—Overloon 1—3 OverloonP.Banden b 00 Hens.schoolDr Poelsschool 40 Overloon 9 6 2 1 14 146 Hens.school 10 6 2 2 14 29—8 P.Banden a 10 6 1 3 13 17—11 P.Banden b 10 2 4 4 8 8—11 Wanssum 9 2 3 4 7 718 Poelsschool 10 1 0 9 2 626 Weet Overloon uit de resterende wedstrijd tegen Wanssum één punt te halen, dan is Overloon kampioen. Wint Wanssum echter, dan wordt een beslissingswedstrijd tegen de fienseniusschool noodzakelijk. Ook de Henseniusschool heeft in Wans sum verloren. Lawn-tennis Onder auspiciën van de Tennis club P.C.V. zal het kampioenschap Dames en Heren single en dubbel voor Venray verspeeld worden, van 1—15 juli (finale 15 juli a.s. Deelname is voor ieder inwoner of oud-inwoner opengesteld. Aan meldingen voor 8 juli a.s. secreta riaat Julianasingel 33. Met Servio op stap De wandelsportvereniging „Servio' zal a.s. zondag haar jaarlijkse wandeltocht houden door en om Venray. Reeds zijn vele inschrij vingen binnen gekomen uit geheel Limburg en Brabant. Er zal gestart worden in groepsverband, als ook persoonlijke deelname is mogelijk. De route is reeds vastgesteld en gaat langs de prachtigste Wegen van onze plaats en omgeving. Verschillende prachtige prijzen zijn voor deze wandeltocht disponi bel gesteld. Inlichtingen omtrent deze wandeltocht kan men verkrij gen bij de secretaris van „Servio" Huize Sint Servatius. KOFFIE WORDT DUURDER De prijzen van sommige soorten koffie zijn met ingang van gister verhoogd. Het pakje van f 2.38 is 20 cent duurder, dat van f 2.08 10 cent duurder. Het pakje van f 1.72 is niet in prijs verhoogd. van 22 t/m 28 juni 1956 GEBOREN: Winnen Huberdina, Ysselsteynse School weg 2 de Rijk Maria, Burg. vd. Loostr. 24 Derikx Hendrina, Vredepeel kavel 9 v. Buggenum Gerardus, Oostrum S pelbos Augustinus, Pr.Margrietstr. den Holder Jannigje, Langstr. 50a van Hees Gertruda, Leunen K 77 Arts Jacob a, Puttenweg 28 Janssen Petrus, Wanssum Theunis Johannes, Leunen K 83 Cup Margarelha, Vierlingsbeek OVERLEDEN: Michiels Peter, echtgenoot van Rosbender Elisabeth A., 80 jr, St. Antoniusstraat 7. ONDERTROUWD: Lomme Hendrikus J., 30 jr, ma- gazijnarb., Wanssum en Arts Wil- helmina M. H., 27 jr, Leeuwstraat 2. Clephas Theodorus W. G., 24 jr, loodgieter, Overl.weg 7 en Pluijm Antonetta P. M., 22 jr, Min. Ch. Ruysstraat 8. Aarts Mathieu P., 24 jr, ambt. rijkstelefoon, Henseniusplein 17 en Theuws Gertrudis M. A., 23 jr, Jan Hensenstraat 16. GETROUWD: Jacobs Peter H. J., 28 jr. dak dekker te Venlo en Peters Hendrina G. H. M., 24 jr, Venray. Poels Wilhelmus M. C., 37 jr, steenfabrieksarbeider en Noijen Elisabeth G. M., 26 jr, beiden te Venray. Swinkels Franciscus. 31 jr, landb., en Janssen Maria G. M., 25 jr, beiden te Venray. Janssen Josephus Th. J., 25 jr, beambte Ned. Spoorw., te Sittard en van Osch Wilhelmina. A., 31 jr, te Venray. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat de tweede kosteloze inen ting tegen diphterie, kinkhoest en tetanus zal geschieden als volgt: In de kerkdorpen Ysselsteyn, Veu len Heide en Merselo: op dinsdag 3 juli 1956, om 2 u. in de school te Ysselsteyn om 2.40 u. in de school te Veulen om 3.20 u. in zaal Rongen Heide om 4 u. in Jeugdhuis te Merselo In de kerkorpen Leunen, Castenray Oirlo en Oostrum. op dinsdag 10 juli 1956, om 2 u. meisjesschool te Leunen 2.40 u. in het patron. Castenray om 3.20 u. meisjesschool Oirlo om 4 u. in de school te Oostrum Leunseweg Telef. 481 betaalt f 1.80 per kg voor slachtkippen Op 3 juli a.s. hoopt onze zuster, behuwdzuster en tante in de wereld Anna Claessens haar Zilveren Professiefeest te vie ren in Huize St. Jozef te Meerssen. fam. Claessens Tot onze diepe droefheid over leed na een langdurig geduldig gedragen lijden, voorzien van de laatste H. Sacramenten, onze geliefde echtgenoot, vader, be huwd- en grootvader PETER MICHIELS weduwnaar van Wilhelmina Martens echtgenoot van Elisabeth Rosbender in de ouderdom van bijna 81 j. Wij bevelen zijne ziel in uw godvruchtige gebeden aan. Venray: E. Michiels-Rosbender G. Michiels J. Michiels-Wijnen en kinderen Wed. P. Michiels-Wijnen en kinderen Boxmeer: H. van Sambeek-Michiels W.van Sambeeken kinderen Venray: J. Michiels M. Michiels-Janssen en kinderen J. Michiels en verloofde M. Michiels J. Michiels-Hermans Bussum: G. Michiels en verloofde Venray, 25 juni 1956. Antoniusstraat 7 De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad donderdag 28 juni 9.30 u. in de rectoraatskerk O.L. Vrouw van Zeven Smarten te Venray. Truus Sijbers Gerrit Arts hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de inzegening zal plaats heb ben op dinsdag 3 juli a.s. te 9 uur, in de parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray. Daarna zal ter hunner intentie een plechtige H. Mis worden op gedragen. Venray, Hoenderstraat 30 Volkel, Zeelandsedijk 10 Dagadres: Café De Engel, Venray Receptie 1—2 uur. Dinsdag 3 Juli is onze zaak gesloten. Hoenderstraat 30 Mede namens onze kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinde ren betuigen wij onze hartelijke dank aan familie, vrienden, ken nissen en de Harmonie, voor hun medeleven en. huldebetoon bij ons Diamanten Huwelijksfeest. Tevens hartelijk dank aan de Geestelijkheid van het Rectoraat en de Paters. Verder aan het Be stuur van de H. Familie voor het uitreiken van de Gouden Medaille, terwijl onze grootste dank uitgaat naar de buurt, die door het aan brengen* van een schitterende ver siering wel het meest heeft bijge dragen om deze dag voor ons on vergetelijk te maken. Langstraat 70 Voor de vele blijken van mede leven ondervonden bij het overlij den en de begrafenis van onze lieve vader Petrus H. A. Verbeek betuigen wij onze hartelijke dank, speciaal aan Pater Domitius, de buurt en de Zusters van het Gr. Kruis. Kinderen Verbeek Venray, juni 1956. Voor het medeleven en de gebeden bij het plotseling overlijden en de begrafenis van onze onvergetelijke echtgenote, moeder, behuwdmoeder en oma betuigen wij onze hartelijke dank; speciaal dank aan de Eerw. Paters, buurt, familie en bekenden. M. H. Gommans kinderen en kleinkinderen, Smakt Ondergetekenden betuigen hun hartelijke dank aan de N.V. Ver zekering Maatschappij „JOHAN DE WITT" te Tilburg, voor de correcte ver zorging en de keurige uitvoering van de begrafenis van PETRO- NELLA RELOUW. en kinderen Venray, Merseloseweg 15. Kaarten in voorverkoop voor het van de K.A.B. te WELL op zondag 8 juli verkrijgbaar bij P. KUSTERS, Jan Hensenstraat 10. Gelieve geen geld of goederen af te geven aan mijn weggelopen vrouw, daar door mij niets zal worden vergoed of betaald. H. W. Vermeulen Kruisweg M 71b, Venray

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2