Esso Thomassen De Politierechter oordeelt TEGEN POELS Rijwielhandel Meisjes,; SPORT VéGé-Bier is zó! Vertrouw op de wereBdreputotie van hartkwalen 'fietsen' LOCOMOTIEF De afbetalings beschikking trad op 18 Juni in werking. begrafenissen ...Als U éëiïlatras koopt... 'M Alléén-verkoop voor VENRAY e.o. Elke Maandag biggen-, t.b.c.-vrij vee- en kramerijen-markt. De laatste zitting van de politie rechter voor de vacantie gaf weer een bont allerlei te zien. Zo werd een Venlonaar, die men nu voor de vierde maal dronken op de fiets had gezien, veroordeeld tot één maand. Een sigarenfabrikant uit Tegelen had het met zijn buurvrouw aan de stok gehad en had natuurlijk hard gescholden. Het werden f 40. hoewel anders .het tarief niet zo hoog is. Maar die fabrikant had vroeger al eens een rekening te vereffenen gehad, doordat hij per tinent weigerde banderolles te ko pen en te plakken. Intussen heeft de man eieren of liever banderolles voor zijn geld gekozen, maar je naam staat dan eenmaal in het boek en dan komt die oude geschiedenis telkens weer naar voren. En met de strafmaat houdt men er rekening mee. Onder het" motto wat je dronken doet, moet je nuchter bezuren, kreeg een Venlonaar f 30.boete, omdat hij met zijn dronken kop iemand anders boekentas meege pikt had. In Grubbenvorst had buurman een buurvrouw uitgemaakt voor oude heks en nog andere „lievig heden" meer. Buurman bracht een dochter mee als getuige h decharge maar aangezien het kind niks had gehoord, had hij er weinig aan. Toch deed de dochter haar woord heel goed en bleek inderdaad va ders stut en steun te zijn. De boete werd f 20. In Arcen hadden twee buurlui ruzie met elkaar, natuurlijk over de kinderen. Toen buurman I bij buurman II zijn beklag kwam doen werd hem gezegd, de deur uit te gaan. Buurman I deed dat niet en werd toen maar buiten gesme ten, hetgeen nou niet zo prettig is. Maar toen hij die luchtreis maakte had hij nog even kans gezien om buurman II een harde klap opzijn kop te geven. Daarvoor mocht hij dan nu f 30 betalen. In Ottersum was een juffrouw giftig geworden op een politieman, die volgens haar, haar kinderen onrechtvaardig behandeld had. Ze had toen die politieagent enige scheldwoorden naar zijn hoofd ge gooid, maar daarover later spijt gekregen en netjes haar excuses aangeboden. Toch kwam de zaak voor en de juf erkende ook hier schuld. Haar kwaadheid was de oorzaak van een en ander. De rechter, die kennelijk de han delwijze van de politieman in deze niet kon waarderen, hield het by een tientje boete. Maar de dronken autobestuurder uit Helden kreeg, ondanks het dra matische betoog van zijn verdediger 8 dagen en is zijn rijbewijs 1 jaar kwijt, als hij alleen maar naar een borreltje durft te kijken. Een zware jongen uit Gennep had mot met zijn werkmakker. Daarom begon hij met een knots van een schop te zwaaien en wilde zijn makker te lijf. Die nam vlug de benen, recht naar de politie. Daar kwam een bon van, die nu ingewisseld mag worden tegen de somma van 40 gulden. Een scooter-rijder uit Kessel had eens laten zien, hoe een grote jon gen hij toch wel was. Vol bravour tufte hij langs een fietsend meisje, wier fiets hij echter net raakte. Dat meisje viel en de fiets kreeg stukken. De bravour-held reed door maar mag voor die heldendaad nu f 40 betalen. In Arcen loopt een gecompliceer de hond. De kwestieus, dat hij uit een familie komt, die onlangs is uiteen gegaan. Een der zoons, die op het stamhuis is blijven wonen, had geen intresse in deze hond, maar ja, het beestje liep er nu eenmaal en als men het beestje buiten de voordeur zette, liep het door de achterdeur weer binnen. Dat spelletje bleef zich herhalen, tot de hondenbelasting kwam en de zoon niet betaalde. Het was immers een familie hond en hy was geen eigenaar. En voor de familie wenste hij geen kassier te spelen. Nu stond hij dan voor de rechter. Maar zijn hele verweer liep in het honderd, want niet de eigenaar moet betalen, doch de houder van de hond en dat was hij. Of hij die hond nu al buiten de deur zet of niet, zolang dat dier bij hem blijft, moet hij en niet de familie de hondenbelasting betalen en bovendien f 1 die hij nu kreeg. Als men aan de grens, op een desbetreffende vraag, zijn pas niet laat zien, krijgt men f 40 boete, zoals de Tegelenaar, die met een dronken -kop, dat pertinent wei gerde. Wat je dronken doet Esso tankers varen over de wereldzeeën om Esso produk- ten te vervoeren naar alle streken der aarde. Vertrouw op de wereldrepu tatie van EssoNeem niet zo maar brandstoffen of smeer middelensta er op, dat U Esso krijgt. Het beste voor Uw trekker en landbouw machines! Esso tractorpetroleum en dieselolie Esso smeeroliën en vetten Esso Rust Ban (voorkomt roesten) alle inlichtingen gratis adviezen G. Vissers, - Herstraat 23 - Horst - Tel. K 4709-422 Vo.g dit advies van Dr White, de lijfarts van president Eisen houwer Maar Kies dan ook een fiets, die net echte fietsgenot geeft: De technisch volmaakte, lich ter lopende Overtuig U zeif bij: bij moeilijk heden, ofwel I voor raad en inlichtingen is de R.K. Vereniging tot bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-S angers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 393; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen, Patersstraat 30, Tel. 588; Mej. T. Paping, Paters straat 30; Mej. M. Pijls, Grote str. 14a, Tel. 673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenne, Geijsteren, Tel. 250; Mevr. vd. Haar, Blitterswijck D 67, Tel. 263. Aanbetaling bromfietsen 30 procent, voor radio en televisie 20 procent. In de Staatscourant van Vrijdag is gepubliceerd de Afbetalingsbe schikking 1956. Deze beschikking, die op 18 juni in werking trad, is gebaseerd op de onlangs door de Staten-Gene- raal aanvaarde wet houdende een tijdelijke regeling betreffende af betalingsovereenkomsten. Zij geeft een opsomming van de goederen, waarvoor bij bet sluiten van een afbetalingsovereenkomst een aangegeven minimum, de zg. kassastorting, als eerste betaling door de verkoper moet worden be dongen en aanvaard. Zij regelt tevens de maximum duur, welke bij het sluiten van bedoelde afbetalingsovereenkoms ten in acht moet worden genomen. De beschikking is van toepassing bij verkoop van de desbetreffende goederen onverschillig of zij voor particuliere of zakelijke doeleinden worden gebruikt. Met de vertegenwoordigers van belanghebbenden in industrie, groot handel en detailhandel is, met in schakeling van de organisaties van het bedrijfsleven, alsmede van de vakcentrales en de verbruikers, over de inhoud van bovenbedoelde maatregelen uitvoerig overleg ge pleegd. Hieronder staan vermeld de goe deren, die in de beschikking zijn aangewezen, met daarachter het percentage, dat dadelijk als mini mumstorting moet worden betaald en de duur van het contract, die maximaal mag worden overeenge komen: 1. personenauto's 35 pet. 2 jaar; 2. motorrijwielen met inbegrip van scooters, 35 pet. 18 maan den. 3. bromfietsen en losse hulpmo toren voor rijwielen, 30 pet. 18 maanden. 4. radio- en televisie ontvang toestellen, gramofoons en pla tenspelers, accordeons, koelkas ten met een inhoudsmaat van ten hoogste 200 liter, haarden en kachels voor huishoudelijk gebruik, elektrische en gasfor nuizen voor huishoudelijk ge bruik, warmteapparaten voor huishoudelijk gebruik, wasma chines voor huishoudelijk ge bruik al dan niet voorzien van wringer of centrifuge, centri fuges voor huishoudelijk ge bruik voor het drogen van tex- tielgoederen, rijwielen 20 pet. 18 maanden. 5. stofzuigers, naaimachines voor huishoudelijk gebruik, meubels, woningtextiel, bedden, matras sen, alle soorten vloerbedekkin gen, 15 pet. 18 maanden. 6. huishoudtextiel, heren-, dames- of kinderkleding, 15 pet. 12 maanden. Uitzondering. Ten aanzien van afbetalingscon tracten, waarbij de totale koopprijs der daarin vermelde goederen min der bedraagt dan 125 gulden, gel den de in bovengenoemde beschik king gestelde verplichtingen inzake de kasstorting en de duur van het contract niet. Deze kunnen in dat geval zelf standig door de winkelier worden vastgesteld. Voor deze transacties zijn echter wel van kracht de ad ministratieve voorschriften. De kassastorti ng moet berekend worden over de contantprijs plus de verschillende kredietopslagen, derhalve over de totale koopprijs. In beschikking zijn eveneens op genomen enige administratieve voorschriften, welke de verkoper moet nakomen. Ook de zg. postorderbedrijven vallen onder de werking van de beschikking. Bij deze vorm van verkoop is het gebruikelijk, dat de aspirant- koper een termijn van vier a vijf dagen heeft, wam:in het goed „op zicht" heeft en waar binnen hij het recht heeft, het goed zonder ver plichting zijnerzijds te retourneren. Uit de aanbieding in advertentie of brochure van het postorderbe drijf, dient duidelijk te Wijken, dat de koper, indien hij het goed wenst te behouden, na het verstrijken van de zichttermijn terstond de ver plichte kassastortüig dient te be talen. De controle op de naleving van de beschikking is opgedragen aan de Economische Controle. Algehele regeling en verzorging van Tevens plaatsing van le-2e-3e klas COMPLETE ROUWKAMER SegtafmUdisdetn. X §dumaui Telel. 592 DISPENSATIE IN HET ONTHOUDINGSGEBOD Krachtens speciale volmacht dispenseren de Hoogwaardige Bisschoppen van Nederland de gelovigen op 29 juni, feest van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus, in het onthoudings gebod. Schoolcompetitie Dr PoelsschoolOverloon 03 Henseniusschool—P.Banden a 2—1 P.Banden a 10 6 1 3 13 17—11 Hens.school 9 5 2 2 12 258 Overloon 7 5 1 1 11 115 P.Banden b 8 2 3 4 7 7—8 Wanssum 9 2 3 4 7 7—18 Poelsschool 9 1 0 8 2 6—22 Handboogsport Zondag hield de handboogschut terij St Oda haar jaarlijks koning- schieten. Bij de opening van de nieuwe banen werden 25 pijlen ge schoten en thans nog 50 pijlen, dus in totaal 75 pijlen. De schutter H. vd. Putten, wist met 660 punten in de 75 pijlen voor de tweede maal beslag te leggen op de koningstitel. Ridder werd P. v. Ooi met 633 p. Wielrennen Zondag werd te Beegden gereden om de kampioenschappen van de R.K.N.W.T. Kampioen werd Fr. Breukers uit Nederweert. Aug. Wilmsen uit Venray, plaatste zich op de tweede plaats bij de amateurs. Schietwedstrijden Zondag hadden op de schietbanen van de schutterij Het Zandakker de schietwedstrijden plaats van de kring Venray. De strijd ging in de 2e ronde voor de pastoor Kemmerer- beker, die in het bezit was van de schutterij Het Zandakker. Deze vereniging zag thans de beker naar Geijsteren verhuizen. De uitslag was als volgt: 1 Geijsteren; 2 Het Zandakker; St Anna; 4 Overloon en 5 Holthees. De extra aanbieding, was voor 1 Geijsteren I; 2 Zandakker en 3 Geijsteren II. Personele prijzen 1 Wienen Over loon; 2 Fr. Bonants Holthees; 3 H. Daniëls, Zandakker; 4 R. Janssen St Anna en 5 B. de Mulder, Holt hees-Smakt. Windbuks baan: 1 P. Lenssen Zandakker; 2 P. Reijnders Geijs teren en 3 R. Janssen St Anna. De 3e ronde om de pastoor Kem- merer-beker zal op 22 juli a.s. ge houden worden op de banen van de schutterij Overloon. Kunt U er niet binnenin kijken U mag 'm ook niet openknippen, Dit is bij een PULLMAN niet nodig! U kunt absoluut zeker zijn van een weergaloze kwaliteit, alsde naam PULLMAN op de matras is aangebracht. Blindelings kunt U op PULLMAN vertrouwen NU 'N HALVE FLES CADEAUS 1 Fles of pul VéGé-Bier voor de halve prijs bij aankoop van 2 flessen of pullen Véóé-Bier. Bovendien nog 10 korting in gratis geldzegelsl Keus genoegkies Uw eigen smaak! VéGé-Piisenetv per pul 40 ct. met 8 gratis geldzegels per fles 30 ct. met 6 gratis geldzegels VéGé-Münchener, per pul 40 ct. met 8 gratis geldzegels pe'r fles 30 ct. met 6 gratis geldzegels VéGé-Oud Bruin, per pul 35 ct. met 7 gratis geldzegels per fles 25 ct. met 5 gratis geldzegels De VéGé-kruidenier heeft nGg voel meer heerlijke zomer-dranken! VéGé- Limonadesiroop schenkt voordelig uitv. Kepze uit 4 smaken: sinas, frambozen, ci troen en grenadine, per 3/4 literfles 135 ct. met 27 gratis geld zegels. VéGé- Vruchtenlimonade JAFFA. Lest de dorst en geeft nieuwe ener gie! Per flesje, 26 ct. met 5 gratis geldzegels. VéGé-Vruchten- limonadesiroop. Fgner bestaat er niet! Per 0.6 literfles ananas: 175 ct. met 35 gratis geldzegels; sinaasappel: 155 ct. met 31 gratis geldzegels. Een koele dronk, die toch voedzaam is VéGó- Chocolademelk, per fles 32 ct. met 6 gratis geldzegels. mijn kruidenier geeft gratis geldzegels 10 korting

Peel en Maas | 1956 | | pagina 4